Nieuw Labourparty verwerpt instelling van Europees Parlement Vrees voor plan-Schuman Regering antwoordt de Tweede Kamer inzake ontwerp huurwet Eind Juni ministeriële bijeenkomst Benelux Labour contra plan-Schuman EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN HET VREDESPLAN VAN TRYGVE LIE Heden officiële regeringsverklaring Vrijstelling omzet belasting op sigaren Koning „Leopold bij Z.H. de Paus Opnieuw pseudo-vogelpest Zendeling op Celebes vermoord Zwollenaar tot bisschop benoemd Percentage van 15 huurverhoging is krap berekend 1 -Ah* f. CC !.«»S Man door stier gedood Kindertehuis door brand bedreigd Ernstig verkeersongeval bij Hoevelaken 0 Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal. f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.J familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E.M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) NHO s H 'AN HEDEN Pagina 1 Dinsdag 13 juni 1950 46e laargang No. 11887 Kantoren; HOORN, Draafaingei 59, iel 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. tel 459 K 2240 (Van onze bijzondere medewerker) De secretaris-generaal der Ver enigde Naties, Trygve Lie, is op pad geweest, op het vredespad, zoals hij zelf zegt, om de koude oorlog te doen beëindigen. Op zichzelf is dat een nobele daad. De UNO zelf is echter door de z.g. koude oorlog in zulk een slechte, krachteloze en alle gezag verloren hebbende positie ge raakt, dat de heer Lie, in zijn ambt, ook moeilijk kon nalaten iets te doen, om haar daaruit op te heffen. Wie zich nog herinnert, hoe die grote, edele en machtige UNO slechts ongeveer een jaar geleden nog dreigend-vermanende resoluties afvuurde op het zoge naamd vrede-bedreigende kleine Nederland, kan peinzen over de vergankelijkheid van aardse glo rie, als hij thans diezelfde UNO aantreft in een vérgaande staat van verval. Wat is er gebeurd? Door een politiek, die thans niemand in de vrije, democratische wereld graag meer voor zijn rekening neemt, is geheel het Chinese vasteland in communistische hand geraakt. Het Mao-bewind werd door de Sovjet- Unie, India, Engeland en andere mogendheden erkend en daarmee rees de vraag, wie nu de vaste Chinese zetel in de Veiligheids raad en andere UNO-organen moest gaan bezetten: de nationa listische afgezant van Tsjang Kai Sjek, die er thans nog op troont, ofwel de communistische verte genwoordiger van Mao. Zolang er in die verscheidene raden geen meerderheid is te vinden, om de Tsjang-man weg te zenden en de Chinese communist binnen te halen blijft de eerste zitten. Maar de Sovjets willen met hem niet meer aan é'én conferentie-tafel plaats nemen, „omdat hij niemand vertegenwoordigt". De Russen boycotten nu al ongeveer dertig organen en commissies der UNO, waaronder de Veiligheidsraad en daarmee zijn ondanks alle radio- en andere commentaren uit Lake Success de Verenigde Na ties lam gelegd. Deze toestand is verre van gun stig. Het enig goede dat men er van zou kunnen zeggen is, dat hij eerlijker is dan de schijntoestand die daarvóór bestond. Toen deed de UNO nog, alsof zij heel wat kon presteren, maar in feite bleek zij niet in staat de spanningen tussen Moskou en Washington te vermin deren; het atoom vraagstuk een stap verder te brengen; vrede te herstellen in het Heilige Land; fundamentele menselijke rechten en vrijheden te handhaven en te waarborgen; kortom de wereld wat meer vrede en welvaart en wat minder vrees, gebrek en sla vernij te brengen. Sommigen zul len dit oordeel te hard vinden en geneigd zijn te betogen, dat slechts als men te veel en te snel van de UNO had verwacht, men haar aldus in gebreke zou willen stel len. Wij voor ons betwijfelen, of dit laatste standpunt niet te zacht zinnig is. Als men vergelijkt wat de UNO tot stand bracht na de tweede wereldoorlog en na de ervaringen van de mislukte Vol kenbond, met wat de zogenaamde „Heilige Alliantie" presteerde na de Napoleontische oorlogen, dan valt die vergelijking zeker niet ten voordele der UNO uit en kan men ons al evenmin er van ver denken van de Verenigde Naties te snel te veel te hebben ver wacht. Het was in elk geval alleszins begrijpelijk, dat Lie ging trachten, de UNO uit deze hachelijke toe stand te halen. Die toestand werd er n.l. niet rooskleuriger op, toen oud-president Hoover in Amerika de gedachte ging propageren van een UNO-zonder-communisten en toen uit Moskou geruchten door drongen, dat de Sovjets en dus ook wel hun satelieten de UNO in het najaar zouden gaan ver laten, als dan het China-conflict binnen de V.N. niet zou zijn op gelost. Lie is dus met Washing ton, Londen, Parijs en Moskou gaan praten en na op het Kremlin bij het nog krasse vadertje Stalin te zijn ontvangen, is hij weer over Parijs en Londen in Amerika te ruggekeerd. Daar heeft hij een naar ons idee wat geforceerd opti mistisch geluid laten horen en doen begrijpen, dat hij een „vre desplan" zou hebben. Drie punten van dat plan zijn te vermelden. Vooreerst zou het communistische China tot deV.N. moeten worden toegelaten. Dan zou er een grootscheepse zitting van de Veiligheidsraad moeten worden gehouden met Stalin, Mao, Bidault, Attlee en Truman, liefst aan tafel. Zeker zou dat een in drukwekkende „show" kunnen word, die Lie's kansen op een her benoeming het volgend jaar loopt zijn ambtsperiode ten einde zeker zouden doen stijgen. Maar wat zou deze Super-Veilig heidsraad moeten doen? Een vre- despact sluiten voor twintig jaar. Dit nu klinkt wel wat simpeler dan het is. De Verenigde Naties bobben reeds haar Handvest, voor onbepaalde tijd geldende. Van de naleving daarvan is echter wij 2agen het reeds -teleurstellend weinig terecht gekomen. Welke waarborgen of zelfs waarschijn- l'lkheid is er, dat het 20-jarige vredespact Lie een beter lot be sehoren zou zijn? Wat, overigens, tou zo'n pact moeten inhouden b v. omtrent beperkingen in het gebruik op de atoomenergie en omtrent beperkingen in het ge bruik van het vetorecht? Wij noe- bien maar twee zaken; over de (Vervolg op pag. 3.) LONDEN, 12 Juni (Reuter). Het bestuur van de Britse Labourparty heeft een verklaring afgegeven, waarin alle voor stellen voor een Europees parlement worden verworpen. Het plan-Schuman wordt gebrandmerkt als een „ernstige uitda ging". De Engelse socialisten vrezen, dat de kapitalisten het plan zullen aangrijpen om te komen tot kartelvorming, omdat zij bevreesd zijn voor overproductie. Kartelvorming kan deze overproductie beteugelen. Bezwaren tegen Europees parlement De Britse Labourparty heeft zich op het standpunt gesteld, dat een samenwerking tussen de lan den van West-Europa op een „vrijwillige basis" dient te ge schieden en de instelling van een Europees parlement met wetge vende bevoegdheden, tot 't over dragen van grondwettige bevoegd heden aan een in te stellen inter nationale gezagsautoriteit ver werpelijk is. Engeland heeft niet alleen belangen in West-Europa, maar ook elders in de wereld en de Britten staan dichter bij hun landgenoten in Australië en Nw. Zeeland dan bij de bewoners der landen van West-Europa. De Britse economie vindt het complement in de landen van het Gemenebest en dat kan nooit het geval zijn met de landen van West-Europa. Pleidooi voor nationalisatie Het Britse partijbestuur waar schuwt echter, dat „alle indus trieën, die betrokken zijn in het organiseren van de productie op Europese schaal, in haar eigen land onderworpen moeten zijn aan de leiding der regering". „Anders zou een regering, die zekere verplichtingen in een internationale organisatie heeft aanvaard, geen middelen vinden om deze uit te voeren". Vrees voor het grootkapitaal Het bestuur van de Labourparty In verband met de toestand in de sigarenindustrie is de re- regering voornemens een wette lijke maatregel van tijdelijke aard voor te stellen, waarbij si garen worden vrijgesteld van omzetbelasting. Deze maatregel zal, tezamen met maatregelen door de indu strie zelf te nemen, moeten lei den tot prijsverlaging van siga ren. Voorts zal de regering, ten einde de verhouding in belas tingdruk op sigaren en sigaret ten meer in overeenstemming te brengen met die van 1939 en bovendien de vereiste budgetaire compensatie te verkrijgen, te vens voorstellen de omzetbelas ting van de duurdere sigaretten te verhogen. In vakkringen is de medede ling met erkentelijkheid ontvan gen. Men blijft evenwel op het standpunt staan, dat pas een ac cijnsverlaging effectief kan hel pen om de industrie op de been te brengen. Bijeenkomst. Opperste Sovjet MOSKOU, 12 Juni (Reuter) De opperste Sovjet is vandaag in het Kremlin in zitting bijeenge komen. Michail Jasnof wérd tot voorzitter gekozen. acht het gevaar aanwezig, dat de privé-industriëlen, evenals in het verleden, beperkende kartels op richten in de Europese zware industrie en dat zij het plan- Schuman ten bate van eigen be langen misbruiken. De verklaring verwerpt een plotselinge slechting van de inter nationale handelsbarrières, daar dit „op korte termijn ernstige ontwrichting, werkloosheid en productieverlies" zou betekenen. Een Europese economische unie, die zou zijn gebaseerd op sociale rechtvaardigheid, werk voor ieder en stabiliteit zou door socialisten verwelkomd worden. Nauwe samenwerking met Ame rika en Azië acht het partijbe stuur tenslotte noodzakelijk voor vrede en welvaart in Europa. Belgisch standpunt Het Belgische standpunt zou ROME, 12 Juni (A.F.P.) De Paus heeft Koning Leopold en de prinses van Retie vanmorgen in audiëntie ontvangen. De Paus ontving eerst de ko ning or. daarna de koning en zijn echtgenote samen. Toen zij vertrokken gaf de Paus hun zijn zegen. In een communiqué van het Vaticaan wordt gezegd, dat ko ning Leopold was gekomen „al leen met de bedoeling de H. Va der eer te bewijzen". Koning Leopold is als pelgrim te Rome. Dit wordt opgevat als een ant woord op de critiek op het be zoek van de koning door de Ita liaanse linkse pers. zijn, dat de uitvoering van het plan-Schuman in de eerste stadia moet worden gecombineerd met een gezamenlijke actie tot verdere vrijmaking van de handel, ophef fing van de valutacontroles en alle andere maatregelen, waarvan de welvaart der Europese landen en daardoor de wereldvrede uitein delijk afhankelijk zijn. Verklaring van Attlee De Britse premier Attlee zal heden in het Britse Lagerhuis een verklaring afleggen over het plan-Schuman. De rege ring zal tegelijkertijd een wit boek over de kwestie uitgeven. Peyre naar Bolivia gevlucht RIO DE JANEIRO, 12 Juni (AFP). De politieprefect te Rio de Janeiro heeft Maandag meegedeeld, dat Roger Peyre met zijn gezin naar Bolivia is ge vlucht. Peyre, de ontbrekende getuige in de Franse „zaak der generaals" wordt door de Franse politie ge zocht. EPIDEMIE IN BARNEVELD BREIDT ZICH UIT Wat lange tijd in Barneveld gevreesd werd is een feit gewor den. De op de mestbedrijven uit gebroken pseudo-vogelpest, heeft men niet tot-deze bedrijven be- Eerkt kunnen houden, ofschoon et pluimvee van de aangren zende bedrijven vernietigd werd. Volgens mededelingen van of ficiële zijde, breidt de pseudo- vogelpest te Barneveld zich uit als een olievlek. Er zijn thans zeer ingrijpende maatregelen af gekondigd. Alle pluimvee in een gedeelte van Barneveld moet opgehokt worden, terwijl hon den en katten vastgehouden moeten worden. Honden en kat ten welke toch loslopen worden doodgeschoten. Loslopend pluim vee wordt in beslag genomen en eveneens vernietigd. 's-GRAVENHAGE, 12 Juni. Het persbureau van de Neder lands Hervormde Kerk bericht, dat blijkens een pas op 10 Juni op het zendingsbureau te Oegst- geest ontvangen telegram op 5 Juni ds. G. W. Mollema te Laya (Z.O.-Celebes) door terroristen is vermoord. Nadere bijzonder heden ontbreken nog. Wanneer buitenlanders een bezoek aan Nederland brengen, staat de trip „Volendam en Marken" steevast op het program ma. Gisteren waren het 160 leden van de Zweedse marine, die met een viertal oorlogsschepen naar Nederland zijn gekomen, die Volendam bezochten. Natuurlijk moesten er ansichtkaar ten, klompjes en poppen voor „thuis" worden gekocht bij een der talrijke souvenir-winkeltjes. De regering heeft in een M.v.A. aan de Tweede Kamer een nadere uiteenzetting gegeven van het wetsontwerp inzake de regeling van de huurprijzen van onroerend goed en de bescher ming van de huurders (huurwet). De regering is van oordeel dat er geenszins sprake kan zijn van een eenzijdige bescherming van de huurders in het ontwerp. Er is steeds gestreefd naar een even wicht tussen de belangen van - "-V I-. -s -Y?' $>-1 Het offensief tegen de coloradokevers, de grootste vijanden der landbouwers, is in Engeland met grof geschut geopend. Het Ministerie van Landbouw en Visserij heeft 33 machines in de strijd geworpen, waarmee in korte tijd talrijke akkers met ge wassen worden bespoten. Een der 33 sproei machines bespuit de aardappelplanten in Richmond Park, Surrey, tijdens een demonstratie voor een aantal landbouwdeskundigen. beide partijen. Van een bedui dende stijging van de prijzen van onroerende goederen kan al even min worden gesproken. De thans voorgestelde alge mene huurverhoging beoogt tege moet te komen aan de positie der eigenaren, omdat, economisch ge zien, hun kosten aanmerkelijk zijn gestegen. Men heeft ook de positie der economisch zwakkeren bestu deerd en vandaar dat met de in diening werd gewacht. Spoedige inwerkingtreding Het ligt in de bedoeling de voor gestelde huurprijsregeling en de verlaging van de loon- en inkom stenbelasting zo spoedig mogelijk na de aanvaarding van de wets ontwerpen in werking te doen treden. Aan geen termijn gebonden De huurwet zal niet aan een bepaalde termijn worden gebon den. De verhoging van 15 pet. is krap berekend; ware het niet storend geweest voor de loon- en prijspolitiek, dan had het hoger gelegen. Verder wordt opgemerkt, dat de kosten van z.g. achterstallig onderhoud van de eigenaren niet in de lastenstijging zijn verdiscon teerd. Deze kunnen bestreden worden door de gelden, die men daarop tijdens de oorlogsjaren heeft bespaard toen geen onder houd mogelijk was. Omdat de huren op het platte land dikwijls laag zijn en de onderhoudskosten sterker geste gen dan in stedelijke gemeenten, heeft de regering aanvankelijk doen overwegen het huurverho gingspercentage te variëren in overeenstemming met de klasse indeling van het collectief con tract in de bouwvakken. De wen selijkheid om het stelsel zo een voudig mogelijk te doen zijn, heeft de regering hiervan doen afzien. Het is de bedoeling als huur prijs van na de oorlog, zonder rijksstèun gebouwde woningen en bedrijfspanden de prijs te doen gelden die partijen zijn overeen gekomen. In het slot van de M.v.A. wordt aandacht geschonken aan de pro cedure van de huuradviescom missies. HACHELIJKE BALLONVAART Passagier door sleepkabel meegesleurd Ter gelegenheid van 't VARA- feest steeg Zondag de ballon op van het echtpaar Boesman. De andere passagiers waren de heren Vos Klootwijk en Jan de Troye. Toen men boven Rotterdam te veel naar zee dreef wilde men landen tussen Rotterdam en Brielle. Een krachtige wind ver oorzaakte moeilijkheden. De bal lon kwam met een harde slag op de grond en steeg onmiddellijk weer omhoog. De heer Vos Kloot wijk werd uit de mand geslin gerd, maar greep de sleepkabel, met het gevolg dat hij mee de lucht inging tot 100 meter hoogte. Tot driemaal kwam de ballon weer aan de grond. De heer Vos Klootwijk liep slechts enkele schrammen op. In de vroegere gemeenteweide bij Hattem, de zgn. Hoenwaard, heeft een stier zijn geleider ge dood. De heer van W„ stieren geleider, die jarenlange ervaring had in omgang met stieren, wil de de onder zijn hoede staande stier laten drinken. Daartoe bracht hij het beest naar een sloot. Onverwachts echter viel de stier zijn geleider aan, en voordat nabijzijnde boeren tus senbeide kondén komen, was 't slachtoffer reeds dodelijk ge wond. MGR. NORBERTUS VAN VELSEN O.P. (Eigen bericht) ZWOLLE. Mgr. Norbertus van Velsen O.P., Administrator Apostolicus te Kroonstad (Zuid- Afrika), is door Z.H. de Paus be noemd tot titulair bisschop van Tremithusius. De nieuwe bisschop is op 31 Juli 1910 te Zwolle geboren en werd 25 Juli 1935 priester gewijd. Het bericht van zijn benoeming tot deze hoge waardigheid was voor Mgr. van Velsen, die thans in Nederland verblijft, een grote verrassing. Toen het telegrafisch bericht van Mgr. Lucas te Pretoria, Apos tolisch delegaat in Zuid-Afrika, gistermiddag het Domincanen- klooster te Zwolle bereikte, werd een opsporingsapparaat in wer king gesteld om Mgr. van Velsen, die enige dagen geleden op reis was gegaan, op te sporen. Enkele uren later werd bericht ontvan gen dat hij zich in een klooster te Echt bevond, en hier vernam hij zijn benoeming. Ofschoon nog niets bekend is omtrent de datum en de plaats van de bisschopswijding, zijn er verschillende omstandigheden die het aannemelijk maken, dat deze plechtigheid in Nederland zal plaats vinden. HEIDEBRAND IN BRABANT OPZETTELIJK VEROORZAAKT Gistermiddag om ongeveer drie uur is op enige plaatsen hevige bos- en heidebrand uitgebroken onder de gemeente Veldhoven tussen de dorpen Veldhoven en Steensel. Tientallen ha bos en hei zijn in vlammen opgegaan. De Eindhovense brandweer moest te hulp worden geroepen, daar een kindertehuis, waar ongeveer 100 kinderen verblijven, gevaar liep. Om omstreeks half acht was de brandweer het vuur meester. Het katholieke kindertehuis bleef ge spaard ondanks het feit, dat enige ernstige brandhaarden op onge veer 800 meter van het huis lagen. De ongeveer honderd kinderen gedroegen zich onder de leiding van de nonnen en paters voor beeldig en van een paniek was geen sprake. Brandweerautoriteiten in Veld hoven waren van mening, dat de verspreid liggende brandhaarden opzettelijk veroorzaakt waren. EEN DODE EN EEN ZWAARGEWONDE Op de rijksweg Amersfoort- Apeldoorn onder de gemeente Stoutenburg reed gistermorgen circa tien uur een driewielig mo torrijwiel voor invaliden tegen een luxe auto. De bestuurder van de driewie ler en zijn vrouw werden op de weg geslingerd. De 61-jarige mevr. J.S.S. uit Rotterdam was op slag dood, haar 63-jarige echtgenoot J.S. is in ernstige toestand naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort vervoerd. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Het ongeval zou zijn veroor zaakt doordat het motorrijwiel op een gegeven moment begon te slingeren en de luxe auto een aanrijding niet meer kon voor komen. BRUSSEL, 12 Juni (A.N.P.) Einde Juni zal een ministeriële conferentie worden gehouden van de drie Benelux-landen, al dus het Belgische blad „Het Laatste Nieuws". Deze bespre kingen zullen plaats hebben in België, hetzij te Spa, hetzij te Oostende, waarschijnlijk op 27, 28 en 29 Juni. Verwacht wordt, dat op deze conferentie niet de uiteindelijke beslissing zal worden getroffen om tot de volledige economische unie tussen de drie landen over te gaan. Zij zal echter wederom een belangrijke stap in de goede richting tot gevolg hebben. De redenen, waarom men nog niet zonder meer tot de volledi ge economische unie kan over gaan, zijn voor het grootste deel van practische aard, of wel on afhankelijk van de wil van een van de deelnemende landen. Sommige vraagstukken wor den nog in de ambtenaren-com missie onderzocht en zullen daarna nog door de verantwoor delijke ministers behandeld moe ten worden. Ook moeten de re geringen en de parlementen der drie landen nog beslissen over belangrijke beginsel-vraagstuk ken, zoals de vorm van het ge meenschappelijke munt- en be lastingstelsel. dat noodzakelijk met een volledige economische unie gepaard moet gaan. REUTERCORRESPONDENT GEVLUCHT NAAR SOVJET-SECTOR BERLIJN, 12 Juni (Reuter). De hoofdcorrespondent van Reu ter in Berlijn, de 34-jarige jour nalist John Peet, heeft een ver klaring afgelegd, waarin hij zegt, „de Britse en Amerikaanse oor logsstokers niet langer te kunnen dienen". Hij is naar de' Sovjet sector vertrokken en heeft daar asyl gevraagd. Voor de directie van Reuter in Londen was de verklaring een volkomen ver rassing. Men wist niet dat hij een uitgesproken standpunt op poli tiek terrein innam. Onlangs had hij onder geestelijke druk gele ken, zo verklaarden zijn collega's. Eerst ging het gerucht dat Pieck zou zijn gevlucht naar de Weste lijke zóne; de naam van de presi dent der Oost-Duitse republiek werd verward met die van Peet en het bleek niet de Westelijke maar de Oostelijke sector van Berlijn te zijn. Tenslotte blijft nog de moei lijkheid van hét landbouwstatuut in België en Luxemburg, waar over de ministers waarschijnlijk niet zullen beslissen zonder de volksvertegenwoordiging te raad plegen. Men twijfelt er in de bevoegde kringen te Brussel echter niet aan, dat men op 1 Juli opnieuw belangrijke vorderingen zal ma ken, mits de Europese bespre kingen te Parijs, die volgende week aanvangen, aan de ver wachtingen beantwoorden wat betreft de trekkingsrechten in dollars, die België ter beschik king van Nederland zal kunnen stellen voor het in evenwicht brengen van de Nederlandse handelsbalans met België". ZEILJACHT VERKEERDE IN NOOD Bemanning gered De „Zeewolf", een uit Haarlem afkomstig jacht, met aan boord de drie gebroeders van Duyn uit de Spaarnestad, is in 't Krabbe- gat in de Oosterschelde gister avond in moeilijkheden geraakt Direct voer gisteravond de red dingsboot „Maria C. Blanken- heim" uit. Het jacht, dat alles behalve zeewaardig was, had een groot lek, als een gevolg van het aan de grond lopen. Schip en be manning werden naar Veere ge bracht. De gebroeders van Duyn had den Zondag IJmuiden verlaten; het was de bedoeling naar Vlis- singen te varen. Zondagavond waren zij dermate vermoeid dat ze trachtten de kust te bereiken. Het gevolg was, dat het schip vast liep. PROF. VAN DER POT EERVOL ONTSLAG VERLEEND Bij K.B. is met ingang van 18 September 1950 aan mr. dr. C. W. van der Pot, in verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd, op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als gewoon hoogleraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Groningeh onder dankbetuiging voor de be langrijke, door hem in deze betrek king bewezen diensten. EUROPESE BETALINCSUNIE Mr. Stikker roept ministers biiecn PARIJS, 12 Juni (AFP). Mr Stikker, voorzitter van de OEES heeft enkele leden van de raad van ministers bijeengeroepen, om officieus overleg te plegen over een voorstel tot het oprichten van een Europese betalingsunie.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1