Nieuw Zal Eyskens Van Zeeland vervangen R.I.S.-minister naar Ambon Vaticaanzender symbolisch overgedragen Fabrieksbrand in Deventer EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Krijgt België weer een kabinet-Eyskens? Antwerpse havenstaking bezig te verlopen Wapens gelost- te Zeebrugge De cijfers en de C.P.N. Poging om door besprekingen bloedvergieten te voorkomen J Kardinaal de Jong roemt superieure werk en katholieke offervaardigheid Boekhouder vluchtte naar het buitenland 85.jarige dame verbrand Hoover wil nieuwe Verenigde Naties Twee doden bij auto-ongeval Huygen's zaak opnieuw behandeld Meubelfabriek en rubbermagazijn grotendeels uitgebrand I Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpei. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is veilig. t nergens (Vondel) A s H VAN H EDE Al Pagina 1 Vrijdag 28 April 1950 46e Jaargang No. 11851 Kantoren: HOORN. Draafsingel 59, teL 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Te Brussel verwacht men thans van de partijraadsvergadering van de liberalen die vandaag wordt gehouden geen tegenstand meer tegen de vorming van een katholiek-liberale regering, mits dit niet geschiedt door van Zeeland tegen wie de liberalen ernstige bedenkingen hebben omdat hij de koning niet voldoende omtrent het liberale standpunt zou hebben geïnformeerd. De Prins-regent heeft gister ochtend de liberale partijvoorzitter Motz ontvangen, en vervolgens de leider van de C.V.P. van der Straeten-Waillet. Het onderhoud dat hij met van Zeeland zou heb- IN HET TOURNOOI van de cijfers in de verkiezingsnacht na de Sta- ten-stembus heeft de verdienste lijke verkiezingsdienst van het A.N.P. op een enkel puntje een veer gelaten. Zo heeft men een verkeerd cijfer gegeven voor het verlies van de Communisten. Vol gens onze berekening, gemaakt aan de hand van de ontvangen eindresultaten uit de elf provin ciën, bezetten de communisten in de oude Staten 58 zetels, in de nieuwe slechts 31, verlies dus, volgens Bartjes, zeven-en-twintig. De Verkiezingsdienst gaf even wel een verlies van 25 en voor de rekenmeesetrs van het A.N.P., die in deze avond en nacht zovele duizenden cijfers, en berekenin gen juist op het papier en op de telex hebben gezet, meenden wij het hoofd te moeten buigen. Laat het nu toch 27 zijn! Zelfs de „Waarheid" geeft het toe. Het verlies van de Nederlandse Mos- covieten is dus belangrijk, en al vloeit het voort uit de reeds in 1948 begonnen reactie op het kunstmatig hoger cijfer van 1946, het is groter dan toen. Vergeleken bij 1948 is het percentage van de communisten nu bijna één vol procent lager, de relatieve terug gang bedroeg bijna 53.000 stem men. Dat bijna zeven procent van de kiezers communistisch stemt 329.365 is intussen nog een be denkelijk verschijnsel en al kun nen we ons verheugen over de teruggang van het totale zetel-tal van 58 op 31, niet vergeten mag worden, dat de C.P.N. vóór de oorlog, de laatste maal in 1939, slechts 12 zetels in de gezamen lijke Staten van de elf provin ciën bezette! Er is dus in het geheel geen reden om in te slapen, temeer niet, waar deze in aantal betrek kelijk geringe communistische minderheid een grote propagan distische kracht weet te ontwik kelen. Daarmee houdt men het aantal van zijn volgelingen nog op peil, al moet gezegd worden, dat de propaganda voor „vrede en brood" en voor „woningen, gèèn wapens" niet genoeg gefundeerd is gebleken, om het getal volge lingen op te voeren. De massa der arbeiders is te verstandig, om het onwaarachtige van deze propa ganda niet te doorzign. In Neder land wonen geen oorlogsmakers en geen lieden, die tegen het brood zijn; integendeel, wij leve ren ons aandeel in een doeltref fende vredesactie en het brood is allang van de bon. Vrede en brood dat was de kwestie bij deze verkiezingen niet. En evenmin: „woningen, geen wa pens", maar wel: woningen èn wapens. Dat het honderdduizend ste nieuwe huis na de bevrijding juist j.l. Dinsdag was voltpoid, is als prestatie veelzeggend genoeg en wapens kunnen we helaas niet missen, zolang zekere, aan de C.P.N. verwante internationale machten „tot de tanden gewa pend" zijn. Maar: er is geen reden om in te slapen. Willen we de commu nisten in 1952 een nadere gepe perde rekening presenteren, dan zal er warempel nog wel een en ander moeten gebeuren. Niet alleen maar óók op politiek ge bied. Er bestaat in de practijk een Wisselwerking tussen de staat kundige activiteit van de Katho lieken en allerlei vormen van apostolaatswerk. In elk geval valt constructieve politieke actie in katholiek verband ook als apos tolaatswerk te zien, bijzonder in het licht de van Rome verbreide actie voor „de grote terugkeer". Het heeft weinig zin het com munisme alleen met fanfares en met gegoochel van percentages cd. te bestrijden. Er moet, in en buiten de politiek, positief ge werkt worden aan de „grote te rugkeer" van een afgedwaalde schare, die niet alleen buiten de goede rijen staat door een ver keerde daad in het stemhokje, maar waarvan duizenden bijv. ook de Kerk om allerlei redenen de rug hebben toegekeerd. De Pauselijke opdracht, om alles te doen tot de bewerking van hun terugkeer kennen wij die opdracht nog? is nog niet voltooid. Als dat het geval zou zijn, behoefde wij ons geen zorg te maken, over de juiste conse quenties, die velen van hen zou- den trekken ten bate van het goede staatkundige werk, zoals katholieken dat verstaan! ben is opnieuw uitgesteld, thans tot hedenmiddag, daar van Zee land de uitslag van de liberale partijraad wil afwachten. De libe ralen zouden liever Eyskens, in wien zij meer vertrouwen hebben, weer ais formateur zien optreden. Het presidium van de Bel gische Senaat heeft gistermid dag in het bijzijn van de fractie voorzitters besloten, de Senaat tegen volgende week Woensdag - bijeen te roepen, teneinde het verzoek van de Katholieke fractie tot bijeenroeping van de Verenigde Kamers te behande len. Deze Senaatszitting zal plaats hebben, onafhankelijk van de vraag of voordien reeds een regering gevormd zal zijn. Hedenmorgen zullen ook de Katholieke fracties van Senaat en Kamer van afgevaardigden in afzonderlijke vergadering bijeen komen. De C.V.P. is namelijk van mening, dat ook de Kamer van afgevaardigden zich afzonderlijk moet kunnen uitspreken over het initiatief van de Katholieke Se naatsfractie. De socialistische fracties komen Dinsdag bijeen. Van socialistische zijde is ook gisteren de breuk die tussen de partijen is ontstaan door de weigering van de socialisten, af te zien van hun voorwaarde no pens het verdere verblijf van de koning, kalm opgenomen. De enige scherpe reactie kwam in de vorm van een oproep tot „effec tieve" strijd tegen de terugkeer van de koning van communistische zijde. Dit zal dan wel bedoeld zijn als een afleidingsmanoeuvre voor het echec dat hun staking in de Antwerpse haven begint te lijden. Bij de eerste aanwer ving meldden zich gistermorgen in de Antwerpse haven weer duizend arbeiders. Hun aantal was rond het mid daguur tot 2000 aangegroeid en in de namiddag waren weer 6000 man aan de slag. De vakbond leiders verwachten dat vandaag het grootste deel van de 15.000 havenarbeiders het werk weer zal hervatten. De toestand is overal kaml. Een delegatie van communistische Ka merleden trachtte vergeefs door te dringen tot Kamer-voorzitter van Cauwelaert en heeft daarna schriftelijk geprotesteerd tegen de arrestatie van hun collega van den Branden, die de voornaamste aanstoker van de onrust zou zijn en zich volgens de communistische „Le Drapeau Rouge", sedert Dins dagmorgen in hongerstaking zou bevinden. In Zeebrugge werd gistermor gen de eerste lading wapenen voor de Atlantische Unie aan land gebracht zonder dat zich inciden ten voordeden. Het Britse „Em pire Doric" arriveerde om 8 uur met 190 ton wapens aan boord. De arbeiders begonnen onmiddel lijk te lossen en gistermiddag was het werk voltooid. Aan de haven was een uitgebreide veiligheids dienst ingericht. Het Noorse s.s. Troubadour dat wegens de staking in Antwerpen naar Roterdam was gekomen, zal weer naar de Scheldestad terug keren. De Rotterdamse arbeiders weigerden, de lossing van de voor Antwerpen bestemde goederen ter hand te nemen. Ook ten aanzien van de Amerikaanse schepen ..Barbara Lykes" en „Sue Lykes" en het Noorse „Tamerlane" werd eenzelfde gedragslijn gevolgd. Na lossing van het Rotterdamse deel van de lading zullen al deze sche pen naar Antwerpen doorvaren. Op 25 April is het troepenschip „General Black" uit Priok naar Nederland vertrokken. Aan boord bevinden zich: 5-9 R.I. en het 5e bataljon van het garderegiment „Prinses Irene". DJAKARTA (Aneta). Dr. J. M. Leimcna, de minister van gezondheid der R.I.S., is gisteren met een extra vliegtuig via Makassar naar Ambon vertrokken om daar een poging te doen, de in de Zuid-Molukken gerezen kwestie zonder bloedvergieten te regelen. Dr. Leimena, die Ambonnees is, werd vergezeld door enige andere autoriteiten van Ambonnese afkomst. De bedoeling zou zijn, aldus vernam Aneta, dat op een schip in de omgeving van het eiland Ambonia besprekingen zouden worden gevoerd met vertegen woordigers van de uitgeroepen „Republiek Zuid Molukken". Intussen deelde een officiële woordvoerder der R.I.S. aan Ane ta mede, dat tot gisterochtend geen officiële berichten over het gebeurde op Ambon op het minis terie van Binnenlandse Zaken waren ontvangen. Een militaire woordvoerder van de R.I.S. zeide, dat de kwestie op kabinetsniveau wordt behandeld, zodat het minis terie van Defensie nog niet is ge mengd in de pogingen om een algehele oplossing te verkrijgen. Volgens uit Ambon binnenge komen berichten is de houding van de bevolking jegens de af scheidingsbeweging niet positief. Het schip waarop de besprekin gen nabij Ambonia eventueel zul len worden gehouden, is een der korvetten, die hebben geassisteerd bij de landing nabij Makassar en dat Woensdag war de Zuid Mo lukken is gedirigeerd. Over mr. Soumokil, onder wiens leiding de afscheidingsbeweging staat, vernam Reuter van Indone sische zijde te Djakarta, dat hij een advocaat is, afkomstig van Ambon en vroeger officier in het K.N.I.L. Hij heeft als krijgsgevan gene van de Japanners gewerkt bij de aanleg van de beruchte spoorlijn door Burma en Siam Enige weken geleden heeft mr. Soumokil, die bekend staat als een agressieve leider en een vurig redenaar, zich tegenover de cor respondent van Reuter te Ma kassar aldus uitgelaten, dat hij indien nodig, zijn uniform weer zou aantrekken en zou meevech ten als de nationalistische troepen van Java in Zuid Celebes zouden trachten te landen. Enkele dagen nadat Abdul Azis te Djakarta werd gearresteerd, vluchtte hij naar Ambon. De Zuid-Celebesraad heeft Woensdagavond Zuid-Celebes ge proclameerd tot een provincie van de republiek* Indonesia, los van Maandag de vlaggen uit! Want dan is de Koningin jarig. En dan viert Nederland feest Reeds nu zijn wij in de gelegenheid, een nog niet-gepubliceerd portret van H. M. te plaatsen, dat vervaardigd is tijdens de feestelijkheden, ter gelegenheid van het koperen huwelijksfeest van H. M. en Z. K. H. Prins Bernhard. de Negara Oost-Indonesië. De pro clamatie was ondertekend door de radja van Goa en Andi Burnahud- din, Karaeng vorst) van Pangkadjene. Woensdagochtend zijn met de hoofdmacht der A.P.R.I.S., die zonder incidenten te Makassar en Bone is geland, aangekoman kolo nel Kawilarang, overste Warouw en overste Suharto, oud-plaatse lijk militair commandant van Djokja, die met zijn gehele briga de is geland. (Van een onzer verslaggevers) Hun diep-vereerde Vader, Paus Pius XII, bieden in het Heilig Jaar 1950 de Katholieken van Nederland deze afbeelding aan van het geschenk, dat zij vol liefde voor Hem en de Kerk, welke Hij leidt, Hem hebben toebedacht op de vijftigste verjaardag van Zijn wijding tot priester". Deze tekst, in zilver gegraveerd, staat op de maquette van de nieuwe Vaticaanse zender, die gistermorgen in een plechtige bijeenkomst in de K.R.O.studio te Hilversum door de N.V. Philips aan de Stichting Radio Anno Santo werd overgedragen. Deze maquette zal over enkele weken door oen delegatie van Nederlandse katholieken aan de H. Vader worden aangeboden. Terwijl de K.R.O.-schola can torum, onder leiding van pater Brockbernd, O.S.P., het Grego riaanse „Sacerdos et Pontifex" zong, betrad half elf Z. Em. Joh. Kard. De Jong, gevolgd door 2.H. Exc. mgr. P. Giobbe, pauselijk internuntius en de ministers Van Schaik en Van Maarseveen, de grote zaal van de studio. Onder de gasten bevonden zich ook mi nister Wijers, oud-minister mr. H. Sassen, mr. van Angeren, lid van de Raad van State, de Commissa rissen der Koningin in de provin cies Overijsel en Limburg, ir. J. B. G. M. Ridder van der Schueren en mr. dr. F. J. M. A. H. Houben, de voorzitter van de K.R.O. mag. dr. Kors, de leden van de Stich ting en van het Werkcomité, de directeuren van Philips en de hoofddirecteur van de P.T.T., ir. J. D. ,H. van der Toorn. Mr .Jan Derks; voorzitter van het Werkcomité Radio Anno Santo, verwelkomde de gasten, waarbij hij kardinaal De Jong dank zegde voor de steun, die het Nederlandse episcopaat aan de actie van de Stichting had ver leend. Ir. F. J. Philips sprak over het geweldige werk, dat verzet is ge worden bij het tot stand komen van de zenderinstallatie. „Het is een eer", aldus ir. Philips, „dat in het hart van de wereld een instrument zal staan, dat door Nederlanders is gebouwd en waarvoor Neder landers hebben geofferd". In de strijd van de ideologieën, tussen christendom en materialis me, zal deze zender het christen dom nader kunnen brengen tot de millioenen, die nog in ongeloof leven en de millioenen die dit gé- loof reeds belijden. „Door dit instrument moge de wereld leren, dat het beter is ons vertrouwen te stellen op God dan op mensen", zo besloot ir. Philips. Als deze zendinstallatie hieraan zal mogen medewerken, dan had den wij niet aan een vererender opdracht kunnen werken". Na deze woorden trok ir. Phi lips het doek van de maquette af, welke in het klein de gehele zend installatie in beeld brengt, zoals deze voor Radio Vaticana zal worden geïnstalleerd. De voorzitter der Stichting, Z. Exc. mr. J. R. H. van Schaik sprak zijn grote dank uit voor de goede en gedegen samenwerking welke er tussen de Stichting en N.V. Philips Telecommunicatie Industrie, voorheen N.S.F. heeft bestaan en welke de bouw moge lijk heeft gemaakt van een instru ment, dat over de hele wereld zal getuigen van Nederlands tech nisch kunnen. Na minister van Schaik maakte H. Furstner enkele technische bij zonderheden over de zendappara tuur bekend. De zender zal met een capaci teit van 100 kw. twee en half keer zo sterk zijn als de wereldom roepzender van Lopik en uitzen den op golflengten liggend tussen 11,5 en 50 meter. De kardinaal dankt. Dan was in deze plechtige bij eenkomst het ogenblik gekomen, dat Z. Em. kardinaal de Jong dank bracht aan allen, die de bouw van de nieuwe zender voor het Vati- caan mogelijk hebben gemaakt. Hij zeide o.m. het zeer op prijs te stellen de maquette in ont vangst te mogen nemen. De zen der is een prachtig cadeau, dat Katholiek Nederland aan de H. Vader aan kon bieden. Wij weten, dat het een superieur werk zal worden, dat andere vol keren ons kunnen benijden. Maar het heeft mij vooral getroffen, dat onze katholieken de som, die er voor nodig is, zo spontaan en van harte gemeend hebben kunnen bijeenbrengen. Wij verheugen ons de H. Vader, die ons allen zo dierbaar is, en wiens wijze woorden wij zo dik wijls met bewondering en ontroe ring aanhoren, een bewijs van onze dankbaarheid en aanhanke lijkheid te kunnen geven, aldus Kardinaal de Jong, na wiens woorden het Wilhelmus werd ge zongen. Gistermorgen is in de K.R.O.-studio te Hilversum in tegenwoordigheid van Z. Em. kardinaal de Jong op symoblische wijze de bij PhilipsN.S.F. gebouwde radiozender aan het Comité „Anno Santo overgedragen. Om de maquette van de radiozender: tweede van links minister van Schaik, naast hem kardinaal de Jong, ir. G. F Furstner, directeur der N.S.F., tweede van rechts mgr. Giobbe en rechts de heer F. Philips. IN GENEVE GEGREPEN Naar het A.N.P. verneemt, heeft de Zwitserse politie te Genève de 22-jarige Tilburgenaar J. van der H. aangehouden, die belast is ge weest met de boekhouding van een autobusbedrijf. Hij schijnt verschil lende malen geld te hebben ver duisterd. Toen zijn wanbeheer hem boven het hoofd begon te groeien, is hij op 14 April met medeneming van enkele duizenden guldens naar Genève gevlucht en vandaar naar Italië gegaan, waar hij in Milaan en Rome werd gesignaleerd. Ten slotte werd hem ook daar de grond te heet onder de voeten en keerde hij naar Genève terug, waar hij toen door de politie in de kraag werd gegrepen. Bij zijn arrestatie beschikte hij nog over Nederlands Frans en Zwitsers geld. Het bedrag dat van der H. verduisterd heeft, is nog niet precies vastgesteld. Het accountantsonderzoek wordt zeer belemmerd door de wanordelijke staat, waarin de boekhouding werd aangetroffen. OP 1 MEI VACANTIE IN HET BOUWBEDRIJF Tussen werkgevers- en werkne mersorganisaties in het bouwbedrijf is thans overeenstemming bereikt in zake de viering van Koninginne dag en de Nationale feestdag. Koninginnedag, dit jaar op 1 Mei, is door de Bedrijfsraad voor het Bouwbedrijf tot algemene verplichte snipperdag verklaard. Ten aanzien van de Nationale Feestdag adviseert de raad alle werkgevers in het bouwbedrijf hun werknemers op 5 Mei na 13.00 uur vrijaf te geven. De vergoeding voor deze vrije middag geschiedt even eens door inwisseling van een va- cantiebon. II n PETROLEUMTOESTEL VIEL OM In het St. Anthonie-gasthuis te Groningen heeft zich gistermiddag een zeer ernstig ongeval afgespeeld. De 85-jarige weduwe Trijntje Al berts, die een petroleumstel van de tafel wilde nemen, struikelde, waar door het stel omviel en de petro leum over de vloer en haar kleren stroomde. Voordat de weduwe het petroleumstel weer redht kon zetten hadden reeds haar kleren vlam ge vat. Op haar hulpgeroep kwam een in het gasthuis werkende timmer man toegesneld. Hij kon echter wei nig meer uitrichten. De kleren van het slachtoffer waren reeds ver brand. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht, waar zij gisteravond is overleden. Herbert Hoover, ex-president van de Verenigde Staten, heeft in «en rede te New-York aangedrongen op de opheffing van de organisatie der Verenigde Naties en de stichting van een nieuwe organisatie, waar van de communistische landen zou den zijn uitgesloten. Hoover zeide, dat er dringende behoefte bestond aan een „nieuw verenigd front" tegen „het aanslui pende rode imperialisme". Hij verklaarde, dat de Ver. Staten meer en meer alleen kwamen te staan in de koude oorlog en voort durend terrein verloren aan Rus land en zijn bondgenoten. In de late avond van Woensdag heeft een auto-ongeval op de Rijks weg tussen Wouw en Bergen op Zoom het leven gekost aan het be jaarde echtpaar Meeuwsv. d. Zan- de uit Heerlen (N.Br.). De 77-jarige M. A. Meeuws en diens 76-jarige echtgenote werden in het avondlijk duister plotseling dooA een passerende personenauto gegrepen, toen zij na het verlaten van een BBA-bus de rijksweg wil den oversteken. De man was op slag dood. De vrouw overleed nog tijdens het vervoer naar het zie kenhuis te Roosendaal. De perso nenauto werd bestuurd door de hr J. v. d. B. uit De Bilt. Voor de Bijz. Strafkamer van de Utrechtse Rechtbank stond gisteren terecht de 53-jarige ir. C. J. Huygen, voormalig secretaris generaal van de N.S.B., die in 1949 tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. De Bijz. Raad van Cassatie wees zijn zaak echter terug naar de Utrechtse Kamer. Hem wordt ten laste gelegd dat hij de N.S.B. heeft helpen in stand houden en leiden en richtlijnen gaf o.m. inzake het treden in Duit se dienst, het Jodenvraagstuk, de houding van de N.S.B. jegens het Nederl. Episcopaat en de bewa pening van de N.S.B. in het kader van de Landwacht. Verdachte wees er op dat deze richtlijnen vooral van inwendig organisato rische aard waren. Hij meende dat wat door hem over de Joden is gezegd, zeer gematigd was in ver houding tot de uitlatingen van anderen. Na 1943 zou hij niet meer aan een overwinning van Duits land hebben geloofd, noch er op gehoopt. De voorml. plv. leider van Geelkerken verklaarde als getuige, dat Huvgen een der wei nigen in de N.S.B. was die zich niet met intriges inliet. Volgens hem kon H. maar weinig politieke macht in de N.S.B. uitoefenen. Een andere getuige vergeleek Huygen's functie met die van een chef de reception. H. zou behoord hebben tot de anti-Feldmeyer- groep. Op 4 Mei wordt nog een getuige gehoord en volgen requi sitoir en pleidooi. Gistermiddag is te Deventer een groot fabrieksgebouw met inhoud grotendeels door brand verwoest. In het gebouw, staande aan de Ta bakswal, was de Gékadé-mcubel- fabriek N.V. van de heer G. Kamp gevestigd. Even na drie uur is op de tweede verdieping in een lakkerij brand ontstaan op een tijdstip, dat daar tijdelijk geen personeel aan wezig was. Het vuur greep snel om zich heen en vond direct voedsel in een kleine voorraad lakmateriaal. Al gauw sloegen de vlammen, aangewakkerd door de felle wind, naar andere fabriekslokalen over, ook naar een afdeling, waar de Handelsonderneming „Ruba" haar magazijnen en voorraden van tech nische en huishoudelijke rubber artikelen had opgeslagen. De snel met groot materiaal uitgerukte brandweer bestreedt het vuur met enige stralen. Het vuur was na circa anderhalf uur bedwongen. De twee bovenste verdiepingen van het gebouw zijn door de brand verwoest, inbegrepen de voorraden, waarbij een kostbare winkelbetim mering, bestemd voor een winkel zaak te Nijverdal, die ter aflevering gereed stond. Ook houtmaterialen, bekleedstoffen en dergelijke gingen verloren. De Ruba verloor de aan wezige rubberwaren ter waarde van cica f 6000.Men is er in geslaagd uit het kantoor, dat beneden in de fabriek gevestigd was, de aanwezige bescheiden te redden. In de twee bovenste verdiepingen, waarin vele machines voor houtbewerking ston den, is door het bluswater veel schade aangericht. De heer G. Kamp verklaarde ons, dat de fa- brieksinhoud zeer laag was verze kerd. De Ruba-voorraden waren door verzekering normaal gedekt, evenals het gebouw, dat eigendom is van personen te Amsterdam. In de fabriek werkten circa 20 arbei ders. Van voortzetting van het be drijf zal voorlopig geen sprake kun nen zijn.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1