Carton de Wiart is niet aeslaaad Zitting van Militaire Voorzieningsraad Fox was een trouwe vriend van het Indonesische volk EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD Atlantisch Pact krijgt fundament Vrijmetselarij blijft verboden Conferentie in Den Haag Bestudering van coördinatie van het productieprogram Gesneuveld in Indonesië WESTERLING wordt gearresteerd Demonstraties tegen Atlantisch Pact Kroniek en Kritiek Nog steeds geen Belgisch kabinet Eyskens en Van Cauwelaert weigeren een nieuwe poging Relletjes in Brussel Een R.I.S.-verklaring te New York Mevr. Knickerbocker eist 250.000 dollar Gigantisch bouwplan Uit gesprekken op de Voorjaarsbeurs Nieuw Abonnementsprijs f 4.25 per kwartaal, f 1.43 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank Noordhollands DatrHad HET FEIT H Buiten G veilig, God. is 't nergens (Vondel) A S H VA IV HEDEN Pagina 1 Zaterdag 25 Maart 1950 45e Jaargang No. 11823 Kantoren: HOORN. Draaismgel 59, teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR. Ritsevoort 56, tel 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 IN DE STRIJD tegen het Com munisme, dat ook gedeeltelijk een geheime macht is, wordt wel eens vergeten, dat er nog een geheime macht bestaat, die vrijwel geheel in het duister wroet: de Vrijmet selarij. Is het Communisme de vijand van Godsdienst en Kerk, de Vrijmetselarij is het niet min- der. Deze geheime beweging heeft trouwens door haar strijd tegen de Kerk en de Godsdienst in vele landen de bodem voor het Com munisme bereid. De vraag is hier en daar nu wel eens opgekomen, of de houding van de Kerk tegenover de Vrij metselarij niet veranderd zou worden. In verschillende landen scheen deze vraag zin te hebben, omdat men poogde door het stich ten van afzonderlijke secten de indruk te wekken, alsof een ver zoening tussen de Kerk en deze beweging mogelijk zou zijn. Bo vendien waren nazi-dom en fas cisme verklaarde vijanden van de Vrijmetselarij. Inderdaad, de ene vijand gunde de andere het licht in de ogen niet. En naziéïmse en fascisme wezen ook het commu nisme af, maar dat was voor de Kerk nog geen reden, om zich met het communisme te verzoe nen; integendeel! Vrijmetselarij en Communisme hebben zich na de bevrijding van nationaal-socialisme en fascisme ook niet tot Godsdienst en Kerk bekeerd; integendeel. En het is dan ook een gezaghebbend Ro meins moralist, die dezer dagen in de „Osservatore Romano" (d.d. 18 Maart) betoogde, dat ook de beweging der Vrijmetselaren be wijst, dat de wereld „de tragische les van de laatste wereldoorlog niet begrepen heeft". Het is pater Moriano Cordorani O.P., consultor van de apporte H. Congregatie van het Officie, die in dit artikel uiteen zet, „dat de mens zo goed als niets heeft geleerd en dat de oude dwalingen en stellingen wederom opleven met nog grotere kracht en nog grotere gevaren". Men constateert nogal eens, met blijkbare gevoelens van spijt, dat de oude verhoudingen in de men selijke samenleving weer terug keren, dat van een werkelijke geestelijke vernieuwing zo weinig blijkt, en men richt soortgelijke verwijten bij voorkeur tot de katholieken, die weer in alles hun eigen weg gaan. Maar men beseft dan niet, dat de achtergrond van dit alles is de grote strijd om geestelijke waarden, die op alle terreinen, ook op die van cultuur, sociaal leven en staatkunde, zijn rol speelt. Keert de Kerk zich dus princi pieel tegen het Communisme, zij doet dat ook en blijft dat onver zwakt doen tegen de Vrijmetse larij, met om de woorden van pater Cordorani te gebruiken „haar steeds weer gevoede vijand schap tegen Godsdienst en Kerk". Dit geldt ook voor een bepaalde secte van de Vrijmetselarij, die in sommige landen is opgericht en zich als zodanig niet direct vijan dig verklaart. De schrijver zet echter, met ver wijzingen naar de desbetreffende bepalingen van het Kerkelijk Wetboek, omstandig uiteen, dat het verbod van de Kerk bindend is en blijft voor alle secten van de Vrijmetselarij en hij conclu deert; „de naam Vrijmetselaar be tekent: vijandschap tegen de gods dienst; dat is door zijn woorden en daden bewezen". Belangwekkend is in dit ver band de opmerking van pater Cordorani, dat velen tegenwoor: dig de neiging hebben allerlei levensbeschouwingen, sociale be wegingen en uiteenlopende denk beelden te willen aanpassen. „Dit js" zegt hij onomwonden „een neiging van ketterse aard, al is het ook vaak onbewust". „De gedwongen tegenwoordige benamingen van Katholieke revo- lutionnairen, Katholieke commu nisten, Katholieke vrijmetselaars enz. vormen voor ons, die geen bezoedeling wensen, een hoon en wij weten met Tertullianus, dat er in de wereld niets groter is dan een ware christen, zonder bijvoeglijke naamwoorden en zon der bijvoegsels. Van de Katholie ken wordt vooral gevraagd een duidelijk besef van hun verplich tingen te hebben en te begrijpen, dat elke belediging van de wet van het Evangelie leidt tot een berg van onheilen en van onge lukken voor de zielen en de vol keren", aldus de schrijver. De Vrijmetselarij blijft verbo den, evenals het Communisme. Wij kiezen de een noch de ander, zo min als wij de nazi-leer of het fascisme kozen. En'wij kozen geen van deze, ook al bestreden Hitier en Mussolini de Vrijmetselarij en het Communisme als hun doods vijanden. Er is voor ons maar één keus: „geen ander fundament dan Christus". Hoevelen namen, na de bevrij ding, deze wóórden in de mond en hoevelen bleven ze trouw in de daad? En hoeveel christenen geven zich waarlijk moeite alles te doen, om de waarheid van dat fundament te doen uitstralen? ITALIAANS-TURKS VRIENDSCHAPSVERDRAG ROME, 24 Mrt. (Reuter). Italië en Turkije hebben heden te Rome een verdrag van vriendschap gesloten. Het verdrag, dat deel uit maakt van een aantal verdragen tot versterking van de coöperatie der niet-Communistische landen aan de Middellandse Zee, werd ondertekend door de Turkse en Italiaanse minis ters van Buitenlandse Zaken, Sa- dak en graaf Sforza. Gistermorgen heeft te 's-Gravenhage de eer ste bijeenkomst plaats gehad van de Voor- zieningsraad van het Noord-Atlantisch Pact in het gebouw van de generale staf. De Ame rikaan Hubert Ho ward presideerde de bijeenkomst, 'n Over zicht: v.l.n.r. aan de tafel de vertegen woordigers van Lu xemburg, Nederland (dr. Schoenmaker en dr. Kruisheer), Noor wegen, Portugal, En geland, Ver. Staten, België, Canada, Dene marken, Frankrijk en Italië. Gistermorgen is in de Prinses Julianakazerne te Den Haag, het hoofdkwartier van de generale staf, de vergadering gehouden van de Militaire Voorzieningsraad van het Atlantisch Pact (North Atlantic Military Production and Supply Board). Deze vergadering was de eerste in een reeks van drie, die in deze dagen in Den Haag aan periodieke besprekingen over aange legenheden betreffende het Atlantisch Pact zullen worden gewijd. De vergaderingen van de Mili taire Voorzieningsraad, gepresi deerd door de heer Hubert Ho ward (V.S.), worden gehouden In de grote toneelzaal van de ka zerne, die voor deze gelegenheid op smaakvolle wijze is opgefleurd met wat palmen en bloemstukken. Op het podium prijken in rozet- vorm de vlaggen van de twaalf bij het Atlantisch Pact aangeslo ten landen. Aan de wand hangt verder een groot portret van koningin Juliana en prins Bern- hard. De elf delegaties, IJsland is niet op deze vergadering verte genwoordigd, zitten aan een U- vormige tafel. Het doel van de conferentie was het in beschouwing nemen van De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indo nesië zijn gerapporteerd: Kon Ned. Ind. Leger: Gesneuveld 9 Febr. 1950: Man. soldt 2e kl. infie M. F. Rumemper uit Indonesië. Gesneuveld 17 Febr. 1950: serg.-maj. genie L. Ploeg uit Rotterdam. Gesneuveld 23 Febr. 1950: serg. inf. F. Naumann uit Indonesië. Kon. Marine: Gesneuveld 16 Maart 1950 in de nabijheid van Malang: schipper H. J. C. M. Bol- leurs; Ind. korp. schrijver M. Sumuel. INDIEN HIJ NAAR NEDERLAND KOMT De ministers van Maarsevecn en Licftinck en de Indonesische Hoge Commissaris, mr. Roem, zijn Vrij dag op het vliegveld Kermajoran te Djakarta gearriveerd ter bij woning van de Unie-conferentie die heden begint. Minister van Maarseveen ver klaarde na zijn aankomst aan de journalisten, dat, indien Westerling naar Nederland komt, hij door de Nederlandse regering zou worden gearresteerd en in het openbaar zou worden vervolgd. De sultan van Djogja, die met Hatta, Sjafruddin, dr. Hirschfeld, generaal Buurman van Vreeden en vice-admiraal Kist, ter begroeting aanwezig was, zeide, dat de jour nalist Ritman en vele andere Nederlanders de volgende week zouden worden vrijgelaten. Mr. Roem zei, dat, voorzover het de Indonesische delegatie be treft, Nieuw-Guinea het voornaam ste punt ter bespreking op de con ferentie zou zijn. Indien de confe rentie geen besluit kon nemen, zou waarschijnlijk een commissie wor den benoemd om deze aangelegen heid voor de volgende Unie-confe rentie in September op te lossen. voorstellen, welke werden uitge werkt teneinde te komen tot een gemeenschappelijke en gecoördi neerde productie van militair ma terieel door alle betrokken lan den. De militaire productie- en voorzieningsraad nam met vol doening kennis van de vooruit gang, welke werd gemaakt ten aanzien van het gecoördineerde productieprogramma, hetwelk be oogt te voorzien in de grootst mogelijke stroom van militair ma terieel naar de strijdkrachten van de Noord-Atlantische Pact-mo- gendheden. De raad bestudeerde ook pro blemen van gemeenschappelijk belang, zoals de standaardisatie en besprak de situatie ten aanzien van het contact met de militaire en financiële organen van het Noord-Atlantisch Pact. Behalve de bestudering van de voortgang, die sinds de eerste vergadering op 1 November werd gemaakt, heeft de raad de proble men afgebakend, waaraan de per manente executieve groep in de komende maanden haar aandacht en inspanning dient te geven. Aan het slot van de vergadering gaf mr. Howard, de voorzitter van de militaire productie- en voor zieningsraad, namens de leden uitdrukking aan de grote waar dering voor de door de Neder landse regering verleende gast vrijheid en faciliteiten. Vandaag zal de permanente groep uit het militaire comité van het Atlantisch Pact in vergadering bijeenkomen. In deze „standing group", die zijn standplaats heeft in Washington, zitten alleen ver tegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten. Zij zullen, zo wordt gemeld, voor bereidingen treffen voor de ver gadering van he«i militair comité van het Atlantisch Pact, dat wordt gevormd door de chefs van staven der verschillende landen. Het ligt in de bedoeling, de deelnemers aan de vergaderingen van vertegenwoordigers der door het Atlantisch Pact verbonden mogendheden, excursies aan te bieden; op 30 Maart a.s. naar de Philipsfabrieken te Eindhoven en op 2 April a.s. naar de bloemen tentoonstelling te Lisse. Tabakssmokkel TEGELEN, 24 Mrt. In de ver boden 500 meter strook nabij de grens werden aangehouden twee in woners van Tegelen die 62 pakken tabak naar Duitsland trachtten te smokkelen. Beide mannen zijn ge arresteerd. De tabak werd in be slag genomen. Vluchtelingen uit Tsjecho-Slowakije Gisterenmiddag zijn drie vliegtui gen met politieke vluchtelingen uit Tsjecho-Slowakije op de basis van de Amerikaanse luchtmacht te Er- ding, bij Miinchen, geland. Er wa ren 83 personen aan boord. DE EERSTE COLORADOKEVER Te Udenhout in Noord-Brabrant is een colorado-kever gevangen, voor zover bekend de eerste in dit seizoen in ons land Het voor het aardappelengewas zo schadelijk in sect is aan de bevoegde instanties ter hand gesteld. Harold Laski overleden LONDEN, 24 Mrt. (Reuter). Prof. Harold Laski, de bekende Britse socialist, is vanavond in een Ziekenhuis te Londen overleden. Enkele honderden personen hebben gisteravond op uitnodiging van het z.g. Haagse „Vredes- comité" voor de Amerikaanse ambassade aan de Benoorden- houtseweg te Den Haag gedemon streerd tegen het Atlantisch Pact en de besprekingen die hierover momenteel in Den Haag worden gevoerd. De z.g. „vredesraad" wenste de ambassadeur van de Ver. Staten een protest-memorandum aan te bieden, maar kwam niet verder dan een meter achter de deur. De demonstranten riepen daarop in spreekkoor „vrede" en ontrolden spandoekjes met leuzen als: „weg met de atoombom" en „jeugd eist vrede". Toen de stoet op het Plein onder het zingen van strijdliederen was aangekomen, werd ze door een der voormannen ontbonden. Niet van zins om naar huis te gaan, trok ken de demonstranten de Korte Poten in, waar een charge van de politie hen uiteen dreef. Ministers van Brussels Verdrag vergaderen LONDEN, 24 Mrt (Reuter). ministers van Buitenlandse Zaken, Defensie en Financiën van de Mo gendheden, die zijn aangesloten bij het verdrag van Brussel, zullen op zestien en zeventien April te Brus sel bijeenkomen, aldus werd heden officieel te Londen meegedeeld. DUITSE AMBTENAREN NAAR WEST-BERLIJN BONN, 24 Mrt. (Reuter). West- Duitsland heeft besloten de band met West-Berlijn te versterken door er meer dan 2000 ambtenaren heen te zenden. Er worden o.m. kanto ren van West-Duitse ministehies gevestigd en er komt een regerings vertegenwoordiger. Vredesboodschap (Sm.) De oproep van Paus Pius XII, om morgen, op Passie-Zon dag, de vredesboodschap van het Lijden mee te vieren, vindt weer klank in geheel de wereld en dus ook in Nederland. Namens het Hoogwaardig Episcopaat heeft onze geliefde Kardinaal allen aan gespoord tot deelname aan de bij zondere gebedsoefening op de Zondag, dat de Kerk de H. Passie- tijd begint. Aan de vooravond van Passie-Zondag mag deze aanspo ring ten overvloede met een enkel woord worden onderstreept. Dit is een geschikte gelegenheid, om heel de katholieke wereld in de geest te verenigen met Rome, de stad van het Heilig Jaar, met de Paus, die zelf het voorbeeld van boete en gebed voortdurend geeft. Het is ook een nieuwe kans om daadwerkelijk en persoonlijk iets te d o e n voor de goede vrede, ook tegenover de valse denkbeelden, hierover door vijandige mensen misleidend verbreid. Wij dringen met overtuiging aan op actie te genover de misleidende werk zaamheid van velen, maar actie alléén is niet genoeg Het oude „ora et labora" moet hier richting gevend zijn en in deze wapen spreuk staat niet voor niets het bidden vóórop. De H. Vader be doelt de bijzondere gebedsoefe ning nadrukkelijk als een daad van bidden en boete voor de wereldvrede, op de dag, dat in het bijzonder het Lijden van Christus wordt herdacht, Die voor de ware vrede Zijn leven gaf. Gebed en boete voor de wereld vrede zijn nodig, nu die vurig verlangde vrede uitblijft: „vele volkeren staan vijandig tegenover elkaar, het wederzijds vertrou wen wordt veel geringer zodat een bewapeningswedloop is ont staan, die de gemoederen van allen in angst en spanning brengt" Wat morgen van ons wordt gevraagd, is meedoen aan een boodschap voor de vrede! Wie zou achterblijven, als Rome roept? Hel kabinet van de prins-regent maakte gisteren het volgende bekend: De prins-regent heeft Graaf Carton de Wiart, minister van staat, in audiëntie ontvangen. Graaf Carton de Wiart heeft de prins-regent rapport uitgebracht over xijn informatie-op- dracht. De prins-regent heeft Graaf Carton de Wiart van deze opdracht ontslagen. Er is nog geen nieuwe kabinetsformateur aangewezen. Carton de Wiart heeft een ver klaring afgelegd, waarin hij zei, dat uit het overleg met de minis ters van staat is gebleken, dat een formule voor toenadering tussen de drie partijen niet de vereiste instemming genoot. Zij kon niet als basis dienen van een regering, waarin de drie partijen vertegen woordigd zouden zijn. NEW YORK, 24 Maart (A.N.P.- Aneta) Het voorlichtingsbureau van de republiek der Verenigde Staten van Indonesië heeft Don derdagavond te New York een communiqué uitgegeven onder de titel „Commentaar op het ongeldig verklaren van het contract van Matthew Fox". In dit communiqué wordt het. volgende medegedeeld: „Het ongeldig verklaren van het zgn. contract-Fox door de repu bliek V.S.I. is noch voor de heer Fox noch voor de autoriteiten van de Indonesische regering als een verrassing gekomen. Van de aanvang af wisten de heer Fox en de Indonesische autoriteiten, dat dit contract niet door de V.S.I. in zijn oorspronke lijke vorm zou worden overgeno men. Beide partijen wisten, dat er een defintieve regeling op niet- exclusieve basis door de heer Fox en de V.S.I. getroffen zou worden. Het oorspronkelijk contract was voor zekere doeleinden gesloten VORDERING TEGEN DE K.L.M. Mevrouw Knickerbocker, wier man indertijd bij de ramp met het KLM-vliegtuig „Franeker" te Bombay om het leven is gekomen heeft tegen de KLM een eis inge diend tot schadevergoeding ten bedrage van 250.000 dollar, aldus meldt Reuter. en het heeft daartoe goede dien sten gedaan. De reis die de heer Fox kortgeleden naar Indonesië maakte op uitnodiging van de Indonesische premier, drs Moh Hatta geschiedde om tot een nieuwe vorm van betrekkingen tussen de heer Fox en het Indo nesische volk te komen. Omtrent de definitieve verhouding tussen de heer Fox en de Indonesische regering is nog geen beslissing genomen. Beide partijen zijn thans nog in onderhandeling. Verklaard moet worden, dat de heer Fox een trouwe en oprechte vriend van het Indonesische volk is ge weest. Het was nooit zijn bedoe ling de vooruitgang van Indohesië in de weg te staan. Wat het Indo nesische volk betreft, dit is ge wend degenen, die zich een vriend in moeilijke dagen betoond heb ben, te gedenken". Een kleine brand mef grote schade Gisteravond brak brand uit in het magazijn van de weverij A. H. Pleij te Enschede. De brandweer slaagde erin het vuur tot dit gedeelte van de fabriek te beperken. Hoewel slechts een klein gedeelte uitbrand de ging hier een vrij kostbare voor raad goederen in de vlammen op. De schade wordt geschat op onge veer f 150.000,Verzekering dekt de schade. RAPPORT-LANGEMEYER Vrijdag is aan de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie het rapport aangeboden van de com- missie-Langemeyer inzake het P°- litievraagstuk. Het zal binnenkort worden gepubliceerd. 1000 WONINGEN VOOR DE PROVINCIE GRONINGEN (Eigen bericht De burgemeester van Ulrum heeft opdracht gegeven aan een architectenbureau in Groningen een plan te ontwerpen voor de bouw van 1000 woningen, welke in de provincie zullen worden ge bouwd. Hiervoor is slechts een geringe subsidie nodig; huurprijs f 5.50 per week (selfsupporting). Men meent recht te kunnen laten gel den op een rijkssubsidie van f 50.-. Dit houdt in een verschil van f 350.op de jaarlijkse bijdrage van de normale woningbouw. Het is een verbeterd type arbeiders woning, geschikt voor 5 personen. RUSSEN NAAR COMMUNISTISCH CHINA HONGKONG, 24 Maart (Reu ter). Een groot aantal Sowj et- Russen komt op het ogenblik communistisch Ohina binnen, naar uit dagelijks te Hongkong ontvan gen berichten blijkt. Zij worden deskundigen en adviseurs op technisch, militair, administratief en ander gebied genoemd en zou den bij de centrale en plaatselijke regering te werk zijn gesteld. Alleen te Sjanghai schat men hun aantal op 2000 tot 6000. Te Peking zouden zich enkele duizenden Russen bevinden en over andere groepen berichten binnen komen uit Tientsin, Tsinan, Nanking en andere steden. Volgens Britse kringen te Hongkong kan overtui gend bewezen worden, dat vele Engelsen en andere buitenlanders hun huizen te Hoengdjao, een voorstad van Sjanghai, hebben moeten verlaten om plaats te maken voor de Russen. Gaston Eyskens, de aftredende katholieke Belgische premier, en Frans van Cauwelaert, de katho lieke voorzitter van de Kamer van Afgevaardigden, hebben beide ge weigerd een homogeen katholieke regering te vormen, zo werd gis teravond uit gezaghebbende bron ve.rnomen. Prins-regent Karei had hen ver zocht een opdracht hiertoe te aan vaarden, nadat Graaf Carton de Wiart zijn pogingen om de aftre dende katholiek-liberale coalitie te herstellen had moeten opgeven. In katholieke kringen noemt men als kabinetsformateur de ka tholieke oud-ministers Struyen, Duvieusart en Segers. Vandaag zullen de liberale par lementsleden besprekingen voe ren. In liberale kringen zou een sterke stroming bestaan om, onder bepaalde voorwaarden, met de C.V.P. een nieuwe regering te vormen. De stakingen, die door het socia listische vakverbond voor gisteren waren uitgeschreven, zijn vrijwel zonder incidenten verlopen. Slechts in het centrum van Brussel kwam het tot relletjes toen de studenten van de Vrije Universiteit trachtten de rails van trams die in Brussel nog reden, te blokkeren door er vuilnisem mers op te werpen en de tram beugels vernielden. Hierbij kwam het dikwijls tot schermutselingen tussen de studenten en de politie. Er werden in totaal te Brussel 200 trams beschadigd. Een tramcontroleur werd mis handeld. Werkwillig personeel van andere trams werd door stakers en studenten achterna gezeten. De vluchtelingen probeerden zich in een warenhuis in veiligheid te brengen, doch hun belagers ach tervolgden hen zelfs dwars door de afdeling aardewerk, waar zij een ware ravage aanrichtten. Stu denten van de Vrije Universiteit verbrandden stropoppen van priesters en riepen: „Weg met de geestelijkheid" en „Abdicatie". Vogelpest breidt xieh niet uit De verspreiding van de pseudo- vogelpest in Nederland schijnt voorshands tot staan gebracht te zijn. Men kope echter nog geen kippen van onbekende of twijfel achtige herkomst. In totaal zijn tot nu toe in ons land 29 besmettingsgevallen waar genomen en er zijn bijna 3.100 kip pen afgeslacht en vernietigd. SCHOENEN. „De beurs ligt voor onze branche niet gunstig. De winkelier bestelt zijn voorjaarscollectie in November en met de najaarscollectie gaan wij in Juni op stap. Maar natuurlijk zijn we er: om te laten zien dat we er nog zijn", HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. „Er is merkbare terug gang. Het aanbod begint de vraag te overtreffen. Uit andere branches nemen velen artikelen uit de onze „er bij". Ze ver hopen er goudmijnen van, maar dat wordt niets. Ik heb nog weinig optimistische geluiden gehoord van collega's hier. Vorig jaar hadden we met vijf man in de stand voortdurend druk werk Maar dat is voorbij". VOEDINGS- EN GENOTMIDDELEN. „We hebben het op de twee eerste, de exportdagen zeer druk gehad en vele goede contacten gelegd". CHOCOLATERIE. „Ja, we zijn hier o.a. met het Sinterklaas- goed. Dat wordt altijd op de voorjaarsbeurs gebracht IN HET COLLECTIEVE WEST-DUITSE PAVILJOEN. „We moesten hier met veel meer producten kunnen komen. Maar de grote bedrijven met naam, liggen in puin of zijn ontmanteld". IN HET POOLSE PAVILJOEN (op de muur). „De schep pende kracht der arbeidende massa, die het vijfjarenplan van het Nieuwe Volks-Polen deed verwezenlijken EEN VERKEERSAGENT. „De drukte is geweldig. Maar we hebben de zaak piekfijn voor elkaar, al zeg ik het zelf. Pardon. Hé, afstappen daar SuPPOOST. „De kisten met het spul van Tsjecho-Slowakije staan in de douane-loods, meneer". MEER OVER DE BEURS: elders in dit nummer. 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1