Open brief van Spaak aan Belgische Volk 54ste Jaarbeurs geopend Minister In 't Veld geprezen in de Senaat Algemene staking in Italië uitgeroepen Brits protest tegen Polen Twee Amerikaanse fregatten aan Nederland overgedraaen Twee leden KM neergeschoten Piano-Recital COR DE GROOT NHD s Algemene staking in Italië Socialisten zouden gematigder houding aannemen Vrijdag 24 uurs staking Europese betalingsunie De Hoogovens gaan uitbreiden Van Kleffens sprak met Acheson Belangstelling van buitenlanders groter dan voorheen Verlaging bouwkosten is oplossing van woningprobleem N.O.F. in 1951 nieuwe bedrijven Minister Scelba breidt politiecorps uit Londen-Kopenhagen Britse clementie inzake ontmanteling Amerikaanse wapens naar Nederland Zweden wil niet in een groot blok Britse arbeiders willen hoger loon Uit trein gevallen en gedood Darul Islam stak 500 huizen in brand 1250 !Fm„. 5" ALKMAARSCHE KAMERMUZIEK VEREENIGING „GULDEN VLIES" Vrijdag 24 Maart 1950, 8 uur: Kaarten f 2.— (bel. inb.) dagel. verkrijgb. bij de Boekh. Ter Burg, Koor straat 1. Scholierkaarten f 0.75 aan het Gulden Vlies op Vrijdag 24 Mrt. van 111 uur. E.N.A.V.O. een groot stuk tussen it. „En de pionmoeren /en. Geen wonder, dat :euw stuk as er tussen moeten aandraaien", an", zei de luidruchtige ie wagen vandaan ge- krachten naar binnen stelsel opgehesen, zodat iaar eens een stukje as i begaf zich naar zijn ken uit de berg klein- firma Staalstra en van beurde er toen? Toen n van het ezeltje voor dit duivelse materiaal liet! Probeer liever een begrijpen, dat smidje Nieuw Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. HET FEIT Buiten God is veilig. t nergens (Vondel) E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank H VAN HEDEN Pagina 1 Woensdag 22 Maart 1950 45e Jaargang No. 11820 Kantoren: HOORN. Draaisingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Op een hedenmiddag gehouden persconferentie deelde de Bel gische premier, Gaston Eyskens, mede, dat hij besprekingen had gevoerd met de voorzitters van Kamer en Senaat, van Cauwelaert en Gillon, alsmede met oud-minister de Schrijver, de liberale minister in het demissionnaire kabinet Dierckx en de secretaris van de koning, Pirenne. Ook heeft hij een onder houd gehad met een aantal extra-parlementairen. De heer Eyskens deelde verder mede, dat hij zijn onderhandelingen pas kan voortzetten, wanneer hij volkomen op de hoogte is van de houding der liberalen. Op een vraag van een der journalisten, of een katholiek-liberale coalitie nog mogelijk is, antwoordde de heer Eyskens: „dat is nog steeds mogelijk". tische partijvoorzitter, Buset, een vrijbrief gekregen om met Eys kens over een oplossing van de koningskwestie in het belang van het land te onderhandelen. Waalse protesten Tijdens een door het Waalse nationale congres belegde pers conferentie heeft staatsminister Joseph Merlot verklaard, dat het koningsdrama heeft bijgedragen tot de bewustwording van de Waalse volkseenheid. Het zou ge vaarlijk zijn de Waalse volkswil te tarten. Verklaring C.V.P. Senaatsleden De katholieke senaatsgroep is onder voorzitterschap van Paul Struye in vergadering bijeen ge komen. Aan de vergadering na men eveneens deel de katholieke ministers uit het demissionnaire kabinet, Segers, Orban, Duvieu- sart en Paul van Zeeland. Na afloop van de bijeenkomst werd het volgende communiqué uitgegeven: De senaatsgroep van de C.V.P. bevestigt eenparig zijn verlangen, dat met betrekking tot de koningskwestie die oplossing verwezenlijkt wordt, waarvoor de meerderheid der Belgische bevol king zich heeft uitgesproken. De senaatsgroep brengt hulde aan de arbeidersklasse, die zich gedistan- cieerd heeft van de onrustzaaiers. De groep protesteert tegen de dreigementen van deze oproeri- gen, die de regels van een gezonde democratie niet erkennen. „In de loop van de vergadering", zo gaat het communiqué voort, „hebben de C.V.P.-senatoren, die door de Waalse arrondissementen werden gekozen, ter kennis van de senaatsgroep gebracht, dat zij een parig aan het „nationale Waalse congres" iedere autoriteit ontzeg gen de gevoelens der Waalse pro vincies te vertolken". Spaak spreekt zich uit In een open brief in het socia listische blad „Le Peuple" heeft oud-premier Spaak een beroep op koning Leopold gedaan om zijn zoon Boudewijn terug te zenden, zodat alle Belgen zich om hem konden verenigen. Spaak raadde de koning aan zich tevreden te stellen met de morele overwinning, die de volks raadpleging hem heeft verschaft. Naar hedenavond werd verno men, heeft Spaak van de socialis- VOORSTEL VAN ENGELAND LONDEN, 21 Maart (Reuter) Engeland zal vandaag aan de orga nisatie voor Europese Economische Samenwerking te Parijs naar de financiële correspondent van Reu ter meldt, een voorstel doen toë- komen, om toe te treden tot de voorgestelde Europese betalings unie uitsluitend als geldschieter. De twee voornaamste voorwaar den van Engeland zijn ten eerste, dat de bestaande monetaire ster- ling-regelingen met andere deel nemers en de bestaande crediet- regellngen gehandhaafd moeten blijven en ten tweede, dat de an dere deelnemende landen niet on nodig belemmerd moeten worden in het gebruik van hun bestaande sterling-saldi en ten opzichte van de mogelijkheid tot hef vormen van saldi, die zij mogelijk als reserves nodig hebben. Dit zou er op kunnen wijzen, dat de socialisten een gematigder standpunt hebben ingenomen en mogelijk genoegen zullen nemen met een terugkeer van de koning voor een beperkte tijd, waarna koning Leopold ten behoeve van zijn zoon zou aftreden. Spaak zou voorstander van een dergelijke „uitgestelde troonsafstand" zijn. 24-uren-staking Naar de socialistische volksver tegenwoordiger Arthur Gailly tij dens een gisteravond te Charleroi gehouden vergadering der socia listische actiecomité's verklaarde, zal a.s. Vrijdag in geheel Wallonië gedurende 24 uur overal het werk worden neergelegd om te protes teren tegen een terugkeer van koning Leopold. De havenarbei ders van Antwerpen en de 10.000 stakers in Brussel zijn weer aan het werk gegaan. H. VADER ONTVANGT KANUNNIKEN VAN HAARLEMS KAPITTEL VATIC AAN (K.N.P., 21 Maart) Z.H. de Paus heeft Zaterdag 18 Maart in speciale audiëntie ontvan gen dG hoogeerwaarde heren Mgr. F. B. J. M. Filbry, proost van het Haarlemse Kapittel en plebaan van de kathedrale basiliek van het bis dom Haarlem en Mgr. Cosmas G. van Trigt, officiaal van het bisdom Haarlem. STAAT WIL VOOR 122 MILLIOEN DEELNEMEN De Hoogovens te IJmuiden wil len gaan uitbreiden en verder een blokwalserij, een breedbandwal- serij en een blikfabriek gaan bou wen. De directie heeft verklaard, dat dit project, waar volgens de huidige raming het gewedige be drag van 188 millioen gulden mee is gemoeid, alleen op korte termijn kan worden verwezenlijkt als het Rijk in belangrijke mate in dit bedrag deelneemt. Het Rijk is, blijkens een ingediend wetsont werp, bereid dit te doen. De Staat zal tot een bedrag van 9 millioen deelnemen in de kapi taalsuitbreiding van de Hoogovens en Staalfabrieken. Nog 65 millioen zal daarnaast kunnen worden ge stoken in een N.V., die een breed- bandwalserij en een blikfabriek gaat oprichten en exploiteren. Bo vendien kan de Staat een bijdrage verlenen tot een som van 22 mil lioen, waarvoor deze vennootschap onder bepaalde voorwaarden winstbewijzen afgeeft, terwijl ten slotte nog van Rijkswege tot 26 millioen de betaling zal worden gegarandeerd van rente en aflos sing op geldleningen, welke de vennootschap hij particulieren zal aangaan. WASHINGTON, 22 Maart (ANP- Aneta). De Nederlandse ambas sadeur te Washington, mr. E. N. van Kleffens, heeft Maandag j.l. een onderhoud van veertig minu ten gehad met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Achesoi de bespreking had plaats op verzoek van de Neder landse ambassadeur. Gisteren heeft de 54ste Voorjaarsbeurs te Utrecht haar poorten voor het publiek geopend. Het aantal deelnemers aan deze beurs is bijna 4000, waarvan er ongeveer 1500 Nederlandse producten tonen. De auto's van de talrijke bezoekers der Jaar beurs op het parkeerterrein. Gistermorgen is de 54e Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs op de gebruikelijke streng zakelijke wijze zonder enig ceremonieel ge opend. Om negen uur werden de loket ten, waarvoor zich reeds honder den bezoekers hadden verzameld, opengesteld. De twee eerste beurs- dagen, waarop de toegangsprijs is verdubbeld, zijn weer als export- dagen meer speciaal bestemd voor de buitenlandse kopers en minder voor een massaal bezoek. De eerste uren boden een zeer levendige aanblik en over de ge Na afloop der bespreking deeldo t"h'êle linie werden goede zaken mr. van Kleffens journalisten me de, dat hij met minister Acheson vraagstukken betreffende Zuid- Oost Azië en Europa had bespro ken. Hij voegde hieraan toe dat de kortgeleden door Acheson in Californië gehouden toespraken in algemene zin waren besproken. gedaan. Wij kregen de indruk, dat bij deze opening meer buitenlan ders tegenwoordig waren dan voorheen. In de binnenstad en op de route tussen de twee jaarbeursterreinen heerste reeds vroeg in de ochtend de bekende jaarbeurssfeer. De (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer bleek gisteren niet voor de Tweede Kamer onder te willen doen waar het gold instemming te betuigen met het door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting gevoerde beleid. Van elke woordvoerder kreeg hij pluimpjes. De heer Kraayvanger (KVP) waardeerde hem als de man, die de juiste overgang had bewerkstelligd van de eerst nodige centralisatie naar de thans wenselijke decentralisatie. En om de bevordering van deze decentralisatie bleek hij ook het hart gestolen te hebben van de andere katholieke woordvoerder, de heer Nijkamp. sportieve pogingen, die hij reeds in deze richting had aangewend. Duplexwoningen De heer Nijkamp (KVP) waar schuwde voorts voor een al te groot enthousiasme voor de bouw van kleine woningen. De duplex woningen konden te zijner tijd nog weer in woningen voor één gezin worden omgezet, maar de kleine woningen zouden in elk geval een blijvend deel uitmaken van onze woningvoorraad. Hierbij uitgaan van de cijfers van de gezinstelling van '47 was zeker niet geheel juist. In de eerste jaren na de bevrijding was immers een groter aantal huwelijken gesloten dan anders. De heer Reyers (CH) consta teerde, dat er sinds het optreden van minister in 't Veld meer lijn in het beleid gekomen was. Het debat liep voornamelijk over de verlaging van de bouwkosten. De heer Tjalma (AR) gaf ten aanzien van het plan-Bussum toe, dat op die manier de Rijksbijdrage aan merkelijk verlaagd zou kunnen worden. De huur bleef echter de zelfde en de risico's werden op de gemeenten afgewenteld. De heer Nijkamp (KVP) noemde de ver laging van bouwkosten het beste middel om het woningvraagstuk op te lossen. De heer Kraayvanger (KVP) prees de minister om de Bij de behandeling van de be groting van het Zuiderzeefonds werd in de Eerste Kamer voor namelijk gesproken over de uit gifte van boerderijen. In het sche ma '47 is, zoals bekend, in grote lijnen bepaald hoeveel grote en hoeveel kleinere bedrijven in de nieuwe polder zullen worden uit gegeven. Niet alleen de heren Rip (AR) en Wendelaar (VVD) spra ken de verwachting uit, dat de kleine bedrijven aan hun trek zouden komen, ook de heer Hoog land (P.v.d.A.) kwam vertellen, dat staatsexploitatie voor hem en de zijnen geen doel maar middel was. Minister Spitzen stelde de sprekers gerust. De uitgifte be woog zich nog steeds binnen de grenzen van het schema en dit schema zou richtsnoer blijven. Dat de staatsbedrijven op dit ogenblik nog een voorsprong hadden, liet zich wel verklaren. De heer Hoogland kreeg de ver blijdende mededeling, dat er in derdaad uitzicht was op een spoe dige totstandkoming van nieuwe bedrijfsgebouwen in de N.O.P., zodat er wellicht reeds in '51 nieuwe bedrijven zouden kunnen worden uitgegeven. Niet alleen voor de pioniers, maar ook voor anderen. De begroting werd z.h.s. aanvaard. De begroting der P.T.T. werd z.h.s. aangenomen. De CPN stem de tegen. Bij de behandeling van de be groting van het Staatsvissers- havenbedrijf te IJmuiden braken de heren Kievit (P.v.d.A.) en Reyers (CH) een lans voor de aanleg van een nieuwe haven te Katwijk en voor de verbetering van die te Scheveningen. politie maakte voor het eerst van een nieuwe éénrichtingsverkeers- regeling gebruik. Buitenlandse bezoekers De eerste jaarbeursdag bracht reeds tal van buitenlandse bezoe kers naar Utrecht. Het grootst in aantal waren de Belgen, doch ook Amerikanen, Engelsen, Zwitsers, Scandinaviërs, en vooral IJslan- ders meldden zich aan bij de bui tenlandse dienst. Onder hen be vond zich ook de heer S. A. Sha- reff uit Karachi, die naar men van de zijde van het jaarbeurs- bestuur mededeelt in opdracht van de regering van Pakistan aan zienlijke bestellingen moet plaat sen. Duitse belangstelling De Duitse industrie is in grote getale op de Jaarbeurs vertegen woordigd; 606 Duitse firma's bie den hier hun producten ten ver koop aan. Een zestigtal hiervan is ondergebracht in het paviljoen West-Duitsland op de Croeselaan, waar voornamelijk machinerieën en andere technische artikelen worden geëxposeerd. STAATSSECRETARIS VAN MARINE NAAR INDONESIË De staats-secretaris van Marine, Schout bij nacht H. C. W. Moor man vertrekt Woensdag 22 dezer des avonds om 20.00 uur per KLM- vliegtuig naar Indonesië. Hij zal deelnemen aan de Unie-conferentie te Djakarta, in verband met de op de conferentie ter tafel komende militaire aangelegenheden, w.o. de Nederlandse militaire missie en andere zaken met een militair as pect. ROME. Het communistisch vakverbond in Italië heeft een algemene werkstaking uitgeroe pen, zo meldde Reuter gister avond uit Rome. Uit het ganse land stormei- de berichten bin nen over ernstige botsingen tus sen de stakers en de politietroe- pen. Voor de order uitkwam tot neerleggen van het werk waren sommige vakbonden reeds be gonnen. Agenten van de Komin- form bevinden zich in Italië; de politie is hiervan op de hoogte en wacht af om toe te slaat. Overal heerst thans de groot ste beroering. De economische diensten zijn zwaar gehandicapt om te werken. Een uitzondering is in de communistische oproep gemaakt voor de diensten bij de spoorwegen, de gas- en electri- citeitsvoorzieningen, terwijl ook de geneeskundige diensten er buiten zijn gehouden. Het communistisch vakverbond zegt een aantal van 5.200.000 ar beiders te vertegenwoordigen. De drie niet-communistische bon den zouden 1.600.000 leden tel len. Deze bonden hebben tegen de stakingen geprotesteerd en doen niet mee. Nog geen groot offensief. Volgens de laatste berichten uit de Italiaanse hoofdstad is de regering van oordeel, dat de communisten de komende maan den nog niet gereed zijn voor een grootscheeps offensief. Ver schillende Kominform-agenten die ook stakingen hebben geor ganiseerd in Frankrijk zijn thans in Italië. De autoriteiten zijn daarvan op de hoogte en de ge dragingen van deze ongewenste vreemdelingen worden nagegaan. De minister van binnenlandse zaken, Scelba, werkt aan een plan om de politietroepen te ver- ENGELSMAN GEARRESTEERD WARSCHAU, 21 Maart (Reuter). Sir Donald Gainer, de Britse ambassadeur te Warschau heeft heden een scherp protest uitge bracht bij de Toolse autoriteiten tegen de arrestatie van een Brits burger, Otto Kornhauser, waarvan gisteren aan de ambassade mede deling werd gedaan. Men had het laatst van Korn hauser gehoord op 2 Februari, toen hij zich op het vliegveld van War schau bevond om via Praag per Tsjechisch lijntoestel naar Enge land terug te keren. Kornhauser was begin van dit jaar voor een particulier bezoek naar Polen ge komen. Men herinnert er aan, dat Andre Robineau, Frans consulair beambte, verleden jaar op gelijke wijze op het vliegveld van Warschau spoor loos verdwenen was. Een gedeelte van de nieuwe verkeerstoren op Schiphol is thans in gebruik genomen. De toren is als volgt ingericht: parterre, brandweer, politie en G.G.D.; eerste étage, kantoren; tweede éta ge, communicatie met andere luchthavens; derde étage, algemene verkeersleiding; vierde étage, verkeersleiding blind vliegen; en vijfde étage verkeersleiding normale omstandigheden. Links op de foto de toren, rechts de verkeersleiding op de bovenste verdieping. Hier worden de instructies gegeven aan het boordpersoneel en de z.g. zichtlandingen geregeld. WASHINGTON, 22 Maart (ANP- Aneta). Door het Amerikaanse ministerie van landsverdediging is Dinsdag bekend gemaakt dat twee Amerikaanse fregatten, in het kader van het programma voor het verlenen van Ameri kaanse militaire hulp aan de staten-ondertekenaren van het Noord-Atlantisch Verdrag, aan Nederland zullen worden over gedragen. Veertig officieren en man schappen van de Nederlandse ma rine komen Woensdagochtend per K.L.M.-vliegtuig op het New- Yorkse vliegveld Idlewild aan; zij zullen met de bijzonderheden van de over te dragen onderzeeboot jagers worden bekend gemaakt. De oorlogsbodems, de „Bur rows" en de „Rinehart", worden thans op de Amerikaanse marine werven te Boston nagezien. Het zijn de eerste Amerikaanse oor logsschepen die, in het kader van de Amerikaanse hulpverlening, aan een buitenlandse regering worden overgedragen. In totaal zullen twaalf Amerikaanse tor- pedobootjagers aan andere rege ringen worden overgedragen. Ook IN 80 MINUTEN KOPENHAGEN,2 1 Maart. (Reu ter). De „Cornet" van de Havil- land, het eerste passagiersvliegtuig ter wereld met algehele straalaan drijving, heeft de afstand Londen Kopenhagen in 80 minuten afgelegd. De normale tijd voor dit traject van 10.40 kilometer is 3% uur. Zonder moeite heeft men met 'n radarapparaat te Londen met het vliegtuig contact kunnen onder houden op het eerste gedeelte van zijn vlucht, over een afstand van meer dan 150 km en op een hoogte van ongeveer tienduizend meter. de tien andere worden thans op Amerikaanse marine-werven na gezien. Vijf officieren en manschappen van de toekomstige Nederlandse bemanningen van de beide Ame rikaanse torpedobootjagers zijn reeds in de afgelopen week te Boston aangekomen. Op beide schepen zullen in totaal 160 op varenden dienst doen. In de loop van de volgende maand zullen nog 155 officieren en manschappen van de Nederlandse marine in Boston aankomen. Zij zullen op het tijdstip, dat de oorlogsbodems officieel aan de Nederlandse rege ring worden overgedragen, volle dig op de hoogte zijn van deze aanwinsten der Nederlandse ma rine. Men verwacht, dat de „Bur rows" en de „Rinehart" begin Mei a.s. aan de Nederlandse regering zullen worden overgedragen. HAMBURG, 21 Maart (Reuter). De Britse hoge commissaris in Duitsland heeft heden besloten de vernieling van het Hamburgse droogdok Elbe 17 uit te stellen. Blijkens een heden uitgegeven officiële verklaring wil de hoge commissaris eerst het rapport be studeren. dat deskundigen hebben opgesteld over het opblazen van gedeelten van het dok Zaterdag j.l. De Britse hoge commissaris heeft besloten de voortzetting van de ontmanteling der voormalige Her mann Goering-fabriek uit te stel len. Intussen zal hij de Duitse plan. nen voor een „vreedzaam gebruik" van de overgebleven installaties be studeren. Geen proef met waterstofbom WASHINGTON, 21 Maart (Reu ter). Het Amerikaanse minis terie van defensie heeft heden officieel de berichten tegengespro ken, als zou de volgende maand bij de Eniwetok-atol een proef worden genomen met een water stofbom. sterken tot 70.000 man, het aan tal, dat volgens het vredesver drag mag worden aangeworven. Arbeiders gedood Bij botsingen in de provincies schijnen arbeiders te zijn gedood daar waar een treffen met de wapenen heeft plaats gevonden tussen de stakers en de politie KOMENDE TWEE WEKEN: WASHINGTON, 22 Maart (ANP- Aneta). Aneta vernam Dinsdag van niet-officiële zijde dat voor Nederland en België bestemde Amerikaanse militaire uitrusting thans uit de wapenopslagplaatsen naar New York en naar andere havens aan de Atlantische kust wordt vervoerd. Men verwacht, dat in de eerstvolgende twee we ken de verschepingen vanuit New York zullen beginnen. De eerste verschepingen naar Nederland en België betreffen wapens, die direct voor gebruik gereed zijn. Er bestond geen tijd voor revisie van deze eerste zen dingen wapens, zodat militaire uit rusting is uitgezocht, welke zon der meer kon worden verzonden en die afkomstig is uit Ameri kaanse surplus-voorraden. De Zweedse minister van Bui tenlandse Zaken, Oesten Unden, heeft Woensdag- in de Zweedse Kamer verklaard, dat Zweden een politiek van neutraliteit blijft voeren, doch dat het zich tot het uiterste zal verdedigen. Zweden wil buiten de twee grote „blokken" blijven en daarom voerde het besprekingen met de Deense en Noorse regeringen om tot een verdedigend bondgenoot schap te komen. Doch deze be sprekingen leverden geen resul taten op. LONDEN, 22 Maart (Reuter). Ruim vijftig procent van de acht millioen Britse arbeiders, die leden zijn van vakverbonden, welke zijn aangesloten bij de T.U.C., wénst loonsverhoging, het geen in strijd is met de politiek der socialistische regering, die de lonen op het huidige peil wenst te handhaven. De leiders van de T.U C. komen heden bijeen om de hierdoor ontstane situatie te be spreken. Gistermiddag is omstreeks half zes bij Zevenhuizen, tussen Den Haag en Gouda, de 18-jarige J. C. van der Stappen uit Oudewater uit een rijdende trein gevallen en gedood. „Jacob van Heemskerck" te Havanna HAVANNA, 21 Maart (Reuter). De „Jacob van Heemskerck" is Dinsdag voor een beleefdheidsbe zoek van twee dagen te Havanna aangekomen. INCIDENT BIJ MALANG Aneta meldt, dat Donderdag in de omgeving van Malang, tijdens een incident tussen bewapende In donesiërs en vier leden van de Koninklijke Marine, een onder officier en een korporaal van de Koninklijke Marine zijn neerge schoten Een auto met leden van de Kon. Marine werd door vijf bewapende Indonesiërs aangehouden. Twee Marinemannen werden neergescho ten. De twee anderen wisten te ontvluchten. Een achtervolging werd ingezet, waarbij enkele In donesische burgers werden gedood. Men zou geslaagd zijn de daders te arresteren. Noch van de zijde van de Nederlandse marine noch van de zijde van de militaire gouverneur wenste men inlichtingen te geven. De Darul Islam heeft in de kampongs Neggong en Karangsari in het gebied van Garut 500 huizen in brand gestoken. Inmiddels zou echter, naar van bevoegde zijde aan Aneta werd medegedeld, na het op treden van de T.N.I. de Darul Is lam als beweging in het gebied van Garut zijn lamgeslagen. Honderden werden gevangen genomen en de voorraden werden in beslag geno men. Niettemin, aldus Aneta, wor den nog vernietigingen door groe pen van de Darul Islam aangericht. euk hielbandje, in verschillende kleuren, lak en it bruincalfs ïrschoentje. :uk bewerkt meshemden, :ht kwal. 335 Damesdirec- passend 3« Damesnacht- n rose wit af- en Taffet, breed, Mgo meter lerenhemden, na kwal. 4M renpantalons, i pijpen, swerkt O

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1