Alkmaarse jongen sprak voor radio Vaticana r Yd ërandstoffen THE THIRD MAN VICTORIA THEATER HARMONIE THEATER Liftende pelgrim maakte trip van zijn leven Nieuw industrieterrein in gebruik genomen I KLECO's PRIJZEN KLECO Cinema Americain De held van de Jungle Adverteert in dit blad jj 's Avonds vanaf 8 uur DANSEN L. O. - L. K. P. Dood in de wolken" ALKMAAR EN OMSTREKEN L.T.B. op bedevaart Vooruitziende blik van Gemeentebestuur Bestuurder werd onwel Marktberichten GOEDKOPE PRIJZEN GOEDKOOPSTE PRIJZEN BOTERSTRAAT 1 GEPROLONGEERD EEN GROOT GEBOUW geschikt voor fabriek of pakhuis „De Rustende Jager'' - Bergen N.H. TRIO DAVE SWAAB Alkmaars Bioscoop Theater ROKENDE ZESSCHIETERS c PAGINA 2 WOENSDAG 17 MEI 1950 Het is opmerkelijk, hoevelen, die anders weinis: of in het geheel niet buiten hun land komen, in het Hei lig Jaar dè tocht van hun leven maken en met het grootste gemak een paar duizend kilometer afleg gen, vaak onder de zwaarste om standigheden, om Rome en de H. Vader te kunnen zien. Zo verging het eigenlijk ook de Alkmaarse jongen, P. M. Mors, or gelbouwer van zijn vak, die pas uit de militaire dienst gekomen, de grote reis naar de Heilige Stad heeft gemaakt. Een afgezwaaide militair heeft financieel meestal weinig in te brengen en zo was het met hem ook het geval. Een paar tientjes echter, goed besteed en een flinke dosis zelfvertrouwen, waren de enige uitrusting, waarmede deze ondernemende jongeman op weg trok. Met een vriend, de Amersfoortse student Bram Balfoort, die in Utrecht studeert, is hij, al liftend, op 4 April op weg gegaan. De eerste dag ging het in één ruk naar Brus sel, de volgende dag was Bergen (Mons) aan de beurt. Onderweg kookten de jongens hun eigen potje en waar nodig sliepen ze in een kleine shelter. Voorraad hadden ze genoeg bij zich, hetgeen voor ieder der pelgrims een bagage van ongev, 30 kg betekende. De tocht van het Retraitehuis in Bergen naar Maubeuge kostte één dag. En toen was er plots een goede lift naar Parijs, waar ze midden op de Place de l'Opera neergezet wer den. Dat was op de derde dag van hun reis vol afwisseling. In de Franse hoofdstad hebben de lifters een dag rondgekeken en de volgende lift reed hen door de Porte d'Italie naar het Zuid-Oosten, naar Briari, waar ze op een landgoed ont haald werden, een zangavond mede- maakten en het Wilhelmus zongen. Paaszaterdag bracht hen de verras sing van een Franse kerkdienst en toen ging de tocht naar Lyon. Daar was op Eerste Paasdag volop markt met textiel en geitenvlees! Bollene, Orange, met de Romeinse bouwwerken, Avignon en Nice, ver volgens Monte Carlo en Menthon; een drie-daagse zwerftocht langs de Rivièra en de Cöte d'Azur en dan op Zondag na Pasen: Genua, La Spezia, Pisa en Livorno, waar zich langzamerhand de wegen, die naar Rome leiden, samenvoegen, vormden de laatste etappe. Logies in welpenhol. In Rome was het overvol en dank zij de service, die het bureau van het H. Jaar de jongelui bood, kon den ze nog overnachten in het wel penhol van een horde, die zijn kwar tier had boven de St. Agnes-cata- comben. Vijf dagen lang hebben ze er gezworven door de Eeuwige Stad en een Dominicaner-broeder, die Mors eens in Nijmegen, in het Al- bertinum had ontmoet, leidde de jon gens door de stad en zorgde voor een kaart, zodat ze op Zondag 23 April de Heiligverklaring van Ma ria de Rodat, de stichteres van een kloostercongregatie, konden mede maken en de Paus konden zien. Die momenten in de St. Pieter waren onvergetelijk! Ook de vier Basilie ken hebben ze bezocht en getrouw de stalletjes met souvenirs afgelo pen. De Sixtijnse kapel en de prach tige bouwwerken van Rome, ze heb ben maar weinig gemist. Onverwachte spreekbeurt. En toen liepen ze twee redac teuren van Radio Vaticana te gen het lijf. Een afspraak was snel gemaakt en de volgende dag HONDERDEN IN HEILOO BIJEEN Op de tweede der drie kruisda gen kwamen de honderden L.T.B.- leden uit Noord- en Zuid-Holland, die in de loop der jaren de weg naar O.L. Vrouw ter Nood in Heiloo Zo goed hebben weten te vinden weer bijeen in Mana's heiligdom. Velen kwamen per trein, anderen per bus of op eigen gelegenheid, het percentage fietsers was echter op deze mooie voor jaarsdag vanzelfsprekend groot. In de grote bedevaartskerk werd 's morgens een H. Mis opge dragen door Dom. Gerritsen O.S.B., met assistentie van kapelaan H. H. Groeneveld uit Hillegom als diaken en kapelaan F. L. Kok uit Boven- karspel als subdiaken. Het paro chieel zangkoor uit Obdam voerde een meerstemmige mis van L. Pe- rosi uit. Onder de H. Mis hield kapelaan Groeneveld een predika tie waarbij hij als tekst had geko zen de woorden uit de Misliturgie der Kruisdagen: „Vanuit Zijn Hei ligdom heeft de Heer mijn stem verhoord." Uitgaande van het feit, dat de boer een hard bestaan heeft, en dat de arbeid op het land de gehele mens in beslag neemt, waarbij nog velerlei wetten van de Overheid ook nog beslag leggen »P de pej- soon van de landman, meende de eerwaarde spreker, dat het gevaar niet denkbeeldig was, dat het ho ger geestelijk leven te weinig aan bod komt. Het is de taak van de katholiek om geregeld te zorgen dat naast de stoffelijke belangen ook de geestelijke belangen .van de mens verzorgd worden. Daarom was het een mooie gedachte om in deze kruisdagen, hls de processies door de velden trekken ook het leven met gebed te doorploegen. 's Middags werd, wederom in de grote bedevaartkerk, die geheel gevuld was, een lof gecelebreerd door pastoor C. J. Hesp uit Katwijk aan de Rijn met assistentie van de kapelaans W. A. J. Koenekoop uit Voorhout en W. H. Nijs uit War mond. Pater E. Bernard S.M.M., verbonden aan het Rectoraat der paters Montfortanen, hield onder het Lof een predicatie over de H. Maagd en de Meimaand. Tegen drie uur waren de plech tigheden teneinde en trokken de deelnemers aan deze speciale be devaart wederom huiswaarts. haalde een auto de jongens af van hun pied-5-terre, San Fran cisco, en bracht hen langs de wachtposten in het Vaticaan, waar ze een vraaggesprek had den over hun reis en hun in drukken over Rome voor de Vaticaanse Radio; 'n uitzending die speciaal voor Katholiek Nederland was bedoeld en waarin de beide jonge pelgrims hun landgenoten opwekten om ook naar Rome te komen. In Jongensstad De terugweg voerde hen over Pisa en Florence naar Bologna en Modena. En toen voerde hun weg hen naar Nomadelfia, de Italiaanse jongensstad, gesticht door Don Zelo, waar 1000 jongens in gemeenschap bijeen leven. Hier hebben ze bijna twee dagen rondgezworven en vele interessante indrukken opgedaan. Via Reggio, Parma en Milaan ging de reis toen naar het Como-meer, Lugano en Basel, met een Duitse pelgrim door de St. Gottharttunnel en met een Engelse pelgrim naar Nancy over Mulhausen. De laatste liften brcht de onder nemende jongens, die met amper 4000 francs en 3000 lires op reis waren gegaan, naar Luxemburg en Luik, waar in een broederklooster een gastvrij onthaal volgde. Van Luik naar Maastricht, Roermond en Nijmegen was het maar een peulen schilletje! En toevallig waren daar studenten, die onze Rome-reizigers naar Amersfoort konden brengen. Onderweg hebben de pelgrims veel hulp en medewerking onder vonden van de bevolking en ook van de geestelijkheid, die altijd wel een plaatsje wist. Het is een prachtige reis geweest, en Mors kan er wel avonden over praten. Het aardigste vond hij nog de ontmoe ting met twee Eindhovenaren, on dernemende reizigers van 64 en 66 jaar, die de tocht geheel, per fiets hadden gemaakt. ONZE AGENDA WAAGPLEIN, 7.30 uur: Inspectie en Brandweer. demonstratie BIOSCOPEN: Victoria: Moe derlied, 14 jaar; Harmonie: Flamingo Road, 18 jaar; Cinema Americain: The Third Man, 14 jaar; ABT: De Avonturen van Don Coyote, 14 jaar. NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek B. H. J. Schou ten, Emmastraat 47. NACHTDIENST TAXI'S: Adr. Louwe, Geestersingel 26, tel. 2290. Schaaknieuws V.V.V. ALKMAAR Voor de winter competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Eerste klasse: P. VreekenJ- Korsman 10. Tweede klasse: F. HelderJ. Maats 10; W. PieterseH. J. C. Dagelet 10. P. v. d. StreysF. Hol 1—0; Dr. F. Helder—G. S. Groenewoud 01. De wintercompetitie is bijna ten einde en er kan al met zekerheid worden vastgesteld welke spelers zullen promoveren naar een hogere klasse. In afdeling I zal W. Kwak kampioen worden met 10'/i punt gevolgd door P. Vreeken en E. G. Kaijzer met 10 punten. In de twee de klasse G. F. v. Brenk met 11 punten en G. S. Groenewoud met 9'/i punt. In de derde klasse P. Hoekstra Jr. met 10 punten gevolgd door P. Groenenberg met 8 punten. In de vierde klasse K. Meyer met 11 punten en C. J. v. Oorschot met 8 punten. In de dames groep werd mej. Bouman kampioene met 7 punten. Motorrijwiel gestolen ALKMAAR. Zaterdagavond is vanaf de Geest een motorrijwiel gestolen, een DKW 1938, Provin ciaal kenteken GX 23142. De kleur van frame is zwart en goudgebiest. Vernielingen ALKMAAR Gisteren is twee maal proces verbaal opgemaakt tegen volwassen mensen wegens opzettelijke ruitvernieling. Gister morgen had het eerste geval plaats op de Heul waar men met een stoel een raam in sloeg. Het twee de geval gebeurde in de Blaeu- straat, midden op de dag, waar een raam met een steen werd ingeworpen. ALKMAAR In tegenwoordig heid van vele genodigden, w.o. de burgemeester van Alkmaar, mr. dr. H. J. Wytema, wethouder G. v. Slingerland, de voorzitter en secre taris van de Kamer van Koop handel, de lieren S. W. Arntz en D. J. Scheffel en de Directeur van Openbare Werken, ir. H. Knol, werd Dinsdagmorgen, met de eer ste steenlegging voor een kaaspak huis met woning van de N.V. J. H. Eyssen, het industrie-terrein Alkmaar-Noord aan het Kwakel- pad officieel in gebruik genomen. Hiertoe door de heer H. Ringers, directeur van het Ringers Bouw bureaueen tevens lid van de Com missie van Advies voor het Indus trie-terrein, uitgenodigd, legde me juffrouw Henny Eyssen uit Ber gen, een dochter van een der di recteuren, de eerste steen van het complex, dat aan het Kwakelpad gaat verrijzen. De heer Ringers wees daarna op de vooruitziende blik, die het ge meentebestuur in 1945 heeft gehad door dit terrein voor industrie doeleinden aan te kopen. Hij prees de firma Eyssen voor het initiatief dit werk, dat in Alkmaar weer vele handen werk zal geven, te begin nen en bood mej. Eyssen een doos bonbons aan. De burgemeester wenste de heer H. J. Eyssen geluk en noemde de bouw van dit pakhuis pioniers werk, dat voor Alkmaar een sym bolische betekenis heeft. Hij hoop te, dat dit terrein spoedig zou vol gebouwd worden en was verheugd over de ondernemingsgeest, die in Alkmaar blijkt te leven. Ook de heer de Lange, president-commis saris, bood zijn~gelukwensen aan. IID VOOR NOORDERKADE 2 TELEFOON 4T/41'. 4142 (Advertentie! R.K. HANDBALCLUB A.O.G. ALKMAAR. Allereerst iets omtrent de wedstrijden, die mor gen, 18 Mei, zullen plaats heb ben in Amsterdam tegen Wils kracht. Het 2e elftal speelt om 12 uur en het le elftal om 1 uur (vriendschappelijk). Wij vertrek ken gezamenlijk met de trein van lü uur uit Alkmaar. Alle leden zijn natuurlijk van harte welkom ook al spelen zij niet mee. Vergeet niet voor 2 maal boterhammen mee te nemen! De opstelling staat hedenavond aan bij de heer J. Smit, Nieuwesloot. Wij zullen op deze dag weer eens echt de bloe metjes buiten zetten. Dames en Heren, die zich op de afgelopen feestavond als donatrice /donateur hebben opgegeven, wil len zij zich mondeling melden bij mej. C. M. Koopman, Baansingel 31b, Alkmaar Het Bestuur. Brandalarm ALKMAAR. Gisteravond om kwart over negen is de brandweer gealarmeerd voor een brandje op de Tienenwal, waar men bezig was oliebollen te bakken. De vlam sloeg in de pan en de omgeving van de stookplaats vatte vlam. De brand is geblust met enkele em mers water. De brandweer kon voor het uitrukken nog juist wor den tegengehouden. Het slotwoord werd gesproken door de heer H. J. Eyssen, jiie me de namens zijn mededirecteur dankte voor de belangstelling en wees op het belang voor de firma, dit pakhuis te kunnen bouwen. Het personeel werd bii deze plech tigheid niet vergeten en kreeg een enveloppe met inhoud als feest geschenk van de firma. IK LACH ER OM De immoraliteit gehekeld ALKMAAR. Met de opvoe ring van Noel Coward's „Ik lach er om", de ietwat vrije vertaling van „Present Laughter", heeft toneelminnend Alkmaar zich uit stekend geamuseerd. Het zijn de perikelen van een, zich zelf over schattend toneelspeler, die tot de conclusie komt dat zijn aantrek kingskracht op zijn medemensen zoveel moeilijkheden veroorzaakt, dat het beste is zich van alles om hem heen maar niets aan te trek ken om uiteindelijk bescherming te zoeken bij zijn vrouw, die hem enige tijd verlaten heeft en van verre zijn strijd tegen de mensen en zijn eigen ik volgt. Deze opvoering was een zeer gave en boeiende, die de aandacht van de toeschouwer tot het einde gespannen heeft gehouden. Vooral het eerste en laatste bedrijf wa ren vol geestige en scherpe dialo gen waarin de immoraliteit op een niet te miskennen wijze werd ge hekeld. Cees Laseur speelde met veel verve de rol van Essendine, de ietwat pathetische, romantische toneelspeler; Ida Wasserman bracht een voortreffelijke, goed aangevoelde vertolking van Liz, zijn vrouw, die eerst van verre het spel rond haar man gadeslaat maar op het beslissende ogenblik met krachtige hand weet in te grijpen. Myra Ward was een nuchtere, slagvaardige secretaresse die een kameraadschappelijke toon voerend, met zakelijkheid haar „Baas" beziet. Annie van Duyn bracht een aardige, char mante verliefde bakvis op het toneel en Elisabeth Andersen, de gevaarlijke verleidster, Joanna, wist zeer sterke momenten in haar spel te brengen. Theo Frenkel en Bob van Leersum gaven een aar dige vertolking van de sentimen tele en de nuchtere toneelvrien den terwijl Jan Retel de dwaas, dweperige toneelschrijver Maule goed gestalte wist te geven, al leek hij ons af en toe wat gefor ceerd toe. Brenda Lindbergh als de geesten-ziende en sigaretten- rokende huishoudster en Bob de Lange als een wat te robuste knecht waren zeker niet de minst gewaardeerde rollen. Een kostelijk blijspel in een fraai decor, dat misschien wat op pervlakkig aan deed, maar onge twijfeld een leerrijke moraal be zat, al was die dan wel eens wat erg ver verborgen. L.S. Oproep ALKMAAR. De Commissaris van Politie verzoekt degenen die op Vrijdag 12 Mei op de Gedempte Nieuwesloot. getuige waren van het feit, dat een auto tegen een win kelpand reed, om zich te vervoegen aan de afd. Verkeer van het politie bureau alhier. Oversteekplaatsen gemarkeerd ALKMAAR. De Alkmaarse politie heeft zich aangesloten bij de moderne verkeersverbetering die in ons land voortgang vindt. De verschillende oversteekplaat sen in onze stad zijn thans met duidelijke witte 'strepen gemar keerd. (Advert.) H. JAAR-VIERING Zangers opgelet! ALKMAAR De heren zangers en jongens van de ver. Kerkkoren, worden herinnerd aan de repetitie, die hedenavond wordt gehouden in de Muziektuin. Aanvang kwart voor acht. Ongevallen ALKMAAR. Gistermorgen om 8 uur reed een wielrijder, komende van de Nieuwlandersingel, bij het nemen van de bocht aan de Kenne- merstraatweg tegen een van deze weg afkomende auto op. Het rijwiel van de wielrijder, een militair, werd beschadigd, de man zelf werd licht gewond. Om 8 uur 's morgens reed een wagen met ladders geladen van een glazenwasser, door een onbekende oorzaak van de Stenenbrug af en schoot door een winkelruit, die werd vernield; ook een etalage en een aquarium vielen ten offer. Om half zes reed een motorrij der een 80-jarige man, die plotse ling de weg overstak bij het Kerk plein, tegen het lijf. Beiden werden tegen de grond gesmakt en de mo torrijder bekwam een bloedende hoofdwond. Zowel de 80-jarige voet ganger als de motorrijder werden ter observatie naar het Centraal Zie kenhuis vervoerd. Zij konden na derhand naar hun woning terug keren. feugdgemeenteraad ALKMAAR In verschillende gemeenten van Nederland is men gekomen tot de oprichting van jeugdgemeenteraden. Ook in Alkmaar is dit idee ge opperd. Op initiatief van de jongeren organisatie van de Partij van de Arbeid „De Nieuwe Koers" zijn afgevaardigden van de jongeren organisaties der politieke partijen, die in de Gemeenteraad van Alk maar vertegenwoordigers hebben, dezer dagen bijeen geweest, ten einde te komen tot eventuele vor ming van een jeugdgemeenteraad. De besprekingen, die geslaagd genoemd kunnen worden, droegen een informatief karakter en zullen worden voortgezet. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Morgen Hemel vaartsdag gaat A.F.C. 1 naar Schagen 1. Supporters en belang stellenden kunnen kaarten voor spoor en terrein verkrijgen bij „De Sport", Nieuwesloot 97, tot hedenavond 8 uur en indien u niet anders kunt, morgenochtend van 912 uur (Indien mogelijk rijden er nog enige bussen). Zondag speelt A.F.C. 1 thuis tegen Grasshoppers 1 om 6.30 u. Voor deze wedstrijd waarvoor zeer grote belangstelling bestaat, is er ook voorverkoop op bovenge noemd adres, waar tevens passa- partouts verkrijgbaar zijn voor de drie komende thuiswedstrijden te samen. Tribune f2.50, staanplaat sen f 1.25. A..FC. succes. Geen congregatie ALKMAAR, Dominicusparochie. Vanavond zal er geen Congregatie voor de jongemannen zijn. Dit in tegenstelling met het berichtje dat per abuis aan de leden is toegezon den. Proces-verbaal tegen caféhouder ALKMAAR. Tegen een café houder hier ter stede is proces verbaal opgemaakt wegens over treding van de drankwet Art. 59 en voorts wegens het openhouden van zijn zaak na sluitingstijd ter wijl publiek aanwezig was. Ook tegen de bezoekers is proces-ver baal opgemaakt. Repetitie H. Jaarviering ALKMAAR Alle medewer kenden aan' het oenluchtspel „De Vijf Blijde Geheimen" worden zonder enige uitzondering heden avond om half acht verwacht in de muziektuin waar de generale repetitie met volledige requisieten en costuums wordt gehouden. Niemand mag op deze repetitie ontbreken. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Cor nelia, d. v. P. Pepping en C. M. Nuyens; Johannes W„ z. v. A. P. Wendt en N. L. Hopman; Johan nes A. z. v. A. A. Veel en M. de Boer; Johannes A. M. z. v. H. Th. Smorenberg en A. J. J. Langen- dijk. ALKMAAR. Geboren: Wilihel- mina C. M., dochter van J. C, Oud en A. J. Verhaar; Anita H., dochter van F. N. Badenhuizen en C. Kist. Gehuwd: Johannes Lover en Al- bertina Peereboom; Gerard van de Kuijt en Cornelia W. Zandbergen; Hendricus M. de Man en Cath. G. Kouwenberg; Petrus H. Leugven en Aagta A. Groothuizen; Harm Moor man en Johanna W. van Dieren; Anthonius B. Narold en Cornelia van Weert; Hendricus Schadden- horst en Alida A. de Leij; Karei Bruijnis en Cath. H. den Adel. Overleden: Cornelia G. M. Kleij- meer, 93 jr, wed. van H. Loots; Trijntje Laan, 58 jr. geh, met J. Kóolhaas; Trijntje Boom, 86 jr, wed. van J. Dirkmaat; Hendrik P. Pander, 88 jr, wednr. van T. P. Elzinga; Hendrika Zwier, 51 jr, geh. met G. Schoonewil. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Hendrik Pieter, z. v. P. Houter en J. Pros per. Ondertrouwd: Willem Thomas Vink, 25 jaar en Barbara Cornelia Tromp, 20 jaar, beiden te Bergen. Getrouwd: Dick Helsdingen en Ingrid de Tourton Bruyns; Jacob de Carpentier en Hanna van Gulik. Overleden: Simon Koster, 78 jr, weduwnaar van Geertje van de Kapelle; Johanna Margaretha van Wonderen, 50 jaar. STILLE OMGANG BERGEN. Zondag 21 Mei a.s. de sluitingsdag van ons 40-uren- gebed, zulen ook wij onze Sfille Omgang weer houden. Is het nog nodig daar belang stelling voor op te wekken? Vooral nu, in dit H. Jaar, rekent het be stuur v. d. Stille Omgang afd. Bergen op een massale deelname Mannen en jongelingen, toont uw belangstelling en gaat allen mede in het vroege morgenuur. Volgens het vurig verlangen van Z. H. de Paus is de algemene intentie: „De algehele terugkeer van de afgedwaalden tot de Kerk'.' De Omgang begint te kwart voor vijf, vanaf de Ruïnekerk. De H. Mis te 6 uur waaronder alge mene H. Communie. De Vrouwenbond uif BERGEN Dezer dagen hield de R.K. Vrouwenbeweging haar jaarlijks uitstapje. Onder de stralen van een warm Meizonnetje vertrok om 9 uur een luxueuse touringcar met 46 dames naar de bollenstreek. Via „Kraantje Lek", waar de geurige koffie en amandelbroodjes de reizigsters de den smullen, ging de reis naar de veel beschreven „Keukenhof". In minimum van tijd hadden allen zich over 't grote terrein verspreid en genoot ieder in stilte van al 't schone, wat de natuur hier laat zien. De tijd in „Keukenhof" was velen nog te kort, maar daar er nog andere festiviteiten op het programma stonden, werd om 1 uur het sein tot vertrek gegeven. De rit ging toen naar Amster dam, alwaar aan de dames gele genheid gegeven werd een uurtje te winkelen, 't Ideaal van elke vrouwelijke dorpsbewoner is nog altijd „de Kalverstraat heen en terug". Om half 5 kwamen allen bijeen bij de Cineac, 'n Goede gelegen heid om 't laatste nieuws op te steken en tevens om van alle ver moeienissen uit te rusten. Zodoende kwam ieder weer fris en monter aanzitten aan de dis in het „Brouwers Wapen", waar 'n uitgelezen dinertje de reizigsters werkelijk in de zevende hemej bracht. Daarna werd koers gezet naar huis, en na een mooi ritje door de bloeiende Beemster kwam men zeer voldaan en zeer dankbaar in Bergen aan. Inlevering vacantiebonnen HEILOO Zaterdag 21 Mei kunnen door de bouwvakarbeiders vacantiebonnen worden verzilverd! Ingeleverd kunnen worden 5 bonnen (Hemelvaartsdag en 2de Pinksterdag)'. De inlevering vindt plaats bij C. Bakker, Zevenhuizer- laan 70 van 15 uur tot 17 uur. Losse of beschadigde bonnen worden niet aangenomen. Geslaagd HEILOO Bij het laatst gehou den Bondsexamen van de C.B.L. te Beverwijk slaagden de dames Riet Castricum en Ria Groot voor Ste nografie. Zij werden opgeleid door Instituut Jo Stuifbergen. ATHLETIEK D.O.V.E.S. De eerste baanwedstrijden in Noord-Holland HEILOO Een drietal D.O.V.E.S. meisjes heeft Zondag deelgenomen aan de Meisjes-wedstrijden te Zaandam. De resultaten waren zeer goed. Atjan Couwenhoven werd op Hoogspringen zowel als op Kogel stoten B eerste, met resp. 1.38 M en 10.55 M. wat voor beide nummers tevens een nieuw clubrecord bete kende. Miep Steur werd bij Kogelstoten B tweede. Een verdienstelijk re sultaat. Netty Bakker liep bij de A Meisjes de 80 M. Na haar serie en halve finale gewonnen te hebben, werd ze in de finale 3e achter W. Lust, Zaanland en C. de Goede van Sagitta. Deze twee behoorden ook vorig jaar reeds tot de beste 3 van Nederland. Als Netty haar ergste wedstrijd zenuwen thuis laat, behoeft ze echter ook voor deze twee niet onder te doen. A.s. Donderdag (Hemelvaarts dag) gaat D.O.V.E.S. met een flinke ploeg naar Enkhuizen. AUTO MET 4 MENSEN TE WATER BIJ OUDESLUIS OUDESLUIS. In de nabijheid van de spoorwegovergang te Ou- desluis werd de bestuurder Beets van een auto met P.E.N.-werklie- den onwel en viel voorover op het weg en schoot het water in. De vier inzittenden wisten zich met grote moeite uit hun benarde po sitie te bevrijden, doch de heren Beets en Hartog moesten zich we gens hun kwetsuren aan hoofd en armen onder medische behandeling stellen. De materiële schade is aan zienlijk, voral omdat alle gereed schappen in het water verspreid zijn. LANGEDIJK, 17 Mei. 5500 kg rabarber 6.206.80; 1500 kg prei 15. BEEMSTER, PURMEREND EN O. 16 Mei. Peulen 1.45; komkommers 3948; bloemkool 1075; spinazie 820; postelein 4449; sla 414; andijvie 2464; radijs 3.50; rabarber 1017; bospeen 4048; prei 1824; aardbeien 2.753.25; Zoete Erm- gaard 41. PURMEREND, 16 Mei. Eieren- markt: 12.000 kipeieren 1112; 9000 eendeneieren 6.757; Veemarkt: Totaal 745 stuks. 147 vette koeien f 210275, handel kalm; 372 gelde- kocien f 425700, handel stug; 187 melkkoeien f 600975, handel stug; 22 pinken f 210375, handel stug; 17 stieren f 650—1650, handel kalm; 789 nuchtere kalveren: v.d.sl. f 35 85, v. d. fokk. f 55105, handel vlug; 183 vette varkens v. d. slacht f 1.44— 1.48, handel stug; 1019 varkens: ma gere varkens f 4060, biggen f 25 40, handel stug; 301 schapen: weiderij WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond: WEINIG WIND. Over het algemeen veel bewol king met later hier en daar enige regen. Weinig wind. Ongeveer dezelfde temperatuur als van daag. R. K. Ned. Handbalbond Uitslagen van Zondag j.L: Kampioenschap van 't Diocees Kwiek—DCG 4—7 TOP—Vitesse 0—5 lste klas DVOGeel Zwart 30 WGW—VI. Vlug 2 4—3 KSV—Hugo Girls 1—2 Hugo Girls 2Blauwe Reigers 06 TSA 2—VIO n.g. VZV 2Strandvogels 11 In de kampioensronde leed T.O.P. een onverwacht grote nederlaag tegen Vitesse. De uitslag van de vriendenclub SRC zal daar niet vreemd aan zijn. De meisjes waren op van de zenuwen, maakten de grootste dekkingsfouten en in 'n minimum van tijd stond het 40 Kwiek in Den Haag scoorde 4 maal, maar DCG 7 keer en zege vierde dus. Van Kwiek zeker geen slecht resultaat. De stand is hier nu: Vitesse 2 2 0 0 4 10-3 DCG 2 10 12 10-9 TOP 2 10 12 2-6 Kwiek 2 0 0 2 0 5-9 In de eerste klas wist Geel Zwart haar laatste wedstrijd niet in winst om te zetten, waardoor nu een be slissingswedstrijd nodig is om de laatste plaats tussen Geel Zwart en Con Brio. In de tweede klas wist WGW met 42 te zegevieren over de Vliegens Vlug-reserves, waarmee zij het kam pioenschap behaalde. Daarmee is ze ongeslagen kampioen geworden. Voorwaar een prachtig resultaat. Vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen. Hugo Girls won de derby van haar plaatsgcnote KSV, een resultaat dat zeer eervol is. Maar de reserves moesten nog maals de vlag strijken tegen Blauwe Reigers. Strandvogels wist tegen het sterke VZV 2 'n gelijk spel uit het vuur te slepen. De verenigingen worden verzocht binnen een week hun jaarverslag in te sturen aan de secretaresse mej. J. Hoogland. We rekenen in deze op uw medewerking. f 6780, fokkerij f 75125, handel stug; 1284 lammeren f 3050, handel stug; 92 bokken en geiten f 1050, handel stug; 50 paarden f 500700, handel stug; 19 fokzeugen f 225325 handel stug. Pluimveemarkt: 600 konijnen 17. SCHAGEN, 17 Mei. Vette koeien f 2.60—2.70 per kg of f 650—850; geldekoeien f 425700; verse koeien f 600800; vaarzen f 300450; pin ken f 20030Q; nucht. kalveren f 30 50; lammeren f 2642; vette scha pen f 80—115; overhouders f 6585; biggen f 2540; schrammen f 45—55 konijnen f 15. Handel matig, met lagere prijzen. SPORT COSTUMES, vanaf f 47.50 TWEED COSTUMES, vanaf f 52.50 KAMGAREN COSTUMES, vanaf f 72.50 COLBERTS COSTUMES, vanaf f 32.50 Verder REGENKLEDING PANTALONS PLUSFOURPAKJES enz. tegen de WEET WAAR U KOOPT!!! Koopt bij het van ouds vertrouwde adres: Te Alkmaar alléén gevestigd: Verkeerd lopen is duurder kopen!! TEL. 2609 VAN 19 MEI AF: (DE DERDE MAN) Met de wereldberoemde citermuziek van Anton Karas Voorstellingen elke avond 8 uur. Zaterdag avond 79.30 uur. Zondag 2, 4.30. 7. 9.30 u Woensdagmiddag 2.30 uur. Toeg. boven 14 jaar. Dinsdag gesloten. Telef. bestellingen iedere morgen van 11— 1 uur. Zondags van 2.30 uur af. VANAF VRIJDAG 19 MEI JOHNNY WEISSMULLER in: met VIRGINA GREY GEORGE REEVES Dagelijks voorstellingen om 8 uur; Zater dag 7 uur en 9.30; Zondag 2 uur. 4.30 7 uur en 9.30; Woensdag 2.30 matinée Dinsdag alle theaters gesloten. 14 jaar. TE HUUR: gelegen aan openbare weg en goed vaar water. Direct te aanvaarden. Brieven onder no. 11605, bureau van dit blad. HEMELVAARTSDAG PINKSTER ZATERDAG le en 2e PINKSTERDAG 's middags en 's avonds in de voorzaal VANAF VRIJDAG 19 MEI Een voortreffelijke Nederlandse film: met FRANS v. d. LAAN WOLFGANG CORDAN Ds. D. RINGNALDA L. v. WERCH, R.K. Priester Dagelijks voorstellingen om 8 uur; Zater dag 7 uur en 9.30; Zondag 2 uur, 4.30. 7 uur en 9.30; Woensdag 2.30 matinée Dagelijks telef. 3641 tussen 11 en 1 uur: 's Zondags uitsluitend vanaf 1.30 Toeg. 14 jaar. Dinsdag alle theaters gesloten VANAF VRIJDAG 19 MEI MICHAEL WH^LEN en ANNE NAGEL in. II (H.A.F.B.O.-Film) Een sensationele wedloop om het bezit van een chemische formule IN HET VOORPROGRAMMA Dagelijks 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur Dinsdag gesloten. Toegang 14 jaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2