Jonglisto in Alkmaar Rome-pelgrim uit Beemster vertelt Warmenhuizen heeft weer Bond v. h. Gezin R.K. Noorder Handbalkring Haarlem behield de wisselbeker r ALKMAAR EN OMSTREKEN Kegelsport J Geef ook Uw leven weer kleur! Jaag die Rheumatische Pijnen uit Uw leden Nog steeds tumult in de Franse Kamer Ervaringen van een auto-tocht naar de stad van het Heilig Jaar Geslaagde bijeenkomst in het Patronaatsgebouw Afdeling start met 150 leden Vraagt G.B. BEHANGSELS Benoemingen in het Bisdom Haarlem Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 6 MAART 1950 In het kegelhuis De Unie vond gisteren de return-wedstrijd van de stellenwedstrijd AlkmaarHaarlem plaats. Nadat de Haarlemse gasten met hun supporters, waaronder verscheidene dames, waren gearri veerd, opende de voorzitter van de A.K.B. deze wedstrijd. Hij heette allen hartelijk welkom en hoopte op een spannende strijd, waarin hoog hout zou worden geworpen. De heer v. Maris, voorzitter van do Haarl. Kegelbond dankte voor de vriendelijke woorden en nam tevens de gelegenheid waar de ke gelclub „Koekoek'' te complimente ren met haar gouden jubileum en in 't bijzonder huldigde hij voor zitter Diepen, die 50 jaar lid Is van de jubilerende vereniging. Daarna nam de strijd een aan vang, een strijd, waarin de 25 Alk maarse kegelaars voor geen gemak kelijke taak stonden. Immers bij de ontmoeting op de Haarlemse banen was de stand Haarlem 6687 hout, tegen Alkmaar 6314. Alkmaar had dus een achterstand van 373 hout, welke men thans moest trachten in te lopen. Toch moet gezegd worden, de meeste Alkmaarse gooiei's hebben uitstekend werk geleverd, maar daartegenover stelden ook enkelen teleur. Bij het wisselen der banen had Alkmaar reeds een kleine 200 hout ingelopen, doch in de tweede helft kon dit tempo niet worden volge houden en kregen enkele kegelaars een inzinking. Het slot was, dat van de 373 hout er 349 konden worden ingelopen, maar dat Haarlem met 24 hout voorsprong in het bezit bleef van de Oudes-wisselbeker. In Alkmaar maakte het Haar lemse 25 tal 6433 en dat van Alk maar 6782. Het totaal van beide ontmoetingen is dus: Haarlem 13120; Alkmaar 13096. De heer Diepen reikte met en kele hartelijke woorden de beker uit en verwachtte voor de volgende maal een spannende strijd, daar Haarlem zowel als Alkmaar de beker thans tweemaal hebben ge- MAART, MAAND VAN DE LENTE EN DE MODESHOWS ALKMAAR Berichtten wij reeds, dat op 7 en 8 Maart Vrpom Dreesman een modeshow houdt in haar lunchroom, thans vernemen wij, dat deze maand nog een twee tal firma's een modeshow zullen houden. De fa. Lienesch houdt haar mode show op Maandag 20 Maart in Vic tory en hoopt daarbij verschillende van de nieuwste buitenlandse mo dellen te kunnen tonen. De fa. Gerard Worm zal op Don derdag 23 Maart in 't Gulden Vlies, zowel des middags als des avonds een modeshow houden. T. a. v. de belasting schijnt de overheid dit jaar een ander stand punt in te nemen dan vorig jaar, toen wij in ons blad de vraag aan de orde stelden, of een modeshow ais een vermakelijkheid moet wor den beschouwd. In ieder geval zal dit jaar,een andere maatstaf aan gelegd worden en het is zelfs niet onwaarschijnlijk, dat de modeshows geheel belastingvrij zullen zijn. GECOMBINEERDE SPOOR-CONCERTKAARTEN ALKMAAR Zaterdag-avond 18 Maart a.s. zal het Concertgebouw orkest wederom een speciaal con cert voor bezoekers buiten Amster dam uitvoeren, waarop werken van Haydn, Beethoven en Mous- sorgsky zullen worden gespeeld. Solist op dit concert is Theo Bruins die te Parijs de Chopin-prijs ver wierf. Voor dit concert zijn gecom bineerde Spoor-Concertgebouw-en- trée-biljetten verkrijgbaar aan het station te Alkmaar. Het programma vermeldt de Symphoniein in Es gr. terts no. 99 van Haydn, het, Piano concert no. 4 in G gr. t. van Beet hoven en het „Tableaux d' une exposition" van Moussorgsky. De zekerste weg ALKMAAR Nu de berijders van fietsen met hulpmotor in het bezit moeten zijn van het rijbewijs C en de bestuurders van Solex- Mosquito en D.K.W.-fietsen zich hebben verzoend met het idee. dat zij niet dan met de nodige papieren op zak op de fiets kunnen stappen, olijkt er een groot aantal gegadig den te zijn voor dit rijbewijs. De loeloop van candidaten is zo groot geworden, dat er de laatste dagen n serie wordt geëxamineerd zodat ie bewoners van de stillere wijken (eregeld gr'oefejes van tien tot vijf- ien berijdsters en berijders van ietsen met hulpmotor voorbij kun- ïen zien tuffen onder toezicht van •en examinator. De eisen voor dit xamen C zijn, zoals we dat konden vaarnemen, niet al te zwaar, doch en zekere elementaire kennis van e wegenwet, de verkeerstekens en e werking van het meestal zeer impele motortje dier voertuigen /ordt toch vereist. A.F.C.-NIEUWS AFC 1Zouaven 1 52; HRC AFC 3 4—1; CSV 3—AFC 4 2; AFC 5Limmen 4 00; lFC 6Duinranders 3 31; W V a—AFC a 0—2; WSV b—AF c 1—0; USVU b—AFC a 1—1; iollandia a—AFC b 0—2; AFC —AFC e 6—1; Vitesse c—AFC 33; Meervogels cAFC g —1; AFC i—Vitesse d 1—0. Bravo, dat was weer een goe- e wedstrijd, heel even was het snauwd voor de rust, maar aarna werd het nog een klin- snde overwinning. Het derde as mis. Het vierde speelde goed gelijk evenals het viifde. Het •sde heeft gedaan wat we zei- :n, n.l. gewonnen. De Jun. a as raak en c mis. Do adspiran- n voegden er nog enige wis- lvallige uitslagen aan toe. Volgende week Zondag gaat ;t eerste naar Andijk 1 toe. ij rekenen er op, dat er een oot aantal supporters meegaan ogeven bii de bekende adres- n vóór Donderdagavond. Prijs 1.50 (leden Supp.ver.) en f 2. >or de overigen. Hedenavond gaan de diverse derlinge competities door. Tot vanavond. De PPC'er wonnen. Het was een spannende strijd. Tot slot bracht voorz. Diepen een woord van dank aan schrijfsters en schrijvers en aan de Alkm. wed strijd-commissie, welks secretariaat onder leiding van de heren Metse laar en Nieuwveen op volle toeren had gewerkt. Damclub D.D.D. ALKMAAR De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van Vrij dagavond zijn; le klas: H. J. ToepoelH. Kruider 02 M. HemelsG. Woonijk 02 M. OudC. de Bree 11 N. OudH. de Jong afgel. 2e klas: J. JornaC. Bijwaard 11 M. MiedemaM. Langras Sr. 20 D. StamN. Visser 1—1 3e klas; Kromhout—Korn 02 BalderVeen 20 L. HoogendijkKorn 02 L. HoogendijkBi'uggeman 20 J. HoogendijkHuis in 't Veld 02 Huis in t veldJ. Molenaar 02 Donderdagavond speelt D.D.D. een massakamp tegen Heiloo H.D.C, jn Heiloo. Brandalarm-installatie OUDORP Het brandweercorps te Oudorp streeft er naar, om zo vlug mogelijk bij brandmelding uit te rukken. Reeds eerder was het de bedoe ling om bij alle leden van het corps een brandmelder aan huis te maken, maar door schaarste aan materialen enz. is het tot nog toe achterwege gebleven. Nu is er dan toch beslist, en spoedig zal er een begin gemaakt worden. Het mate riaal is besteld en zodra de avonden iets langer worden, gaat het corps aan de slag, onder bekwame lei ding van het lid Jb. Zeeman. Er zullen ongeveer 5 meldingspunten komen. En bij ieder lid een schel; zo wordt al het mogelijke gedaan om vlug op het appèl te verschij nen. D.A.W. zwom te Amsterdam Aan de Internationale Zwem- en Waterpolowedstrijden om de J. P. Hauserbeker werd ook door twee DAW-ers deelgenomen. Ad Boxem wist, ondanks het feit, dat hij door militaire dienst niet in de gelegen heid is te trainen, de zesde plaats te bezetten op het nummer 3 x 50 m. wisselslag persoonlijk heren. Zijn tijd was 1.59.3. Hans de Jong, die voor de eerste maal op de 100 m. vrije slag start te, wist het tot een zevende plaats te brengen met een tjjd van 1.09.7. Dit is voor hem een mooi succes en een verdiende beloning voor een ingespannen trainingsperiode. De voorzitter van DAW heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt en reeds diverse prominenten uitgeno digd voor de Nationale Zwem- en polowedstrijden, welke DAW teza men met de Alkm. Overdekte op Zaterdag 29 April in Alkmaar za! organiseren. Vele bekende zwem mers en zwemsters deden reeds toezeggingen de Alkmaarse wed strijden te bezoeken. ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Jeanne d'Arc, 14 jaar; Vic toria: De drie Musketiers; Cinema Americain; Ere schuld, 14 jaar; A.B.T.: Het Tijgermeisje, 14 jaar. STEDELIJK MUSEUM: Ten toonstelling werken van Bergense kunstenaars van 25 en van 7,309,30 uur. GULDEN VLIES: Abb. voorst. ,,Goud en Antiek". NACHTDIENST: APOTHE KEN: B. H. J. Schouten, Emmastraat 47. NACHTDIENST TAXI'S: Nassaugarage, Nassauplein, telef. 3545. CASTRICUM: Corso: De kampioen ontoelaatbaar! Geniet van je leven, alle leeftijden. V. KAPELAAN KONING VERTREKT BERGEN De bisschop van Haarlem heeft kapelaan J. Koning benoemd in de parochie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten te Haarlem. De kapelaan was sinds 1945 in de parochie van Bergen. Hij wordt opgevolgd door de Weleerw. Heer P- de Lange uit Wassenaar. Groei der bevolking BERGEN Het aantal inwoners onzer gemeente bedroeg op 1 Fe bruari j.l. 8686 personen waarvan 4727 vrouwen. Het inwonertal steeg In de maand Januari met 25. ALKMAAR Na de radio-suc cessen van óe bekende Amsterdam se telepaath Jonglisto was het niet te verwonderen dat de zaal van het Gulden Vlies gisterenavond geheel vol was toen Jonglisto daar optrad. In het programma van de avond werden opzienbarende onthullingen aangekondigd. Opzienbarende ont hullingen zijn er evenwei niet ge daan. Jonglisto's programma was eigenlijk helemaal niet opzienba rend. De telepaath kent de grenzen van zijn kunnen en daarbinnen be perkt hij wijselijk zijn optreden. Deze Jonglisto heeft veel mee. Hij is sympathiek zonder de quasi- mystieke nonsens van de mysterie mannen die toch zijn collega's zijn. Zijn optreden is eenvoudig en be schaafd en wat deze man zegt, is juist, al is het niet „opzienbarend". Wij zeiden reeds: Jonglisto weet hoever hij kan gaan. Zijn inleiding was een niet al te onzinnig abakedabra over wat hij noemde psycho-detective krachten, die elke mens in meerdere of min dere mate zou bezitten. Een telepathisch experiment, het opsporen van een in het publiek verborgen naald, bracht Jonglisto tot een goed einde en ook zijn trucks met kaarten, of laten we hoffelijk zeggen: de gedachten- lezerij, gingen hem uitstekend af. Na de pauze beantwoordde Jong- Advertentie) 'n Leven met Rheumatische Pijnen mag eigenlijk geen leven genoemd worden. Dat is lijden voor en na en lijden van de ergste soort. Maak een einde aan die rampzalige pij nen jaag ze uit Uw leden. Met Kruschen Salts. Iedere morgen die kleine dosis drijft alle pijnverwek- kende afvalstoffen uit Uw bloed. Dat komt omdat Kruschen de acti viteit van Uw bloedzuiverende or ganen opwekt tot jeugdige werking en die. waar ze door de jaren of door omstandigheden verzwakt of verslapt zijn, voorziet van nieuwe energie. De zes minerale zouten van Kruschen zim de zuiverste na tuurproducten, ieder voor zich no dig voor Uw organen, om afdoend en regelmatig te functionneren. Helpt Uw organen een handje. Met Kruschen. Ge plukt er zelf de vruchten van in de vorm van nieu we levensvreugd, van een opge wekt, veerkrachtig en levenslustig gestel. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten listo enkele door het publiek ge stelde vragen. Hij deed dit vaag genoeg om hrt juist te doen. Over een vee-vergiftiging in Warmen- huizen zei hij b.v, dat er naar zijn mening geen opzet in het spel was geweest. En van tie Alkmaarse Boys zei hij, dat de club wel 3de klasser kon blijven, wanneer men zijn best deed. Verder schermde Jonglisto nogal met de astrologie, die wij als een niet erg serieuze wetenschap beschouwen, doch hij wel. Dat is natuurlijk een kwestie van waar dering, Jonglisto bracht in Alk maar een goed programma op be schaafde en sympathieke wijze, Het publiek kreeg waar voor zijn geld. Het had hier en daar wat critischer mogen zijn. Wij gunnen Jonglisto echter graag het welverdiende succes, dat bleek uit een waarde- rencf applaus. Parijs (Reuter) De debatteB in de Franse Kamer over het wetsont werp tot het tegengaan van sabo tage zijn het afgelopen weekend weer met enig tumult gepaard ge gaan. De communisten poogden zo lang mogelijk aan het woord te blijven. Niet minder dan 60 amen dementen werden ingediend om de gang van zaken in de Nationale Vergadering te vertragen. Tegen de minister van justitie René Mayer werd een hetze ontketend. De communistische motie om het debat te verdagen werd afgestemd. De socialisten stemden met de communisten mee om het debat uit te stellen tot Dinsdag. Zondagmid dag trachtten de communisten slaags te raken met vertegenwoor digers in de regerlngsbanken. Zaal wachters wisten verdere incidenten te voorkomen. KLEINE BRAND IN KERK TE OOSTZAAN Zaterdagavond omstreeks ze ven uur ontstond in de eeuwen oude Ned. Herv. kerk te Oost- zaan brand, die door tijdig in grijpen van de vrijwillige brand weer uit dit dorp in de kiem kon worden gesmoord. De kerk. waarvan de restauratie aan het interieur juist deze week klaar was gekomen, kreeg alleen veel waterschade. De koster had in de vooravond een pas geplaat ste kachel aangemaakt. Plotse ling hoorde hij houtwerk knet teren. Het bleek, dat een van de oude muurstijlen, in de brede stenen muur, welke het dichtst bii de schoorsteen staat, reeds vlam had gevat. Hij alarmeer de de brandweer, die met alle beschikbare spuiten uit het dorp naar de kerk uitrukte en spoe dig het vuur meester was. VOORWEDSTRIJDDEN KAMPIOENSCHAP TURNEN Te Naarden zijn voorwedstrijden gehouden voor de afdeling West A (Noord-Holland en Utrecht) voor het kampioenschap turnen. De belangrijkste uitslagen luiden: Junioren. Meisjes: 1. H,<s van Gerrietsen (Kracht en Vlugheid, Utrecht), 78.9 pnt.; 2. N. v. d. Wardt (Turnlust, Alkmaar), 77.8 pnt.; 3. N. Prinz (Turnlust, Alkmaar), 73,8 pnt. Jongens: 1. Klinkhamer (Hercu les, Beemster) 90.85 pnt.; 2. Koel man (Hercules Hebe, Wormerveer) 87.35 pnt.; 3. Stenneberg (Halter, Alkmaar), 76.3 pnt. Senioren: Dames: 1. Mevr. N. Weimar-Mad. derom (Turnl.ust, Alkmaar), 97.5 pt.; 2. Mevr. T. CornelisseDe Wit (Bato, Haarlem) 94 pnt,; 3. Mej, M. B. Prinz (Keizer Otto.' Naarden) 91.6 pnt. Heren: 1. Boot (Halter, Alk maar). kampioen 1949, 99.15 pnt.; 2. Volkers (Halter, Alkmaar) 97.65 pnt.; 3. Wiethaar (Turnclub, Heem1 Stede) 92,15 pnt. ECHTPAAR IN BRITSE DUNST TE BOEKAREST VERDWENEN LONDEN, 4 Maart. Reuter Door het Britse ministerie van buitenlandse zaken is heden be kend gemaakt, dat de bibliothe caresse van het Britse kantoor van voorlichting te Boekarest, mevr. Constantin en haar echt genoot in de afgelopen nacht „verdwenen" zijn. Men ver wacht, dat de Britse regering krachtige stappen bij de autori teiten te Boekarest zal doen in verband met het verdwijnen van mevrouw Constantin, De echtelieden zijn Roemeen se burgers. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond: ZACHT. In de ochtend plaatselijk mist, overigens droog en overdag op de meeste plaatsen zonnig weer. Meest zwakke wind, overwegend tussen Zuid-West en Zuid-Oost. Zacht voor de tijd van het jaar. BEEMSTER. Zoals reeds eerder in ons blad werd gemeld vertrokken op Maandag 13 Februari 1,1. 5 jongemannen uit Beemster per auto naar Rome, te weten de Keren C. Schilder, J. Schilder, C. Kaandorp, D. Konijn en A. Brouwer. Alle sombere voorspellingen en waarschuwingen ten spijt, vertrokken zij op die mooie wintermorgen naar de Moederkerk te Rome en thans na bijna 3 weken op reis te zijn geweest, zagen we hen weer gezond en wel terug, opgetogen over hun reis, die evenwel toch niet altijd even voorspoedig verliep. We laten daarom de jongelui zelf aan het woord. I. Men moet niet denken, dat een pelgrimstocht naar Rome in parti culier verband meevalt. Daar zijn veel formaliteiten voor nodig, eer dat alles in „kannen en kruiken" is. Het meeste werk heb je natuur lijk aan de deviezen want met 3000 lires, die men krijgt toegewezen voor Italië, kan men ternauwernood een dag leven. Desondanks gaven we de moed niet op en besloten we eendrachtig om proviand mee te ne men in de vorm van: 50 krenten broden, boter, kaas, blikjes melk enz. enz. Met deze vracht beladen, vertrokken We met onze Chevrolet grenswaarts, uitgeleide gedaan door vele familieleden en kennissen, van wie de meesten ons meewarig na staarden en tot elkander zeiden; „Die komen er nooit!" De eerste dag reden we via Maas tricht, Antwerpen (wel in de rich- WARMENHUIZEN De bijeen komst van ouders, Zondagmiddag in het patronaatsgebouw te War menhuizen georganiseerd, eigen lijk niet georganiseerd, want men hoorde er niet eerder van dan des morgens onder de predikatie van pater L. Godefroy is in ver scheidene opzichten een groot suc ces geweest. Ten eerste hebben zeer vele ouderen aan de oproep van de predikant gehoor gegeven en op de tweede plaats werd het doel dezer bijeenkomst, de weder oprichting van de Bond voor het Gezin, bereikt. Node» va» ons gewest Er bleek in Warmenhuizen reeds geruime tijd behoefte aan meer contact tussen de ouders onder ling, teneinde gezamenlijk de vele problemen, die zich vooral rond de jongeren in ons gewest opstapelen, op te lossen. De bijeenkomst, die door zovele spontaan werd bijge woond, heeft dan ook getoond, dat bij zeer velen het initiatief tot wederoprichting van de Bond weer klank heeft gevonden. De vergadering, die werd geleid door dr. C. J. C. Arnold, kringvoor zitter van de Bond voor het Gezin, werd o.a. bijgewoond door burge meester H. Nolet. pastoor van der Lugt, dr. G. J. W, E. van Hesteren en kapelaan van Zon, Dr. Arnold sprak daarbij het openingswoord en wees op het typische feit, dat men in het gewest zelf niet zozeer de noden vaB het gezin in groot ver band ziet. Er wordt weliswaar veel gedaan, doch in grote lijn moeten maatregelen worden getroffen om de kinderen van nu in de toekomst een bestaan te verzekeren. Dr. Arnold spoorde derhalve zijn gehoor aan, het karakter van de katholieke dorpen, die men direct herkent in deze streken, te bewa ren en gezamenlijk de vele proble men aan te pakken en tot een op lossing te brengen. „De Staat bestaat niet uit perso nen, maar uit gezinnen, het gezin houdt de Staat in stand." Dat was het thema, waarop dr. Arnold borduurde, en terecht, want nog veel te veel wordt deze stel ling, over het hoofd gezien. Sprekende over de belastingver. deling, achtte spreker het onjuist, dat de indirecte belastingen prac- tisch voor de grote gezinnen zwaar der zijn dan voor de kleinere. Toch is er al veel gewonnen, zo is b.v. het idee van de kinderbijslag, ook voor zelfstandigen, een idee van de Bond, dat door anderen werd over genomen. De uitvoering daarvan is een recht De katholieken moeten door de Staat in staat worden gesteld naar hun geloofsovertuiging te leven en de doelstellingen van de Bond zijn dan ook, deze ideeën bij de bevoeg de instanties weerklank te doen vinden. De opvattingen der katho lieken over gezins- en huwelijks leven moeten kunnen worden be leefd. Dan is er nog het amuse mentsprobleem dat zeer urgent is. Ook op dit punt zijn er vele toe standen, die moeten veranderen. Met een beroep op medewerking in de strijd voor de geestelijke en ma teriële belangen van het katho lieke gezin, besloot Dr. Arnold zijn betoog. Geestelijk plan op de voorgrond Pater Godefroy wees op de geva ren van deze tijd, waarin de gees telijke basis van het christelijk hu welijk dreigt te worden weggegra- ven. Het Christelijk huwelijk telt voor velen niet meer mede in deze tijd en er bestaat groot gevaar, dat de moderne opvattingen over hu welijk en gezin ook bij de katho liek ingang gaat vinden. Niet al leen de stoffelijke welvaart, ook het geestelijk belang van het christelijk huwelijk mag niet uit het oog worden verloren. De mo derne opvattingen zijn veelal oor zaak van het feit. dat de verbon denheid van de christen met Gods schepping zoek raakt. Vooral tegen het veld winnende idee van geen lasten maar wel lusten trok de spreker ten strijde. Daarbij wees hij op de geestelijke gezondheid van het gezin, dat meer op de voorgrond moest staan. Daar om moeten de katholieken meer een Hin trekken, ook op het terrein van het amusement. Na nog aan dacht te hebben gevraagd voor het tijdschrift van de Bond voor het gezin besloot pater Godefroy zijn toespraak met te wijzen op de waarschuwingen van Z. H. de Paus, inzake het Katholieke Gezin. Nieuw leven Dr. van Hesteren, die herinnerde aan het vele en goede werk dat de Bond voor de oorlog in eigen ge meenschap heeft kunnen verrich ten, deed een beroep op de ruim 200 aanwezigen om de Bond weder op te richten en vroeg jonge mensen voor bestuursfuncties. Het voorstel om uit de leden, die zich zouden aanmelden een bestuur te kiezen op een volgende bijeen komst vond weerklank, zodat de vergadering eindigde met een ad ministratief gebeuren, het inleve ren van de vel^ aanmeldingsformu lieren. Een kleine 150 aanwezigen gaven zich spontaan op voor het lidmaatschap van de Bond, zodat zeker het eerste doel van de ini tiatiefnemers werd beloond. ting, vindt U niet?), Brussel naar Mons (Bergen) in België. Veel was er die eerste dag niet \e beleven, daar we slechts enkele uren in Brussel zijn geweest en daar enkele bezienswaardigheden hadden bezichtigd, zoals de St. Gudulphe, 't Paleis van Justitie en verschillende monumenten in de stad. Wat ons hier het meeste trof, was het uit zicht, wat men van sommige delen heeft over de gehele stad. 's Avonds kwamen we vermoeid in Mons aan en gingen daar op zoele naar onder dak. hetgeen echter niet meeviel. Na een drie kwartier zoeken trof fen we een Pastoor die echter uit sluitend Frans sprak, maar met ge barentaal doet men „wonderen" en toen we maar eenmaal onze han den schuin onder de kin hadden geplaatst, wist hij wat we wilden en kregen we gastvrijheid in het Patronaat. Wat localiteit betreft kennen we in ons Noorden mooiere gebouwen voor bet jeugdwerk! Enfin, er stond een kachel die we aanmaakten en onze onervaren kok C. Kaandorp, wist in enkele minuten een smakelijke pap en koffie klaar te maken, waarop wij ons ter ruste begaven. De eerste nacht was verre van gezellig, want de buurt scheen nogal rumoerig en ons bed bestond uit een deken als hele Inventaris. De andere morgen woonden we in deze parochie de H. Mis bij en maakten na afloop voor het eerst kennis met de Belgische zwarte kof fie, hetgeen nogal variatie van tite- latuur ontlokte. Tegen 9 uur vertrokken we van Bergen uit naar St. Quentin en ge durende deze reis liep er een klein hondje pardoes tegen het voorwiel van onze in snelle vaart rijdende auto aan, het hondje moet op slag gedood zijn hetgeen geen onbedui dend gekerm van de eigenares ont lokte. Waarvan we echter niet veel konden verstaan!.. Aan de grens verliep het uitste kend, nergens hebben we onze kof fers behoeven te tonen, wellicht om dat we allen zo'n eerlijk gesicht per rol grootste en de beste! (Advertentie) hadden. Op de weg naar St. Quentip vonden we heel toevallig het rich- tingbordje naar Guise, waar een priesterzoon uit Beemster, de Wel eerw. Heer L. Konijn, als Kapelaan zijn standplaats heeft. We meenden de pastorie en kapelanie in de na bijheid van de kerk te vinden het- een echter niet juist bleek. Na veel gebaren en moeizaam uitgesproken Franse woorden,bracht een knaap ons waar we wezen wilden, maar hoe hard we op het adres riepen en belden, er kwam niemand. Toen de stoute schoenen maar-'aangetrokken en doorgelopen, eerst één hoog af gezocht, zonder resultaat; toen we onze speurtocht op twee-hoog wil den aanvangen, ontmoetten we een bejaarde huishoudster die direct wel wist voor wie we kwamen. Maar of het goede mens ook alle moeite deed om zich verstaanbaar te maken, het lukte niet en pas toen ze een klok op 6 uur gezet had, kregen we door, dat de Kapelaan eerst om zes uur thuis zou komen. Dientengevolge maakten we een briefje klaar waar op de handtekeningen van ons allen voorkwamen. Juist toen we op het punt stonden te vertrekken kwam de kapelaan aan. „Hij had namelijk een Hollandse auto bij een van zijn parochianen voorbij zien gaan en had toen bij zichzelf gedacht: Je kunt nooit weten., ze konden wel eens bij mij aankomen." Deze ont moeting was natuurjijk een verras sing; we werden prompt aan tafel genodigd, waarvan we met 'n dank baar hart gebruik maakten. Na en kele uren aldaar te hebben doorge bracht zetten we onze reis voort naar Parijs, waar we in de avond aankwamen. (Wordt vervolgd) ZAANDIJK— ALC. VICTRIX 2—2 Op het zware en modderige Zaan- dijkveld heeft Alcmaria een goede wedstrijd gespeeld en vooral voor de rust kon zij een overwicht doen gelden. Toch werd dit overwicht niet be loond, integendeel het was Zaandijk, dat het eerst de leiding nam, toen het profiteerde van een klein mis verstandje in de Alcmaria-verdedi- ging. Alcmaria bleef in de aanval en het was Distel, die uit een goede aanval de partijen weer in even wicht bracht. Z0 kwam de rust met 11 en wanneer Alcmaria toen een kleine voorsprong zou hebben gehad, zou dat niet onverdiend zijn geweest, gezien het vlotte, goede spel. Na de rust was de strijd meer verdeeld. Weer wist Zaandijk do leiding te nemen, maar nu na een zeer mooie aanval, doch ook nu zorgde Ditsel er voor, dat de stand gelijk werd. Uit een hoekschop van Pluymers kopte hij de bal goed in. De allerlaatste minuut kreeg Pluy mers nog een goede kans, doch met alleen de doelman voor zich schoot hij naast De laatste tien minuten geraakte Bodenhuizen geblesseerd, waardoor hij middenvoor ging spelen en v. d. Lek weef op zijn oude plaats kwam. Vooral Genefaat als linksbuiten kan bp een goede wedstrijd terug zien. uw behanger (Advert.) Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft aan de Weleerw. Heer J. M. H. van den Berg, opdracht ge geven de oprichting van een nieu we parochie voor tq bereiden onder de thans bestaande parochie van de H,H. Martelaren van Gorcum, te Amsterdam. Vervolgens benoemd tot Kapelaan te Amsterdam (H. Will, binnen dg Veste), de Weleerw. Heer W. G, Tweehuysen; tot Kapelaan te Rotterdam (H. Hildegardis) de Wel eerw. Heer F. A. van der Burg: te Haarlem (O.L.Vr, Zeven Smarten), de Weleerw. Heer J. Koning; te Bergen, de Weleerw. Heer P. de Lange, die Kapelaan was te Wasse naar (H. Joseph), Prins Bomhard moest het bed houden LOS ANGELES, 6 Maart (ANP) Prins Bernhard moest Zondag wegens een griepaanval het bed houden. Van medische zijde werd verklaard, dat de prins volkomen rust moet houden daar hij behalve aan griep aan oververmoeidheid lijdt. Later wordt gemeldt: Prins Bernhard, die gisteren het bed moest houden, zal vandaag om streeks het middaguur in „lichte etappes" naar Fort Worth (Texas) kunnen vliegen, aldus heeft dok ter Myron Prinzmetal bekend ge maakt. Hij heeft echter de Prins sterk aangeraden niet zelf te vlie- en. Een woordvoerder van de 'rins deelde mede, dat een Neder lands piloot uit het gezelschap van de Prins zou toezien. Hij verklaar de, dat er geen reden was ongerust te zijn over de toestand van de Prins. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING VOOR DIRECTEUR VAN MAASBODE ROME, (KNP, 5 Maart 1950). Het heeft Z. H. de Paus behaagd de heer Joh Kuypers, directeur van „De Maasbode", die onlangs het feit herdacht dat hij 25 jaar aan dit dagblad verbonden is, alsmede de heer Leo Hazelzet, lid van de hoofdredactie van „De Maasbode" te benoemen tot Ridder in de Orde van de H. Gregoylus de Grote. Zaterdagmiddag heeft de Deken van Rotterdam, J. H. Niekel, tij dens een bijeenkomst in intieme kring aan de nieuwe Ridders hun onderscheidingstekenen uitgereikt. 54 VEEMARKT ALKMAAR vette koeien 450940; 290 nuchtere kalveren, slacht 2050; 181 varkens 1.601.68 per kg. LANGEDIJK, 6 Maart. 6500 kg. rode kool 6.9012.10; 1000 kg. witte kool 26.50—28; 5000 kg. bie ten 6; 500 kg. witlof I 47—49; H 41—43. N.-SCHARWOUDE, 6 Maart. 1500 ae. uien 41.80; 15000 kg. peen II 27.30—27.40; 500 kg. witlof I 44; II 34; 1000 kg. rode kool 7.40. AVENHORN. 250 kgspruit- kool 39—40; 2500 kg. rode kool -15; 3500 kg. gele kool 22.40 28.10; 7500 kg. uien grove 40.20 41.60; gewone 41.4042.70; 45700 kg. Bieten I 6—6.49; II 4; rond 6.306.80; 2700 kg. witlof I 4654; II 42—47; III 30—39; 42700 kg. peen II 26.70—29.80; III 20.70— 23.20; IV 7.20—9.10. UITSLAGEN le klasse DOS—DVO Con Brio—TOP GeelZwartFSA 2e klasse WGW—VI Vlug VZV 3—KSV Hugo GirlsGeel Zwart 2 Strandvogels—Hugo Girls 2 DTS—VZV 2 VIOBlauwe Reiegrs EDO—FSA 2 Juniores Hugo Girls aGeel Zwart a DOS a—DVO a KSV aBlauwe Reigers a In een spannende, maar niet fraaie wedstrijd wist TOP de wedloop met V. Vlug bij te houden. Toch zullen zij aan hun taktiek nog heel wat moeten schaven, willen zij bij even tuele kampioenswedstrijden 'n goed figuur slaan. Bij Con Brio mangelde het aan doorzettingsvermogen in de verdediging, zeker voor de rust. Na de „thee" (zou dat er nog niet af kunnen?) was het even anders, toen was de dekking beter en werd er ook niet meer gedoeüpunt. Toch moet Con Brio zich wachten om in de voorhoede te veel te vertrouwen op één enkele speler, die vooral 1—3 0—2 0—1 uitgest. 0—3 0—0 7—0 5—2 1—4 2—0 1—1 door de TOP-spil deze middag ge heel werd uitgeschakeld. Con Brio zakt echter niet af naar de onderste plaats. In 't Zand wist namelijk FSA een zege te behalen op Geel Zwart. Voor FSA een goede prestatie, 't Gaat er nu voor de Zandtemers lelijk uit zien. Het degradatiespook klopt aan de poort. Met twee zware wedstrij den tegen DVO voor de boeg ziet het er zeer slecht uit. Daarbij dreigt er deze week nog een schorsing voor alle elftallen, zodat de Geel- Zwart-meisjes zich toch wel even moeten bezinnen. DVO behoudt voorlopig de hege monie in de Westfriese hoek. DOS toonde een overwegende veldmeer- derheid, maar kon dit niet in doel punten omzetten. Daar deze nog al tijd de wedgtrijden beslissen, bllift DVO dus haar geringe kans op de bovenste plaats behouden. De span ning blijft er dus geheel in. De stand is hier: V.Vlug T.O.P. F.S.A. D.V.O. D.O.S. Con Brio Geel Zwart 10 7 3 0 17 24—„5 9 6 3 0 15 23—5 10 3 4 3 10 5—9 7 3 3 1 9 11—9 8 3 1 4 7 10-12 11 1 2 8 4 4—23 9 1 0 8 0 6—20 Geel Zwart 2 verliespunten In de tweede klasse wist KSV het eindelijk eens tot een overwinning te brengen en nog wel met 3—0, een aantal, dat ze in de overige 8 wed strijd en bij elkaar had gemaakt. Voor VZV 3 erg ontmoedigend. Toch, VZV, een succesje hoort er bij en nog maar moedig volhouden. Hugo Girls hield de stand dubbel blank tegen Geel Zwart 2, zeker geen gek resultaat. Voor Geél-Zwart nu al de derde maal zo'n uitslag. De reserves van Hugo Girls 3 moes ten tegen Strandvogels het onder spit delven. Deze namen revanche voor de nederlaag, die hun reserves enige weken geleden terug leden. DTS hield de Veldter reserves in bedwang met 52, daar Blauwe Reigers verrassend van VIO ver loor met 20, hebben zij dus de bovenste plaats overgenomen, maar de spanning blijft er geheel in. Blauwe Reigers heeft wel protest aangetekend, doch o.i. kan dat alleen maar kosten, daar hier niet gepro testeerd is tegen een verkeerde spel regeluitslag, maar tegen iets wat de scheidsrechter niet heeft gezien, zo dat aangenomen mag worden, dat aan de uitslag niets verandert.' EDO gaf weer eens geen uitslag door. Jammer, gezien de grote medewer king van de krant en de andere ver enigingen, moet daar toch wel ver andering in komen. 10 8 2 0 18 44—7 10 8 1 1 17 25—5 7 5 1 1 11 27—4 8 3 I 4 7 13—12 9 3 1 5 7 10—21. 8 2 1 5 5 9—21 10 I 3 6 5 6—24 5 1 0 4 2 3—21 7 0 2 5 2 0—22 Hier is de stand: D.T.S. BI. Reigers V.I.O. Strandvogels F.S.A. 2 E.D.O. V.Z.V. 2 Hugo Girls 2 Strandv. 2 Bij de Juniores bleef Geel Zwart meester over Hugo Girls, terwijl KSV en Blauwe Reigers de puntjes deelden en D.O.S. het wonderlijke verrichtte, door DVO met lege han den huistoe te sturen. Volop span ning om de bovenste plaats. Tot slot het programma voor de volgende week: le klasse FSA—TOP DVOGeel Zwart VI. Vlug—D.O.S. 2e klasse WGW—Hugo Girls VZV 3—VZV KSV—Geel Zwart 2 StrandvogelsFSA 2 VZV 2Blauwe Reigers VIO—EDO Hugo Girls 2DTS Juniores: TOP aHugo Girls a Geel Zwart aVI. Vluf DOS aHugo Girls b Con Brio aDVO a

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2