olkring (westie Dorpshuis voor de Hoge Raad Haken en Breien feo&ui£is FILMS VAN DEZE WEEK ALKMAAR KORTE LIJDENSMEDITATIES Bloembollen gesmokkeld AMA *228& Gemeenteraad van Bergen Uitvoerige discussies over het Electriciteitsbedrijf 1000 gulden extra voor de V.V.V. De kleine kaasmarkt- voor de abonné's van „Beatrijs" Inleiding Met de „Atlantis naar huis -IW i- klasse C Hollandia erDEM 5—Velsen Bloemendaal OWO 3c klasse A enTexel 1W'waard shoppers—Schoorl ervogels—Vrone KiedorpOudesluis de klasse B ijk—WW VFC—De Rijp tfrie:en—ZAP Ueor reZouaven ■de k asse C ders-HSV rndelfEn ergia jllingn CSV ;t kunnen am. Con herstellen an de leden nederlaig en lesje geven, nog even de an- heldsrechterscu sus begint om half 6 3 te Hoorn, e competitie op de- aen doorzetten, den sten komen, ïel Zwart en WGV.' niet één, terwijl we en Con Brio dat ze genheid in de buurt i Bisdom Haarlem ;nde resultaten •rslag van de Afde- k in het Bisdom o.m. gezegd, dat in e organisatie van 't 1950 een speciale angesteld, bestaande 1. van Warmendam, Allaert en P. van 9 gaf opnieuw een van het aantal ].e- ingen. Thans zijn er n totaal 20.678 leden 3 100 verenigingen ;n. dopen jaar interna- ict geweest met tpril zal een return- en Haag plaats vin- i reeds, dank zij de R.K.N.G.F.. examens vinden voor leiders de kringen Haarlem s men begonnen met rsus, terwijl ook de im met een cursus gaan. stuur is overgegaan lente training van de :e training zal wor- tot 15 turners. Trai- H. Kok uit Rotter- sbestuur heeft voorts issen te organiseren mische gymnastiek. S ELFTAL— TIE ELFTAL wedstrijd tegen het Woensdagavond l terrein van VUC, landse Politie-elftal engesteld: (ADO). ammeijer (GVAV) Veendam). immers (BW), Vo- C) en Huybrechts 3s (Oldenzaal), v. d. v. Onselen (VSV), 3C) en v. d. Beek dambtenaar ringermeer te rekenen van 1 No- enoemd tot Weten- ofdambtenaar bij het aam „de Wieringer- e dienst, dr. ir. D. A. te Kampen. (Adv.) gaan overal waar gij gij uw woonstee zult e ook verblijven; uw land zijn en uw God Daarop komt het in ;ie neer. Het hangt er t meisje is, wat zij zal Is ze eenkoudbloedige n oog voor wat haar naam is, dan volgt ze weg. Maar is ze een vrouw, wier hart man, die zij gekozen mt zij in met de woor- h." ;lk soort behoor jij?" dat 'ik alle wereldse erboord zou gooien en ;iezen," antwoordde zij. lijk vreselijk dom is. er wijzer van? Hoog- r of twee echte vurige aarna gaat het vuur mag je je leven lang oonmaken en de kin- lun huiswerk helpen." ik een bekrompen heeft heel wat meer alleen de persoonlijke tussen man en zei ze. „Voor een man 1 is anders geworden," vrouw is meer gewor- huisvrouw alleen. Ze baan hebben. Ze is ge- F\rr PACINA 5 Het bestaan van gemeenteloze irgers is in onze huidige samen- ing een bittere realiteit. Er zijn Ifs in de gemeente Bergen tien den van zulke gevallen, die nu al renlang door twee gemeenten en en weer worden gekaatst, eestal betreft het mensen die in Ikmaar werken doch daar na ja- nlang pogen geen woning hebben innen krijgen en ten lange leste Bergen in pension zijn gegaan. Ikmaar vindt nu maar meteen dat er van af is, en rangschikt ze jodleuk onder de. inwoners van ergen, waarvoor zij niets heeft te jen. Het was de heer Hemelrijk die in Vrijdag gehouden gemeenteraad in Bergen deze bittere woorden .tie. Hij drong er bij B. en W. op in dat deze Gordiaanse knoop nu iverwijld wordt doorgehakt, want L gaat het niet langer. IWaarop Burgemeester Huygens Ipliceerde, dat Bergen zo goed is ïr, dergelijke ongelukkige mensen te helpen, hetgeen ze eveneens doet [et uit Indië of Europese landen irugkerende Nederlanders. Door hoogst onsympathieke houding In Alkmaar, en ook Amsterdam, jrdt Bergen echter allesbehalve animeerd om de gemeenschap ig meer goedheid te bewijzen. Op ;t ogenblik is men echter doende ■n Provinciale commissie te stich- n die zich bijzonder voor zulke vallen gaat interesseren en hoopt Bt. als arbiter te kunnen optre- n. (Weth. den Das en de heer He- ïelrijk wensten dat deze commissie ar. een bindende uitspraak zou en. doch volgens Voorzitter was t niet mogelijk. JDe heer Broersma wees in dit Ie band op de tegenwerking van Tïkmaar om een woningruil ten Jehoeve van Mevr. de Wed. Lovink, lelke wel bijzonder gerechtvaar digd is. tot stand te brengen. TVoorzitter; „Een verre vriend is Jeter dan een slechte buur". I De heer Brak was blij te verne- Tpn, dat een gedeelte van de Je<-h> Bergerweg voor het a.s. sei- en provisorisch en na het seizoen |efinitief zou worden verbeterd, ntrent de aard der nieuwe be rating kon nog niets worden me egedeeld, doch Voorzitter hoopte an asfalt. De gehele weg verbete en gaat niet omdat de begroting paar nauwelijks sluitend kon wor- gemaakt Zo heeft men ook het llan alle banken op te knappen, (och geld is er niet voor. De hr. Hemelrijk meende dat het liet slecht voor Bergen was een peetje boven haar stand te leven, mdat haar belangrijkste attractie „mooi te zijn". De slecht onder- louden bermen waren Burgemees- er ook een doorn in het oog. Een tleri zal opnieuw worden ingezaaid. Faar er gras groeit kan dit nu met behulp van de onlangs aangeschafte notormaaimachine kort gehouden gorden. I De heer Ellis bracht de raad on- Be- het oog, dat de handhaving van Bet schoolgeldvermenigvuldigings- li.ifer 2 sociaal onverantwoord is, bmdat op daze wijze de schoolkin deren fungeren als belastingobject. Aangezien de telefoonaansluitin gen in de scholen niet voor het Daadwerkelijk lesgeven worden be- hut, werd besloten de abonnemen ten op te zeggen. De heer Ellis wees op de onthutsing van de Jergenaars die van de Berger ichoolvereniging leukweg nog een fellesbehalve lichte sehoolgeldaan- plag naast de gemeentelijke, kregen peelegd. De heer Sluis kreeg te horen, dat Be post voor officiële ontvangsten pan f25.tot f500 was verhoogd, ndat B. en W. dikwijls geëerde feasten bij gebrek aan contanten piet. konden ontvangen, of daar- loor anders telkens weer toestem- Ding aan de raad moest vragen, i De heer Taets van Amerongen bracht hulde aan de brandweer, konral voor haar kranig optreden [tijdens de brand in garage Schalk wijk. I De heer Sluis uitte zijn voldoe ning over de uitgetrokken f50.— P>or de kankerbestrijding. Hij vond Kanker een nog meer gevreesde pekte dan T.B.C. De heer Ellis reeg te horen, dat de f865.voor p Stichting voor Geestelijke Volksgezondheid niet alleen be stemd is voor onvolwaardige kin deren, doch ook voor beroeps- en schoolkeuze en voor de voor- en nazorg van Geesteszieken. De raad wou nog graag wat meer weten over de plannen tot het bouwen van de 20 duplex, en de 50 Bouwmawoningen. Voorzitter kon niets anders doen dan zeggen, dat het Berger plan waarschijnlijk het meest rationele is dat ten departe- mente is ingekomen, en het niet onwaarschijnlijk lijkt dat althans in dit opzicht van Bergen de victorie begint. Op de bemerking van de heer Sluis dat de gemeente zo weinig bijdraagt voor het onderhoud van natuurmonumenten, werd geant woord. dat op het ogenblik over legd wordt over ecn nieuwe rege ling tussen Heide My., Staatsbosbe heer, de gemeente, en de Provincie. De heer Hemelrijk dwong B. en W. de toezegging af, dat ingeval de ruiters zich niet aan de ruiterpa den houden, men opheffing daarvan zal overwegen. Berger Kunstenaars Ten aanzien van het voornemen om een collectie schilderstukken van Berger kunstenaars aan te leggen, wordt onderhandeling ge voerd met het departement OKW waar ook nogal veel half vergeten werken van oud-Bergenaars han gen. In elk geval tracht men het plan voor een eigen vast museum, waar af en toe ook exposities van andere werken kunnen worden ge houden, met bekwame spoed te verwezenlijken. V.V.V. kwesties Ten aanzien van de verhoging van de subsidie aan het VW van f2000 tot f3000 merkte de heer Driessen op, dat de gemeente toch zeker zou doorgaan met het koste loos verrichten van allerlei dien sten aan deze vereniging b.v. door het in orde houden van het open luchttheater. Voorzitter: „Waarachtig niet. Dat vraagt kapitalen. Men moet nu weten waar men aan toe is." De heer Ellis vond dat de ge meente het werk van VW wel weet te waarderen, doch dat heel wat ingezetenen die er jaarlijks grote sommen aan verdienen, hun slechtste zijde laten zien. Hij doet de suggestie om het VW in over weging te geven zodanige maatre gelen te treffen, dat zij zelf jaar lijks op 20 ton mag rekenen. Dat is vergeleken bij de millioenen die hier verteerd worden nog een klei nigheid. De heer Brak wilde de f500. subsidie voor het Prov. V.V.V. in trekken doch Voorzitter betoogde omstandig dat dit bedrag o.a. aan gewend zal worden om in het bui tenland grootscheepse reclame te voeren voor geheel Noordholland, in het bijzonder echter voor de Duinstreek. Bergen als een der be langrijkste badplaatsen mag daar natuurlijk niet ontbreken. Na een zeer langdurige discussie kon de raad zich daar tenslotte mee vere nigen. De heer Sluis kreeg nog te ho ren, dat een eventuele belasting op pensiongasten landelijk wordt be keken, onder het motto: „eenieder moet zijn vermaak zelf betalen." Het zou uiteraard een bestem mingsbelasting worden. De tekor ten op het slachthuis (dit jaar f1500.zullen volgens weth. Ol denburg weldra verdwijnen. Het electriciteitsbedrijf Heel lang en heel uitvoerig ging de raad in op het vraagstuk; al dan geen handhaving van het G.E.B. De heer Hemelrijk wenste een volle dige informatie van de raadsleden opdat deze onbevooroordeeld kun nen beslissen. In dit verband achtte hij ook een rapport van het PEN gewenst. De heer Sluis had de in druk dat B. en W. het bedrijf on danks de minder florisante toestand waarin het verkeert, tot elke prijs willen behouden. Weth. Oldenburg wees er op. dat dit is veroorzaakt door het feit. dat de winsten af vloeiden in de gemeenterekening, omdat de overheid daartoe dwong en de gemeente anders noodlijdend zou zijn geworden. Zijns inziens was het allerminst zeker dat PEN exploitatie vooA de gemeentenaren voordeliger zou zijn. Integendeel; voorheen was het GEB altijd voor deliger. Nadien heeft men de stroom echter van het PEN tegen een allesbehalve schappelijke prijs moeten kopen. Het is b.v. leerzaam te weten, dat de IJselcentrale de stroom wil leveren voor 2 et. en boven de 200000 Kh IVt ct. terwijl het PEN 4 respt. 3,3 ct. eist. Wanneer het PEN een rechtvaardige prijs vraagt zullen wij het heel wat goedkoper aan onze ingezetenen kunnen leve ren dan het PEN haar klanten doet. De winsten van dit bedrijf zijn enorm. Maar zij investeert ze het geen wij niet mochten. Van nu af aan zal dit echter anders worden. In korte tijd hopen we alle leidin gen vernieuwd te hebben ondanks de tegenwerking van het PEN, dat een totaal renteloos liggende kabel weigert aan ons over tP doen. Nadat voorzitter had betoogd dat men maar niet altijd de tendenties van hogere regionen had toe te juichen en het instandhouden van het GEB mede inhoud gaf aan de gemeentelijke verantwoordelijk heid, werd besloten verdere door B. en W. over te leggen rapporten af te wachten. Hierna werd de gehele begroting, tot een totaalbedrag van f973439.74, met f5659.13 aan onvoorzien, goed gekeurd. Niet alleen hebben B. en W. hul de verdiend door deze agenda nu eens tijdig gereed te maken, de raad verdient deze evenzeer door de vlotte en zakelijke behandeling. Na een comitézitting, waarin de rechtskundige Mr. Zeiler werd ge hoord. werd met algemene stemmen besloten, om bet proces over de Dorpshuis-kwestie de affaire die nu al zolang de gemoederen in be roering houdt tot in hoogste in stantie. d.i. hij de Hoge Raad, uit te vechten. Een troosteloze morgen, druilen de regen over de stad en over het Waagplein, waar, zoals iedere Vrij dag, eenzaam dé stapel van boer Frans uit Heiloo op kopers ligt te wachten. Er zijn deze keer geen kijkers, geen blijde schoolkinderen, geen belangstellende ouderen. Al leen een paar kaashandelaren, die, de kleine plassen op het plein vermijdend, snel in de café's langs het plein evrdwijnen als de koop is gesloten. Onder de luifel van t Waaggebouw staan enige kaasdra gers, in burger, na te kaarten over het verloop van de markt. De prijs is weer stijgende, dat doet de ge moederen in deze kille ochtend weer iets ontvlammen. Gissingen worden gemaakt over de volgende markt, het ene praatje lokt het an dere uit, van de kaas op de aard appelen, van de aardappelen op de margarine. Omhoog omlaag, wat zal het wezen? En de regen drenst voort, langzaam maar gestaag, op de hoeden en de petten. HUISVROUWEN, OPGEPAST! Het is de laatste dagen enkele malen voorgekomen dat er op klaarlichte dag werd ingebroken in woningen, waar de huisvrouw haar dagelijkse bezigheden ver richtte en de achterdeur niet goed had afgesloten. Zulks ge beurde aan de Karei Doorman kade en de Nicolaas Beetskade. Zelfs de woning van een politie agent werd niet vergeten! In een geval werd een portemon- naie met f 25.ontvreemd. Men zorge ervoor de deur ge sloten te houden ook al is men in huis. BENOEMING LID GEMEENTERAAD De voorzitter van het Centraal Stembureau brengt ter algemene kennis dat het besluit waarbij hij de heer A. Eriks te Alkmaar heeft benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad, in plaats van wiilen de heer A. Steenis, voor een ieder ter inzage is neer gelegd. Alkmaar, 24 Febr. 1950. De voorzitter van het Centraal Stembureau WYTEMA Burgerlijke Stand Geboren: Alberta, d. v. A. J. van Wanrooij en J. Bakker; Fre- derik, z. v. J. Hijlkema en G Albeda. Ondertrouwd: Willem J. K. Burdorf, 55 jaar en Josina W. Ringers, 35 jaar; Tannie de Hoog 25 jaar en Johanna M. Scheffel, 21 jaar; Andrie de Boer, 22 jaar en Johanna A. Groen, 23 jaar. Overleden: Lijsbet Appel, oud 91 jaar, wed. van C. J. de Mazure; Margaretha C. F. van Drunen, oud 3 mnd.; Maria H. Timmer, oud 2 jaar; Arie Stee nis, oud 51 jaar, gehuwd met J. G. Pelle. STILLE OMGANG Zondag 19 Maart Het bestuur van het Genoot schap voor de Stille Omgang te Alkmaar deelt mede, dat de Stille Omgang voor Alkmaar en Omstreken naar Amsterdam, dit jaar gehouden zal worden in de nacht van Zondag 19 Maart. Houdt dus nu reeds deze Zon dag vrij want door gebed en boete kan de wereld weer terug gebracht worden tot God. De intentie is: „Dat de bedoelingen van de Paus met het Heilig Jaar verwezenlijkt mogen worden in de Mirakelstad en in geheel Ne derland." Laten zeer velen het offer van hun nachtrust brengen, om in de stilte van de nacht in Am sterdam biddend de omgang te houden. De tijd van vertrek en terug reis zal nog nader bekend wor den gemaakt, alsmede wanneer en waar de programma's te ver krijgen zijn. K.A.B.-HOEKJE Dezer dagen werd huis aan huis bezorgd een circulaire van de Bond voor Staatspensionnering met een aanbeveling, om de propagandaver- gadering op Zaterdag 25 Februari te bezoeken. Wij raden onze leden aan daar niet heen te gaan en deze Bond niet te steunen. Wij hebben zelf een sterke organisatie, die voor de be langen van de leden opkomt en hebben geen behoefte aan een be drijfspensioenfonds, althans op het standpunt van pensionnering via door het bedrijfsleven bijeenge brachte gelden. We kunnen binnen de grenzen van onze Beweging nog weer van mening verschillen of dit moet met een fondsvorming, of mid dels een omslagregeling. Schrijver van dit hoekje b.v. is een voor stander van een omslagregeling, maar dan, terwijl een zodanige re serve aanwezig is, dat bij minder- gunstige tijden niet direct op de bodem gegrepen wordt. Maar in het licht van de Publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie gaan we de kant op van hét treffen van voorzieningen via het bedrijfsleven en voelen we er niets voor uit de ruif van de Almachtige Staat te gaan eten. Want dat gevaar dreigt, als we de richting ingaan van de zgn. „premievrije pensioenen", welke de hierbovengenoemde bond voorstaat. Daarom nogmaals: wij gaan met naar die vergadering, zij ons parool! Katholieke Middenstands Avondschool Alkmaar e.o. ALKMAAR. In het najaar, nl. op Dinsdag 7 en Woensdag 8 Nov., zal een speciaal Middenstands examen worden gehouden uilslui tend voor gerepatrieerde militairen, die na 1 September 1146 zijn gede- barkeerd. Dit examen zal geheel schrifte-. lijk worden afgenomen. De inschrij ving voor dit examen zal moeten plaats vinden tussen 15 Aug. en 15 Sept. Het examengeld zal be dragen f 10.— per candidaat. Bij genoegzame deelname zal het bestuur van de Kath. Middenstands Avondschool Alkmaar e.o. trachten, zo spoedig mogelijk een cursus ter formeren. Zie voor bijzonderheden de an nonce in dit blad. LEIDS STUDENTENTONEEL NAAR ALKMAAR Naar wij vernemen zal hel Leids Studententoneel op 13 Maart a.s. een opvoering geven in het Gulden Vlies, omtrent de titel van het stuk verschijnt bin nenkort een nadere mededeling. Hockey-programma ALKMAAR. Programma voor Zondag a.s.: Dames: AlkmaarRood Wit II. Aanvang 11.30 uur. Scheidsrechter: S. Holz- müller. Heren: IjsvogelsAlkmaar, Aanvang 14,00 uur. G. van Kesteren. Vertrek p. auto: 12,30 uur. Alkmaar II—Zandvoort. Aanvang 12.45 uur. Scheidsrechters: H. Huibers en W. van Kesteren. R.K. Handbalclub A.O.G. ALKMAAR. Zondag 23 Febr. speelt het le elftal thuis om 3 uur op veld IV aan de Overdie en Aeh- termeer tegen Dio. Wij zijn na tuurlijk kwart voor drie op het veld aanwezig. Het 2e speelt niet en de junioren gaan naar Bergen om 1 uur vanaf de Ambachtsschool, De wedstrijd begint om 2 uur precies op het Berdosterrein aan de Nesdijk. Denkt om de legitimatiebewijzen De opstellingen staan aan bij de heer J. Smit: Nieuwesloot, evenals de mededeling indien er een wed strijd is afgelast. A.O.G.-ers, het zijn wel niet de grootste concurrenten maar de uit slagen hebben wel bewezen dat beide elftallen moeten oppassen. Veel succes! De abonnementsprijs van Beatrijs BLIJFT 20 cent per week Voor dit kleine bedrag ontvangt u bet damesweekblad Beatrijs, terwijl u iedere maand Haken en Breien automatisch wordt toegezonden. Kent u Beatrijs? Het telt niet minder dan 64 pagina's en geeft n wekelijks een schat van raadgevingen op het gebied van mode, huishouding, zelf maken van kleding, kinderopvoe ding enz. Bovendien geeft Beatrijs ook artikelen die een steun zijn voor iedere katholieke vrouw. Haken en Breien EXTRA. Voortaan ontvangt iedere Beatrjjs-abonné ook dit prachtige handwerkblad zonder kosten maandelijks thuis. Dit betekent een grote uitbreiding van het aantal haak- en breimodelten, welke u best zult kunnen gebruiken. Als u zich snel opgeeft als abonné van Beatrijs, komt ti nog in aanmerking voor het Februarinummer van Haken en Breien. De eerste voorjaarsmodellen zijn er in afgebeeld. Zo krijgt u nu al een kijkje op wat er straks gedragen zal worden. H. M. de Koningin neemt enkele staats stukken door met de heer Dijkmeester van het kabinet van de Koningin. Elke dag ver toeft H. M. enkele uren in Haar werkka mer van de Koninklijke trein, die voor het sta tion van Sankt Anton staat, om het lopende werk af fe doen. WIJ LEVEN in de twintigste eeuw. De eeuw van technische hoogcultuur. Op het gebied van chemie en mechanica zijn we fan tastisch geleerd. Wat wij preste ren, zou toverij geleken hebben, niet alleen voor de mensen van rond Christus, maar ook voor die leefden in de 18de en 19de eeuw. Radar, radio, atoomsplitsing, vlieg tuigen, geneeskunde! Wij zijn werkelijk wonderen van geleerd heid, en wij weten dat wij enorm verschillen van die simpele we zens, die hun voeten moesten ge bruiken of een trekschuit, een paard of een koets om van de ene plaats in de andere te komen; ze deden er dagen over. Zonder ver wondering lezen we in onze krant dat iemand proberen zal een af stand van 3520 km in 7 uur af te leggen. We vergelijken onszelf niet meer met de wereld van vroeger. Toch zijn we geen andere we zens. Integendeel. Met wil en ver stand begaafd, aan dezelfde wet van ziekte en dood onderworpen, bezield met het eeuwig streven naar geluk en vrede, blijft de mens van alle tijden zichzelf ge lijk. De wereld om zich heen kan dé mens veranderen, zelfs vernie tigen. Maar zolang hij mens is, blijft hij het verre kind van Adam, dragend een gewonde na tuur, de straf voor een zonde. „Zoals door één mens de zonde in de wereld is gekomen en door de zonde de dood" (Rom. 5, 12). Neen, het kind van Adam is niet ver anderd, hij heeft deel aan Adams gevallen natuur, hij is schepsel zoals de eerste mens, hij lijdt en gaat dood zoals de honderden Ondergetekende wenst te ontvangen: het weekblad Beatrijs en het maandblad Haken en Breien bij elkaar 6 fGratl» proefnummer». Doorhalen wat niet verlangd wordt. Straalt 20 cent per week g of f 2.60 per kwartaal of gratis proefnummers Beatrijs en Haken en Breien. WoonpU U kunt gratis proefnummers aanvragen of zich meteen abonneren. Als u deze bon invult en hem aan ons adres opzendt in een ojJen envelop gefrankeerd met twee cent postzegel, zorgen wij voor de rest. ENIGE KATHOLIEKE DAMESWEEKBLAD Dierenbescherming Ter beschikking een klein zw.- bruin hondje, pl.m. 4 mnd. oud, reu; een wit hondje, reu, licht bruine vlekken, zindelijk en type foxhondje, beiden pl.m. 1 jaar oud. Het Foxhondje het liefst voor de buitengemeenten. Men wordt beleefd verzocht geen dieren bij de Inspecteur te brengen, ook niet zonder toe stemming van hem ze in zijn gang te plaatsen, hij zou dan ge dwongen worden dit zo zeer be langrijk werk te staken. Adres: C. Verver, Baanstraat, Alkmaar. Ontslag Rijkspolitie ALKMAAR. In het kader van de inkrimping bij de Rijkspolitie wordt ingaande 1 Maart 1950 de wachtmeester le kl. M. W. de Weijze van de Parketgroep Alk maar, onder toekenning van ver vroegd ouderdomspensioen, eervol ontslagen. A.F.C.-NIEUWS AFC I—De Rijp I. Lirnmen 2—AFC 2. ZAP 2—AFC 3. AFC 4Randers 3, 12 u. O. Alkm. Boys—-AFC 6. Junioren; AFC a—Volendam a, W. 1.15. HSV a—AFC b. AFC cVolendam b. W. Adspiranten: Kolp. Boys aAFC a; KSV a AFC b; AFC c—AFC d; AFC e Zeevogels b; AFC gAFC f en Zeevogels cAFC i. Het vierde speelt op de Overdie om 12 uur en de junioren a en c spelen op de Westerweg, tevens voorwedstrijd voor het eerste, dus indien u bijtijds komt kunt u ook de junioren aan het werk zien. Om half drie speelt het eerste tegen De Rijp. Deze ploeg staat onder aan, maar.... is de laatste tijd aan 't punten vergaren, dus een gevaarlijke tegenstander! Dus op gepast! Het tweede gaat naar Limmen 2, de grootste concurrent. Van de eerste tot de laatste minuut vol energie! Het derde gaat naar de reserves van de „Poldersen". Wij zijn be nieuwd naar het resultaat! Het vierde en zesde spelen een „derby". Ook van deze zijde hopen wij z.v.m. winstpunten te zien. Of het lukken zal?! De junioren krijgen een paar kwaaie! Zet 'm op jongens. De adspiranten-elftallen weten, wat ze doen moeten. Vooral a mag geen steek laten vallen, zoals ver leden week! Sportliefhebbers, de wedstrijd van de dag is AFC 1De Rijp 1. Komt u ook; u zult er geen spijt van hebben. Tot Zondagmiddag! De P.P.C.-er. R.K.V.V. Kolping Boys OUDORP. Morgen speelt Kolping Boys 1 zijn belangrijk ste wedstrijd van de competitie en wel op eigen terrein tegen Zeevogels 2. Gemelde elftallen staan momenteel resp. op de le en 2e plaats van de ranglijst, zo dat ongetwijfeld bij deze wed strijd aan spanning geen gebrek zal zijn. Weet de thuisclub te winnen, dan kan zii zich prac- tisch kampioen noemen. Wint Zeevogels daarentegen, dan zijn er wel drie kampioenscandida- ten. Het tweede elftal en de jun. a hebben een uitwedstrijd, resp tegen Foresters 5 en Hugo Boys a millioenen vóór hem, met hem en na hem. Niettegenstaande alle perfectie en luxe, de drang naar eenheid en de moderne oorlogsmogelijk heden, is de tegenwoordige gene ratie van mensen verbonden met de geslachten vóór haar. Daarom kan zij zich spiegelen aan die lang geleden gestorven zijn. In deze korte lijdensmeditaties, die gedurende de Vastentijd enige malen in dit blad verschijnen zullen, worden verschillende men sen naar voren gebracht, die het lijden en sterven van onze God delijke Meester meemaakten. Als wij onszelf in hen terugvinden, moge God ons de genade geven, wijzer te worden van hen. Heilig leven is onze roeping. Geve God, dat voor sommigen deze korte overdenkingen vruchten dragen. Met het troepentransportschip de „Atlantis" die op Vrijdag 3 Maart te Amsterdam wordt verwacht, keren de volgende militairen uit ons gewest huiswaarts: W. Blom, Oosteinde A .3 Wog- num; S. P. van Diepen, Buurtweg 47, Akersloot; R. L. R. Dijkema, Laan D 123, Sehagen; J. P. Graauw, Spoorstraat 115, Den Helder; P. Koopman,Wogmeer D 75, Spierdijk; A. Kroonen, Eikenlaan 27a, Ber gen; C A. Ott, Veenenlaan 36, Hoorn; H. L. van der Pol, Heren weg 85, Bergen; N. B. Roozen, Herenweg 43a, Egmond; C. Stam, C 133, Wognum; F. J. Vogelpoel, Zeglis 8, Alkmaar; F. R. Brian, Kuiperstraat 16, Den Helder; N. A. Dekker, Oudesluis 89, Zijpe; A. Donderes, Vosstraat 9, Den Helder; G. J. Bats, Kinheimstraat 7, Den Helder; J. Dolfin. Eeuwigelaan 14, Bergen; F. de Hoogh, Geest 52, Alkmaar: M. Webling, Tuinstraat 16, Den Helder; T, van Gulik. Dog gersvaart 28, Den Helder; R. W. Jans, Trompstraat 12, Den Helder; M. Meeuwsen, Brink 50, Slootdorp; J. J. Pannekeet, Loet E 162, Seha gen; P. Blokdijk. Grote Oost 126, Hoorn; A. Ens, Dorpsstraat 3, Ber gen; T. van der Braber Driebanen 43, Enkhuizen; J. J .Molenaar, Jacobstraat 28, Alkmaar; C. Prin sen. Herenweg B 31, Oudorp; S. H Smit, Molenvaart 154, Anna Pau- lowna; W. F. Kerstens, Anjelier straat 33, Den Helder; A. Pool, Dathenusstraat 4, Alkmaar; L. Koningsveld, Wilhelminaaan 29, Texel. Examens HEILOO. Bij de door de H.M.V. gehouden examens te 'sGravenhage slaagden voor coupeuse costuum- pn mantelvak, de dames Corrie Stuveling en Tinie Hartog uit deze gemeente. Tevens slaagden te Haarlem voor costumière, de dames M. Elings, Afra Ruyter en Mevr. Couwenho- ven uit deze gemeente en M. Bos man uit Akersloot, L. v. d. Woude uit Egmond-Binnen en N. Beentjes uit Castricum, allen leerlingen van de Modevakschool Heiloo, directrice mevr. A. P. A. Klerks-Roovers. VAN BEVERWIJK, VIA ANDIJK EN TER APEL NAAR DUITSLAND Twee zakenlieden in Beverwijk, G. B„ bloemist, en D. O., bloem- bollentweker, hadden in het voor jaar van 1949 een aanzienlijke hoe veelheid bloembollen (gladiolen), die ze niet meer in ons land konden verkopen. Ze namen daarom de tuinder P. V. van Andijk in de arm. die in het Oosten van het land zou trach ten mensen te vinden, die de bollen over de Nederlands-Duitse grens wilden brengen, zonder de vereiste uitvoerdocumcnten. De tuinder kwam terecht bij een zekere aardappelexporteur J. W. te Ter Apel. gemeente Vlagtwedde, Zij kwamen overeen om een party in de schuur van J. W. onder te brengen. Laatstgenoemde zou pro beren smokkelaars te vinden. Twee partijen gladiolenbollen, in totaal ongeveer 1800 kg. werden naar Ter Apel vervoerd. R. T. te Emmercom- paseuum werd bereid gevonden om de bollen tegen 25 gulden per zak over de grens te brengen. De C.C.D. ontdekte deze zaak evenwel en tegen de betrokkenen werd proces-verbaal opgemaakt. De bollen, die een waarde ver tegenwoordigden van drie tot zes cent per stuk, brachten in Duits land ongeveer één rijksmark per stuk op. Enige honderdduizenden bollen vonden de weg naar Duits land, zodat een opbrengst van 1 a 2 ton niet overdreven genoemd kan worden. Ongeveer 120 kg bollen werden thans nog in beslag geno men. STEMMING GROSLIJST LIMMEN Op Zondag 26 Fe bruari a.s. is er in het parochiehuis „St. Maarthen" gelegenheid voor de leden van de K.V.P. om hun stem uit te brengen op de groslijst voor de verkiezing van de leden van de Prov. Staten van Noordhol land in de Statenkieskring Zaan dam. De tijden zijn gesteld op des voormiddags van 8 tot 12 uur en 's namiddags van 2 tot 4 uur. JUBILEUM „ST. CAECILIA" HEILOO. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Fan farecorps „St. Caecilia" zal Zon dagochtend om 8 uur een H. Mis worden opgedragen, waarna geza menlijk ontbijt. 's Middags 15 uur zal 'n officiële receptie gehouden worden in het Bruno-gebouw. Ongetwijfeld zullen zeer veel verenigingen en particu lieren de jubilerende vereniging komen feliciteren. Geslaagd HEILOO. Mej. A.1 Steen voorden, alhier, is geslaagd voor lerares in costuum- en mantel vak. Beëdigd OUDORP. Drie leden van het Alkmaarse politiecorps, afd Verkeer, zijn door de Burge meester van Oudorp beëdigd als onbezoldigd gemeente-veldwach ter van Oudorp. A.B.T.: Black Bart, de vrijbuiter Een rolprent waarin de hoofd persoon niets anders op zijn pro gramma heeft dan maar roven en schieten, al is het dan in 'n prachtvolle omgeving, geheel in kleuren. De vrijbuiter wordt nog even verliefd op een avon turierster, wil zijn roofzucht op geven, maar kan het niet en wordt tenslotte zelf nog slacht offer in 'n brandend huis. Voor waar een sensationeel slot. De keuring zegt 14 jaar, maar dit lijkt ons wat te beperkt en doen er veiligheidshalve nog 4 jaar tjes bij. Dat komt er van als er wat frivool gedanst wordt. Vooraf ging er een tekenfilm en in het algemeen nieuws Prins Bernard in Suriname. Victoria Theater: „De Iedalist." Deze film wordt zeer sterk ge speeld en weet van het begin tot het einde de toeschouwer te boei en, vooral door het daarin sterk sprekende genie van de architect, die niet van een compromis met de publieke opinie weten wil. In het voorprogramma interes sant binnen- en buitenlands nieuws Harmonie „De Drie Musketiers". Alexander Dumas' beroemde boek is thans compleet verfilmd, en zo ziet men de bekende vrijbuiters op het witte doek in volle actie. De geschiedenis zelve is genoeg bekend, Het is een knappe film geworden en met genoegen volgt men de avonturen van de musketiers en van d'Artagan. Het voorprogramma was even eens uitstekend verzorgd. Cinema Americain: Huwelijk in de schaduw Met het Huwelijk in de scha duw wordt de toeschouwer nog eens weer geconfronteerd met de barre werkelijkheid van het nazi-regiem, hier tot uiting ko mend in het drama, dat zich rond een toneelspelerspaar vol trekt. De vrouw is 'n Joodse en voor haar is in het Nazi-Rijk geen plaats meer, haar ondergang is vastgesteld door nazi-leiders, voor wie het menselijk leven geen waarde heeft. In deze som bere geschiedenis ziet een be roemd acteur zijn vrouw in een onwaardig nietsdoen verkomme ren omdat zij niet meer op mag treden. Ondanks de vindingrijk heid van de man wordt het nfet om de vrouw steeds dichter aan gehaald, tot dat beiden beslui ten, de dood in plaats van het leven te kiezen. De eigenlijke hoofdfiguur van het drama is de intendant Dr. Blohm, een goed willend, maar in verkeerd vaar water terecht gekomen man, die zich iedere dag voor nieuwe pro blemen ziet gesteld maar, na eenmaal de fatale stap te heb ben gedaan, niet meer terug kan treden uit de nazi-wereld. In deze figuur wordt getracht, de wa'arheid te brengen over de mens in de nazi. Een film, interessant door de toepassing van de muziek, die in opzet en vormgeving tot de typisch Duitse gerekend kan wordt en in sommige delen tot een aangrijpend historisch docu ment werd. In het voorprogramma naast het actuele nieuws nog een mooie muziekfilm over „De Zigeuner baron" van Richard Strauss met het Weens Philharmonisch Or kest. ■illT. YL (Wordt vervolgd).

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5