Comm om de Strandbezoekers in Maart D. toont voorjaarsmodellen r KASTPAPIEB r ALKMAAR EN OMSTREKEN In het modeparadijs Jacht te water gelaten v_. Frankenberg N. V. Een kijkje aan zee Een hart onder de riem Vraagt G.B. BEHANGSELS Marktberichten FLINK NET MEISJE gevraagd Vrijstaande landhuizen te Heiioo flinke bijverdienste Vorming is thans rr PAGINA 2 WOENSDAG 8 MAART 1950 ALKMAAR. Wij moeten -het eerlijk toegeven: het was met lich te tegenzin, dat wij gistermiddag naar de firma V D togen om daar een modeshow hij te wonen. Het was immers zo'n heerlijk stralend voorjaarsweer, dat een gedwongen zitten in een volle zaal ons moeilijk kon bekoren. Doch bij het verschij nen van de eerste manequins ver dween als bij toverslag dit gevoel. Even fris en vrolijk als de natuur zelf waren de fleurige peignoirs van zacht-groene shantung met ro se bloemen, van uitgenopte blauwe stof met rode shawlkraag, van zij- den-craquelé met een soort Japans motief. Wanneer de vroeger ochtenduren zijn verstreken en de japonnen en mantels te voorschijn komen voelen we ons echt in het mode-paradijs. Zacht-lila, grijs, diverse tinten geel cn groen vormen de voornaamste tinten van deze mode-show. In de mantelmode viert de swagger hoog tij, doch minder wijd dan het vo rig jaar. Een ronde schouderpas met uitspringende plooien is een variant op het „van de hals af wijd- hangende swaggermodel". Twee maal werd bij wijze van suggestie csn ceintuur in de hand gedragen, welke eventueel aan de swagger kan worden gegespt. Gedemon streerd werd het echter niet, het geen ons alleen maar kon verheu gen; want swagger met ceintuur is gelijk avondjapon met sportriem; het hoort niet bij elkaar. Het getailleerde mantelpak houdt door „alle eeuwen" heen stand. Klassiek en modern zijn in deze dus één. Zowel bij mantels als japonnen waren de kragen opvallend, in de oede zin van het woord dan. Be halve de z.g. „dubbele" kraag is ook de teruggeslagen kraag in diverse modellen terug te vinden. Ook van de zakken is veel werk gemaakt. Japonnen dienden af en toe aan een nauwkeurig onderzoek te wor den onderworpen: was het een deux-pièce of een japon aan één stuk? De zakgarnering deed n.l. twijfelen. Soms leek het 'n schootje, soms een losse zak en dan weer scheen de garnering aan het losse bovenstuk te behoren. Tot onze vreugde bleek ook het jonge meisje niet vergeten. Een ge ruit mantelpakje met ditmaal een wijd-klokkend jasje was origineel. Jurkjes van dunne wollen stof. een sportief rood ribsfluweel jasje en een getailleerde grijze mantel,, af gezet met blauw fluweel, gaven een indruk van hetgeen voor onze bak visjes aantrekkelijk is. Een trois- pièces met knoopgarnering op de blouse van dezelfde stof als de voe ring van het jasje, verdient om haar originaliteit een extra ver melding. GENOOTSCHAP NEDERLAND—FRANKRIJK Concert ALKMAAR Er was niet veel belangstelling in Hotel Victory voor dit concert, gegeven door Gerry le Gussinklo zang, en Madeleine Mar- got, piano. Vooral de pianiste speelde ons lang geen alledaags programma voor, en zelfs ook een sonate van Mozart, en dat hoort men tegenwoordig maar zelden. Voor elk stuk werden enige bij zonderheden omtrent de componist en het werk medegedeeld. De pianiste speelde geen enkel stuk uit het hoofd zoals gebruike lijk, maar alles van het blad. Wan neer de vertolking daar niet minder om is kan er geen enkel bezwaar tegen bestaan. De kracht van de muzen was niet steeds even sterk deze avond. De pianiste, Madeleine Margot. heeft technisch veel in haar mars maar speelt weieens wat men zou kunnen noemen buiten het hart om. Ze begon uitstekend met enkele stukken van Rameau „Les tendres plaintes", „Gavotte variée" maar 0nze beroemde Wolfgang Ama- deus Mozart kwam en in zijn Sonate in F. gr. terts wel zeer koel af. Het Adagio hadden we zeer ze ker veel zangrijker gehoord. De Sonatine van Maurice Ravel werd zeer knap gespeeld, maar ook hier misten we de innerlijke bewogen heid, de fijnzinnige sfeer welke de muziek van deze moderne Franse componist toch moet bezitten. Ver der stonden er nog een drietal werken van Chopin op 't program ma, een nocturne, polonaise en Etude. Ter afwisseling van het pia no-programma zong een jeugdige dame. Gerry le Gussinklo enkele Franse liederen. Ze had te voren doen weten dat ze nog niet afge studeerd was, en aangezien we vrezgn dat dit ook wel niet zal ge beuren, zien we van verdere be spreking af. Met de beste bedoe lingen konden we geen factoren ontdekken, die haar een redelijke kans op het podium zouden kun nen geven. Wanneer echter alle pianowerken het volle pond aan muzikale inter- prelatie hadden gekregen, dan zou het toch een boeiende avond ge worden zijn. Het geringe aantal luisteraars heeft met grote aandacht, geduld, en welwillendheid het programma gevolgd en liet een vriendelijk ap plaus niet ontbreken. Het is nu een maal zeer moeilijk een gehele avond te boeien, en deze gave is inder daad aan weinigen geschonken. We hebben bij het Genootschap Neder landFrankrijk weieens concerten gehoord welke muzikaal een veel sterker Indruk nalieten. W. SCHREURS Geslaagd ALKMAAR. Voor het examen ingesteld door het Nederlands Ge nootschap ter bevordering der voet verzorging (Koninkl. goedgekeurd) dat te Den Haag werd afgenomen, slaagde onze stadgenoot, de heer J. Wessels als chiropodist. International Jazz Festival „Holland" in het Gulden Vlies ALKMAAR Zondagavond a.s. zullen vijf jazz-orkesten, de prijs winnaars der festivals te Parijs, Brussel en Amsterdam, ook in Alk maar een uitgelezen programma van de meest bekende nummers op jazz, sweet en hotgebied ten gehore brengen. Het zijn The Caledonians, Sim Tatcher Small Combo, River- boat Jazzmen, Tine Hoorn Rhythm Quintet en The Dutch Hot Club Or chestra. Voor de liefhebbers van goede jazz is deze avond zeker een evenement van betekenis. Rest ons nog u een blik te laten werpen op enkele avondtoiletten. Als eerste werd een zachtlila exem plaar getoond van taft-moiré met rugdécolleté, aangeknipte mouwen aangerimpelde rok van voren glad en ritssluiting op de rug. Een strik van hetzelfde materiaal vormde de enige garnering. Het volgende toilet, eveneens van taft moiré (beige) en schouderdé colleté was van hetzelfde genre. Het zwarte gewaad met bolero, lange mouwen en lila corsage com pleteerde het edele drietal. Als toegift vormde het bruidstoi let van wittq moiré-zijde, hoog- aangeknipt rever-kraagje en lange strakke mouwen, met bruidsmeis jes-japonnen van turkois-tule en zijden onderrok in dezelfde tint, een waardig slot van deze voor jaarsshow. J. S. Dierenbescherming ALKMAAR. Zwervend is aan getroffen een zwarte spaniel (witte vlek op de borst reu) en in de omgeving van de Schermerweg een jonge Ierse Setter. Indien de eige naars zich niet melden, zfjn de beesten ter beschikking van lief hebbers. Ter beschikking: 2 hondjes. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. WERKSTUK VAN ALKMAARSE WERF Bij de werf van Nicolaas Wit- sen en Vis was het dezer dagen een hele drukte, toen het groot ste jacht, dat na de oorlog op de werf is gebouwd, de Petra Ma rina, in tegenwoordigheid van de opdrachtgever, Dr. Pilaar uit Apeldoorn, diens echtgenote en familie, de directeur van de werf de heer Vis en vele belangstel lenden, te water werd gelaten. Het jacht, een zeewaardig schip, is twintig meter lang, on geveer vier meter breed en heeft en diepgang van 1% meter. Het wordt voortbewogen door twee schroeven die gedreven worden door een tweetal Dieselmotoren van 110 PK. Ook heeft het schip, dat van de meest moderne ge makken is voorzien, een agre- gaat om stroom op te wekken voor electrisch licht aan boord en. is het voorzien van een cen trale verwarming. Het schip werd gebouwd naar ontwerp van de heer v. d. Akker. Bij de doop. die door de echtgenote van Dr. Pilaar werd verricht, werd hulde gebracht aan het hand werk, dat een zo belangrijke plaats had ingenomen bii de bouw van dit schip, dat op Ne derlands stromen zeker de roem zal uitdragen van de vakbe kwaamheid van de Alkmaarse scheepsbouwers SLACHTVEE MOET VERZEKERD ZIJN ALKMAAR. - Enige tijd geleden werd door de slager J. M. Groot namens de Alkmaarse Slachtvee verzekering een proefproces uitge lokt. Het ging hier om de vraag of een rund geslacht mocht, worden, dat niet bij de Centrale voor Slachtveeverzekeringen was verze kerd. Men meende in kringen van de slagers van plaatselijke vee fondsen, dat deze verplichting niet kon worden opgqlegd. In hoogste instantie, voor de Cen trale Commissie voor de Tucht rechtspraak, is thans de beslissing gevallen. De verordening. Verzeke ring Slachtdieren 1949, op grond waarvan deze verzekering werd verplicht gesteld, werd verbindend verklaard, zodat het onder deze verordening vallende slachtvee ver zekerd moet zijn. Elftal Rijkspolitie kampioen ALKMAAR. - Door een 4—1 nederlaag van het elftal van de gemeentepolitie uit Den Helder op dat van de Purmerendse politie, is het elftal, van de Rijkspolitie te Alkmaar gisteren kampioen gewor den. Ook speelde de Alkmaarse Rijkspolitieclub te Heiioo tegen het Amsterdamse Politie-elfal te water een bekerwedstrijd, die voor de thuisclub in een 41 overwin ning eindigde. Het bestuur van de districts sportvereniging liet deze succes volle gebeurtenissen, op één dag behaald, uiteraard niet ongemerkt passeren. Het werd in een bijeen komst in de Oude Herberg te Heiioo met een gezellig samenzijn gevierd. Langdurige liehtsforing ALKMAAR Om 7.40 gisteren avond ging in het Lyceumkwartier en het Nooitgedachtkwartier het electrisch licht uit. Later op de avond vielen ook de Kennemer- straatweg en de Omval uit. De bin nenstad zat omstreeks half elf circa tien minuten in het donker. De storing in de overige wijken duur de tot diep in de nacht. Wij vernamen van het, kantoor van de lichtbedrijven dat de sto ring veroorzaakt werd door een defect in de hoogspanningskabel, de voedingskabel van 10.000 volt, gele gen tussen de Tesselschadestraat, en het St. Elisabethziekenhuis. Toen men hier achter was gekomen kon men door inschakeling van andere kabels de storing tot een kleiner rayon beperken. Ook het St. Elisa bethziekenhuis viel in het storings- gebied, doch men kon daar door de automatisch in werking tredende noodverlichting in het euvel voor zien. De storing heeft geduurd tot circa half twee. K.J.M.V.-nieuws Jongens, vorige week hadden wij een gezellige avond, waar van onze kelen wel iets geleden zullen hebben. Maar vandaag gaan wij weer met ernst en ijver aan de slag. De heer Na- gengast zal ons het een en ander vertellen over alle mogelijke problemen die ons jonge mid denstanders bezig houden. Je ziet dus, een man uit de practiik met een rijke ervaring. Ook alle belangstellenden worden uit genodigd hun vragen aan hem voor te leggen. ONZE AGENDA GULDEN VLIES: Modeshow V. en D. STEDELIJK MUSEUM: Ten toonstelling werken van Bergense kunstenaars van 25 en van 7.309.30 uur. NACHTDIENST: APOTHE KEN: B. H. J. Schouten, Emmastraat 47. NACHTDIENST TAXI'S: Nassaugarage, Nassauplein, telef. 3545. CASTRICUM: Geniet van je leven, alle leeftijden. Diefstal ALKMAAR Gisterenmidag heeft een 48-jarige koopman uit Schagen, die enigszins onder in vloed van alcoholische drank ver keerde aangifte gedaan van diefstal van ongeveer 100 gulden uit zijn portemonnaie bij café-bezoek met vrienden. Insluiper gepakt ALKMAAR Een insluiper die in de omliggende gemeenten en ook hier aan het werk is geweest en die wanneer de huisvrouw boven aan het werk was, het huis binnen ging en wegnam wat van zijn ga ding was, vooral geld en sieraden, is gisteren in Velsen op heterdaad betrapt. Het bleek een 20-jarige fabrieksarbeider te zijn, die ter be schikking is gesteld van de Officier van Justitie te Haarlem. Dronken autobestuurder ALKMAAR Vannacht te om streeks half een heeft de politie op de Nieuwe Sloot een auto aange houden waarvan de bestuurder in staat van dronkenschap verkeerde. De man en de autD zijn naar het bureau gebracht, waar de man ter ontnuchtering is ingesloten. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. LANGESTRAAT 28 (Advertentie) HIJ RAAKTE OP HET SLECHTE PAD ALKMAAR. Voor de Alk maarse Arrondissementsrechtbank verscheen Dinsdagmorgen de 26-j. S. H. uit Amsterdam, die op 16 No vember te Hoorn in de winkels van KI. en D. 16 dassen en 3 slipovers had weggehaald. Het was niet de eerste keer, dat hij zulke dingen had uitgehaald en alles bij elkaar had verdachte nogal wat achter de rug. Hoewel de Officier van Justi tie, Mr. A. W. Holsteijn van mening was, dat verdachte de hem reeds eerder geboden reclasseringskan- sen niet gelukkig had benut, wilde hij toch rekening houden met de omstandigheden Xan de jongeman, die twee jaar in Tleuengamme had doorgebracht en wiens verdere le ven ook al niet over een rozenpad was gegaan. Hij wilde de verdachte gelegenheid geven om zijn goede kern boven te laten komen en meen de, dat er van de verdachte, onder goede leiding, toch nog wel iets goeds terecht zou kunnen komen. De eis werd een jaar gevangenis straf waarvan zes,,- maanden voor waardelijk en opname in de inrich ting „Het Hogeland". De verdediger, Mr. C. Smal, kon zich in grote trekken bij het requi- sitor van de officier aansluiten en wees nog op de omstandigheden, die zijn cliënt tot zijn daden hadden gebracht. Ook hij was van mening, dat het in de toekomst met de ver dachte wel zou gaan, mits hem de helpende hand werd toegestoken. Nieuws van Olympus ALKMAAR. Bovengenoemde Athletiekvereniging treedt weer naar buiten en wel a.s. Zondag bij de door D.O.V.E.S. georganiseerde bosloop. Wij rekenen natuurlijk dat de leden (en dit is letterlijk) hun beste beentje vóór zullen zet ten en dan ook voor enige succes sen zullen zorgen. Dat er natuurlijk deze komende maanden door de dames zowel als door de heren extra getraind moet worden, is begrijpelijk. Steeds mel den zich nieuwe dames en heren leden." Voor hen die ook belangstel ling voor de athletieksport hebben, bfengen wij het navolgende onder de aandacht: Herentraining: Maandag 89 uur en Vrijdag 910 uur in de Roch- daleschool. Op deze training kunt u zich aanmelden als lid. Het Bestuur. UIT HET HOOFDKWARTIER HEILOO Onder belangstelling van verscheidene ouders, kwam de gehele groep bijeen op een terrein aan de Zeeweg. Na de openings-ceremonie deelde de Akela aan de Horde mede dat voor drie welpen een einde aan hun welpen loopbaan was gekomen en zij nu „Teerpoten" zouden wor den, wanneer zij straks in de troep opgenomen zouden zijn. Op dit mo ment hadden de Welpen met span ning gewacht en de uittredende moesten tonen wat zij waard wa ren. Op een teken van de Akeela schepten de welpen hun napjes vol water en trachten hiermede de „Teerpoten" nat te gooien. Deze laatste moesten met 'n „droge vacht" de troep bereiken. Ook moest de levende Jonasbaan gevormd door de verkenners ge passeerd worden om eindelijk in de armen van de leider te belan den. Een en ander ging met yeel sportiviteit gepaard. Symbolisch wordt op deze wijze weergegeven dat het Verkennersleven veel „har der" is dan het Welp zijn. De verkenners worden tenslotte in 'n carré opgesteld. Waar de „Teerpoten" buiten staan, wordt aan de patrouilleleiders gevraagd of zij de welpen in hun patrouilles willen halen. We hopen dat bij een volgende gelegenheid meer ouderen hun be langstelling zullen tonen; want dit is de R.K. Jeugdbeweging op haar best! Dammen HEILOO. De uitslagen van de partijen gespeeld voor het club kampioenschap Groep I. GeuzebroekTuinman 0—2 J. de GeusAdrichem 11 de GraafBeukers 11 De stand der beide leiders is thans: de Graaf, 18 part. gesp. 26 pnt. Tuinman 17 part. gesp. 25 pnt. Tuinman heeft nog een afgebro ken partij tegen J. Sprenkeling. Deze zal waarschijnlijk in remise eindigen. In dit geval eindigen de leiders met gelijk aantal punten en moet een beslissingspartij ge speeld worden. Groep II. Kroonde Jong S. de GeusHoogenboom Groep III. v. LieshoutHottentot v. d. WerffWeyers SmitSlfjkerman HuismanA. Sprenkeling 0—2 2—0 2—0 1—1 1—1 0—2 Het mooie weer van gister lokte ons even naar zee; en wij waren niet de enigen; meerderen waren de stad even ontvlucht, om te zien, hoe Bergen aan Zee er na zijn win terslaap uit zag. Wij fietsten over de Groeneweg door het mooie polderlandschap van de Bergermeer; mooi, maar ge schonden door de ruïnes van bun kers en hangars van wat eens het vliegveld was; zere plekken op een mooi gezicht. Het gras zag nog dor en grijs; over enkele weken zal 't gaan groenen. Maar een vroege leeuwerik, die hoog in de zonbe schenen lucht had hangen te kwet teren, dook met een snelle vaart naar beneden, om tussen het be meste gras een broedplaatsje te zoeken. Eenden doken in de hel dere sloten en lieten hun in de zon glimmend staartje slechts zien. De boeren reden mest en gier op hun land; het rook er naar den buiten. Het onvolprezen Bergerbos nam ons op in zijn intieme beslotenheid. Het duinlandschap voorbij de Frans, man vonden wij wreed geschonden. Stapels waterleidingbuizen, machi nes e.d. verraadden ons, dat hier wat gaande was. Onze mooie duinen, vorig jaar aangekocht door de Provincie, zul len hun tol moeten betalen aan de waterwinning. Er werden putten geboord, op verschillende plaatsen en een der pasgeboorde bronnen was aan het proefdraaien. In een brede stroom stulpte het duinwater in een nooit- verzadigde duinpan. Verderop was het gestamp hoorbaar van zware tractors. Twee bull-dozers, produc ten van de oorlogsindustrie, deden hier hun vreedzaam werk, Zij ega liseerden het terrein voor de wa terleiding; heuvels werden geslecht, dalen werden gevuld. Het was een troosteloze woesternij van omge woeld zand. Wij reden verder, genoten van de fraaie duinpanorama's, van de ver gezichten, die verloren gingen in een blauwe nevelsluier. Bergen aan Zee lag te spragen in de lentezon. Aan het eind van de nieuwe boulevard was zowaar een begin gemaakt met de weder opbouw van de badplaats; er stond een klein drie verdiepingen-hoog hotelletje op een duintop; de laatste hand werd er aan gelegd en over enkele maanden zal het de eerste badgasten herbergen. Op het terras van wat eens Trianon was, zaten mensen te zonnen en te tea-en. Van Hotel Nassau-Bergen lagen ■er nog de ruïnes der fundamenten; wanneer zullen er de stevige fun damenten voor het nieuwe hotel komen te liggen? De werkzaamheden voor de nieuwe strandopgang waren nog niet begonnen; wel lag er materlaa.I De zee lag rimpelloos tot aan den einder; slechts in de branding rol den de langzame golven over de zandbanken, om in schuim op het zuivere strand uiteen te spoelen, De kinderen van het Bio-vacan- tie-oord speelden er met hun bege leidsters; zij deden gezondheid op in de krachtgevende zonnestralen van de lente. Er waren nog andere strandbezoekers, die zich op deze vroege Maartmiddag in de zon la gen te koesteren; het leek er we) zomer, zo zinderend warm. Op de weg terug ontdekten wij nog een nieuwgebouwd pension, Pension „Wilhelmina", klaar voor het seizoen. Elders was een aardig terrasje aangelegd, maar overigens was er nog een troosteloze verla tenheid; de wegen zijn er in orde, maar de villa's en hotels laten nog op zich wachten. Wij legden nog even een reeds- lang beloofd bezoek af bij een jonge kunstschilder, die in een duinpad het zonbeschenen duin landschap in lijn en kleur trachtte weer te geven. Koel was het in zijn ruim, maar gezellig atelier, waar veel werk wachtte op weinig kopers. In stilte bewonderden wij de moed van de jonge schilder, om elke dag maar weer naar zijn palet I te grijpen, al is het evenwicht in productie en consumptie hier ver te zoeken. De zeeweg van de Fransman tot de Elzenlaan is nu provinciale weg geworden en werd opnieuw be straat, waarbij hij even breder wordt; 5.30 M. Het trammetje, een miniatuur-locomotiefje met twee wagons, schommelde naar zee; er zat geen enkele passagier in. Het zal zijn langste tijd wel geschom meld hebben. Ir. den Hollander is een zakelijk man; dat ding is uit de tijd. De Bergenaren willen hun trou we Bello graag houden, maar hij is ten dode opgeschreven. Misschien nog één, wellicht nog twee jaren! Maar wat dan? Zullen Naco- büssen des zomers de vele duizen den naar Bergen aan Zee moeten brengen? De badplaats is er toch niet alleen voor villabewoners en badgasten? Trouwens, die smalle Zeeweg is op dit massale busver voer niet berekend. Dan zou het minstens een weg moeten worden als de Bloemendaalse Zeeweg. Een electrische tram zou uit komst geven! Het electrisch net zou van Alkmaar doorgetrokken moe ten worden naar onze badplaats. Wij zijn een leek op dit gebied, maar het komt ons voor, dat de winter-exploitatie van een electri sche voordeliger is dan die van Bello. Maar er schijnen al plannen, om van de trambaan, als Bello met pensioen is gegaan, een autobaan te maken; dat zijn echter nog maar plannen. Wat zal het beste zijn? Voor de toekomst van Bergen en zijn badplaats lijkt ons een electri sche tram te prefereren. ONZE MENING 'n Alcmariaan in de puf ALKMAAR. - Een ons onbeken de lezer heeft ons geschreven over een Alcmaria-speler, tewerkgesteld in de Wieringermeer. De man moet daar diepspitten ja en flink ook, 160 cm. Zodat, naar de inzender schrijft, het niet te verwonderen is, dat de man het op 't voetbalveld niet meer kan klaren. Daar moest het bestuur (van Alcmaria) iets aan doen meent onze vriend. En wat dan wel? Nou, ander werk zoeken b.v,! Jawel, jawel. Het is nog zeer de vraag, of het bestuur van Alcmaria, dat wij overigens niet raadpleegden, daar wel toe in staat is en al zou dit wel het geval zijn, dan gelo ven we nog, dat het er beslist niet aan beginnen zou, Niet één bestuur dat de amateurssport eerlijk wil dienen, zal dergelijke maatregelen willen nemen. Ook in Nederland komen wel overschrijvingen voor, waarmee baantjes gemoeid zijn. Maar men beluistere het rumoer, dat b.v. opsteeg, toen de Munck naar Ajax wilde en dichterbij Meijer naar Hollandia. Het vage vermoeden alleen al leverde stof voor de wildste discussies. Natuurlijk, van diepspitten gaat de baltechniek niet omhoog.. Maar daarvoor is dan weer de wekelijkse training. En eerlijk gezegd, is de hele voetballerij er niet juist om be gonnen, eens andere spieren in be weging te zetten, dan die de „sla- felijke arbeid" verrichten? Zo be zien komt de competitie op de twee de plaats. Nee, wfj zoeken Alcmaria's ma laise ergens anders. Voornamelijk in de geest van vereniging en eerste elftal. En zouden we ons vergissen, wanneer we denken, dat er op dit punt sinds enkele dagen een kente ring is gekomen? Dp komende wedstrijden zullen 't bewijzen. Burgerlijke Stand MAAR Geboren: Robert Baten en O. A. HERBERTS Op de bijeenkomst van de Nederl. Elftalclub hield de heer Herberts, voorzitter van de keuze-commissie, een toespraak tot de spelers, waar in hij aan de wedstrijd te New Castle herinnerde. „Deze prestatie heeft ons een hart onder de riem gestoken", zei de heer Herberts, „het is een resultaat dat ons veel vertrouwen in de komende ver richtingen van dit elftal geeft." De heer Herberts drukte de spe lers vervolgens op het hart, zich er op voor te bereiden, dat de wed strijd van 16 April te Antwerpen een zeer zware zal worden. „De drié achtereenvolgende 10 neder lagen mogen ons niet te hoog van de toren doen blazen, maar de kracht, waaraan Het ons tegen België en Denemarken heeft ont broken is in New Castle naar voren gekomen", aldus de heer Herberts. Daarna hield de bondsvoorzitter een korte doch gloedvolle rede: „Tk zie een grote kracht ontstaan en ik hoop dan ook dat wij later zullen kunnen zeggen: van New Castle be gon de Victorie"; waren de woor den waarmee de heer Lotsy zijn kort maar enthousiast betoog ein digde. DE ROME-REIS VAN DE BEEMSTERJONGEREN Het vervolg en slot van het ver slag van de Rome-reis der Beem- sterjongeren moet wegens plaats gebrek tot morgen wachten. PERSONENVERVOER ALKMAAR—BERGEN AAN ZEE STOPGEZET? De Spoorwagen zijn voornemens op verschillende lijnen het perso nenvervoer stop te zetten. De Mi nister van Waterstaat moet dit plan nog goedkeuren. De voorgeno men opheffing geldt ook voor het personenvervoer op de lijn Alk maarBergen aan Zee. DE AARDAPPELENVOORZIENING IN NOORD-HOLLAND Aardappelen hebben wel veel met de landbouw te maken, maar het grootste deel van het artikel over de aardappelenvoorziening in Noordholland was toch ten onrechte aansluitend bij het bericht over het bezoek van de Amerikaanse land bouwers geplaatst. Het artikel staat nu, volledig herplaatst op pag. 3. TRIESTE VONDSTEN Gisteren werd bij de voorjaars werkzaamheden in de landbouw te Overloon nog het stoffelijk over schot gevonden van een Engelse soldaat, dat maar enige cm met aarde was bedekt. Het identificatie plaatje was echter nog gaaf. Tevens vond men in een sloot nog de over blijfselen van twee Duitse militai ren. Bij de indentificatie bleek dat een der soldaten poststukken bij zich droeg, afkomstig uit Düsseldorf. VLIEGRAMP NABIJ MINNEAPOLIS MINNEAPOLIS, 8 Maart (A.F.P.) Bij een vliegramp nabij Minnea polis zijn gisteren minstens vijftien personen omgekomen. Aan boord van het toestel, dat op weg was van Washington naar Minneapolis en Seattle, bevonden zich tien pas sagiers en een driekoppige beman ning. Het toestel kwam op een huis'terecht, waarin zich twee kin deren bevonden, die op slag gedood werden. Drie kinderen zijn in brand gevlogen. De piloot had met behulp van zijn instrumenten willen lan den, daar hij door een dichte sneeuwval geen zicht had. ECHTELIJKE RUZIE Man verwondde zijn vrouw Een echtpaar van middelbare leef tijd, wonende in een pension in Den Haag, kreeg ruzie, die zo hoog liep, dat de man tenslotte met een schoen zijn vrouw te lijf ging. De vrouw, de 50-jarige M. J. van K„ ligt thans met een hoofdwonde in het zieken huis Westeinde. De vertoornde echt genoot, 45 jaar, is door de politie opgesloten. MARKT PURMEREND 6500 kipeieren 1112 p. 100 St.; eendeneieren 8 p. 100 st.runde ren totaal aantal 613 stuks. 224 vette koeien 1.802.80 p. kg., vlug; 177 gelde koeien 475680, goed; 162 melkkoeien 6501050, kalm; 22 pinken 390600, goed; 10 stie ren 5501250, goed; 18 graskalve ren 180290, kalm; 1277 nucht- kalveren v. d. slacht 3065, stug ger; voor de fokkerij 60110, vlug; 161 vette varkens v. d. slacht en fokkerij 1.601,66 pr. kg., stug; 866 magere barkens 5065, stug; biggen 3050, stug; 538 schapen 75110, stugger; lammeren 60 90, stugger; 42 bokken en geiten 1060, stug; 49 paarden 550750, matig; 14 fokzeugen 225350, stug 2300 oude kippen en hanen (witte en rode) 2.15—2.35 p. kg.; 500 oude kippen en hanen (blauwe) 2.402.50; 2100 jonge hanen 2.35 2.50 p. kg.: 300 jonge en oude eenden 12.75 p. st.; 600 konijnen 1,507 p. st. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond: OVERWEGEND DROOG WEER. Overwegend droog weer met enkele overdrijvende wolkenvel den en in de nanacht en vroege ochtend plaatselijk mist. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen. Vannacht iets minder koud met slechts op enkele plaat sen lichte nachtvorst. Morgen overdag iets minder zacht dan vandaag. uw behanger (Advertentie) De handel in de vette koeien was voor de prima beesten heel goed; mindere soorten kalm. Ook voor de goede slachtstieren was wel animo Weiders: prijzen vast. Op de verse markt: prijzen vast Voor de pinken was ook wel liefhebberij; idem met de graskalveren, ofschoon daarvan de kwaliteit niet te best was. De nuchtere kalverenmarkt was weer druk bezet; handel min der vlot, prijzen lager. Voor de fokkalveren was de vraag heel goed. De wolvee-markt was iets beter bezet, maar de vraag was minder en er werd voor export weinig gedaan; de verhoging van de uitvoerpremie en dan de staking in Frankrijk, zullen daar wel niet vreemd aan zijn. Er waren schapen met lammeren, maar de handel in de fokschapen was heel stug. Vette varlcensmarkt: prijs f 1.66, later f 1.60. Handel in biggen ma tig, fokzeugen stug. Bokken en geiten idem. Handel op de paar denmarkt kalm. De pluimveemarkt was iets beter bezet. Oude kippen en hanen iets hoger in prijs. Als bijzonderheil kan gemeld worden, dat een span herten aangeboden werd. AVENHORN. 10500 kg. rode kool 6.5016.90; 2000 kg. gele kool 2428.40; 5500 kg. uien grove 38.1039.20; gewone 38—39.10; 65700 kg. bieten I 6—6.20; II 4; rond 6.206.30; 3550 kg. witlof I 44—48; II 39—42; III 31—36; 58500 kg. peen n 22.30—24.60; III 22.10—23; IV 8.40—10.90; stek 3.60—5.20. GROOTEBROEK, 7 Maart. 2200 kg aardappelen: Blanke Eigenhei mers 9.1010.00; Bevelanders 11.10; Koopmansblauwe 11.10; 100 kg spruiten 3239; 1600 kg uien 41; 175 kg witlof: I 38, II 30, III 19. LANGEDIJK, 8 Maart. 15,000 kg rode kool 6.8016.20; 8.000 kg gele kool 3032.20: 2300 kg peen II 24.10, III 20.30; 1500 kg uien 40.90; grove 33.60—36.10. WARMENHUIZEN, 8 Maart. 1200 kg peen 19.10—19.40; 8000 kg gele kool 26.40—29.80; 53.000 kg rode kool 6.4014.80. NOORD-SCHARWOUDE. 1000 kg uien 41.20, grote 38.80; 1500 kg peen sort. 2 22.90 sort. 3 20.40; 27.000 kg rode kool 7.70—16.40; 3000 kg gele kool 28,60—30.60; 1000 kg witte kool 30.40. voor dag en nacht, zelfst. kunn. werken. Niet beneden 18 jaar. In gezin met 2 kinde ren, resp. 3% en 1% jaar. Mevr. J. WORM, Nachtegalenlaantje 21 Bergen Tel. 2164 aan de Vladeracklaan met Rijksfinancie ring. Klaar ca. 1 Juni 1950. Bevr. VAN DER BORDEN, Makelaar, Alk maar. Tel. 2774, K 2200. (Collegae makelaars kunnen worden ingeschakeld.) Te koop prima MOTOR RIJWIEL, D.K.W., 98 cc., '38. J. Th. Bakker, De Ruijterstr. 30, Alk maar. TE KOOP groot schr,- bureau en electr. pick up met versterker. Ka naaldijk E 16, Alkmaar. Te koop prima niei VLOERKLEED met bijp. kleedjes, Prijs f 95. Zaadmarkt 70, Alkmaar. ZIT-SLAAPKAMER te Alkmaar aangeb. met of zonder pension. Br. o, no. 19781, bur. v. d. bl. WONINGRUIL. Gezocht vrij, modern huisje te Heïloo of omgev., even tueel te koop, voor 3e bovenhuis Ceintuurbaan A'dam, huur f 35 p. m. Br. no 19618. bur, v. d. blad. Zoekt uw voordeel! Uit voorr. zethekken, vanaf f 10.— en hek- delen en palen. N. Wester, Keern, Zwaag, telf. 582—2292. „RUWIELHAL' I2S «n220 VOLT ALLE S00RTEM! hensfoa-jjaat is8-i&> c. ALKMAA O. z.v. A. M. .Pierre. Gehuwd: Andries de Boer en Jo hanna A. Groen. Overleden: Pieter Bijpost, oud 77 jaar, geh, met S, Jonkman; Hendrik, P. de Jong, oud drie dagen Gevestigde solide Han delsonderneming biedt aan gevestigde Admini stratiekantoren aan. Gegadigden gelieven te schrijven onder nr, 3681, bur. van dit blad. B.z.a.: R.K. VOLON TAIR, 20 jr.r in slagers- bedrijf, omgev. Alkm. Br. no. 19799, b«r. van dit blad. Van i Vorige week Woer was een gesprek in hefgeen zich even Di rust van de grij: de stormloop van p teruggekeerd, maai het gebeurde. De Kamervoorzitter aa wetsontwerp spree bij de Indonesië-d de P.B.O.? Neen, n wapenleveranties n worden. Conclusie: niet meer in de mo Tegen dit betoog hj formeel verweer ku Bij de opgesomde v was er onbeperkte si alle fracties en dus van de communisten. 1 perkte spreektijd voo: nisten maar ook voc fracties. Dat de comrm minder spreektijd kre de K.V.P. en de P.v.d ker geen inbreuk op i genoemd worden. Hie grootte van de fractie beperkte spreektijd va: nisten, overigens nog was een» gevolg van hl tal zetels en dat dit aa ter was, was weer ee: het feit, dat er bij vc verkiezingen maar zo zers op de communis badden gestemd. Hoewel een dergelijk milimeter bezijden zou zijn geweest, na even tevoren had afg den wij toch het ge nu tijd werd om oi niet langer de scheri bruiken. Wij zeiden 1 dat ook wij van m dat de kamervoorzitt de communisten op gehad toen hij zijn om de spreektijd Deed hij hgn daarbij wel kon hij daardooj dat de communisten naar het spreekgest gaan met de bedoelir handeling door urei ches te vertragen. Wij zeiden hem, dat v begrepen, dat de vijfde dn de Kamer obstruc DONDERDAG 9 Md HILVERS 7,00 KRO. 10.00 NCRV 14.00—24.00 NC 7.00 Nieuws; 7.15 Oc stiek; 7,30 Gramofoonr Morgengebed en litur; der; 8.00 Nieuws en w 8.15 Gramofoonmuziek; radio; 10.00 Residentie Morgendienst; 10.45 liederen; 11.00 Voor de Schoolradio; 12.00 An Lunchconcert; (12.30 delingen); 12.55 Zonne' Nieuws en katholiek n: Pianovoordraeht; 14.00 muziek; 14.45 Voor de Gramofoonmuziek; 16. zing; 16.45 Gramofoonr Actualiteiten voor de Metropole Orkest en s Leger des Heils-orkest; stem van de Christelij) ging"; 18.30 Voor de st 19,00 Nieuws; 19.15 Mu: jeugd; 19.40 Radiokranl nieuws; 20,05 Gevariee ma (21.00—21.35 Famlll 22.05 Gramofoonmuziek tenlands overzicht; 22 foonmuziek; 22.45 Av king; 23.00 N ieuws; Gramofoonmuziek. HILVERSU1 7.00 AVRO. 7,50 VPRO AVRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gramt 7.50 Dagopening; 8.00 weerberichten; 8,15 S.40 Gramofoonmuziek; vrouw; 9.00 Gramofoon —9.35 waterstanden); 1( wijding; 10.15 Dansor Voor de kinderen; 11. orgel en bas-bariton; bouwpraatje: 12.00 Se muziek; 12.30 Mededel: In 't spionnetje; 12.38 eemble; 13.00 Nieuws; sette orkest; 13.45 „U 1 loven of niet"; 13.50 14.00 Voor de vrouw; 1'. fluit en piano; 15.00 Voc 16.00 Promenade orkest mofoonmuziek; 17.00 Vo 17.50 Regeringsuitzen Nieuws; 18,15 Sportpr Strijkorkest; 19.00 Voor ren; 19.05 Accordeono Radio Volksmuziekscl Nieuws; 20,05 Gevariee ma; 21.45 Radiophilhari kest; 22.30 „Natuurt» causerie; 22,45 Grnmc 23.00 Nieuws; 23.15 Sp< ten; 23,3024.00 Gramc BRUSSEL. 321 322 M.: 12,00 Gramo 12.15 lichte muziek; 19 13.15, 14.00—15.00 en 1) foonmuziek; 17.05 Niei Voor de kinderen; 18,15 muziek: 18.30 Voor dl 19.00 Nieuws: 19.30 piano; 19.50 Politieke ca Verzoekprogramma (gr: Voordracht: 21.30 Pian Actualiteiten; 22,00 Ni Strijkkwartet: 23,00 Nii 24.00 Gramofoonmuziek 484 M.: 12.05 Omroepi Nieuws; 13.15—14.00 en Gramofoonmuziek; 17.10 ziek; 18.30 Gramofoonm Omroeporkest; 19.45 Ni Hoorspel; 22.00 Nieuws; mofoonmuziek; 22.55 N Dansmuziek (gr.pl.)23 I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2