Nieuw RADIO-PRAAG BESCHULDIGT NEDERLANDSE DIPLOMATEN Van valuta-transacties en hulp aan vluchtelingen Van de meeste deelstaten |Folterin? Kardinaal is thans het lot bezegeld Mr. Stikker is optimistisch Generaal pleit voor Duits leger Westerling Rome: weer geestelijke arena Louwers staat terecht in Praag Buiten de wet 12 jaar voor dr. v. d. Vaart Smit Louwers bekent Nieuwe spanning in Berlijn iii ii Mindszenty Nieuwe moties aangenomen tot aansluiting bij de republiek D jog ja Nieuwe bijeenkomst van Grote Drie naar Nederland? Vorstgebied trekt weg Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief; per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT E.M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank; Nederi. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pagina 1 Vrijdag 3 Maart 1950 45e Jaargang No. 11804 Kontoren: HOORN. Draalsingel 59, teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 OP TWEE MANIEREN hebben de „Nederlandse" communisten nog weer eens bevestigd, dat zij zich buiten de wet hebben gesteld. In de eerste plaats heeft de secretaris-generaal Paul de Groot op het pas-gehouden congres van de C.P.N. de anti-vaderlandse ver klaring herhaald, indertijd afge legd na de beruchte verklaring van Thorez: de Nederlandse com munisten zullen in geval van oor log de Russen hier als bevrijders begroeten! Kan dit landsverraderlijke woord van een Nederlands „volks vertegenwoordiger" nog langer ongestraft blijven? Nauwelijks was dit bizarre woord van Paul in de communis tische vergaderzaal verklonken, nauwelijks was de inkt, die deze woorden in de pers deed afdruk ken, opgedroogd, of op een andere wijze misbruikten de satellieten van Moskou de hun toegestane democratische rechten. Men heeft gelezen, hoe de heren van de C.P.N. te keer gegaan zijn, toen in de Tweede Kamer de wet op de wapenleveranties van Ame rika aan ons land, in het kader van het Atlantisch Pact, aan de orde was. Het is duidelijk, dat hier een gevaarlijk internationaal spel wordt gespeeld; hoe de com munisten in de verschillende Pact-landen op bevel van Moskou slaafs de orders uitvoeren, om te trachten de uitvoering van de Amerikaanse militaire hulpmaat regelen te saboteren. Zij doen dat in en buiten het parlement. Buiten het parlement, door de havenarbeiders te bewe gen, het lossen van schepen te weigeren; binnen de Volksverte genwoordiging, door de normale parlementaire behandeling van de desbetreffende wet te verstoren en door obstructie te vertragen. Het een noch het ander is ge lukt. De schepen worden gelost en zullen ook in de toekomst ge lost worden, al zou een mislei dende propaganda in de naaste toekomst onverhoopt meer succes hebben. En de wet is in de Tweede Kamer tenslotte aangenomen, na dat de schandelijke tonelen waren geëindigd; de democratie heeft tenslotte, nadat de anarchie was overwonnen de normale parle mentaire voltooiing mogelijk ge maakt. Maar de vraag moet wel na drukkelijk gesteld worden, of de Nederlandse parlementaire demo cratie haar verdraagzame houding ten opzichte van deze op anarchie beluste elementen niet moet her zien. Het is anders te verwachten, dat tonelen als zich nu pas in de Tweede Kamer hebben afgespeeld, zich zullen herhalen, ook elders, bijv. in vergaderingen van de Pro vinciale Staten en gemeenteraden. De strijd tegen het communisme spitst zich in allé sectoren steeds meer toe en als gevolg daarvan bijten de „moscovieten" ,hier en in andere landen, steeds meer van zich af. Het gaat, voorlopig nog zonder bloedvergieten, hard tegen hard. Nu de communisten hebben ge toond, dat het hun ernst is met hun dreigementen om de gelegen heden voor de uitoefening van de democratische rechten te benut ten als tribunes voor het verwek ken en propageren van de chaos; nu zij hebben bewezen, dat zij er op uit zijn, de normale democra tie te beiemmeren en de werking daarvan, als het kan, onmogelijk te maken; nu bovendien gebleken is, dat voksvertegenwoordigers er geen been in zien, hun landsver raderlijke houding openlijk uit te dragen en te bevestigen, nu staat vast, dat de communisten zich buiten de wet hebben ge plaatst. De democratie in Nederland is aan zichzelf verplicht, de daaruit enig-mogelijke gevolgtrekking te maken: de communisten ook for meel buiten de wet. Op snelle wijze dient te worden nagegaan, welke doeltreffende middelen moeten worden aangewend, om Nederland afdoende te bescher men tegen het defaitistisch voort woekeren der gedachte, dat men in ons vaderland de democrati sche vrijheden kan benutten (lees: misbruiken), om bona-fide Neder landse staatsburgers van die vrij heden te beroven. De Bijzondere Strafkamer van de Haagse Arrondissementsrechtbank heeft dr. H. W. van der Vaart Smit gistermorgen tot 12 jaar gevange nisstraf met aftrek veroordeeld. De eis was 14 jaar. Dr. Van der Vaart Smit, die in het begin van de be zetting hoofd is geweest van het Haagse A.N.P.-kantoor, werd door het Amsterdamse Bijzondere Hof tot 9 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Dr. v. d. Vaart Smit heeft cassa tie aangetekend. PRAAG (Reuter). Radio-Praag en hef officiële Tsjecho- slowaakse persbureau, Ceteka, meldden gisteren, dat volgens Louwers verklaring voor de rechtbank alle leden van de Neder landse legatie te Praag, onder leiding van de gewezen gezant A. Merens, hebben geholpen bij het ontvluchten van rijke Tsjechoslowaakse burgers en hun bezit uit het land. Een woordvoerder van het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft naar aanleiding van deze beschuldigingen opge merkt, dat „deze behoren tot het gewone recept in deze communistsiche processen" en dat „wat de specifieke beschul digingen aan het adres van de Nederlandse vertegenwoordigers te Praag betreft, deze categorisch kunnen worden tegenge sproken". De 35-jarige Nederlander J. A. Louwers, van de A.K.U., die giste ren te Praag terecht stond, heeft verklaard schuldig te zijn. Ook zeven van de terechtstaande Tsjechoslowaakse burgers verklaar den schuldig te zijn. Twee ontken den. In vloeiend Tsjechisch, aldus Ce teka, verklaarde Louwers vóór de oorlog naar Tsjecho-Slowakije ge komen te zijn als employé van de Bata-Schoenfabrieken te Zlin. Na de bezetting keerde hij naar Praag terug als vertegenwoordiger van de Rotterdamse Kamer van Koophan del Later werd hij gekozen tot voorzitter van de Vereniging Tsje cho-SlowakijeNederland te Praag. Kort daarna ving hij zijn werk zaamheden aan voor de A.K.U. Toen begon hij ook, aldus verklaarde hij volgens Ceteka, zijn spionnage- activiteit, welke hij camoufleerde door de oprichting van de Kunst zijde-Handelsmaatschappij. Hij hield deze maatschappij ook na Februari 1948 in stand om deze te gebruiken als dekmantel voor zijn spionnage- werk. Volgens de acte van beschuldi ging hebben de beklaagden op eco nomisch en financieel gebied ge werkt „ten gunste van de kapita listische oligarchie van de Verenig de Staten en samenzweringen ge smeed samen met buitenlandse spionnen en met Tsjechoslowaakse onderdanen, verraders van hun land". De Nederlandse Zaakgelastigde te Praag, J. van der Gaag, verklaarde tegenover Reuter, dat Louwers, na reeds tien uur voor het Tsjecho slowaakse Staatsgerechtshof te recht te hebben gestaan, gisteravond nog steeds werd ondervraagd. Met uitzondering van een uur voor het gebruiken van de lunch en een pauze van tien minuten gisteravond, vond de terechtzitting ononderbro ken voortgang. In de door Radio-Praag gister avond omgeroepen beschuldiging heet het o.m., dat Louwers brieven en pakketten met inlichtingen en monsters, die verkregen waren door economische spionnage, per diplo matieke post naar Nederland ver zond. Ter verontschuldiging zou Lou wers hebben aangevoerd, „dat leden van de Amerikaanse, Engelse en Canadese diplomatieke missies pre cies hetzelfde hebben gedaan". Volgens Ceteka verklaarde Lou wers, dat de Nederlandse militaire en Luchtvaartattaché, Kolonel Has- selman, de legatiekanselier Lich- mann, de Handelssecretaris Kruse- man, de tweede Legatiesecretaris Rosenberg Polak en de heer Van der Gaag, vluchtelingen hebben ge holpen. Tevens zouden deze diplo maten zich aan valuta-transacties op de zwarte markt hebben schuldig gemaakt. Hij zou ook de naam genoemd hebben van een zekere Doorn, de zoon van een voormalige Neder landse consul te Praag. Deze zou na de omwenteling in Februari '48 door de Britse inlichtingendienst als assistent van Louwers naar Praag zijn gezonden, waar hij con tact tussen de Nederlandse Legatie en de Amerikaanse, Britse en Ca nadese missies zou hebben onder houden over hulp aan leden der „Tsjechoslowaakse bourgeoisie". Louwers zou hebben verklaard, dat de helpers bereid waren ieder bedrag in Tsjechoslowaaks geld te gen de zwarte-marktkoers van 70 kroon voor een gulden te aanvaar den. Het geld werd dan in Neder land tegen de officiële koers van 18 kroon voor een gulden verrekend. De Nederlandse diplomaten zou den auto's voor exorbitante prijzen aan leden der Tsjechoslowaakse bourgeoisie verkocht hebben. Door diplomatieke kanalen zouden de ontvangen gelden voor harde valu ta zijn gewisseld. De winsten van deze transacties zouden de verko pers in staat gesteld hebben in hun eigen land voor elke verkochte oude auto vijf nieuwe te kopen. Louwers noemde ook de naam van de KLM-vertegenwoordiger te Praag, de heer Van der Kun, die zou hebben geholpen met het smok kelen van koffers met kleren en juwelen. Ook chauffeurs van de ATO- vrachtwagendienst Nederland-Tsje- choslowakije zouden vluchtelingen hebben geholpen en hun paspoorten aan adspirant-vluchtelingen hebben verkocht. Volgens Ceteka onthulde Louwers dat de Nederlandse Militaire Atta ché te Praag, kolonel Rasselman, in zijn bureau een kaart van Tsje cho-Slowakije had hangen, waarop de plaatsen, waar vliegvelden en regimenten lagen, waren aangege ven. Het A.N.P. vernam van de K.L.M. dat niets bekend is over de waar heid van de beschuldiging die tegen de heer v. d. Kun is uitgebracht, terwijl een zegsman van de A.K.U. zeide het uitgesloten te achten dat Louwers zich zou hebben schuldig gemaakt aan genoemde overtredin gen, „althans zoals wij die in het Westen opvatten". BERLIJN. Een half millioen leden van de door de communisten beheerste Vrije Duitse Jeugdbewe ging wil, naar van Oost-Berlijnse zijde is aangekondigd, met Pinkste ren door West-Berlijn marcheren Prof. Ernst Reuter, de West-Ber- lijnse burgemeester, heeft gister avond echter verklaard, dat de West-Berlijnse autoriteiten en de democratische partijen all.e maat regelen zullen nemen, om deze de monstratie te voorkomen. Een ge lijkluidende verklaring is uitgege ven door de Britse, Amerikaanse en Franse bevelhebbers van de stad. Prof. Reuter zeide, dat de demon stranten niet. zal worden toegestaan gebruik te maken van het Olym pisch Stadion, en dat elke soort van mars of demonstratie zal worden verboden. In Oost-Berlijn zijn gisteravond in alle districten fakkeloptochten gehouden, bedoeld als demonstratie ,,van de bereidheid toch met Pink steren naar West-Berlijn te gaan". M.T.S.-ERS LICHTING '44 MET GROOT VERLOF In verband met de intussen ont stane mogelijkheid om de circa 60 M.T.S,-ers van de lichting 1944, die vorig jaar bij de dienst der genie in werkelijke dienst zijn geroepen, door M.T.S.-ers van jongere lich tingen te vervangen, worden de eerstgenoemde M.T.S.-ers met in gang van 15 Maart a.s. met groot verlof gezonden. Zij kunnen echter in militaire dienst blijven, indien zij daartoe de wens te kennen hebben gegeven. Zij worden nader bestemd tot bui tengewoon dienstplichtige. H. M. Koningin Juliana en de prinsesjes Batrix en Margriet maken tijdens Haar verblijf te Sankt Anton een tochtje per arreslede in de prachtige omgeving van het plaatsje. In de voorste slede v.l.n r.: H. M. Koningin Juliana, prinses Beatrix en mevrouw van Maasdijk. In de tweede slede bevindt zich prinses Margriet. DJAKARTA. In een vergadering van het Indonesische parle ment werd gisteren nog een aantal moties ingediend voor aansluiting bij de Negara Republik Indonesia. Thans is aanslui ting voorgesteld van alle deelgebieden met uitzondering van Oost-Sumatra, West-Borneo en Oost-lndonesië. De desbetref fende moties werden aangenomen, die over de aansluiting van Zuid-Asahan en Labuan Batu met 74 tegen 8 en alle overige moties met 81 tegen 5 stemmen. Aldus is in het Indonesische par lement deze week het lot van alle deelgebieden op Java, Sumatra en Madura (het oude Linggadjati- gebied) bezegeld met uitzondering van het gebied van Oost-Sumatra, ofschoon niemand zich over de levensduur van deze Negara illusies maakt. Enig, zij het zeer zwak, verzet tegen de opheffingen is slechts naar voren gekomen van de zijde der afgevaardigden WASHINGTON, 2 Maart (ANP- Aneta). In een toespraak tot honderden Amerikaanse en bui tenlandse journalisten in de Na tional Press Club te Washington verklaarde mr. D. U. Stikker van daag, dat alle landen, die bij de O.E.E.S. zijn aangesloten, streven naar een gemeenschappelijk doel, namelijk economische integratie. „Het kan zijn, dat wij niet allen in hetzelfde gelid marcheren", zo zeide hij, „doch in ieder geval marcheren wij in dezelfde rich ting". De bezoeken, die hij onlangs aan een aantal Europese hoofdsteden heeft gebracht, hebben zijn opti misme versterkt. Mr. Stikker zei- De vier leden der bemanning van de motorreddingboot „Branda- ris", die een jaar geleden de 26 Polen van het s.s. „Katowice", dat 1 Maart 1949 tijdens een hevige storm voor Terschelling verging, van een wissen dood in de golven redden, zijn Woens dagavond in hotel „Nap" op Terschelling namens de Poolse regering onderscheiden met het kruis van verdienste. V.r.n.l.: Douwe Tot; E. de Beer, Klaas Tot en J. de Beer. de met nadruk, dat het voor alle betrokken partijen uiterst wense lijk is, dat Groot-Brittannië en West-Duitsland deelnemen aan de voorgestelde economische integra tie van Europa, daar naar zijn me ning, een oplossing, waarbij deze landen niét zijn betrokken, geen bevredigende is. De beoogde economische inte gratie van Europa is geen „won dermiddel". Aanvankelijk zal zij zelfs enige nadelige invloed kun nen hebben op de levensvatbaar heid van Europa. Zelfs na 1952, wanneer de Marshall-hulp zal zijn beëindigd, zal Europa ondanks de grootste inspanningen nog steeds een dollarprobleem hebben. Minister Stikker merkte op, dat de verhouding tussen Amerika en West-Europa thans zodanig is ge worden, dat men aan beide zijden van de Oceaan inziet, dat de ge beurtenissen in West-Europa on vermijdelijk in de grootst moge lijke maté de toekomst van de Ver. Staten beïnvloeden, evenals omgekeerd. Hij waarschuwde voor een te snelle uitvoering van de integratieplannen, die kunnen lei den tot economische ontwrichting en sociale onrust. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt te Londen vernomen, dat in beginsel overeenstemming is be reikt over het houden van een bij eenkomst van de Britse, Franse en Amerikaanse ministers van buiten landse zaken in Europa, welke dit voorjaar zou plaats vinden. Uit dezelfde bron wordt vernomen, dat tijd en plaats van de bijeenkomst nog niet zijn vastgesteld, doch dat het mogelijk wordt geacht, dat de ministers eind Maart of begin April a.s. te Londen zullen bijeen komen. Melkpoeder voor Nederland De E.C.A. heeft een bedrag van 1.868.000 dollar beschikbaar ge steld voor de aankoop van melk poeder door het Amerikaanse mi nisterie van Landbouw, welke melkpoeder eind Augustus aan Nederland zal worden geleverd. van Oost-Java. De leden van Oost-lndonesië bleven buiten de debatten. Een stroom van wel sprekendheid kwam los van de voorstemmers, onder wie Moh. Ja- min. Zijn vele betogen baseerde hij op de gedachte, dat de natio nale revolutie nog in volle gang is. De Ronde Tafel-conferentie vormde slechts een momentopna me in de revolutionaire stroom. Spr. zag in de deelstaten een rest van de koloniale verdeel- en heers-politiek van dr. van Mook. De resten dienen zo spoedig mo gelijk te worden opgeruimd en de volkswil, die zich overal uit in demonstraties en resoluties, dient bevredigd te worden. Een spreker van Banka gaf zijn mening weer door de woorden Re publik Indonesia Serikat te lezen als Republik Indonesia Sementara (voorlopig). „De huidige spanning tussen de Republiek Indonesia en de R.I.S. wordt volgens mij veroorzaakt doordat men de republiek Djokja op dezelfde wijze beschouwt als alle andere deelstaten", aldus de waarnemende president van de republiek Indonesia, mr. Assaat. De regering der R.I.S. heeft in geen harer handelingen rugge spraak met de republiek gehou den, doch zij dient te beseffen dat er geen R.I.S. kan bestaan zonder de Republiek en dat de Republiek omgekeerd wel kan voortbestaan zonder de R.I.S. Mr. Assaat herinnerde er aan, dat „wanneer de tijd daarvoor ge komen is, ir. Sukarno niet ver hinderd zal worden, het president schap van de republiek wederom op zich te nemen". ...Op de nieuwe schans van Oberst- dorf heeft de eenogige Duitse skiër Sepp Weiier gisteren een sprong van 127 meter gemaakt. De Oostenrijker Hans Eder haalde 130 meter, doch viel bij het neerkomen. Volgens een naar Duitsland ont snapte 29-jarige Hongaarse inge nieur, die in December 1948 werd gearresteerd en met Kardinaal Mindszenty in dezelfde cel gevangen gehouden, zouden de gevangenen op electrische stoelen zijn geplaatst, waardoor zij aan hevige schokken werden onderworpen. Tegelijkertijd moesten zij kijken naar een scherm dat met sterke lampen was ver licht, terwijl dans- en marsmuziek ten gehore werd gebracht. Dit zou meer dan 36 uur hebben geduurd. Kardinaal Mindszenty zou hevig zijn afgeranseld, toen hij verklaarde dat de documenten die hem werden getoond, als zijnde afkomstig uit zijn paleis, waren vervalst, zoals duidelijk was te zien. Niemand legde evenwel een be kentenis af. De gewezen Generaal bij de Pantsertroepen, die heti offensief in de Ardennen uitvoerde, Kurt Hasso von Mantcuffel, heeft aan kanselier Adenauer en de Amerikaanse Hoge Commissaris McCloy plannen voor gelegd om West-Duitsland op te nemen in de Westerse Unie, teneinde West-Europa in staat te stellen ten minste zes maanden weerstand te bieden aan een aanval. Een West-Duits leger van 30 divi. sies zou moeten worden gevormd, waarvan de kern zou dienen te be staan uit met gevechtswagens uit geruste troepen, die door infanterie zouden moeten worden gesteund. Hij noemde neutralisatie van Duits land „onzin" en verwierp het Fran se voorstel van drie lichte divisies, die slechts kanonnen-voer zouden zijn. ,,Drie lichte Duitse divisies zijn niet in staat de oorlog buiten Frankrijk te houden", aldus de generaal, die meent dat men „de kracht en de geest van de troepen van de West-Europese Unie niet mocht overschatten". UITLEVERING AAN R.I.S. ZOU GEWEIGERD ZIJN All India Radio heeft gisteren het (onbevestigde) bericht ver spreid, dat de Britse autoriteiten in Singapore een bevel hebben uitgevaardigd, dat Westerling naar Nederland zal worden'uitge leid op grond van zijn Neder landse nationaliteit. Tezelfdertijd zouden de Britse autoriteiten een verzoek van de Indonesische rege ring om uitlevering van Wester ling hebben geweigerd, omdat er geen uitleveringsovereenkomst be staat tussen de Verenigde Staten van Indonesië en Engeland. In officiële kringen te Singapore werd gisteren medegedeeld, dat Westerling binnen drie dagen voor het gerecht zal verschijnen op be schuldiging van onrechtmatige binnenkomst van Malakka en het gebruiken van geweld ten opzichte van een Indonesische mede gevangene. Volgens betrouwbare berichten heeft een Indonesiër uit Rangoon, die op uitleiding wachtte, in de gevangenis naar Westerling ge spuwd, waarop deze hem een ge bróken kaak sloeg. Volgens een geschreven verkla ring, die gisteren in Darwin ont vangen werd van Charles Stuart, een journalist en radio-commen tator in Djakarta, werd Westerling voor zijn aanval op Bandung financiële steun van een vooraan staand militair waarnemer der Verenigde Naties in Indonesië aangeboden; hij weigerde echter deze steun te aanvaarden. Volgens Stuart deelde mevrouw Westerling hem mede: „Mijn echt genoot oefende voldoende invloed in officiële leger- en vlootkringen uit om het zo te schikken, dat dag bladen en persagentschappen ten onrechte zijn vlucht zouden mel den. In werkelijkheid hield hij zich daarna nog acht dagen in Djakarta verborgen". Nog slecht bij stem zijnde heeft Z. H. de Paus aan de pastoors en de Vastenpredikers van Rome, die Hem op Zijn 74ste verjaardag hun gelukwensen kwamen aanbieden een op schrift gestelde bood schap uitgereikt, waarin Hij er bij hen op aandringt, hun zending „boven alles op te vatten als een apostolaat van liefde". „De (Van onz'e weerkundige medewerker) Opmerkzame lezers zullen gisteren als ze even naar de lucht gekeken hebben, gemerkt hebben, dat de fijne, witte en zeer hoge bewolking (zgn. virrus) steeds toenam. Dat was een voorbode van het einde der vorst-periode. De toenemende bewolking n.l. duidt op het opdringen van warme lucht vanuit het westen, hetgeen gisteren in Engeland reeds regen veroor zaakte. Het hogedrukgebied dat zich uitstrekt van Scandinavië tot de Azoren verplaatst zich in oostelijke richting. Dat had tot gevolg dat de wind in ons land gisteren weer van oost naar zuid-west draaide. De temperaturen kwamen gisterochtend nog een flink eind beneden het vriespunt. Vlak bij de grond daalde de temperatuur zelfs tot -8 gr. Ondertussen trekt het warmte- front over Engeland nu in onze richting en zal waarschijnlijk vandaag nog regen brengen. De vorstperiode is dus maar van korte duur geweest, hetgeen door velen wel betreurd zal worden daar het weer zeer zpnnig was en de zon door zijn steeds hogere stand vooral 's middags al weer flink wat kracht heeft. wereld van thans", aldus de Paus, „die de echte liefde ontwend is, is in de slavernij van haat en tweedracht geraakt. Geen aard beving, hongersnood, epidemie of andere ramp, voortgekomen uit de krachten van de natuur, kan ver geleken worden met de zwaarte van het lijden, dat mensen, die van de liefde uitgesloten zijn, be heerst door haat, mensen kunnen aandoen". Verder zegt de Paus in Zijn boodschap: „Op de grond van Rome vindt, voor de ogen van de gehele wereld, een hevig treffen plaats tussen de aanhangers en de tegenstanders van het christe lijk geloof. Deze grond, die de strijd aanschouwd heeft tussen het oude Caesarisme en de jonge christenheid, is eens te meer de geestelijke arena geworden waar in niet alleen de waardevolste bezittingen van het christelijk leven op het spel staan doch zelfs de grondbeginselen van de men selijke waardigheid. Doe uw toe hoorders gevoelen, dat de geest en de bezieling van Sint Petrus nog steeds leven onder de bedie naars van de parochie zodat velen van hen, die het slachtoffer ge worden zijn van de verleiding van valse profeten, de weg terug mo- men vinden. Een apostolaat zon der welsprekendheid is mogelijk Een apostolaat zonder liefde is een contradictio in terminis."

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1