7,on t/OOKtïïDVBJ HOFSTEDE Vlootschouw en strandplezier De Ronde van Alkmaar Het zilveren priesterfeest van Pastoor Drost Het Bond IN T>E LANGESTBAAT ALKMAAR EN OMSTREKEN Zomerse drukte aan het strand en op het water Schoorl demonstreerde de dankbaarheid jegens zijn actieve herder Benoemingen in het Bisdom Haarlem Duo-passagiere verongelukt "TTTtjlii'iï iin""2 per De grootste en de bestel Personentrein bij Venray ontspoord Marktberichten Sint had PAGINA 2 MAANDAG 5 JUNI 1950 ALKMAAR. Wat de weer goden ons met de Pinksterdagen hebben misgund, hebben zij het afgelopen weekend in overvloed geschonken, zonneschijn en zo merwarmte. Men zou kunnen zeggen, dat gisteren de mussen van de daken vielen, omdat deze gevleugelde exemplaren van het diersoort al even.rin als hun menselijke medeschepselen aan een zo plotselinge zomertempe- ratuur gewend waren. Per slot van rekening brandden de ka chels nog maar een week gele den in menige huiskamer. Het .is warm geweest en meer dan een bleke aardbewoner is in het af gelopen weekend gemetamor- phoseerd tot een nieuwbakken roodhuid, met of zonder vellen en zonnebrandcreme. Wij moe ten nog een beetje aan_ de zo mer wennen. Maar we zijn toch wel aanwezig geweest bij de vlootschouw van gepavoiseerde motorboten, draken, B.M. s, val ken, kaj uitboten en wat al met, die gistermiddag om half een de Voormeer langsvoeren naar de Bierkade en die, langzaam, heel langzaam, verder kwamen, de open bruggen door, totdat zij meerden in het water van de Voordam. Twee wolken van an gorawol braken een helderblau we hemel en kinderen schepten met schepnetten grote karpers uit het kanaal, toen, begeleid door zomerse fietsers aan de oever, de kleine vloot uit Aker sloot naderde. De gepavoiseerde ,Truus" van schipper Schot, trok de kleine sliert der feestelijke vaartuigen het kanaal door. Aan de oevers stond een klein, luch tig gekleed publiek gereed, om de vloot in Alkmaar te ontvan gen. Op de Bierkade ging de „Truus" haar weg en de strak ke sleeptouwen verslapten, toen de vaartuigen en vaartuigjes moesten trachten op eigen gele genheid door de Zaadmarkt naar het Waagplein te varen. Dat ging niet al te vlot. Pagaai en vaar boom deden goede diensten, maar tenslotte ging men maar weer tot het sleeptouw over, tot dat de bootjes op eigen gelegen heid de Voordam tot een kleine feestelijke jachthaven maakten. Daar voeren jong en oud, meis jes en jongens, mannen en vrou wen mee. Een Alkmaarse slager en een Alkmaarse arts en zo waar een kennis van ons, die in Curacao dag en nacht op zee zit en die waarachtig zelfs tijdens zijn verlof het water niet missen kan. Er waren dames, die rustig Verkeersongevallen ALKMAAR. Zaterdagmorgen stak een 8 jarige jongen op de Kanaalkade plotseling van achter een geparkeerde auto de weg over. Hjj werd door een bestelauto aange reden en kwam met zijn rechtervoet onder een der voorwielen terecht. De jongen werd naar het Centraal ziekenhuis overgebracht waar bleek dat hem geen letsel was overkomen, behoudens enkele schaafwonden. 's Middags rond 2 uur kwam een elfjarige jongen die op de fiets met zjjn broertje achterop plotseling de Tuinstraat uitschoot op de Geester singel terecht tegen een motorrij wiel. De motorrijder kwam te vallen zijn motor werd beschadigd en de man liep ontvellingen op. De jeug dige fietser kreeg ook enige ontvel lingen, terwijl zijn fiets vrijwel ge heel werd vernield. Het jongere broertje dat achterop zat kwam met de schrik vrij. 's Avonds om streeks 6 uur kwam een wielrijdster op de Koorstraat in aanraking met een personenauto doordat zij naar links uitweek bij het passeren van anderen. Zij werd tegen een andere wielrijdster geworpen, kwam te vallen en klaagde ovijr pijn in de linkervoet en werd door Dr. Nijman verbonden. Daarna is zij door de automobilist naar haar woning te Castricum vervoerd. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Johan nes M. z. van J. Jonkman en M. J. Schouten, Emrentiana F. A. dochter van L. G. A. de Vreede en A. E. M. Tetteroo; Frank C. zn. van,C. P. Slikker en A. Bas, Josefine d. van J. E. Hollander en A. C. Schut; Irma C. d. van G. C. Baken en C. A. Jansen van Jorksveld; Nicolaas z. van L. Spiering en G. de Jong; Cornelis z. van H. Vasbinder en A. Winkel; Gerardina K. d. van D. van der Hoek en K de Winter. Overleden: Jan Blokker oud 69 jr. wednr. van G. P. Peperkamp; Gerridina H. Koordeman oud 58 jr. geh. met L. Lier; Lieuwe Singor oud 47 jr. geh. met G. A. Klvjn. DAMMEN Kampioenschap van Alkmaar en omstreken ALKMAAR. De 4e ronde om Alkmaarse titels welke veel succes bracht voor de witspelers bracht enigszins verrassingen. Van de 3 tot nu toe ongeslagen spelers Slot, Pie- deriet en Tuinman wist alleen Slot te winnen. De uitslagen waren: A. Hemels Tuinman 2—0, SchuitKruider 2 0, B: VeerBooy 2—0, Piederiet N. Oud 02, JornaBurgert 20, SlotSmolenaars 20. De stand in beide groepen luidt: A: Schuit 5 p. uit 4 part.; De Bree en Hemels 4 uit 3, De Jong,. M. Oud en Kruider 3 uit 3; Tuin 3 uit 4; Verver 2 uit 3; Slot 6 uit 3, Piede riet 4 uit 3, N. Oud 3 uit 3, Smole naars en Jorna 3 uit 4, Burgert 2 uit 3, Veer 2 uit 1, Booy 1 uit 3. In de gecombineerde 2e en 3e kl. waren de uitslagen: BruinBrug- genman 02, KlinkhamerWijn 0 2, Langras Jr.Langras Sr. 20, KoppenVeen 02. Bijwaard Stam 0—2, KornBalder 20. aan dek zaten, kleurige Chinese parasols dragend, om heur kos telijke teint tegen de zon te be hoeden. Het was een kleine vloot, die in deze verlate vloot schouw meevoer maar het was er niet minder een feestelijk- sportieve vloot om. Er was ook de nodige drukte aan de stranden en in de prach tige omgeving van Bergen en Schoorl. De fietsenstallingen puilden uit en de café-terrassen, die een slechte Hemelvaartsdag en een erg matige Pinksteren zagen, waren eindelijk druk en plezierig gevuld. En aan de stranden van Egmond en Bergen aan Zee was er weer de ouder wetse zomerdrukte van baders en bruinbranders. En deze drukte van velen, die jas en mantel, eindelijk uit kon den laten, heeft ons bewezen, dat de zomer laat maar goed zijn intrede heeft gedaan. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. AFC I—Bever wijk I 15; adsp.: Vitesse aAFC a 1—5, AFC d—Berdos b 1—1, Vi tesse cAFC e 31. Brrr! Dat was een koude douche wij zullen maar zeggen dat de warmte er ook debet aan was. Maar nu juist zullen wij elkaar een mo rele steun geven, wij hebben ver loren dus af en wij gaan ons weer klaar maken voor de twee laatste wedstrijden! Dus kop op en aan de slag, dit laatste geldt ook voor de supporters; lui, zet 'm op, laat je niet kennen door één nederlaag. Ja AFC-ers, wij maakten wederom één doelpunt, dat was nu te kort, daarom de volgende maal een paar doelpunten meer en de zaak komt oké. Van de twee wedstrijden AFC Schagen en GrasshoppersAFC is nog niet bekend wanneer ze ge speeld worden, dit komt heden avond uit. De AFC adsp. comb, behaalden in Krommenie een keurige 1ste pr., de jun. A een 2e prijs. Beide elf tallen onze felicitatie en verder succes. De PPC-er. SUCCESVOLLE TOCHT ALKMAAR Aan de 60 km nachttocht, georganiseerd door de wandelsportver. „De laatste lood jes" te Zandam, heeft de bekende Alkmaarse tippelaar, de heer de Vet, van de Kaaskoppen deelgeno men. Hij heeft de tocht succesvol uitgelopen in een tijd van 9 uur. Verplaatsing Rijkspolitie Met ingang van 1 Juni j.l, is de Adsp. J. Koelewijn van de groep Schermerhorn, ter standplaats Avenhorn, verplaatst naar de po litie te water te Amsterdam. Wandelen ALKMAAR. De NHWB, afd. 14 t.e.m. 17 Juni voor de 7e maal van de NWB, organiseert nu van een avond-vierdaagse, waaraan prachtige herinneringen zijn ver bonden. Inlichtingen en inschrijvin gen aan onderstaande adressen: de heren C. M. de Vet, Asterstraat 5, L. A. v. Koolwijk, C. Evertseplein 12 en T. Graaff, Eikelenbergstraat 54, Alkmaar. B AKKERS-V ACANTIE BURGERBRUG. Van 5 tot en met 10 Juni kan ons dorp „z'n broodje" halen bij de bakkers Van Mastrigt en Schotanus. Van 12 tot en met 17 Juni echter bij de bakkers Ten Hove en Spaan. RIS TWEEDE BIJ AMATEURS De 16e ronde vaij Alkmaar werd onder wel zeer warme weersom standigheden verreden. Het parcours was wederom Jan van Scorelkade, Eindeleinstraat, van der Lijnstraat en Nic. Beets- kade. Ruim 60 nieuwelingen bonden om 2 uur de strijd aan. Na 5 ronden trachtte Wagenaar een voorsprong te nemen, doch het bleef bij een poging, want hij viel weer spoedig in het peleton terug. Toen er 20 ronden waren gereden probeerden een 5-tal renners het opnieuw en zij wisten een 20 m uit te lopen. Reinders nam de leiding van de weglopers en stond deze niet meer af om in de eindsprint nog 20o m uit te lopen. 1 A. Reinders. Amsterdam tijd 1 uur, 2 min.; 2 D. de Groot, Amster dam- 3 E. Meijer, Laren; 4 K. Muijs, Amsterdam: 5 Kuitwaard, Velsen. aan de start en wel 62 renners. Daarna verschenen de amateurs T. Hofland uit Beverwijk was de man die hier de toon aangaf. Toch duurde het nog tot aan de 35ste ronde alvorens hij definitief uit liep, daarbij aanvankelijk gevolgd door nog 6 renners. Toen er 50 ronden waren gere den. had de B.everwijker een voor sprong van een halve ronde. De tal rijke premies, welke werden uit geloofd, brachten nog enig leven in de brouwerij. Na 55 ronden had Hofland weer aansluiting met het peleton verkregen, zodat hij een ronde voor was. Met een voor sprong van 1'/. ronde werd hij ten slotte winnaar. 1 T. Hofland, Beverwijk 2 uur, 11 min. 13 sec.; 2 C. Ris, Den Hel der; 3 P. Duif, Zaandam; 4 F. Cor- nelisse, Boverwijk; 5 J. Matse, Haarlem; 6 J. Otterabros, Alkmaar; 7 P. Peters, Haarlem; 8 J. Trompet ter, Wieringen; 9 S. Pranger, Anna Paulowna; 10 L. de Booij, Alkmaar. De organisatie van de ronde was goed verzorgd, daarvoor stonden de Wielerver. Alc. Victrix, de politie en het Rode Kruis borg. 4de LUSTRUM H.S.V. HEILOO. Zaterdagavond trok- een groot aantal leden van HSV naar de kapel van O.L. Vrouw ter Nood om een Lof bij te wonen; de G.A. de Weleerwaarde heer kape laan Tetteroo sprak hen toe. Zon dagochtend werd weer in de vroeg te een tocht te voet aanvaard naar O.L. Vrouw ter Nood. Hier werd door de G.A. een H. Mis opgedra gen, waaronder algemene H. Com munie. Hierna werd in café Ruiter een feestelijk ontbijt genuttigd. 's Avonds kwamen leden met echtgenoten en verloofden voor een feestvergadering bijeen in het Bru- nogebouw. De heer l'Abbé heette allen wel kom en liet in 't kort de resultaten in de afgelopen 20 jaar de revue passeren. Hij deelde mede dat de opbrengst van de actie met zakjes voor de feestgave plm. f 250, heeft opgebracht. Na enkele pro gramma-punten werd er door en kele oudbestuursleden t.w. de heren H. Pel en L. Bakker woorden van geluwensen gesproken, beiden hoop ten, dat bij >t 25 jarig bestaan min stens de 3e klasse KNVB gevierd zou worden. De stemming was op perbest en doet het beste voor de feestweek verwachten. Ook de heer Aad Ham (bestuurs lid, mental trainer) sprak de aan wezige HSV'ers enthousiast toe. Hij spoorde de spelers aan ons offer te brengen voor de vereniging. SCHOORL. Eindelijk was hef dan zo ver. Na wekenlange voorbereiding was de grote dag genaderd van het zilveren jubi leum van onze pastoor. Van zeer vele woningen wapperde de vaderlandse vlag, al of niet geflankeerd door de geel-witte wimpel. Zaterdagavond had zich een grote menigte verzameld bij de grens der gemeente, om in jubel de Z.Eerw. feesteling de gemeente binnen te voeren. Pastoor W. van Leeuwen van de parochie van O.L. Vr. Ge boorte te Burgerbrug, die Zon dag a.s. zijn zilveren priester feest hoopt te vieren. EEN „SPEELHOL" TE BERGEN BERGEN De heer J. Broers- ma, lid van de Raad, vroeg in de vergadering van 9 Mei 1947 scherp toezicht van Overheidswege op in richtingen, waarin automaten zijn opgesteld. De gang van zaken bij de onder neming te Bergen, waar die auto maten, in groot aantal zijn opge steld, geeft nu al een paar jaar re den tot klachten en er komen voortdurend feiten aan het licht, die het wenselijk maken, dat af doende wordt ingegrepen. In verband hiermede verzoekt de heer Broersma aan Burgemeester en Wethouders de volgende vragen te mogen stellen: 1 Is het B. en W. bekend, dat in het seizoen in de inrichting hierbe- doeld zeer veel geld wordt ver speeld, zodat hier niet meer kan worden gesproken van een inrich ting tot vermaak, doch de benaming „speelhol" meer op zijn plaats is? 2 Is het B. en W. bekend, dat onder de mensen, die daar hun goede geld brenigen ,ook ingezete nen voorkomen, die met handen arbeid hun brood moeten verdie nen, waaronder méér mannen dan vrouwen, die er niet zelden een deel van hun weekloon verspelen? 3 Kunnen B. en W, de Raad me dedelen, of er bij de politie wel eens klachten binnen komen, deze inrichting betreffende en zo ja, van welke aard dan die klachten zijn? 4 Kunnen B. en W. de Raad me dedelen, hoe de Justitie in het al gemeen staat tegenover het in standhouden, van inrichtingen als deze en waar de juiste grens ligt, dat een inrichting tot vermaak overgaat in een gelegenheid tot ha zardspel? 5 Zijn B. en W„ indien, zij de Raad niet behorlijk kunnen in lichten, bereid een grondig onder zoek in te stellen naar de werking Hier had zich een ruiterstoet op gesteld met een heraut aan het hoofd Het fanfarecorps ..De Vriend schap", onder leiding Jan de heer Jac. S. den Das, stond paraat. Nog wat zenuwachtig heen- en weer geloop.... en goed op tijd arriveer de de jubilerende priester in gezel schap van zijn familieleden en van Alkmaar afgehaald door het kerk bestuur en enkele comitéleden. Het fanfarecorps liet zijn vrolijke klan ken ter begroeting horen. De heraut las een prachtig gecalligrafeerde oorkonde voor en nadat de jubi laris en andere genodigden in de rijtuigen hadden plaats genomen, stelde de stoet'zich in beweging om in Catrijp te worden ontvangen door een zeer grote schare bruidjes en een zee van mensen. De nieuwe klok deed zijn blijde klanken ho ren en in een stampvolle kerk ce lebreerde de jubilaris een plechtig lof. geassisteerd? door zijn beide Weleerw. broers, terwijl een van hen een kort begroetingswoord sprak. De Plechtige Hoogmis Zondagmorgen half negen droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op, met assistentie van zijn beide heerbroers, als diaken en subdiaken en de Hoogeerw. Heer Deken J. Th. Jacobs uit Alkmaar, als presbyter assistens. De feestpredikatie werd gehou den door de zeereerw. Heer A. Lunn pastoor te Haarlem, die ook de feestpredikatie had gehouden bij de priesterwijding van Pastoor Drost. Het parochieel zangkoor zong verdienstelijk, onder leiding van de heer Jac. J. Krimp, de vierstem mige Mis: Sanctissimae Trinitatis van Hubert Cuypers. Na de H. Mis werd gezongen de Priestercantate: „Hulde aan he Priesterschap" van J. Haagh. C. s. s. R. De receptie 'sMiddags te 1,15 uur werd een officiële receptie gehouden in het Verenigingsgebouw, waar na bin nenkomst van de jubilaris, het zangkoor, onder leiding van de heer Jac. J. Krimp, de cantate van J- Haagh, C. s. s. R. „Hulde aan het Priesterschap" ten gehore bracht. Hierna hield de voorzitter van 't feestcomité, de Weled.Gestr. Heer F. J. M. Pinxter een feestrede. Spr. begon met te zeggen, hoe heel de parochie had samengewerkt om dit feest voor te bereiden. Na burge meester Jochems weTkom te heb ben geheten, herinnerde spr. aan de kerkelijke viering, waarbij de pa rochie haar eerste en voornaamste feestgave, haar gebed, aanbood. Namens de parochianen gewaagde spr. van aller grote eerbied voor de priester; daarom is de paochie, of schoon de jubilaris maar kort in haar midden is, zo feestelijk ge stemd. Spr. schetste vervolgens de verdiensten van Pastoor Drost; zijn voortdurende zorg voor de rijpere jeugd, waarbij hem de gelegenheid werd geboden de menselijke ziel te peilen in de periode, waarin de per soonlijkheid gevormd wordt. Deze jeugdleiding gaf hem zoveel men senkennis, dat hij na nog geen jaar zijn parochie beter kende dan me nige pastoor na vele jaren. Spr. hield er zich van verzekerd dat de Schoorlse parochie stevig bezit van het hart van haar pas toor genomen heeft. Schoorl is dankbaar voor de komst van Pas toor Drost naar Schoorl; niet alleen omdat deze komst schone verwach tingen schiep, maar vooral voor de wijze waarop de jubilaris aan deze verwachtingen heeft beantwoord. van deze inrichting, de uitslag van dit onderzoek de Raad mede te delen en indien deze werking dan blijkt te zijn in strijd met de wet, althans met de goede zeden en dus in geen geval de goede naam van Bergen als vacantie-oord ten goede komen, ogenblikkelijk maatregelen te treffen, zodat voorkomen wordt, dat dit bedrijf op de een, of andere manier wordt voortgezet? Voorts zijn door de heer Broers- ma aan B. en W. vragen gesteld inzake de toekenning van stand plaatsen aan ijs-verkopers. Spr. bracht de jubilaris dank voor zijn prima leiding van het jeugd werk; vooi* zijp algemene parochi ële leiding, waardoor hij op elk ge bied en voor elke categorie het ge loofsleven versterkte. Wetende, dat de parochie bij de jubilaris op de eerste plaats komt, hoopte spr. dat deze zijn taak als priester-redenaar ook tot anderen zou blijven uit strekken. Na uitdrukking te heb ben gegeven aan de dankbaarheid van de parochie jegens haar jubi laris en hem te hebben beloofd, dat men zijn taak zou blijven helpen verlichten, bood spr. als stoffelijk blijk van waardering een enveloppe met inhoud aan. Met een driewerf hoera gaven de aanwezigen blijk van instemming met het gesprokene. De leeiTmgen van de kleuterschool onder leiding van Mej. I. Kaag. kregen hierna gelegenheid tot fe liciteren op hun manier. Zij deden dat in de vorm van 'n alleenspraak, zang en een dansje. Hierna kreeg de burgemeester het woord, die de jubilaris namens het Gemeentebestuur van harte geluk wenste en er zijn voldoening over uitsprak, dat een groot deel van de gemeentenaren juist onder de hoe de van een pastoor als de jubilaris, was gesteld. De R. K. gemengde zangvereni ging „Ego Flos", onder leiding van de heer Cas Himmelreich, uit Alk maar, voerde daarna uit: „Bede" van Wim Snitker en „Du Hirte Is- raëls" van D. Bortnianski. Na afloop van dit officiële ge deelte, werden alle parochianen in de gelegenheid gesteld de jubilaris te complimenteren, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om op hun gemak de fees telijk versierde kerk te bezichtigen Nauwelijks was de eerw. feeste ling weer in de pastorie gearri veerd, of het harmoniegezelschap „St. Joseph-Gezellen. Amsterdam I kwam een serenade brengen. Dit, ongeveer 80 man sterke corps, droeg niet weinig bij tot verhoging van de feestvreugde. Praeses Simons hield een toespraak, die de jubi laris beantwoordde. Ook hier gingen de waarderende woorden vergezeld van een enveloppe met inhoud. Het was inmiddels tijd geworden voor hgt plechtig Lof, waarbij weer de beide heerbroers van de jubila ris assisteerden. Onder dit Lof be klom pastoor Drost de kansel en bracht allen, die hun medewerking aan dit grootse feest hadden ver leend of nog zouden verlenen, dank in gevoelvolle woorden. Op een dag als deze, aldus de jubilaris, wordt men als priester zich weer eens op nieuw bewust van de grote waar digheid van het priesterschap. Een feest als dit, vaagt alles weg, wat de eenheid, de hechtheid van de band die tussen ons is, in de weg hebben gestaan. Waarom heeft God mij geroepen, mij zo bevoorrecht Niet om enige verdiensten van mijn kant; misschien als loon voor mijn goede ouders, zonder wie ik nooit priester zou zijn geworden; mis schien ook door het gebed van an deren. Dankbaar ben ik. aldus pas toor Drost, jegens God voor alles wat ik onverdiend heb gekregen, Dank aan al mijn oud-pastoors, mijn vrienden, geestelijke vrienden, dank ook aan de gehele parochie. Een godsdienstige parochie werkt zo veredelend op de priester, 't kweekt een band die niemand kan breken. Moge dit feest ons inniger aan Christus binden en wij in Christus allen aan elkaar, want de priester, die ook zelf zijn Gethsemané heeft, wil niet alleen in uw vreugde de len, maar ook met u de kruisweg gaan. De jubilaris besloot met de woorden van Christus bij het Laat ste Avondmaal: „Heilige Vader, ik dank U voor hen, die Gij mij ge geven hebt Bernadette In de luwe, door 't hoge Schoorlse duin tegen de koele zeewind be schutte pastorietuin, was voor de ze gelegenheid een intiem open luchttheater geïmproviseerd! waar een aantal parochianen onder re gie van Antoon Sweers uit Amster- Hofland won de Ronde van Alkmaar. De triom fator van de ronde met links zijn vader en rechts tussen de bloemen de voorzitter van de organi serende vereniging. dam in de late avonduren Henri Ghèon's „Bernadette" opvoerden. De door groen omsloten tuin leen de zich uitstekend voor dit doel; aan de ene kant was 'n décor, „het huis van Soubirous" opgesteld, aan de andere zijde de grot van Mas- sabielle, waar de Onbevlekte Ont vangenis aan Bernadette verscheen, zoals wij reeds in de eerste scène zagen, terwijl de grot door schijn werpers was verlicht. Aan het spel werkten ca. 30 personen mee, be nevens figuranten en 'n koor. De voornaamste ten tonele gevoerde gebeurtenissen uit de geschiedenis van Bernadette werden aan elkaar geregen door het verhaal van een lector. Ruim 500 parochianen en ge nodigden volgden op deze mooie zomeravond het spel. Onder de ge nodigden bevonden zich de H. E. Deken Jacobs uit Alkmaar, Burge meester Jochems, Pastoor van Beers uit Bergen, burgemeester H. Nolet en dokter G. van Hesteren uit War- menhuizen, Rector Brans, Rector Simon, Aalmoezenier Haanen en tal van andere geestelijken.. Het spel van Ghéon werd in een bevattelijke vertaling en in kleu rige costumes opgevoerd; jammer, dat sommige spelers vooral de lector en enkele vrouweijke mede spelenden ondanks het bladstille weer. niet goed verstaanbaar waren; hopelijk is dat vanavond, als het spel wordt herhaald, beter. Het waren voroal de taferelen met de massaregie, die in het kleu rige licht van de schijnwerpers op de bonte costumes bijzonder goed deden. Zjj brachten de nodige leven digheid in het spel, zoals bleek in de aardige scène, waarin Bourriette het eerste wonder verhaalt. Het is ondoenlijk afzonderlijke spelers te nodmen; daarvoor was het aantal te groot. Het geheel werd een boeiende opvoering en vormde een waardig besluit en een blijvende herinnering aan dit jubileumfeest. Morgen viert Pastoor Drost zijn feest nog eens met de schooljeugd. Burgerlijke Stand EGMOND-BINNEN. Geboren: Anthonius Nicolaas Johannes, z. v. L. M. Koning en A. M. van der Meer; Agapitus Jozef, z. v. T. Wal- ta en M. Wittebrood; Engeltje An- tje, d. v. J. Baltus en E. A. Dekker; Joseph Maria, z. v. P. van der Molen en M. A. Hollenberg; Eli sabeth Maria Alida, d v. G. W. van Denzen en E. C. Baltus; Jo hannes Jacobus Maria, z, v. Th. Belleman en M. Melker; Albertus, z. v. A. Tambach en Th. Out; Mar- garetha Aartje, d. v. J. J. Klever laan en C. van de Haar; Johannes Adelbertus Maria, zv P. H. Kool en A. Sentveld; Pieter Nicolaas, z. v. J. van der Molen en Cl, H. van der Meij; Marianne, d. v. G. J. Belleman en A. M. Out; Cor nelis 'Trederik Maria, z. v. M. P. van de Reep en H. Duijn; Adrianus Jacobus Petrus, z. v. L. J. Schuit en M. M. Hüle. Overleden: Maartje Admiraal, 66 jaar. weduwe van Weijert Klaver, overleden te Alkmaar. Ondertrouwd: J. Hopman te Eg- mond aan Zee en E. C. Pepping, 'alhier; S. Apeldoorn en A. M. Ter voort, beiden alhier. Gehuwd: C. Baltus en G. J. Zent- veld, beiden Egmond-Binnen; A. W. Kaptein en A .A. M. Groot, bei den Egmond-Binnen. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M I. te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond IETS MINDER WIND DE BILT, 5/6 Droog en zonnig weer met zwakke tot matige wind tussen Noord en Oost. In de kust provincies iets minder warm, el ders weinig verandering in tempe ratuur. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot pastoor te Monster de Weleerw. Heer W. J. J. M. van den Berg; te Wijk aan Zee de Weleerw. Heer C. Pouw, die kapelaan was te 's-Gravenhage (H. Familie). MOTORBAND SPRONG Zondagmorgen te ongeveer half twaalf is op de Rijksweg ter hoogte van de kruising Bobeldjjk bij Hoorn een motorongeluk ge beurd, waarbij Mevr. C. K.-L. uit Amsterdam om het leven is gekomen. Mevr. K. reed mee op de motor als duopassagiere. Even voorbij Hoorn sprong de achter band, waardoor de motor ging slingeren en Mevr. K. op de wég viel. Ernstig gewond werd, zij naar het Sint Jansziekenhuis te Hoorn overgebracht waar zij spoedig overleed DE BELGISCHE VERKIEZINGEN De socialisten boekten hun suc cessen vooral in Wallonië, waar het aantal stemmen, dat op hen werd uitgebracht, steeg met 8 tot 9 procent in vergelijking van 1949 Voor het gehele land bedroeg deze stijging 6 tot 7 procent. Uit de resultaten blijkt dat de stemmenwinst der socialisten vooral afkomstig is van liberalen en communisten. Het verloop der, verkiezingen Daar de meeste kiezers zo snej mogelijk de steden uit wilden om buiten te genieten van het prach tige zomerweer, was de drukte bij de stembureaux vooral in dg och tenduren zeer groot. Velen waren zelfs in kampeerkleding op de stembureaux verschenen om geen tijd te verliezen. De verkiezingen verliepen overal in de grootste kalmte en orde. MINISTER STIKKER NAAR OSLO Mr. D. U. Stikker, De Neder landse minister van Buitenlandse Zaken, zal op 7 Juni te Oslo aan komen voor een officieel bezoek van twee dagen. Minister Stikker zal Donderdag aan de universiteit te Oslo een rede houden over de economische en politieke toestand van Europa. (Adv.N Surcéancc van betaling D.d. 23 Mei 1950 is door de grif fier van arrondissementsrechtbank te Alkmaar voorlopige surcéance van betaling verleend aan de N.V. Handelsonderneming „Vedela", Jac. van Laarschot, Kanaalkade 44, Alk maar. Bewindvoerder is mr. H. Schuurman advocaat te Alkmaar. Tevens is bevolen, dat de bekende schuldeisers en de schuldenares zullen worden opgeroepen ter raad kamer van deze rechtbank van Donderdag 6 Juli 1950, te 10 uur. J. G. Huyg, bloembollenkweker, Zandvaart 171, Breezand. Door het verbindend worden der enige uit- delingslijst geëindigd. N. Raven, vroeger expediteur te Wieringerwaard, thans Kruger- straat 61, Den Helder, door het ver bindend worden der enige uitde- lingslijst geëindigd. HET WORDT SPANNEND H.H.WAARD. Maar de wed strijd Hugo Boys—CSV II was nu juist niet bepaald spannend. Het uitermate warme weer is hiervan wel de grootste schuldige geweest. Direct na de aftrap werd e'r een enthousiaste partij voetbal gegeven aan beide kanten. Felle aanvallen over en weer, doch al spoedig be daarde dit. Reeds vrij spoedig wist de H. B, midvoor twee maal de CSV-keeper te passeren. Vol goede moed kwamen de Oranjehemden na de fust het veld weer op. Zij waren stevig van plan ook deze derde ronde van het gou den kruis te winnen. En inderdaad is het hun gelukt. Hoewel Hugo- Boys maanden te kampen heeft ge had met schutters in dé voorhoede, de juiste spelers zijn nu gevonden. Een midvoor is wel de grootste moeilijkheid geweest, maar de te genwoordige weet zeer goed waar de bal naar toe moet en dit gaat zelden zonder succes. Ook de twee binnenspelers zijn de meeste te enstanders te vlug af, terwijl zowel de links- als de rechtsbuiten in de ze wedstrijd een zeer goede partij hebben gevoetbald. Slechts enke le minuten na de rust wist de linksbinnen nuttig te profiteren van een voor zijn voeten komende bal. Een tikje en het was 30. Vooral in deze tweede helft was het slap- voetbal. Moede en uitgeputte spe lers aan beide kanten, waaronder het spel vanzelfsprekend niet beter werd. Ongeveer 10 minuten voor 't einde weer een opleving en aan doortastend aanvallen van de rechtsbinnen is het te danken ge weest dat CSV met een 40 neder laag genoegen moest nemen. De CSV-keeper heeft, ondanks dat hij 2 maal moest vissen, een prima partij gespeeld. Voornamelijk aan hem is het te danken dat de achter stand niet groter is geworden. De Hugo Boys-keeper had weinig werk te verrichten, aangezien bijna de gehele partij op de CSV-helft werd gespeeld. De wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter Jn. Wes ter, die voortreffelijk floot. Zondagmiddag is ter hoogte van Venray-Oirlo op het traject VenloNijmegen een personen trein, komende uit de richting Venlo, welke om 17.11 uur in Venray had moeten arriveren, ontspoord. Een rijtuig liep uit de rails en kantelde. Andere rijtuigen kan telden gedeeltelijk. Onder de rei zigers ontstond een grote con sternatie. Gelukkig waren er slechts enkele lichtgewonden, die ter plaatse werden verbon den. Met de opruimingswerkzaam heden werd direct een aanvang gemaakt. De spoorwegen ver wachten dat heden, bij de aan vang van de dienst, het verkeer op de lijn weer normaal door gang zou vinden. ALKMAAR. 53 Vette koeien f 5001100: 112 nucht. kalveren f 3065; 288 varkens f 1,461,52 per kg. LANGEDIJK, 5 Juni. 2400 kg rabarber 7,508,80; 50.000 kg aard appelen f 3036; kleine f 2630; 40 kg tomaten f 1,24. BLOKKER, 5 Juni. Perziken f 8—36; Postelein f5—7; Bindsla 3 7; bloemkool f 1629; sla S-= 3,50; rabarber f 1012; schotse aardappelen f 3032; drielingen f 28—30; kriel f 25—27. HEILOO. De gaf Zat-erdagavom concert. Dat dirig< samenstellen, dat aangenaam klinkc concertstukken w marsen. Hoewel St. Cecil met de stemming r tuinlijk was, viel e opzicht toch veel te Ballet van Delhaye ture „Les Vikings" hadden vaak een zei gehalte. Dat het Cytl Popy en de balletm samunde" van Sohi in de smaak viel be betoog. St. Cecilia 1 denheid op het slage nings-concert terug! prachtige zomerwee: gaarne een nog grol ling gezien. De eers De eerste concour: schitterend zomerw Om half twaalf h ontvangst op het plaats. Hier werd 't woon de burgemeester Kalff, de heer Ku van de jubilerende Cecilia, en de heer namens het hoofdb R.K. Bond, vergezel; wensen voor het s concours en felicitati cilia van Heiloo. Voor het gemeen St. Cecilia uit Alia helmus. Voor de was een zeer grote voor de volgende Z< publiek verzocht m de weg- vrij te late lijk was, dat de voor het verkeer i Het werd nu d< nodeloos lastig gem; De M Derde afdeling fa St. Martinus, 't V verplichte stuk Cerfontaine verdiei wel wat schools. Di liet het vrije numn van O.Filsfils zeer z voeren. St. Cecilia, Heem: Tervoort. Verplichte zikaal gespeeld. T< van Popy, behalve e blikje in de stemmi gens goede uitvoert 3c Afdeling Harm St. Cecilia, Ake Krom. zowel in „A Cerfontaine als in P: selink waren stemm gehalte niet steeds spel verdienstelijk. Harmonie „Uitgees voort. Het vrije nun van Boedijn werd Voor een derde af de prestatie. 2c Afdeling Fanfar St. Gregorius, Wa; Peetoom. Het verplic riëtte" van Luremai al in het begin vrij mooie herfstdag" werd verdienstelijkei „Hou en Trou", 1 Dir N. 'Ossenbrugge re T'alienne van Den fraai van klank en t< ven uitgevoerd. 2e Afdeling Harmo St. Gregorius, Nil J. Vriend. Dc Fantas werd wat te vlak g< stemming was niet Dc operette muziek cke uit „Het land werd vrij goed gesp Eerste afdeling F; Aceordando, Spierc Westen. Momenten moo' klankgi-balte i van Villette. De Achi van Rogister. een zee tatie. Eerste afdeling Ha Harmonie Zaandan Kruvt. De operette Paul Lincke werd t voerd. De ouverture Boedijn zéér goed J Afd. uitmuntenheid St. Gregorius, Duiv J. Kok. Technisch vi waarderen in „Cort< van Delhaye. Goede Ouverture Dramatii van Popy. „Dr. Nuyens", Wes Leo Koning. Goed muzikaal spel in Cor Aan een paar hom Rotterdamse lagere stadhuis bouwplate de bouw van model in verband met de kinderen, die de be kort reisje mogen r damse Lloyd. Een j het door hem gema

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2