O, die inventarisatie! R.K. Noordér Handbalkring Viert PASEN Andijk speelde met de moed der wanhoop Er komt een gebouw voor de R.K. Lagere Landbouwschool ALKMAAR EN OMSTREKEN in een „NsEUWE" KAMER! Noordermarktbond Groenten en Fruit niet gratis 1-1 Andijk-A.F.C. Gemeenteraad Schermerhorn Een bron van glanst Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 13 MAART 1950 ..-FESTIVAL MET WEINIG JAZZ .iCVlAAR Vier orkesten tra- ,1 gisterenavond in het Gulden lies op en de naam waaronder zij hun programma brachten, beloofde meer dan zij hebben gegeven. Dat programma beloofde een jazzma- nffesfatie door de prijswinnaars van het International Jazz Festival ..Holland'. Met onze bespreking van wat deze orkesten brachten kunnen wij kort zijn. The Caledonians gaven amusementsmuziek en meer niet- Tine Hoorn's Rhythm Quintet bracht al niet vee' meer. De vo cale prestaties van de vocaliste van dit ensemble kwamen niet uit bo ven het genre refreinzang en in dat genre behoorden zij zeker niet tot de topklasse. Het quartet van Peter Jongenelen heeft wat goeds, maar het onbreekt de muzikanten van dit orkest aan bezieling. Een vocaal quartet „The Moonlight Dreamers" bracht beschaafde refreinzang, die echter meer met show dan met jazz te maken had. De twee orkesten, die werkelijk iets van de jazzmu ziek terecht brachten waren het Dutch Hot Club Orchestra en voor al The Riverboat Jazzmen. Beide orkesten beschikken over een goede Rhythmesectie en de mensen van de melodiesectie waren stuk voor stuk goede instrumentalisten. De meeste waardering hadden wij voor de houtgroep van de Jazzmen, die uit twee man bestond. Over het algemeen zoekt men zijn kracht nog te veel in het volume en in de hoge tonen. Heus, lawaai maakt de jazz muziek niet, al is het waar dat men een zekere luidruchtigheid weieens op de koop toe wil nemen, wan neer die voortkomt uit een onbe heerste expressiviteit bij een be zielde vertolking. Deze avond was zeker geen onverdeeld succes, al was het grotendeels jeugdige pu bliek nu en dan zeer enthousiast en al applaudiseerde het kritiek loos na elke volumineuze solo. De quantiteit van dat publiek viel ons overigens niet mee. Is de tijd van de jazzmuziek voorbij? S. K. DOKTER C. |.SLUI|MER GENEESHEER-DIRECTEUR ST. ELISABETH ZIEKENHUIS ALKMAAR. Met ingang: van 1 April a.s. is de heer G. J. Slümer, sinds 1925 arts alhier, benoemd tot geneesheer-directeur van het Sint Elisabeth-ziekenhuis. In verband hiermee zal dokter Sluijmer op genoemde datum zijn praktijk neerleggen, welke zal worden overgenomen door de heer F. Korthals, arts uit IJzendijke, die in Utrecht zyn medische studies voltooide. Dokter Sluijmer die in Amster dam medicijnen studeerde was daarna assistent aan het katholieke ziekenhuis Sint Johannes de Deo aan het Westeinde te Den Haag. Vandaar vestigde hij zich als huis arts te Alkmaar, waar hü thans ook stadsarts is. Voorts is de heer Sluümer voorzitter van het Wit- Gele Kruis, afdeling Alkmaar en van het Algemeen Afdelingszieken fonds Alkmaar en Omstreken. Soiree Dubbel Mannenkwartet ALKMAAR Het dubbel man nenkwartet „Zang en Vriendschap' o.l.v. G. Pranger gaf Zaterdag jl. in Het Wapen van Heemskerk een •geslaagd soiree. Het kwartet had met werken van Roeske, Gounod en Weber bij het publiek veel suc ces. Enkele balletgroepjes o.l.v. Mevr; Branger hadden veel suc ces met o.m. de „Maruska" uit de ballet-Suite van Poppy. Verder werd het programma aangevuld met schetsjes en levensliedjes. Een beschaafde en gelzellige avond, welke met een verloting werd be sloten. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Zaterdag was het „de laatste loodjes maar dat was het met recht, de An dijkers gaven het niet cadeau en eerst in de laatste minuut werd het gelijk. Bravo spelers voor jullie moe'dig volhouden! Maar laten wjj ons voorbereiden voor de laatste wedstrijden, want dat is nodig. Het tweede maakte nu geen fout, als dat zo doorgaat, wordt het daar ook oké! Het derde was gedeelde vreugd! Het vierde en vijfde kregen een nederlaag te slikken. De junio ren haalden een doelgemiddelde van 140. Dat is een extra compliment waard. De adspiranten hadden wisselval lige resultaten, waarbij de ene groep een pluim en de andere groep een aansporing krijgt om volgende week te winnen! Hedenavond wederom wekelijkse bijeenkomst bij Beemster, Waa'g- plein. Tot vanavond De PPC'er. Alkmaarse Boys-speler in het jeugdelftal ALKMAAR De Alkmaarse Boy-speler G. Metselaar is gekozen in het voorlopig Ned. Jeugdelftal, dat op 22 Maart een iichtwedstrijd speelt "tegen het Utrechts elftal. Dierenbescherming ALKMAAR. In de omgeving van het Bergerwegkwarfier is zwer vend aangetroffen, een zwart hond je, reu, laag op de poten, en in 't Payglop een zwarte poes. Adres: C. Ve.rwer, Baanstraat, Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Carla C. d. v. Tj. Betlehem en E. A. Oude; Anneste, d. v. P. M. Bel en M. A. de Gruijter; Simon P., z. v. S. Schouten en C. de Haan; Jozef A., z. v. C. C. H. Kölmann en I. B. M, Walta; Elisabeth W., d. v. J. A Blokker en A. W. Kreuger; Pieter T., z. v. T. Hek en A. M. van Willigenburg; Frederik P. W,, z. v. P. W. Hoebe en M. G. Martin; Herbert J., z, v. A. Mesman en M. J. Tauber; Johanna H. M., d. v. J. F, Keijsper en A. M. Vrijhoef; Marinus, z. v. H. van Tongeren en B. A. Lissenberg; Wanda H. d. v. J. T. Jonkman en A. Mus, Elisabeth A., d. v. J de Groot en E. W. Admiraal; Cornelia A„ d. v. M Bakkum en M. A. Ottenbros. Gehuwd: Willem J. K. Burdorf en Josina W. Ringers. Overleden: Johanna M. Wijntjes, oud 76 jaar, gehuwd met G. J. Klaui; Pieter Olie, oud 55 jaar, ge huwd met A. E. van Os; Pietertje Rol, oud 76 jaar, wed. van C. J. Krop; Abraham van der Velde, oud 79 jaar, wednr. van M. Kluft; Reintje Kraakman, oud 73 jaar, gehuwd met J. Braak. BRAND VOORKOMEN ALKMAAR, Zaterdagmorgen vroeg zag een surveillerende agent van politie uit de koelcel van de fa. Spanjaard aan de Helderse weg rook naar buiten komen. Hij waar schuwde de firmant en bij onder zoek bleek dat de drijfriemen in de koelcel waren doorgebrand. De schade was zeer gring. De oorzaak is vermoedelijk het warm lopen van de riemen. AANRIJDING ALKMAAR. Zaterdagmiddag om 2.40 uur reed een motorbakfiets over de Friese brug in de richting van de stad. Vanaf de Dirk Dui- velsweg naderde een motorrijder die de motorbakfiets geen voorrang verleende. *Er ontstond een aan rijding waarbij de motorrijder viel en zijn motor beschadigd werd. De motorcarrier kreeg geen schade. De motorrijder had geen rijbewijs, doch was aan het proefrijden en had zijn oproepingskaart bij zich. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De oorzaak moet worden gezocht in de onoverzichtelijke toestand door het drukke verkeer ter plaatse. DAMITITSLAGEN Vrijdagavond werden de onderlin ge wedstrijden bij DDD voortgezet- De uitslagen zijn: le klas: SchuitM. Oud 20; De BreeN. Oud 11; ToepoelHe mels 11. 2e klas: JornaMiedema 11; VisserVerver 02; Langras jr. Stam 20; Langras sr.Bijwaard 0—2. 3e Klas: BakkumKlinkhamer 20; L. HoogendijkMolenaar 2-0. BeusekomHofman 02... Huis in 't VeldMolenaar 02; Hofman Beusekom 11. NU HET WEER SCHOONMAAKTIJD IS doét het Alkmaars Kleding- en Dekking Comité weer een extra be roep op alle huisvrouwen om de nog bruikbare voorwerpen of kleding stukken, die men weg wil doen, aan genoemd comité af te staan an deren kunnen daar weer mee ge holpen worden. Even een seintje aan onderstaan de adressen en 't wordt van huis gehaald. Mevr HalfDorrepaal, Tous- saintstr. 14; Mevr. van Rossum-Du Chattel, Nassauplein 42, Tel. no. 32Ö2; Mej. Timmer, St. Annastraat 19, Tel. No. 3416; Dhr. Dekker. Piersonstraat 35; dhr. Plas, Ver dronken Oord 91; dhr. Veénhui2en, RozenStr. 10, Tel. no. 5179; dhr. A. Bergsma, Wèsterweg 55, Tel, no. 2019. U kunt uw kamers weer „nieuw" maken met een van die prachtige voor- jaars-behangetjes, die wij vandaag binnen kregen. Het is een bijzonder mooie collectie! Ziet U maar eens onze speciale étalage, of. nog beter, komt U even naar de speciaal-afdeling op de le étage. Als U dan iets naar uw zin gevonden hebt (en dat doet U zeker) dan heeft U voor weinig geld weer een nieuwe ka mer. Wij verkopen reeds in prijzen van 394549 ct. eeri vriendelijk behangetje (Adv.) EEN DAME HIELD LINKS ALKMAAR. Zondagavond om 10 uur reed een personenauto over de Noordervaart in de richting van de Omval. Van de tegenovergestel de zijde naderde een auto, die zo danig links van de weg reed dat de eerste autobestuurder zijn wagen in de grasberm tot stilstand bracht. Niettemin werd zijn auto aan de achterzijde door de nade rende wagen aangereden. De aan rijdende auto, die bestuurd werd door een dame, kwam iets verder op tot stilstand. De dame maakte zioh bekend en reed door, want zij zei haast te hebben. Beide wagens werden beschadigd. Proces verbaal, is opgemaakt. AUTO TE WATER ALKMAAR. Om half één van nacht geraakte op de Friese weg, nabij de Pelmolen een personen auto, bestuurd door de Alkmaarse sigarenwinkelier Huiberts en rij dende in de richting Sint 'Pancras, van de weg. De auto sloeg over de kop en kwam in de ondiepe sloot naast de weg terecht. De be stuurder en de twee inzittenden, een heer en een dame die naar Sint Pancras werden vervoerd, wis ten zich te bevrijden. Zij hadden geen letsel bekomen. De zwaar be schadigde auto werd vanmorgen door de fa. Met geborgen. TUNNEL VERBETERD ALKMAAR. De bekende tun nel bij de spoorwegovergang aan de Bergerweg heeft een grondige verbetering ondergaan. De tunnel is van binden wit gemaakt en lijkt daardoor veel groter en breder. Ook zijn nieuwe plafondplaten aan gebracht. Bij avond is de tunnel, die voorheen aardedonker was, veel lichter geworden. K.A-B. LANGEDIJK. De afd. Lange- dijk van de K.A.B. vergaderde in de Burg o.l.v. voorzitter J. Stoop. Districtsbestuftrder L. v. Jaars veld, hield 'ft uiteenzetting over de Publiekrechterlijke bedrijfsorgani satie. Er werden vele vragen ge steld, speciaal over technische kan ten van de P.B.O., hetgeen wél een bewijs is, dat deze materie belang stelling heeft in de arbeiderskrin gen. Het was" een nuttige en leer zame avond. Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren: Martini, d. v. Pieter Peetoom en Grietje ter Hof stede. Ondertrouwd: geen. 1 Getrouwd: Johan Nanning Duin- ker, 25 jr. laborant, He Leeuwarden en Guurtje Catharina Bakker 24 jr. te Zijpe; Anthoniua Petrus Noord- strand, 28 jr., bloemistarbeider, te Zijpe en Ida Maria Praat, 25 jr., te Zijpe. Overleden: Als levenloos aange geven een kind van Adrianus Jo hannes Mak en Jacoba Maria Her- togh. Wit-Gele Kruis HEERHUGOWAARD De ledenvergadering van bovengenoem de afdeling, welke door ongeveer 150 leden werd beiocht, mag in alle opzichten geslaagd worden ge noemd. De voorzitter belichtte de doelstelling van het Wit-Gele Kruis. Een instelling, die werkzaam is op het terrein van de volksgezondheid. In ons land is volksgezondheid niet alleen gezondheid voor het volk. maar ook door het volk, omdat hier dp behartiging van de' volksgezond heid grotendeels in handen is van het particulier initiatief, dat zelf werkzaamheid kweekt en daarmee zelfverantwoordelijkheid. Daarmee vormt het een tegenhanger van de overheidsbemoeienis, welke de ini tiatieven doodt en de weg opent naar staatssocialisme. Dit is te meer een reden, dat we er in Heer_ hugowaard trots on kunnen zijn zo'n mooie Wit-Gele Kruisvereniging te bezitten, die nog lang niet vol groeid is. De begroting 1950 wordt ongewij zigd goedgekeurd met aan inkom sten en uitgaven een bedrag van 13.555,en een post voor onvoor ziene uitgaven van 90,50. De aftredende bestuursleden mei. C. van Langen en de heren B. J. F. Sutman Meijer en A. Breed worden bij acclamatie herkozen. Dan volgt de vertoning van de geluidsfilm „Wit wint". Hierin maakt men ken nis met de gevaren verbonden aan besmettingsbronnen van tuberculo se. De film was boeiend en gaf 'n mooi inzicht in de in acht, te nemen maatregelen t.o.y. de hygiëne in het gezin. NOORDSCHARWOUDE. Het bestuur van de veilingvereeniging „De Noordermarktbond" vergaderde Zaterdagmiddag in het betaalkan- toor. Aan de veiling wordt nog steeds witte ko0l aangevoerd, Of schoon volgens de opgaven van de laatste inventarisatie, dit product 14 dagen geleden reeds op moest zijn. Hetzelfde geldt voor gele kool, peen en qien. De laatste inventarisatie is dus zeer. nonchalant gehouden. De aanwezige Voorraden bij de leden waren van dien aard dat ze wel te tellen waren. Spr. uit zich voor het opleggen van boeten aan tuinders die hun voorraden op 10 Februari te laag hebben geïnventariseerd. Het beeld aan de veilingen is zeer goed. Er worden voor de producten enorme prijzen gegeven, (witte kool f40, gele kool f38). Ook de rode kool is belangrijk in prijs gestegen. Zaterdag lag de prijs f3 per 100 kg hoger dan jl. Donderdag. De grote rode kool bracht boven f 10 per 100 kg op. Voor de bieten is een regeling tot stand gekomen. De aanwezige voorraad kan in 10 weken worden afgenomen. De regeling duurt tot half Mei. Per week kan lVs wagon aan de veiling worden verhandeld. Tenslotte wees spr. er op dat de producten-commissie heeft goedge keurd dat- ook voör Februari de vergoedingsprijs voor rode kool per week met 30 ct. per 100 kg wordt verhoogd. OMZETTEN Medegedeeld werd dat de omzet over de maand Januari aan groen ten en aardappelen had bedragen f 833.023.25; aan fustproducten f 790.35 en aan pootaardappelen f75.502.01, dUs totaal f909.315.61. In de kas van de Noordermarktbond vloeide hiervan f 13.771.22. Een stormwind van doel tot doel, een Andijk-elftal, dat met de moed der wanhoop de 10 voorsprong, voor de rust bereikt, verdedigde en een in de aanval zijnd ^AFC, was de algehele in druk van deze wedstrijd. Met uit zondering echter van de laatste minuut, want toen had de rechts back Stam de stand op 11 ge bracht, met welke stand het einde kwam. De toeschouwers zijn tot het eind toe Volop in spanning ge weest. AFC, dat voor de rust in de gelegenheid was een voor sprong te nemen, moest toezien, dat Andijk na 35 min. de leiding nam. Nog was ieder van gedachte, dat de AFC-ers de düor hen ge miste kansen wel na de rust beter zouden benutten. Doch dit was niet naar de zin van de Andijkers én wij kunnen gerust zeggen, dat zij heel tactisch hun voorsprong hebben uitgebuit. Over de wedstrijd het volgende. Andijk wint de toss en vérkiest- eerst voor de („storm")wind te spelen. AFC trapt af en stevent direct op het Andijk-doel af. Bij een van deze goede aanvallen krijgt Heijnis een goede kans, maar deze loopt op niets uit. De Andijkers buiten het windvoor- deel uit, door enige harde schoten 'op het AFC-doel af te vuren, maar Popma geeft nog „niet thuis" en weet enige lastige schoten onscha delijk te maken. De AFC-voor- hoede, goed gesteund door de half- linie, komt enkele malen gevaar lijk opzetten, en als dè Nijs, na I keurig samenspel, een pracht kans krijgt, wacht hij te lang en gaat ook deze kahs verloren. Ofschoon de AFC-ers nog steeds een tech nisch overwicht hebben en zich wel enkele kansen voordoen, moe ten zij toch toezien dat Andijk de leiding neemt, en wel na 35' min. als bij een Andijk-aanval de ach terhoede treuzelt met wegwerken en de Andijkvoorhoede haar door zetten beloont ziet met een doel punt. AFC zet zich schrap en zij proberen nog vóór de rust te doel punten, maar door te kort spel komen zij niet tot resultaat en bij de rust hebben de Andijkers nog steeds een 10 voorsprong. Na de rust krijgen de Alkmaar- ders het windvoordeel eh is er dus nog van alles .mogelijk. Zij zijn dan ook de eersten die een aanval ondernemen, maar nu heeft Andijk een muurtje ge vórmd en sommige ogenblikken staan ze met zes, zeven- man te verdedigen. De tweede helft speelt zich dan ook vrijwel geheel op de Andijk-helft af, maar steeds is het een Andijk-been of -hoofd, dat de AFC-ers succes in de weg staat. Daarnaast maakten zij zich, haast noodgedwongen, schuldig aan te kort spel, niets gelukte. Iedereen denkt dan ook, dat de Alkmaarders deze wedstrijd zul len Verliezen, totdat C. Stam, die van plaats verwisseld is met Joh. Tijm, een miïiuut voor tijd een kans ziet en met een onhoudbaar schot de partijen op gelijke voet brengt. Een gejuich in de AFC- gelederen. En als vlak hierna de goed leidende scheidsrechter het einde fluit, hebben de AÈC-ers met moeite een, gelijk spel in de Andijker klei bevochten. Over de maand Februari was de omzet aan groenten en aardappelen f866.960.19; aan fustproducten f 2508 en aan pootaardappelen f 10.014.82. in totaal f877.000.09. In de kas van de vereniging vloeide hiervan f 14.952.74. VOORRADEN Momenteel moeten nog 111 wa gons rode kool en 13'/i wagon bie ten bij de leden aanwezig zijn. Van gele kool is i-eeds 26.000 kg méér geveild dan was geïnventariseerd. Van witte kool 115000 kg, van uien 67.000 kg en van peen 63.000 kg. Dit is treurig maar waar. Er blijken nog steeds tuinders te zijn die het nut van een goede inventarisatie niet in zien. WEER INVENTARISATIE Er zal een inventarisatie worden ghouden van de aanwezige voorra den prei en witlof. Op voorstel van het dag. bestuur werd besloten om aan de gepen- sionneerde beambten een toeslag te geven van 10 pet. Een voorstel om „Groenten en Fruit", het orgaan van het C.B., gratis aan alle leden te zenden kon in de algemene vergadering geen meerderheid vinden. Men kon zich niet verenigen om de kosten te put ten uit het I pet. afzetfonds welke van alle groenten wordt geheven. De algemene vergadering van de Noordermarktbond zal worden ge houden op Woensdag 12 April a.s- in „Concordia" te Noordscharwoude. VOORSTELLEN Door het bestuur werden voor stellen voorgelegd over grohdver- koop aan Wed. v. Zijl, ruiling van land met de gemeente en verkoop van grónd bij de Mosselsebrug aan de fa. Eecen. Voorts over het uit voeren van schoeiingswerkzaamhe den rond het industrieterrein en 't toestaan van een crediet van f 50.000 elk bij de Coöp. Boerenleenbanken te Noordscharwoude en Oudkarspel. Al dezè bestuursvoorstellen zul len wel weinig tegenstand onder vinden en behoeven alleen de goed keuring van de alg. vergadering. BOETE In de statuten is een bepaling op genomen dat minimaal f 100 boete kan worden opgelegd per overtre ding. Daar deze boetebepaling te laag werd geacht was er ook een voorstel tot statutenwijziging een en ander mede in verband mét het vaststellen van boeten voor die le den die hun pootaardappelen buiten de organisaties om hebben verkocht. Met een voorstel van Nieuwe Nie- dorp om op het industrieterrein 'n koelhuis te bouwen kon de verga dering niet direct meegaan. Men wilde voorlopig nog een afwachten de houding aannemen. De LTB, afd. H.H.waard stelde voor om de prijsverhogingen voor rode kool in Januari te bepalen op 30 cent per week per 100 kg, in Fe bruari op 40 cent, in Maart op 50 cent en in April op 60 cent. Dit zal worden voorgelegd adn de produc ten-commissie die hierover heeft te beslissen. Een voorstel van de LTB Heer- hugowaard om de alg. vergadering bij toerbeurt ook buiten de Lange- dijk te houden vond geen genade bij de bestuursleden. Eveneens stond men afwijzend tegenover een voorstel van Tuin- böuwbelang om een bodempensioen voor zelfstandige tuinders zonder premiebetaling. DIRKSHORN 1-HUGO BOYS 1 2—4 In een matig gespeelde wedstrijd is het Hugo-Boys wederom gelukt de Dirkshorners er onder' te hou den. De eerste helft koos Dirkshorn de wind in de rug, doch dit bracht geen direct voordeel, Want na enige verkenning op een berg en dal-terrein ging Hugo-Boys reeds direct tot de aanval dver. Zwaar drukte dit offensief op het Dirks- horn-doel en reeds na 5 minuten moest keeper Kant zwichten voor eert goed schot van de H.B.-mid- voor. Deze aanvalsperiode werd echter snel overgenomen door D.F.C. en tot vlak voor de rust wist men erger onheilen te voor komen. Op eeh plotselihge uitbreker van de H.B.-iïjde was men echter SCHERMERHORN. De ge meenteraad kwam voltallig bijeen onder voorzitterschap van burge meester Driessen. Vóór de raad goedkeuring ver leende aan een gemeenschappe lijke regeling inzake de vleeskeu ringsdienst, waarbij Purmerend optreedt als centrale gemeente, vroeg de heer Plugboer aandacht voor het z.i. wat al te veel afkeu ren van vlees voör menselijke consumptie, waardoor de laatste tijd een belangrijk groter percen tage van het door de noodslachters verwerkte vee naar de destructor wordt verwezen dan onder de vorige keurnjeester. Afgezien van het economisch nadeel, wordt hierdoor aan de minder draag krachtige gezinnen menig portie goedkoper vlees onthouden. Hier na kwam aan de orde het vast stellen van de pensioengrondsla gen van W. J. Driessen, W. Blok dijk en H. J. Vlaming op resp. f3220.—, f2100.— en f37.—. Voor de aftredende commissie ingevolge de woonruimtewet wor den de vijf raadsleden niet-wet houders weder gekozen, terwijl de heren Broersen en Plugboer worden herkozen in de comm. voor de landerijen. Het belangrijkste punt van de agenda n.l. het in principe beslui ten tot de bouw van een R. K. Lagere Landbouwschool niet on derwijzerswoning leverde een uit voerige gcdachtenwisseling op. Eerst gaf de voorzitter een over zicht van het probleem. Hij wees op het voorlopig karakter van het nu te nemen besluit. Zelfs de plaats waar de school zou moeten worden gebouwd is nog niet be kend. Later zal men de raad de nieuwkeurige plannen met de kostenberekeningkunnen voor leggen. De heer Plugboer betreurde het dat men voor de vestiging van de school de financieel weinig draag krachtige gemeente Schermerhorn, die toch reeds als kleine gemeen te voor drie lagere scholen moest zorgdragen, had uitgekozen. De heer van Langen stelde hier te genover dat de school voor de gemeente meer voordeel dan na deel zou opleveren. De vestiging van de school betekent nieuwe opbloei, waarvoor men dankbaar moet zijn. De L.T.B. had Scher merhorn uitgekozen omdat dit het gunstigst gelegen was. De heer Muntjewerff meende, dat het uit een oogpunt van opbloei misschien wenselijk zou zijn dat er nog vier scholen bijkomen, men zou Schermerhorn dan kunnen noe men het dorp van Kunsten en We tenschappen, doch hij betwijfelde of het voor de gemeente financieel te dragen zou zijn. De heer Lake- man sprak er zijn bezorgdheid over uit of ook in de toekomst de toeloop van leerlingen voor de nieuwe school wel m' voldoende mate zou aanhouden. De voorzitter beantwoordde de sprekers uitvoerig. Wat het aantal leerlingen in de toekomst betreft koesterde hij geen enkele vrees, mede in verband met de in de naaste toekomst te verwachten in voering van vestigingseisen voor de landbouw. Ook de plaats voor de school tussen twee rijke land bouwgebieden was bijzonder gun stig. Met nadruk vroeg hij aan dacht voor de te verwachten bij dragen van andere gemeenten, wier inwoners van de school ge bruik zullen maken. Wat betreft het aandeel van het rijk in de kosten zette hij uiteen dat de kos ten van schoolbouw, welke voor rekening van de gemeente komen, belangrijk lager zijn dan de kosten van salariëring, leermiddelen enz. die door het rijk, gedragen worden. Op de uitvoering van een nieuwe regeling voor het voortgezet lager onderwijs, welke voor het onder havige probleem van grote bete kenis kan zijn, kan met het ne men van een beslissing moeilijk worden gewacht. De heer Van Langen deelde nog mede dat zich alleen voor de eer ste klas van de nieuwe school 50 leerlingen hadden gemeld, waar van slechts 28 konden worden aangenomen. De heer Plugboer vroeg of de bouw van een onder wijzerswoning tegelijk met de school wel noodzakelijk was en in dit verband vestigde hij de aandacht op de onbevredigende woongelegenheid vgn het hoofd van de O.L. School, waarvoor hij dan tegelijk voorziening zou wen sen. Ook wethouder Mantel gaf met berekend en met een keihard' schot verhoogde de midvoor de voorsprong tot 2—0. Nu zet D ech ter in deze laatste minuten de tan den op elkaar en niet lang daarna ontstaat er een heftig duel voor het H.B.-heiligdom. In een onge legen moment schiet de midvoor van Dirkshorn de bal op het hei ligdom van keeper Pancras en nog net voor de rust is de stand 2—1. Binnen vijf minuten na de her vatting breekt de D.-midvoor weer plotseling uit en met een goedver zorgd schot maakt hij van de ach terstand een gelijke stand. Wel trok het Hugo-Boys-team op ten aanval, doch de D.-achterhoede stond als een rots in de branding. De aanvallen gingen geleidelijk op en neer, dan weer gevaarlijke mo menten voor het Dirkshorn-doel, dan voor het Heerhugowaard-doel. De fut raakte er een beetje uit, totdat 20 minuten na de rust er eindelijk een goaltje kwam van de productieve Hugo-Boys Voorhoede. Met een zuiver schot Van de links binnen hernam het Oranje-team de leiding. Ondanks het technisch spelen van de Hugo-Boys-mannen blijft de D.F.C.-Voorhoede gevaar lijk door het snelle uitvallen. Ge zien het windvoordeel weet Hugo Boyst in deze laatste minuten niet veel meer klaar te makon. Zij had den deze wedstrijd iets te licht op genomen, maar de midvoor be hoorde echter niet tot genoemde ca- tagorie, want in de laatste minuut wis hij de voorsprong nog tot 42 te verhogen door een mooie schuiver, die keeper Kant geheel verrastte. nog een enigszins uitvoerige toe lichting omtrent het probleem. Over de levensvatbaarheid van de school, opk voor een verdere toe komst, koesterde hij geen zorgen. Wat betreft de niet wettelijk ver plichte bijdragen van andere ge meenten was hij minder zeker, doch hij hoopte dat door overleg een gunstige regeling hiervan zou zijn tot stand te brengen. De heer Plugboer meende, dat in een financieel teruggaande tijd der gelijke bijdragen het eerst van de begroting zouden worden ge schrapt. Nadat de voorzitter nog het vertrouwen had uitgesproken, dat B. en W. bij de ontwikkeling van de schoolbouwplannen de meest rationele weg zouden bewandelen bracht hij het voorstel in. stem ming. Met 6 stemmen voor en 1 onthouding (van de heer Muntje werff) besloot aldus de raad om aan de bouw van een nieuwe landbouwschool met onderwijzers woning in principe medewerking te verlenen. Als laatste belangrijke punt kwam aan de orde een verzoek van het Ned. Herv. Kerkbestuur om voor de restauratie van het dak van de Ned. Herv. Kerk, be groot op in totaal f 32.000.een subsidie te verlenen van 5 pet. of f 1600.—. De raad besloot de subsidie aanvraag voorlopig af te wijzen. Na de rondvraag volgde slui ting van de vergadering. EEN GERESTAUREERDE MAAR FRAAIE ZAAK HEERHUGOWAARD-ZUID. Dezer dagen werd de zaak van de heer P. Glas Dzn. Stationsweg hoek Modderweg, welke zaak een gron dige verbouwing onderging, her opend. Direct bij het binnentreden ziet men de grote verandering. Voor heen was er de winkel en de werk plaats. Dit alles is nu geworden tot één fraai pand waar men van alles opgebied van het meubelvak enz. kan vinden. De benedenruimte heeft een op pervlakte van 100 M2. Op de dag zorgen grote ramen voor ruim licht. Het timmer- en metselwerk werd op zeer deskundige wijze uitge voerd door de fam. Rutsen, Zuid- Scharwoude. Het schilderwerk is van de heer C. Scholter. De ver lichting van Maarten Visser en het sanitair van de firma Beeyer zijn af. Boven zijn de toonkamers. Een zee van bloemen was in de winkel opgsteld. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking met plaat selijk enkele buien, voornamelijk in de noordwestelijke helft van het land. Langs de Waddenkust af en toe nog krachtige, overigens meest matige westelijke tot noord westelijke wind. Vannacht op ver schillende plaatsen zware en bijna overal lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde tempe ratuur als vandaag. (Advertentie.) CANDIDATENLIJST IN DE STATENKRING DEN HELDER Tengevolge van een fout in de stemmentelling, is het noodzakelijk gebleken om de definitieve candi- datenlijst van de K.V.P. voor de verkiezing van de Provinciale Sta ten van Noord Holland in de sta- tenkring Den Helder, te wijzigen. De definitieve volgorde is nu als volgt: 1. Jac Groen Azn., Alkmaar 2. P. Th. Luyckx, Den Helder 3. Jac. Weel Zuidscharwoude 4. C. v. d. Ploeg, Haarlem 5. C. P. Jong, Schagen. Bereids zijn door het Staten- kringbesituur maatregelen getrof fen om in de vereiste bescheiden, de noodzakelijk-geworden wijzigin gen aan te brengen. In de volg orde van de candidaten van de alphabetische lijst, zoals deze reeds is gepubliceerd, is geen verande ring gbkomen. DIRECTEUR TELEFOONDISTRICT HAARLEM MET EERVOL ONTSLAG Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat is aan de directeur van het telefoon district te Haarlem, A. Korff, met ingang van 1 Mei 1950 op zijn verzoek eervol ontslag verleend met dankbetuiging voor de door hem aan den lande bewezen dien sten. ct per rol De grootste en de beste! (Adv.) De uitslagen van gisteren luiden: le klas; TSA—TOP 0—1 DVO— Geel Zwart 2—0, VI. Vlug—DOS 5—0. 2e klas: WGW—Hugo Girls 3—0, VZV 3—VZV 3—4, KSV—Geel Zw. 2 1—0, St.vogels—FSA 2 g.u.b., VZV 2—BI. Reigers 0—2, VIO—Edo 5—0, Hugo Girls 2DTS afgelast. Juniores; TOP aHugo Girls a 51, Geel Zwart aVI. Vlug a 11. DOS aHugo Girls b 8—0, Con Brio aDVO a g.u.b. Juist met de hakken over de sloot bracht TOP uit Spanbroek de volle buit mee naar huis. 'n Knappe pres tatie van FSA, voor TOP genoeg om de favoriet VI, Vlug bij te hou den. Deze speelde het klaar de heus niet malse verdediging van DOS 5 maal te passeren. Er was zelfs een klasse verschil in techniek. De of fers die VI. Vlug bracht om de technische kant naast de ideële, omhoog te brengen, zijn niet voor niets gebracht. DVO toonde haar inzinking te boven te zijn. Het op een overwin ning gebrande Geel Zwart moest 't ondervinden, met 20 moest 't de meerdere erkennen in de DVO- meisjes. De spanning blijft er ech ter geheel in; men zie de stand: VI. Vlug TOP DVO FSA DOS Con Brio Geel Zwart 11 8 10 7 8 4 11 3 9 3 11 1 10 1 19 29—5 17 24—6 11 13—9 10 5—10 7 10—17 4 4—23 2 6—28 VI. Vlug en TOP krijgen alle twee DVO nog uit, de spanning om de bovenste plaats blijft dus geheel open. In de tweede klas maakte WGW geën fouten en Hug0 Girls moest in de laatste 5 minuten zwichten. Tot zolang hadden ze de stand blank weten te houden daarna stortten ze in en WGW maakte er handig gebruik van. VZV had een harde dobber tegen haar derde. Juist aan 43, wisten ze de baas te blijven. De KSV-meisjes gingen vol vreugde naar huis, de tweede over winning van deze competitie. Ze hebben vaak teleurstelling onder vonden, maar nu zien ze hun dap per volhouden beloond. VZV 2 moest ondervinden dat BI. Reigers nog kampioensillusies koestert, evenals Ed0 dat VIO moest bekampen, maar ihet een 50 ne derlaag naar huis trok. Hugo Girls 2—DTS kon niet door gaan, Wegens veldgebrek. Strand vogels liet niets van zich horen, evenals Con Brio. Bij de JUniores kwam TOP a door beter spel aan de overwinning op Hugo Girls a. Evenwel is de uit slag 51 wel erg geflatteerd, maar de vreugde over 't gemaakte doel punt was ook al groot. Geel Zwart a en VI. Vlug a deel den zusterlijk de puntjes 11, het geen overigens in de lijn der ver wachting lag. In de andere kring verpletterde DOS a de meisjes uit de Waard met 80. Dat is daar aan de rand van 't IJselmeer een spel van kat en muis geweest maar 't is zeer eervol en sportief geleden, 't Verschil no. 1 en no. laatst is ook groot. De stand is hier: DOS a 8 7 DVO a 6 5 Con Brio a 7 5 KSV 8 2 Bi. Reigers a 9 1 Hugo Girls b 4 0 0 1 14 28—3 0 1 10 12—2 0 2 10 21—10 1 5 5 6—14 1 7 3 4—28 0 4 0 1—15 2 verl.p. Zondag 19 Maart worsen op het voormalige Geel Wit-terrein té Hoogwoud de volgende speelsters geselecteerd. De wedstrijden begin nen 1.45. Wig verhinderd is schrijft aan juff. Hoogland, Weere H 33. Deze selectie vindt plaats voor de kringwedstrijden op 10 April, twee de Paasdag. Doel: J. Deutekom, TOP, achter: C. Deckers, DOS, B. Huiberts, TOF, midden: A. Sinnige, WGW, Tr. Hui- bers, TOP. B. Schilder, G. Zwart voor: G. Kuys, VI. Vlug, R. Dito, WGW, I. v. Oosten, VI. Vlug, G. Breed DVO, A. Groen, VZV. Doel: W. van der Gulik, VZV, achter: T. van der Berg, VI. Vlug, T. Entius, DTS, midden: J. v. d. Heijden, DWO. T. Terra, VIO, Th. Dobbe ,V1. Vlug, voor: A. Heddes, TOP, Th. Ruiter, DVO,. G. Bakker, Con Brio, J. v. Loon, DVO, To Amersfoort, WGW. Tevens de volgende speelsters: T. Liesbout, H. Schermer, DOS- Th. Ruiter, H. Boon, DWO, R. de Boer, Con Brio, A. de Boer, KSV, A. de Boer. DTS, Tr. Huibers, VIO, A. Vlugt, M. Brandsen, Strandvogels, P. Komen, G. Preide, VI. Vlug. De verenigingen die speelsters le veren voor deze middag zijn vrij gesteld van de op deze middag vastgestelde competitie-wedstrijden, zodat het programma voor a.s. Zon dag is: 2e klas: Geel Zwart 2H. Girls; VI. Vlug 2—VZV 3; Hugo Girls 2- VZV 2, 2.30 omgezet; FSA 2—Str.- vogels 2. Juniores: WGW aTOP a; Hugo Girls a—VI. Vlug b 3.30 omgezet. Voor de laatste maal: Secretaris Geel Zwart woont St. Maartensbrug en niet 't Zand. Neem 't over! Wie is de eigenaar? AKERSLOOT. Dezer dagen is een herenrijwiel onbeheerd aan getroffen bij' kapper Schut aan de Wilhelminaweg. Het rijwiel be vindt zich in handen van de rijks politie en kan aldaar worden af gehaald. AVENHORN, 11 Maart. 12200 kg rode kool 8 40—18.20, 1500 kg gele kool 22.10—35.60, 3000 kg uien; grove 39.70—41.10, gewone 41.70— 42.90, 3200 kg witlof: I 46.00—55.00, II 42.00-^-47.00, III 27.00—29 00, 37700 kg peen: II 26.60—29.50, III 25.30— 28.30, IV 11.40—13.70, stek 3 50- 4.70.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2