tè- DETULPENRALLYE DOOR ALKMAAR Hulpverlening bij brand met vier buitengemeenten tx CLIJNK GROEN Jaarvergadering „Goed Wonen" Lijst 2 Sijperda Een zware rit achter de rug Een nieuwe R. K. Jongens U.L.O. 26 APRIL Provinciale Staten Steun aan Ons Aller Belang Bouwen, bouwen en nog eens bouwen 26 APRIL Provinciale Staten Kleding naar Maai THEEVISITE? BRIDGEAVOND JE? AAT S0ECKER Laatste Nieuws Een nieuwe ontspanningszaal Voor jaarsveemarkt Marktberichten metalen wasmachines m. electrische wringer f 485.- GEBR. FRAAIJ - ALKMAAR ALLEEN PRIMA KWALITEIT NICK DOETS - ALKMAAR PAGINA 2 DONDERDAG 20 APRIL 1950 Gisteren zouden de rijders van de Tulpen-rallye Alkmaar aandoen op hun laatste traject vóór de finish in Noordwijk. Bij de Stedelijke Muziektuin hing het spandoek, dat aankondigde, dat daar de controlepost gevestigd was, maar toen wij er aan kwamen, gelijk met de regen, om negen uur in de morgen, was er nog geen sprake van een controlepost. Er zat een eenzame Rode Kruis-soldaat naar de regen te turen. Hem had de telefoon misschien, even valselijk als ons, bericht, dat de eerste rijders om een uur of negen verwacht konden worden. Wij vonden een boekje in een van onze zakken en wij hebben daarin het een en ander gelezen over allerlei zaken die de produc tie van films betreffen. Toen het eerste team van de rallye binnen viel, hadden wij het boek nage noeg uit. De regen geloofde het ook wel en dat vonden wij spor tief van die regen, al bleef de morgen druilerig en grijs. Om half twaalf reed de eerste auto aan. Twee montere Britten reden hun Vauxhall terzijde, stapten uit, begroetten kennissen, lieten hun paperassen afstempe len en rustten wat uit in het res taurant. Het was het Engelse team Walton-Kirkley, Zondag in Glasgow gestart. Hun wagen droeg het nummer 3. Monter, maar vermoeid van de zware rit, die de tocht door de Vogezen is geweest en de nog zwaarder rit, die het traject der duizend boch ten tussen Luxemburg en Luik was, hadden de eerstgekomenen alle lof voor de organisatie van de tulpenrallye. Trouwens alle deelnemers, niet het minst de vele buitenlanders, waren enthousiast over het optreden van de Neder landse verkeerspolitie die prachtig werk heeft verricht. Toen de eerste Engelsen binnen waren, werd bekend, dat in Zut- phen een dodelijk ongeval was gebeurd. Het eerste team, Cross- ley-Beaumont, was daar met de wagen tegen een boom gereden. Het ongeval eiste een dode en een zwaar gewonde. Een kwartier na het binnen rijden van het eerste team, reden het tweede en derde de Prinses Julianalaan op. Het waren de nummers 10 en 4, Odell-Smitb met Triumph, en Robinson-Ward- Roll met Jowett. Met hen, even eens te Glasgow gestarte Engel sen, reed het eerst-aangekomen team door naar Noordwijk. Lang zamerhand begonnen toen de rallye-rijders binnen te druppelen. Veel Britten aanvankelijk. Prachtige wagens waren er te zien, grote moderne sleeën en kleine, handige sportwagentjes. Er waren er, die zwaar gehavend waren. De meeste waren stoffig, een enkele glom als was zij pas uit de garage gehaald. Glimmend waren ook veel mannelijke kaken, clean-shaven hoe dan ook, en men vroeg zich af hoe de man nelijke deelnemers aan deze tul pen-rallye, die ieder zonder uit zondering een zware opgave noemde, nog tijd vonden om zich te scheren. Trouwens, de bewon derenswaardige damesteams, die er ook waren, kon men het even min aanzien, dat zii drie dagen achtereen in een auto hadden ge leefd, zonder noemenswaardige slaap, met nauwelijks wat eten, want voor slapen en eten had men weinig tijd, tijdens deze rallye. Alkmaar ontving de rallye- rijders hartelijk, op een recht Alkmaarse en een recht Hollandse wijze. Een kaasdrager met rode veemhoed en smetteloos in 't wit, bood elke deelnemer een biscuitje met kaas aan, een aardige attentie van V.V.V. Alcmaria, en de firma Hulstkamp zorgde voor de onver valste Hollandse jenever. Elk team was een karakteristiek groenstenen kruikje met dit on- IN BERGERWEG-KWARTIER ALKMAAR Het bestuur van de R. K. schoolver. „St. Joseph" deed bij adres van 28 Maart j.l. het verzoek tot het gemeentebestuur, om gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor de bouw van een tienklassige R. K. Jongens- schooi voor ULO, zo mogelijk op een terrein, gelegen tussen de Jan Steenstraat, de Ferd. Bolstraat en de v. d. Helststraat in het Berger- wegkwartier. De bouw van deze school is door de minister geplaatst op de urgentielijst voor scholen bouw voor 1950. Het is de bedoeling van het school bestuur om, zodra het nieuwe ge bouw is voltooid, daarin de leerlin gen van de St. Josephschool (ULO) te huisvesten en in deze school een aantal leerlingen van een der an dere onder het beheer van het schoolbestuur staande scholen voor gewoon lager onderwijs onder te vergelijkelijke vocht toebedacht en wij hoorden uit menige wagen dankwoorden, die erop neerkwa men, dat die moede, maar montere mannen daar nou net op hadden zitten wachten. Bekenden Er waren al heel wat Engelsen epasseerd, toen het Hollandse trio Jan Moeyes-P. Groenhart-J. Blaauboer, uit Heerhugowaard binnenliep. Er was een hartelijke begroeting van vrouw en kind en de Hollanders vertelden, dat zij 6 strafpunten hadden opgelopen, twee in 'de bergen en de rest in de duizend bochten. Het parcours noemden zij enorm zwaar, te zwaar eigenlijk. In de Vogezen hadden zij met sneeuw en slecht weer te kampen gehad. Maar over de organisatie van de tulpen rallye waren zij al evenzeer te spreken als de Engelse deelne mers. Om half één waren zij bij de controlepost, zij voelden zich fit en zij startten al spoedig weer voor de laatste etappe. Om half één zagen wij de eerste dames ploeg langs trekken. Ook de da mes maakten een uitermate frisse indruk. Meisjes van de V.V.V. deelden foldertjes uit en er be gon zelfs hier en daar wat zon door de grauwe wolken heen te breken. Er kwamen nog steeds Britten binnen, er ging een Zwit ser voorbij- en daar kwam de eer ste Alkmaarse deelnemer, het echtpaar Kokkes, fris en moe tegelijk, blij Alkmaar weer te zien. Zij gingen even, heel even, bij huis aan, kwamen toen even, heel even, weerom bij de Muziek tuin en gingen toen door, naar de finish. Het tweede Alkmaarse koppel, de heer en mevrouw Krom, kwam om half twee bin nen. Zij hadden strafpunten opge lopen in de Vogezen. Er zullen trouwens maar weinig deelnemers zijn, die ze daar niet hebben be haald. Misschien het echtpaar geen strafpunten te hebben, maar volkomen zeker was hij er niet van. Wij zagen de heer Timmer man uit Schoorl in een Belgische wagen binnenlopen. Alle lof voor de verkeerspolitie, zei die, en ,,'t was een zeer zware route". Dat beaamden trouwens voor de zo veelste maal de heren Vingerling uit Heiloo en Hed de Vries en Rood uit Alkmaar. De laatste twee zagen er wat men noemt, verweerd uit. Zij hadden veel ongemak gehad. „Het was een verschrikkelijk traject". Zij wisten niet, hoeveel strafpunten ze had den. Na het stuk met de duizend bochten waren ze 40 minuten te laat geweest, omdat ze een uit de bocht geraakte Opel geholpen hadden. Drie dagen hadden ze niet gegeten en geslapen. „Nooit meer zo'n rit", zeiden ze, en dat kwam uit de grond van hun hart. Over ongemakken gesproken, een Engels team, dat zonder één strafpunt in Alkmaar arriveerde, kreeg hier pech en moest twee uur lang aan de kant van de weg met vereende krachten en vieze vingers peuteren en prutsen, tot dat het om half vier, knallend als de kop van jut, onder hartelijk applaus van de vele belangstellen den, in de richting Noordwijk ver dween. Die belangstellenden, die vaker voor dan achter de inder haast gespannen touwen stonden, gaven de Alkmaarse politieman nen nogal wat werk. Een Noorse vacantieganger die, even buiten Alkmaar, in zijn wa gen aan het toeren was, zal wel niet zo enthousiast geweest zijn over de rallye als menig sportman, want een der deelnemers raakte zijn auto zo hardhandig, dat hij danig ontzet, naar een Alkmaarse garage gesleept moest worden. De rallye-man reed door, met een ge havende wagen weliswaar en met een verband om zijn hoofd, maar hij rééd door en hij zal, nu- wij dit schrijven, wel hoog en breed in Noordwijk zitten, als hij ten minste niet al slaapt, want dat kunnen we ons ook voorstellen, na drie moeilijke dagen. Tot 's avonds trok de stoet der deelnemers aan de internationale tulpenrallye, langs de met pijlen 'gemarkeerde wegen, Alkmaar bin nen en Alkmaar door, op naar de finish, naar Noordwijk. Zij hebben een zware tocht gehad, maar de mannen van de controlecommissie in Alkmaar hebben ook geen ge makkelijke dag gehad, daar in de Prinses Julianalaan, en hun en thousiasme mag dan ook wel (Advertentie) DE MOTORRACES TE ALKMAAR ALKMAAR Zoals blijkt uit een advertentie in dit blad, zullen de motorwedstrijden, die op 2e Paasdag door de K.N.M.V. wegens zware re genval afgelast moésten worden, nu worden gehoudeiï op Zaterdag 22 April a.s. te 4 uur n.m. Aan deze motorwedstrijden zullen dezelfde renners met hetzelfde pro gramma deelnemen. De kaarten, ge nomen op 10 April zijn voor deze wedstrijden geldig, doch de uitnodi gingskaarten en middenterreinkaar ten en de kaarten voor het ren nerskamp zijn vervangen door nieu we kaarten, zodat voor deze catego rieën de oude kaarten niet meer gel dig zijn. Ook voor deze wedstrijden bestaat weer grote belangstelling, hetgeen wel blijkt uit de voorver koop. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Johannes P.M. zn. van J.J. Duin en G. van Loenen, Agnes dochter v L.H. Woer- de en M.Th.F. Genefaas, Joseph, zn. van J.D.H. Savonije en J.M. Ber trums. Gehuwd: Coenraad Entius en Ge- rarda J. Pater. Sietse J. Noom en Catharina van Dalfsen. Overleden: Wilhelmus C.M. Oud, oud 1 jaar. hebben de verkiezingen voor de plaats. In heel Noordholland heeft de Katholieke Volkspartij GEMEENTERAAD SINT PANCRAS a Kokkes. De heer Kokkes dacht degelijk geprezen worden. In de Statenkring DEN HELDER Is de bovenste candidaat de hr. Die moet U hebben. LIJST 2 met de naam Groen. ALKMAAR. In de korte rede waarmee de voorzitter van de R. K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen", de heer C. M. A. van Mierlo, de gisteravond gehouden jaarvergadering van deze vereniging opende, werd gememoreerd dat het afgelopen jaar, wat betreft de voorgenomen nieuwbouw, niet het succes heeft gebracht dat de vereniging zich had voorgesteld. Voor de vele werkzaamheden, die de architect van de vereniging, de heer Keesom, heeft verricht in het belang van de plannen dezer nieuwbouw, bracht de voorzitter hem hartelijk dank. Men zal alsnog proberen toestemming te krijgen de plannen van de vereniging te verwezenlijken. Een woord van dank tot bestuurs leden en commissarissen besloot de openingsrede. brengen. Aangezien de aanvraag voldoet aan de wettelijke eisen, stellen B. en van de verenigingskas bleken de Uit het jaarverslag van de secre taris de heer P. Zeegers, valt te melden dat het ledental van „Goed Wonen" met 66 is gestegen. Er zouden 73 woningen worden gebouwd. De plannen en de goed keuringen waren er, doch omdat het bouwvolume ontoereikend was, konden de plannen niet ver wezenlijkt worden. Het bouw volume 1950 viel tegen. Er zijn 47 montagewoningen aan de ver eniging toegewezen, waarin 69 gezinnen kunnen worden gehuis vest. De gang van zaken kan niet anders dan teleurstellend genoemd worden. Aan het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer A. E. A. Buissink, ontlenen wij het vol gende. Specificatie van in bezit tingen opgenomen boekwaarde van woningen: Baansingel f 544.638,55 St. Jozefstraat f 169.491,72, gr. woningen Popel- manslaan f 75.953,98, kl. woningen Popelmanslaan f 70.056,21. Door nadelige woningexploitatie is een verliessaldo ontstaan v. f 27.720,03, dat door rijk en gemeente zal worden gedekt. Uit de exploitatie rekeningen bleken de lasten voor de Baansingel te bedragen f48.897,77, de baten f226.655,71; lasten St. Jozefstraat f 13.208,93, baten f8.257,71; lasten Popel manslaan, grote won. f 7.151,60, kl. won. f 5,758,13, baten gr. won. f5.748,55, kl. won. f6.634,43. Al leen dus de exploitatie van do kleine woningen aan de Popel manslaan heeft een batig saldo opgeleverd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat wel degeli.jk voldoende zorg wordt be steed aan het onderhoud van de woningen van de vereniging. Ook W. voor de gevraagde medewerking te verlenen, hetgeen nog niet in houdt, dat reeds een beslissing is genomen omtrent de plaats, waar de school zal worden gebouwd. Dierenbescherming ALKMAAR Sinds enige dagen zwerft in de omgeving van het sta tion een klein hondje. Kentekenen: wit-bruin, staande oren, reu, ong. 1 jaar oud. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baanstraat, Alkmaar. hebben de verkiezingen voor de plaats. In heel Noordholland heeft de Katholieke Volkspartij In de Statenkring ZAANDAM is de bovenste candidaat de hr. Die moet U hebben. LIJST 2 met de naam Clijnk. uitgaven de inkomsten te hebben overtroffen. Thans is daar in kas f5115,64. Op advies van de Raad van Commissarissen hechtte de ver gadering haar aan balans, verlies- en winstrekening over 1949. De heren P.' Zeegers, secretaris, A. E. A. Buissink, penningmeester. Joh. Koopmeiners en Joh. de Boer, commissarissen, periodiek aftre dend, werden bij acclamatie her kozen evenals de heer G. van Slingerland, die periodiek aftrad als lid van de raad van commis sarissen. De heer v. Slingerland dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak een bijzon der woord van lof en dank aan het adres van de penningmeester. Het bestuursvoorstel tot rente betaling over '49 op de volgestorte aandelen werd aanvaard. 47 montagewoningen en een nieuw nlan. Nadat de voorzitter een woord van dank had gesproken voor het verdienstelijke werk van de wo- ningdistribuant, de heer Veen, machtigde de vergadering het be stuur tot in eigendom en exploi tatie nemen van 47 door de ge meente Alkmaar te bouwen mon tagewoningen. Het afgelopen jaar bracht in zoverre teleurstel ling, dat slechts deze montage woningen voor" de vereniging zijn overgebleven. Hierin zullen 69 ge zinnen kunnen worden gehuisvest Er zijn 25 eengezinswoningen en 44 woongelegenheden, die eigen lijk niet volwaardig te noemen zijn voor katholieke gezinnen, dóch deze, duplexwoningen, zul len over een jaar of tien, door middel van een eenvoudige ver andering kunnen worden omgezet in eengezinswoningen. Exploitatieverlies Het exploitatieverlies op deze woningen zal door rijk en ge meente worden gedragen. Nu het vorige plan tot nieuwbouw schip breuk heeft geleden, heeft de ver eniging een tip tot het maken van een bouwplan in de z.g. f 100. sector ter harte genomen. Dit be tekent een plan tot de bouw van woningen waarvoor de rijksbij drage niet groter behoeft te zijn dan ongeveer f 100.Deze wo ningbouw wordt door de minister toegestaan tot een zekere limiet. Er is een plan. De gemeente werkt mede, er is grond beschik baar nabij de Coornhertkade. Dit plan omvat 10 woningen met drie woonlagen, dus 30 woongelegen heden. Zeker de eerste jaren mag men verwachten dat huis en beide verdiepingen bewoond zullen zijn. De vergadering stelde zich achter Schoutenstraat - Alkmaar (Adv.) Blokfluitcursus ALKMAAR Binnenkort zullen alhier speciale blokfluitcursussen onder serieuze leiding gehouden worden. De heer W. Haanraadts, die zo juist terug is van de im structieve cursus voor leerkrach ten. onder leiding van de blokfluit- paedagoog Gerrit Vellekoop, aan de Volkshogeschool te Bergen, zal hiertoe het initiatief nemen. De blokfluit is een bij uitstek geschikt instrument tot muzikale vorming van de jeugd. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie rubriek. MASSAZANG OP KONINGINNEDAG ALKMAAR Op Koninginnedag is de Massale Volkszang op het Ca nadaplein. De zangers en zangeres sen, leden van de deelnemende zangverenigingen worden uitgeno digd voer de repetities, welke op Vrijdag 21 en 28 April des avonds 8 uur in de aula van het Gymnasium (ingang Bergerhout naast het ge réchtsgebouw) wordt gehouden on der leiding van Joh. Kuiper. Ook de zangeressen en zangers buiten verenigingsverband worden uitgeno digd deze repetities bij te wonen. het bouwplan. De woningbouw vereniging en de gemeente zullen ieder voor 50 percent te beslissen 'nebben over de toewijzing der woningen. Woongelegenheid grote gezinnen. Uit de vergadering werd ge vraagd om woongelegenheid voor grote gezinnen met 10 en meer kinderen. He bestuur zegde zijn diligentie toe. Nadat enige vrij bittere opmerkingen waren ge maakt over de woningdistributie zoals die door het huisvestings bureau geschiedt, merkte de heer van Slingerland,- die tenslotte als wethouder van volkshuisvesting in deze materie allereerst thuis is, op, dat het probleem van de wo ningverdeling een uiterst moei lijk probleem is. Er zijn 1100 wo ningzoekenden en er is geen wo ning. „Geschiedt er onrecht", aldus de heer v. Slingerland, „doch daar is geen sprake van naar mijn overtuiging, kom dan op mijn spreekuur en bespreek uw grie ven. De enige oplossing voor het schrikbarende probleem der wo ningnood is bouwen, bouwen en nog eens bouwen." De rondvraag leverde het vol gende op. De mogelijkheid tot het treffen van maatregelen tegen vernielingen, door kinderen aan woningen aangebracht, zal onder het oog worden gezien evenals die tot afschutting van het achter uit aan de Baansingel. Op een vraag om medewerking tot bouw van winkelhuizen zegde het be stuur zijn oplettendheid toe. AANWINST VOOR MUSEUM ALKMAAR. Het gemeentebe stuur heeft van mevr. A. Nierop- Schreuder alhier, die reeds eerder een grote verzameling voorwerpen, platen en prenten aan het Stedelijk Museum heeft geschonken, ontvan gen: een mahoniehouten bureau kabinet, tien werken van de schil der Dirk Weeshoff, zes werken van Jacob de Bleyker Sr. en idem Jr.; twee werken van J. Kanteen, werk van J. van Straten, van Pieter Plas, B. G. ten Berge, N. Scheepers, A. v. Everdingen en voorts enig Chi nees hout- en zilverwerk, alsmede enig 18e en 19e eeuws oud-Hollands aardewerk. B. en W. stellen de Raad voor, onder betuiging van bijzondere dank aan mw. Nierop, deze schen king te aanvaarden. OPROEP ALKMAAR Velen gaven reeds gehoor aan onze oproep zich als collectant of collectrice beschikbaar te stellen voor de op Zaterdag 22 April a.s. te houden „Emmabloem- collecte". Wij hebben nog enkele bussen beschikbaar. Stelt ons niet teleur. Er mag geen bus ongebruikt blijven staan. Ook zij. die slechts enkele uren kunnen collecteren, zijn van harte welkom. Meldt U dan uiterlijk Zaterdagmorgen 9 uur in het Gebouw van de Sociale Raad, Langestraat 87 (naast het Stadhuis) DE TULPAN-RALLYE. ALKMAAR Het echtpaar Kok kes uit Alkmaar dat aan de rallye heeft deelgenomen heeft inderdaad zonder strafpunten te hebben opge lopen de finish te Noordwijk be reikt. In ons verslag van de rit door Alkmaar maakten wij geen melding van de Alkmaarse equipe Kooij- Langedijk-de Vries. Ze zijn wei de gelijk de controle gepasseerd, het team was echter reeds te Lyon uit gevallen ten gevolge van pech. Gewijzigd programma Schoolvoetbal ALKMAAR 4.30 uur VGLO I —Ulo Juliana III terr. B, kleeldk3/4 Vrijdag 21 April; 4.30 uur Ulo Alk maar IVAmb. sch. VI terr. D, kleedk. 5/6, Vrijdag 21 April. Zaterdag 22 April, terr. Alkm, Boys, Sportlaan: 1.30 uur Amb. sch II—HBS V; 2.40 uur Ulo Alkmaar II Ulo Bergen I; 3.50 uur Handels school IIIAmb. sch. IV; 3 uur Amb. sch. VUlo Bergen II. De lijst van ingekomen stukken telde 13 stukken. Hierbij was o.m. een brief van de leden Kloosterboer en De Vries, omtrent de toestand van het Daalmeerpad, welke zij zeer onbevredigend noemen. Voor zitter zegt dit onderwerp nogmaals met de gemeente-opzichter en ge meentewerkman te hebben bespro ken en persoonlijk heeft hij er zich van overtuigd, dat zwakke plekken eruit werden genomen. Levensge vaarlijk is dit pad in geen geval. De Vries merkt op te hebben waargenomen, dat inderdaad tot heden heel wat aan het pad is ge beurd, maar volgens zijn mening nog niet genoeg. Als In de a.s. zo mer wederom vele fietsers oveT het pad zullen gaan is het z.i. nog niet verantwoord. Na enige bespreking wördt besloten dat voorzitter deze zaak nog eens tezamen met de ge meentewerkman onder de loupe zal nemen, opdat het pad zo spoedig mogelijk in een goed berijdbare staat wordt gebracht. Op verzoek zal de subsidie aan de Ver. Gezinszorg worden verdub beld, waardoor zij in staat zal zijn 2 vaste gezinsverzorgsters aan te stellen. De Raad steunt de Middenstandstentoonstelling. Ingekomen is een brief van de Middenstandsvereniging „Ons Aller Belang", houdende het verzoek f 200 te storten in het z.g. „Garantie fonds" tot het houden van een tentoonstelling op 4, 5 en 6 Mei a.s. Voorzitter zegt dat het College van Burgemeester en Wethouders wel sympahiek tegenover dit voorstel staat en zij stellen dan ook voor dit verzoek in te willigen. Wethouder Groen, bestuurslid van O.A.B., licht dit verzoek nader toe, waaruit blijkt dat de kosten hoog zijn. Er komt een tent van 10 bij 60 M. De stands worden verpacht voor f 2.50 per M2 en f 10.moet worden gestort door de ondernemer in het z.g. garantiefonds. Overigens zal veel afhangen van het bezoek der belangstellenden. Eenstemmig is men van oordeel, dat hiermede een algemeen belang wordt gediend en overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten f 200. in het genoemde fonds te storten, wat dus inhoudt dat dit bedrag zal worden terugbetaald als dit finan cieel mogelijk is. TOT KANTOORHOUDER BENOEMD ST. PANCRAS Met ingang van 1 Mei a.s. is onze plaatsgenoot W. Hes benoemd tot kantoorhou der te Wognum. Voordien was de heer Hes besteller te Sint Pancras. HOE STAAT HET MET DE WONINGBOUW? ST. PANCRAS Voor het jaar 1950 is aan de gemeente Sint Pan cras toegewezen 260 M3 bouwvo lume. Alle pog\igen van het ge meentebestuur, om er nog 260 M3 bij te krijgen, om zodoende te ge raken tot de bouw van een dubbele woning, hebben gefaald. Door Bur- gem. en Wethouders Is nu be sloten de toewijzing van 1950 over te dragen aan de gemeente Koe dijk; in 1951 krijgt de gemeente deze 260 M3 weer terug van Koe dijk en met de toewijzing van 1951 zal dan in ieder geval een dubbele woning kunnen worden gebouwd. TER OPLUISTERING: Amandelkrullen Alkmaarse Jongens Wellingtons Turons (recept 1793) en Zoute Koekjes Gevulde Kaaskoekjes Zoute Amandelen Zoute Bombaynoten RITSEVOORT 32 Telef. 2801 Alkmaar EERSTE LUSTRUM-VIERING K.j.B. HEILOO HEILOO Zondag 23 April is het vijf jaar geleden, dat de K.J.B. te Heiloo in het leven werd geroepen door enige oud-leden van de voor malige Gezellenvereniging. Thans is de K.J.B. een bloeiende vereniging. Uit dankbaarheid hiervoor zal dan ook a.s. Zondag een H. Mis worden opgedragen door de geestelijke ad viseur, de weleerw. hr. kap. Adank. Onder deze H. Mis zal er een alg. H. Communie zijn voor alle leden van de K.J.B. Om half tien ongeveer wordt dan gezamenlijk ontbeten in het Gezellentehuis. Doch het blijft niet alleen hierbij; des avonds om 8 uur wordt in het Brunogebouw door de K.J.B. het toneelstuk opgevoerd „Sterk moet een mens zijn", waarbij alle ouders zijn uitgenodigd, alsme de de leden. Tevens zullen andere belangstellenden en toneelliefheb bers toegang hebben tegen de en treeprijs van f 1.Plaats bespreken op de dag der uitvoering 's morgens om 11 uur in het Gezellentehuis. Het KJB-bestuur verwacht een grote opkomst. Dat de lustrumviering een groot succes moge zijn. Onderscheiding OUDORP Aan de heer W. F. H. van Zwanenburg alhier is het ere teken voor orde en vrede, met de gespen 1946 1947 1948 toegekend, zulks in verband met de militaire dienst in Indonesië verricht. De bur gemeester reikte de onderscheiding aan de betrokkene uit. Burgerlijke Stand OUDORP. Geboren: Jan Ja cob, z. v. Charles Barten en Jansje Tjeertes; Sibbele z.v. Bate Piersma en Esther de Wit; Jan Johan, z.v. Jan van der Werf en Johanna Holema. Ondertrouwd: Jozef Marie Ja- min, oud 26 jaar, mijnwerker te Brunsum en Maria Elisabeth Hahn, zonder beroep, oud 23 jaar te Oudorp. Overleden; Jan Cristiaan Dek ker, zonder beroep, oud 74 jaar Ingekomen: Maartje Dobma dienstbode, van Oterleek naar Kievitstraat 28; Margaretha Mooij (wed. Staa) zonder beroep van Alkmaar naar Oudorperweg 21 c; Susanna van Hal, kinder juffrouw, van Tilburg naar Ka naaldijk 22; Klaas de Geus, zon der beroep, van Sint Pancras naar Kievitstraat 3; Eibert van der Wal, metaalbewerker, van Sint Pancras naar Kievitstraat 3; Cornells Hoogvorst, grondarbei- der van Schoorl naar Ooievaar straat 19. Vertrokken: Sijvert Bakker naar Deventer, Walstraat 135; Maartje van Esseveld (wed. P. Vader) naar Heiloo, Westerweg 241; Hjntje Roos naar Amers- fort, Celsiusstraat 52; Geert Nie- WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond: WEINIG BEWOLKING. Droog weer met over het alge meen weinig bewolking. Vannacht op enkele plaatsen voornamelijk op droge gronden lichte nacht vorst. Overdag iels hogere tem peraturen dan vandaag. Matige tot zwakke wind uit Oostelijke richtingen. (Adv.) mejier naar Alkmaar, Heem raadstraat 2; Willem H. Ankrin- ga naar Den Helder, Kazerne Mijnendienst; Tinus Blokker naar Brunsum, Pelgrimweg 41; Bos Afra C. M. naar Haarlem, Breestraat 9; Tromp Wiebe naar Sint Pancras, Vijzellaan 220 c; Johanna C. W. Ankringa (wed. Nieuwenkamp) naar Alkmaar, Bergerweg 119; Willem Pater naar Schoorl, Hargervaart 187. Z. H. DE PAUS ONTVING MINISTER STIKKER VATICAANSTAD, 20 April (A..FP.). De Paus heeft mr. D. U. Stikker, de Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken, voorzitter van de O.E.E.S., in par ticuliere audiëntie ontvangen. Minister Stikker werd vergezeld door jhr. mr. M. W. van Weede, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister bij de Heilige Stoel. (Advertentie.) OF EEN GEMODERNISEERD BRUNO-GEBOUW? HEILOO Onder voorzitter schap van de heer W. Tamis kwa men vele afgevaardigden van ver enigingen bijeen om een oplossing te zoeken voor het uitbreiden van het Beursgebouw of zelfs het bou wen van een nieuw ontspannings gebouw. Ook de Zeereerw. heer pastoor J. van Muyen was aanwe zig. De vergadering was bijeenge roepen door de raad van overleg. Na uitvoerige besprekingen werd besloten een studiecommissie te be noemen, die in een zo kort mogelijk tijdsbestek een plan zal ontwerpen en tevens zal trachten bronnen aan te boren voor financiering. De commissie bestaat uit de he ren Aad. Ham (architect); A. Kos ters, J0 Kueter- A. Borst, W. Laan en Herm. Groot. De gemeentebesturen van Aker sloot, Sehermerhorn, Uitgeest en Zd. en Nrd. Schermer hebben te kennen gegeven een gemeenschap pelijke regeling inzake hulpverle ning bij brand met Alkmaar te willen treffen; genoemde gemeen ten beschikken weliswaar over een brandweer, doch willen bij bran den van grote omvang op de steun van de Alkmaarse Brandweer kun nen rekenen. Door de preventieve maatregelen, welke in Alkmaar zijn getroffen, is het aantal branden alhier ver minderd; de paraatheid en vaar digheid van de manschappen die nen echter door veelvuldig oefenen op peil gehouden te worden en ook van dit standpunt bekeken, is de hulpverlening aan buitenge, meenten zeer nuttig. De hulpverlening kan tevens omvatten het geven van advies in- Het was geen beste dag, Woensdag, waarop de traditionele voorjaars veemarkt werd gehouden, De handel was maar matig, omdat de prijzen flink aan de hoge kant waren. En het weer werkte ook aj niet mee om de stemming, die kooplieden en standwerkers met overdroten ener gie trachtten te redden, nog op te voeren. Aan de .ene zijde van de markt daar waar de kooplieden hun kraampjes hadden opgesteld, was 't zelfs angstig stil. Alleen de man, die voor de laatste, de allerlaatste keer en dan nog slechts aan heus niet meer dan 24 personen scheermesjes met portefeuille verkocht, nadat hij in onvervalst Amsterdams 'n flinke speech had weggegeven, mocht op meer dan normale belangstelling rekenen. Aan de zijde der koeien, waarvan de aanvoer een stuk lager lag dan het vorig jaar, was er meer belangstelling, al deed de regen van tijd tot tijd moeite de kopers naar binnen te drijven. Het ging allemaal wat traag en voorzichtig toe en al was de kwaliteit van het aange voerde vee waaronder veel jong vee, over het algemeen goed, zaken doen was een tweede. De aanvoer was 1033 stuks, vorig jaar 1179. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien van f 625,- tot f 925,-; Melkkoeien 650,950,-: Geldekoei- en 500,700,-; Kalfva'arzen 500, 750,-; Geldevaarzen 400,550-; Pink- stieren 500,1000,- Handel: matig. zake de voorbereiding en uitvoe ring van preventieve maatregelen tegen brandgevaar. Door de hulp- verlening zullen de vaste lasten voor de Alkmaarse Brandweer niet stijgen, daar de hulpverlening kan geschieden met het aanwezige ma teriaal. In de overeenkomst Is de bijdra ge van de buitengemeenten bepaald op f40.maximum per brand, plus voor Akersloot een vast bedrag van 7 ct. per inwoner, voor Seher merhorn en Zd. en Nrd. Schermer van 8 ct en voor Uitgeest van 9 ct per inwoner. B. en W. stellen de Raad voor te besluiten bedoelde overeenkomsten aan te gaan. Beurs Middenmeer Tarwe 2223, gerst 26.5028. ha ver 2223.50, rogge 22,7523.75; groene erwten 2931.50; schokker erwten 29—31.50; karwijzaad 80 88.50; withooi geperst 7075; rode klaver hooi geperst 6075; haver- stro, gerststro, tarwestro, roggestro, geperst 1720; voederbieten met hoog gehalte 20; ingekuild bieten blad 1315; voeraardappelen 3 3.50. Haver en gerst noteerden iets hoger dan de laatste weken. Daar entegen zijn de prijzen van de peulvruchten nog steeds dalende. Naar hooi is weinig vraag meer. Stro: kalme handel, voederbieten geruimd. VOORJAARMARKT ALKMAAR 1033 stuks (vorig jaar 1179) Kalfkoeien 626925; melkkoeien 650950; gelde koeien 500700; kalfvaarzen 500750; gelde vaar zen 400550 pinkstieren 5001000. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 20 April, 14.000 kg witlof I 4348; II 40—42; 3500 kg prei 81. OBDAM. 20.000 kg witlof: I 46—60, II 42—56, III 34—46, IV 34-42 50.000 kg bieten A 6.B 4. BEEMSTER, PURMEREND E.O., 19 April. Bevelanders 11; witlof 28—48; rode kool 3033; spinazie 10—37; sla 817; andijvie 3052; radijs 8—10; rabarber 2027; gare bieten 9.5016; winterpeen 15; uien 63; prei 2846; Winterjan 2932. WARMENHUIZEN 20 April 1500 kg. Witlof I 44—47; II 31—38; III 21—25; 1.100 kg. rode kool 54,10; af wijkende 27. NOORDSCHARWOUDE, 2000 kg. kroten I 6,— 113.50; 9000 kg. prei I 0.57—0.76; Iï 0.26—0.35; 4500 kg. ro de kool 52.60—58.50; 40500 kg. wit lof I 0.49—0.58; 1b 0,42—0.50; II 0.42 —0.48; lib 0.35-0.45- III 0.37—0.44. ZE ZIJN ER WEER! De kwalitéitsmachine voor de grote was SCHOUTENSTRAAT 18 Telef. 4795 SCHELVIS, schoon aan moot 75 ct ZEEWOLF, schoon aan moot 75 ct KABELJAUW, schoon aan moot 75 ct per pond 45 ct per pond 25 ct per pond 65 ct per pond 90 ct per pond 1.40 ct per pond 40 ct 10 ct per stuk PRACHT SCHOL GROVE SCHAR BAKTONG TARBOT GROTE TONG GROTE WIJTING VOLLE BAKBOKKING LEVENDE AAL 1.25, 1.50 per pond BAKPALING 1.75 per pond HOUTTIL 19 Telef. 3933 LAAT 19 nabij de Limmerhoek Tel. 4994 U BESTELT WIJ BEZORGEN ONGEPELDE GARNALEN 90 ct. per kg. -L

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2