Meervogels A versterkte haar positie R.K.A.F.G won het pleit Wevers Europees kampioen driebanden ondanks laag moyenne Geslaagde voetbalwedstrijd met goede perspectieven S.R.C. 2 kampipen in 3 J 2e, 3e en 4e klassers spraken zich uit voor het plan-Weenink Randers verliest in enerverende wedstrijd De Ronde van Nederland lastige klip a kraakte meningen Afdeling Noord-Holland Maar Zouaven liet niet met zich spelen Damkampioenschap van Nederland Engelse league Wielerwedstrijden Selectiewedstrijden te Zwaag Bezwaren tegen rapport van de commissie-Burgwal Midvoor v. d. Burg loopt heenbreuk op Engelse beker K.N.V.B.-uitslagen MAAND AC 6 MAART 1950 PAGINA 5 ag op het zo mooie e thriller is ook de over het Marsdiep Want Grasshoppers, eds drie jaar achter nzaten, hebben de meerderheid aan nuwslopende wed- Ift beter spel. het niet voldoende n de binnenspelers en van de buitenspelers, ïgdige Boswijk deed ir dan kon de pas ge- middenvoor du Porto t een goed schot ko- Texelaars de in die ende voorsprong te kwam het eerste de andere zijde, waar amen mistrap van de oon debet aan was. Joorgelopen, liet deze ienut en met een ko- lat was de jeugdige aasseerd. uisclub gaf de moed le moed der wanhoop noffensief gelanceerd kwam de gelijkmaker nst tot stand. Nuijens schop goed genomen zolgende corner werd tegen de lat gescho- deed toen het weinige i die middag, door ide bal in te schie- helff waren de gen. Grasshoppers, meerdere routine, dusdanig tempo, dat duizelig van werd. in een groots of- het duidelijk werd, prima werk van de •ede, een doelpunt erblijven. eigenlijk nog onver- het verre schot van eerschap niet mogen ïsshoppers gewonnen buitenspelers, Jon- sneden keer op axel-achterhoede, de Groot beheerste 't eld en Texel kreeg op de gelijkmaker, uende 21 zege ver- gyrouders het eiland de beste papieren het mooie weer, van voetballief. West-Frisia-ter- daar de prestaties in het bijzonder ivoor van Geen te chter heel anders, heveningen als van tegen. West-Frisia elde, met 'n nieuw behoorlijk partij- over het geheel vriendschappelijke eigen is. end begin, kwam S. Stelling open de score, door aspel tussen Mus- -0. Muskee nam 'mer zo goed, dat doel lag, waarna ssende tikje gaf ren kwam hierna maar 't nieuwe rfect, en gaf de ;de geen kans ms daarentegen door een lange om de doelman latsen 30 de helft toonde als Schevenin. ss van Muskee in staat om met de stand op 40 het wederom C. ubliek een staal- zien, hij voerde dat de doelman de bal wierp :hopgebied, wat ■afschop oplever- ermond hard en hoten 50. Een Stelling, schoot waarna dezelfde einde voor de wist te treffen op 70 bren- (Adv.) aar nog eens inen. zei ze, .„toen gebruik maakte, van dat ik n zou bren- ussen moeten antwoordde ik. meer zo uit- ik je in de ontmoette." uitgestreken?" tot je schoe- eens tussen- zei ik. „Wat hebben?" erg ont- zijn," zei ze.' over een middelen. Als niet helpt, ien en krab- iverd ernstig, nior, je hebt Je was be- erg om je laatste kon laarom was grappiger, et ogenblik an praat ik aarom zijn ze hebben ze terwijl de dloopt?" Heen.' zei ik. vervolgd). De derde kampioen van dit jaar is bekend. Nadat enkele weken geleden in de Texelse 4e kiasse afdeling Z.D.H. 1 op overtui gende wijze het kampioenschap behaalde, en A.L.C. 1 in de Drechterlandse 4e klasse haar supporters kon bevredigen, kwam thans ook het tweede elftal van S.R.C. over de eindstreep. Door een 20 zege op Wieringerwaard 2 werden de groenhemden twee wedstrijden voor het einde onbereikbaar voor concurrente Geelzwart 2. Aan de drie gelukkigen onze gelukwensen. In de eerste klasse was het een goede dag voor Meervogels A, terwijl M.F.C. haar neergang zag bevestigd door het gelijke spel tegen Strandvogels. In 2 B werd de positie van Witrood weer wat slechter, terwijl in 2 C Conzelo geen kans zag de laatste plaats over te doen aan Callantsoog. De eerste klassers Meervogels A heeft de grote strijd tegen U.S.V.U. tot een goed einde gebracht en daarmee zijn de Akersloters op een punt ge komen, waarop het zeer moeilijk zal worden voor de drie concur renten om de ex-kampioenen een nieuwe triomph in de weg te staan. De 20 zege, die men gis teren in Uitgeest bevocht, bewijst in ieder geval, dat ook in uitwed strijden Meervogels A een kwade tegenpartij is. S.V.A. gaf inmiddels de strijd nog niet op. Met niet minder dan 51 moest Broek in Waterland er op eigen terrein aan geloven en we menen dat in Broek nu wel iedere hoop op een behoud van het eerste klasseschap zal hebben opgageven. inmiddels wordt de strijd om de voorlaatste plaats met verwoed heid voortgezet. P.S.C.K. en D.R, E.O. speelden 1—1 gelijk in de Rijp, hetgeen voor beide clubs dus een kostbaar puntje betekende. Meervogels A 15 U. S. V. U. O. D. I. Z. S. V. A. Beemster Westzaam D. R. E. O. Uitgeest P. S. C. K. 13 11 12 14 12 14 12 11 Br. in W'land 16 12 8 7 8 6 4 4 3 2 2 2 2 1 3 7 6 9 7 7 12 25 19 17 17 13 10 9 8 6 6 13 8 3 2 19 14 8 3 3 19 13 7 2 4 16 11 6 2 3 14 14 5 4 6 14 14 3 6 5 12 11 3 5 3 11 13 3 4 6 10 12 1 5 6 7 13 1 4 8 6 In 1B begint het er op te lijken, dat men zowel boven- als onder aan voor een buitengewoon span nend slot staat. Wat bijv. te zeg gen van het gelijke spel, dat Strandvogels bevocht in Medem- blik tegen M.F.C. Nu is het wel waar, dat M.F.C. de laatste weken meer punten heeft verspeeld, maar het wijst er anderszins op, dat Strandvogels niet van plan is als ex-kampioen met de rode lantaarn opgescheept te zitten. Valken deed een grote en beste stap in de goede richting. Met 10 klopten de mannen van Out in de Radboudveste het eveneens in nood verkerende R.K.D.V.O. K.G.B. behaalde eveneens een kostbaar punt. Al hadden we te gen H.O.S.V. er eigenlijk twee verwacht. Maar tegen H.O.S.V. is het dit jaar toch maar kwaad ker sen eten. De Hoogwouders doen het prima dit jaar. S. E. W. M. F. C. Sporters Blokkers H. O. S. V. Valken Sijbekarspel K. G. B. Strandvogels R. K. D. V. O. 13 In IC slechts twee wedstrijden, die voor de laatste plaatsen echter van groot belang waren. Zeemacht kwam weer wat steviger op de laatste plaats door een 51 ne derlaag tegen St. Victor. Alweer een prima prestatie van de Ob- dammers, die het op dit moment heus niet malse Zeemacht in de tweede helft totaal overspeelde. En dat nog wel zonder de uitste kende Bijvoet. Met rust 21 werd het 5—1. Kaagvogels schijnt hier adspiraties te koesteren voor de tweede fatale plaats. Het gelijke spel tegen L.S.V.V. is niet onver dienstelijk, maar het helpt de Kolhorners niet erg. Koedijk S. R. C. Geelzwart V. Z. V. St. Victor V. I. O. S. Alkmaar Foresters L. S. V. V. Kaagvogels Zeemacht De tweede klassers Hoewel Egmondia in de thuis wedstrijd tegen Purmerland slechts met de hakken over de sloot kwam, was de 32 zege 12 8 4 0 20 12 7 4 1 18 12 7 3 2 17 14 7 2 5 16 14 5 5 4 15 14 4 4 6 12 11 3 5 3 11 13 5 1 7 11 13 2 6 5 10 15 2 5 8 9 14 1 3 10 5 toch een zeer kostbare, want W.B. S.V, toonde nog eenmaal in dit seizoen tegen Knollendam de tan den, met als gevolg, dat de favo rieten voor het kampioenschap juist voor het einde de zege ont gaan zagen. Het werd een 2—2 gelijk spel. Nu hebben de Egmon- dors de beste kansen gekregen Onderaan behaalde St. Bavo een veilig makende 3—1 zege op Zaan- se Boys. In Ursem kunnen ze nu rustig ademhalen, terwijl de situa tie voor Zaanse Boys dermate slecht wordt, dat het niet te ver wonderen zou zijn, indien men voor de tweede maal achtereen zou degraderen. Jisp speelde natuurlijk gelijk. Ditmaal was Graftdijk tiet slacht offer van die „gelijke-spelen- manie". Jisp is druk op weg om recordhoudster op dat gebied te worden. Egmondia 15 Knollendam 13 W. B. S. V, 16 Grootscherm. 14 16 14 15 12 11 10 10 7 7 7 3 2 3 5 3 0 Graftdijk Jisp St. Bavo Purmerland Kwadijk Zaanseboys In 2B wordt het iedere week duidelijker, dat Witrood een zwaar zeqr zwaar seizoen tegemoet gaat. Nadat aanvankelijk leek, alsof Twisk zonder meer het kind van de rekening zou worden, hebben deze knapen zich de laatste weken zodanig hersteld, dat Witrood's positie allesbehalve benijdens waardig is geworden. Woudia en Zwaagdijk zagen gisteren het ge vaarlijke voor hun in en wonnen beiden. En het waren twee even zeer verdienstelijke victories. Zwaagdijk won n.l. van het bo venaan staande Flevo, dat nu wel definitief alle bestaande hoop kan afschrijven en Woudia klopte Winkel met 43, Witrood zelf kon het tegen Berkhout niet bolwer ken en het gelijke spel, dat Twisk fegen D.W.B. bevocht is daardoor weer van grote waarde. Flevo R. K. E. D. O. 12 H. E. O. Berkhout Winkel D. W. B. Spartanen Woudia Zwaagdijk Twisk Witrood In C won Hugoboys van Tex. Boys en kwam door het niet spe 16 9 2 5 20 12 8 3 1 19 12 7 2 3 18 14 7 2 5 16 15 6 4 5 16 14 5 3 6 13 12 4 4 4 12 13 4 3 6 11 13 5 1 7 11 14 3 2 9 8 13 2 2 9 6 16 9 5 2 23 13 10 2 1 22 13 8 1 4 17 16 7 3 6 17 12 6 1 5 13 14 5 3 6 13 14 4 5 5 13 12 4 3 5 11 13 3 2 8 8 14 3 2 9 8 13 0 5 8 5 len van W.G.W. weer aan de lei ding. Maar de Heldersen hebben hier het heft toch in handen. In middels kwam het steeds beter op dreef komende S.V.W. op de derde plaats door een verdienste lijke 2—1 zege op Petten, dat nu naar de vierde afzakte. Onderaan kon Conzelo niet van Callantsoog winnen en al is het 22 gelijke spel oorzaak van een nog niet ge heel verloren zijn, de Waarlanders zullen nu toch wel overtuigd zijn, dat indien ze niet willen degra deren in de laatste phase alles op alles zal moeten worden gezet om de dans te ontspringen. Hugoboys W. G. W. S. V. W. Petten Wiron Hollandia T J. V. C. Dirkshorn Tex. Boys Callantsoog Conzelo De res. klassen Grasshoppers 2 behield haar fraaie kans in res. IC door een 21 zege op Alw. Forward. Door de zege van Randers 2 wordt het voor de Horinezen intussen nog even oppassen. Schagen 2 16 23 H, R. C. 4 16 22 Grasshoppers 2 14 19 AIcmaria 4 14 18 In de res. 2C won Berdos 2 met 32 van Oudesluis 2 en staat nu nog op één punt afstand van de zwarthemden. Dat kan nog een spannende eindsprint worden. R.K.A.F.C. 3 verspeelde haar laat ste kansje door een nederlaag te gen H.R.C. 5. Berdos 2 15 24 Oudesluis 2 14 23 H. R. C. 5 14 20 Er moeten hier 16 wedstrijden gespeeld worden. In de derde klasse F verspeelde Kolpingboys 1 door een volkomen onverwachte nederlaag tegen Ran ders 3 haar voorsprong op Zee vogels 2. Gezamenlijk gaat dit tweetal nu op de finish af. In 3H bleef Duinranders 1 op het goede pad. De bedreiging van V.I.O.S. 2 en Schagen 3 blijft be staan. Vrone 2 zakte wat terug 14 22 Duinranders 1 V. I. O. S. 2 Schagen 3 Vrone 2 Winkel 2 14 13 13 11 20 19 18 14 In 3J werd S.R.C. 2 kampioen. Op overtuigende wijze, met vijf punten voorsprong op no. 2, Geel zwart 2, dat toch dapper de race volhield. Onze gelukwensen aan de Schagenaars, die in één jaar tijd van de vierde klas nu res tweede klasser zijn geworden. S. R. C. 2 12 11 1 0 23 Geelzwart 2 12 9 0 3 18 B. K. C. 3 13 6 3 4 15 Verrassingen in 3K waar V.V.W. 2 verloor en Westfriezen 2 gelijk speelden tegen het onderaan staande Spartanen 2. Op alle ma nieren profiteert St. Victor 2 hier van. V. V. W. 2 St. Victor 2 D. E. S. 2 Westfriezen 2 12 12 14 13 18 17 16 15 De Londense club Chelsea heeft zich door een 20 overwinning op Manchester United in de halve finale geplaatst. Een spel moment uit deze wedstrijd voor het doel van Manchester Jni- ted. Crompton, de doelman en de middenvoor van Chelsea, Bentley (links) geven een num mertje „hoogspringen" ten beste. Op het eerste gezicht een fikse overwinning en dat was het ook, maar van de andere kant was het voor de rust nog even benauwd voor de AFC-ers, toen na een aanvanke lijk overwicht, dat in drie mooie doelpunten werd uitgedrukt, Zoua ven zich wist los te werken en met twee goede doelpunten de achter stand te verkleinen tot 32. Even wankelde de AFC-defensie en ontstonden er nog enige hache lijke momenten voor Popma's hei ligdom, doch scheidsrechter Gouds- waart gaf opluchting door te fluiten voor rust. Wat zou het worden na rust? Toen toonde AFC zich van haar goede zijde en moest Zouaven alle zeilen bijzetten om erger te voor kómen; een enkele maal wist het zich nog wel los te werken en een aanval te ondernemen, maar de AFC-ers stelden met 2 doelpunten de zege veilig. Voor de wedstrijd werd het pu bliek bezig gehouden door twee AFC-welpenelf tallen, die de tijd van wachten verkortten door een leuk partijtje voetbal ten beste te geven, wars van alle systemen en stopperende spillen, waarbij de ene groep de andere groep met 4-3 versloeg. Door het te laat aankomen van de Zouaven, die ongeveer een half uur voor de Friese brug moesten wachten, kon scheidsrechter Gouds- waart eerst een kwartier over tijd de wedstrijd laten beginnen. Zoua ven won de toss en AFC trapte af met de weinige wind tegen. Als aanvoerder Kleibroek de bal over de breedte naar J. Tijm toeplaatst, is het 't trio Tijm dat een goede aanval opzet, waarbij de bal na 8 min. voor de eerste maal in de Z.-touwen verdwijnt. 10. De AFC-middenvoor probeerde zich van zijn belagers te ontdoen. En als bij een der volgende aan vallen de Zouaven rechtsback mist, weet Heynis deze unieke kans keu rig te benutten. Na 13 min. 20. Weer twee minuten later is het duo Tijm actief en ligt no. 3 in de touwen! Het lijkt dat de Zouaven een te gemakkelijke prooi worden voor de AFC-ers. M5ar juist andersom zal blijken, en lang zamerhand komen zij opzetten. Do AFC-achterhoede krijgt meer werk en het is de Zouaven-linksbinnen die na 22 min. met een keurig doel punt tegenscoort 3—1. Hetgeen de middenvoor even daarna herhaalt, door op magnifieke wijze het 2de tegenpunt te scoren 32. Weer is er gevaar, als twee verdedigers wei felen en de Z.-middenvoor er bij is, doch nu grabbelt Popma de bal voor hem weg en dit gevaar is ge weken. Na de rust pakt AFC direct ener gieker aan en aanval op aanval onderneemt het op het Zouaven- doel en al trekt Zouaven er nog wel eens tussenuit, nu krijgt het niet zo veel gelegenheid meer. Meyer daarentegen onderneemt een ren, een voorzet volgt en de AFC-rechtsbuiten is er als.de kip pen bij om de voorsprong veilig te stellen 42. Toch weer Zouaven nog eenmaal zeer gevaarlijk te worden en de middenvoor heeft be slist pech als een achterover ge trokken bal tegen de lat belandt. Vlak hierna kogelt Meyer hard in, de doelman weet de bal niet onder controle te krijgen en nu is het De Nijs, die de AFC-aanhang voor de vijfde maal laat juichen 52. Als de keurig leidende scheidsrechter het einde fluit, gaan de (25003000) toeschouwers huiswaarts in de over tuiging, dat de sterkste won, maar dat de Zouaven een keurige indruk achterlieten, na een goede wedstrijd. Zaterdag zijn in restaurant De Kroon te Amsterdam de wedstrij den om het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland voortgezet met vijf resterende par tijen van de zevende ronde, waar van de uitslagen luiden; R. C. Keller—C. Suijk 2—0 J. MetzA. Ligthart 1—1 H. de JonghG. E. van Dijk 11 J. H. Vos—F. Gordijn 1—1 D. v. d. StaayB. Dukel 11 en de vijf resterende partijen van de achtste ronde. De uitslagen luiden: P. Roozenburg—C. Suijk 11 B. Dukel—R. C. Keiler 1—1 J, H. Vos—H. de Jongh 2—0 W. RustenburgF. Gordijn 11 D. v. d. StaayJ. Metz 02 De stand luidt thans: 1. en 2. Van Dijk (Wageningen) en Roozenburg (Haarlem), ieder 12 punten; 3, en 4. Gordijn (Den Haag) en' Keiler (Amsterdam), ieder 10 punen); 5. Metz (Amster dam), 8 punten; 6. en 7. De Jongh (Amsterdam) en Vos (Amsterdam ieder 7 punten; 8 tot en met 12. Van der Staay (Amsterdam), Rus tenburg (Amsterdam), Suijk (IJ- muiden), Ligthart (IJmuiden) en Dubel (IJmuiden), allen 6 punten. LONDEN, 4 Maart (A.N.P.) Uitslagen van de Zaterdag gespeel de league-wedstrijden luiden: Eerste divisie: Birmingham CityHuddersfield Town 21; BurnleyFuiham 00; Stoke CityManchester City 20; SunderlandNewcastle United 2 2; West Bromwich AlbionWol verhamptonWanderers 11. Tweede divisie: BarnsleyLeicester City 22; Coventry CityTotteham Hotspur 01; Grimsby TownPlymouth Argyle 22; Luton TownBury 21; Preston Nord EndHull City 42; Queens Park RangersShef field Wednesday 00; Sheffield UnitedChesterfield 10; Sout hamptonCardiff City 3—1; Swan sea TownBrentford 30; West- ham UnitedBradford 10. PARIJS, Het wereldkampioen schap veldrit, dat tijdens het U.C.I.. congres op 2 Maart j.l. te Parijs werd ingesteld, is te Vincennes verreden. Winnaar werd de Frans man Jean Robic, die hiermede wereldkampioen is. NEW-YORK. Het Italiaanse koppel RigoniTerruzzi heeft de zesdaagse van New-York gewon en met 1610 punten voor Giorgetti Bevilacqua (Fr.It.) met 920 punten. Op één ronde volgden Godeau— Bouvard (Fr.) met 1050 punten en GillenBareth (Lux.Fr.) met 495 punten. ANTWERPEN. Zaterdagavond heeft Ockers (B.) te Antwerpen een wedstrijd achter Derny-moto- ren gewonnen voor Carrara (Fr.), Veschueren (B.) en Van Est (N.). PARIJS. Op de winterbaan is Zondagmiddag een z.g. revanche wedstrijd van de door Van Vliet gewonnen Grand Prix van de U.C.I. verreden, waaraan echter alleen Harris, Gerardin, Lognay en Sche- rens deelnamen. Van Vliet was verhinderd. De wedstrijd, bestaande uit zes ritten a deux en een a quatre, werd gewonnen door Harris die in zijn rit tegen Gerardin de snelste rondetijd maakte, n.l. 14.8 sec. Uitslag: 1. Harris (G.-B.) 4 pun ten; 2. Scherens (B.) 7 punten; 3. Gerardin (Fr.) 7 punten; 4. Lognay (Fr.) 10 punten. ZUERICH. Zondagmiddag is in het Hallenstadion een americaine van 3 uur gereden, de laatste van de reeks koppelwedstrijden voor het officieus kampioenschap van Europa De wedstrijd werd aangekondigd als de finale van het Europees criterium. Schulte en Peters, die vrijwel voortdurend de leiding hadden in het klassement van dit criterium, zijn als eersten geëindigd in de tijd van 3 uur (141.835 km, 25 pun ten). VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJDEN Blauw WitS—P. S. V. 2—3 D. O. S.—R. C. H. 2—3 VitesseSparta 22 't Gooi—K. F. C. 1—6 Elinkwijk—D W. S. 3—1 In een martelend lange partij, die met 106 beurten een be spotting vormde voor het toch al niet te populaire driebanden- spel, is in de beslissende partij van het Europees kampioen schap, dat gisteren in café ,,De IJsbreker" te Amsterdam be ëindigd werd, de titel tenslotte ten deel gevallen aan de speler, die op de Zwitser Aerberhard en de Oostenrijker Engl na verreweg het laagste algemeen moyenne behaalde van alle fa vorieten: aan onze landgenoot B, Wevers uit Enschede. Hoezeer het verheuging mag wekken, dat opnieuw een Neder lander is gaan strijken met een Europese biljarttitel en dan nog wel met die der driebanden, waar van het spelpeil in ons land der mate beneden dat van België en Frankrijk ligt, dat niemand een Nederlandse zege in dit tourneoi voor mogelijk had gehouden, toch heeft de overwinning van Wevers de neutrale toeschouwer weinig voldoening kunnen schenken. Ditmaal heeft zeker niet de sterkste speler gewonnen, ditmaal heeft de speling van het lot een te grote invloed uitgeoefend, dit maal moet op de erelijst der Europese driebandenkampioenen voor het eerst een Nederlandse naam worden geschreven, maar dan met het moyenne 0.5|4, dat nog ver onder het laagste op die lijst voorkomende moyenne blijft van de eerste Europese kampioen, de Zwitser Aerberhard. Die ver overde in 1933 de titel met een gemiddelde van 0.659. Sedertdien is het nog 5 maal gespeeld. Nim mer bleef het gemiddelde van de winnaar meer onder 0.700. In de partijen van Zaterdag won Lagache zowel van v. d. Spiegel als van Aerberhard, welke laatste tegen Engl remise speelde. Ook onze .landgenoot Wevers kon tegen Dessart geen beslissing forceren, maar Siguret verloor van Domin go. v. d. Spiegel had weinig moeite met Engl. Domingo wist Zondag onze landgenoot zijn eerste nederlaag toe te brengen, doch hij moest de vlag strijken voor Dessart, die op zijn beurt de jeugdige Siguret als z(jn meerdere moest erkennen, v. d. Spiegel en Lagache sloegen resp. Aerberhard en Engl, terwijl tenslotte de beslissende partij tus sen Wevers en Siguret door onze landgenoot werd gewonnen, die hierdoor Europees kampioen drie banden werd. De eindstand luidt: 1. B. Wevers (Nederland) 11 340 582 6 0.584 2. B. Siguret (Frankrijk) 10 320 475 6 0.673 3. L. Dessart (België) 9 336 515 7 0.652 4. J. Domingo (Spanje) 8 333 444 7 0.750 5. A. Lagache (Frankrijk) 8 324 441 8 0.734 6. M. v. d. Spiegel (België) 4 304 467 6 0.650 7. F. Engl (Oostenrijk) 3 290 499 6 0.581 8. F. Aerberhard (Zwitserland) 3 225 505 5 0.445 Junioren en senioren-teams van de afd. Noordholland hebben gisteren selectiewedstrijden gespeeld in Zwaag. Er was veel publiek en de organisatie was bij Westfriezen in beste handen, 't Was jammer dat de juniorenwedstrijd eigenlijk in duigen viel. Het Drechterlands-elftal was veel te zwak voor de Zaankanters, die een keurig spelletje lieten zien. Het verwonderde ons bij de bekendwording van de elftallen al, dat er in het Drechterland- elftal geen enkel speler uit b.v. Hollandia, Westfrisia of Always Forward een plaats had gevonden. En inderdaad bleek de samenstel ling al te ongelukkig gekozen, al was dan de afwezigheid van b.v. een Schilder uit Grasshoppers een verzwakking. Nu heeft de Keuze commissie weinig aan deze strijd gehad. Zo teleurstellend als de ju nioren-ontmoeting was verlopen, zo boeiend was daarentegen de senio renwedstrijd. Beide elftallen waren er goed in. Er werd knap gespeeld en alle spelers hadden een enthou siasme meegenomen, dat weldadig aandeed en dat het talrijk publiek ongetwijfeld heeft doen genieten. Er waren uitblinkers deze middag. Dat kon niet anders met zo'n wed strijd en zonder de anderen te kort te doen, willen we uit de A-ploeg noemen R, de Moei, SRC, K, Koo- men, Forresters, J. Kunnen, Sij bekarspel en L. Olst van Wieron. Dit viertal was werkelijk prima op dreef. De vereniging fer behartiging van de belangen van tweede, derde en vierde klasse voetbalverenigingen van het district West I heeft Zaterdagmiddag onder voorzitterschap van de heer J. A. W. Bergvelt, in Krasnapolsky te Amsterdam een buitengewone vergadering gehouden om het rapport van de commissie Burgwal te bespreken. De vergadering nam het besluit op de komende Bondsvergadering (25 Maart) een amendement op het rapport van de commissie Burgwal in te dienen en wel in de vorm van de plannen, die de heer Weenink in de Sportkroniek heeft geopenbaard. Wordt door de Bondsvergadering het rapport van de commissie Burgwal met het amendement in stemming gebracht dan zullen de afgevaardigden van de lagere klassen van het district West I vóór stemmen. Wordt alleen het rapport van de commissie Burgwal in stemming gebracht dan zullen zij tegen stemmen. Zoals men weet beoogt het rapport van de commissie Burg wal in grote trekken het instel len van 4 eerste klasse afdelin gen van 15 clubs om dan na enige jaren te komen tot 4 afdelingen van 12 clubs. Bij dit rapport is inbegrepen een voorstel om de degradatie wedstrijden af te schaffen, niet de promotiewedstrijden. Het plan Weeninkbehelst het instellen van 5 eerste klasse afdelingen van 12 clubs, om dan na enige jaren te komen tot 4 4 eerste klasse afdelingen van 12 clubs. De grootste bezwaren van de vergadering tegen het rapport van de commissie Burgwal waren het niet afschaffen van de promotie wedstrijden, het grote gevaar dat het Limmen die bemerkt dat er een schepje op moet. Zij doen dit dan ook op een robuuste wijze en het is hiermede dat zij het spel in han den nemen en dit voor het grootste gedeelte naar de Randershelft doen verhuizen. Aanval op aanval, groten deels keurig opgezet door de rech terhelft van Limmen. moet de ver dediging van Randers verduren en ware Van Sol, de spil en keeper Vethaak niet in een superstaat ge weest dan zouden er meer momen ten gekomen zijn dan die ene maal toen de linksbinnen van Limmen, totaal ongedekt staande, een mooie aangegeven boogbal onhoudbaar in schoot. Als antwoord hierop, er was on geveer een half uur gespeeld, on derneemt Randers enige aanvallen waarin de rechtsbuiten Stroet de bezielende motor is. Diverse malen weet hij gevaarlijke momenten te scheppen doch steeds is er een Limmerschoen die de gelijkmaker doet uitblijven. Vier minuten voor de rust werd er een aanval onder nomen door de linkerhelft de Ran- des. De bal die scherp op het Lim- merdoel wordt geplaatst nadert tot op 15 meter waarachter midvoor v. d. Burg in een formidabele ren aanzit. Op het moment dat hij de bal heeft bereikt is ook de links back van Limmen er bij om dit ge vaarvolle moment te keren. Een schot van de laatste en v. d. Burg rolt kreunend over het veld, Als de ziekenauto, eerst een half uur later, de patiënt heeft opgehaald, wordt er verder gespeeld met de resteren de vier minuten der eerste helft, met invaller Temming op de mid- voorplaats. Ongetwijfeld is het voor gevallene in het begin der hervat ting een depressie geweest voor de Limmenaren, want na nog geen minuut dezer hervatting is de stand door een onhoudbaar schot door Randers gelijk gemaakt. Even later wordt er van doel gewisseld en neemt de tweede helft een aanvang, met een Randers in de meerderheid. Mooi opgezette aanvallen, meren deels komende van de rechterhelft, trachten de achterhoede van Lim men te vermurwen. Diverse malen kruipt Limmen door het bekende oog en eenmaal heeft een scherpe schuiver van Stroet geluk als de keeper van Limmen resoluut over de bal heen maait. Maar met deze 21 neemt Limmen geen genoegen en krijgen zij hun enthousiasme weer terug. De stand is nog geen 10 minuten oud of zij hebben door een onhudbaar schot gelijk gemaakt en weer geen 5 minuten later is het 23. Randers komt deze inzinking niet meer te boven èn het publiek èn de spelers zijn blij als de goed leidende scheidsrechter het eindsig naal fluit. De wedstrijd RandersLimmen is voor de Nestbewoners geen ge lukkige geweest, want niet alleen hebben zij in deze strijd het onder spit moeten delven, waarmee defini tief de kansen die er nog waren voor een eventueel kampioenschap de kop zijn ingedrukt, doch zij heb ben. naar wel mag worden aange nomen, tevens voor de resterende wedstrijden in dit seizoen haar mid voor v. d. Burg verloren, doordat deze in het heetste van de strijd voor het Limmen-doel zijn scheen been heeft gebroken. Van een ruw spel mag in deze niet worden gesproken al waren de spelers van Limmen vrij fors en dikwijls onbesuisd. Al meer hebben wij moeten constateren dat de spe lers van Randers allen nogal klein en licht van stuk zijn, wat natuur lijk niet zeggen wil dat ze daarom in hun spel de mindere behoeven te zijn, maar dikwijls kan 't lichaams gewicht van een bepaalde speler in een fors gespeelde wedstrijd een soort evenwicht betekenen en er waren er verschillende onder de Limmenaren waarmee men beter kon gaan eten dan vechten. Verdiend gewonnen, ja, dat heb ben de bezoekers zeer zeker! De 23-stand geeft de verhouding juist weer. Voor de rust was Limmen ongetwijfeld het sterkst tè noemen. Wanneer het beginsignaal door de scheidsrechter gegeven wordt is het Randers die in de eerste minuten de toon aangeeft en men zou ge meend hebben dat zij de wedstrijd beslist zouden winnen, maar aldra is voor het gezinsleven dreigt, indien de eerste klassers verre reizen moeten maken en vooral het voor stel om de 4 eerste klasse afdelin gen te onttrekken aan de wer kingssfeer van de districtsbestu- ren. De heer Cassee (Bloemen- daal) stelde voor te eisen dat in de eventuele 'toekomstige com missie, die het wedstrijdprogram ma voor deze 4 eerste klassen van 15 clubs zal bepalen, ook een of meer afgevaardigden van de lage re klassen zitting krijgen, zodat niet de eerste klassers zelf hun wedstrijdprogramma kunnen in delen, zonder rekening te houden met hun wensen en bezwaren van de lagere klassen. Door enkele afgevaardigden werden andere voorstellen voor een competitie-indeling inge diend, maar voorzitter Bergvelt en ook de heer Otto de Vries, die namens de K.N.V.B. de vergade ring bijwoonde, meenden, dat „we er niet komen met, nu ook weer dit rapport te verwerpen zonder met iets anders en goeds te ko men". De discussie over dit zo belang rijke onderwerp eindigde al spoe dig in bovengenoemd besluit van de vergadering. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde bekerwedstrijden (kwart finales) luiden: ArsenalLeeds United 1—0; Chel seaManchester United 20; Der by CountyEverton 12; Liverpool Blackpool 21. Arsenal, Chelsea, Everton en Liverpool komen dus in de halve finale. APPINGEDAM THANS ETAPPE-EINDPUNT Nadat de door de organisatoren van de Ronde van Nederland ge stelde voorwaarden voor Groningen onaanvaardbaar bleken is men met Appingedam tot een overeenkomst gekomen. Appingedam is nu defini tief als etappe-eindpunt aangewezen alhoewel men ook in Delfzijl nog steeds pogingen in het werk stelt met de organisatie te worden belast. Engeland-Schotland (amateurs) 0—0 De Landenwedstrijd (amateurs) EngelandSchotland te Huil is met een puntloos gelijk spel geëindigd. Met de doelman van SRC, met een bewegelijke midvoor Heijstek van Uitgeest en een snelle buiten speler als Ramler van Wit-Geel- Wit kon de A-ploeg inderdaad een meerderheid op de B-ploeg behalen. Het was jammer dat Bos van Spor ters als linksbinnen maar matig voldeed en dat v. Drogen van Blok kers zich niet genoeg kon aanpas sen. Ook Horstman van Sporters, als linksback, kon niet aan de ge stelde verwachtingen voldoen. Als dit wei. zo was geweest, dan had de Keuze-commissie reeds nu in grote trekken het elftal klaar kun nen hebben. Invaller Brak van Dirkshorn uit de B-ploeg speelde echter in dusdanige vorm, dat deze een waardige plaatsvervanger Zou kunnen wezen, terwijl de WFC- rechtshalfspeler Klinkenberg even eens uit het goede hout gesneden bleek te zijn. In de B-voorhoede speelde voor good old Jantje van Wees een uit gekookt partijtje. Dat ook hier de doelverdediger goed zou zijn, wis ten we. De R.K.EDO-er Berkhout deed niets onder voor de keeper aan de overzijde. Het enige pro bleem is o.i., de stopperspil-plaats. Schoonhoven van Alkmaar deed 't wel aardig, maar toch zou een ver sterking van deze plaats het ge heel ten goede komen. Dat A met 41 won van B, dat de ruststand 2—0 was en dat Kun nen zich productief toonde, is het belangrijkste dat we hierover wil len vertellen. Het voornaamste, een goeie selectie voor het a.s. vier- bonden-tournooi, is o.i. zeker waar. le klasse: WEST I ZeeburgiaADO WEST II NeptunusHBS OOST Quick N.AGOW Go AheadEnschede Ensched. B.Heracles Hengelo—NEC ZUID I KerkradeBrabantia LimburgiaRBC HelmondiaNOAD VVV—MVV NOORD Leeuw.Sneek Frisia—GVAV Be QuickHSC ZUID II Eindh.Juliana MauritsNAC LongaBW BleyerheidWillem II WEST I Tweede klasse A Zaandijk—Alcm. Victrix DWV-UW Tweede klasse B OSVHercules Derde klasse A SchagenAPGS Derde klasse B De KennemersIVV ADO '20—QSC SuccesZVV Derde klasse C HollandiaDEM DCGVelsen WMSBloemendaal KWAlkm. Boys Vierde klasse A TexelGrasshoppers WieringerwaardSchoorl N. NiedorpOudesluis Vierde klasse B PurmerendBerdos De RijpAndijk RKAFCZouaven Vierde klasse C WSV '20Zeevogels RandersLimmen BEKER (2e ronde inhaal) De Meer—SDW NFCZSGO Halfweg—BFC Alw. Forw.DTS AFD. NOORDHOLLAND NAGEKOMEN VOETBALUITSLAGEN Res. 2e kl. B: DWV 2—DCG 3 2 0; Alkm. V 2—EDO 2 2—2; W.- Frisia 2—Ajax 3 0—1; Helder 2— VSV 2 3—2. Res. 3e kl. A: OSV 3—LOC 2 5 1; ZVV 2—KW 2 0—1. Res. 3e kl. B; RCH 3—WSV'30 2 3—2; KDC 4—DCG 3 0—2. Res. 3e kl. C: Ass.delft 2—ZFC 4 20; V'dam 3W.-Frisia 3 3-2: Volewijckers 4ARC 3 21. Res. 3e kl. F: RAP 2—Kenne mers 2 04; SDW 2St. Panera - tius 2 30; Hollandia 2Ontwaakt 2 5—0. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE 3e kl. A: IJselm. vogelsHulzen 40; DinduaKenn.land 24; ZendvogelsGeuzen 73. 4e kl. A: BI. Wit W—J. Holland 1—2; Zwaluwen—WGA 0—2. Din dua II—Bi. Wit II 5—4; Dindua III —Bi. Wit III 6—1. HANDBAL EDO—FSA 1—3. 2—8 0—0 4—1 0—2 1—0 1—1 0—3 1—0 3—0 3—2 1—1 O-l 2—1 3—0 0—0 1—2 1—3 2—2 0—0 2—2 0—I 1—1 1—2 0*3 1—2 0—0 3—2 1—1 1—2 2—2 5—5 1—0 2—1 5—2 6—0 2—3 2—2 O-O 3—1 8—5

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5