Grootse parade van marine-eenheden in Nieuwediep \l Traditie die hersteld werd Ontwikkeling van de Alkmaarse Stille Omgang Nationale zwemwedstrijden in de Overdekte te Alkmaar M DE GAL LEVER OP In Christus' Licht Forward-H.R.C. Geertje Wielema van de partij Bloemencorso in Bergen DINSDAG 2 MEI 1950 PAGINA 3 ERWACHTINC d door het K.N.M.I. Jeldig van Dinsdag- oensdagavond. VERANDERING. nvolkt met plaatse den. Matige, langs de af en toe vrij krach- :e wind. Weinig ver- temperatuur. Ivertentie) „kiplekker" >ed springen, t uw lever een. liter gal in doen stromen, anders edael niet. het bederft. wordt humeurig en plantaardige CARTER'S TJES om die liter gal op w spijsvertering en stoel- jrltjke wijze te regelen, g zacht middel, onover- gal te doen stromen. Bist pilletjes. >ys vergadering 1WAARD-NOORD. kwam de Hugo-Boys- zaal van de heer Jac. vergadering bijeen. Plak heette in zijn h alle leden, donateurs len van harte welkom. ,e senioren afgelopen eft 1 kampioen voort- het tweede elftal. Het als het derde waren ng ook gegadigden pioenstitel, dooh zij egen nemen resp. met derde plaats, en adspiranten zijD jspeeld, dooh mogelijk dspiranten B binnen- n. Tijdens deze verga- t de heer Kamp een met de alom bekende uit Akersloot. Het ge- rdeel en het nut zijn nbaar, doeh de prijs is eine vereniging niet koop werd nog in be- n. Iterrein is momenteel schapen, waartegen ezige leden grieven terrein is nu voor een i, dus dat blijft zo en jaar zal deze kwestie ieuw bekeken worden, dankte de leden voor len hulp bij het aan- beplanting en afraste- speelterrein. Daar de er afwezig wa« verviel ag. vraag werden nog en tjes aangeroerd, welke na enige bespreking op een goede wijze lost. S 2 WINT EERSTE KRUIS-WEDSTRI jD JWAARD-NOORD. lag j.l. speelden onze eerste Gouden Kruis- svel tegen. Jong Holl. II. s ving de match aan het regen, welke de ijd aanhield. Het veld en de ballen glad, een •hoogde nu niet direct leeds direct ging Hugo- ensief, goede aanvallen gels werden opgezeten n op het doel gelost, weer vonden zij de er op zijn plaats. Hun rd echter na een kwar. eloond met een doel- jr de linksbuiten keu- naakt. Nu kwam Alk- pdringen en handig boys hiervan te profi- ;en verrassende uitval etten en nu was het de lie een doelpunt wist at meer voorkomt in edstrijden, gebeurde Keerhugowaarderg gin- gemakkelijk opnemen, olg dat het binnen 5 stond. Geschrokken rrassende doelpunten ze jongens zich direct de rust maakten de iten en linksbuiten iirig goaltje. vrijwel hetzelfde spel- rvoor. Soms verrassen- aan beide kanten, die p niets uitliepen. Voor- s lieten zich van hun ien en zij wisten ware og net op tijd er uit te regen het einde werd i2 gebracht, waarmee iden hun eerste over- le wacht sleepten, pel kunnen we dik te- ïet is enkel jammer dat nstonds uit elkaar zal en gerukt, daar Hugo- heeft aan spelers. Het ek ging tevreden naar E UITVOERING LN T.I.O.L. Deze week heeft Gymnastiekvereniging maal een uitvoering restaties van de leden tevreden zijn, vooral en en in het bijzonder is schuilen hele goede de ouderen zagen wij, g bij de vorige uitvoe- vooruitgang. Zowel de g als de standen wer- oed verzorgd. Het num- ïg heren was er dén oede verbetering viel ;n. Verschillende malen aanwezigen de heren laus. Ook was dit het t nummer hoo-grek. les vielen vooral op de ogbrug en paardsprin- n heel goede gedachten geweest om de Gym- ging „St. Mauritius m te verzoeken, .oto door hun medewerking een. .A., pastoor Holtkamp, jongens hartelijk be- n bewijs van erkènte- handigd. Zowel de e heer G- Zwarthoed. de heer C. Tol, werden esproken. mg ter bestrijding van besloot deze mooie jaar secretaris OT Op Vrijdag 5 ienkt onze burgemeps- P.J.J. van den HeU- lat hij voor 30 jaar W» meente-secretaris aan- heuglijke feit zal m ing gevierd worden. van deze Alkmaarders heeft ge plaatst. De propaganda voor de bedevaart. Voor de uitbreiding van de bedevaart heeft vooral het genoot schap zorg gedragen. Het besprak om 5 uur in de vroege morgen een H. Mis tot intentie van zijn leden in de Laurentiuskerk, aan sluitend op de ommegang, die om 4 uur werd gehouden. In 1919 werd door de secretaris een vijf tigtal circulaires naar de katho lieke verenigingen gezonden, be vattende een oproep tot deelname aan de ommegang. In de vergade ring van de R. K. Volksbond werd dit schrijven besproken en uit de notulen kan men opmaken, welke de reactie was van een zeer voor name groep van de Alkmaarse bevolking. Ofschoon, volgens ge tuigenis van de voorzitter het schrijven zeer laat en plotseling binnen was gekomen, was toch het merendeel van de vergadering ervan overtuigd, dat men hieraan mee moest doen. De heer Snel meende echter, dat „het nodig was om ook de twee andere kerken voor de bedevaartgangers te ope nen en dat ook het aantal deel nemers tijdig bekend moest wor den gemaakt". De heer Keysper had wel enige opmerkingen aan gaande het schrijven, maar meen de toch „dat geen enkel lid van onze vereniging mocht achter blijven". (Not. Volksbond 7-3-19). Reeds had het bestuur met een uitbreiding rekening gehouden en in de bestuursvergadering van 7 April besloten, om ook met pas toor Heijs van de Dominicuskerk en rector Batsen van de St. Jo seph de mogelijkheid te bespre ken om bij een grote toeloop van pelgrims hunne kerken beschik baar te stellen en ook daar om vijf uur een H. Mis voor het ge nootschap te lezen. (Not. 7-4-19). Omdat er echter niet zoveel wer den opgegeven als men eerst ver wacht had, werd alleen de Domi nicuskerk voor de bedetocht inge schakeld. Deken Ooms en de organisatie van de ommegang. Tot aan 1919 toe was er nog geen vaste lijn in het werk van het genootschap voor de Stille Omgang. Er was nog geen officieel reglement; er waren nog geen nauwkeurige ledenlijsten. Toen in 1918 het genootschap van Amster dam op verzoek van de deken Mgr. Bosman onder kerkelijk toezicht was gekomen en officiële statuten had gekregen, wilde men ook in Alkmaar een meer vaste basis aan het genootschap geven. Vooral de secretaris, de heer Kloet zag het belang hiervan in. Op een bestuursvergadering van 12 Sept. 1919 merkte hij op: „Onze zaak staat te veel op losse schroe ven. Een zeer voorname factor voor elke vereniging is het bezit van leden. En juist deze factor ontbreekt bij ons genootschap ge heel en al. Wij weten niet alleen hoeveel leden er zijn, maar ook niet wie er nu eigenlijk lid zijn. Gevolg hiervan is, dat het met het innen der contributie treurig ge steld is, zodat bij deze voortgang het genootschap onvermijdelijk aan bloedarmoede moet sterven". (Not. 12-9-19). De secretaris stelde voor om eens met deken Ooms in contact te treden, een geestelijke leidsman bij de bisschop aan te vragen en statuten vast te stellen, Aldus gebeurde en na enige be sprekingen werd op 6 Nov. 1919 ten huize van de heer Kloet op feestelijke wijze officieel het ge nootschap van de stille omgang ter verering van het Hoogheilig Sacrament van mirakel van Alk maar en Amsterdam opgericht. In Jan. 1920 werden de statuten door Mgr. Callier goedgekeurd en als geestelijk leidsman werd deken Ooms aangewezen. Ofschoon de deken ziekelijk was en vooral des winters niet al te veel op de ver gaderingen kon komen, had hij toch gaarne de taak aanvaard. Toch meende het genootschap, dat het niet voldoende werd er kend (Not. 5-4-21), want bij de jaarlijkse grote processie ter ere van het H. Bloed op de avond van de eerste Mei was het bestuur nog nooit uitgenodigd. Door de ken Ooms werd op de vergadering van 8 April 1921 dit bezwaar weerlegd en „nodigde als tegen bewijs het bestuur van de omme gang uit tot deelname aan de processie. Dit werd in dank aan vaard" (Not. 8-4-21). Van toen af nam het genootschap altijd deel aan de processie en had een vaste plaats veroverd onder de gods dienstige verengingen in de stad Alkmaar. KAP. B. VOETS /I\ haar gevaren en be- fl Wie God van de verdorven wereld met drog wil onthechten en tot de eeuwige goederen voeren, voor hem heeft Hij in de korte tijd van het aardse leven ontbe ringen, mislukkingen, lijden bestemd. „Maar uw droefheid zal zich in vreugde verande ren". BENEDICTUS Foto's van de Koninginnedag viering uit ons gewest.Onze fotograaf heeft op enige plaat sen in ons gewest opnamen ge maakt van de Koninginnedag viering. Links de aubade van de schoolkinderen voor het stad huis in Hoorn, rechts een snap- hot van de folkloristische dan sen op het Canadaplein in Alkmaar. FELICITATIE VAN TRUMAN VOOR DE KONINGIN WASHINGTON, 2 Mei (ANP- Aneta). Truman heeft op 30 April de volgende boodschap aan Koningin Juliana gezonden: „Met groot genoegen doe ik Uwe Majesteit en het Neder landse volk de hartelijke groe ten en goede wensen toekomen van het volk der Verenigde Staten ter gelegenheid van uw verjaardag". BIJNA 1600 MILITAIREN ZIJN WEER THUIS ROTTERDAM, 2 Mei. Aan de Lloydkade te Rotterdam debar- keerden hedenmorgen 1571 mili tairen, die met het troepenschip „Nelly" van Indonesië naar Ne derland repatrieerden. Alvorens de ontscheping begon werden de jongens toegesproken door kapi tein R. J. E. M. van Zinnicq Berg man namens H. M. de Koningin, door generaal mr. H. J. Kruis en namens Prins Bernhard door lui tenant-kolonel P. H. Lach de Bere. LAATSTE WAARSCHUWING AAN DE MOLUKKEN DJAKARTA, 1 Mei. Het kor vet „Hang Tuah" van de zeemacht der R.I.S. is Zaterdag van Makas sar naar Ambon vertrokken met aan boord minister Leimena en de andere leden van de delegatie der R.I.S., die te Ambon onderhande lingen zullen aanknopen met het comité, dat daar de onafhankelijke republiek der Zuid Molukken heeft uitgeroepen. De delegatie zal in een sloep aan de wal gaan. De uitvaardigers van de procla matie zullen dan een laatste kans krijgen om de proclamatie in te trekken. Indien zulks niet ge beurt, zal de A.P.R.I.S (Het leger der R.I.S.) tot een actie overgaan, aldus verneemt Aneta van zeer betrouwbare zijde. De Commandant Zeemacht Nederland Schout bij Nacht I. W. Des morgens om negen uur werd o.m. ook voor het Koninklijk Reijnierse (links op het platform) nam te Den Helder de grote Instituut werd de vlaggeparade gehouden. parade van de Koninklijke Marine af. Foto Ben Kool Foto Ben Kool drie bataljons, waarna hij op het platform plaats nam, in gezelschap van hetzelfde gevolg. Het Wilhelmus klonk plechtig en indukwekkend in de stralende morgen over de hoofden van de vele duizenden, die zich op de Javastraat hadden opgesteld en de mannen presenteerden roerloos het geweer. Parade voor C.M.Z. DEN HELDER. Op de eerste dag van de Meimaand 1950, zonnig en stralend begonnen, heeft den Helder als de grootste Marinebasis in Nederland een ongekend-indrukwekkend schouwspel beleefd aan een grofe parade, waaraan ongeveer twaalfhonderd man van de Koninklijke Marine deelnam. Voorts stonden ruim duizend man langs de uitgebreide parade-route opgesteld, om de drie bataljons, voorafgegaan door de Mariniers kapel met tamboers en pijpers voorbij te zien marcheren. De Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht I. W. Reijnierse, de commandanten van het Koninklijk Instituut en de commandanten van de verschillende binnenliggende schepen sloegen dit voorbijtrekken vanaf een plafform gade. Voorts was er de massale omlijsting van duizenden toeschouwers die langs de gehele weg uitgelegd was als begroeting van de officieren, onderofficieren en manschappen, marcherend langs de straten van Nieuwediep. M Hiermede werd een traditie her steld, die sinds de oorlog onder broken moest worden, doch die dit jaar in ongekende luister opnieuw zijn intrede deed, waarbij vele Ma rine- en Burger-autoriteiten aan wezig waren. Daar waren de vele commandan ten van de in den Helder liggende onderdelen, daar waren ook de vier Ridders der Militaire Wil lemsorde, het vorig jaar door de Prins der Nederlanden om hun grote trouw en moed tot Ridder geslagen, daar waren al de offi cieren. onderofficieren en man schappen, die geen dienst hadden in de gebouwen of aan boord van de schoon-gepavoiseerde schepen. Daar waren ook de burgemeester Mr. G. D. Rehorst en de vele da mes van allen, die rond de parade route stonden opgesteld. Ridders Militaire Willemsorde waren eveneens aanwezig. Foto Ben Kool En er overheen, eveneens tradi tiegetrouw, de Oranjezon, die sinds twee jaren vier maanden vroeger te schijnen heeft om ook deze re gerende Vorstin Sten treffende ver jaardag te kunnen schenken. Om negen uur it> de morgen was voor het Commandementsgebouw reeds de vlaggenparade gehouden opge luisterd door de Marinierskapel en bijgewoond eveneens door de vele autoriteiten en een groot aantal belangstellenden. Terstond nadat de vlag gehesen was klonk de vlaggemars en echoden de drie en dertig saluutschoten vanaf Hr. Ms. wachtschip Willemsoord over de Buitenhaven en langs de golvingen van het Marsdiep, waarmede, als voorgeschreven de dag van Hare Majesteit de Koningin werd inge luid. Massaal schouwspel Nadien verplaatsten zich de in drukwekkende plechtigheden .naar de buitenkant van de stad, waar de twaalfhonderd man rond elf uur in de morgen stond opgesteld on der commando van de kapitein ter zee L. H. Quant, commandant van de Mijnendienst Nederland, terwijl voor de drie bataljons als comman derend officieren waren gecom mandeerd resp. de kapitein der Mariniers D. J. Vos, de majoor der Mariniers G. H. v. d. Spek en de lt. t. z. I J. Doorenbos. Voorts waren ter begeleiding en regeling aangewezen de It. z- I J. C. H, Bol en lt. z. n J. C. Crane. Om half twaalf arriveerde de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht I. W. Reijnierse, vergezeld van zijn adjudant lt. z. H H. Pontier en de Chef-staf B. C. Mahieu, terwijl even later de bur gemeester van den Helder, Mr. G. D. Rehorst aanwezig was. De C.Z.M. en zijn gevolg, waar onder de burgemeester inspec teerde, voordat het Wilhelmus ge speeld werd en de voorgeschreven eerbewijzen werden gebracht de Voorafgegaan door de Mari nierskapel volgde tenslotte de parade voor de C.Z.M. en het de- filé door de stad, nog begeleid door de verre echo van de 35 schoten, die op de middag eveneens vanaf Hr. Ms. Willemsoord waren afge vuurd. Dit was dan het einde van een herstelde plechtigheid, groots en indrukwekkend om de juiste gevoelswaarde, die daarin gelegd wordt tegenover onze Vorstin en het gehele land. Naar wij vernemen zal a.s. Zon dag 7 Mei de belangrijke wedstrijd Always ForwardH.R.C. die de beslissing kan brengen voor het kampioenschap in de derde klasse A van de K.N.V.B., te Hoorn op het Forward-sportpark gespeeld worden. Op de eerste Meidag gaan de gedachten van de Alkmaarders uit naar het geheim van het Heilig Bloed, dat voor de zoveelste maal in de historie van onze oude stad ingezet wordt op het feest van Philippus en Jacobus. En vele vurige vereerders van het H. Bloed in Alkmaar en ook daarbuiten maken het vaste plan, om God te danken voor dit Mirakel, door het maken van de stille bedetocht in de vroege Zondagmorgen van 7 Mei door de straten van onze bevoorrechte stad. Om uw devotie te verster ken, willen wij u in een tweetal artikeltjes vertellen hoe of de stille omgang een vaste plaats heeft veroverd in het hart van alle rechtgeaarde vereerders van het H. Bloed. Het ontstaan van de stille omgang Toen in het jaar 1917 steeds don kerder wolken zich samenpakten boven onze landen, toen velen vol angst zich afvroegen, of ook ons land uiteindelijk niet zou be trokken worden in de grote vol- kerenstrijd, kwamen enkele Alk maarders met het voorstel, om, overeenkomstig het idee van de stille omgang te Amsterdam, op de eerste Mei-dag een stille pro cessie te houden door de straten van de slapende stad ter ere van het H. Bloed tot intentie van de vrede. De stadsarchivaris Bruin vis had uit oude vergeelde docu menten de processieweg opge diept en dit aan enkele Alkmaar ders medegedeeld. „De processie trok van het Kerkplein over de Paternosterstraat, langs de Paar- demarkt, waar vroeger het oude klooster van de paters Francis canen stond, over de Koningweg, Doelenstraat, Hoogstraat, Lange- straat, Steenenbrug, Kraanbuurt, Verdronkenoord, Kapelsteeg, Laat, Koorstraat, Plantsoen en Waai gat", zo had de heer Kloet, secre taris van de vereniging voor de Stille Omgang aan de hand van zijn gegevens eens opgetekend" (Notulen St. Omg. 17-4-19). En op initiatief van deze Alkmaar ders namen toen 400 mannen aan de omgang deel. Wie waren de oprichters? Het is niet meer uit te maken, wie de gangmakers van deze om megang warenVolgens prof. Lampen in zijn boek „Alcmaria Eucharistica" ging dit voorstel uit van de „Vriendenkring van het Allerheiligste Sacrament". Maar uit de nagelaten geschriften van de Stille Omgang blijkt, dat zowel het genootschap, dat de stille tocht naar de mirakelstad Am sterdam organiseerde, als de fiets club „Kevelaer" deze eer voor zich opeist. De heer Arends ver klaarde namens de rijwielclub in een openbare vergadering van de Stille Omgang op 17 April 1919, „dat de rijwielclub de beginselen voor de Alkmaarse Stille Omgang heeft gelegd en derhalve kwam baar de eer toe van de regeling van de processie". Tegen deze club in meende de heer Paleari, steunend op enkele uitlatingen van deken Ooms, „dat niet de rij wielclub maar het genootschap geroepen is om de stille omgang in stand te houden". (Notulen 17-4-19). Wie er nu gelijk heeft, is niet meer te achterhalen. De papieren van beide verenigingen zwijgen er over. De eerste maal, dat in het Genootschap van de Stille Omgang de Alkmaarse pro cessie ter sprake komt, is op de bestuursvergadering van 2 Maart 1918, waarin de heer Diepen op het einde van zijn verslag schrijft: „Verder waren nog enige bespre kingen over en weer, betreffende de stille omgang te Alkmaar, welke tot een goed einde werden gebracht". (Not. 2-3-18), maar dit zegt nog niets, want de heer v. Diepen was altijd zeer sober met zijn mededelingen over het werk van het genootschap. Naar alle waarschijnlijkheid mogen wij aannemen, dat vooral het genoot schap zich achter het initiatief Zo druk was het voor het stad huis te Enkhuizen, toen de kinderen van de scholen daar hun aubade brachten. Een kijkje tijdens de kinder spelen op het sportterrein te Heiloo. Bonden tou mooi Z.M.-competitie Zaterdag jj. zijn te Hoorn en Alkmaar de proefwedstrijden ge weest waaruit het voorlopig elftal (oor N.-Holland werd samengesteld. De volgende spelers mogen thans een proefwedstrijd spelen op 13 Mei om 5 uur op het terrein van Jong- Holland tegen de club van die naam. Doel: J. Graaf (HCSC); achter: J- de Graaf (Dindua) en J. Recht- steiner (J.Holland); midden: J van Braam (ZCFC), N. v. d. Stal (And. B.) en D. v. d. Waal (Zwaluwen). Voor: G. Lub (Dindua); P. Ruiten 'HCSC); C. van Veen (HCSC); J. Amt (Marken) en J. Tesselaar (J.H.) Reserves: K. Bijl (G.Z.Boys), N. v. Veen (HCSC), P. Klompe (DEK) en D. Eken (Zwaluwen). Verder is het nog de bedoeling dat er wedstrijden zullen volgen tegen de elftallen van de afd. Friesland en Amsterdam (of Haarlem). Daarna wordt dan de finale ge speeld, waarvan het vorig jaar de afd. Zwolle de winnaar werd. ALKMAAR. Ten bate van het Mr. Bierenbroodspot wedstrijd- en trainingsfonds organiseerde de Zwemvereniging D.A.W., in samen werking met de Overdekte Bad- en Zweminrichting, Zaterdagavond na. tionale zwemwedstrijden, waarbij behalve Geertje Wielema en Ad Boxem, weinige grote figuren op de deelnemerslijst stonden. Wel deed André Slikker (DAW) voor de eer ste maal sinds zijn terugkeer uit Indonesië mee, doch zijn resultaten benaderden nog op geen stukken zijn peil van enige jaren geleden. Toch hebben we goede hoop, dat André na een serieuze training zijn naam weer met ere kan verdedigen. Er werd betrekkelijk weinig strijd geleverd. Alleen Ad Boxem deed in de 3x100 M. estafette-wisselslag heren de harten van vriend en vij and sneller kloppen, want ofschoon het hem niet mocht gelukken de flinke achterstand van zijn voorgan gers Slikker en Parma geheel in te lopen, het scheelde maar enkele slagen of hij had de eer voor zich gehad. De demonstratie kunstzwemmen door leden van de Amsterdamse Zwemclub „Admiraal de Ruyter" dwong ieders bewondering af en we spreken de hoop uit, dat deze nieuwe tak in de zwemsport haar weg spoedig zal weten te vinden. Aan het eind van de wedstrijden bond het polo 7-tal van DAW de strijd aan met het team van G.Z.C., waarbij DAW met 15 werd inge maakt. Tenslotte willen wij de uitslagen vermelden: 50 M. vrije slag meisjes DAW- leden:1. T. Schats, 33.2 sec.; 2. H. Ouwehand, 35 sec. 200 M. schoolslag heren: 1. H. Kel der (Robben) 2.44 min. (Hiermee bleef hij 3.9 sec. boven het Nederl- record, dat op zijn naam staat.) 2. A. de Vries (HPC) 2.55.3 min.; 3. C. Wiering (Het Y) 3 min. 100 M. rugslag dames; 1. D. van Ekris (Robben) 1.18.6 min.; 2. A. v. Sunder (ADZ) 1.23.4 min.; 3. L. Seur (ADZ) 1.24.3 min. 50 M. schoolslag meisjes DAW: leden: 1. G. Molenaar, 43 sec.; 2. L. Spierenburg, 45 sec.; 3. T. Schats, 46 sec. 100 M. vrije slag heren: 1. en 2. A. Boxem (DAW) en J. Tjebbes (HPC) in 1.0.4 min. 200 M. schoolslag dames: 1. A. de Groot (ADZ) 3 min.; 2. T.Hom (Robben) 3.3 min.; 3. E. G. Hendrik- sen (Neptunus) 3.3.8 min. 50 M. vrije slag jongens DAW- leden: 1. H. de Jong, 30 sec.; 2. A. Blankvoort, 30.8 sec.; 3. B. Ekkel, 31.6 sec. 400 M. vrije slag dames: 1. G. Wie lema (Robben) 5.30 min. (Ned. re cord op naam van WiUy den Ouden 5.16 min.; 2. A. Veldhuyzen (Rob ben) 5.39 min.; 3. A. de Jonge (ADZ) 5.56.3 min. Estafette 4x100 M. vrije slag da mes: 1. De Robben 4.56.4 min.; 2. ADZ 5.12 min.; 3. DWR, 5.14.3 min. Estafette 3x100 M. wisselslag he ren: 1. De Robben 3.35.2 min.; 2. Het Y, 3.36.4 min.; 3. D.J.K. 3.43.8 min. y BERGEN Vele afgevaardigden van door de V.V.V. aangeschreven plaatselijke verenigingen waren in café Spoorzicht aanwezig om de voor- en nadelen van deelname aan het bloemencorso te bespreken. De voorzitter van de V.V.V., de heer J. H. Roggeveen, zei in zijn openingswoord, dat in de laatste le denvergadering de wens is uitge sproken dit jaar tot een bloemen corso te komen. 'Dit is niet alleen in het belang voor de bevordering van het vreemdelingenverkeer, maar ook een cultureel belang. Ber gen heeft een traditie hoog te hou den op dit gebied. Er zijn grotere moeilijkheden voor het tot stand- komen van een geslaagd corso dan voor de oorlog. Maar, aldus de voor zitter, in Bergen is het onmogelij ke mogelijk. Het is niet nodig om veel geld te besteden, maar de WV is bereid om aan iedere vereniging een geldelijke bijdrage te verlenen. De afgevaardigden' van de ver schillende verenigingen hebben al len hun handtekening geplaatst en volgens deze lijst vraagt de voor zitter of zij mee willen doen of wat hun bezwaren zijn. De alge mene klacht is kastekort, maar met de geldelijke steun van het V.V.V. in het vooruitzicht, geven velen zich als deelnemer op, zoals Ber gens Harmonie, „Paal 33", die van de heer de Sain de toezegging kre gen om hun nummer achter hun woning te maken, de Kennemer ruiters, de Vrijwillige Brandweer, en anderen. Enige verenigingen zouden het nog eens onder ogen zien. Maar het resultaat was toch, dat 20 verenigingen gaarne aan het corso meedoen. De datum werd na enige discussie voorlopig vastge steld op 2 Augustus. De heer de Sain zegt toe, dat de bloemen zul len te krijgen zijn tegen de kos tende veilingprijs. Begrijpelijker wijs is ieder zeer benieuwd naar de financiële bijdrage en nadat de voorzitter heeft getelefoneerd met de secretaris-penningmeester, de heer F. Zeiler, die niet aanwezig kon zijn, wordt dit bepaald op f 100.- per vereniging, waarmee de vergadering accoord gaat. Ook dit jaar zal er van het corso een film worden opgenomen, die in de Rus tende Jager zal worden vertoond.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3