Van Est zegevierde in Bordeaux-Parijs Kanspaard Blauw-Wit struikelde op Brunsumse renbaan Limburgia overmachtig in treffen te Brunssum Indeling le klassers in komend seizoen: 5 afdelingen van 12 elftallen Rode Duivels overtroeven de Haantjes Ajax—Boys futloos Nederl. renners voor de Ronde van Frankrijk Roosenburg bij de reserves Schoten tweede klasser Voetbal Lands*!*?! en promotie Hachelijke toestand voor Zeeburgia en Neptunus Limburgia-Blauw-Wit 6-2 Bondsvergadering bestiste: Degradatiewedstrijden van de baan Promotie in de breedte blijft noodzakelijk C.S.V. promoveert Degradatie voor W.F.C., Succes en A.D.O. Sensatie in de wielersport PAGINA 4 MAANDAG 5 JUNI 1950 Op waarlijk imposante wijze heeft Limburgia gisteren haar su perioriteit in deze kampiocnscom- petitie getoond. Blauw-Wit, door menigeen tot nu toe als het grote kanspaard beschouwd, maakte op de Brunsumse renbaan een grotes ke struikeling en werd tegen veler verwachting in met vele lengtes geslagen. Meer dan de drie punten voorsprong, die de Limburgse club door dit succes thans op haar Am sterdamse rivaal heeft gekregen, wijst deze fi2 er op, dat de hoogste voetbaltitel niet alleen met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid naar het Zui den zal gaan, maar ook „verdiend" naar het Zuiden zal gaan. Aangenomen immers, dat Blauw- Wit in de komende ontmoetingen Blauw-WitEnschedese Boys op 17 Juni en Heerenveen-Blauw-Wit op 25 Juni a.s. de volle winst zal weten te behalen, heeft Limburgia uit haar ontmoetingen tegen Hee renveen op 17 Juni en tegen A.jax op 24 Juni a.s. (beide uitwedstrij den) slechts twee punten nodig om zich kampioen van Nederland te mogen noemen. Ajax heeft Zaterdag tegen En schedese Boys de gelegenheid te baat genomen de oneervolle laatste plaats te verlaten. De Oostelijken gingen met 20 in het stadion van Amsterdam-Oost ten onder en kwamen daardoor onder aan het lijstje te staan, dat er na de resul taten van het voorbije weekend als volgt uitziet: Limburgia 8 Blauw-Wit 8 Maurits 9 Ajax 8 Heerenv. 8 Ensch. B. 9 30—13 23—20 16—17 16—16 15—25 9—18 De enige tijd geleden veilig schijnende voorsprong van Zee burgia in de P. en D.-competitie 2e klasse van West I is door de ongewoon grote (60)-overwin ning van DWV op OSV aan een zijden draadje komen te hangen. BELGIE—FRANKRIJK 4—1 Ten aanschouwe van 55.000 per sonen is gisteren in het Heysel sta dion te Brussel de 40e landenwed- strijd tussen België en Frankrijk gespeeld. In de 7e minuut opende Mermans met een prachtschot de score. Aan gemoedigd door dit succes liepen de Belgen storm en twee minuten la ter wist de kleine linksbuiten Mor dant op zijn beurt het net te vin den: 20. De Haantjes kwamen nu opzet ten en de rechtervleugel van Rijssel Walter-Strappe liet keurig samenspel zien, In de 21e minuut strafte de Fran se linksbuiten een fout van de Belgische verdediging prompt af en het was 21. De samenhang in de Franse ploeg werd geleidelijk hechter na dit doelpunt, terwijl de Belgen het een tikje kalmer aan deden. Na de hervatting liepen de Fran sen verrassend hard van stapel. De Belgische verdediging moest zich nu tot het uiterste inspannen om niet onder de voet gelopen te wor den want de haantjes zetten alles op alles en bombardeerden het doel van Meert. In deze hachelijke ogen blikken was de fortuin de Belgen goed gezind want twee maal achter elkaar ketsten schoten van de Franse linksbinnen Mustapha af tegen de palen. En nog herhaalde lijk moest Meert al zijn talenten te hulp roepen om onheil te voorko men. Na tien minuten ontworstel den de Belgen zich aan de druk en werden gevaarlijke tegenaanvallen opgezet. Weer moesten de Fransen twee hoekschoppen afstaan. Hun tegenstanders deden er toen nog een schepje bovenop en in dc 16e minuut bracht midvoor Mermans de stand op 31. Vervolgens hielden beide ploegen elkaaar geruime tijd ongeveer in evenwicht, alhoewel de Belgen vaker aanvielen dan de Fransen, totdat de linksbinnen van Berchem, Albert de Hert, in de 38e minuut raak schoot, wat de genade slag voor de Fransen betekende. Met een volkomen verdiende 41 zege voor de rode duivels kwam het einde. INTERLANDS EN INTERN. WEDSTRIJDEN Luxemburg: Luxemburg Frankrijk b 01 Bergen op Zoom: Brabants XI Spartan league 42 Rotterdam: SpartaNimes 11 Den Haag: Korfbal: NederlandBelgië 33 Het puntenverschil tussen deze beide gegadigden voor een plaats in de eerste klasse is nu immers tot slechts één punt gereduceerd en zij zullen nu in een slot-ont- moeting moeten uitmaken wie uit eindelijk de gelukkige zal worden. Zeeburgia 3 2 1 0 5 63 D.W.V. 3 2 0 1 4 10—4 O.S.V. 4 0 13 1 1—10 Voor Neptunus is de situatie nog hachelijker. Door een even grote zege op U.V.S. (als DWV op OSV behaalde) is Emma namelijk op gelijke voet met de Rotterdammers gekomen en zal een beslissings wedstrijd moeten uitmaken of de Neptunianen le klasser zullen blij ven, dan wel of de Dordtenarén het zullen worden. Emma Neptunus U.V.S. 5 9—3 5 8—4 2 3—13 Juliana en Chèvremont sloten de Zuidelijke P. en D.-competitie af met een 11 gelijk spel. De eind stand luidt hier: Chèvrem. Juliana Standaard 7 8—3 4 5—5 1 2—7 De Zaterdagavond te Amsterdam gespeelde voetbalwedstrijd tussen Ajax en Enschedese Boys eindigde in een overwinning voor de Amsterdammers. Het moment, waarop Brockmann het eerste doelpunt voor Ajax maakt. Doelman Koper van de „Boys" heeft het nakijken. Met onverwacht grote cijfers heeft Limburgia de hoofdstedelin- gen zijn meerderheid opgelegd. Het bereikte dit resultaat door zich te bedienen van het oude wapen, snelheid en enthousiasme en ver der de technisch betere Amster dammers niet de gelegenheid te geven om hun spel te spelen. Na een kwartier kwam Limburgia's eerste klap, die meer dan een daal der waard was. In 1 minuut scoor den de mijnwerkers 2 doelpunten. Een verre center van Groen bracht de bal vlak bij Bruist, die L. Cox in staat stelde een pass te geven naar de Graaf, die een ongelooflijk hard schot afvuurde, dat v. Raalie alleen maar kon horen. 10. Ter wijl Mesman nog liep na te den ken over dit onverwacht vijande lijk succes en niet ingreep, toen de Limburgse voorwaartsen weer gevaarlijk dicht bü van Raalte kwamen, kwam de bal via Amster damse en Brussumse benen weer bü de Graaf, die een schot loste en dansend van vreugde met zijn makkers naar het midden snelde. 2—0. Blauw Wit had even tijd nodig om dit alles te verwerken en Limburgia kreeg de kans gevaarlijk te blijven opdringen. De Amsterdammers moesten zich beperken tot uitvallen, die echter geenszins van gevaar ont bloot waren. Tolmeyer zag een goed schot door doelman Jacobs gestopt, terwijl Tjepkema van J. van Lubeck niet de tijd kreeg om de bal onder controle te krijgen en dan verder te doen wat hij kennelijk van plan was. Bij een zeer goede en snelle aan val van Limburgia, waaraan alle aanvallers deelnamen, werden Boon kamp, Mesman en Altink gepas seerd en linksbuiten van Lubeck scoorde met een handig boogballetje no. 3. Vlak voor de rust plaatste Spanjer de bal naar de Graaf, die een pass naar F. Cox gaf, die op zijn beurt dc vrijstaande C. van Lu beck in staat stelde 40 te scoren. Nadat Tolmeyer uit een afgemeten voorzet van Bergman de achter stand verkleind had, kondigde scheidsrechter Schipper de rust aan. (4—1). In de tweede helft begonnen de Amsterdammers zeer energiek en wij noteerden meteen een goed en hard schot van Koekebakker, dat Jacobs meesterlijk stopte. Door een ogenblik van aarzelen in de Limburgia-achterhoede kreeg Bergman uit een voorzet van Tol meyer een goede kans en het was FRANKRIJK—NEDERLAND De datum voor de interlandwed strijd voetbal tussen Frankrijk en Nederland, is vastgesteld op 10 December a.s. 42. Nadat Koekebakker het leer tegen het houtwerk had gekopt en I. Cox in moeilijke positie naast had geschoten, bracht een Limburgse aanval, waarbij Cox, Bruist en de Graaf de hoofdrollen speelden, de bal bij C. van Lubeck die 52 deed aantekenen op het scoringbord. Vlak voor het einde draaide de Graaf nog om Mesman en Altink heen en zijn schot vloog onhoudbaar voor van Raalte langs de paal in de touwen 62. Het merkwaardige is, dat alle doelpunten door vleugelspelers wer den gescoord. Ajax won deze wedstrijd tegen Ensch. Boys verdiend, niet omdat het er voor zwoegde, niet omdat de Ajax-techniek beter was, maar eenvoudig, omdat er wat haperde aan het dekkingssysteem in dc Enschedese achterhoede, terwijl aan de andere zijde de Ajaxdefen- sie geen kind had aan de zonder enige fantasie opererende Ensch. voorhoede. Zo werd het 20 voor de Amsterdammers, een overwin ning, die overigens weinig voldoe ning kon schenken, omdat Ajax er, ondanks de zwakke tegenstand, weer niet in kon slagen de compe- titievorm ook maar te benaderen. Toen rechtsback Bruggeman een naar voren geschoten bal verkeerd op zijn voet kreeg en deze over zijn eigen hoofd heen vrij voor de voeten van de achter hem staande Brok man caramboleerde, benutte de Ajax-midvoor de opgelegde kans kundig en schoot hard langs de uit lopende Koper d0). Vijf minuten voor de rust gaf Stoffelen de moed op bij een duel, waarin het hem even tegenliep, waardoor Albers ge legenheid kreeg een kogel af te vu ren. Buiten bereik van v. d. Pol ket ste de bal van de lat het veld weer in en werd weggewerkt. Na de rust kreeg linksbinnen v. Dijk een bevlieging en scheerden van zijn voet ouderwetse trekballe- tjes over het gras naar Draeger. Een van die manoeuvres leverde zowaar nog een doelpunt op, toen Draeger handig Bruggeman om speelde en schuin voor het doel ge heel vrij kwam te staan. Hij aarzel de lang, omspeelde eveneens de voor hem glijdende, uitgelopen Koper en raakte de bal tenslotte slechts half tussen de intussen teruggekomen Enschede verdedigers. Het tamme schot had ech ter juist de goede richting en zo verdween de bal in de uiterste hoek van het doel (20). De Nederlandse renners (in al- phabetische volgorde) Wim van Est (Rucphen), Henk de Hoog (Antwerpen), Wim de Ruyter (Rotterdam), Frans Vos (Den Bosch) en Wout Wagtmans (Bre da) zijn door de vertrouwensman in Nederland van de organisatoren van de Ronde van Frankrijk, Ru dc Grood, gekozen om deel uit te maken van de Nederlandse ploeg, die dit jaar in de Tour de France zal starten. Voor de bezetting van de zesde plaats in de ploeg worden nog on derhandelingen gevoerd. Een aan tal renners komt hiervoor in aan merking, waarbij voornamelijk zal worden gelet op de resultaten, wel ke deze candidaten in de komende wedstrijden zullen behalen. Wout Wagtmans is op het ogen blik nog amateür, maar wij hebben vernomen, dat bij dezer dagen een licentie als professional zal aanvra gen, welke door de Nederlandse Wielren Unie onmiddellijk kan worden verstrekt. De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben er hun goed keuring aan gehecht om P. van Ier land (Tilburg) te benoemen als ploegleider van het Nederlandse zestal, in welke functie hij zal worden bijgestaan door de oud renner Jan Pijnenburg, eveneens uit Tilburg. De laatste zal als be stuurder van de volgauto fungeren. Aan de Nederlandse ploeg zullen worden toegevoegd J. van Dinther (Antwerpen) en P. Gommans (Hoensbroek) resp. als verzorger en mecanicien, voor welke func ties beiden een uitnodiging hebben ontvangen. De vüf volgende spelers zijn door de keuzecommissie van de KNVB aangewezen als reserves voor dc wedstrüden tegen Zwe den (8 Juni te Stockholm) en Finland (II Juni te Helsinki): Saris (BW), Iluybregts (BW), Lakenberg (Blauw-Wit), van der Hart Ajax) en Roozenburg (Sneck). Deze vijf spelers zui len Woensdag met dc officials en de overige leden van de ploeg per vliegtuig naar Stockholm vertrekken. GRONINGS K.N.V.B.-ELFTAL NED. POLITIE ELFTAL Woensdagavond 7 Juni a.s. wordt op het Be Quick-terrein te Gronin gen gespeeld de voetbalwedstrijd Gronings KNVB-elftal—Nederlands Politie-elftal. De opstelling van het Nederlands Politie-elftal is als volgt: Doel: Kok (ADO); achter: Broe ders (De Bar.óhie DNL) en Laan (Stormvogels)midden: Remmers (BW), Gillissen (RBC) en Van Houten (Oosterbeek): voor: Phi lips (Oldcnzaal), v. d. Eist (Theol.e) Weekers (Wilhelmina Weert), v. d. Meulen (HRC) en Becx (Wiil. II) In een buitengewone bondsvergadering van de K.N.V.B. zijn de voorstellen tot reorganisatie van het competitiewezen, vervat in het rapport van de studie-commissie Burgwal, aangenomen. 62 afgevaar digden stemden voor, 31 tegen het rapport, zodat de verëiste tweederde meerderheid precies was bereikt. De voorstellen omvatten onder meer: dat de 60 eerste klassers, die er op het ogenblik zün, binnen afzienbare tüd worden teruggebracht tot 48, onder te brengen in vier afdelingen, elk van 12 elftallen. Voorts gaat de afschaffing van de degradatie- wedstrüdcn onmiddellijk in, zodat dc voor degradatie in aanmerking komende elftallen reeds in het seizoen 1950-51 automatisch naar een lagere klasse zullen afdalen. De afgevaardigden, die zitting hebben in de bondsvergadering van de KNVB waren in „Esplanade" te Utrecht bijeengekomen om nog maals te beraadslagen over de re organisatieplannen, welke door de commissie L. Burgwal waren inge diend ter vaststelling van de nieu we vorm van het eompetitiewezen in ons land. In zijn openingswoord legde de Voorzitter van de bond, de heer K. J. J. Lotsy er de nadruk op. dat de rust in de bond moet terugkeren en dat dit niet eerder mogelijk is dan nadat de bondsvergadering in een of andere vorm de reorganisa tie-voorstellen zou hebben aange nomen. Met klem betoogde de heer Lotsy, dat het bestuur tegen uit breiding van het aantal eerste klas sers in ons land is en dat het tevens zijn standpunt handhaaft van maximum 12 eerste klassers per af deling. Namens de tweede, derde en vierde klassers voerde de heer J. A. W. Bergvelt het woord, die mededeelde, dat deze vereniging met een zeer grote meerderheid zich achter de voorstellen van de commissie-Burgwal hebben ge schaard. De heer B. Meyer bestreed het standpunt van het bestuur van de KNVB dat het niet nodig zou heb ben geoordeeld de districten in deze reorganisatieplannen te ken nen. In de districtsvergaderingen hebben de verenigingen, die vol gens spreker de basis van de bond vormen, de enige gelegenheid zich t.e laten horen. Voorts bestreed hij het rapport van de commissie- Burgwal, waarin volgens de heer Meyer op twee gedachten wordt gehinkt. Men wil verbetering van de organisatievormen van het spel peil. Spelpeil-verhoging kan alleen geschieden door het instellen van een hoofdklasse, het aanvaarden van het professionalisme en het afschaffen van de overschrijvings bepalingen, maar, zo liet spreker duidelijk uitkomen, het bestuur blijft staan op het handhaven van de amateurstatus van het Neder landse voetbal en dat kon hij vol ledig onderschrijven. De heer W. J. J. Pöpplein voerde het woord namens de Zuidelijke eerste klassers, waarbij hij ver klaarde, dat het Zuiden accoord ging met de voorstellen van de commissie, mits de aangelegenheid na drie jaar nog eens bekeken zou worden. Nadat van de zijde van het be stuur was aangetoond dat dit amendement gezien de inhoud van de voorstellen der commissie, on aanvaardbaar was, trok de heer Pöpplein zijn amendement in. De heer Lotsy bestreed de me ning, als zou spelpeil verbetering alleen mogelijk zijn door het nemen van buitengewone maatregelen, zo als het invoeren van het beroeps- spel. Wij hebben, aldus de bonds voorzitter, geen topklasse in de competitie zoals men dat b.v. in Noorwegen en Denemarken, toch ook amateurlanden, wel kent. Spre ker was van oordeel, dat wij wel maatregelen moesten nemen om met de landen, die het amateuris tisch standpunt nog onderschrijven, gelijke tred te houden, en selectie, zoals dat in de voorstellen van de commissie tot uitdrukking komt, betekent nog altijd verbetering. De heer G. C. van Viegen deelde namens het „Zaterdagmiddagvoet bal" mede. dat de betrokken afge vaardigden blanco zouden stem men. Voor de Westelijke eerste klas sers hield Drs. W. Reyseger een pleidooi voor de voorstellen, zoals die door zes leden ter bondsverga dering, vertegenwoordigend de Westelijke eerste klassers, waren ingediend en die z.i. een compro mis betekenden tussen het voorstel- Burgwal en de bestaande toestand. Bij de stemming bleek, dat 62 afgevaardigden vóór en 31 tegen het rapport-Burgwal had den gestemd, waardoor precies de vereiste 2/3 meerderheid was bereikt. In grote lijnen be tekent dit besluit het volgende: het aantal .eerste klassers wordt van 60 binnen een bepaalde periode tot 48 teruggebracht. Bij de aanvang van het seizoen 1950/1951 worden de 60 eer ste klassers zoveel mogelijk geografisch ingedeeld, in v ij f afdelingen, elk bestaande uit 12 elftallen. De promotie- en degradatieregeling voor het sei zoen 1950/51 geschiedt zoda nig, dat van de twee laagstge- plaatste elftallen van iedere afdeling der eerste klasse, er een extra automatisch degra deert naar de tweede klasse. De kampioenen van de tweede klasse spelen in zes groepen van twee elftallen een gehele competi tie ieder om een plaats in de eerste klasse. Het aantal elftallen daalt hier door aan het einde van het volgend seizoen tot 56. Bij de aanvang van het seizoen 1951-1952 worden deze 56 elftallen ingedeeld in vier afde lingen, ieder bestaande uit 14 elf tallen. De indeling van deze vier m%al 14 elftallen blijft twee jaren bestendigd, daarna zal om de twee jaar een versterkte degradatie worden toegepast, tot een aantal van 12 elftallen is bereikt. Op deze wijze komt men uiteindelijk tot 4 maal 12 elftallen. Uit een en ander volgt, dat de degradatiewedstrijden onmiddellijk worden afgeschaft, maar dat pro motiewedstrijden in de breedte noodzakelijk blijven. Verder wor den de competities, met uitzonde ring van die van de eerste klas se, districtgewijze vastgesteld. De met betrekking tot het plan- Burgwal noodzakelijk geachte wij ziging en van het huishoudelijk re glement werden, toen het rapport eenmaal was aangenomen, met al gemene stemmen aanvaard. PROMOTIE EN DEGRADATIE Zaandijk heeft zich zoals te ver wachten was een ernstige vechter voor het behoud van haar tweede klasserschap getoond. HRC ging in Den Helder met 13 ten onder en daardoor zijn de Nieuwediepers meteen uit de leiding verdrongen. Zaandijk 2 1 1 0 3 31 HRC 2 10 12 6—5 QSC 2 0 2 0 2 1—1 Rapiditas 2 0 111 36 Het is Schoten door een 11 In 1897 werd een Nederlander, Matthieu Cordang, tweede in de rit BordeauxParijs achter de Franse lange afstand specialist Rivierre wiens naam drie maal op de winnaarslijst voorkwam. Met heeft 53 jaar moeten wachten voordat weer een Neder lander een hoofdrol speelde in BordeauxParijs, een van de belangrijkste en zwaarste van de internationale kalender. Maar toen was het dan ook meteen raak, want Wim van Est heeft het nog beter gedaan dan Cordang een halve eeuw geleden door 18 met zorg gekozen „treinlopers" overtuigend te kloppen en met ruim 6 minuten voorsprong op nummer twee, Maurice Diot, als eerste het Parijse Prinsenpark binnen te rijden. Dit is een der fraaiste successen, zo niet het allerfraaiste, dat ooit door een Nederlandse renner op de weg behaald is. Dit jaar namen 19 renners aan de Moujica kwam niet verder dan wedstrjjd deel, 12 Fransen, 6 Belgen J Amboise en gaf daar op. Lapebie en 1 Nederlander. Voor de passage van Sainte Maure ging Somers, die zich geleidelijk naar voren gewerkt had, tot een aanval over. Zijn concurrenten reageerden aanvankelijk niet, alleen de Frans man Lapebie ging hem prompt achterna maar kon de Belg niet achterhalen in weerwil van een in spanning waarvoor hij spoedig zou moeten betalen. Het peleton verge noegde zich met een geringe opvoe ring van de snelheid. Allen spaar den zich kennelijk, ook van Est. Intussen trapte de leider Somers stevig door. Te Tours had hij 2 min. 6 sec. voorsprong op zijn landgenoot Hendrickx en 2 min. 35 sec. op het peleton waarin slechts Labeylie ont brak. Het Zweedse elftal waartegen de Neder landers Donderdag 8 juni in Stockholm zullen spelen. Het zijn v.l.n.r bovenste rij: S. Nillsson, K. Nordahl, I. Gaerd, H. jeppson en S. Sundquist. Onderste rijS. Anderssen, E. Nilsson, C. Svens- son, K. Pamér, C. johansson en L. Skoglund. hield vol tot Blois, maar was toen aan het eind van zijn krachten ge komen. Ook hij staakte de strijd. En terwijl de man met de hamer zulke ombarmhartige klappen uitdeelde boog Somers zich wat dieper over het stuur van zijn fiets, zette zijn gangmakers aan tot grotere vaart en gaf aan zijn uitlooppoging een steeds dreigender karakter. Zijn voorsprong was tot 6 minuten ge groeid toen de Fransman Tassin, die het gevaar zag, hem alleen achter na ging. Hij kwam tot op 5 minuten van de Belg maar bleek zijn krach ten te hebben geforceerd want daarna viel hij ver terug. Te Orleans (423 km.) bood de strijd hetzelfde aspect, met dien ver stande dat Walschot, Tassin en Dan- quillaume wat verder waren terug gevallen. Te Artenay kwam Somers soepel rijdend en naar zijn. uiterlijk te oordelen nog erg fris, alleen door, met 11 minuten voorsprong op van Est, Declerck en Ockers. Tussen Artenay en Toury wist Diot zich na een verbeten jacht bij het groepje van Est, de Clerck, Oc kers te voegen. Hij ging ineens door met van Est terwijl de Clerck en Ockers afzakten. Ockers gaf kort daarna op. Terwijl onze landgenoot, zonder te forceren, Diot van zich afschudde, was Somers aan een verschrikkelij ke inzinking ten prooi. Ze kwam to taal onverwacht voor wie hem kort tevoren nog monter op zijn fiets hadden zien zitten. In de buurt van Etampes stapte hij af, hij kon niet meer en toen hij zich weer in het zadel zette had hij 5 minuten ver loren. De passage van Etampes, over de hobbelige klinkers, was een marteling voor de Belg, en achter hcm kwam van Est steeds nader. Op de top van de heuvel van Etampes, welke Somers met moeite had beklommen, zat onze landgenoot vlak achter de Belg. Maar toen hij wilde gaan spurten, kwam hij ten val. De blessures waren gelukkig onbetekenend. Hij stapte weer op, ging achter Somers aan, haalde hem in en liet de Belg enkele kilo meters verder achter zich. Daarmee was de leiding in zijn handen over gegaan. Van Est, zeer zeker van zichzelf, beheerste vanaf Dourban de situatie volkomen. H(j liep nog wat verder uit op Didot, die een aanval van vermoeidheid kreeg, en kwam zon der zjjn laatste reserves te hebben aangesproken nog zeer fris het Prinsenpark binnenreden. Voor de eerste maal bad een Ne derlander ln deze monsterrit gezege vierd en het puikje van dc Franse en Belgische wielrenners met groot machtsvertoon geklopt. De dag van gisteren is een datum ln de carrière van de Rucphense renner maar ook in dc geschiede nis van de hele Nederlandse wieler sport. Het eindklassement luidt: 1. Van Est (Ned.) 586 km. in 17 uur 25 min. 43 sec. 2. Diot (Fr.) 17.32.04 3. Somers (B.) 17.44.29 4. Dc Clerck (B.) 17.56.48 5. Masson (B.) 18.02.24 6. Gaudin (Fr.) 18.03.19 7. Le Strat (Fr.) 18.24.32 8. Butteux (Fr.) 18.33.22 9. Tacca (Fr.) 18.36.50 Alle anderen hadden opgegeven. NOORD-HOLLAND AMSTERDAMSE 2e KLASSERS 3—1 In een te Zaandam gespeelde wed strijd heeft een vertegenwoordigend elftal uit Noord-Holland boven het IJ een ploeg, bestaande uit Amster damse tweede klassers met 31 geslagen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AjaxEnsch. Boys LimburgiaBlauw Wit PROMOTIE TWEEDE West I DWV—OSV West II EmmaUVS Zuid n JulianaChevremont West I Promotie derde klasse HRCZaandijk SchotenCDN WFC—Velsen Promotie 4e klasse. RKAFC—Beverwijk GrasshoppersSchagen ADO—CSV OFC—Succes 20 6—2 KLASSE 6—0 6—0 1—1 1—5 2—0 4—0 4—1 gelijk spel tegen CDN gelukt het 2e klasserschap te veroveren ten koste van WFC, dat zelf wel met 31 van Velsen won, doch daar mee niets bereikte. Schoten 5 3 2 0 8 9—6 WFC 5 2 1 2 5 12—11 CDN 5 2 1 2 5 11—11 Velsen 5 1 0 4 2 11—15 Promotie 4e klasse De grote sensatie in de promo- tiestrijd 4e klasse is de grote ne derlaag van RK AFC in eigen huis tegen Beverwijk. Grasshop pers boekte haar tweede overwin ning tegen Schagen en blijft nu dus evenals Beverwjjk een rede lijke kans op het kampioenschap behouden. De voorsprong van RK AFC is nu immers tot twee punten teruggebracht. Schagen kan zo goed als zeker met degradatie rekening houden. RK AFC 4 3 0 1 6 4—5 Beverwijk 4 2 0 2 4 11—8 Gr.hoppérs 4 2 0 2 4 76 Schagen 4 1 0 3 2 25 Ook CSV (Castricum) zorgde voor een grote verrassing door van ADO met niet minder dan 40 te verliezen. Het eigenaardige is echter, dat de Castricummers ondanks deze nederlaag toch hun promotie naar de 3e klasse mogen vieren. Succes, de enige, club die voor CSV nog een bedreiging vormde, verloor namelijk even eens en moet thans evenals ADO naar de 4e klasse degraderen. CSV 5 4 0 1 8 7—6 OFC 5 2 12 5 9—4 Succes 5 1 2 2 4 811 ADO 5 113 3 10—13 Tijdens de Zondagmiddag op de Amsterdamse sintelbaan door de R K.S.V. en K.D.O. georga niseerde regionale athletiek- wedstrijden heeft de dames- ploeg van „Sigitta" het op naam van „Vitesse" te Groningen staande Nederlandse Club record 4 x 200 meter estafette voor dames verbeterd en ge bracht op 1 min. 46.8 sec. Mevrouw Blankers-Koen, die van start was gegaan, geeft op het eerste wisselpunt het stokje over aan mej. N. Buch. Berdos heeft haar maar ten dele ge| kans om vierde klas is nu maar zeer kl De Bergenaren spee tegen Andijk, dat verliespunten heeft maar met een thuis' de boeg tegen deze pioenen de beste p Andijk 3 Blokkers .2 Berdos 3 In de andere groi N. Niedorp al vrij tot degraderen. De 1 achtige 41 ned Schoorl duidt op Dit is nu al de twe van de zwarthemde er op lijken, dat Sc dijk het onder elkat ten uitvechten. Schoorl 1 Koedijk 1 N. Niedorp 2 In IC werd de ze wedstrijd VZV-Alkr De in hevig gevar Alkmaarders wisten lijk spel te be vee h Kaagvogels in veil en volgende week i Alkmaar-LSVV de brengen, wie met klasser gaat worde spel is voor de L doende om zich te 1 Kaagvogels LSVV Alkmaar Zeemacht Hier zijn we zo 1 gevorderd tot de 1; LSVV 1 kwam b: twintig door een Tex. Boys 1, maar verraste vriend en tegen Limmen 2 f ning te kunnen beh; een 0—0 gelijk sp heren het in Limn over moeten doen. in de loop van deze geschieden. Trouwens, dan za VZV 1 plaats vindi Woensdag a.s. in vang half acht. KORFBAL KAMPIOENSCHAP RigtersbleekWWMI Eerste klasse HermesSDO DINSDAG 6 »HILVER! 7.00—24.00 7,00 Nieuws; 7.15 Gra 7.45 Morgengebed kalender; 8.00 Nieuw richten; 8.15 Gra 9.30 Waterstanden; ken"; 10.00 Voor de Gramofoonmuziek; radio; 11.00 Voor de Philharmonisch orkei dienstige causerie; 12.03 Politiekapel; lingen; 12.33 Lichte Zonnewijzer; 13.00 1 tholiek nieuws; 13.20 14.00 Viool en piano foonmuziek; 15.00 Scl Gramofoonmuziek; 11 zieken; 16.30 Zieken] de kinderen; 17.45 orkest; 18.20 Sport] Radio Volksuniversit Nieuws; 19.15 Actui „Dit is leven", cause mofoonmuziek; 19.4! middenstanders; 20.0C De gewone man zegi van; 20.12 Haarlems niging, koor en solis merorkest; 21,55 „Ka de evenaar"; 22.10 Pi 22.40 Godsdienstige avondgebed; 23.00 NI 7.00 AVRO 7.50 VP] AVRO 7.00 Nieuws; 7.15 stiek; 7.30 Gramofoc Dagopening; 8.00 Nit berichten; 8.15 Gra 8.55 Voor de vrouw; foonmuziek; 10.00 10.15 Populair concei de kinderen; 11.00 piano; 11.30 Voor de Zuid-Amerikaans Mededelingen; 12.33 teland; 12.40 Pianosp Nieuws; 13,15 Financ zicht; 13.25 Accordec Voor de vrouw; 14.31 muziek; 16.30 Voor Gramofoonmuziek; ringsuitzending; 18.00 Pianospel; 18.30 Vo krachten; 19.00 Caus Holland Festival 195 mofoonmuziek; 19.; schouwing; 19,45 Gra 19.55 „Paris vous pa Nieuws; 20.05 AcUu Gramofoonmuziek; 2 hoorspel; 21.20 Pop 22.00 Buitenlands o\ Kamerkoor en -orkes tage; 23,00 Nieuws; 2J mofoonmuziek. BE 12.00 Gramofoonm Weerberichten; 12.32 eert; 13.00 Nieuws; foonmuziek; 15.30 16.00 Pianoconcert; foonmuziek; 17.00 1 Gramofoonmuziek; 1' kroniek; 18.00 Zang Boekbespreking; 18.3C daten; 19.00 Nieuws; foonmuziek; 19.50 20.00 Hoorspel; 21.01 muziek; 21.15 Omroe Actualiteiten; 22.00 Populair concert; 22. muziek; 23.00 Nieuw Gramofoonmuziek. BR 12.05 Omroeporkest; 13.10, 13.30, 14.00 en foonmuziek; 16.45 18.00 Voor de soldat mofoonmuziek; 19.00 19.30 Gramofoonmuzi Nieuws; 20.00 Omroe Gramofoonmuziek; 2 22.00 Nieuws; 22.15 i ziek; 22.55 Nieuws; ziek; 23.55 Nieuws.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4