SPINAZIE r Ondernemingsbelasting vindt geen genade De Communisten en de vrije verkiezingen Pinkster aanbieding GEBR. LUST Gratis Herbillon knippatroon VROOM EN DREESMANN Langedijker kolfwedstrijd Arrestaties van missionarissen SENSATIE VAN HET SEIZOEN Alleen: POORTER Vroom en Dreesmann 129.- 142.50 198.- 162.50 198.- 247.50 12els 69.- 85.- 98.- 114.- Adverteert in dit blad gratis een Herbillon knippatroon De eindstand Tweede Kamer Hulp van V.S. aan Azië Reorganisatie KNIL eind Juli klaar Buitenlands overzicht DRAMA in woonwaaenkamo Chem. Wasserij en Ververij S. Krom N.V. Alkmaar enige meisjes enige naaisters Al onze meubelen zijn zeer laag geprijsd! H.H. Hotel- en Pensionhouders Mient 6-8 Alkmaar Telef. 3452 Kantoorbediende (Vr.) Aank. cassière Gerout. verkoopsters Meisjes ter opleiding Alkmaar NETTE MEISJES N.V. De Alkmaarse Wasserij WILTON TAPIJTEN Machinale SMYRNA HOLTAP KARPETTEN Velvet pluche Tafelkleden Zware zuiver wollen Tafelkleden, WOENSDAG 10 MEI 1950 PAGINA 5 ■-\ bil aankoop van een coupon wollen, zijde of katoenen stof voor het maken van dames- en kinderkleding, ontvangt U vanaf heden, alsmede Donderdag, Vrijdag en Zaterdag U bespaart hiermede f 1.50 op het maken van een kledingstuk ALKMAAR LANGEDIJK. De Langedijker kolfwedstrijd welke deze winter is gehouden in de vier plaatselijke kolfbanen is Zondag geëindigd. De totaal uitslagen luiden: Korpswedstrijd: le klasse: Gezel lig Samenzijn, Zd.-Scharwoude 1714 p Vriendenkring, Nrd.-Scharwoude 1624 p.; Onder Vrienden, Oudkar spel 1547 p. De korpsspeler Piet Gelder van Onder Vrienden moet zijn partij nog kolven in de baan van Concor dia. Door 167 punten te slaan kan hij ziin korps gelijk laten eindigen met Gezellig Samenzijn. Maar dit is zelfs voor Piet veel te zwaar. 2e klasse: Ons Genoegen I Nrd.- Scharwoude 1626 p.; Ons Genoegen II Nrd.-Scharwoude 1477 p.; Vrien denkring, Nrd.-Scharwoude 1467 p.; Gezellig Samenzijn, Zd.-Scharwou de 1395 p.; Op Maat, Zd-Scharwou- de 1368 p.: Onder Vrienden, Oud karspel 1142 p. 3e klasse: Gezellig Samenzijn, Zd. Scharwoude 1358 p.; Onder Vrien den Oudkarspel 1347 p.; Ons Ge noegen, Nrd.-Scharwoude 1235 p. Personele wedstrijd: le klasse: C. Langedijk Pz. 518 p.; G. Deutekom 582 p.; G. Langedijk Pz. 524 p.; C. Vlug 619 p.- C. Plakman 535 p.; P. Gelder 393 p. (moet nog in één baan kolven), Th. Rijpen Sr. 604 p.; Th. Rijpen Jr. 589 p.; G. Jacet 521 p. en G. Mettes 540 p. 2e klasse: C. Jongsma 505 p.; Th. Maars 477 p.; W. Glas 485 p.; Jn. Blom 501 p.- C. Langedijk Cz. 448 p.; H. Bekken 579 p.; Fl. Mienes 503 p.; KI. de Bakker 544 p.; P. Jes 468 p.; C. Hopman 481 p.- R. Blom 528 p.; KI. de Geus 503 p.; P. van der Welle 441 p.; KI. de Boer 420 p.; M. Vlug 464 p.- KI. Kat 354 p.; D. Plakman 448 p.; C. v. Liempt 340 p.: P. Berger 464 p.; L. Schijver 430 p.- C. Bruin Jr.; 501 p; Jn. Snijders 441 p.; C. Groot 457 p.; N. Bruin 538 p. 3e klasse: C. Liefhebber 457 p.; GOUDEN BRUILOFT TUITJENHORN Het echtpaar N. GrootBoekei vierde Maandag zijn gouden huwelijksfeest. Beiden genieten nog een goede gezond heid en de bruidegom is nog zeer vlug ter been. De heer Groot is vele jaren bestuurslid geweest van Het Bogtmansfonds en lid van het R.K. Armbestuur. Het fanfarecorps Sint Hildegardis, dat zich bijna dagelijks laat horen Zondag nog twee sere nades bij behouden thuiskomsten) bracht een muzikale hulde. Een zoon van het gouden paar, de wel- eerw. Pater N. Groot O.S.C. dankte namens ouders en familie. SLUIER VAN COMMUNICANTJE RAAKTE IN BRAND BEEMSTER. Zondag deden in de parochiekerk van Sint Jan de Doper 27 kinderen hun eerste Hei lige Communie. Een der kleintjes had het ongeluk met een brandende kaars te dicht bij het sluiertje van haar buurmeisje te komen, zodat dit direct vlam vatte. Door on middellijk optreden en toetasten van de eerw. Zuster werd het vuur dat nog geen haar had geraakt, in de kiem gesmoord en erger voor komen. Voorbereidingen voor hef priesterfeest BURGERBRUG. De ruiters Voor het priesterfeest in Juni wor den verzocht om zich uiterlijk 20 Mei a.s. op te geven bij de heren G. Visser of J. G. Bruin. Om te gemoet te komen aan de vele ge rezen bezwaren zal de rit ditmaal niet aanvangen bij de noordelijke-, maar bij de zuidelijke gemeente grens. Degenen, die met een versierde fiets aan de tocht willen deelnemen, moeten zich vóór genoemde datum melden bij de heren C. Besteman of J. Borst. Jongedames, die nog mede willen helpen om bloemen te maken moe ten zich in verbinding stellen met de dames A. Bruin of A. Besteman. De tijd dringt! L. Kalverdijk 359 p.; St. de Rijke 422 p.; H. Kuiper 426' p.; S. Klaver 402 p.; A. v. d. Veer 468 p.; KI. Jes 365 p.; KI. Kooy 528 p.: W. Bak ker Oz. 450 p.; C. Blokker 369 p.; Jb. Kant 437 p.; Jo Schuit 432 p.; J. v. d. Ham 445 p.: Ant. Jonker 481 p.; J. Schrijver 433 p.; P. Woesten- burg 518 p.; S. Bruin 430 p.; C. Hink Wz. 411 p.; C. Hink Pz. 454 p.: Th. Commandeur 396 p.; K. Schuit Kz. 427 p. en J. Koopman 423 p. MARKTOVERZICHT PURMEREND Daar de runderenmarkt weer goed was bezet en door het vele water dat de laatste dagen is ge vallen, waardoor de landerijen heel zacht zijn en de beesten met 5 bek ken beginnen te eten, de kooplust nu juist niet zo groot was, ging de handel in de verse melkkoeien maar heel" kalm aan. Met de gelde koeien was het ook een stroeve boel. Het aanbod daarvan was te groot naar de vraag. Alleen de besten, dat ging nog, en die hielden zich nog het beste op prijs, maar anders zijn de prijzen wel lager. Met de vette koeien ging het ook maar heel kalm aan en ook daar van hielden de prima beesten zich het beste, en bleven de prijzen van de vorige week vrij constant. In het jonge vee zat ook nog weinig gang. De gang in de slachtstieren is ook heel wat minder dan voor een paar weken terug. Op de wolveemarkt begint het ook weer drukker te worden, daar de lammetjes beter beginnen los te komen. Nu: daar was heel aardige handel. Vooral de vette schapen werden vlug en voor hoger prijzen genomen. Ook voor de lammetjes met vlees was veel animo, zodat daarvoor ook hoger prijzen werden uitgelegd. Met de vette varkens was het minder goed. Daarvan was een flink aan bod. Maar de vraag was over 't algemeen vleesvarkens daarvan was in de vroegte zo van f 1.50 tot f 1,52. Heel enkele zijn een paar centen hoger verkocht, maar de af loop werd er niet beter op, daar de inzet niet geheel behouden bleef. Ook de biggenmarkt begon maar heel kalm aan, daar het scheen dat van uit de Zuid de vraag minder was. Maar hoe groot het aanbod ook was, de handel zette kalm door en daar de inzet van de prijzen niet te hoog was geweest, bleef tot het einde deze prijshoudend. Met de fokzeugen ging het ook maar stroef aan. De paardenmarkt gaf hetzelf de beeld te zien, een stille bewe ging, daar er maar een heel enkele voor 't leven werd gekocht. De pluimveemarkt blijft nog maar steeds gesloten, zodat ook maar enkele konijntjes werden verhan deld. Bravourstukje BURGERBRUG. Dinsdagmor gen probeerde de vijf-jarige Jantje Burger voor de zoveelste maal om over de dikke waterleidingpjjp te lopen, welke naast de brug over de egalementslot ligt. Ditmaal gleed hij uit en plonste in het water. Hij wist echter een stuk ijzerdraad te grijpen, dat van de walkant afhing. Henny Metse laar, een leerling van de Sint Jozef school, wist de groen-natte equili brist op het droge te krijgen. Meisje aangereden BEEMSTER. Dezer dagen reden enige u.l.o.-leerlingen zich vasthoudend achter een vracht wagen aan. Door te grote snelheid en niet uitkijken, werd op de hoek ZuiderwegMiddenweg een aan rijding veroorzaakt, waardoor een meisje, afkomstig uit De Rijp, in botsing kwam met de achterste wielrijder en op het kruispunt kwam te vallen. Het meisje bleef liggen en was erg van streek. De ontboden geneesheer constateerde een lichte hersenschudding en bracht haar per eigen auto naar huis. iü?e ,oridernemingsbelasting, dage- s de steen des aanstoots van nze Middenstanders, zal dan wor den afgeschaft. Tenminste als ae afgevaardigden Lucas (KVP), J' «euvel (AR), v. d. Wetering eu Ritmeester (VVD) met nun aanhangers de meerderheid f75le"»p de Partij v. d. Arbeid rrniff Si die tot enige voorzie- £on hierin willen komen, e anti's hadden al gezegd, dat ze belasting onrechtvaardig v v pn en de heer Lucas van de c. deed daar nog een schepje op, door te zeggen, dat hij liever van „buitengewoon onrechtvaar dig" sprak. De Minister, kennelijk wat ge ïmponeerd door het stijgend aantal faillissementen in de middenstand, drong erop aan, thans tot geleide lijke algehele afschaffing v/d on dernemersbelasting over te gaan en niet enkel zoals de heer Hofstra (P.v.d.A.) wilde tot het beëin digen van deze belasting naar de grondslag bedrijfskapitaal. Tot zover deze avondvergadering. Vanmiddag wordt er gestemd. MUZIEK IN DE BLOEIENDE BEEMSTER BEEMSTER. Zondag 7 Mei heeft de Beemster fanfare een con cert gegeven in de muziektent op het Landje te Midden-Beemster. Onder leiding van de dirigent, de heer M. Sanders uit Purmerend, werden ten gehore gebracht de Appel aux Trompettes, mars, Les Trancs Saliens van G. Gadema, Au bord de l'Amstel van Gustav Cor- nez, De Gladiator, mars, De Tem pel-ridder van F. Jakma en de mars Con Brio. Het concert mocht zich in ver band met de bloesem Zondag in een flinke belangstelling verheugen. Zaterdag hebben 1300 school kinderen uit de omgeving een wan. deltocht door de bloeiende Beem ster gemaakt. Ook Zondag was het uiterst druk vooral in de zuid-oost hoek. Jammer dat de regen een spelbreker was. Koninklijke onderscheiding BEEMSTER. De heer D. Koe man, Rijperweg 125, Beemster, die onlangs als dienstplichtig sergeant majoor der militaire administratie uit Indonesië is thuisgekomen, is bij gelegenheid van de verjaardag van Koningin Juliana voor zijn accuraat en belangrijk administratief werk begiftigd met de zilveren ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau met de zwaar den. MET BEDRAG VAN 64 MILLIOEN WASHINGTON, 10 Mei. Reuter. Van welingelichte ambtelijke zjjde wordt te Washington verno men dat de Amerikaanse regering bezig is met het uitwerken van een program voor het verlenen van economische hulp aan vijf Zuid Oost-Aziatische landen, waarmede een bedrag van 64 millioen zal zijn gemoeid. Met de uitvoering van deze plan nen zal worden begonnen, zodra het Congres zijn goedkeuring heeft gehecht aan het voor dit doel aan wenden van E.C.A. gelden. Het leeuwendeel van de te ver lenen hulp is bestemd voor Indo china. De Amerikanse regering wil aldus helpen bij het uitvoeren van de door minister Acheson te Parijs gedane toezegging voor spoedige Amerikaanse economische en mili taire hulp aan de plaatselijke Indo- chinese en Franse autoriteiten, in hun strijd tegen de communistische revolutie. Van dezelfde zijde wordt verno men, dat men verwacht dat ook In donesië, Thailand, Birma en Ma- lakka zullen delen in de Ameri kaanse hulp. DJAKARTA, 9 Mei (Aneta) „Ge meenschappelijk geleid door de wens, dat de reorganisatie van het K.N.I.L. zoveel mogelijk zal worden bespoedigd, hebben de minister van Defensie der R.I.S. en de Neder landse Staatssecretaris van Oorlog met de wederzijdse militaire auto riteiten overleg gepleegd omtrent maatregelen, dienstig voor het be reiken van dit doel," aldus een ge meenschappelijk communiqué Dins dagmiddag, op de dag dat de heer Fockema Andraea met het vliegtuig naar Nederland vertrekt, uitgege ven. „Het verheugt hen, te kunnen vaststellen, dat zij op grond van deze besprekingen gezamenlijk tot de overtuiging zijn gekomen, dat, indien omstandigheden buiten hun wil aan de werkzaamheden der re organisatie en de afvoer niet in de weg staan, kan worden voorzien, dat de reorganisatie van het KNIL op 26 Juli zal kunnen worden be ëindigd. IN NOORD-KOREA BONN, 9 Mei (Reuter) Het Benedictijner klooster St Ottilien in Zuid- Beieren heeft bericht ontvangen van de gevangenne ming van 62 Duitse missionaris sen in Noord-Korea. De missio narissen zouden in Mei 1949 uit de Benedictijnse Abdij te To- kwon en enkele andere missie posten in Noord-Korea zijn weg gevoerd en gevangen gezet. Het zou hier betreffen bisschop Bonifacius Sauer. 19 priesters, 23 monniken en 19 kloosterzus ters. De mannelijke geestelijken waren alle afkomstig van het Benedictijnse klooster te Tutzing (Zuid-Beieren). 18 Katholieke leden van het Westauitse parlement hebben thans de Westduitse regering de vraag gesteld, welke maatrege len zij denkt te nemen om de veiligheid van deze Duitse mis sionarissen te verzekeren. NIEUWE MUNTBILJETTEN VAN EEN GULDEN De minister van Financiën heeft besloten te doen uitgeven munt biljetten van een gulden. De voorzijde is gedrukt in rood bruin op groene achtergrond. Ter linkerzijde is het portret van H. M. de Koningin aangebracht, hetwelk aan de onderzijde wordt afgeslo ten door een ornament van oranje appelen, waarboven de naam „Ju liana" is aangebracht. De afmetin gen van het muntbiljet zijn 60 m.m. x 114 m.m. Het is vervaar digd van wit papier. Na zijn terugkeer uit Moskou heeft onze daar afgetreden ambas sadeur Dr. Visser enkele indrukken weer gegeven van zijn 4-jarig ver- bijlf in Rusland. Hij merkte op, dat Rusland en het westen elkander niet begrijpen omdat dezelfde be grippen vaak een geheel andere in houd hebben. Wanneer wij spreken over democratische verkiezingen, zo zeide Dr. Visser, dan denken wij aan een vrije geheime stemming, maar de Russen verstaan onder de mocratische verkiezingen een methode om een naar hun inziens meest beste proletarische regering samen te stellen. En de enige maat staf bij hen voor het beste is, dat gene wat Stalin wenst! Wie tegen deze wensen in zou gaan, is een verrader van het proletariaat .Ver kiezingen die dergelijke verraders aan het bewind zouden brengen, zijn dan ook volgens Russische be grippen niet alleen anti-democra tisch, maar kapitalistisch en tasten de hoogste belangen van het prole tariaat aan. En Dr. Visser is volkomen over tuigd, dat de overgrote massa van het Russische volk, dit volkomen eerlijk meent. Wij zullen verstandig doen dit uitgangspunt van de Russen goed voor ogen te houden, wanneer we met de Russen gaan debatteren over verkiezingen. Zondag zijn in de Russiche zóne van Oostenrijk gemeenteraadsver kiezingen gehouden en de Russen hebben zich laten overhalen, deze nu eens te doen voeren op een Wes- ters-democratische wijze. Het ge volg is geweest, dat de katholieken 52 der zetels veroverden, de so cialisten 40 maar de communis ten nog geen 5 In tal van Oos tenrijkse gemeenten, waar de Rus sen Communistische burgemeesters hadden benoemd, zijn deze eenvou dig weggestemd. Zie je wel zeggen alle Westerse democraten, als je maar werkelijk vrije en geheime verkiezingen houdt, dan wil het volk niets van communisme weten. Maar de Russen zeggen, dat heb je er nou van niet je Westerse demo cratie, dat is de methode om het kapitalisme in de gelegenheid te stellen de proletarische regering ten val te brengen. Wij zeggen, dat het voorbeeld van Oostenrijk opnieuw bewees hoe ondemocratisch het Russische stel sel is. de Russen noemen het Oos tenrijkse voorbeeld als een nieuw bewijs hoe ondemocratisch het Wes- sterse kiesstelsel is. Zo praten we volkomen langs el kander heen en bereiken met al onze argumenten niets. Er is nu weer voorgesteld om voor geheel Berlijn vrije verkiezin gen te houden volgens de begrippen van de Westerse democratie. Om dat. zo zeggen de geallieerden en de West-Duitsers, we dan alleen 'n zuivere meningsuiting krijgen van de Berlijnse bevolking. Goed zeggen de Russen, we wil len meewerken aan die vrije ver kiezingen. maar ze verbinden daar een zevental voorwaarden aan, wel ke practisch de kansen, dat de Westerse democratie hier de lei ding neemt, tot een minimum wor den gereduceerd en de Russische opvatting van de democratie toch nog een maximale kans krijgt. We draaien dus ook hier weer in het zelfde kringetje rond. Intussen zit hier, zoals ook de Amerikaanse hoge commissaris McCloy gisteren zeide, nog een le lijk addertje onder het gras. Want de massa van 't Russische volk moge dan de Russische lei ders volkomen gelijk geven, wan neer deze zich verzetten tegen Westers democratische opvattingen, omdat dit niet anders dan een ver kapt kapitalisme is, maar deze Russische politieke leiders zijn ge raffineerd genoeg om onder het mom van de proletarische belangen te beschermen een gevaarlijk Rus sisch imperialisme te dienen. Zo bevindt zich onder de 7 voor- waardén welke de Russen stellen om algemene vrije verkiezingen in Berlijn te houden ook onder sub. 6 de bepaling dat alle bezettingsle gers zich tijdens deze verkiezingen uit Berlijn moeten terugtrekken. Dit betekent in de practijk dat ter wijl Berlijn geheel ligt in de Russi sche bezetting de Geallieerden practisch zouden moeten terug trekken tot Halmstadt d.i. 150 km. van Berlijn, maar de Russen slechts behoeven terug te trekken tot de grenzen van de stad. Het terug trekken der Westelijke troepen zou dus practisch niet anders zijn dan een uitnodiging aan de communis ten om onmiddellijk geheel Berlijn te bezetten. Temeer waar de Oost- Duitse politie, die door de Russen geheel en al op militaire leest is geschoeid en zelfs met tanks is uitgerust, door de Russen niet be schouwd wordt als een deel van het Russische bezettingsleger. Waren de Geallieerden dan zo naief op deze Russische eis in te gaan, dan viel Berlijn, waar de Russen nu al twee jaar op loeren, hen zonder slag of stoot in handen. En zouden ze de geallieerden nog hartelijk uit lachen, dat die er zo waren inge trapt. Maar natuurlijk denken die daar niet aan, daarvoor is deze door de Russen opgezette val te doorzichtig. En zo zal er ook van deze vrije algemene verkiezingen wel niet veel terecht komen. MAN MET EEN ZEIS VERMOORD Zaterdagavond is het tussen enige bewoners van het woonwagenkamp Kronenberg, midden in de Peel, tot een hooglopende ruzie gekomen. De 39 jarige J. R. wierp daarbij met een bijl naar een tegenstander, die even later terugkwam met een zeis en daarmee R. te lijf ging. R. werd in het bovenlichaam geraakt en in de longen gesneden. Het slachtoffer moest naar het ziekenhuis te Ven- lo worden vervoerd, waar hij giste ren is overleden. R. was gehuwd en vader van enige kinderen. De poli tie te Horst is tot arrestatie van de dader overgegaan. Het woonwagen kamp is gister door de meeste wa gens in allergl verlaten. Spinazieetenis: gezondheid opdoen! Want spinazie is tijk aan vitaminen, kalk en ijzer. Eet ze vaak en veel, ze is nu lekker en niet duur! Zet Uw spinazie zonder water op en kook ze hoogstens 5 10 minuten. Dan gaan er zo min mogelijk kost bare voedingsstoffen verloren. DE TOURNEE VAN DE MIDDLESEX WANDERERS Voor hun tournee door Nederland beschikken de Middlesex Wande rers dit jaar over krachten die zon der uitzondering hun sporen ver diend hebben in de Engelse ama teur voetbal. Er staan naar men weet vier wedstrijden op het pro gram: tegen Bondselftallen op 18 Mei te Groningen, 21 Mei te Venlo en 24 Mei in Den Haag, en tegen het voorlopig Nederlands elftal op 27 Mei te Utrecht. De gasten zullen voor deze ontmoetingen een keus doen uit de volgeijde spelers: Doel: Bennett (Southall); achter: Haydan (Wealdstone), Gadsen (Hayes), en Braddle (Sutton); mid den: Adams (Hendon), Stoker (Kingstonians) en Harper (Yorks hire Amateurs); Voor: Strouw (Hendon), Major (Bishop Auckl.), Gregory (Hayes) Mc. Ilvenny (Bishop Auckland), King (Hounslow), Kelleher, aanv., (Barnet) en Bennet (Tooting). Van hen zijn Gadsen, Stoker, Ma jor, Stroud en Mc. Uvenny Engelse internationals, terwijl de beide laatstgenoemden 22 April j.l. te Wembley uitkwamen in de finale van de Engelse Amateur Cup. Mc. Ilvenny is een midvoor van grote klasse, die o.m. tijdens het Olym pisch tournooi van 1948 tegen Ne derland voortreffelijk heeft ge speeld. Ook aanvoerder Kelleher, Iers international, behoorde toen als linksbuiten tot het Britse Olympi sche team. De meeste andere spe lers zijn gekozen geweest in verte genwoordigende ploegen van de Spartan, de Athenian en de Isth mian League, dan wel in County- elftallen. Als trainer reist mee de heer Carr, een vroegere amateur interna tional. VOETBAL HATO EN MATRONA Beide spelers uit Curasao, Hato en Matrona, die op 13 Mei te Rot terdam voor het Bondselftal uitko men tegen Leeds United, worden Donderdag 11 Mei per vliegtuig op Schiphol verwacht. Ergilio Hato, voor ons Nederlandse publiek geen onbekende, is keeper van Jong Hol land terwijl de rechtsachter Pedro Matrona zowel in het politie-elftal van Curasao als in Jong Holland speelt. Beiden maakten ze deel uit van de vertegenwoordigende Cura- gaose ploeg die in Maart jl. bij de Midden-Amerikaanse spelen te Guatemala uitstekende prestaties heeft geleverd. Behalve te Rotterdam zullen Hato en Matrona ongetwijfeld ook nog in andere oefenwedstrijden van Bonds elftallen worden opgesteld. Matrona is een aanvallende back en zal dus moeten wennen aan het stopperspil systeem zoals dat ten onzent bij Bondsploegen in zwang is. Hij en Hato zullen dan ook de gewone trai ning meemaken van de andere ge selecteerde spelers, die, voorzover ze niet in de uithoeken van het land wonen of door kampioenswedstrij den verhinderd zijn, geregeld oefe nen onder leading van de heer van der Leok op het VUC-terrein. vraagt voor haar expeditie Lichte administratieve kennis strekt tot aanbeveling. Tevens kunnen op het atelier nog geplaatst worden. Aanmelding: KANT. SCHERMERWEG 84, ALKMAAR KEVOLUTIONNAIRE PRIJZEN ^VVr Velvet tafelkleed 140 x 170 19.50 Wol pluche tafelkleed 140 x 170 49.50 Twisted matting 90 cm. breed Veto tapijt 100 cm. breed 3.90 4.90 Karpetten 12-els Axminster 12-els Pluche 12-els Wilton 16-els Axminster 16-els Wilton 20-els Axminster 20-els Wilton 88.00 62.00 148.00 185.00 195.00 205.00 298.00 Holtap karpetten 12-els 48.-, 68.-, 98.-, 115.- Cocoslopers 50 70 100 120 140 cm. breed 2.75 3.95 4.60 8.50 12.50 Ruiggeschoren deurmatten 6.50 8.50 10.50 Ook in effen dessins 80x100 100x100 120x120 GROTE KEUS in: Brabants Bont Tafelzeil en Vitrage Slaapkamerkleedjes 55 x 110 6.75 60 x 120 7.75 80 x 170 12.75 120 x 180 19.50 Cretonne's 80 cm br. 1.95 120 cm br. 3.95 4.60 Handweefstof 120 cm br. 2.95 3.95 Gang- en traplopers 4.25 5.60 6.60 8.25 Engels Axminster loper Cairo-kwaliteit 70 cm. breed per meter 21.50 Moquette loper 50 cm. br. 11.50 13.50 Oud-Hollandse wanddoeken grote maat 24.50 Batix wanddoeken in diverse maten 3.50 4.50 5.50 Linofelt zeil 200 breed 9.25 Linoleum Krommenie 200 breed 8.25 Cocos karpetten 200 x 300 39.50 Moerzoch vestibulematten 140 x 180 22.50 Stromatrassen per stel 16.50 Kapok bedstellen 2-persoons 128.00 Vlok bedstellen 2-persoons 69.50 Spiraalmatrassen 2-persoons 27.50 4 stoelen «n,-,- 2 fauteuils eiken compleet 135.- 165.- Uitschuiftafe! 36.- Salontafel 32.50 42.50 55.00 Haardfauteuils met kussens compl. 46— 4 clubs met gobelin gestoff. compleet 245.00 4 clubs met pluche extra zwaar 425.00 Slaapkamer ameublement 3-deurs kast 295.00 id. old-finish 475.00 Wacht met uw aankoop van MATRASSEN en LEDIKANTEN tot na de Pinkster. De week vlak na Pinkster komen wij in die artikelen uit met een gloednieuwe collec tie tegen fabelachtig lage prijzen. Deze schitterende aanbiedingen van de al lernieuwste artikelen is het hoogtepunt van onze strijd tegen de duurte. Koopt toch vooral in de morgenuren! ALKMAAR vraagt voor spoedige indiensttreding: met enige ervaring accuraat kunnende werken voor de verkoop 15 jaar) Persoonlijke aanbiedingen dagelijks van 912 en van 25 uur. S.v.p. aanmelden bij onze controleur, parterre. Ingang Vijvertje GEVRAAGD: voor de mangelafdeling v. d. Woudestraat Alkmaar Wij ontvingen nog net op tijd een partij zeer mooie van zuiver wollen kwaliteit, tegen zeer voordelige prijzen 12-els 234.- um. 325- 12-els 16-els 16-els grote maat, zeer mooie kleur en dessin 19.75 bij ons slechts 45.en 57.50 U kunt met Pinksteren rustig uitgaan van het geld dat U bespaart door bij ons uw inkopen te doen. Voordat U koopt eerst dus eens even kijken bij: St. Annastraat 11, hk. Fnidsen, TeL 3359

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5