FILMS VAN DEZE WEEK Hogere boeten bij nalatigheid in het schoonhouden van sloten Hippolytushoef wil pastoor Bijl een grandioos feest bereiden ALKMAAR EN OMSTREKEN Matige drukte op de kaasmarkt Welkom met muziek Gouden jubileum in ,,'t Hooge Huijs' Drink Uw oude Waag 's zomers gekoeld! Nieuws uit de Polder Wieringerwaard Beemster Zweedse zangers in Schagen Weekend Jongeren- K.V.P. voor meisjes Marktberichten PAGINA 2 ZATERDAG 10 JUNI 1950 ALKMAAR. De Waagtoren was weer ontmanteld, de steigers, die hem enige maanden aan het oog hadden onttrokken, waren ver wijderd en in frisse kleuren ge stoken stak de toren zijn spits weer in de zon beschenen lucht. De toren kon weer beklommen wor den; voor het eerst dit seizoen en er werd al dadelijk een druk ge bruik van gemaakt. Voor de be zoekers een aardige attractie, voor de kas van de V.V.V. een welkome versterking. i»Het vreemdelingenbezoek was nog matig; er was een gezelschap Franse en Belgische officieren, voorgelicht door Nederlandse col lega's, w.o. generaal Kruis himself, officieren met veel en weinig ster ren en balken en met hoofddeksels in verschillende kleuren. Een was er met een Balbo-baardje. Dan was er een gezelschap van vijftig deel nemers aan een congres van de Federation Cyr.ologique en een groep van circa twintig toeristen uit Plymouth; voorts de circa 120 leerlingen van de H.B.S. uit Sappe- meer en veel „kleingoed" bezoekers uit verschillende landen, dorpen en steden. De beschuiten met kaas vonden gretige kopers en de sou venir- en ansichtverkopers maak ten goede zaken. In het Waagpand draaide Trio-film een dertig meter lang kaasmarktfilmpje, dat voor een zacht prijsje voor ieder te koop was; het bevatte aardige close-ups van de zomerse kaasmarkt. Nu de vacanties in aantocht zijn, zal het gaandeweg drukker wor den op de kaasmarkt. In de binnenstad werd er druk ge-kaaswimpeld. De aanvoer liet ditmaal iets te wensen over, waaraan het warme weer van de laatste week niet vreemd zal zijn. Er was nauwelijks 30.000 kg. De handel was opvallend vlug en graag. De prijzen waren hoog, zo hoog als dit seizoen nog niet genoteerd werd. Sinds de eer ste kaasmarkt van 26 April zijn de prijzen successievelijk gestegen van MUTATIES RIJKSPOLITIE In verband met zijn benoeming tot inspecteur-korpschef bij de ge meentepolitie te Huizen N.H. zal de adjudant der rijkspolitie L. A. Smits, groepscommandant te Enk huizen, met ingang van 1 Juli a.s. eervol uit de rijkspolitiedienst wor den ontheven. Tot opvolger van de adjudant Smits zal de opperwachtmeester der rijkspolitie J. Middelhoek, thans nog behorende tot de groep Hoofd dorp worden benoemd. In afwachting van zijn verplaat sing naar de groep Enkhuizen, zal deze politieambtenaar op 15 Juni a.s. bij deze groep worden gedeta cheerd. DE KEVER WAS VERKEERD GESTREEPT ALKMAAR. Een Alkmaarse jongeman laten we hem Toon noemen vond om een uur of tien 's avonds op het toilet bij hem thuis een kever. Geen gewone ke ver, maar een „colorado-kever" Het dier was immers zwart- en geelge- streept. Wat doet men als men een colo radokever vindt? Men zorgt dat er z0 spoedig mogelijk een einde komt aan 's kevers kwalijke loopbaan. Aldus deed Toon. Hij zette zijn vondst gevangen in een, jampot en gaf zijn coloradokever een galgen- maal van gras. De volgende ochtend toog hij prompt, met een borst vol vader landsliefde, naar het politiebureau, waar hij zijn gevaarlijke vondst meldde en jampot en kever aan de dienstdoende agent overhandigde. Deze schudde met een ernstig ge zicht de jampot leeg, bekeek het ondier en sprak tot Toon: „Je kunt hem wei weer laten vliegen, want het is er geen", en Toon zei een onnet woord, dat met een b be gint. toen hem was verteld dat co loradokevers overlangs gestreept zijn en niet over-dwars. K.A.B.-hoekje ALKMAAR. Voor de laatste maal een korte aansporing tot deel name aan de bedevaart naar Hei- loo op Zondag 11 Juni. Om 10 uur begint, zoals men weet de plechtige Hoogmis, met alg. H. Communie. Laat Alkmaar goed vertegenwoor digd zijn. Reeds eerder hebben wij de aan dacht gevestigd op de excursie naar de Bijenstand Mellona te Santpoort. Zaterdag 24 Juni gaan we er heen om het leven van de bijen eens na der te bekijken, waarbij men, ver steld zal staan van de wijze waarop deze volken leven. Zeer terecht spreekt men van „bijenvolken". Misschien hebt u ook wel eens ge hoord van een „imker"; welnu on der deskundige leiding van een im ker zal ons verteld worden hoe de Koningin en het werkvolkje onder de bijen, hun nuttige taak vervul len. De deelnemers aan deze excur sie vertrekken per fiets vanaf de Wilhelminalaan om 1.30 n.m. of met de trein van 2,40 terwijl eveneens deelnemers met de bus lijn W kun nen vertrekken en wel om 2.15 uur. Bij het station Santpoort treffen we elkaar dan weer. NATIONALE RECLASSERINGSDAG Zoals wij reeds eerder in ons blad meldden, hebben de samenwerken de reclasseringsinstellingen het voornemen dit jaar wederom de Nationale Reclasseringsdag te hou den, Meer dan ooit is thans nood zakelijk zoveel mogelijk gelden voor de reclasseringsarbeid bijeen te brengen. Alle instellingen doen aan deze actie mede. Ook in onze gemeente is een comité gevormd, dat speciaal met de organisatie van deze dag en de daaraan verbonden collecte is belast. Hierin hebben zitting: N. Ypma, Langestraat 89, voorz.; J. Koelman, Mient 24, seer.; A. J. Vis ser, Westerweg 147; Mr. H. Lester- huis, Steynstraat 19, D. Davelaar, Nieuwlandersingel 49; J. A. Veen- huizen, Rozenstraat 10; Kapiteine A. H. Hassoldt, Limmerhoek 40. Het secretariaat wordt waargeno men door J. Koelman, Mient 24. Personen, die zich als collectant(e) voor Zaterdag 17 Juni a.s. wensen beschikbaar te stellen, worden vriendelijk verzocht zich bij het se cretariaat schriftelijk of mondeling aan te melden. Helpt zoveel mogelijk, want ook uw hulp is onontbeerlijk en de op brengst der collecten moet steeds groter worden, omdat ook de re classeringsinstellingen steeds meer werk moeten verzetten. ƒ81.50 tot ƒ91.50 per 50 kg. De notering van de fabriekskaas was gelijk aan die van de vorige weeft; die van de bóeren-Edammer was 1.lager dan vorige week. Aangenomen kan echter worden, dat de top bereikt is en dat de prijs van nu af weer in dalende richting zal gaan; althans niet ver der zal gaan stijgen. En als het weer zo koel blijft als de laatste dagen, kan er weer een grotere aanvoer verwacht wor den. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Grasehoppers I AFC I; adspiranten: Zeevogels a AFC a (Zat.), Berdos bAFC e Zaterdag. Adspirantendag; AFC aWGW a, Flevo a—AFC b, St. George b—AFC c, VVZ b—AFC d. AFC e—ZAP c, AFC f—Flevo b, St. Bavo b—AFC g, ZAP d—AFC h, AFC i—Con Zel0 b, RandersvetAFC-vet, (Zaterdag 7.30 uur.) Het eerste naar Grasshoppers. Wij kunnen gerust zeggen commen taar overbodig en ons verder aan sluiten bil de woorden van „Een supporter", welke gisteren in dit blad stonden. De spelers weten hun plicht, waarvoor wij zo dan ook al le succes toewensen. Het vertrek der supportersbussen is 8 uur vanaf het Stationsplein. Heden spelen de adspiranten A en E voor de competitie. Morgen is het voor negen AFC- elftallen de grote dag, de adspiran tendag. Wij rekenen natuurlijk op enige mooie prijzen. Daarnaast kun nen wij de voetballiefhebbers aan raden eens een kijkje te nemen bij deze wedstrijden. Het is werkelijk de moeite waard. Hedenavond spelen de veteranen tegen Randersvet. in het Ooije- vaarsnest. Oudjes zet je beste been tje voor. De PPC'er. ALKMAAR Natuurlijk waren er Alkmaarders o.nder de jongens die gisteren weer tot hun haard steden terug keerden, nadat zü als trouwe soldaten van het vaderland hun plicht in Indonesië hadden ge daan. Natuurlijk waren er Alk maarders bij. Hen allen zeggen wU hartelijk welkom. Er waren er twee, die met mu ziek werden ontvangen. En de Wie ner Sangerknaben zingen: „Mit Musik sagt man doppelt gut Willkommen", dus het welkom dezer twee zou, als dat mogelijk ware, dubbel hartelijk zijn ge weest. In de v. d. Woudestraat, waar Frans Luik thuiskwam, stond een. feestelijk pierement. Een or gel van van Dam, familie van de repatriërende militair, elec- trisch gedreven, en dat plezierig lierde en lieren zou tot 's avonds tien uur toe. En naast het ver sierde draaiorgel hing tussen electrische lampjes het schilderij van buurman Schuit, dat het hartelijk welkom nog eens ac centueerde. En in de Langerstraat kwam Her Adams thuis. Het. orkest der Volendammers, dat geen Vrijdag in Alkmaar overslaat, opereerde toevallig in de buurt. Het stelde zich spontaan voor huisje Adams op en speelde het „Lang zal ie leven" en „hij leve hoog". Dat was niet in scène gezet; dat was spontaan, evenals de belangstel ling, die daar, in die drukke ver keersstraat, voor deze Thuis komst bestond. Wij willen maar zeggen, dat het waar is, dat onze mensen meeleven met de jon gens overzee. Nog meer muziek ALKMAAR Gisteravond heeft „St. Cecilia", die gister uit Indo nesië gerepatrieerde militair Piet Verhagen, die lid is van het corps, -ajas uaa jBBJjsapnojvt op "RA UT nade gebracht. Tevens werd het eveneens gerepatrieerde corpslid Jan Verbeek op de Dr. Schaepman- kade een serenade gebracht. Spoorwegovergang gesloten ALKMAAR De spoorwegover gang aan de Bergerweg zal van Dinsdag op Woensdag 14 Juni a.s. 's avond tussen 9 uur en 's morgens 9 uur voor alle verkeer zijn geslo ten, wegens reparatiewerkzaamhe den aan het wegdek. ONZE AGENDA BIOSCOPEN; Harmonie: Daar was eens een meisje loos, alle leeftijden; Vic toria-theater: Het uur der vergelding, volwassenen; Cinema Americain: Het dubbele gelaat, 18 jaar; Paardenmarkt 7.30 tot 9.30 Volksdansfeest. GULDEN VLIES 8 u. Feest avond Kegelclub de Koe koek. Zondagsdienst DOKTOREN: Dr. A. L. Gransbergen, Geesterweg 36, tel. 2294; Dr. J. Pot, Kennemerstr. weg E 65, tel. 3117. Zondags- en Nachtdienst APOTHEKEN: Apotheek Wanna, Ritse voort no. 5. Nachtdienst TAXI'S: Nassau- garage Nassauplein, t'elef. 3545. Zondag KAB-bedevaart naar Heiloo, vertrek Alkmaar 9.40 uur. Muziektuin 2 uur: Turnkam- pioenschappen. DE R.K. LAGERE LANDBOUW SCHOOL SCHERMERHORN Nu het drukke seizoen is aangebroken sluit de Landbouwschool voor een poosje gedeeltelijk haar deuren. Alleen met de eerste klas worden de lessen voortgezet, totdat ook deze klas met ingang van de Juli maand vacantle krijgt. Er is gelegenheid tot het opgeven van nieuwe leerlingen voor het komende schooljaar, dat na half Augustus begint. Men zie hiervoor de advertentie in dit nummer. ALKMAAR In 't Gulden Vlies, waar zich het voltallige, tweehonderd man tellende personeel van ,,'t Hooge Huijs" verzameld had, werd gis termorgen het vijftigjarig dienst- jubileum van de heer M. N. Bur- kunk, een der procuratiehouders van de Noord-Hollandsche Le vensverzekering Mij. N.V., offi cieel gevierd. De heer Burkunk, die gedu rende een halve eeuw zijn werk kracht in dienst heeft gesteld gelegenheid van zijn gouden ju- van de Maatschappij, werd ter bileum allereerst gehuldigd door zijn directeur, de heer Dr. H. J. M. Hofstee, die de jubilaris, als enige employé van de vader van de tegenwoordige directeur be gonnen, ten voorbeeld stelde voor het overige personeel van ,,'t Hooge Hubs" en die, nadat hjj Mevrouw Burkunk in zijn gelukwensen had betrokken, de jubilaris een bloemenhulde bracht en hem een radiotoestel aanbood, benevens een diploma voor 50 jaar trouwe dienst. De heer H, Nijdam, chef de bureau, wenste (le heer. Burkunk vervol gens geluk namens het personeel en bood de jubilaris het ge schenk van het personeel, een radiotafel en een paar boeken steunen, aan. Twee van de jong ste employée's, zegden, met strikken in het haar. een ge dicht, dat ook bij het zilveren feest van de jubilaris is gedecla meerd. De secretaris van het de partement Alkmaar van de Mij. van Nijverheid en handel, de heer Mr. J. H. de Vos tot Neder- veen Cappel, loofde het werk dat de jubilaris gedurende 50 jaar in het belahg van de volks welvaart heeft verricht en bood hem de gouden medaille van de Maatschappij aan. Verschillende bijkantoren hadden telegram men van gelukwens gebonden. De heer Droog, directeur van de Belgische afdeling der „N.H. Levensverzekering Mij. N.V. van 1891", sprak tenslotte de jubila ris toe als vriend en bracht de gelukwens van de Belgische af deling over. De heer Burkunk sprak een dankwoord, waarin hij verschillende herinneringen uit de eerste tijd van de Mij. op haalde en waarin hij de volhar ding prees van de beide direc teuren, onder wier leiding hij heeft mogen meewerken aan de opbouw van de Mii, Daarna maakten de zeer talrijke aanwe zigen gebruik van de gelegen heid om de jubilaris persoonlijk geluk te wensen. iAavertentie> Cinema Americain: Hef dubbele gelaat In Cinema Americain ziet men deze week een goed journaal van het buitenlandse nieuws, een paar tekenfilms en een oude film over het Londense Piccadilly, die uit de oorlogstijd dateert. Dit zijn de be standdelen, van het voorprogramma dat de hoofdfilm „Het dubbele ge laat" voorafgaat. De hoofdfilm ver telt het verhaal van een aan lager wal geraakte medische student, die achtervolgd, omdat hij een misdaad heeft gepleegd, geen andere kans ziet dan te kruipen in de huid van een ander, die hij daartoe ver moordt. Het is derhalve een film, die vervuld is van de misdaad. De zonde echter straft zichzelf, want de man, die de misdaad beging komt aan zijn tragisch einde tenge volge van een andere misdaad, waarvan het slachtoffer de man had moeten zijn, wiens identiteit hij had gestolen. Het filmverhaal heeft, filmisch gezien, hier en daar *oede momen ten. Het houdt de toeschouwer in spanning en, al moge er dan wat al te cynisch worden omgesprongen met de misdaad, in het geval dat 't object is van de film, ziet men het kwaad vergolden worden. Het kwaad wordt dus als kwaad gezien en niet goedgepraat. Desalniettemin moeten wij om het onderwerp, dat onderscheidingsvermogen vergt, de film voorbehouden voor volwasse nen. Victoria-theater: Het uur der vergelding Na uitvoerig binnen^ en buiten lands nieuws en een musical die wij minder konden waarderen, een aardige tekenfilm in het voorpro gramma. De hoofdfilm is een Wild- West-geschiedenis die zich afspeelt tegen de achtergrond van het prachtige landschap van de grootse Grand canon del rhorte, in het grensgebied tussen, de States en Mexico. De held van dit spannend verhaal, een ontsnapte treinrover, tracht zijn leven te beteren en is al op de goede weg, als hij, overge haald tot zijn laatste overval, daar bij gewond wordt en met zijn. hulp, een Indiaans meisje, komt te ster ven. Een wat triest einde onder een kogelregen maakt een ruwe indruk. De rest van de film is goed ver zorgd en geeft uitstekend spel te genieten. Voor volwassenen, uiter aard. Harmonie Daar was een meisje loos Wie deze week persé naar de bioscoop wil gaan, en in de Harmo nie belandt, doet goed na het aar dige journaal weg te gaan, want de hoofdfilm, die er op volgt is de kostelijke tijd niet waard, die men er aan zou besteden. Tenzij men prijs stelt op 'n dwaze klucht, met de onzinnigste vondsten en de gebruikelijke smijt- en gooi- partijen. Meer woorden zouden aan deze film verspild zijn. Dronken man opgepikt ALKMAAR Vannacht werd 'n wielrijder aangehouden, die in staat van dronkenschap over de weg reed. Hij is ter ontnuchtering in 't politiebureau ingesloten. Defect aan waterleiding HEILOO. Tengevolge van een buisbreuk onder Linimen in de toevoerbuis van de waterleiding, is Donderdagmorgen de watertoevoer naar Heiloo enige Uren onderbro ken geweest. Door noodmaatregelen slaagde men er in, in de middag, de druk in het buizennet te Heiloo weer enigszins op te voeren; Inmid dels is de PWN met man en macht doende het euvel te verhelpen. LUSTRUM WEEKEND R.K. VERKENNERS HEILOO Het lustrum week end dat op 3 en 4 Juni Werd gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum der R.K. Ver kenners te Heiloo is een door slaand succes geworden. Dit is mede te danken aan de uitste kende organisatie. Zeer vele Verkenners ,v.an groepen uit de omgeving namen aan dit week end deel. Vriendschapsbanden werden gelegd of strakker aan gehaald. De Heilooër R.K. Ver kenners hebben de primeur met het organiseren van een dusda nig kamp na de oorlog. Zaterdag zowel als Zondag verscheen er 'n speciale Kamp courant („Lustrum Post"). Deze viel bij de deelnemers ten zeer ste in de smaak. De H. Mis welks Zondagochtend 8 uur op het Kerkeveld werd opgedragen werd opgeluisterd door de zang van het knapenkoor o.l.v. Piet Groot. Al met al zijn dit dagen geweest waar de Verkenners nog lang over zullen „nabomen". Kolping Boys-nieuws OUDORP Nog steeds zit ons eerste elftal in. de Gouden Kruis- wedstrijden. Vorige week werd verdiend mèt 41 van Grootscher mer '1 gewonnen, zodat we ons on der de 20 overgebleven gegadigden hebben geschaard. Zaterdagavond komt voor ons de" 5e ronde èn dan krijgen we bezoek van VZV uit 't Veld, welke club enkele dagen ge leden nog S.R.C. versloeg. De adsp. A en B doen Zondag middag mee aan de adspirantendag in Alkmaar, waar zij zullen trach ten de uitgeloofde speldjes te ver overen. -- DE OUDEN VAN DAGEN OP REIS OUDORP Woensdag 7 Juni zijn de ouden van dagen op reis geweest. Met twee grote auto bussen en vijf luxe personen auto's wérd om pl.m. 8.30 uur de reis aangevangen. Het aantal ouden van dagen bedroeg 104, terwijl 18 personen als geleid sters geleiders en genodigden, waaronder de- Burgemeester, de réis meemaakte. De route werd gemaakt over Bergen, Egmond langs de duinstreek. Bij „Velse- rend" Werd ele koffie gebruikt, vaqdaar over Bloemendaal, O- verveen, ?n Noordwijkerhqut naar NoordwijK' aan Zee, waar de lunch gebruikt werd. Va» de gelegenheid om te zeilen, heb ben nog verscheidene oudjes ge bruik gemaakt. Hierna werd weer gestart en gereden door Haarlemmermeer langs Schiphol naar Amsterdam, waor in eefi der Restaurants een diner be sproken was. Om 18 uur vertrok men weer uit de Hoofdstad en werd over Purmerend en Beem- ster teruggereden. De aankomst in de kom van de gemeente en het Ooievaarsnest, werd door luid claxongeloei aangekondigd en had tot gevolg, dat de meeste bewoners aaa de weg kwamen en de oudjes toewuifden. Om streeks 20 uur arriveerde men bij Café Morsch, het was het ge zélschap aan te zien, dat een goede reis gemaakt was. Hier werden de oudjes toegesproken door de voorzitter van het Co mité. Dat zij voldaan waren over het gebodene, bleek wel, daar drie hunner w.o. een dame, hun dank uitspraken voor de mooie reis en goede zorgen. Namens de autobezitters sprak de heer G. Schot die'o.a. zei, dat hij zich in de toekomst weer gaarne be schikbaar zou stellen met zijn auto. De Burgemeester sprak het gezelschap toe, hij verheugde zich over de genoegelijke reis voor de ouden van dagen uit de gemeente en betuigde zijn dank aan allen, die op enigerleiwijze hebben meegewerkt hen dit ge noegen te verschaffep. GEMEENTERAAD VAN OUDORP OUDORP. Donderdagavond kwam de raad der gemeente Gn- dorp in vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Bakker. Het lid Gi Buren was we gens ongesteldheid afwezig. De voorzitter deelde mede, dat mej. Mol-Greuter te Alkmaar raet ingang van 1 Mei j.I. ontslag heeft gevraagd als schoolschoonmaakster aan de O. L. School. Daar het ont slag reeds 1 Mei is ingegaan heeft de heer Keizer de school na 1 Mei schoongehouden. Daarom stelden B. en W. voor de heer Keizer met ingang 'an 1 Mei j.I. in die functie te benoemen, BIJ stemming werd Keizer met algemene stemmen be noemd. Hierna waren nog enige bezwaar schriften tegen hondenbelasting en schoolgeld te behandelen, die ech ter in comité werden besproken. Van de ron/vraag werd geen ge bruik -gemaakt en volgde sluiting. WIERINGERWAARD. Vrij dagmiddag vergaderden de hoofd ingelanden Van het Waterschap De Wieringerwaard In het Pol derhuis. Wegens ontstentenis van Dijkgraaf P. Visser, trad de oud ste heemraad, de heer C. Schenk, op als voorzitter. Medegedeeld werd dat door het polderbestuur dit jaar wederom de 2 pet. vacantiegratificatie aan de werknemers zal worden ge geven. De vernieuwing van de beide voetbruggen is gereed gekomen. Het werk is naar genoegen van dijkgraaf en heemraden opge leverd. Door H.M. de Koningin is be noemd tot heemraad van dit wa terschap de heer A. J. Bakker. De voorzitter wenste hem geluk met deze benoeming. De heer Bakker beantwoordde hem met een dankwoord. Uit de rekening over 1949 bleek, dat het Waterschap een goed jaar heeft gehad. Op de gewone dienst kon nl. een saldo van f 5909.05 worden geboekt, en op de kapi- taaldienst een saldo van f 1Q.000. De vergadering keurde op ad vies van ae kascommigsie de reke ning goed. Het bestuursvoorstel tot het rentegevend beleggen van de op brengst van de verkochte oude trambaan, door middel van een inschrijving in het Grootboek van Ned. Werkelijke Schuld, had aller instemming. De vervolgens opgemaakte voor dracht voor het benoemen van een heemraad wegens het perio diek aftreden van de heer J. Blaauboer Czn. gaf het volgende beeld: 1. J. Blaauboer Czn., 2. Blaauboer-Vries, 3. A. S. Keijser. Het boetesysteem voor de riet- schouw is niet effectief, omdat BEEMSTER. Tijdens een voet balwedstrijd Midden-Beemster-Pur- merenderweg, gespeeld in het kader van de buurtvereniging-competitie, was de Midden-Beemster-speler, de heer Jac. Koelemay, zo ongelukkig zijn rechterbeen te breken, Hij werd naar het ziekenhuis te Purmerend vervoerd. De visser T. Offeringa te Schermerhorn haalde dezer dagen in een aalfuik, die hij in de Beem- ster-ringvadrt had staan, een goud aaltje op. De heer Portielje van Artfs deelde desgevraagd mede, dat het hier om een zeldzame waterbewo ner ging. Woensdag verhuisde het diertje dan ook naar het aquarium van Artis te Amsterdam. JONGETJE VERMIST UIT LANGEDIJK De groepscommandant der rijks politie te Langendijk verzoekt na mens de ouders de opsporing van de 5-jarige Harry Krijnen (gebo ren 16 April 1945) te Broek op Lan gendijk, gemeente Langendijk, die op 8 Juni 1950 te 8.30 uur de ouder lijke woning verliet en sindsdien spoorloos verdwenen is Een onge luk wordt gevreesd. Signalement: klein voor z'n leeftijd, kort geknipt lichtblond haar, lichtblauwe ogen, rond gelaat, bleke gelaatskleur, ge kleed in zwarte trainingsblouse met op de mouwen en op de kraag rode stof afgezet, daaronder draagt hij een rode blouse met korte mouwen. Zwarte korte broek, geen kousen of schoenen, blootshoofds, verzoeke bij aantreffen bericht aan groepscommandant der rijkspolitie te Langendijk k 2267, tel, 352 of 533. HUGOBOYS SPEELT LATER HEERHUGOWAARD Nrd In verband met dé beslissing van de bond zal de wedstrijd WGW 1—Hugoboys 1 eerst om 7 üur 's avonds aanvangen. De bussen uit Heerhugowaard ver trekken om half 6 vanaf de kerk. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Jelle A. zv Pieter Frans en Jacobje Loos man. Margje A„ dv Johan W. v. Ee en Maartje Kwast. Leonardus M„ zv Lourentius Koopman en Hendrika M. Huneker. Getrouwd: Jacob Jacobus Slik ker, 28 j„ veehouder en Afra Agatha Brak, 26 jr., beiden te Zijpe. Overleden: Neeltje Kossen, 86 jr., ongehuwd. SCHAGEN. Een gezelschap Zweedse zangers en zangeressen zal Zondag 11 Juni a.s, op doorreis van Groningen naar Haarlem een koffiemaaltijd gebruiken in Hotel Igesz. Het is wethouder Jaspers na over lég met da burgemeester, mogen gelukken, dat dit uitstekende Zweedse koor zal optreden in onze onvolprezen muziektuin. Wij prijzen ons gelukkig dat ook buitenlandse gezelschappen steeds meer Schagen gaan bezoeken en spreken de verwachting uit, dat vele Schager ingezetenen het op treden van dit Zweedse koor zullen komen beluisteren. Van 2 tot 3 uur zullen onze Zweedse vrienden enige zangnum mers ten gehore brengen. Komt allen, opdat de burgemees ter inderdaad namens de Schager bevolking deze zangers zal kunnen bedanken voor hun zeer te waar deren geste. FRANSE ONDERSCHEIDING DEN HELDER. Aan de heer J. Martens alhier is gistermiddag door de Franse ambassadeur het Franse Oorlogskruis met zilveren ster uitgereikt voor diensten tij dens de bezettingstijd aan Frank rijk bewezen. Vijf en twintig jaar Muziektuin SCHAGEN. De. onlangs we gens het slechte weer uitgestelde viering van het vijf en twintig jarig bestaan van de Schager Mu ziektuin is nu vastgesteld op Woensdagavond a.s. Nadere bij zonderheden volgen. Kennisgeving DEN HELDER. De Burgemees ter van Den Helder brengt ter al gemene kennis, dat het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw is overgegaan tot onteigening ten name van de ge meente Den Helder van een aantal percelen grond, gelegen aan de Eerste Vroonstraat, de Kuiperstraat, de Achterbinnenhaven en tussen de Brouwerstraat, de Vijzelstraat e.d. Visstraat. De op deze onteigening betrek king hebbende stukken zullen van Maandag, 12 Juni a.s., af, geduren de twee wekèn kosteloos voor een ieder ter inzage liggen ter secre tarie (afdeling Algemene Zaken). men zich voor een gulden boete niet druk maakt. Daarom stelde het bqstuur voor om de boete te bepalen als volgt: f 1.voor een stuk sloot tot 100 meter, f 5.per grotere sloot en f 25.per bedrijf waar niets is gedaan. Bij herschouw volgt onverbid delijk proces-verbaal en veroor deling door de kantonrechter. Het voorstel werd zonder stemming aangenomen. Terzake van de zieke iepen langs de Molenweg heeft het be stuur plannen in petto. Men zal in elk geval voorkomen dat de bomen omwaaien. Het waterleidingbedrijf is voor nemens om de leiding geheel uit de Molenweg te halen en dan achter de bomen om in de voor tuintjes te leggen. Dan is het ge wroet in de weg voorgoed van de baan. ZEEPKISTENRACE SCHAGEN Nader vernemen wij, dat het thans vast staat, dat de aangekondigde zeepkistenraces zul len worden gehouden op Woensdag 21 en Zaterdag 24 Juni a.s., beide dagen aanvangende te 2 uur smid- dags. De organisatoren zullen zor gen voor een flinke hoge startbaan. Óp het vlakke gedeelte zullen zich diverse hindernissen bevinden, ten einde de stuurmanskunst van de jeugdige coureurs op de proef te kunnen stellen. De races staan open voor deelnemers van 10 tot 18 jaar, verdeeld In vier leeftijds klassen. Men kan starten in de groepen: A met eigen gebouwde wagen, B met vakwerk-wagen en C met vrije klasse zeepkist. De wa gens van de vrije klasse mogen naar maat en model afwijken van de officiële zeepklstmodelien en kunnen b.v. ook hoge wielen heb ben. De deelnemers gelieven zich op te geven bij de heer C. Beers. Leerplan dagnijverheidsscholen opgeschort tot 1 Januari Met ingang van 1 September a.s. zou er een wijziging van het leer plan van de Lagere Dagnijverheids scholen van kracht worden, volgens welke de duur van do lesuren op 50 minuten zou worden bepaald, de leerlingen een middag In de weck vrij zouden krijgen en het salaris van het personeel zou worden her zien. Dit gewijzigde leerplan is voorlopig opgeschort tot I Jan. '51. Jongen reed voor een tientje in de gracht LEEUWARDEN Enige jongens maakten dezer dagen de afspraak, dat één van hen voor f10.regel recht uit de Molenstraat met fiets en al in de stadsgracht zou rijden. Zo gezegd, zo gedaan. Met een flinke vaart plonste hij in het wa ter en even later hadden z'n kor nuiten hém Wéér op hét droge; de jdngen een tientje rijker en een nat pak! WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond (opgemaakt te 10 uur: OVERWEGEND DROOG Nu en dan overdrijvende wolken velden maar overwegend droog weer, zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit westelijke rich tingen, plaatselijk iets hogere mid- dagtempcraturen. OP 17 EN 18 JUNI IN WIERINGERWERF Zaterdag 17 Juni en Zondag 18 Juni organiseert de Jóngeren K.V.P. van Wleringermeer een weekend te Wieringerwerf in café „De Maaier". De Zaterdag Is speciaal voor de ineisjes-leden van de J.K.V.P. Om half drie spreekt het Tweede Ka merlid mej. Agnes Nolte over „De vrouw (het meisje) in de maat schappij". Er zijn nog plaatsen vrij, maar de dames, die aan dit weekend willen deelnemen, worden ver zocht dit dan zo spoedig mogelijk op te geven aan de heer H. van Dijk, Klieverweg 737, Wieringer werf. Dan wordt er voor slaap gelegenheid gezorgd. Zondag is er om 7 uur een H. Mis, waarna gezamenlijk ontbeten wordt in nDe Maaier". Dan spreekt daarna Tj. de Jong uit Bolsward, een prachtig enthousiaste rede naar. Deze dag zijn ook de man nen van de J.K.V.P. welkom. Ook deze kunnen zich opgeven bij H. van Dijk. Na deze spreker en de daarop volgende discussies wordt er weer gezamenlijk gegeten. Door veel hulp is 't mogelijk dat de kosten voor dit weekend slechts f 2.50 bedragen, zowel voor de dames als de heren. Jongelui en speciaal jonge vrou wen van de J.K.V.P., geeft u zo spoedig mogelijk op bij bovenge noemd adres. Zijn telefoonnum mer is 24 Wieringerwerf. Na 13 Juni kunt u zich om begrijpelijke organisatorische redenen niet meer opgeven. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag hebben dienst de artsen C. de Boer, Nieuwe Niedorp, tel. 233; Dr. P. Groenhardt Dirkshorn, tel. 232, R. J. de Groot, Hippoli- tushoef, tel. 31; L. C. Olree. Anna Paulowna tel. 233, R. C. Posthuma, Barsingerhorn, tel. 312; W. van Slooten, St. Maartensbrug, tel, 230; A. L. van der Sluis, Schagen, tel. 400; J. Swaters, Jullanadorp. tel. 221 en A. J. Tamsma, Wieringer werf, tel. 7. DIERENARTSENDIENST Zondag hebben dienst de dieren artsen, N. D. M. Dekker, 't Zand, tel. 312 en G. van der Kolk, Nieuwe Niedorp, tel. 232. H1PPOL1TUSHOEF. In Hip polytushoef is men klaar met de voorbereidingen voor de viering van liet zilveren priesterfeest van de zeereerw, heer pastoor H. Bijl. Vandaag wordt de pastoor door het ere-comité van Wieringerwerf afgehaald. De ontvangst van de ju bilaris vindt plaats op de hoek Ge- menelandsweg-Slingerweg. De stoet zet zich na een korte begroeting in beweging naar de kerk via Slingerweg, van Heugelstraat, Park. laan. Kerkplein, Elfestraat, Ko ningstraat en Hoofdstraat Na aan komst in de kerk plm. 19.30 uur vormt een plechtig lof de inzet van het kerkelijk feest. Vanzelfsprekend steken alle Pa rochianen Zaterdag 10 en Zondr|» 11 Juni a.s. de vlaggen uit. ZONDAG 11 JUNI Om 10 uur is de plechtige Hoog mis met Veni Creator, 's Middags wordt receptie gehouden voor alle parochianen om 3 uur in het paro chiehuis. Muzikale medewerking verleent de Koninklijke muziekver eniging „Harmonie". Op deze re ceptie worden ook de parochleca- deaux aangeboden. 's Avonds om half 7 Is er plechtig lof met toespraak van de jubilaris en Te Deum. MAANDAG 12 JUNI is het feest voor de kinderen. Om half 8 is er algemene H. Communie van de kinderen tot intentie van de jubilaris 's Middags om 2 uur is Alg. Vereniging v. Bloembollencultuur BREEZAND. Nog vers in het geheugen van ieder ligt de grote tentoonstelling, „Breezand 1950", gehouden laatste wc.k van Febru ari! De afd. „Huisbroei" werd ge kwalificeerd als onovertrefbaar en ongelooflijk! En nu al opnieuw hebben de nieuwe werkzaamheden voor de commissie een aanvang genomen voor de te organiseren tentoonstel ling in 1951. Personen, die dan wensen deel te nemen en uit te komen met een stand, worden verzocht zich nu reeds (uiterlijk 17 Juni!!) op te ge ven bij H. Esseveld, Burg. Lovink- straat 83 te Breezand. Dit zo vroeg opgeven i.v.m. het reserveren van de bloembollen voor de groepen I en Ia. Toekomstige deelnemers, „let op uw saeck!" De Huisbroei kent 4 groepen, t.w. Gr; I: personen van alle leeftijden. Gr. IA; personen van 1417 jaar. (Gratis bloembollen beschikbaar voor deze twee groepen). Gr, II: personen van alle leeftijden met vrije keus der bloembollen, maar verplicht aantal potten. (Mid dellijn max. 25 c.m. Kistjes max. 20 bij 20 cm.) Gr. III: personen van alle leeftij- den.Vrije keus der bollen; ook bij goed mag er komen). Laat secretaris Esseveld een he leboel namen moeten noteren, dan belooft 1951 weer goed te worden. er feestmiddag voor en door de kinderen in het parochiehuis. Maandag 12 Juni en Dinsdag 13 Juni 's avonds 8 uur komen alle parochianen naar de feestavonden in 't parochiehuis. Het beloven rijke dagen te worden voor de Hippolitusparochie. Voor de pa rochianen van den Oever en Stroe rijdt er op Maandag en Dinsdag 's avonds om 19,15 uur een bus vanaf de kerk te Den Oever via Molgerdijk-Oosterland over Stroe naar Hippolitushoef BEEMSTER, 9 Juni. Schotse muizen 3034, klein 2125, slabo- nen m. dr. 210, stamsnijbonen 125— 150, peulen 2444, doperwten 45— 53, komkommers 2134, bloemkool 833, spinazie 8—24, postelein 10— 14, sla 2-6. andijvie 519, rabarber 516 .bospeen 926, waspeen 18, prei 37, aardbeien 1.052.10 p. kg. ZWAAG, 9 Juni. Vr. aardappe len 2732, late 6—40, aspesges 1.40, spinazie 4—16, postel. 5—7, slabonen 1.202.10, snijbonen 1.301.50, peu len 1882, tomaten 11.80, waspeen 3943, bospeen 1531, rabarber 10 16, sla 22.80, bloemkool828, komkommers 18—35, perziken 10— 40, aardbeien 0.602, pruimen 1.50, prolefic 2,20—2.70, st. remy 19—27. HEILOO, 9 Juni. Aardbeien 1.301.60, peulen 7598, doperwten 7276, tuinbonen 6875, waspenen 2431, wortelen 2028, postelein 7 10, rabarber 916, komkommer 2226, kropsla 25, asperges 1ste soort 1.101.30, 2e soort 7095, bl.- kool I 15—22, II 8—12. ALKMAAR, 9 Juni. Spinazie 1331, postelein 413, peulen 16— 95, rabarber 410, andijvie 413, sla 2—4.50, bloemkool I A 18—28, I 1218, II 810, komkommer 19—36, worteltjes 20—35, uien 2—8.50, aardbeien p. doos 3148, 2.303.80 p. slof, radijs 26.50, selderie 2—8, peterselie 14, asperges dik wit 1.11 1.21, blauw 3858, nieuwe aard appelen 3135, klein 2226, toma ten 1.-211.77, perziken 428 p. st„ pruimen 416, sperciebonen1.72 1.83, doppers 7477. BLOKKER, 9 Juni. Frankentha- lers 3.30; Winterjan 1625; St- Remy 1821; Jonathan 0.711.19; aardbeien 0.801.70; perziken 13— 22; tomaten 1,26; vr. aardappelen 17—33; bloemkool 14—22; bindsla 24; bospeen 15Ï!0; komkommers 2637; peulen 3164; postelein 6— 7; slabonen 1.601.68; sla 1.60— 2.30; rabarber 1216. LANGEDIJK, 6 Juni. 61000 kg aardappelen 34.5040.10, drieling 29.70—35, klein 25.20—32.50, rode schot 38.4039.10, drieling 21.50, kl- 18—22,30, 2000 kg rabarber 4—4,50, 300 kg tomaten A 155—162, B 154, C 136, CC 80, 50 stuks bloemkool 21-22 N.-SCHARWOUDE, 9 Juni. 4200 kg aardappelen, eerstel. 37.60— 39, drielingen 32.6034.10, kleine 28.10—28.50. HOOGKARSPEL. 9 Juni. tt. aardappelen fijn 33.6035.20, kleil» 32—34. kriel 23—27, aanv. 40000 kg.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2