Wat in de raad komt PELS' r Een kermis voor de Kaasmakt Nieuwe Rundveefokvereniging Duinstreek Zuid" opgericht Nieuwe telefoonaansluitingen Van ALKMAAR EN OMSTREKEN Monumenten voor de gevallenen Terugkerende militairen Fraai stuk werk van Alkmaarse knutselaar OUDE WAAG A FLADDERAC Marktberichten Een ser dode DONDERDAG 16 MAART 1950 ALKMAAR. -Op verzoek van het Alkmaars Bevrijding-s Comité om aan de Harddraverslaan een monument te mogen plaatsen ter herdenking van de gevallenen van de afgelopen oorlog, adviseren B. en W. de raad toestemming te ver lenen tot plaatsing van dit monu ment en dit in beheer en onderhoud van de gemeente te aanvaarden. De voor plaatsing van het monu ment door de dienst der plantsoe nen te maken kosten kunnen worden bestreden uit het crediet voor on derhoud, dat reeds op de begroting aanwezig is. Loonregeling schoolschoonmaakster De minister van Binnenlandse Zaken heeft de door de raad op 28 Juli vastgestelde loonregeling voor de werklieden goedgekeurd, doch medegedeeld dat de indeling der functies van schoolschoonmaker en congierge-schoolschoonmaker in de loongroepen I en III alleen verant woord is als het mannelijke werk lieden betreft. De minister wenst een zodanige wijziging van de titel der verordening dat dit duidelijk is. B. en W. adviseren de raad aldus te besluiten, doch ook een nieuwe regeling te treffen voor de enige Fchoolschoonmaakster in vaste dienst in deze gemeente. Daartoe menen B. en W. de beschikking be treffende beloning van rijkswerk vrouwen van toepassing te kunnen verklaren en een toelage te kunnen verstrekken bjj wijze van over gangsregeling, opdat de school schoonmaakster dezelfde bezoldi ging kan bereiken als waarop zij daarvóór aanspraak had krachtens de bestaande loonverordening, n.l. een bedrag van f 41.28 per week. Extra-onderhoud van gemeente-woningen B.en W. stellen voor een bedrag van f 191.700.beschikbaar te stellen ten behoeve van het extra onderhoud van de woningen van 't gemeentelijk woningbedrijf. Zij stel- ien bovendien voor hen te machti gen, de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting te verzoeken te bevorderen de verlening van de gebruikelijke bijdragen uit 's Rijks kas ter bestrij ding van de hogere uitgaven, die ten laste der exploitatie der wonin gen zullen komen wegens betaling van annuïteiten, berekend naar een rente, gelijk aan die van een ter bestrijding der kosten te sluiten geldlening. Een en ander zal nader worden geregeld op de begroting 1950. Voorschotten voor scholen B. en W. stellen de raad voor te besluiten, aan de O. L. Vrouw van Lourdesschool voor b.l.o. een voor schot op de gemeentelijke vergoe ding voor 1950 toe te kennen. Als over het jaar 1950 een provinciale bijdrage van f 20.per leerling mocht worden ontvangen zal dit bedrag onmiddellijk in de gemeen tekas moeten worden gestort. Het te geven voorschot bedraagt f 9540.80. B. en W. stellen voor, voorschot ten op de gemeentelijke vergoeding voor 1950 te verlenen aan de daar voor in aanmerking komende bij zondere scholen voor L. O. Nieuwe banketbakkerszaak ALKMAAR. Vanmiddag om drie uur wordt door mej. A. Soec- ker in het pand Ritsevoort 32, waar in voorheen de zaak van Nachbar was gevestigd, een nieuw banket bakkersbedrijf annex chocolaterie geopend. De naam Soecker heeft in Alk maar een goede, we zouden haast zeggen smakelijke klank, en velen zullen ook mej. Soecker, die een ruim dertigjarige ervaring in het banketbakkersbedrijf heeft, weten te vinden in haar nieuwe, keurig ingerichte zaak, waarin eerste klas producten en chocolaterie en sui kerwerk van het betere genre wor den verkocht. Als nieuwtje voor Alkmaar is er in de nieuwe zaak, die door de firma Tiho uit Amster dam van een passende betimmering werd voorzien, een gebakkast, die tevens als koelkast fungeert. Het geheel wordt gecompleteerd door een fraaie electrische verlichting, aangebracht door de Fa. Pedroli. Diplomazwemmen in de Overdekte ALKMAAR. Woensdagmiddag werd in de Overdekte door een groot aantal jongens en meisjes de proef afgelegd boor het behalen van een der drie zwemdiploma's. Dat het belang van het zwemmen in een waterrijk land als het onze tegenwoordig door zeer vele ouders begrepen wordt, bleek niet alleen uit het groot aantal jeugdige candi- daten voor het diploma, maar vo,or al ook uit de levendige belangstel ling van vele ouders voor de presta ties van hun kinderen. Er werd door de jongere ploegen, die voor het diploma A opkwamen, de schoolslag gezwommen, terwijl zij ook bedreven moesten zijn in het rugzwemmen en in het watertrap pen. De ouderen, die B kwamen verdienen, moesten naast school zwemmen en rugzwemmen zich ook met de kleren aan in het water kunnen redden. De eisen voor de ouderen, die van het C-diploma, waren uiteraard iets zwaarder. Hier kwam er ook de springplank aan te pas, alsmede het duiken naar voorwerpen. Er werd door de jongens en meisjes braaf gewerkt en uit de wijze van zwemmen en reageren op de bevelen van de badmeesters konden wij wel merken, dat de jeugd hier de zwemkunst op een degelijke wijze wordt bijgebraoht. Er waren maar weinig zwemmers die een minder gunstig figuur sloe gen, het gemiddelde der prestaties leek ons zeer goed. Na twee uur spartelen werd door de heer v. d. Griendt in het restaurant met een toepasselijk woord het diploma uit gereikt aan 75 A-candidaten, 24 B-candidaten en 5 zwemmers en zwemsteTs voor het diploma C, Al leen in de eerste groep behoefden er maar een paar te worden afge wezen. 1 Andere voorstellen Dan is er nog een voorstel tot intrekking van de verordening die bepalingen bevat omtrent de leve ring van geneesmiddelen enz. ten behoeve van de openbare genees kundige dienst hier ter stede, aan gezien deze verordening niet meer nodig wordt geacht. Een ander voorstel strekt tot in williging van het verzoek van het hestuur der R.K. meisjesscholen alhier tot verstrekking van ge meentegelden voor aanschaffing van schoolmeubelen en schoolboe ken, het vergroten van de overdek te rijwielstalling en het verbouwen van enige lokalen ten behoeve van de Juliaschool voor u.l.o. aan de Emmastraat. Bebouwing Bergerweg ALKMAAR. Door de Directeur van Openbare Werken werd gister morgen in het gebouw van de dienst aan de Keetgracht aanbesteed het bouwrijp maken van een terrein aan de Bergerweg, bestemd voor het plaatsen van woonhuizen. Ingeschreven werd door: Fa. W. Koppen, Den Helder, f 33.444; N.V. Nelis, Haarlem, f 18,989; Boelen en Bloeming, Andijk f 18.880; Gebr. van der Kuit, Alkmaar, f 18.850. Aannemersbedrijf Albing, Bever wijk f 18.150.De Jong en Borst, Bakkum f 17.723.Fa. van der Steen, Nieuwerbrug bij Woerden, f 17.400.Fa. Huiberts en Punt, Alkmaar f 15.891.W. Barten, Alk maar, f 14.737,J. Twisk, Castri- cum f 13.870.Aannemers Maatsch. Kennemerland, Heiloo f 13.340, De gunning werd nog aangehou den. Met het troepentransportschip „Georgic", dat op 4 Maart van Tandjong Priok vertrok en waar schijnlijk op 27 Maart te Rotter dam zal aankomen, zijn uit Alk maar en omstreken de volgende militaireri op weg naar huis: Chr. Blom, Hoeverpad 52, Alkmaar; N. W. Gijzen, Torenstraat 87, Castri- cum; J. de Jong, Boezemsingel 36, Alkmaar; C. Kaandorp, Boekei 14, Akersloot; W. Rolie, de Ruijter- straat 39, Alkmaar; E. Zonneveld, Högevoort, Castricum; F. Sas, Castricum; J. Baltus, Castricum; G. v. d. Hurk, Heerhugowaard; S. Rozendaal, Zakendijkje 11, Ber gen; A. F. Baas, Burgerbrug; T. J. Asjes, Z.O. Beemster; S. A. Dekker, Waarland; A. Visser, Heerhugowaard. Men kan de volledige passagiers lijst van de „Georgic" inzien op de bureaux van ons blad. R. K. Vrouwenbond LIMMEN. De R.K. Vrouwen beweging organiseerde voor haar leden in de kleine zaal van het parochiehuis Sint Maarten een bijeenkomst, waarbij Kapelaan v. d. Stap een lezing hield met licht beelden over Rome en het Heilig Jaar. De opkomst voor deze avond was geweldig, terwijl nog ver schillende nieuwe leden zich kwa men melden, wel een bewijs dat er belangstelling is voor de Vrou wenbond en haar werk. De causerie van Kapelaan v. d. Stap was buitengewoon interes sant. Hij had dan ook een dank baar gehoor en een warm applaus in ontvangst te nemen. De Vrouwenbeweging kan op een uitstekend geslaagde avond terug- ALKMAAR. Gistermorgen is er een kermis geopend, die een week zal duren en waarvan men de kramen en de attracties vinden zal in de levensmiddelenafdeling van de firma Vroom en Dreesmann te Alkmaar. In feestelijke kramen met kleurige lampions verlicht, is uitgestald wat bij de kermis hoort: oliebollen en nougat, zuur en ka neelstokken, wijnballen en die won derlijke zoetigheid die men wel spekjes noemt. Er is een grabbel ton met een duikplank ervoor en in het mot verscholen, wachten de verrassingen de fortuinlijke grab- belaar, die zijn duik genomen heeft in de ton, die de woonst van wijlen Diogenes gelijkt. Maar wat deze voorjaarskermis eerst goed tot een kermis maakt, (Advertentie) (per liter f 5.50; f 5.25 bij 12 fl.) is een zeer fijne oude genever op bijzon dere wijze gestookt van tuivere grondstoffen en zonder toevoeging van essence of andere syn thetische nroducten die de smaak beïnvloeden. Deze superieure oude genever wordt verkocht door de Firma Th. Kraakman Zoon te Alkmaar aan de Platte Steenenbrug 104 (Ver- dronkenoord)tel. 2604 Alkmaarder gaat kaasmarkt bezoek in Amerika propageren ALKMAAR. Naar wij ver nemen zal de bekende Alkmaarse kaashandelaar, de heer G. Gronds- ma, begin April naar Amerika ver trekken voor zakelijke doeleinden. Naar een zakelijke zijde zal het bezoek van de heer Grondsma aan de U.S.A. ook een kant hebben, die voor het Alkmaarse stads belang van grote waarde is. De heer Grondsma zal namelijk aan de hand van foto- en filmmate riaal propaganda maken voor de Alkmaarse kaasmarkt. Laten wij hopen, dat, door de actie van de heer Grondsma, het bezoek van Amerikaanse toeristen aan onze stad in het aanstaande seizoen dat van het vorig jaar zal overtreffen. Alkmaar moge dan voor de zoveel ste maal een belangrijk trekpunt van toeristen blijken en de Alk maarse kaasmarkt eens te meer bewijzen dat zij voor stad en land even onmisbaar is. EMIGRANT DEED ZAKEN ALKMAAR. De Friese emigrant G. uit Worm, die al lang in Amerika zit en voor zijn vertrek een handeltje in gesmok kelde horloges had, heeft ook za ken gedaan met H. G. R„ horloge winkelier in de Wieringermeer, die horloges kocht zonder een behoor lijke factuur. De horloges waren, zoals de Alkmaarse politierechter Woensdagmorgen op een speciale zitting, geheel aan gesmokkelde horloges gewijd, aannam, uiteinde lijk afkomstig van het Waterloo- plein in Amsterdam, waar de Fries ze inkocht en ze al scharrelend weer van de hand deed. Bij controle van de boeken van verdachte bleek dat daarin geknoeid was en' de facturen die hij toonde klopten ook al niet. Het ging hier om 18 horloges, die de Officier van Justitie van smokkel afkomstig achtte. Hij eiste tegen de winkelier een boete van f 100 of dertig dagen. Ook de horloges zou den verbeurd moeten worden ver klaard. De verdediger, Mr. Wind- hausen uit Hoorn, meende dat ver dachte niet wist waar de horloges vandaan kwamen en vroeg vrij spraak. Daar kwam niets van in en dp politierechter veroordeelde de winkelier tot een geldboete van f 50 of 15 dagen met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen horloges. tot een miniatuur-Alkmaarse ker mis, dat is de stoomcarrousel die er staat. Het is de miniatuur-car rousel van de heer Tjeertes, waar over wjj indertijd in onze krant het een en ander hebben geschreven. De heer A. J. Tjeertes, een Alk maarse oud-middenstander, die thans in de Plus verbluft, heeft de ze miniatuur stoomdraaimolen in 3% jaar gemaakt. Voor de étalage van de heer Tjeertes gingen jon gensharten indertijd sneller klop pen, want achter het glas stond al lerlei mechanisch speelgoed. Voor mechanica en dat soort vakken, die ons persoonlijk helemaal niet lig gen, maar voor de beoefenaars waarvan wij, misschien juist daar om, een vrijwel grenzenlozè bewon dering hebben, heeft de heer Tjeer tes zich dan ook zijn hele leven ge- interesseert- Hart en hand hebben hier samengewerkt tot een bewon derenswaardig resultaat, want de carrousel, die de bekroning is van jarenlang liefdevol en geduldig knutselen, is eéh werkstuk dat iedereen, die maar even in de ge legenheid is, moet gaan zien. De .substantiële kermiskoning die deze molen is,met zijn ruiters en hellebaardiers, met pierrots en Pier rettes, met vedelaars en menuet dansers, met paarden en schuitjes, met spiegels en bloemfestoenen, met de draaiorgelmuziek en het licht van driehonderd lampjes, werkt volautomatisch en iedere dag draait het orgel een andere deun. De paarden steigeren en galop peren en in alle spiegels wordt het licht der honderden lampjes weer kaatst. Een fluitsignaal zegt dat de rit ten einde is en een nieuwe fluit toon luidt de nieuwe ronde in. Dat alles draait op een paar motoren en het geheel is een ingenieus stuk werk, dat knap en kundig een droom tot werkelijkheid heeft gemaakt. De heer Tjeertes, die al lang geen jonge man meer is, heeft een stoom carrousel gebouwd, die zo beziens waardig is, dat de entree van dat enkele dubbeltje een te verwaarlo zen factor is geworden. Voor de Alkmaarse kaasmarkt telt dat dubbeltje echter wel dege lijk mee, want deze voorjaarskermis bij V. en D. wordt gehouden ten bate van de stichting tot instand houding van de Alkmaarse kaas markt. Die Kaasmarkt van ons is van groot belang voor onze stad, ja we durven zelfs zeggen dat de Alk maarse kaasmarkt van nationaal belang is. En wij allen weten, dat er steeds moet worden gestreden voor het behoud van de kaasmarkt voor onze stad. Door het bezoeken van de voorjaarskermis bij V. en D. door het bezichtigen van de minia tuur-carrousel van de heer Tjeertes, kan eenieder uit stad en omgeving, wie als stadgenoot en omwonende het behoud van de kaasmarkt ter harte moét gaan, zijn bescheiden bijdrage leveren ten bate van de stichting die zich voor het behoud van de markt beijvert. De carrousel is een bezoek waard, overwaard. Uw kinderen zullen er hun dromen hebben en uzelf zult er vol bewondering toezien. De entreeprijs is belachelijk laag. 17 steunt de Alkmaarse kaasmarkt en daardoor uw stad. Gaat u ge rust naar de kermis. De carrousel wacht u van 9 tot 12 en van 2 tot 6 uur. Een prettige rit! Handbal Zeevogels IA.O.G. I ALKMAAR. Gesteund door een zeer groot aantal supporters x'ertrok het eerste elftal van A.O.G. Zondag 1.1. naar Egmond aan de Hoef om de zware wedstrijd te spelen tegen Zeevogels, Alvorens zij op het veld werden toegelaten moesten zelfs de kleinste suppor ters hun penningske aan de voet- bal-mammon offeren. De toss werd gewonnen door A.O.G., dat verkoos met de wind mee te spelen. In het begin leek het er op of Zeevogels de over winning in de wacht zou slepen, want al heel spoedig werd de stand op 10 voor Zeevogels gebracht. Na de rust kwam A.O.G,, ge sterkt door de trouwe supporters, goed op dreef. Zelfs kwam nog „het bekende Hollandse kwartier- -tje". De rechtsbuiten, Gré Kager, gelukte het de stand gelijk te maken door een juweel van een doelpunt, zodat de wedstrijd onder de goede leiding van scheidsrechter van Dijk in een gelijk spel eindgde. NIEUWE OEFEN UREN VOOR D.A.W. ALKMAAR. Toen D.A.W. in 1949 de beschikking had gekregen over een vrij oefenuur in de Over dekte, konden de drie trainers de stroom zwem-enthousiasten in een uur tijds gemakkelijk afwerken. Door de toename van nieuwe leden is de drukte op dit uur zo toe genomen, dat besloten werd de jongelui tot 13 jaar, die voor diploma C oefenen, voortaan 's Vrij dags van 5.15 uur tot 6.30 uur te laten komen; de overigen komen gewoon op Zaterdagavond, even eens van 5.15 tot 6.30 uur. De figuurzwemsters oefenen voortaan 's Donderdags van 5.15 tot 6.30 uur in plaats van 'sWoen- dagsmorgéns van 7 tot 8 uur. Het oefenuur voor waterpolo is ongewijzigd gebleven en wel 's Zon dags van 8.20 tot 9.30 uur. Het sohoonspringen onder leiding van B. Denneboom trekt steeds meer beoefenaars. Het oefenen vindt plaats 's Dinsdags van 7.30 tot 9 uur en 's Donderdags op de zelfde tijd. Wij kunnen hier nog bij vermelden dat er plannen zijn, om de hoge springplank van een ideaal verstelbare veer-instelling te voorzien. Dit zal in de eerste plaats van groot belang zijn voor de nationale wedstrijden, welke op 29 April te Alkmaar zullen plaats vinden. Het is dan namelijk mogelijk de beste springers van Nederland hier een demonstratie te laten geven, maar tevens zullen de Alkmaarse sprin gers hiervan kunnen profiteren. Van wie is die Airedale-terrier? ALKMAAR. Vier weken ge leden zwierf een mooie Airedale- terrier te Alkmaar, thans wordt 't dier vastgehouden te Heiloo. Het is een mooie vriendelijke hond (reu met lange staart). De eigenaar wordt verzocht zich zo spoedig mo gelijk te wenden tot de Inspecteur van Dierenbescherming, de heer C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. HET ZIT WEL GOED ALKMAAR. Dat dacht de winkelierster M. P. uit de Lange- straat te Alkmaar, toen zij, na eerst in kleine partijtjes horloges .van onbekenden te hebben gekocht, de zelfde horloges bij haar manne lijke collega's voor de ramen zag liggen. Maar het zat niet goed, want toen er ambtenaren van de dienst Invoerrechten en Accijnzen kwamen, namen deze aan dat de horloges, waarvoor geen factuur kon worden, getoond, van smokkel afkomstig zouden zijn, een ver onderstelling, die nog niet eens zo gek was! Het waren er in totaal veertig geweest en op de zitting van de economische politierechter zat de winkelierster er nogal mee in. De Officier van Justitie nam het met de goede trouw van de verdachte niet zo zwaar, en zal daar zijn reden wel voor hebben gehad. Hij eiste een boete van 100 gulden of 30 dagen en verbeurd verklaring van de horloges. Het vonnis luidde, na een summiere verdediging van het geval, 40 gul den of 16 dagen en verbeurdver klaring van de horloges. ONZE AGENDA Victory: 7.30: K.A.B.-ont- wikkelings-avöhd. Gulden Vlies8.00, Covoto-ab. voorst.; Wapen v. Heems kerk, 8,00, Alkmaarse Jeugdgemeenschap. Lezing over muziek. BIOSCOPENHarmonie Jeanne d'Arc, 14 jaar; Vic toria Theater: De Drie Caballeros, alle leeftijden.; Cinema Americain: Re member Pearl Harbour, 18 jaar; A.B.T.: Het Tijger meisje, deel II, 14 jaar. NACHT EN ZONDAGS DIENST APOTHEKEN: Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1. NACHTDIENST TAXI'S: H. Jong, Lindenlaan 100, telef. 3628. In pais en vree heeft zich een gedeelte der leden van de te groot geworden fokvereniging „De Duinstreek" afgescheiden en werd een nieuwe vereniging opgericht, waarin vooral de veehouders uit de Egmonden, Castricum en Hei loo zijn georganiseerd; de nieuwe vereniging werd gisteren in café Borst te, Bakkum opgericht met 78 leden, die tezamen 1050 koeien houden. Behalve dat de in deze gemeen ten wonende leden van de vroe gere „Duinstreek" thans „Duin streek-Noord", naar deze nieuwe vereniging „Duinstreek-Zuid" zijn overgegaan, heeft zich ook een 28-tal leden uit Castricum, dat bij de fokvereniging „Assumburg" was aangesloten, bij deze nieuwe vereniging gevoegd. De oprichtingsvergadering was goed bezocht, toen de voorzitter van het voorlopig bestuur, de heer G. Veldt, de bijeenkomst opende met een woord van welkom, spe ciaal tot de heer Koster van het Rundveestamboek. Hij schetste het verloop van de werkzaamhe den door het voorlopig bestuur verricht en deelde mede, dat de heer Jb. Duin, die 2de controleur was te Bergen en de heer L. H. Bremmer, van de ver. „Assum burg", in overleg met „Noord" en deze laatste vereniging overgaan naar „Zuid"; de heer Duin als eerste en de heer Bremmer als tweede controleur. Met Duinstreek Noord werd ook een alleszins be vredigende financiële regeling ge troffen, als gevolg waarvan de nieuwe ver. „Duinstreek-Zuid" een beginkapitaal kreeg van Fusie van zwemkringen ALKMAAR. Naar wij verne men, zal Zaterdag 18 Maart a.s. te 3.15 uur in café Du Passage, Schar- loo 1, een gecombineerde vergade ring plaats vinden tussen de Krin gen Noord-Holland benoorden het IJ en Noordelijk Noord-Holland van de K.N.Z.B., waar de fusie bespro ken zal worden, die deze twee krin gen willen aangaan. Wanneer deze fusie wordt aan gegaan, zal een aansluitende verga dering van de gecombineerde krin gen worden gehouden. Tot dusverre lag Alkmaar op de uiterste grens van kring N.-Holl. beneden het IJ, doch na de fusie zal de kaasstad als aardrijkskundig centrum van Noord-Holland ook de centrumplaats bij uitnemendheid zijn van de nieuwe zwemkring. HORLOGES UIT DE SMOKKEL Waterloo-plein nog niet uitgeschakeld ALKMAAR. Voor de econo mische politierechter, die na het vrijkomen van een grote hoeveel heid levensmiddelen zijn arbeids terrein voornamelijk naar smokkel- zaakjes en loon-delicten heeft zien verschuiven, stond Woensdagmor gen in Alkmaar terecht de winke lier R. G. R. uit Heiloo, die in December van het vorige jaar in zijn winkel drie horloges van bui tenlandse kerkomst had, waarvan hij de factuur niet aan conlrole- rende ambtenaren van de dienst Invoerrechten enAccijnzen kon tonen. Hij had de horloges geprijsd voor f 55.maar was met een oude factuur aan komen dragen, waarop het merk was aangeboden voor f 19.50. Verdachte, die niet de indruk wilde maken als zou hij zulke fabelachtige winsten maken op zijn horloges, verklaarde, dat deze kaartjes, door de controleurs aangetroffen. geen prijskaartjes, maar nummertjes waren! Want er stond geen gulden-teken voor! De Officier van Justitie, mr. Vellinga, meende dat verdachte, die de hor loges van onbekenden had ge kocht, wel degelijk moest weten dat ze van smokkel afkomstig moesten zijn en eiste een boete van f 20.of 12 dagen en verbeurd verklaring van de in beslag ge nomen horloges. Het vonnis viel conform de eis. 4800 Adriaansz, H„ Assurantiën, Nic. Beetskade 7. 5214 Akkerman, J. N„ Adjunct- Accountant, Ferd. Bolstraat 26. 4117 Appel en Adolf, Fa., Gros sier in aardappelen, groen ten en fruit, Helderseweg 3. 4948 Bart, J., N. G. Piersonstr. 37. 4445 Bart, M„ Architect, B. Bot- temannestraat 35. 5146 Beerse's Bakkerij, Wester- weg 126, Heiloo. 5232 Beets, H„ Handel in auto's, sloopauto's, banden en me taal, Kooltuin 29. 5145 Belt, J. C., Export choco lade, suikerwerken, Oude Gracht 121. 4446 Berg, W. v. d., Brood- en Banketbakker, Kennemer- straat 64 2531 Berkhout, A., Frieseweg E 51. 5309 Beukema - Boukema, M„ Kerklaan 8, Oudorp. 5334 Boek, Karei, handelsreizi ger, Druivenlaan 26. 4825 Boekbinderij, cartonnage- inrichting W. J. Verkerke v.h. v. Schalk, Ramen 24. 3967 Boer en Zn., P. A. N. de, Tapperij en slijterij, „De Knuppelbrug", Wildeman straat 7. 4112 Bond van Openbare Lees zalen en Bibliotheken in Noord-Holland, Bagjjnestr. 15. 5350 Boorder en Koreman, Fa. de, Aannemer- en Metsel bedrijf, Bleekerskade 103. 5347 Botman, Jac. J„ Metselbe drijf, Stationsweg 192. 5323 Brink, J. L. J. ten, Kerklaan 2, Oudorp (N.H.). 5248 Bruin, A. M. de, Insp. Be- drijfsgr. Detailh., Hoornse- kade 20. 5348 Burger, P. J„ Vertegen woordiger van de fa. Klaver en Zn., Rotterdam, Zand straat 78. 4623 Bus, J„ Radiohandel, v. Catsstraat 2, Heiloo. 5048 Dekker, J. A., Aannemer, Baansingel 20a. 4976 Dekker, F., Kennemerstr.- weg H 168, Heiloo. 3123 Dop, H., Vert. Eriks' Pak king en Rubber Alkmaar, Zes wielen 5, Koedijk. 4854 Dijk, P. C. van, Burenweg 10, Heiloo. 5378 Dijk, Y. van, Reekerstraat 21. 5390 Ende, A. v. d., Kennemer- straatweg 123. 5252 Francken, P. R. v., Koop man, Fontein Verschuirlaan Gem. Bestuur en Gem. Instellingen Alkmaar 3365 Jan Ligthartschool, Berger- wegkwartier. 4945 Groen, Jac. J., adj.-secre taris van de Keuringsdienst Noord-Holland N.A.K., Wes- terweg 9. 4754 Groot, G. de, Aannemer, Hoornseweg 2. 2170 Halma, C. S., Manufactu- renhandel, Payglop 8. 4890 Handelsonderneming „Vic- trix", Hofplein 49a. 2024 Hartog, E. C., N.H. Repa ratie Inrichting, Ooievaar straat 3, Oudorp. 4747 Heidemann, H., Groothan del in vee en vlees, Metius- gracht 8. 5148 Heuvel, A. J. v. d„ Insp. N.V. Algem. Verzekering Sociëteit, Ruysdaelkade 4. 2605 Hieldering, A„ Kanaaldijk E 14, gem. Oudorp. 5107 Hoebe, N. J„ Cafébedrijf, Kennemerstr.weg 215, Hei loo. 4748 Hofhuis, F. G. J„ Baptist Predikant, Karei Doorman- kade 2. 4847 Hollands Papier Alkmaar, Firma Hoogeboom, Pakpa- pierspec., kantoor Kenne- merstraatweg 89. 5370 Holsmuller, Fa. H. W„ Em ballage-afdeling, Munniken- weg 28, Oudorp. 5132 Hoogkamp, H. J„ Procura tiehouder (Lindeteves N.V. Amsterdam), van Catsstr. 6, Heiloo. 2066 Horio en Zn., J., Zaad- cn Plantenhandel, Hofplein 2a. 3842 Huisjes, H., Chef de Bur. N. Timmerman's Graan- en Meelhandel en Maalderij, Ger. Doustraat 32. 4645 Huyzer, A. P., Mr. Schilder en Behanger, Herenweg 238, Heiloo. f 3.151.45. Op voorstel van het bestuur werd besloten aan Noord een dankschrijven te richten voor de coulante afwikkeling. Men ging ermee accoord, dat het jubi leumfonds, waaraan ook leden van Zuid hadden "bijgedragen, on aangetast bleef, omdat het in het voornemen ligt, het 25-jarig be staan van de Ver. Duinstreek (Noord) gezamenlijk met een fok- veedag te vieren. Hierna werden statuten en huishoudelijk reglement behan deld en vastgesteld. Het bestuur bestaat uit minstens 5 leden, waarvan drie het dag. bestuur uit maken ;de secretaris-penning meester behoeft geen bestuurslid te zijn. Het bestuur werd gemach tigd enkele wijzigingen aan te brengen. Blijkens de statuten is de benoeming van een gediplo meerd controleur-administrateur aan het bestuur. Bestuursleden zijn tot 70-jarige leeftijd herkies baar; een voorstel van de heer G. Valkering, om de bestuursle den niet herkiesbaar te stellen, teneinde ook anderen gelegenheid te geven, zich in te werken, kon ondanks de verdediging van de voorsteller geen meerderheid vin den; het werd met 41 tegen 11 stemmen verworpen. De heren G. Veld, N. Veldt (secr.-penn.), G. Valkering, H. Poel en H. Mooij, die als voorlo pig bestuur de oprichting hadden voorbereid, werden, hoewel nog meerdere candidaten door hen zelf gesteld waren, met grote meerderheid als bestuursleden ge kozen. De W. E. Pater P. Ger ritsen O.S.B. werd tot adviserend lid van het bestuur benoemd. De contributie werd als volgt vastgesteld: voor leden met 1 tot 4 koeien f 10.-, met 5 tot 8 koeien f 15.-; met 9 tot 16 koeien f 20.- en met 17 of meer koeien f 25.-. Deze gewijzigde contributierege ling is iets voordeliger voor de kleinere bedrijven. De omslag die vroeger f 6.50 was, werd op f 6.- per koe vastgesteld. In de financiële commissie wer den benoemd de heren J. Dam en C. Twisk. De heer Groen opperde nog het denkbeeld een aparte controlevereniging op te richten, doch na repliek van de heren Duin, Koster en Pater Gerritsen bleek de vergadering hier niets voor te voelen. De begroting voor 1950 werd vastgesteld op een bedrag in ont vangst en uitgaaf op f 10.278. met een post onvoorzien van f 600 en een geraamd batig saldo van f1100.Het inleggeld per koe bedraagt f 1.Bij een discussie over de controle gaf de heer Kos ter als zijn mening te kennen, dat een vier wekelijkse controle vol doende betrouwbaar mocht wor den geacht. Op voorstel van het bestuur werd aan de controleur een huur toelage van f 5.- per week toege kend, wegens het onderbrengen van het laboratorium in diens wo ning. De voorzitter deelde in zijn slot woord mede, dat het contact met de Duinstreek „Noord" blijft on derhouden en dat op 29 Maart, om 2 uur, een stierenkeuring te Castricum wordt gehouden. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Anna M„ d. v. J. J. de Moei en M. Kreb; Frederik M., d. v. J. C. Dekker en I. E. L. F. A. Fabisoh; Gerardus, z. v. H. Albus en A. Schut; Jozef C„ z. v. P. de Groot en M. Langlotz; Neeltje A., d. v. P. ter Burg en I. den Hartigh; Elisabteh J., d. v. G. J. Hulskamp en M. G. Rams; Piet er H„ z. v. P. H. de Rover en M. Geusebroek; Margaretha A., d. v. A. Bos en J. Bruni. Gehuwd: Theodorus M. Bruin en Anna D. Obdam; Jan de Groot en Barbara M. Klasing; Wilhelmus J. Mooij en Susanna M. Borjeson; Dirk de Boer en Agatha Wester; Hendrik Korver en Geertje de Waal. Overleden: Geert Oostinga, oud 60 jaar, gehuwd met H. Bouman; Johannes de Jong, oud 76 jaar, ge huwd met T. Zut; Agatha van der Sluis, oud 66 jaar, weduwe van K. Kooij. TIENTAL A.K.B. VASTGESTELD ALKMAAR. De keuzecommis sie van de Alkmaarse Kegelbond heeft voor de wedstrijd op a.s. Zondag het volgende tiental samen gesteld: C. Klerk (De Burg), W. van der Bosch, J. Eickholt, Jac. van Spanje en A. Winder (O.K.A.), M. de Haas (Schagen), G. J. Gene- faas en A. Köllmann (Koekoek), H. van Galen en C. H. de Lange (Z.E.K.Z.). Reserves: M. Dogge- naar (Z.E.K.Z.) en G. J. Nieuw- veen (T.O.P.). Werkdadige Naastenliefde WARMENHUIZEN. De voor zitter, de heer P. Tesselaar, opent op gebruikelijke wijze en heet de le den hartelijk welkom, ook vooral de Geestelijk Adviseur. Het jaarver slag laat zien dat er een ledenaantal is van 71. 121 dagen is er dienstbaar werk verricht bij 11 leden. Het financieel verslag heeft een saldo van f 137, en voorzitter dankte de penning meester voor het beheer der gelden. Een vijftal nieuwe leden zijn aange nomen, voorzitter hoopt dat zij de taak die zij op zich hebben geno men, naar behoren zullen vervullen. De bestuursverkiezing heeft tot resultaat dat de heer P. Tesselaar weer tot voorzitter is gekozen en voor de heer C. de Nijs die heeft bedankt is gekomen de heer M. de Moei. Er werden 10 prijsjes verloot, hetgeen wel in de smaak viel van de leden. Aan de rondvraag gekomen zegt de Geestelijk Adviseur zijn steun toe, door te proberen nieuwe jonge re leden aan te werven. Burgerlijke Stand LIMMEN. Geboren: Jacobus Gerardus Maria Mooij zoon van Jo hannes Mooij en Agatha Beerse; Cornelia M. Limmen, dochter van Wilhelmus P. Limmen en Christina M. Bakkum; Johannes C. Hes, zoon van Petrus Hes en Johanna Bier steker; Joanna Maria Dekker, doch ter van Johannes Dekker en Gretha Oud; Jacobus A. Kuijper, zoon van Jacobus Kuijper en Petronella; Pe tnis de Graaf, zoon van Johannes de Graaf en Elisabeth van Schut. Overleden: Arie Waij, oud 78 ja ren, zonder beroep, wonende te Limmen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. VRIJ ZACHT Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige lichte regen. Matige tot vrü krachtige en aan de kust tijdelijk krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Vrij zacht. Zoals de traditie voor schrijft 's zomers nieuwe Bessen en 's winters war me Punch te serveren, is voor de tussenseizoenen: het smakelijk gedistilleerd, dat zelfs de meest verwen de damestong streelt door zijn juist afgestemd alco holgehalte (30 de zachte - volheid van zijn smaak en zijn geurig bou quet. Trouwens ook de heren weten deze zachte borrel te waarderen. Per LITERFLES 4.85 ALKMAAR - TELEF. 2585 (Advertentie) Goebifsjef vertrekt naar de Sovjet-Unie Valentin Goebitsjef, die onlangs te New-York tot vijftien jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld wegens spionnage, heeft de Ame rikaanse federale rechter,' Sylves ter Ryan, medegedeeld, dat hij af ziet van zijn recht van beroep en Maandag naar de Sovjet-Unie zal vertrekken. DEEL VAN UTRECHT ZONDER LICHT Door kortsluiting vloog gisteren avond bij het gemeentelijk elec- triciteitsbedrijf te Utrecht een om vormer van wissel- in gelijkstroom in brand. Het brandje, dat door de brandweeer met een koolzuur- sneeuwappaxaat spoedig was ge blust, had tot gevolg, dat ge durende anderhalf uur de gehele Utreohtse binnenstad en enkele buitenwijken onder licht kwamen. GEHEIME MILITAIRE CONFERENTIE TE OTTAWA Gisteren is te Ottawa een ge heime militaire conferentie begon nen, waaraan Canadese, Ameri kaanse en Britse specialisten in moderne oorlogvoering (radar, gas, poolooriog, psychologische oorlogst voering enz.) deelnemen. Die conferentie wordt gehouden onder auspiciën van de raad voor onderzoek van het Canadese minis terie van Defensie. De veiligheidsmaatregelen zijn zo scherp, dat niemand heeft willen verklaren, waar men bijeenkomt Een tweede bijenmarkt te Purmerend PURMEREND, Gezien het succes in 1949 zal er in Purmerend ook dit jaar wederom een bijenmarkt wor den gehouden en wel op Woensdag 12 April a.s. Reeds hebben aanvoerders uit verschillende bijencentra in hef land hun belangstelling voor de bijenmarkt te Purmerend getoond, zodat mag worden aangenomen dat deze ook dit jaar weer belangrijk zal worden. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Jo- sephus Hermanus Maria, z. van Josephus C. van Bruggen en Johan na C. Zwart; Elsje, d. van Wiggert Kroonenburg en Aaltje van Meeu wen; Antonia Sophia Johanna, d. v. Nicolaas P. Brinkman en Sijtje Lij nes; Elisabeth Eefje, d. v. Martinus L. Gedikink en Elisabeth Antje Bontekoning; Annemarie, d. van Hendrik F. W. Langschmidt en Aafje Schol. Getrouwd: Hendrikus C. Segers, oud 24 jaar en Elizabeth A. M. Groen, oud 23 jaar; Leendert Leen- houts, oud 33 jaar en Dina G. Dijk huis oud 17 jaar; Herman Schuur man, oud 26 jaar en Neeltje Vijze laar, oud 21 jaar. Overleden: Niesje Humer, oud 83 jaar, echtgenote van Cornelis Hot tentot; Grietje Nieuwenhuijzen, oud 70 jaar, weduwe van Jan de Vries. ALKMAAR, 15 Maart. Andij vie 74 per 100 kg; Spinazie 56—84; Raapstelen 88,50; Worteltjes 42 44; Spruitkool I 51—70; Rode kool 6—20,50; Gele kool 31,50— 37,50; Prei 31—78; Uien I 39—42; II 25—35; Bieten 6—9,90; Witlof I 40—52; II 28—38; Knolselderie 20 21; Wortelen 614,40; Radijs 25; Selderie 10,50—16,50; Selie 20—21; Sjalotten 2122 p. 100 kg. Stoofpe ren St. Remie 22 p. 100 kg. LANGEDIJK, 16 Maart 50000 kg rode kool 13.90—26.50, 7000 kg gele kool 33.0038.90, 1400 kg witte kool 35.0038.90, 9000 kg bieten 6.006.10, 2500 kg witlof: I 43.00 49.00, II 38.0045.00, 5000 kg uien 45.9048.20, grove 43.0044.60 NRD-SCHARWOUDE, 16 Maart. 6000 kg uien 43.80—46.10, grove 38.3039.90, drielingen 36.0038.00, 5000 kg peen: II 36.50—37.90, III 29.1029.20, 4000 kg kroten I 6.20, 1116.000 kg rode kool 11.1028 10, 21000 kg gele kool 29.40—36.60, 4000 kg witte kool 33.1038.90, BEEMSTER, 15 Maart. Aard appelen: Bevelanders 1215; Wit lof 1849; Rode kool 26; Spruitkool 3466; Spinazie 5255; Sla 14; Rode bieten 46,50; Gare bieten 14 16; Winterpeen 710; Uien 22 39; Uien drielingen 26; Prei 4665. Appels: Westlandse Bellefleur 13 37; Bramley Seedling 1232; Jonathan 1465; Present van En geland 1549; Zoete Winterkroon 42; Peren: Comtesse de Paris 14 20: St. Res»y 1624; Winterjan 12 —36. Het Chr. Hi; Weterings, he enige schrifte waarvan de te gering haar n lenen om de s onze jongens, jaren in Ind naar het vad< brengen. We te hopen, dat verzoek niet zi grijpen we, dal lies zqn, die dat de heer t digend antwoo In dit opziet men eens n weekblad „Tij de redacteur-p dat er tegen keltjke dodenci zich demonstre herbegraven, men het in de: lichamen weer om dan elders te worden best familie het pri geliefde dode nabijheid rust. Uit een zek punt mogen enigszins begri piëteit voor o: ze zeker niet egoïsme speelt Hoever men bleek o.m. in afwachting va van een nieuw ke bewaarpla Nu dit nieuwe velen daar et kocht, ziet mer uit het tijdeli gehaald om o" den naar de it Voor ons peT gesol met onze Nu blijkt bij cultus ook het bodem" nog e« spelen, zoals n vragen van de zijn dan onze beklagen, die bodem hebben bodem der ze Deze zinloze reeds met de welke men teg gelds uit Duits schoon er oi geen enkele ze Maar voor van onze jonge zeker geen ertl in een dergelijl te betrekken, de Ned. regerii een ere-kerkh rond de groeve mandant wijle de lichamen va velde jongens het een droevi ning vinden, nr en zelfs smake! kerkhof geheel gen leeghalen, resten naar oni brengen. We zouden ei zen, dat de An en Engelse gev oorlog geen pii konden wensen te liggen te mi raden op de oo Het is o.i. oo met de christ de dood, om ti kenverhuizing te gaan. Bij een dei gaapt een grot; christelijk gelo illusie, waarbij eigenlijke begr en dit stoffeli gestorven men wat het voor e is en ook nooi stoffelijk overs; de de kerk woi zingt de Kerk i de overlijdens Engelen U gele se paradijs", bestemming 1 doden. Niet i spoedig tot sto leven wij me maar wij voele vend verwant, gemeenschap i: om kan het ca verschillig zijn, resten van on zelf hebben d< wij ook. Wat de heer is voor een i dan een vroom hier weer merl zulks aan de I zich zelf daara in de meest maken. Maar voora van herbegravc het sentimente recht hebben Bodem" te rus op een tragiscl een dergelijk 1 dig. Om al deze dat de Regerin een beslist afv geven. De eerbied v gevallen dodei dan het respec timentaliteit 1 leden. (Ad-i Geef Uw kleur Was Uw 11111^ VOORKOM1 ENHAROVW

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2