Nieuw »HuIp aan West-Europa moet na 1952 voortduren« Strijden tot koning Leopold en zijn partij verslagen zijn Koninklijk bezoek aan de provincie Utrecht Zal Engeland deelnemen als toegevoegd lid? Opening van „Domstad" wordt feestelijk gebeuren EDITIES VOOR ALKMAAR. HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Truman volgt een vaste koers President Truman: Tegen dollar-tekort: bevordering van Europese uitvoer naar VS. Voortdurend verzet tegen isolationisme Keerzijde7 Wrak van Firefly aan wal gebracht R.I.S. 17 Juli eenheidsstaat? Communiqué Belgische socialisten Status mag niet gewijzigd worden Haring en jenever Memorandum over hef Zuidpoolgebied Hartelijk contact met bevolking De bespreking van „Plan Schuman" Dood aan de houtworm Stalin in China? Kroniek en Kritiek Houdt de dief! Rembrandt, Saskia en Naatje Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal. 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET EEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A s H VAN HEDEN Pagina 1 Zaferdag 10 Juni 1950 46e Jaargang No. 11885 Kantoren: HOORN. Draaisingel 59, tel 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, tel, 2046. (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 n In een voor de universiteit van Missouri gehouden rede over de internationale toestand, heeft president Truman o.m. gezegd, dat zelfs indien de Amerikaanse maatregelen voor economische hulpverlening aan de vrije volkeren tegen het einde van de Marshall-hulp hun doel bereiken, staking van die hulp niet verantwoord zou zijn. ,,Als wij hiertoe in 1952 zouden beslui ten", zo zei de Amerikaanse president, „zou de levensstandaard in de West-Europese landen dalen, de verdediging worden verzwakt en de kans op communistische machtsuitbreiding wor den vergroot." President Truman legde er hier na de nadruk op, dat het voor de Verenigde Staten noodzakelijk is alle maatregelen, die van 1952 af er toe kunnen bijdragen om het dollartekort van de Europese lan den te verminderen, grondig te bestuderen. „Teneinde dit tekort te beper ken", zo voegde hij er aan toe, „moeten de Verenigde Staten voor alles de Europese uitvoer naar de Verenigde Staten bevor deren door e.m. de douanetarie ven te verlagen, voor zover an dere landen soortgelijke maatrege len treffen". Ter gelegenheid van de verjaar dag van Koning George, werd te Londen een kleurrijke parade „Trouping the Colour" gehou den. Vijftienhonderd man van de Schotse en Ierse Garde, de Goldstream, de grenadiers en de Garde van Wales, trokken in ceremonieel tenue, met de warme berenmutsen op, langs de koning. Koning George, ook met de berenmuts op, tijdens het afnemen der parade. ii ONLANGE heeft de „N.R.C." een Amerikaanse medaille ge had voor journalistieke verdien ste. Prachtig cn verdiend. Maar elke medaille heeft zijn keerzij de. De redactie van de hoge school-journalistiek heeft zich in de luren laten leggen door haar correspondent in Utrecht, die zo maar inderdaad „zo maar" beweerde, dat aan een katholiek lyceum midden in de super-warme periode der afge lopen dagen, de order was af gekomen, dat de meisjes lange kousen moesten dragen en de jongens „plus fours" of lange broeken. Er bleek niets van aan! Alleen was, uit overwegingen van hygiëne, aan de meisjes ge zegd, niet met blote voeten op school te komen, maar ski- sokjes aan te trekken. Maar in tussen maakte het belangwek kende bericht, dat 'n nieuwe bui tenlandse onderscheiding waard is. de geesten vaardig. Rotter damse scholieren heus niet opgestookt door hun liberale, breeddenkende leraren be tuigden „telegrafisch hun „me deleven" met de (gewaande) maatregel in de hitte-periode. waarop het Utrechtse lyceum prompt antwoordde: jelui hebt its en coca-cola hard nodig. Al met al heeft dit onbenullige rel letje intussen weer eens een roomse school terwille van zede- lilkheidsmaniakkerii in opspraak gebracht. Hoe is het ter wereld mogelijk, dat een blad op zo hoog niveau aan zulke dingen °P zo laag niveau gesteld eens. het ware juist geweest aandacht schenkt? De keerzijde van de verdiende medaille: het bloed kruipt altijd waar het niet gaan kan! „Het is duidelijk, dat wij onze bijzondere financiële steun aan het buitenland niet langer willen voortzetten dan noodzakelijk is", zo verklaarde president Truman nog, „en daarom moeten wij op de toekomst bedacht zijn en de wij zigingen voorzien, die er tóe strekken een hoog handelspeil te waarborgen en de kapitaalsbeleg gingen in alle landen te vergemak kelijken, terwijl onze programma's voor economische hulp beperkt zullen worden". De president legde andermaal de nadruk op het nut van punt „vier" tot steun aan de achterlijke gebieden. Hij wees er op, dat de welvaart van de arme gebieden nieuwe afzetgebieden zal schep pen. Ten slotte verzekerde de presi dent der Verenigde Staten op nieuw, dat het Amerikaanse volk zich vastberaden tegen het isola tionisme zal blijven verzetten en hij betreurde het, dat de Oost- Europese naties door de schuld van de Sowjet niet aan het Euro pese herstel hebben kunnen deel nemen. Hij gaf eveneens als zijn overtuiging te kennen, dat de vooruitgang van de wetenschap voor vredelievende doeleinden in de wereld kan worden aangewend. Het bergingsvaartuig „Texel" van de fa. Doeksen heeft gister morgen het wrak van de tweede „Firefly", die vorige week voor de kust van Scheveningen ver ongelukte, gelicht. Om half twaalf voer het ber gingsschip met het totaal ver wrongen en goeddeels versplin terde marinevliegtuig in de ta kels, de oude haven te Scheve ningen binnen. Het stoffelijk overschot van de omgekomen korporaal-vlie ger J. van Kleef, die deze „Fire fly" K 84 bestuurde, is niet ge vonden. Ietwat slagzij makende door de zware last aan bakboord, nam de „Texel" ligging tegen over het havenkantoor. Een aal moezenier en een arts van de marine waren ter plaatse. De bergingsgroep van de ma rine ging met duikerpakken, luchtpompen, boeien, lijnen en kabels van boord. Nadien is on der toezicht van marine-officie ren het vliegtuigwrak op een trailer gezet. De motor van de „Firefly" was reeds Donderdag door een marinevaartuig, dat het wrak ontdekte, opgehaald en aan wal gebracht. Een der wielen is gisteren op het strand aangespoeld. DJAKARTA (Aneta). Het parlement der R.I.S. is opnieuw in besloten zitting bijeengekomen ter bespreking van de grondwets herziening in verband met de vorming van de Eenheidsstaat. Van officiële zijde vernam Aneta, dat, indien alles vlot ver loopt, de Eenheidsstaat op idulfitri (de feestdag na beëindiging van de vastenmaand, d.i. 17 Juli) tot stand gebracht kan worden. BRUSSEL, 9 Juni (A.N.P.) Het Belgische socialistische comité van actie, waarin onder meer vertegenwoordigers van de socialis tische partij, het algemeen Belgisch vakverbond en de socialis tische coöperatieve verenigingen zitting hebben, hebben op een hedenmiddag gehouden vergadering besloten, „de strijd tegen de terugkeer van Koning Leopold op elk gebied te zullen voortzetten. Deze strijd zal slechts eindigen, nadat Koning Leopold en zijn partij verslagen zullen zijn". In het communiqué wordt ver der verklaard, dat „de C.V.P. de les, die uit de laatste verkiezingen kan worden getrokken, weigert te begrijpen en de belangen van Ko ning Leopold stelt boven het be lang van de arbeidersklasse en de middenstand. Zij steunt op 47,6 procent van het kiezerscorps en op een zeer kleine meerderheid in Kamer en Senaat. De C.V.P. mis kent de rechten van de Vlaamse minderheid en van de grote meer derheid der Waalse en Brusselse bevolking. „Het socialistische comité van actie is van oordeel dat na deze houding van de C.V.P. een ener giek antwoord niet kan uitblij ven. De krachtproef, die door de C.V.P. is uitgelokt, draagt een beslissend karakter. De strijd zal op ieder gebied worden gestreden en zal slechts eindigen nadat Ko ning Leopold en zijn partij zijn verslagen. De C.V.P. had het recht een homogeen katholieke „CHESHIRE" KOMT EEN DAG EERDER De „Cheshire", die met 700 bur gerpassagiers, onder wie ruim 500 gezinsleden van K.N.I.L.-personeel op weg is van Indonesië naar Rot terdam wordt niet, zoals aanvan kelijk werd verondersteld en be richt, op Woensdag 14, maar reeds op Dinsdag 13 Juni in de morgen uren aan de kade van de Konink lijke Rotterdamsche Lloyd ver wacht. Acties voor kankerbestrijding gecoördineerd Elke openbare geldinzameling voor de kankerbestrijding, zoals loterijen, collectes, prijsvragen e.d. zullen in het vervolg onder aus piciën van het Koningin Wilhel- minafonds en het Kankerinstituut worden gehouden. De acties zul len uitsluitend gevoerd worden ender de benaming „kankerbe strijding". regering samen te stellen, doch zij heeft niet het recht de konings kwestie op te lossen tegen de wil in van de meerderheid der Belgen, die „niet clericaal" is". Pastoor Schaars onderscheiden De Franse ambassadeur in Ne derland, de heer Garnier, heeft aan Pastoor A. Sdhaars te Velp het Ridderkruis van het Legioen van Eer uitgereikt voor diensten tijdens de bezettingstijd aan Frankrijk bewezen. AUSTRALIË EN N. GUINEA De Australische-minister Spen der heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zei, dat de toekomst van Nieuw Guinea niet alleen een zaak is die Indonesië aangaat, doch potentieel van wijder strekking is „Naar onze mening", aldus de mi nister, „zou het geen zaak tussen de Nederlanders en de Indonesiërs meer zijn, wanneer de onderhan delingen tussen die twee partijen in 't geschil, een loop zouden ne men waarvan mogelijk het resul taat zou zijn een wijziging in de status van het Westelijk deel van Nieuw Guinea". De leider der oppositie in het parlement dr. Evatt, noemde ver andering van de tegenwoordige status een bedreiging van de inter nationale veiligheid. PROPAGANDA VOOR HET NEDERLANDS PRODUCT Naar wij vernemen, zullen de burgemeesters van alle plaatsen in Europa, die in het KLM-net zijn opgenomen (ongeveer vijf- en-dertig) Hollandse nieuwe ha ring en Nederlandse jenever aangeboden krijgen. De aanbieding geschiedt door de samenwerking van de Neder- land se bond van haringhande laars, een Nederlandse distilleer derij en de K.LM. De burge meesters krijgen een vaatje met twaalf haringen en een half kruikje oude jenever. Emigranten naar Sydney Naar wij vernemen zal op 15 Juni en op 18 Juli wederom een K.L..M-vliegtuig met Nederlandse emigranten naar Australië (Syd ney) vertrekken. Met beide vluch ten tezamen zullen ongeveer hon derd personen worden vervoerd. RUSSEN WILLEN PRATEN WASHINGTON, 9 Juni (Reuter) De Sowjetrussischc zaakgelastigde te Washington, Wladimir Bazykin, heeft Vrijdag een memorandum overhandigd op het ministerie van buitenlandse zaken. Het Franse persbureau A.F.P. meldt nader, dat in het memoran. dum wordt verklaard, dat de Sow- jet-Unie groot belang hecht aan elke conferentie of elk internatio naal overleg over de status van het Zuidpoolgebied. De Verenigde Staten hebben een jaar geleden internationalisatie van het Zuidpoolgebied voorgesteld waartegen Chili en Argentinië ech ter gekant bleken. Volgens een bericht van Tass heeft de Sowjet-Unie dergelijke nota's aan Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Australië, Argentinië en Nieuw-Zeeland gezonden. Een groep militaire waarnemers, afkomstig uit verscheidene bij de Verenigde Naties aangesloten landen, werkt in Grieken land, het land welks bevolking nog steeds te lijden heeft van kinderroof, vluchten van niet-geïdentificeerde vliegtuigen, en aanvallen op de grenssteden van buiten-af. Een waarnemer ondervraagt twee vrouwen, die met haar gezinnen tezamen in een hut wonen. H. M. de Koningin heeft gistermiddag per auto een bezoek gebracht aan verscheidene gemeenten in de provincie Utrecht. In gezelschap van de Commissaris der Koningin, de heer M. A. Reinalda, ging H. M. allereerst naar het dorpje Benschop, dat een belangrijk aandeel had in het ondergrondse verzet tegen de Duitsers. Twee gezinnen, die elk twee zoons in hun strijd tegen de overweldiger verloren, genoten de eer van een gesprek met de Landsvrouwe. H. M. legde op het erf van de boerderij van eer* der getroffen families, een krans aan de voet van een herdenkingsmonument. Het gemeentebestuur van Ben schop bood de Koningin enkele geschenken aan: kaas, fruit en een pouffe met het gemeentewapen In de gemeente Vreeswijk brach ten de schoolkinderen de vorste lijke bezoekster een zanghulde. Overweldigend was het enthou siasme van de bewoners van Wijk bij Duurstede, waar de Koningin ten huize van een zestal families SUKARNO EN NEHROE TE BANDUNG BANDUNG, 9 Juni (Aneta). De bevolking heeft president Su karno en premier Nehroe een overweldigende ontvangst bereid, die haar hoogtepunt bereikte, toen de open auto van de president voor het kantoor van de gouver neur Van West-Java door de me nigte werd ingesloten en de beide adjudanten van Sukarno alle krachten moesten inspannen om de bezoekers door de menigte te krijgen. Toen de menigte voor het kan toor van de gouverneur niet wilde heengaan, sprak Sukarno haar toe en stelde haar in de gelegenheid Nehroe te begroeten. Vrijdag avond werd een zeer drukke re ceptie in de ambtswoning van de gouverneur gehouden. LONDEN, 9 Juni (Reuter). Volgens een speciale correspon dent van het Britse conservatieve blad „Daily Telegraph" zou Frankrijk voornemens zijn Enge land een nieuw voorstel te doen teneinde de moeilijkheden met be trekking tot de voorbereidende bespreking van het plan-Schuman uit de weg te ruimen. De correspondent leidde dit af uit berichten, die gisteren op de Franse ambassade te Londen uit Parijs zijn binnengekomen. Hij had vernomen, dat Frankrijk zou voorstellen, dat Engeland voor lopig als toegevoegd lid aan de besprekingen deelneemt. Naar van officiële zijde is ver nomen, hebben de regeringen van België, Nederland, Luxemburg, West-Duitsland en Italië zich alle accoord verklaard met de datum 20 Juni, welke door de Franse re gering voor de opening van de besprekingen te Parijs over de steenkool- en staalpool was voor gesteld. Het Franse kabinet heeft een kleine permanente ministeriële commissie benoemd, die aan het voorbereiden van de besprekingen zal medewerken en later ter be schikking zal staan voor de behan deling van vraagstukken, die in de loop der besprekingen, van het Franse standpunt uit bezien, zich zullen voordoen. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Robert Schuman, heeft Vrijdagavond op een pers conferentie verteld, dat hij tot zijn goenegen kon meedelen Donder dag goed nieuws van Engelse zijde te hebben ontvangen wat het plan tot samensmelting van de Euro pese kolen- en staalindustrie aan gaat, aldus bericht het Franse persbureau A.F.P. ALS DAT NIET HELPT De gereformeerde kerk aan de Paul Krugerstraat te Vlissingen is luchtdicht afgesloten. Men heeft al bij het herstel van deze kerk voor de dakconstructie gedeelte lijk gebruik gemaakt van oud ma teriaal, hetwelk door houtworm is aangetast. Men heeft gemeend, dit dier op leven en dood te moe ten bestrijden en gedurende 10 dagen zal de inhoud van 80 bus sen blauwzuur (voldoende om 1.700.000 mensen te vergassen) zijn vernietigende werking kunnen uitoefenen. Daarna is het gebouw voor de kerkgangers weer open. SALEM, 9 Juni (Reuter). De Sowjetrussische minister-president Joseph Stalin bevindt zich op het ogenblik in China voor overleg met autoriteiten van het communisti sche China, aldus meldt Kolonel Roland W. Estey, administrateur van het te Salem (Massachusetts) verschijnende blad „Evening New". Volgens Kolonel Estey veriiet Stalin 1 Juni Moskou, waar hij 10 Juni zal terugkeren. Aan het volk was meegedeeld, dat hij van het Kremlin afwezig is voor „een wel verdiende rust". Verschillende hoog geplaatste Sowjetrussische functio narissen zouden met hem meege reisd zijn. Het doel van deze reis zou zijn het geven van orders aan de com munistische leiders van China en het vaststellen van een nieuwe reeks politieke- maatregelen voor het door de communisten veroverde gebied van het Verre Oosten. KOLENVOORSCHOT Bl| NED. SPOORWEGEN Naar wij vernemen heeft de Directie van de Spoorwegen be slist, dat het gehuwde personeel medio Juni een kolenvoorschot van f 50.kan ontvangen, ten einde dit personeel in de gelegen heid' te stellen de brandstoffen tegen zomerprijzen te kunnen kopen. een ongedwongen gesprek voerde. Ook hier werd H. M. een zang- hulde gebracht. Na een bespre king ten gemeentehuize ging de tocht naar Amerongen, dat vooral om zijn wederopbouw na de oorlog de belangstelling had van de Ko ningin. In Rhenen boden twee ineisjë§ H. M. een theeserviesje aan namens de burgerij, bedoeld als geschenk voor de prinsesjes. Een wandeling door het centrum besloot het bezoek aan deze stad. In het buurtschap Achterberg overhandigden enkele schoolkin deren een krentenbrood van veer tig pond en een mand eieren. Ten slotte ging de tocht naar Veenen- daal en, na een begroeting door de burgemeester, via De Klomp naar Soestdijk terug. Alle wegen waarlangs H. M. zich naar de bezochte plaatsen be gaf, kregen door de vele vlaggen een feestelijk aanzien. Door luide toejuichingen gaven de bewoners uiting van hun dankbaarheid voor dit bezoek, dat hen in staat stel den de aanhankelijkheid aan onze Koningin te demonstreren. Recht en belang (Sm.) Berichten uit Amesika willen ons doen geloven, dat Amerika in de kwestie rondom Nieuw Guinea aan de zijde van Nederland zal staan. Omdat ook Nederlands Nieuw Guinea van strategisch belang is voor Ame rika en Australië. Dat is natuur lijk heel aardig van Amerika. Maar nog aardiger zou het zijn. als de Trumannen en de Ache- sons e.a. meer uit een oogpunt van recht dan om een of an der belang onze zijde kozen. Want dat is per saldo altijd nog het sterkste standpunt en Neder land heeft recht op Nieuw Guinea. „Vreemde echo" (Sm.) Soekarno heeft weer eens een rede gehouden over Nieuw Guinea. Dat moet en dat zou bij Indonesië, heette het en toen klonk er iets, dat op een echo uit een verleden leek: „De strijd om Nieuw Guinea moet voort duren, totdat het bij de Indone sische natie is gevoegd." Heeft zeker iemand, die bloed en tra nen over de wereld bracht, zo iets ook niet gezegd, totdat hij zijn rampzalig einde vond in een kelder onder de puinhopen van een wereldstad? „Kleinzerig" (Sm.) Werkelijk geestig rept de heer Welter in vragen aan do minister-president van een „de viatie" van de Regeringsvoor lichtingsdienst, die in een radio lezing, nog maar zijdelings trou wens. critiek had geoefend op degenen, die veelal om senti mentsoverwegingen de Indiëpo- litiek van de Regering hebben afgewezen. Men weet dat Mi nister van Maarseveen met dit befaamde woord „deviatie" zijn (belangrijke) a f w ij k i n g van de aanvankelijke politiek ver klaard had. Maar verder dan deze geestigheid gaat onze waar dering niet. De oppositie heeft in en buiten het parlement geen blad voor de mond genomen. Zij heeft geen reden om zo kleinzerig te zijn, al zal het voor de R.V.D. ook wel eens moeilijk vallen, precies op een goud schaaltje af te wegen, waar de „voorlichting" eindigt en waar de „critiek" begint. Waren in de Indische affaires beide stand punten niet sterk genoeg om zonder kleinzerigheid tegenover elkaar uitgevochten te worden? HET GOUD LAG OP STRAAT Donderdagavond heeft de 46- jarige D. J. R. te Utrecht in de Zadelstraat met .enige straatste nen de etalageruit van een ju welierszaak stukgeslagen. Hij heeft drie plateaux met in to taal negen ringen uit de etalage genomen en reed daarna op zijn fiets er vandoor. Een verpleeg ster van het Stads- en Acade misch ziekenhuis hoorde het glasgerinkel en zag R. er van door gaan. Zij wierp haar fiets voor die van de vluchteling, maar hij kwam niet. ten val. Op haar geroep „Houdt de dief" werden een spoorwegambtenaar en zijn dochter gealarmeerd, die bij een bushalte stonden te wachten. Zij slaagden met enige anderen er in de man te over meesteren en aan de politie over te leveren. Het bleek dat de man nog twee plateaux met in totaal zes ringen bij zich had. Het an dere had hij in de haast verlo ren. Het lag op straat. He ommuurde oud-Hollandse marktplein, Damstad genaamd, dat met heuse tinnen, torens, raadhuisje, taveerne en wat dies meer zij, dat ter gelegenheid van bet 500-jarig bestaan van de Kal- verstraat uit hout, stalen buizen en strobord aan de voet van het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam is opgetrokken, zal Woensdagmorgen, 14 Juni a.s. om 11 uur door Amsterdam's eerste burger worden geopend. Hoe mr. d'Ailly, die van zijn ambtswoning met een rijtuig zal worden afgehaald en voorafge gaan door herauten, de politie- kapel en de wacht van Damstad, naar het aloude plein zal rijden, de opening zal verrichten moet vooralsnog een verrassing blijven. Klokgelui, kanonschoten en het feestelijk hijsen van de stadsvlag zullen terstond na de opening het heuglijk gebeuren ook buiten de stadswallen bekend maken. De schout zal Amsterdams burge meester het ëreburgerschap van Damstad aanbieden en tevens voor de eerste maal in het open baar recht spreken. Als de klok met twaalf slagen de middag heeft ingeluid kunnen de Amsterdam mers na offering van een aantal „penninkskens" (de netto-op brengst is bestemd voor de kan kerbestrijding) Damstad betre den. Om acht uur 's avonds zal Rem brandt met Saskia van het Rem- brandtplein via de Kalverstraat naar het raadhuis rijden, waar dt schout hen in de echt zal verbin den. Een uur later zal het beeld van „Naatje" feestelijk worden ingehaald en op een tijdelijk voet stuk worden geplaatst. „Naatje" zal bij monde van Marie Hamel, een toespraakje houden. In het kader van het gelijkna mige spel dat op het podium zal worden gespeeld, houdt Maria de Medici, koningin van Frankrijk, tegen tien uur haar intocht in Damstad, na het spel volgt het ballet: „Alles om een mantel" en de avond wordt besloten met een taptoe bij fakkellicht. Intern. Gerechtshof behandelt schending der mensenrechten Het internationaal gerechtshof te 's-Gravenhage zal Dinsdag 27 Juni te 11 uur in een openbare zit ting de mondelinge verklaringen betreffende de interpretatie der vredesverdragen met Bulgarije. Hongarije en Roemenië aanhoren. De drie communistische landen zijn door Engeland en de Verenig de Staten ervan beschuldigd, dat zij de in de vredesverdragen met de voormalige Duitse satellieten opgenomen bepalingen over eer biediging van de mensenrechten niet zijn nagekomen. In hun protesten noemden zij onder meer het proces tegen kar dinaal Mindszenty in Hongarije en dat tegen een aantal protes tantse geestelijken in Bulgarije. f

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1