Udoet Brandende lucifer gegooid in klein plasje collodium De organisatie van onze burgerlijke verdediging EcAfalon Neerlands beste amateurs gaan in Groningen slag leveren Geniet bij ons van vrijheid der democratie! Gronden Zuiderzeepolders niet voor boerenzoons zonder land Het Provinciaal toezicht op de gemeentebesturen Pakhuis ging in de vlammen op Drie maanden Om de Ons Noord en"-wissel beker ten bate van Pro Juventute Suggesties voor de Pinkstermars Het wachten is op lenteweer Voorlichtingsdienst moet Praag verlaten geëist Prof. Groenman is van oordeel: In ChristusLicht In principe gemeentelijk opgezet Sovjet-Unie tegen het statuut .ySSr CcSci -ftctMyi Uhaéf de Zcti+tsiqe u/as trteZ Zertf/e+tZijn! PAGINA 4 DONDERDAG 20 APRIL 1950 Twee pakhuizen van de Duyvis' Oliefabrieken te Koog aan de Zaan gingen gisterennacht in de vlammen op. Een hoeveelheid verpakkingsmateriaal, naar schatting ter waarde van drie ton, ging verloren. Een foto van het blussingswerk. WIELRENNEN De amateur Ris uit Den Helder behoort tot de gelukkigen, die een startvergunning in de zak hebben voor de Zondag door de N.W.V. georganiseerde wielerronde in het Groningse Stads park. Hiervoor is deze gezonde Hollandse knaap maar eventjes van Den Helder naar de Martinistad komen racen. „Ik dacht dan misschien nog een kansje te hebben", verklaarde Ris. Het is geen kleinigheidje, maar daarvoor behoort deze renner uit de marinestad nu dan ook tot de geselecteerde groep. Meer dan honderd amateurs en nieuwelingen zullen noodgewongen thuis moeten blijven. Zo ooit een wielerronde voorbe stemd was een groot succes te wor den. dan is het wel deze door de N.W.V. ten bate van de sympathie ke instelling „P o Juventute" geor ganiseerde race om de onvolprezen Groningse Stadsparkvjjver. Zoals we reeds meiden, verschijnen niet minder dan 80 renners aan de start, waaronder de beste Nederlandse amateurs en nieuwf linger Namen als Jan Hennink (Alk- maa.Pctrle van Breenen, Witte- veen (Amsterdam) en de destijds in de nieuwelingen-klasse practlsch onverslaanbare Zaandammer Arie Klein spreken ook in het hoge Noorden tot de verbeelding van de massa. Ook de /,:iank:.nter Piet Duif, vo ig jaar tweede bij de Ne derlandse amateur-kampioenseh vp- pen op de weg heeft nog ingeschre ven. Het !s echter nog lang geen uit gemaakte ..aak, dat de winnaar on der genoemde re.vners gezocht moet worden. De Alkmaarse sprinter De Booy, Trompetter (Wieringen), Mol (Groet-N. Holland), Cordex en Geerlings (A'dam) behoren al even zeer tot de kanshebbers. Tempo-iijders en sprinters. De Amsterdammers beschikken met een 17-tal renners over een buitengewoon sterk team, waarin zowel terrpo-rijder. als erkende sprinters zijn aan te wijzen. De Ar-.mar -se favoriet Jan Hen nink zi de steun krijgen van een drietal plaatsgenoten. Wat zullen de Noordelijke ren ners met de Groningers Anton Ha- zswinkol en Drewcs Kooistra en de Leeuwarders Ro 1 Westerterp, An- driessen, Charisins (bekend schaat senrijder) als de sterksten hierte- genovei weten te stellen. En de eenz.men uit alle moge lijke windstreken Mag men van rerners als Noord man (Heerlerhcide), Ouwehand (Den Haag), Smit (Hengelo), v. d. Kamp (Utrecht), ""ol (Amers foort), Leeuwenhagen (Arnhem), Middelbert (Schrage) en Buithui zen (Mcppel) bijzondere prestaties verwachten Op deze vragen zal in de te verwachten snellestrijd een antwoord worden gegeven. Mis schien ook zijn enkele Amsterdam mers als bijv. Guikens, Westra, Lentz en Holla 'der helemaal niet van plan een knechtenrol te vervul len. Er bestaat ook nog een kansje, dat de blonde Groninger athleet Ubel Pakes aan de start zal ver schenen. Ubel is weer ii. training gegaan en zijn al of niet deelnemen zal afhankelijk zijn van de conditie waarin hjj zich zal bevinden. Vast staat, dat Pakes in elk geval in de komende wedstr" sn In Winschoten en Vries zal starten. Voor wieler- minded Groningen zou de komst van de syinpath'cke stadgenoot en ex-Ronde van Nederland-renne- on. getwijfeld een attractie betekenen. Een minder prettige noot is het verbod dat de wielerverenigingen uit Veendam, Assen, Delfzijl en Emmen hun leden i ebben opgelegd om in Groningen uit te komen. deratie-aangelegenheden zijn hier. van de oorzaak. Hiertegenover staat echter het voordeel, dat de selectie scherper kon worden door gevoerd, zodat de kwaliteit van de deelnemers er zeker niet onder te lijden heeft gehad. „Ons Noorden" Wisselbeker. De fraaie „Ons Noorden" Wissel beker vormt ook thans een speciale attractie. Alblas (Overschie), Hen nink (Alkmaar), Koemans (Krom menie) en Petrie (Amsterdam) hebben hun naam reeds aan deze bokaal verbonden. Hennink en Petrie behoren tot de grote favo rieten, als zal de sfrjjd thans bui tengewoon zwaar zjjn. De voorzitter van dc N.W.V., de heer Matthjjssen, zal het publiek door middel van een microfoon van het verloop op de hoogte houden. Moge de strijd een sportief verloop hebben en moge „Pro Juventute' op een groot aantal sportieve Gro ningers kunnen rekenen'. Zij zullen ongetwijfeld niet wor den teleurgesteld. Ten overvloede vermelden we nog dat de amateurs 10 km hebben af te leggen en de nieuwelingen, waaronder de Gro ningse favoriet Johan Tebbens, de sterke Veendammer Reintke, dc Zaandammers Blaauw en Havik, Lever (Amsterdam), Hartsuiker (Amersfoort) en Zwart uit Den Moeilijkheden in verband met fe- Helder 35 km. M' BERLIJN, 19 April (Reuter). Het Amerikaanse hoofdkwartier in Berlijn heeft Woensdag een lijst gepubliceerd van hetgeen wel en hetgeen niet is toegestaan aan de Oost-Duitse jeugd, wanneer deze op Pinksteren naar Berlijn komt om daar mee te doen aan de onder communistische auspi ciën staande „vredesdemonstra tie", waaraan naar verwacht wordt 500.000 mensen zullen deelnemen. is het, dat Abee-parket de ideale vloer bedekking is. Want zwart op wit kunnen wij bewijzen, dat 70% van onze vloeren verkocht werden op aanbeveling van gebruikers ABÉE heeft een parketvloer voor iedere beurs. Perplex reeds vanaf F 4.30 per o Houtparket vanaf F 9.75 per m2. Alle vloeren zijn verhuisbaar. Advertentie (Van onze weerkundige medewerker) Al is het weer de laatste dagen heel behoorlijk geweest en heeft ook het zonnetje ons nu eens niet in de steek gelaten, toch is de temperatuur nog altijd aan de lage kant en als ze nog eens vrij hoog oploopt, is het nog altijd weer de noord oostelijke wind die aan het weer een guur karakter geeft. Het wachten is dus nog steeds op de mooie lentedagen, die ook in April kunnen voorkomen. Maar volgens het spreekwoord doet April nu eenmaal wat hij wil. De barometerstijgingen gisteren waren een gevolg van de nadering van een rug van hoge druk, die over Ierland lag en zich nu in Z.O. richting verplaatst. Dit kan nog even vrij zonnig en droog weer brengen, maar de dreiging van een depressie, welke zich gisteravond ten zuiden van IJsland bevond, werpt alweer een schaduw over de .verdere vooruitzichten. De maximum temperaturen waren gisteren vrij verschillend. Zo meldde Twente zelfs 17 graden, Leeuwarden en Eelde no teerden daarentegen resp. 13 en 16 graden. Volgens 'n Amerikaanse woord voerder is de lijst gepubliceerd „teneinde bezoekers van achter het ijzeren gordijn te kunnen la ten genieten van enkele der vrij heden van de westelijke sectoren, die hun thuis niet toegestaan zijn". De Amerikaanse verklaring waarschuwt de bezoekers niet in formatie te marcheren, geen poli tieke vergaderingen te houden, geen uniformen, vuurwapenen of militaire insignes te dragen, geen vlugschriften te verspreiden, geen marsliederen te zingen, geen pro- pagandaleuzen te roepen en geen privé-eigenflommen te vernielen. Daarentegen is het de bezoe kers wel toegestaan iedere krant te lezen, die zij maar willen, naar elke schouwburg of bioscoop te gaan waar zij zin in hebben, met iedereen te praten zonder vrees voor represailles, alles te kopen wat zij kunnen kopen. Tenslotte, aldus de verklaring, „moogt gij, en dit is wel het be langrijkste, hier de vrijheid van angst, de voornaamste vrijheid, die u thuis ontzegd wordt, genie ten. Hier is geen geheime politie en geen staatswillekeur, die uw handelingen, binnen de perken van recht en orde, belemmeren". NOTA AAN WASHINGTON PRAAG, 19 April (Reuter). Dc Tsjecho-Slowaakse regering heeft om opheffing van de Ame- rik. voorlichtingsdienst (USIS) te Praag en Bratislava verzocht en om vertrek uit het land van Joseph Kolarek. dc Amerikaanse persattaché te Praag. Dit verzoek werd in een nota van het ministerie van buiten landse zaken aan de Amerikaan se ambassade overgebracht. 13 April werden twee perso neelsleden van de Usis te Praag veroordeeld tot 15 en 18 jaar dwangarbeid, wegens spionnage en tegen de staat gerichte activi teit. aldus het vonnis. In de nota wordt verwezen naar de uitspraak van het ge rechtshof. Kolarek's vertrek uit het land wordt „binnen redelij ke tijd" verzocht. De bibliothe ken van de USIS te Praag en Bratislava waren zonder toe stemming der Tsiechoslowaakse autoriteiten opgericht en mis bruikt voor de verbreiding van opruiend materiaal, aldus 4è nota. Kolarek wordt er van be schuldigd misbruik te hebben gemaakt van zijn diplomatieke positie en van de Tsjechoslo- waakse gastvrijheid. Een bijzonder kuiken Dinsdag is te Reeuwijk bij schoen maker' Marchand die uit liefheb berij enig pluimvee houdt, een kuiken geboren met vier poten, vier vlerken en twee staarten. Het dier tje maakt een gezonde indruk. Drie maanden gevangenisstraf eiste de officier bij dc Amster damse arrondissementsrechtbank, mr. L. Feitsma, gisterenmiddag tegen de 30-jarige magazijnbe diende C.B.H. uit Haarlem, die zich, naar zijn mening, schuldig had gemaakt aan opzettelijke brandstichting met als gevolg, dat een pakhuis aan de St. Jacobs- straat 42 te Amsterdam afbrandde en dc belendende percelen en tegenover het pakhuis gelegen percelen brandschade opliepen. De verdachte had op 30 Mei 1949 tezamen met de expeditieknecht C.M. een aantal mandflessen met collodium op een driewieler naar het pakhuis gereden. Bij het op bergen van de flessen in de op slagplaats brak er een, en 50 liter collodium stroomde over de vloer naar buiten. M. veegde tot zijn enkels in het vocht staande de collodium met een bezem naar een rioolput en toen de zaak bijna was opge ruimd, stak verdachte H. een ciga ret op. Hij wierp de lucifer in een heel klein plasje collodium, Het resultaat was, dat het kleine vlammetje oversloeg naar de grote plas, die nog niet geheel was weggespoeld. De vlammen schoten als een slang het pakhuis binnen en na enkele ogenblikken stond de benedenverdieping in lichterlaaie. Achter in de opslag plaats bevond zich op dat moment nog de getuige M„ die sléchts op het nippertje dwars door de BEHANGER VEROORZAAKTE BRAND IN „HUIS EN HAARD" De officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank eiste giste ren één maand gevangenisstraf te gen de behanger H. van M., die op 4 Januari 1949 brand had veroor zaakt in het perceel Vijzelstraat 77 te Amsterdam, waarin gevestigd was de N.V. „Huis en Haard". Van M. gaf toe met een sigaret tenaansteker een sigaar te hebben aangestoken op de derde verdieping van het pand, waar hij stond te midden van vlokken kapok. De kapok had vlam gevat en zijn po gingen om het vuurhaardje uit te trappen, mislukten. Het pand brandde geheel uit. De uitspraak is op 3 Mei a.s. DE BRAND IN KOOG AAN DE ZAAN Bij de brand in de Duyvis-fabrie- ken te Koog aan de Zaan zijn voor raden, in hoofdzaak bestaande uit verpakkingsmateriaal, met een schatting van 300.000 gulden verlo ren gegaan. Volgens de directie is de schade tenslotte toch minder ernstig dan aanvankelijk werd ver wacht. Dank zij de grote inspan ning van de brandweer is het ge lukt de fabriek, die naast dc bran dende pakhuizen in de windrichting lag, van brand te vrijwaren. De productie ondervindt daardoor geen stagnatie. De brand was een der zwaarste geweest, waartegen de brandweer uit de Zaanstreek de laatste jaren heeft moeten optreden. vlammen rennende de straat nog kon bereiken. Daar wierp hij zich op de stenen en trachtte, door zich rond te wentelen, zijn smeulende kleren te doven. Hij liep enkele brandwonden op. De verdachte verweerde zich door te zeggen, dat hem van de brand baarheid van de collodium niets bekend was. De brand nam grote omvang aan, omdat de op de driewieler staande laatste twee mandflessen eveneens vlam vatten en als laaiende fakkels groot gevaar op leverden voor de andere huizen in de nauwe St. Jacobsstraat. Voordeuren van deze andere huizen vlogen eveneens in brand, zodat b.v. een der andere getui- bezigd was ^geweert^de^meu'be^en Tijdens een vergadering van het hoofdbestuur van de Stichting van de voorzijde naar de achter- zijde te slenen, over 't dak moest vluchten. De rechtbank zal op 3 Mei uitspraak doen. De wedergeboorte uit Christus doodt in ons \J s de oude mens met (f):zijn boosheid en zelf zucht, met zijn vals heid en huichelarij. Zij schept ons tot nieuwe mensen om, verstikt in ons de zelfzucht en prent ons de liefde in die ons in Christus tot broeders verbindt en ons innerlijk één maakt. BENEDICTUS. Nu onze burgerlijke verdedi ging meer in het centrum der belangstelling komt te staan en zal moeten aansluiten op de steeds voortschrijdende militaire verde diging, heeft het ANP zich ge wend tot de raadsadviseur in alge mene dienst van het ministerie van binnenlandse zaken, mr. F. R. Mijnlicff, om van hem te ver nemen hoe men zich de uiteinde lijke organisatie daarvan denkt. Deze organisatie is in principe gemeentelijk opgezet aldus mr. Mijnlieff waarbij de gemeenten zijn ingedeeld in gevarenklassen. Plm. vijftig plaatsen in ons land zijn als zogenaamde a-gemeenten bestempeld. De overige gemeen ten zijn in beschermingskringen ondergebracht. Als beginsel is vooropgesteld, dat deze b-kringen „self-supporting" moeten zijn en hun geen hulp kan worden ge boden uit de a-gemeenten. Er zijn plm. 80 kringen, waarmede het gehele land is gedekt. De organisatie in de b-kringen zal voor de tijd van oorlog alleen dan voldoende zijn, indien aan drie voorwaarden wordt voldaan. Deze zijn: duidelijke bevelvoe ring, perfecte berichtgeving en grote mobiliteit van alle hulpver leningseenheden. Voor de a-gc- menten geldt bovendien, dat de organisatie, zoals die in vredes tijd is, niet voldoende geacht kan worden om een klap op te van gen. Zfj zal belangrijk moeten worden uitgebreid. DE INTERNATIONALISATIE VAN JERUZALEM LAKE SUCCES, 19 April. De Sowjet-Unie heeft de V. N. heden meegedeeld, dat zij ge kant is tegen het statuut betref fende de internatinonalisatie van Jeruzalem, dat is opgesteld door de trustschapsraad. De Sowjet-Unie was niet te genwoordig in de vergadering, waarop het statuut werd aange nomen, daar zij bezwaar had te gen de aanwezigheid van de Chi nese nationalistische afgevaar digde. Deze vergadering van de trustschapsraad werd op 4 April te Genève gehouden. Engeland en de V. S. onthielden zich van stemming. Zowel Israel als Jor danië die gezamenlijk Jeru zalem bezetten zijn tegen in ternationalisatie. De Sowjet-Unie steunt ook niet langer het plan tot inter nationalisatie van Jeruzalem, waarvan zij zelf vorig jaar De cember een der vurigste voor standsters was. De wijziging van de Sowjet- russische houding rechtvaardigt Malik door er op te wijzen, dat het thans „duidelijk geworden is, dat de door de algemene ver gadering aanvaarde resolutie „noch de Joodse, noch de Arabi sche bevolking van Jeruzalem en van geheel Palestina bevredigt." DE WEEKKAARTEN OP 26 APRIL In verband met de verkiezingen voor de Provinciale Staten op Woensdag 26 April a.s. hebben de N.S. bepaald, dat met weekkaarten op die dag de heenreis mag worden afgelegd met treinen, die volgens de dienstregeling niet later dan twaalf uur vertrekken. Voor de te rugreis op deze dag zijn de week kaarten geldig als op Zaterdag. Ten aanzien hiervan noemde mr. Mijnlieff vier mogelijkheden: 1. uitbreiding van materiaal en personeel in de gemeenten; 2. hulp aantrekken uit omge legen b-kringen, die door de Com missaris der Koningin zouden moeten worden aangewezen; 3. hulp uit overige, niet getrof fen delen van de provincie; 4. het samenstellen van mobiele rijkscolonnes voor de brandweer, geneeskundige verzorging err overige hulpverlening. De burgerlijke verdediging is thans nog gebaseerd op de lucht- beschermingswet van 1936. In de toekomst is een wet op de burger lijke verdediging nodig, die zich zal aanpassen aan hetgeen zal zijn opgebouwd. Mr. Mijnlieff wees ér ten slotte op, dat er met betrek king tot de burgerlijke verdedi ging reeds nauwe samenwerking bestaat met het buitenland, o.a. Engeland, Frankrijk en België. voor de Landbouw mef de provinciale stichtingen en de gewes telijke organisaties heeft prof. dr. Sj. Groenman, hoogleraar te Utrecht, een voordracht gehouden over het onderwerp: „Over heid en agrariërs bij de kolonisatie van de Zuiderzeepolders Er komt wel nieuwe grond, maar geen nieuwe boeren; hier door gaan de polders van de Zui derzee een geheel andere rol ver vullen. Op deze wijze brengt men geen verlichting in het vraagstuk van de jonge boeren zonder land. Doch als men het land uitgeeft aan nieuwe boeren, geeft men aan dit vraagsuk ook slechts schijn baar een oplossing, aldus prof. GFoenman. In de volgende ge neratie immers zal dan een nog veel zwaardere bevolkingsdruk ontstaan. Als in de Zuiderzeepol ders geen nieuwe boeren worden toegelaten, moeten zij ofwel in emigratie, ofwel in een ander beroep hun heil zoeken. Hun kin deren zullen dan niet meer ver langen naar een landbouwbedrijf in Nederland. Een leerzaam voor beeld heeft men kunnen zien op de zandgronden. Een dertig jaar later ziet men, dat het aantal jonge boeren zonder land zeer groot is. Zouden er rondom 1900 minder bedrijven zijn geweest, dan zouden een groot aantal van deze huwelijken niet op het platteland, maar in de stad geslo ten zijn, omdat boeren naar andere beroepen waren overge gaan. Thans zou als gevolg daar van bevolkingsdruk van het plat- I Was Uw wol veilig in ALKALIVRIJ Dr. Sander uitgesloten als medicus CONCORD, 19 April (Reuter). De medische raad van toezicht in de Amerikaanse staat New Ham- shire heeft heden dr. Sander's licentie voor het uitoefenen van een medische praktijk ingetrok ken. Dr. Sander is onlangs na een proces van drie weken vrijgespro ken van de beschuldiging, dat hij een kankerpatiënte uit medelijden had gedood. tpland minder groot zijn. Na 1930 was de bevolkingsdruk juist door de mogelijkheden in het begin dezer eeuw echter aanzienlijk. Dit is aldus prof. Groenman een wonderlijk effect, maar toch vanzelfsprekend. Nu ons land veel voller is ge worden, dienen wc een herhaling te voorkomen. Het lijkt wreed, maar toch zien we het probleem van dc overbevolking van ons land juister, als we de gronden van de Zuiderzeepolders niet ter beschikking stellen van boeren zoons zonder land. Hiermede im mers zou men uiteindelijk de omvang van het vraagstuk van de agrarische bevolkingsdruk ver groten Truman aanvaardt ontslag van Bruce WASHINGTON, 19 April (Reu ter). President Truman heeft de ontslagaanvrage van James Bruce als directeur van het pro gram van wapenhulp aan West- Europa aanvaard. Het ontslag zal 1 Mei ingaan. SIGAAR IN ANGST De sigaar, waarnaar gesmacht werd in de jaren van de strijd, voelt, na de bevrijding, zich van „banden" geenszins nog bevrijd. Want minister Piet vereerde, ongetwijfeld achtingsvol, de sigaar ter onderscheiding met een dure banderol. Goed bedoeld zal het wel wezen, maar het resultaat is naar. Want het komt er heus nog van. dat de sigaar wordt.... „de sigaar"! TIJMEN DE BEVOEGDHEDEN, welke aan het provinciaal bestuur zijn toegekend, kan men in drie cate gorieën onderscheiden: a. de autonome (zelfwetge ving): het recht om gewestelijke aangelegenheden zelf te regelen, de daartoe nodige verordeningen te maken en deze zelf uit te voe ren: b. het zelfbestuur: het recht cn dc nlicht om mede te werken aan de uitvoering van voorschriften, welke door een ho ger gezag (Riikswetgever. Kroon enz.) zijn vastgesteld: daartoe behoren ook het recht cn dc nlicht van het gewest om de regelen vast te stellen, welke nodig zijn voor de uitvoering van dc door een hoger gezag vastgestelde voorschriften: c. het toezicht on de ge meentebesturen. sneciaal on hun financieel beheer. Deze taak is in het bijzonder opgedragen aan het College van Gedeputeerde Staten. De vooraf gaande goedkeuring van dit Col lege is vereist voor besluiten, o.a. betreffende: a. de gemeentebegroting; b. geldleningen; c. aan- en verkoop van onroerende goederen; d. het onderhands verhuren van ge meente-eigendommen; e. het on derhands aanbesteden van werken en leverantiën; f. het deelnemen in stichtingen of naamloze ven nootschappen. Het is duidelijk, dat dit toe zicht op de gemeentebesturen van het allergrootste belang is. Het College van Gedeputeerde Staten heeft bij de uitoefening van zijn taak, desgevraagd, ook te letten op de richtige uitvoering van de Lager-Onderwjjs- w e t, met name heeft het Colle ge toe te zien op de doorvoering van het in de Grondwet en de Lager Onderwijswet neergelegde beginsel van de financiële gelijk stelling van openbaar en bijzon der lager onderwijs. Voorts is het duidelijk, dat Ge deputeerde Staten zelfs in die sectoren van het onderwijs, waar in de financiële gelijkstelling nog niet wettelijk is vastgesteld, b.v. in de sector van het voorberei dend lager onderwijs (het z.g. kleuteronderwijs), op de gemeen tebesturen een belangrijke stimu lerende invloed ten bate van de vrijwillige doorvoering van het DIT VIERDE artikel in de serie voor de a.s. Staten verkiezingen wijst op de betekenis van het Provin ciaal toezicht op de ge meentebesturen, een punt, dat bijzonder stimuleert tot stemmen op de katho lieke lijst gelijkheidsbeginsel kunnen uit oefenen. Ook hebben Gedeputeerde Sta ten bij hun controle op de ge meenten de gelegenheid om de klemtoon te leggen op het nut van het particulier initiatief in zijn vele geledingen en van de wenselijkheid van de gebruik making en inschakeling door de gemeenten van die instellingen, die in de vrije maatschappelijke samenleving zijn ontstaan. Ook zullen Gedeputeerde Sta ten hun taak zo kunnen verstaan, dat zij bij de gemeenten, waar nodig, het goede recht bepleiten van de naar levensbeschouwing of anderszins gedifferentieerde, particuliere organisaties, zowel waar het geldt deze in te scha kelen in het werk van de gemeen ten, als om deze organisaties te doen delen in de van gemeente wege te verstrekken, geldelijke en andere steun. Werk gegund EGMOND AAN ZEE Het werk, omschreven in bestek E.Z. 16, de aanleg van 3500 m2 straat werk en het afgraven van 2900 m3 zand, is gegund aan dc firma Gebr. Keevel, te Amsterdam voor f13.631, de laagste der geldige inschrijvin gen. 8fcf"9wlfi.ll "V Op het ogenblik is Leiden in last, want een last is' het, die algehele verbouwing van het station en emplacementen. Reeds is een vleugel van het station afgebroken en de spoorbaan, over een grote lengte opgehoogd voor het graven van tunnels. De oude goederenloods voor het station, een echte sta-in-de-weg. gaat plaats maken voor een ruim parkeerterrein. Een overzicht van de lucht uit van de werkzaamheden te Leiden. (Luchtopname ANP-foto)' Familieberichten Op 4 Mei a.s. hopen onze geliefde ouders en groot ouders J. PEPPING C. PEPPING-MELKER hun 40 jarig Huwelijks feest te herdenken. Da1 God hen nog lang moge sparen is de wens var hun dankbare kinderen behuwd- en kleinkinde ren. De H. Mis uit dank baarheid zal die daf worden opgedragen orr half 10 in de Parochie kerk. Receptie van half 4 tot 5 uur Juliana weg 118, Egmond a. d. Hoef Hiermede vervullen wij de treurige plicht kennis te geven, dat na voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, is overleden, onze lieve echtgenote, moeder en behuwdmoeder JOHANNA NIPSHAGEN Echtgenote van Johannes Schaaper, in de ouderdom van 56 jaar. Uit aller naam: J. Schaaper en kinderen Bergen N.H., 18 April 1950 Verl. Geestweg 35 De Gez. Requiem zal gehouden worden op Zaterdag 22 April des v.m. 9.30 in de Pa rochiekerk te Bergen daarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Tot onze diepe droef heid overleed heden, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, in de ouder dom ven 77 jaar, onze dierbare Moeder, Be huwd- en Grootmoeder CORNELIA KUIJPER KOMEN Wed. v. Petrus Kuljpei Kinderen en kleinkinderen Heiloo, 19 April 1950 Stationsweg 43. De gezongen Uitvaart dienst heeft plaats Za terdag a.s., te 9.30 uur in de Parochiekerk var de H. Willibrordus ti Heiloo, waarna bijzet ting in het familiegraf Rozenkransgebed 's avonds 8 uur. Bij deze betuig ik, me namens mijn Ouders, m oprechte dank aan Ka Thuisfront, de Fanfa de gehele Kerkebuurt familie voor de grote 1 langstelling die ik mijn thuiskomst uit donesië mocht onderv den. J. STOOP G Tultjehorn, April 1950. TE KOOP: z.g.a.n. Lei wensteijn Naaimach (ringspoel). Prijs f 140. Zaadmarkt 70, Alkmaa Herbillon knip nen zyn zo een\ en duideiyk, d ongetwqfejd alle maken kunt. Ni leen leuke japoni chique mantels, ook kinderjui sportkleding, bl pyama's en herei hemden. in a

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4