VOORDELEN LINNENKAST Bij Rtadslid Steenis begraven De „Duinstreek" gesplitst Aandacht voor Zuid-Afrika Schoor! heeft „Bouma-plan voor de Dit ja< tw ALKMAAR EN OMSTREKEN Grote belangstelling De nieuwe schoollokalen Maar het is niet eenvoudig f v__ J Risndveefokvereniging werd te groot Viering Nationale Feestdagen Marktberichten Stand in 4 B wordt anders De groslijststemming ENORME SORTERING - PRIMA KWALITEIT VOORDELIG IN PRIJS Hier enkele voorbeeitiens ZIJDEN DAMAST TAFELGOED. 4s° STOFFEN-AFDELING. VROOM a DREESMANN ALKMAAR Voortrekke abdij b f PAGINA 2 DINSDAG 28 FEBRUARI T^5B ALKMAAR Op de algemene begraafplaats aan de Wester weg had Maandagmiddag de ter aarde be stelling plaats van het raadslid A. Steenis, die de vorige week Woens. dag plotseling was overleden. Nadat het stoffelijk overschot van de heer Steenis *van het sterfhuis aan de Wollebrandtstraat was af gehaald, werd de stoet langs het station geleid, waar namens de Ned. Spoorwegen een krans aan de grote hoeveelheid bloemen werd toegevoegd. Daar voegden zich ook deputaties van de Ned. Vereniging van Spoor- en Tramwegper oneel en van de afdeling Alkmaar van de P.v.d.A. bij de stoet. Op de begraaf plaats hadden zich reeds zeer vele belangstellenden verzameld, toen de stoet omstreeks drie uur daar arri veerde. Hier namen 5 wagenvoer ders en 5 machinisten der Ned. Spoorwegen de baar op en droegen deze. achter het omfloerste vaandel van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, naar de groeve. Nadat allen zich rond het graf had den geschaard, hield burgemeester mr. dr. H. J. Wytema, die met de wethouders van Slingerland, Lees berg en Bakker, de meeste raads leden en de gemeentesecretaris mr. F Veendorp het stoffelijk over schot van de overledene had opge wacht. een korte afscheidsrede, waarin hij er op wees. dat de heer Steenis niet uit eerzucht, maar uit sociale drang in de raad zitting had gehad, een eerlijk en hard werker was geweest, die zijn leven in dienst van de gemeenschap had gesteld. Namens de Ned. Ver. van Spoor- on Tramweg-, Ato. en Naco-perso- neel. sprak de heer Joustra, die herinnerde aan het jarenlange lid maatschap van de overledene, zijn werk en strijd voor het bereiken van bet et p maatschappelijke toe standen en betreurde het. dat de betere tiiden voor de arbeider, ook nu de P.B.O. in werking is getre den. niet meer door de overledene kon worden medegemaakt. Ken strijder voor de maatschappelijke waardigheid en de menselijke waar digheid is heengegaan, aldus de heer Joustra. Voorts herinnerde hii aan de spoorwegstaking van 17 September 1944. waarin de overle dene een groot aandeel had gehad, zo. dat hij zelfs tot een der tien voormannen behoorde, die na de oorlog bij H.M. de Koningin werden ontvangen. Het woord werd nog gevoerd door de heer Dekker, bestuurslid van de afdeling Alkmaar der Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegpersoneel, die er op wees dat de heer Steenis ook Jiu-Jitsu- en Judo- demenstraties ALKMAAR. De heer J. Kuil man, de bekende jiu-jitsu en judo expert, die leider is van de sport scholen te Schagen, Den Helder, Wieringerwaard en Dirkshorn. en onlangs ook de Alkmaarse sport school van B. Tadema heeft over genomen, zal grote jiu-jitsu en judo demonstraties organiseren in „Het Wapen van Heemskerk". Behalve de heer Kuilman verlenen hieraan ver schillende jiu-jitsu profesionals uit Amsterdam, Utrecht en Den Haag hun medewerking, terwijl ook en kele dames en heren leerlingen van de diverse sportscholen bewijzen van hun vaardigheid af zullen leg gen. Men zie verder adv. in dit nummer. Slachtveemarkf Alkmaar Maandag 27 Februari ALKMAAR. 2 paarden, per stuk van f 550f 650; 38 koeien, per stuk van f 350f 950; 286 nuch tere kalveren, per stuk van f 30 f50; 3 schapen, per stuk van f80— f 90; 228 varkens, per kg van f 1.50 f 1.67. De varkensmarkt vertoonde on geveer hetzelfde beeld als vorige week, met dit verschil, dat de han del zeer stug genoemd kon worden. De aanvoer was ruimer .misschien dat dit de oorzaak was van de iets lagere prijzen. Voor de lichte varkens werd be steed f 1.50 per kg, oplopend naar de zwaardere klassen tot f 1.67 per kg. De handel in vette koeien was vlug; de aangevoerde dieren werden graag, echter voor hoge prijzen, verkocht. Er werd naar schatting besteed f 1.10f 1.25 per hal.ve kg. Voor het grote aantal nuchtere kalveren, dat werd aangevoerd, be stond zeer veel animo, waardoor de te verwachten prijsdaling practisch van geen betekenis was, de pijs van f 0.85f 0.95 per halve kg. uit de been handhaafde zich dan ook. Geslaagd ALKMAAR. Voor het door de H.M.V.V. gehouden examen te Den Haag slaagden voor onderwijzeres Costuum- en Mantelvak mevr. A. van DuinJol, Alkmaar, met lof, mej. A. Steenvoorden, Heiloo. Voor onderwijzeres Lingerie en Kinder- confectie mej. A. Vader, Oudkar spel. met lof. Voor coupeuse Cos tuum- en Mantelvak slaagden de dames J. Veldt eri T. Dijkman te Castricum, A. v. Stralen cn T. van Langen, Heerhugowaard. Allen leer lingen van de Mode Vakschool N. A. Nelis, Oude Gracht 176, Alkmaar. Zie advertentie. DIEFSTAL Mejuffr. A. B.W. uit Alkmaar, die beschuldigd was van diefstal van geld en een badhanddoek, en die deze diefstal hardnekkig ont kende, stond Maandag voor de tweede maal voor de Alkmaarse Politierechter, Mr. J. N. Alblas terecht. Zij bleef het haar ten laste ge legde ontkennen. Het vezelinstituut te Delft heeft een onderzoek in gesteld en is tot de conclusie ge komen dat de handdoek, die bij verdachte in beslag genomen is, van dezelfde constructie is als de rest van d;e partij handdoeken die het eigendom was van de bestolene, een buurvrouw van verdachte. De Officier van Justitie, Mr. A. W, Holsteijn, meende op grond van dit onderzoek dat de diefstal be wezen was en eiste een maand gevangenisstraf. De vrouw, die reeds eerder we gens diefstal werd gevonnisd, hoor de zich ditmaal veroordelen tot 1 maand voorwaardelijk met 3 jaar proef! üd en f 50.of 5 dagen. in de kringen der confessionele vakbonden gezien was; de heer Sytsema namens de raadsfractie der P.v.d.A., die de overledene 'n goed aviseur en een eerlijke behartiger der arbeidersbelangen noemde; de heer Meyer namens de Alkmaarse Bestuurdersbond. Ook de heer G. W. de Jong. namens de afd. Alk maar van de P.v.d.A., sprak een kort woord, waarin hij de overle dene prees als een werker in het groot on in het klein. Namens het instituut voor Arbei ders-ontwikkeling sprak nog de heer Schinkel, terwijl de heer Vos kuil. depótchef van het Station Alkmaar, de rij van sprekers sloot. Een zoon van de overledene dank te voor de laatste eer, zijn vader bewezen. TENTOONSTELLING BERGENSE KUNSTENAARS ALKMAAR. Met ingang van Woensdag 1 Maart zal de tentoon stelling van het werk der jonge Bergense kunstenaars, die thans in het Stedelijk Museum alhier wordt gehouden, niet meer des- morgens geopend zijn doch uitsluitend des middags en des avonds, 's Avonds za] de tentoonstelling dan toegan kelijk zijn van 7.30 tot 9.30 uur. Scholieren kunnen op aanvraag in de middag- en avonduren worden rondgeleid tegen sterk gereduceerde prijzen. De tentoonstelling, die zich tot nu toe mag verheugen over de grote belangstelling van het Alkmaarse publiek, is een bezoek overwaard. Allen, die 't tentoongestelde werk der Bergense jongeren nog niet heb ben gezien, raden wij dan ook aan alsnog een bezoek te brengen aan het' Stedelijk Museum. ALKMAAR. In de lokalen van de VGLO-school. ondergebracht in de Jan Lugthartschool aan de Ber- gerweg werd gister een door de leerlingen georganiseerde tentoon stelling over Zuid-Afrika geopend, die nog de hele week te bezichtigen zal zijn. Een der klassen, meest leerlingen, die voornemens zijn naar de ambachtschool over te stappen, kregen een vrij onderwerp voor een tentoonstelling, die zij zelf moesten arrangeren. Zij kozen Zuid-Afrika, dat, vooral in deze tijd van emigra tie in de belangstelling staat. De leerlingen begonnen te correspon deren met alle mogelijke instanties, om material voor hun tentoonstel ling bijeen te brengen; van die cor respondentie ziet men allereerst en kele proeven. Vele maakten aan de hand van knipsels uit bladen en tijdschriften en eigen studies plak- boekjes waarin zij hun eigen „ver haal" illustreerden. Anderen ver zamelden allerlei merkwaardighe den over Zuid-Afrika. over de ge schiedenis, de volkszeden en de in dustrie. Z0 ontstond gen niet oninteres sante tentoonstelling, waar we o.a. een model-ossewa zien, voorts hout snijwerk, vlechtwerk, en producten uit het land van Paul Kruger. Ook lectuur over dit Zuidpuntje van het zwarte werelddeel werd niet ver geten. evenmin als de KLM die na tuurlijk ook met Zuid-Afrika ver bindingen onderhoudt en er ook 'n eigen dienst heeft. De inspecteur van het L.O., de heer Vemooy, alsook de oud-inspec teur, de heer Dun, alsmede een ver tegenwoordiger van de Zuid Afri kaanse legatie, de heer Binge gaven van hun belangstelling blijk. De laatste bracht enkele interessante smalfilms mee, die een aardig beeld gaven over het land en zijn bewo ners. Het behoeft geen betoog, dat deze films in de smaak vielen van de leerlingen die vooraf het Zuid- Afrikaanse volkslied zongen, dat staande werd aangehoord en vervol gens enkele declamaties lieten horen in de Zuid-Afrikaanse taal. Een der leerlingen sprak het openingswoord, waarin hij genoemde genodigden speciaal verwelkomde. Gedurende de hele week is deze tentoonstelling, die blijk geeft van initiatief, voor belangstellenden ge opend. BURGERLIJKE STAND ALKMAAR. Geboren: Anna J., dochter van H. Swager en J. de Visser; Ebe, zoon van G. Z. de Jong en T. Brander; Maria P., dochter van P- van Duyn en G Genes; Cy- rilles A. M., zoon van A. A. M. H. Meijers en H. J. M. Milder; Johan na J., dochter van J. A. Snip en H. M. Selei; Peter zoon van P. .T. Bouwman en M. de Brouwer; Siets, zoon van G. Koopmans en P. C. Hei blom; Gerardus zoon van J. Zonne veld en T. M. Koning. AUTO GEVONDEN ALKMAAR. Maandagmorgen werd in de Spoorstraat alhier een personenauto aangetroffen die daar Zondagmorgen onbeheerd ge parkeerd stond. Het was niet be kend van wie de wagen was. Aan de hand van het autonummer werd een onderzoek ingestelden als re sultaat daarvan werd de eigenaar, een Hagenaar, opgespoord. Bij in formatie bij de gemeentepolitie te Den Haag bleek dat er reeds aan gifte was gedaan van diefstal van de auto. STERKE HOND ALKMAAR. - Gisterenavond te omstreeks 7 uur wandelde een 38- jarige man met een hond in de Langestraat De man werd ter hoogte van het stadhuis door de hond omver getrokken. Hij viel en bleef bewusteloos liggen. Door de GGD is hij naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. De man bekwam geen letsel van betekenis, zodat hij vandaag het Ziekenhuis kan verla ten. AANRIJDING ALKMAAR. - Gisterenavond opi 8 uur reed op de Kennemerstraat- Weg een vrachtauto in de richting van de stad. Van de andere kant naderde een personenauto die geheel links van de weg reed. Bij de Em- mastraat moest de chauffeur van de vrachtwagen een geparkeerde vrachtauto passeren. Hij kon daar door een aanrijding met deluxe wa gen niet meer voorkomen. Beide auto's werden beschadigd. Van de luxe wagen bleken de remmen niet geheel in orde. De chauffeur van de personenauto kon geen verklaring geven van zijn linksrijden. Tegen h<=m is proces-verbaal opgemaakt. Terug uit- Indonesië OUDORP. Vorige week kreeg de fam. N. Prinse het verheugend bericht van de burgemeester dat hun zoon Cor met het troepentrans portschip „Atlantis" op weg is naar Holland, vermoedelijke aankomst 3 Maart te Amsterdam. Dat dit voor hen een blijde dag zal zijn behoeft geen betoog, nu hun zoon na ruim 37 maanden weer te zien. Oudorpers toont uw medele ven. HEILOO. De R.K. Meisjes school heeft er 5 en de R.K. Jon gensschool heeft er 3 nieuwe lo kalen bijgekregen. Deze nieuwbouw is onder architectuur van de heer D. de Bruin uit Wassenaar tot standgekomen. Er is naar gestreefd om flinke economisch ingedeelde lokalen te bouwen met een toevoer van veel licht. De ramen welke uit een staal constructie bestaan, nemen een ge hele zijmuur in beslag. Het schilderwerk is in lichte tin ten uitgevoerd. De vloeren, welke van beton zijn, zijn afgedekt met een houten bovenvloer. De vloer van de gang en vestibule der meis jesschool is belegd met rode en witte tegels. In de gang zijn water closets en fonteintjes aangebracht. Hier is rekening gehouden met de lengte der leerlingen, zodat de fonteintjes op verschillende hoog ten zijn bevestigd. De verlichting is in de lokalen half indirect, terwijl in de gangen en vestibule een z.g.n. vlak verlich ting werd aangebracht. De scha kelaars zijn overal ingebouwd. Ook is een grote speelplaats bij de Meisjesschool gemaakt, waarvan een gedeelte overdekt is. De jongensschool is een terrein voor lichamelijke oefeningen rijker geworden. Dit terrein heeft eën op pervlakte van 800 M2 (20 M x 40 M) en is betegeld. Rondom deze school is 'n tegelpad van 2% M. breedte gelegd, waarover men de ruime speelplaats kan bereiken. De kamer van het hoofd der jongens school is gemoderniseerd. Deze school heeft nieuwe borden, platen- kisten, lessenaars en papierbakken gekregen. Ook zijn nieuwe gordijnen aangeschaft. De aannemer van de R.K. Meis jesschool was de fa. Eckers en Zo nen te Heiloo. Het schilderwerk werd door de fa. Freeker uit Alk maar verzorgd, terwijl de fa. A. Kosters en Zonen, Heiloo, de elec- trische installatie aanbracht. De lokalen van de Jongensschool wer den gebouwd door de aannemers Gebr. Kaandorp Heiloo. Het schil derwerk werd uitgevoerd door de fa. G. Schipper, Heiloo. Het sani tair en de, verlichting werden ver zorgd door de heer J. Kueter, Hei loo. Ook de vernieuwde lokalen voor de R.K. School voor VGLO waar nu al 80 leerlingen gebruik van makep zullen Woensdag ingezegend worden. Deze lokalen zijn zeer eco nomisch ingedeeld. Er is met de ruimte gewoekerd. Negen goot stenen met 18 aanrechten zijn hier opgesteld, zodat 18 leerlingen ge lijktijdig kunnen werken. Iedere leerlinge heeft een eigen kast waar in het keukengerei opgeborgen kan worden. Verder zagen wij zeven gasstellen ieder van vier pitten voorzien. Ook zijn vier electrische stellen met acht kookplaten aange bracht. Verder is er een huishoude lijk werklokaal. In het midden van dit lokaal staat een grote tafelkast met laden. De gas- en electrische installatie werden geplaatst door de fa. A. B. de Rooy te Heiloo. Wij kunnen het schoolbestuur, het onderwijzend personeel en de pa rochie feliciteren met de uitbreiding der scholen. Wij geloven vast en zeker dat deze uitbreidingen het R.K. onderwijs ten goede zullen komen. De inzegening der nieuwbouw zal Woensdag plaats vinden cn verricht worden door de Zeereerw. Heer Pastoor J. v. Muyen. SCHOORL. De vroede vaderen mitsgaders de vroede moeder ver gaderden Vrijdagavond onder voor zitterschap van burgemeester mr. C. .A J. Jochems. Wethouder Sel- horst was nog wegens ziekte af wezig. De raad besloot de datum der in functietreding van de nieuwe ont vanger der gemeente nader te be palen op .15 Maart 1950. Hierna had de beëdiging van bedoelde functionaris plaats. De burgemeester hoopte dat de heer De Witte hier een prettige werk kring zou vinden, tot grote vol doening voor hemzelf en tot heil van Schoorl. De heer De Witte bracht de raad dank voor zijn benoeming en be loofde alles te zullen doen om zijn functie zo goed mogelijk te kunnen vervullen. Besloten werd tot het verlenen aan B. en W. van een aanvullend crediet van f2000.— in verband met de verbouwing van het ge meentehuis. Gedeputeerde Staten hebben bij besluit van 1 Februari 1.1. de ge meentebegroting voor 1950 goed gekeurd, waardoor het mogelijk is de daarop voorkomende werkzaam heden met de meeste spoed te laten uitvoeren. Een serie adressen, om aan de Kroon te verzoeken het aantal Drankwet vergunningen uit te brei den, c.q. niet uit te breiden, werd in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. De raad kon zich verenigen met een prae-advies van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van H. v. d. Kamer om het perceel Duinweg C 72, alsmede het daar aan grenzende schoolgebouw, be nevens de grond tot aan het fiets' pad te mogen kopen voor f 15.000.-. In verband met de nog niet vast staande plannen van de Raad werd besloten de heer v. d. Kamer mede te delen, dat zijn bod in genen dele in overeenstemming is met de waarde van bedoelde percelen en dit derhalve niet in overweging 'kan worden genomen. Op het verzoek van de gymnas tiekvereniging „Olympia" om vrij stelling van betaling van een vergoeding voor het gebruik van Comité tot viering van Oranje- en Nationale feesten HEILOO. Woensdagavond a.s. houdt bovengenoemd comité in „De Oude Herberg", des avonds 8 uur, een openbare vergadering. Alle besturen van verenigingen en hoofden der scholen worden op deze vergadering verwacht. Diverse plannen voor de komen de feest- en herdenkingsdagen zijn uitgewerkt en zullen voor gelegd worden. Verder vermeldt de agenda jaarverslagen van secretaris en penningmeester, bestuursverkie zing (het bestuur treedt „en bloc" af en stelt zich herkiesbaar). ONZE AGENDA GULDEN VLIES: 8 uur: Abonn. voorstelling. Rot terdams Toneel met „Jean ne van Loraine". STEDELIJK MUSEUM: 9-12 en 2-5 uur tentoonstelling van werken van Bergense kunstenaars. BIOSCOPEN: Harmonie; De drie Musketiers, 14 jaar; Cinema Americain: Huwe lijk in de schaduw, 18 j.; Victoria Theater: De Idea list, 18 jaar; A.B.T.: Black' Bart, de Vrijbuiter, 14 jaar. NACHT DIENST APOTHEKEN: G. Kruisinga, Koorstr. 47 NACHTDIENST TAXI's: J. SmiL Omval 60. telef. 3931. In een overigens vrij onbewo gen vergadering hebben de leden van de Rundveefokvereniging „De Duinstreek", die het volgend jaar haar 25-jarig bestaan gaat vieren en waarvan het ledental steeds stijgende is, besloten, om practi- sche redenen de vereniging te splitsen in een Noordelijke en een Zuidelijke, die beide geheel zelf standig zullen werken. Er zal nog een band blijven bestaan in de vorm van een „Unie op vriend schappelijke grondslag", terwijl ook de fokveedagen gezamenlijk zullen worden georganiseerd. Men scheen zich bij het be stuursvoorstel, om de vereniging te splitsen, bij voorbaat al te heb ben neergelegd, want de opkomst op de vergadering van de Duin streek, die anders nogal op een grote belangstelling bij haar ver gaderingen kan rekenen, was Maandagmorgen, mede gezien de Alkmaarse veemarkt, maar matig. Voorzitter N. Kaag, die de ver gaderingen steeds op een pret tige en kundige wijze leidt, gaf voor het laatst voor alle leden een beschouwing over het afge lopen jaar. Over 1949 kon men tevreden zijn, ook de uitkomsten op het bedrijf waren goed, al is men wat huiverig t.a.v. de melk prijs in de toekomst. De bodem in de kaasmarkt daalt al weer en de boter zal ook wel zakken. Het Landbouw Egalisatie Fonds schijnt al uitgeput te zijn, de margarine industrie zou, naar de heer Kaag meende, een deel van de „pot hebben opgeslokt"! Intussen wa ren de prijzen van het fokvee goed en zelfs hoger dan in het voorgaande jaar. Een belemmering voor de boer is de belasting. Naar verhouding worden de veehouder en de bou wer veel te zwaar belast, de ver houding tot de andere categorieën is zelfs niet rechtvaardig meer! Op deze manier gaat de room er voor de boer aardig vanaf. Inmiddels bleek uit het jaar verslag, dat ondanks de druk, de vereniging zelf toch goed geboerd had. De rekening over het afge lopen jaar sloot in ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f 26.133.—, terwijl er een saldo was van f 3256.Er was aan het laboratorium nog een en ander ten koste gelegd, terwijl ook nog een aantal andere voorzieningen kon den worden getroffen. Met 143 leden, die in totaal, 2399 koeien hebben, is de „Duinstreek" de grootste fokvereniging in Noord- Holiand. Eigenlijk wel wat te groot voor het goed doen verlbpen van de onvermijdelijke werkzaam heden. Daarom was reeds eerder besloten, de vereniging te splitsen, een voorstel dat door de „Zuide lijken" werd aangenomen en op eën bijeenkomst te Bakkum kort geleden werd uitgevoerd. Dit be sluit werd door de gehele verga dering bekrachtigd, zodat „Zuid" gaat starten met 47 leden uit de „Duinstreek" en 28 uit Uitgeest. Als controleur-stamboekhouder zal optreden de heer J. Duyn, Bleumerweg 49 te Bakkum, tot nu toe de rechterhand van de controleur Broersen, een deskun dige, die vertrouwen geniet en 'n hard werker is. Een en ander was oorzaak van het aftreden van de heer G. Veldt, die in „Zuid" thuis hoort. Deze nam op vriend schappelijke wijze afscheid van zijn collega's en zwaaide bij zijn heengaan lof toe aan de voorzit ter Kaag, de heer Broersen en de heer Duyn. In de K.I.-vereniging zal er echter nog samenwerking bestaan. Over deze K.I. werd nog mede gedeeld, dat de stier Lodewijk Frans niet onverdeeld gunstige resultaten afwerkt, met de on langs aangekochte Prinses schijnt men beter te boeren. Intussen werd nog een derde stier aange kocht, Adema 16 van de Woud hoeve, die nog in onderzoek is. In het bestuur werd gekozen voor de heer Veldt dé heer C. Roskam, een L.T.B.-man uit het Woud. De heer S. Jonker uit de Egmondermeer werd in de finan ciële commissie gekozen en de heer Jb. Helder werd herkozen. In de middagbijeenkomst werd de Maro-film Nederland hier met koe en stier vertood. het gemeentelijk gymnastieklokaal, werd afwijzend beschikt in die zin, dat de vergoeding werd bepaald op f 4.per week voor drie oefer}- avonden en deze tegemoetkoming als een vergoeding te beschouwen voor het gebruik van de toestellen van deze vereniging door de scho len. In verband hiermede werd het gebruik van het gymnastieklokaal door andere verenigingen bepaald op f2per keer. Blijkens mededeling van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, zal de Open bare Lagere School te Groet geen aanspraak kunnen maken op een derde "leerkracht. Bouwplan B. en W. zijn voornemens plan nen uit te werden tot de bouw van een 24-tal woningen buiten het woningvolume om, in de geest van het Bussumse plan-Bouwma. De eerste stappen zijn reeds op deze moeilijke weg gezet en de raad kon hierin in principe mee gaan. Zouden deze plannen slagen, dan zou de wachtlijst meteen tot het verleden behoren. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. 'tot het aangaan van een vaste geldlening tot een bedrag van f20.000.— met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage, tot dekking van de rendabele bouwkosten der zes woningen van het gemeentelijk boywplan 1949, tegen een rente van 3 1/4 procent 's jaars, met een loop tijd van vijftig jaren. Tot kassier voor het Woning- en Grondbedrijf werd met algemene stemmen benoemd de heer J. de Witte. Vastgesteld werd een Arbeids- oveeenkomstenbesluit voor het ge meente-personeel en een wijziging van de Algemene Politieverordening met betrekking tot het vaststellen van nadere bepalingen inzake het kamperen. Tenslotte werd besloten tot toe kenning aan het gemeente-personeel van een algemene salaris- en loons verhoging van 5 procent, ingaande 1 Januari 1950. Werk gegund BERGEN Door B. en W. is het werk: het ruimen van puin van een aantal gesloopte panden en.bunkers te Bergen aan Zee (deel A); het maken van een ge deeltelijk gefundeerde klinkerweg 'met trottoir en de aanleg van een wandelpad met strandafgang en bijkomende werken (deel B), be horende tot het Wederopbouwplan van Bergen aan Zee, gegund aan de laagste inschrijver de N.V. Kennemerland te Heiloo voor de somma van: deel A f 8862.deel B: f 25.955.Totale aanneemsom f 34.817.De eenheidsprijs is f 3.50. BERGEN. Zaterdag werd op de Zandhoeve een bijeenkomst ge houden van personen, die zich be zighouden met de organisatie van Koninginne- en Bevrijdingsdagen. Aanwezig waren o.m. burgemees ters, wethouders, onderwijsmensen, bestuurderen van Oranjeverenigin gen en vap Comité's, die met het organiseren van bevrijdingsfeesten belast zijn. De inleider van de morgenbijeen komst, de heer G. H. L. Schouten, I oud-directeur van de Rotterdamse Gemeenschap, betoogde, dat op vele plaatsen beide feestdagen te lijden hadden aan een ontluistering dier feesten en dat ons Vorstenhuis ge trokken was in de sfeer van de po litiek. De feesten moesten op spon tane en stijlvolle wijze gevierd wor den. De spreker noemde enige voor waarden, waaraan volgens hem de viering moest voldoen. Prof. Huizin- ga had reeds geklaagd over een ge brek aan stijl, de feesten waren te massaal geworden, ze werden be paald door de massamens en de or ganisatie was meestal in dezelfde stijl. Als tweede element noemde hij de gemeenschappelijkheid, als derde een zo groot mogelijke geestelijke activiteit, het betrekken van allen in het feest, ontplooiing van de zelfwerkzaamheid door het houden van een gemeenschappelijk spel met grote groepen. Een feest moet de vormgeving zijn van het gemeen schappelijk gegeven. Feest is niet alleen lol, maar moet zijn wijding. Zo'n dag kan beginnen met klok gelui gelijktijdig de vlag uitsteken. Voorts gemeenschappelijke zang en volksdans en sluiting met eën tap toe. Helaas is het nog onzeker wat er gaat gebeuren met de halve vrije dag. Er is nog overleg gaande over de uitbetaling enz. Hierop volgde' een geanimeerde gedachtenwisseling. Bij velen werd het als een groot bezwaar gevoeld, dat beide dagen zo kort op el kander gevierd moesten worden. Vooral in agrarische streken kun nen de mensen in deze tijd van het jaar geen tijd missen voor feest vieren en hier had men dan ook een gemeenschappelijke viering georga niseerd op één dag, nl. 5 Mei. Zaan dam was van oordeel, dat er minder kosten moesten gemaakt worden voor versiering en dat men vooral de jeugd moest inschakelen bij zang en dans. Na de koffiemaaltijd kreeg de heer Frans >t Hoen, leider van het Cultureel Centrum te Hoorn het woord om te spreken over de prac- tische viering van de feesten. Spre ker betoogde, dat de jeugd en de jeugdorganisaties een' kans gegeven moet worden en noemde als pro grammapunten: Zang, muziek, fol klore, toneel, het wagenspel, voor dracht en declamatiewedstrijden, eenvoudige versieringen, kinder spelen, poppenkast en kindercir cus. Vele aanwezigen brachten hun ervaringen ter tafel en de heer Schekkerman sloot deze vruchtbare bespreking met de conclusie, dat het persoonlijk, element bij het vie ren van deze feestdagen meer ont wikkeld diende te worden. ALKMAARSE EXPORTVEILING, 27 Febr.: witlof I 46—68, II 26^2, spinazie 1.351,41, worteltjes 3039 rabarber 58, groene kool 13—18, spruitkool I 5070, II 2946, rode kool 6—13.40, gele kool 9—26.20, prei 29—61, uien I 31—39, II 15—29, bieten 69 wortelen 611, selderie 6.5018, selie 713, appels goud- reinef 3637, present van Engeland 46, stoofperen gies 1627, winter- jan 1522. BEEMSTER, PURMEREND en Omstr.: bevelanders 15, witlof 24 58, rode kool 615, spruitkool 23 59, andijvie 137, rode bieten 4 7.50, gare bieten 1214, winterpeen 611, uien 1838, uien nep 16, prei 4385, Brabantse bellefleur 10—22, goudreinette 2457, jonathan 13 62, manks codiin 1222, present van Engeland 1654, zoete winterkroon 1235,comtesse de Paris 1338, provisie peer 1122, winterlouwtje 817, winterjan 623. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond WEINIG VERANDERING Vrijwel overal droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden. Over het algemeen weinig wind. In de nacht cn vroege ochtend op de meeste plaatsen lichte en hier en daar matige vorst. Overdag on geveer dezelfde temperatuur als vandaag. (Adv) Menigeen die zich interesseert voor de prestaties van V.V.W. en Andijk en voor de plaats, die deze clubs op de ranglijst innemen, zal de krant gister op een fout betrapt hebben. Er werd een verslag gewijd aan deze wedstrijd, in 't lijstje van de voetbaluitslagen stond de stand 11, maar de cijfers in de ranglijst waren voor de beide clubs hetzelfde als vorige week. Een verklaring die tevens een verontschuldiging is. is gauw gege ven. Zondagavond kregen wij een foutieve opgave van het A.N.P., vermeldende, dat de wedstrijd was afgelast. Met de A.N.P.-gegevens hebben wij de ranglijst samenge steld. Het verslag van de match kwam te laat in ons bezit om nog een verandering te kunnen aan brengen in de cijfers van de rang lijsten, die reeds gezet waren. Wel hebben we de uitslag nog kunnen corrigeren. Voor de duidelijkheid geven we hier de juiste stand: R.K.A.F.C. V.V.W. Purmerend Zouaven Westfriezen Z.A.P. Andijk St. George Berdos De Rijp VOOR DE PROVINCIALE STATEN Uit de binnengekomen uitslagen voor de groslijststemmingen in de Statenkringen van ons gewest blijkt, dat vrijwel overal het Politiek Advies met overweldigende meer derheid is gévolgd. Afwijkingen van betekenis kwamen tot nog toe niet voor. Uit de Statenkring Hoorn noemen wij de volgende cijfers: Wognum opgekomen 311 stemmen, Politiek Advies 281, Grootebroek 166 stem men, P.A. 154, Spanbroek 357 st. P.A. 338, Westwoud 111 st„ P.A. 101, Nibbixwoud 174 St., P.A. 166, Hoorn 63 st. P.A. 49. In de Statenkring den Helder bracht de afd. den Helder 126 stem men uit, waarvan 120 op het Poli tiek Advies. Heerhugowaard Noord 203 stemmen, waarvan 199 op het P.A. den Burg 139 stemmen, 11 on geldig, P.A. 127. Breezand opgeko men 30 procent van de leden, twee derde voor het P.A. Statenkring Zaandam, afd. Oudorp uitgebracht 100 st„ ongeldig 17, politiek advies 83. De officiële uitslagen kunnen eerst a.s. Vrijdag worden verwacht. 13 9 3 1 21 14 9 1 4 19 12 7 4 1 18 14 4 5 5 13 12 4 4 4 12 11 5 1 5 11 12 3 4 5 10 13 3 3 7 9 13 4 0 9 8 12 1 3 8 5 Blauwe handdoeken, AO c flinke maat, prima kwal. 9o Theedoeken, <125 gezoomd en gelust, frisse ruit j" Wafel-handdoeken, m. brede gekleurde rand, 50 x 100 cm. 1 Linnen theedoeken, blauwe en rode ruit, grote maat 1 Baddoeken, geruit, in een prima kwaliteit Een partijtje geborduurde slopen, mooi bewerkt, «MO zeer voordelig 3 Graslinnen lakens, 2-persoons, 150 cm. breed 8 Zoon voordelige aanbieding s 140 cm. breed, in geel, zalm, bleu en zeegroen per meter Damast tafellakens, 120 x 150 cm., >175 in een mooi dessin Gebloemd llanel, met een klein patroontje, per meter J Gekleurd- en wit flanel, in een extra mooie kwali- 405 teit, per meter Graslinnen, voor lakens, 150 cm. breed, per meter 3 Graslinnen, 180 cm. breed, voor extra jê9k brede lakens, per meter 4 Ongebleekt katoen, 78 cm. breed, prima kwa- wen liteit, per meter Bezoekt vooral onze gomoderniseerde U vindt hier een pracht collectie in wollen-, zijden- en katoenen stoffen. Op 23 April, Si kennen in ons er al eerder, ma dig Episcopaat Verkenners" goi nationale leider Juni op de Gouds druk jaar wordei nieuwe vorm vat thans organisatoi Jeugdbeweging) bestaan vieren ners van de N..I zelf in ons land Het hoogtepunt zal, zoals wij rei richtten, bestaan naai Kamp, dat va met naar schatti 10.000 deelnemers houden op een vit reinen, met een grootte van 1600 geving van Omme ter reeds aan de Sint Jorisdag wori een spectaculaire die avond zullen land verkenners rc vuren gehurkt zit radio luisterend na van de aanbiedinj ninklijke Commi Bernhard, van een zich uit iedere pla waar maar verker door een jongen zei kening zal bevind ningen zullen ovei plechtig worden a de burgemeesters, zullen worden er handtekening onde Zij worden daarna cantie door koerier gebracht. Na de reportage ding zal men op 22 radio het Wilhel horen spelen op he de Dom te Utrecht de Dom drie vul worden afgestoken van de verkenners! WOENSDAG HILVERSUM I, 7.00—24.00 NCRV 7.00 nieuws; 7.15 nastiek; 7.30 gr.mu woord voor de da; en weerber.; 8.15 8.45 gr.muziek; dienst; 11.00 gr.mu rum, hoorspel; 12 kapel; 12.30 medec orgelconcert; 13.00 koorzang 13.20 gr. klein koor, orkest 14.00 kamerorkest koperkwartet; 15.0( no; 15.30 strijkorkc de jeugd; 17.30 pi 17.45 voor de k mannenkoor; 18.30 krachten; 19.00 boekbespreking; 19 mentaar en gr.mu; diokrant; 20.00 commentaar fam.ee radio philharm. moderne stadsontw serie; 21.35 me 22.05 internat, evai taar; 22.15 dubbell orkest en solisten: overdenking; 23.00 24.00 gr.muziek. HILVERSUM n, 7.00 vara, 10.00 vara, 19.30 vpro, 2( ra. 7.00 nieuws; 7. 8.00 nieuws- en orgelspel; 8.50 v 9.00 gr.muziek; terstanden)10.00 mensen, causerie; wijding; 10.20 voo 11.00 gr.muziek; 12 ziek; 12.30 medêde voor het platteland duo; 12.55 kalender 13.15 omroeporkest portret; 14.15 jeugc kinderkoor; 15.20 v ren; 15.50 quatre vragenbeantwoordir de zieken; 17.00 v 17.30 zang en pian geringsuitzending; 18.15 vara-varia: lf banjo-ensemble; 19 houders-causerie; 1 19.30 wees je zelf, weekkroniek; 18.45 wereldraad der nieuws; 20.05 actu; soc. nieuws; 20.20 orkest en solist; hoorspel; 21.40 c orkest en solist; 22 tenschappelijke cai nieuws; 23.1524.0 gramma. BRUSSEL, 332 ei 322 m.: 12.00 gr.i weerber.; 12.32 zs 13.00 nieuws; 13.IE en 17.00 gr.muziek: 17.15 gr.muziek; 17 rie en voordracht; muziek; 18.30 voor 19.00 nieuws; 19 19.50 voordracht; 2 geliebte, operette: 22.15 en 22.47 gr.r nieuws; 23.052' programma. 484 m.: 12.05 li 13.00 nieuws; 13-15 15.00, 17.10. 18.30, gr.muziek; 19.45 r froot symph. orke 1.15 gr.muziek; 22.15 jazzmuziek 11 taar; 22.45 jazzn nieuws; 23.00 gr.r nieuws.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2