Nieuw Tegen accoord met Saargebied Belgen stemmen morgen voor of tegen de Koning Brand aan boord van de Johan van Oldenbarneveldt V Provinciaal program Een halve dag extra vrij \NHD Bonn is kwaad op Parijs West-Duits protest naar Franse regering Regeringen oppositieeensgezind in hun verontwaardiging Frankrijk zal niet- reageren Hedler werd er uit gegooid Prins Bernhard te Ottawa IfffiïW: lft; '#i' W'-T Belgische regering maant tot kalmte Auriol thans naar de Ver. Staten Hongaars verzoek aan Washington Kroniek en Kritiek Abonnementsprijs f4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; In alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDERSCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank; Nederl, Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H VAN HEDEN Pagina 1 Zaterdag 11 Maart 1950 45e Jaargang No. 11811 Kantoren; HOORN, Draafsingel 59, tel 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 DEZER DAGEN heeft de secre taris van de Partij van de Arbeid voor de Vara-microfoon uitgeba zuind, dat zijn Partij maar weer de eerste was, die met een eigen zelfstandig Provinciaal Program was gekomen. Dat was intussen niet juist. In elk geval heeft de Katholieke Volkspartij, wier voorgangster, de R. K. Staatspartij reeds in 1939 algemene richtlijnen gaf voor de provinciale politiek van de Partij, op 18 Februari haar eigen Provinciaal Program vast gesteld, na zorgvuldige voorbe reiding door een commissie, na een maandenlange voorbereiding. Het kan alleen maar nuttig zijn, dit even vast te stellen, om mis verstand te voorkomen. Het schijnt dat er mensen zijn, die zichi naar aanleiding van de radio toespraak voor de Vara hebben afgevraagd, waar de Katholieke Partij op dit punt blijft. Welnu, zij blijft waar zij is, in het volle leven van de eigentijdse staat kundige werkelijkheid, die haar reeds eerder heeft gedrongen, ook op dit terrein bijtijds van voor lichting en inlichting en vorming te dienen. Met enkele woorden hebben wij reeds eerder op deze plaats over dat Provincie-program gesproken, dat thans op grote schaal onder ons volk zal worden verspreid en daar goed werk zal kunnen doen. Twijfelaars, die vrezen, dat met name onze nauwere verbinding met de Partij van de Arbeid bijv. ons zou nopen, op diverse terrei nen van de staatkundige actie met de beginselen van de christelijke politiek te schipperen, zal het goed doen te vernemen, dat dit Provinciaal Program doordesemd is van het beginsel der subsidiaire, oftewel der aanvullende werk zaamheid. Nadat dit beginsel in een alge mene inleiding tot het Program voorop gezet is, staat in punt 1 van het belangrijke stuk vóórop, vet gedrukt, als om uit te druk ken, dat hier geen misverstand mogelijk is, dat het Provinciaal Bestuur God moet erkennen als Opperste Bestuurder, dat het met terdaad rekening moet houden met de waarde van de godsdienst en van de godsdienstige instellin gen, ook voor het tijdelijk welzijn der gemeenschap. Dit laat dus aan duidelijkheid niets te wensen over. Van belang is verder wel zeer, dat de betekenis van het subsidia riteitsbeginsel wordt uitgewerkt in deze zin, dat de Rijkswetgever er naar moet streven, de werkings sfeer der Provincies uit te breiden, zodat autonomie (eigen wetge ving) en zelfbestuur worden be vorderd, vooral ook door „eigen zelfstandige regeling en uitbrei ding van het eigen budgetrecht". Men zou er over kunnen twisten of deze verklaring thuis hoort in een Program, dat het Provin ciaal beleid aangeeft, en of dit niet meer op zijn plaats zou zijn in het Program voor de Volksver tegenwoordiging. Maar voor de gewesten heeft de vermelding dan toch ook deze betekenis, dat zij haar politiek moeten richten op de mogelijkheid, om meer autonomie en zelfbestuur aan haar over te laten; de provinciale politiek moet, door de nodige zelfbeheer sing, vooral op financieel gebied en door niet buiten haar boekje te gaan op bestuurlijk terrein, ook meehelpen de vóórwaarden te scheppen voor de verdere ontwik keling van haar eigen wetgeving en goed bestuur! Overigens heeft deze stelling ook haar betekenis als een soort beginselverklaring, vooral waar het betreft het benadrukken van het beginsel der aanvullende werkzaamheid die behalve door de Rijkswetgever, ook door de kiezers niet moet worden misverstaan. De Staten hebben allang niet meer de betekenis welke haar in de ge schiedenis was gegeven, of die zij zelve door de ontwikkeling van de staatkundige en staatsrechte lijke verhoudingen hadden ver kregen, maar in de moderne tijd is weer een terug-ontwikkeling in de richting van meer zelfstandig heid in gang. In vele gewesten bloeit het eigen gewestelijke leven sterk op en wil de staatkundige evolutie niet ten achter blijven bij de maatschappelijke hetgeen een juist staatkundig begrip bij de burgers verslapt dan moeten de staatsrechtelijke en staatkun dige verhoudingen zich bij die maatschappelijke ontwikkeling aanpassen, wat ook voor een juiste visie van „de verhouding tussen mens en maatschappij" van zo groot belang is! BONN, 10 Maart (Reuter). De West-Duitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, heeft heden in het parlement meegedeeld, dat zijn regering aan de Hoge Commissie een nota voor door sturing naar de Franse regering heeft overhandigd, waarin wordt geprotesteerd tegen de overeenkomsten, die tussen Frankrijk en het Saargebied zijn gesloten. Hij zei: „Ik verklaar plechtig, in naam van de federale regering, dat wij protesteren tegen de overeenkomsten, gesloten tussen Frankrijk en het Saargebied". De verklaring van Adenauer werd door de Bondsdag in diepe stilte aangehoord. De parlements- zaal was geheel gevuld. Tot de bezoekers behoorden de leden van de Nederlandse parle mentaire delegatie. In tegenstelling tot het alge mene applaus, dat Adenauer kreeg toen hij sprak over het Saarge bied, kwam er alleen applaus van de zijde der rechtse partijen, toen hij zijn aanbod, gedaan in een persinterview, voor een unie met Frankrijk herhaalde. „Het is een stoutmoedig aan bod", zo verklaarde hij, „maar alleen snelle en stoutmoedige voorstellen kunnen Europa thans redden. Wij zijn bereid". Dr. Schumacher legde als leider van de oppositie een lange ver klaring af. Hij werd dikwijls toe- gejuichd door 't gehele Huis, met uitzondering van uiterst rechts en de communisten. Hij drong er op aan, dat het protest van de rege ring rechtstreeks naar Parijs zou worden gezonden en niet alleen naar de Hoge Commissie. Hij ver klaarde zich voorstander van een plebisciet „in vrijheid" in Saar land en rechtstreekse onderhande lingen tussen Frankrijk en Duits land om tot een economische sa menwerking te komen, die veel verder moest gaan dan door een handelsverdrag mogelijk was. De politiek van de westelijke mo gendheden speelt de nationalisti sche propaganda van de Russische zóne in de kaart, zei hij. De „auto ritaire politiestaat Saarland" moest niet tot de Raad van Europa wor den toegelaten. Schumacher be sloot met te zeggen: „Wij zijn op weg naar een verenigd Europa, maar deze weg moet recht zijn. Bochten zijn uiterst gevaarlijke dingen in de politiek". Voor 'het eerst sinds de oprichting van het West-Duitse parlement werd de socialistische leider voor deze op merking op een langdurig applaus van alle partijen, op uiterst rechts en links na, onthaald. Reacties van de „Grote Drie" Een woordvoerder van 't Franse ministerie van buitenlandse za ken heeft meegedeeld, dat Frank rijk niet zal antwoorden op het West-Duitse witboek over de Saar- kwestie, noch met de West-Duitse regering over deze kwestie in dis cussie zal treden. De Amerikaanse regering is op het ogenblik gekant tegen het West-Duitse verzoek om een ple bisciet over de toekomst van de Saar, zo is Vrijdag officieel te Washington medegedeeld. Het verzoek, dat door de West-Duitse kanselier, Adenauer, werd gedaan, werd hoofdzakelijk als een poli tieke zet beschouwd met het doel zijn aanzien in Duitsland te ver beteren. Een woordvoerder van het Fo- DE MARSHALL-HULP VOOR 1950-51 De ECA heeft gisteren aan het congres de begrotingen voorgelegd voor de Marshall-hulp aan de af zonderlijke Europese landen in de periode van 1 Juli 1950 tot 30 Juni 1951. Wanneer het congres de totale ECA-begroting ad. 2.925.000.000 dol lar goedkeurt, zal Nederland 192.800.000 dollar in het derde Mars hall-jaar ontvangen. reign Office heeft verklaard, dat elk voorstel van West-Duitsland over een internationaal gezags orgaan voor het Saargebied door Engeland in overweging zal wor den genomen. Dit wilde nog niet zeggen, dat over de status van het Saargebied met de West-Duitse regering in onderhandeling zou worden getreden. De Britse rege ring had duidelijk te kennen ge geven, dat een definitieve rege ling van de Saarkwestie moet wachten tot het vredesverdrag met Duitsland gesloten is. De hui dige overeenkomst tussen Frank rijk en het Saargebied liep in geen enkel opzicht op het te sluiten vredesverdrag vooruit. BONN, 10 Maart (Reuter) Wolfgang Hedler,, de voormalige nazi, wiens parlementaire onschend baarheid is opgeheven in verband met een tegen hem ingestelde strafvervolging, is heden door en kele socialistische afgevaardigden uit het Westduitse Bondsdaggebouw gesmeten. Hedler, die te voren uit de ver gaderzaal van de Bondsdag was ge zet, zat met twee journalisten in de wandelgangen, toen enkele socia listische parlementsleden zich om hem heen schaarden en hem be valen het gebouw te verlaten. Toen Hedler weigerde hieraan gevolg te geven, werd hij door een afgevaardigde bij zijn boord ge grepen en de straat opgegooid. Hedler viel en kreeg enkele schop pen te incasseren. Hij liep verwon dingen in het gezicht op. Hedler is onlangs vrijgesproken van een beschuldiging, dat hij een anti-semietische redevoering had gehouden. Ofschoon de rechter on voldoende bewijzen meende te hebben voor een veroordeling, is van verschillende zijden scherp tegen de vrijspraak geprotesteerd. OP 5 MEI; De Stichting van de Arbeid heeft in verband met de beslissing der regering omtrent de viering van de nationale feestdag op 5 Mei het college van rijksbemiddelaars gead viseerd het bedrijfsleven toe te staan aan de werknemers voor zover het werk zulks toelaat op deze dag na 13 uur vrijaf te geven, met behoud van loon. Het bestuur van de Stichting van de Arbeid vertrouwt, dat van een dergelijke vergunning algemeen gebruik zal worden gemaakt. GUNSTIG VERSLAG VAN MC CLOY WASHINGTON, 10 Mrt (Reu ter). De democratische senator Ellender verklaarde Vrijdag te genover journalisten, dat John McCloy, de Amerikaanse Hoge Commissaris in Duitsland, op een besloten vergadering van de toe wijzingscommissie van de Senaat „een rooskleurig beeld" van de toestand in de Amerikaanse zóne had geschilderd. McCloy legde voor de commissie getuigenis af ter ondersteuning van een verzoek van het minis terie van buitenlandse zaken om 30 millioen dollar voor de uitvoe ring van een program op het ge bied van onderwijs en voorlich ting in Duitsland voor het begro tingsjaar, dat 1 Juni begint. OTTAWA, 10 Maart (ANP). Prins Bernhard is Vrijdag met zijn eigen vliegtuig op het vliegveld van de Canadese hoofdstad Otta wa aangekomen voor een statie- bezoek aan Canada, waar zijn echtgenote en dochtertjes in de oorlog gastvrijheid hebben geno ten. Toen het vliegtuig van de Prins, dat uit New York was vertrokken, op het vliegveld* Rockliffe neer gestreken was, werd de prins be groet door een eresaluut van de Canadese artillerie en van de erewacht van de Canadese kon. luchtmacht. 5.635.432 Belgische stemgerech tigden zullen morgen met „ja" of „neen" moeten antwoorden op de vraag: „Zijt gij van oordeel, dat koning Leopold de uitoefening van zijn constitutionele bevoegdheden moet hervatten?" De stemgerechtigden zullen hun stem uitbrengen vóór 13 uur des 21 uur gereed kunnen zijn, is het niet uitgesloten, dat de meeste uitslagen reeds tegen 23 uur be kend zullen zijn. De enige uitsla gen, die officieel zullen worden verstrekt, zijn de resultaten van de dertig arrondissementen en de uitslag voor het gehele land. In afwachting van de definitieve uitslagen per arrondissement zul len officieuze gedeeltelijke uitsla- stem uitDrengen voor ia uur aes worden bekend gemaakt, middags, waarna de stembiljetten l in verzegelde pakketten naar de hoofdplaatsen der arrondissemen ten worden gezonden. In deze hoofdplaatsen moeten zij vóór 17 uur op de telbureaus zijn binnen gekomen. Er is gerekend met één telbureau per 10.000 ingeschreven stemgerechtigden. Het arrondisse ment Antwerpen b.v. heeft 53 tel- bureaux, het arrondissement Brus sel 93. In totaal zijn er 579 telbureaux, verspreid over 30 arrondissements hoofdplaatsen. Te 17 uur precies zal met de telling een aanvang worden ge maakt. In afwijking van het ge bruik, dat bij gewone verkiezin gen geldt, zullen de uitslagen van de volksraadpleging dus niet per kanton worden bekend gemaakt, doch slechts per arrondissement. Daar alle arrondissementen rond PRINSES JOSEPHINE CHARLOTTE IN BRUSSEL AANGEKOMEN .Hf f -<•. s Prinses Josephine Char lotte, de twee en twin tig jarige dochter van koning Leopold, is Vrij dagavond per vliegtuig in Brussel aangekomen om Zondag haar stem uit te brengen bij de volksraadpleging. Een enthousiaste menigte had zich bij het vlieg veld verzameld om haar te begroeten. Morgen, Zondag 12 Maart, zal de K.R.O.-reporter Paul de Waart van ongeveer 20.45 uur af tot des nachts 1 uur de Nederlandse luis teraars op de hoogte houden van de resultaten van de volksraad pleging in België. Op de „Gazet van Antwerpen", het grote katho lieke Vlaamse dagblad, is een studio geïmproviseerd, die recht streeks met Hilversum is ver bonden. De Belgische regering heeft een beroep op het volk gedaan Zondag bij de volksraadpleging orde en rust te bewaren. Aan politieke par tijen en organisaties is verzocht zich van demonstraties te onthouden na de bekendmaking van de uitslag, opdat „de Koning de regent en de regering de resultaten in een atmos feer van kalmte kunnen bestude ren". NIEUW MIDDEL TEGEN RHEUMATIEK? De H. Vader werd er mee behandeld VATICAANSTAD, (Reuter). Bij de recente ziekte van de Paus werd de H. Vader met een nieuw middel tegen rheumatiek, „Pan" ge naamd, behandeld, zo verluidt in kringen van het Vaticaan. De Paus had inspuitingen met dit middel" ontvangen in de tijd, dat hij met influenza te bed lag. Naar men zegt liep Z.H. de laatste maanden zeer moeilijk ten gevolge van de rheumatiek. De bijzonderheden van het mid del, dat door een Italiaanse medi cus, Picciotti genaamd, zou zijn ontdekt, worden nog geheim gehou den. President Vincent Auriol en zijn echtgenote hebben een bezoek gebracht aan het Engelse Parlement. De president sprak de aanwezige leden van het Hoger- en Lagerhuis in de Koninklijke Gallerij toe. V.l.n.r. Lord Jowitt, president Auriol, mevr. Auriol en kolonel Clifton Brown. Omstreeks half vier vanmorgen is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken aan boord van het motorschip „Johan van Oldenbarneveldt" van de Stoomvaartmaatschappij Nederland, dat gemeerd ligt aan de Javakade te Amsterdam. De „johan van Oldenbarneveldt" en de „Oranje" zijn de twee schepen, waarmee de maatschappij Nederland op het ogenblik de passagiersdienst tussen Amsterdam en Djakarta onderhoudt. Om vier uur werd groot alarm gegeven. De brand, die een ern stig karakter heeft aangenomen, woedt midscheeps aan stuurboord zijde ter hoogte van de waterlijn in de hutten van het personeel van de civiele dienst. De brand weer is ter plaatse verschenen met alle beschikbare materiaal: 5 motorspuiten, een ladderwagen, het drijvende waterkanon „Jason" en ma'teriaalwagens. Ook ligt de 750 slachtoffers van onlusten NEW DELHI, 10 Maart. (Reuter) Bij botsingen in het Barisal-ge- bied in Oost-Bengalen, zijn tussen 13 en 18 Februari 750 Hindoe-man nen en -vrouwen om het leven ge komen en een onbekend aantal ge wond, z0 is officieel te New Delhi medegedeeld. De botsingen tussen Hindoe's en Mohammedanen braken uit naar aanleiding van het gerucht dat een vroegere premier van Ben galen met zijn zoon in Calcutta was vermoord. Een onmiddellijke tegenspraak kon de onlusten niet tegengaan. President Truman heeft de Franse president, Vincent Auriol, die gisteren van zijn bezoek aan Engeland te Parijs terugkeerde, uitgenodigd voor een bezoek aan de Verenigde Staten. Dit werd gisteren door een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van buiten landse zaken medegedeeld. De Franse minister Schuman heeft aan een correspondent van Reuter verklaard, dat Auriol naar Amerika zal gaan. Kinderpostzegelactie bracht f 700.000 op Tegen f 550.000 in 1948, zijn het afgelopen jaar kinderpostzegels en -kaarten verkocht, die in totaal een netto bedrag van f 700.000.voor het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels en dus voor de ver zorging van het zieke, het misdeel de, het misdadige of het achterlijke kind hebben opgebracht. Ondanks de geringere koopkracht van het publiek is de opbrengst van vorig jaar 30 procent hoger, dan die van het jaar daarvoor. Voor 'n niet gering deel is dit te danken aan de grote activiteit, die door leerkrachten en leerlingen is ont plooid bij de school-actie. TOT TERUGROEPING VAN DRIE AMERIKANEN Hongarije heeft Vrijdag de te rugroeping van drie militaire ambtenaren van de Amerikaanse legatie te Boedapest verzocht. In de desbetreffende Hongaarse nota worden de volgende personen genoemd: kolonel John T. Hoyne, assistent militair attaché, kolonel James P. Kraft, militair attaché en majoor E. Griffin, assistent- luchtvaartattaché. Van alle drie werd op het proces tegen Vogeler gezegd, dat zij leden van de Ame rikaanse geheime dienst waren. In de nota wordt tevens verzocht de Britse zowel als de Hongaarse staf van de Britse legatie te Boeda pest te verkleinen. nieuwe drijvende ijsbreker en brandblusser „Walvis" gereed. De „Johan van Oldenbarneveldt", die Dinsdag zou vertrekken, had reeds getankt. Een gedeelte van de be manning bevond zich aan boord en ontdekte de brand, waarna on middellijk de luchtkokers werden afgedekt. Pas tegen vijf uur gelukte het nauwkeurig de plaats van de brandhaard te bepalen. Deze bleek zich te bevinden in een van de hutten van het civiele personeel aan bakboordzijde, juist onder de brug op dek „E", even boven de waterlijn van het schip gelegen. Er waren daar kapokmatrassen opgeslagen, die door tot nu toe onbekende oorzaak vlam hadden gevat en de verstikkende rook veroorzaakte. De ongeveer vijftien leden van de bemanning, die zich aan boord van de „Johan van Ol- debarneveld" bevonden, hadden door alle maatregelen te nemen, voorkomen, dat het vuur „lucht" kreeg en zich zou uitbreiden. Toen eenmaal de vuurhaard was gevonden, bedwong de brand weer het gevaar spoedig. Om 5.42 uur vanmorgen kon dan ook ge seind worden „brand meester". De schade, die ontstaan is, kan op het ogenblik nog moeilijk worden be paald, doch wordt in ieder geval op enkele tienduizenden guldens geraamd. Er wordt thans onderzocht of spoedreparaties kunnen worden verricht, zodat het schip, zoals het plan was, Dinsdag a.s. naar Indo nesië zal kunnen vertrekken. Het zou passagiers naar Djakarta brengen en op de thuisreis 2400 soldaten repatriëren. Op het terrein van de brand „Christelijke politiek" (Sm.) De „Nieuwe Prov. Gronin ger Courant" betwijfelt, naar aan leiding van ons Kroniekje over Christelijke Politiek, dat ons in de pen kwam, (omdat „Trouw" in een herdenking van baron van Wijnbergen had gesuggereerd, dat de leiders van de K.V.P. nu niet meer weten wat christelijke poli tiek is) of de huidige K.V.P.-poli- tiek inderdaad de toetssteen „onzer echt bijbelse christelijke politiek kan doorstaan". Dat be twijfelen wij ook, omdat wij aan de politiek va n de Katholieke Volkspartij nu eenmaal een an dere maatstaf aanleggen. Dit bete kent voor ons echter nog geens zins, dat die K.V.P.-politiek daar om geen christelijke politiek zou kunnen zijn. Dat het verschuiven van problemen en van fronten, zoals de schrijver betoogt, niet voldoende criterium is voor een beoordeling van een bepaalde politiek, kan hem grif worden toe gegeven en de K.V.P. heeft dan ook in die verschuiving geen aan leiding gevonden, om haar chris telijke politiek vaarwel te zeggen. Dat voorts „christelijke politiek meer omvat dan alleen het be vorderen van een sociaal-econo mische rechtsorde" stemmen wij alweer toe. Zeiden wij zelf niet, dat christelijke staatkunde meer omvat dan onderwijspolitiek alleen? Welnu, nu de onderwijs strijd vrijwel zij het niet in alle delen, dat weten wij heel goed is uitgestreden, en nu de ontwikkeling van de maatschap pelijke verhoudingen in breder verband, van de staatkunde vooral en op de allereerste plaats eist de zorg voor het betrachten van de rechtvaardigheid en de liefde in de sociaal-economische verhoudin gen, nu is het ook een eis van christelijke politiek .daaraan te voldoen. En de practijk wijst uit, dat op dit terrein (door Romme „het hoofdterrein van de christe lijke staatkunde" genoemd) de voornaamste actuele plichten van de christelijke politiek gelegen zijn. Wie onze beschouwingen van de laatste jaren gevolgd heeft, kan weten, dat wij het altijd hebben betreurd, dat het niet-mogelijk ge weest is, die politiek, zoals wij die zien, te voeren met directe mede werking van de protestants-chris telijke partijen. Het is echter niet voldoende de leuze aan te hef fen „tegen de revolutie het Evan gelie", het is ook niet genoeg, in de Tweede Kamer, gelijk meer malen is geschied, te zeggen, dat ook in het staatsbestuur dat Evan gelie richtsnoer moet zijn, de K.V.P. verstaat dat in de practijk en metterdaad zó, als de Paus het zegt in de titel van „Quadragesimo Anno": Herstel van de maatschap pelijke orde op de grondslagen van de wetten van het Evangelie, de wetten van sociale rechtvaardig heid en sociale liefde, hoofdbron en kenmerk van een ware chris telijke politiek in deze tijd! Zij zijn positief het fundament van het program van de K.V.P. naar welks verwezenlijking en door voering de K.V.P. streeft naar de mate van haar krachten, in het kader van feitelijke politieke con stellatie, die haar gegeven is. waren de burgemeester, de hoofd commissaris van politie en ver scheidene leden van de directie van de Maatschappij aanwezig. Het onderzoek naar de oorzaak is in handen van de rijkspolitie te water. Deze kon vanmorgen om zeven uur nog geen bijzonderhe den omtrent de oorzaak mede delen. De „Johan van Oldenbarne veldt" meet 19069 ton en werd in 1930 gebouwd. Staande in de deuropening van het vliegtuig, begroet prinses Josephine Charlotte, de 22-jarige dochter van Koning Leopold, de enthousiaste menigte die ter verwelkoming aanwezig was op het vliegveld, toen zij daar Vrijdagavond aankwam, om morgen haar stem uit te brengen bij de volksraadpleging.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1