ouóe WAAG Treffen tussen Alcmaria en een Zweeds elftal WIEGMAN c3 ra WOEHSDAG alleen horgen brengen wij onderstaande koopjes! vroou1 dreesmann Aantrekkelijk programma van het Bergense Openluchttheater Poolse o ecor ALKMAAR EN OMSTREKEN rircus Sfrassburger in Alkmaar Openingsvoorstelling a.s. Maandag smb., Schilders exposeren te Bergen Drink Uw oude Waag 's zomers gekoeld! Spannende wedstrijd te verwachten PHILIPS- KOELKAST f925.00 P E D R O L I Marktberichten Het Deense elftal voor de Olymp. Dag ZWARTKOP Shampodor f 1/W7 ZWARTKOP SHAMPODOR JOH. KALKSMA U koopt toch bij hen die in uw blad adverteren?!! MIENT 27 ALKMAAR Tel. 3524 Ondanks PAGINA 2 DINSDAG 13 jUNI 1950 iLKMAAR Onder het mot- .o „circus op zijn best" maakt circus Strassburger ook dit sei zoen weer een uitgebreid tour nee door Nederland en het moet voor Alkmaar een grote attractie zijn dit populaire circus van Maandag a.s. af weer vier dagen op het Canadaplein als vermaak- centrum te hebben, na zijn grote successen, sinds het begin der tournee met Pasen te Tilburg. Algemeen zegt de pers en pu- oliek van het geheel nieuw pro gramma, dat er sedert de bevrij ding nog geen beter programma in ons land vertoond werd. En dit was ook de mening van het zeer bijzondere publiek, dat het circus bezocht tijdens de gala avond, die gegeven werd als on derdeel van de Lustrumfeesten te Leiden, waar de hoogste waardigheidsbekleders van het land vol geestdrift van het pro gramma genoten. Nog nooit was er in ons land een publiek van dergelijk hoog geestelijk niveau in een circus. En men kan dan ook wel zeggen, dat in de loop der jaren Circus Strassbürger de plaats is gaan innemen van het vroegere Koninklijke Nederland se circus Carré. Strassburger populaire figuur Karei Strassburger is een po pulaire figuur in den lande ge worden, wat o.a. is gebleken in de steden, die tot heden bezocht werden en waar hij werd gehul digd met het feit, dat hij dit jaar dertig jaar lang zelfstandig cir cusdirecteur is. In Tilburg speel de er zeis een muziekcorps uit de stad in de piste en werd hem door circusvrienden een grote lauwerkrans aangeboden. Circus Strassburger reist dit seizoen met een nieuwe moderne tent, die de nieuwste snufjes bevat. Voorts is het wagenpark ver nieuwd en uitgebreid, zodat het geheel een zeer verzorgde in druk maak.t, wat we van dit cir cus gewend zijn. Voor het per soneel is er in de tentenstad een geriefelijk restaurant, waar te gen weinig geld goede maaltij den te genieten zijn. Koninklijke belangstelling Deze winter speelde Strass burger met groot' succes in het Cirque d'Hiver te Brussel, in het Hippodrome te Antwerpen en in Theater Carré te Amsterdam, tegelijkertijd drie verschillende programma's. Zulk een goede roep ging van het programma in Carré uit, dat de Prinsesjes Beatrix en Irene de eerste middag na hun vacan- tie in Oostenrijk een bezoek brachten en met hun vriendin netjes zeer van alles genoten. De beste uit de drie bovengenoem de programma's zult U nu in het circus te Alkmaar gaan zien, waaronder een van de grootste attracties is Borra, de eerlijke zakkenroller, die niet alleen' te Parijs. Londen en Brussel, maar ook in Carré te Amsterdam bij Strassburger het gesprek van de dag was. Zonder twijfel zal de belangstelling voor Strassburger dat in Augustus weer te Scheve- mngen in het vaste gebouw gaat spelen, weer zeer groot zijn. Mooi succes Op de hondententoonstelling Winnar 1950, gehouden op 10 en 11 Juni behaalde de heer A. Bak ker, kapper, Breedstraat 4, Alk maar, met zijn Barsoi (reu) in de nieuweling klasse de qualificatie lste prijs uitmuntend en in de open klasse qualificatie 3de prijs, uitmuntend. Dierenbescherming ALKMAAR. Zondag zwer vend aangetroffen: een klein wit hondje, donkere vlekken. Ter be schikking enige jonge zindelijke poesjes. Adres C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. ""N EEN VERKEERD TELEFOONNUMMER Aan de telefoon abonne's is de zer dagen een telefoongids-blad wijzer aangeboden voor de ge meente Alkmaar. Hierop komen enkele veel gevraagde telefoon nummers voor o.a. het nummer van de politie. Men heeft zich hier echter vergist met het tele- foonnumer van het Centraal zie kenhuis, zodat de abonne's die zo'n bladwijzer hebben ontvan gen verzocht worden het ver keerd vermeldde nummer van de politie 2244 te veranderen in het juiste nummer 2444. Geslaagd Aan de Gemeente-Universiteit te Amsterdam slaagde voor het candidaatsexamen rechten: Mej. M. E. Knook te Alkmaar. MEISJESCONGREGATIE ST. JOSEPH De film die vanavond in het Patronaat Varnebroek zal ge draaid worden voor de meisjes van 1225 jaar begint om 7 uur. AVOND VIERDAAGSE De start voor de avond vier daagse wordt dit jaar gehouden vanaf Café Tom op het Waagplein en wel op de volgende tijden: Woensdag, Donderdag en Vrijdag 's avonds tussen 67 uur. Zater dags tussen 23 uur. Indien er Zaterdags niet gelopen wordt, dan kan dit parcours op Dinsdagavond gewandeld worden en de start is dan ook tussen 67 uur. UIT DE WONING GEZET ALKMAAR Bij vonnis van de Kantonrechter werd de Fam. Mekken, Jaagpad alhier uit haar woning gezet. De heer M, die twee jaar in dienst was van de veehou der E. Covers, had per 1 Mei zijn dienst opgezegd met als gevolg dat hij geen aanspraak meer kon ma ken op de arbeiderswoning, die voor zijn opvolger bestemd was. De heer M. kon echter geen andere woning vinden en bleef zitten tot dat hij er gisteren werd uitgezet. Het huisvestingsbureau zoekt naar een oplossing, doch heeft nog geen woning beschikbaar. th. kRAAkman o zoon PLATTE STEENENBRUA ALKMAAR TELEFOON 2604 (K 2200) f 5.50 per fles, bjj 12 flessen f 5.25 ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Daar was eens een meisje loos, alle leeftijden; Vic toria-theater: Het uur der vergelding, volwassenen; Cinema Americain: Het dubbele gelaat, 18 jaar; Nachtdienst APOTHEKEN: Apotheek Wanna, Ritse voort no. 5. Nachtdienst TAXI'S: Nassau- garage Nassauplein, telef. 3545. ALKMAAR Het seizoen, in Bergen is begonnen: steeds groeit het aantal vacantiegangers; een sei zoenverschijnsel zijn ook de ten toonstellingen, die in K.C.B. en el ders in Bergen worden gehouden. Zaterdagmiddag werd in het KCB de tweede tentoonstelling ge opend, in tegenwoordigheid van vele belangstellenden. Het was een tentoonstelling van het levenswerk van de 80-jarige Foeke Kamstra, een Fries van afkomst, die in Am sterdam, 't Gooi en Bergen werkte. Zijn collega Koeman opende met een speech, waarin hij tal van bio grafische gegevens van Kamstra onthulde, waarna ook Kamstra nog het woord voerde; hij besloot met te zeggen, dat hij al voldoende be loond is, als de toeschouwers op de tentoonstelling door zijn schilde rijengetroffen worden. Kamstra ex poseert hier o.a. een doekje van 50 jaar geleden, een. van zijn eerste werken, dat er zijn mag; voorts een aantal goed-geslaagde portretten, zoals van Mevr. De Boer van Rijk, als Kniertje (eigendom gem. Am sterdam, van Dr. Wibaut en een goedgelijkend zelfportret. Voorts een aantal kerkinterieurs, land schappen en stillevens. Tevens is op deze tentoonstelling een collectie tekeningen te zien van Clara Colnot, waarvan vooral de kleinere tekeningen, zoals de cat. nrs. 36, 38, 27, 28 en 32 goed ge slaagd zijn. In een vitrine treffen wij smaak vol zilversmeedwerk van Marijcke Visser aan voor redelijke prijzen. In Kunsthandel Hopman expo seert Karei Colnot nieuw werk. naast enkele bekende tekeningen. Zijn nieuwe schilderijen getuigen van grote vooruitgang en van een meer zich zelf vinden. Het zijn stilleveneras en land schappen in een boeiend coloriet en fijn gecomponeerd. In een gro tere ruimte als dit expositiezaaltje zouden zij beter tot hun recht ko men. In de Takel van M. Hopman is een tentoonstelling van schilderijen uit de collectie van de heer Hop man zelf; wij zagen er werk van Mevr. Rutgers van der Loeff, Jaap Min. Henk v, d. Idsert, Jan Plas, Leo Gestel, Heertjes, Constant Nieuwenhuis en Karei Colnot. Er is dus weer het een en ander te zien in Bergen. «Advertentie) A.F.C.-NIEUWS Grasshoppers 1A.F.C. 1 2- -1 Jammer was dat, met nog een paar seconden te spelen stand 11 en dan nog te verliezen met 21. Spelers van het eerste, wij vonden het allemaal jammer, maar wij heb, ben het nog in eigen hand. Wij zullen Zondag tegen Schagen ons niet voor de derde keer laten ver schalken. Wij zullen er voor vech ten en al zal het via eéh beslis singswedstrijd moeten, wij zijn pa raat! Zondag a.s. kan er van alles ge- oeuren, in Alkmaar (AFCScha gen) en in Beverwijk (Beverwijk —Grasshoppers). Op de adspiran- tendag kwamen 6 AFC-elftallen in de finale, waarbij F. en H. de speldjes kregenBeide elftallen hierbij onze gelukwensen. Jongens moedigt jullie grote broers van het eerste van de week en Zondag goed aan. De P.P.C.-er ALKMAAR, Hedenavond speelt Alemaria een wedstrijd tegen de Zweedse club uit Malmö. Na een reis van 26 uur hebben de Zweedse spelers Zaterdag een wedstrijd ge speeld tegen het K.N.V.B.-elftal van Leeuwarden, welk elftal was sa mengesteld uit spelers van de drie plaatselijke eerste klassers. Over deze wedstrijd werd nog het volgende bericht: Aanvankelijk was Leeuwarden sterker, maar later, toen de stijve spieren van de Zweden wat los kwamen, was er eigenlijk nog maar één elftal dat speelde. De uitslag 33 was hier dan ook sterk geflat teerd voor de Friezen. Deze vol bloed amateurs nemen zo'n toer door het buitenland zeer ernstig. Men beschouwt het als een natio nale zaak om dan zo goed mogelijk voor de dag te komen. Ais bewijs hiervoor het volgende. De organi satoren van deze toer hadden voof Dinsdag een tochtje naar Amster dam op het programma staan. De leider van het elftal verzette zich hier echter onmiddellijk tegen, daar men Dinsdagavond in Alkmaar moest spelen. Hij stond erop, de gehele Dinsdag rustig ernstig met het alftal te blijven, waar ook gele genheid was dat de spelers 's mor gens nog een lichte training kon den krijgen. Het meespelen van de rechtsbin nen is nog onzeker, daar deze speler uit Parijs moet komen, waar hij in Inhoud 120 liter Laag stroomverbruik In voorraad bij Langestr. 10-12 - Alkmaar (Advertentie) Schoolzwemdipioma's ALKMAAR. Voor de eerste maal in 1950 zijn in de Overdekte Bad- en Zweminrichting alhier door de Commissie voor het School- zwemdiploma examens afgenomen voor de schoolzwemdipioma's A en B en voor het schoolzwemvaardig- heidsdiploma en wei op 22, 23, 24, 25 en 26 Mei. Aan deze examens namen deel leerlingen van 37 scho len. Het aantal aanmeldingen bedroeg 303 voor diploma A, 400 voor diplo ma B en 94 voor het schoolzwem- vaardigheidsdiploma. Niet opgeko men waren 50 candidaten voor di ploma A, 43 voor diploma B en 9 voor het schoolz wem vaardigheids diploma, terwijl afgewezen werden 37 candidaten voor diploma A, 21 voor diploma B en 25 voor het schoolzwemvaardigheidsdiploma. Het diploma A werd behaald door 216 leerlingen, het diploma B door 336 leerlingen en het schoolzwem vaardigheidsdiploma door 60 leer lingen; totaal uitgereikt 612 diplo ma's. De examens hadden een zeer vlot verloop. I Werphengeldemonstratie Woensdagavond 14 Juni, te on geveer half acht, zal de fabrikant van de B. en R.-splitcane werp hengel, de heer Jan Roelofs, hier mee een demonstratie geven in het Kanaal, tegenover de fabriek van de fa. Ringers. een vertegenwoordigend elftal is uitgekomen. Mocht hij echter tijdig in Alkmaar zijn, dan doet hij zeker mee. Voor wat de spelopvatting be treft meldde men uit Leeuwarden, dat vooral het vele, bliksemsnelle switsen opviel, terwijl de balbehan deling beter is, dan men ze hier te lande meestal ziet. Verwacht mag dus worden een spannende ontmoeting met een in terland tintje. „Klimop" ALKMAAR. Als een lopend vuurtje ging het verleden week door de parochie: „Heb je al gehoord wat Pater Toebosch Donderdag op „Klimop" vertelde?" Nou daar kun nen we het voorlopig mee doen. Zo is het nu precies en er is geen woord overdreven. Wat doen jullie nu?? Vraag maar eens aan degenen die er waren wat ze van plan zijn. Ze zullen net zo lang werken tot jij ook weer komt. Dus as. Donderdag om 8.15 uur „Klimop" bij Koekenbier, Kenn.- straatweg. We proberen het weer eens. Het wordt een zomerprogram- ma met lied en vrolijkheid en ook bespreking van ons uitstapje. Tot ziens dan Donderdag alle leden. De Zomerzegels zijn er weer ALKMAAR. Frankeer in deze zomermaanden uw post met deze zegels. De toeslag komt ten goede aan de instellingen en verenigingen van sociaal en cultureel nut. O.a. aan de verenigingen ter bestrijding der t.b.c. en van rheumatiek, aan het Zwitsers-Nederlands Asthma-fonds, het Fónds voor Bijzondere Noden, enz. enz. Deze week houdt het Comité te Alkmaar weer zitting in de hal van het Postkantoor, v.m. van 912 en van 1.304 uur. Er zijn ook fraaie prentkaarten verkrijgbaar. Desgewenst worden de zegels en kaarten, op bestelling, ook bij u thuisbezorgd. Koopt allen zomerzegels. Zomer1 zegels brengen hulp in nood! Orgelconcerten in de Grote Kerk op Vrijdagmorgen ALKMAAR. In de Grote Kerk zullen, te beginnen Vrijdag 16 Juni a.s., gedurende tien weken elke Vrijdag orgelconcerten worden ge1 geven door de Amsterdamse orga nist Simon C. Jansen, die daarbij zowel het grote orgel (4000 pijpen) als het kleine orgel (daterend van 1511 en het oudste bespeelbare or gel van ons land) zal. bespelen. Deze orgelconcerten hebben een cultureel doel en zijn zowel voor Alkmaarders als voor vreemdelin gen, die des Vrijdags de kaasmarkt bezoeken, toegankelijk. De organist zal klassieke orgelmuziek van het lichtere genre ten gehore brengen. Het concert duurt ongeveer drie kwartier; het eerste is om 11.30, het tweede om 12.30 uur; ze zijn door lopend toegankelijk. Ongetwijfeld een lofwaardig .ini tiatief, waarvan wij hopen, dat het de nodige belangstelling mag on dervinden. Kajottersnieuws ALKMAAR. Woensdagavond is er gelegenheid tot ontspanning aan tennis-, lees- en biljarttafel. Waarschijnlijk komt een accor deon de stemming verhogen. SLOTAVOND VAN H.S.V. FEESTWEEK HEILOO. De toneelzaal van de „Rustende Jager" was geheel bezet met leden, donateurs en dona trices van HSV. De heer A. Kroon voorzitter van de feestcommissie opende de avond en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, zeer in het bijzonder de Geestelijk Adviseur de Weleerw, heer kapelaan Tetteroo. Het R.K, Heilo's Cabaret-gezelschap o.l.v, Jean Robert Jr. bestaande uit ge routineerde amateur-toneelspelers en speelsters, terwijl ook de beken de Alkmaarse operettester Mevr, Triest-Boots de imitator Jan Pronk en de „Twee Jongens met de gui taar" (Wim de Bruin en C. Stet) medewerkten, gaf hierna een pro gramma ten beste dat in een zeer snei tempo werd opgevoerd en bui tengewoon in de smaak viel bij het publiek. Mevr. Triest-Boots oogstte ook nu weer groot succes met haar prachtige stem. Wim Bruin en C. Stet wisten de zaal te „pakken" met hun populaire liedjes. De komische sketches werden vlot gespeeld door Mej. A. Morsch en de heren A. Borst en C. Borst, Arie Borst had nog enige liedjes gemaakt op H.S.V. waarvan de re freintjes met graagte werden me de gezongen door de aanwezigen De heer Jean Robert verzorgde de conference en speelde samen met Arie Borst de door hem zelf gemaakte dramatische sketch „Het kwaad straft zich zelf". Deze zeer goede sketch welke veel van de spelers eist werd perfect gebracht. Na afloop dankte de heer A Kroon het Cabaret-gezelschap en bood de dames bloemen aan. Hierna kwam „The Ragtime Band" aan bod. Deze jonge mensen gaven een zeer goed stukje muziek weg waarop de aanwezigen o.l.v. de heer A. Kroon prettig konden dansen. H.S.V. mag uiterst tevreden zijn over de lustrum-feestweek in het bijzonder over deze buitengewoon geslaagde avond. Concert BERGEN. Bergens Harmonie dat binnenkort met een vendel voor de dag komt, begint van avond haar serie zomerconcerten in de Muziektuin aan de Hoflaan. Het eerste concert o.l.v. de nieuwe dirigent de heer Visser. De toe gang is vrij, zodat een goede be langstelling verwacht mag wor den. Geslaagd BERGEN. De heren J. M. Thomas Jr. en W. de Haan slaag den onlangs voor het examen kantoorboekhandelaar. OUDEN VAN DAGEN BERGEN. De jaarlijkse Tocht voor de Ouden van Dagen van Bergen zal op 12 Juli worden ge houden. lubileum BERGEN. De heer J. M. Tho mas viert 18 dezer zijn zilveren jubileum als koster van de pa rochie van de H.H. Petrus en Pau- lus. VOOR DE POLITIERECHTER Het paard heette Pietje Met de verschijning van Knier tje P.-G. deed de aardigste zaak van deze middag haar intrede in de stemmige rechtszaal. Kniertje had een paard horen hinniken, tenminste, dat dacht zij. Maar laat .het paard nu Pietje G. hebben geheten. Pietje schijnt er een paardachtige manier van lachen op na te houden, want Kniertje maakte nu niet bepaald de indruk achterlijk te zijn. Maar een mens kan zich vergissen, nietwaar. Het paard Pietje, dat dus geen paard was, maar een dorpsgenote van Kniertje, met wie zij nooit ruzie had gehad, hield het niet bij hin niken alleen, doch zij voegde Kniertje toe: „Daar heb je de dweil van Kieme de Viet", (wij hopen dat we 't goed schrijven). Nu moet men weten dat Kieme de Viet, de grootmoeder en op voedster van Kniertje is geweest. Dat Kniertje dat alles dus zomaar niet nam, is wel enigszins te be grijpen. Ook zij bleek niet op haar mondje gevallen en ook zij voeg de Pietje het een en ander toe. Pietje vond dat beledigend, en dat was het dan ook op een zo danige manier, dat de welvoege lij kheid ons verbiedt, nader op de scheldpartij in te gaan. De dames hebben bovendien nog een rob bertje gevochten. Maar de vecht partij bleef ditmaal buiten be schouwing. Voor de belediging eiste de officier f 19.of 19 da gen. De uitspraak was f 8.of 4 dagen. Kniertje vond het goed be taald. Dat zei ze tenminste. En wij zijn vol verwachting Pietie vandaag of morgen op het bankje te zien. Dat zal gebeuren, want Kniertie heeft harerzijds natuur- liik ook een aanklacht ingediend. Wij hopen dat ze hinniken zal. KOLPING BOYS OP Z N BEST OUDORP. „Dat was weer eens een ouderwets partijtje voetbal", aldus luidde het oordeel van vele bezoekers van de Gouden Kruis- wedstrijd Kolping Boys 1VZV 1. En inderdaad, zij hadden gelijk. Wij hebben de Kolp. Boys-spelers in langen tijd niet zo op dreef gezien. Op papier waren zij als 2e klasser zwakker, maar hun enthousiasme in het veld maakte hen tot e,en minstens gelijkwaardig tegenstan der. En aan spanning was er geen gebrek. Eerst 01 achter, toen 11 gelijk, waarna rust. Vervolgens 21 vóór, 22 gelijk, 23 achter en tenslotte kort voor het einde op- «f nieuw gelijk (3—3). De spanning was hierdoor ten top gestegen, want nu moest er verlenging plaats heb ben. Beide partijen zetten opnieuw alles op alles. De eerste 714 minuut gaf geen doelpunt, maar in de 2de 7 i/i miuut gaf Jongebloed met een listige kopbal voor de vierde maal keeper Stam het nakijken. Scheidsrechter Jambroes, die uit stekend leidde, floot na dit doelpunt meteen voor het einde. Kolping Boys heeft zich hierdoor thans in de kwartfinale geplaatst. Op de adspirantendag in Alkmaar wisten 'de A-adspiranten een serie speldjes te bemachtigen na over winningen op LSVV a en Geel zwart a. De B-adspiranten moesten in hun eerste wedstrijd met 1—0 het on derspit delven tegen Vitesse b. BERGEN. Het onzichtbare gor dijn van het Openluchttheater gaat weer open. Dinsdagavond 20 Juni heeft de openingsvoorstelling plaats met „Don Quichotte op de bruiloft van Kamacho" van Pieter Lange dijk. Het wordt gespeeld door het Zuid-Nederlandse Toneel, directie Piërre Balledux. De Bergense Spelers kunnen dit jaar nog niet voor het voetlicht komen, omdat de regisseur, de heer J. Haakman, wegens gezondheids redenen dit jaar deze zware taak niet kon waarnemen. Wiensdag 28 Juni speelt in het theater de „Vancouver Boy's Band", een wereldberoemd orkest uit Ca nada, dat het predicaat „wereld kampioen" draagt en bestaat uit 35 jonge muzikanten van 14 tot 20 jaar. Het Gemeentebestuur zal het Orkest 's middags om 5 uur officieel ontvangen. Aan de burgers ver zoekt het bestuur van V.V.V. deze Canadezen gastvrijheid te verlenen door ze voor de nacht na het con cert logies te verschaffen. Reeds nu kan men zich hiertoe opgeven aan het Bureau V.V.V. Zaterdag 8 Juli geeft de Berger Gymnastiekvereniging „Be Quick" 's avonds 7 uur in het Openlucht theater een gymnastiekdemonstratie. Woensdag 12 Juli speelt de be kende amateurvereniging „Cante- cleer" uit Alkmaar het vrolijke openluehtblijspel „Je kunt 't toch niet meenemen" in speciale decors, vervaardigd door Karei Colnot. Dit spel wordt 18 Juli herhaald. Woensdag 19 Juli het jaarlijks lichtfeest: de verlichtingsavond! Woensdag 26 Juli speelt het Zuid- Nederlands Toneel „Vrouwen- schaeck", een ridderspel van Jan Bresser. Woensdag 2 Augustus, het eerste bloemencorso na de oorlog; avonds 8 uur gevolgd door een opvoering van „Twee Edellieden van Verona" van William Shakespeare, door het Nederlands Volkstoneel. Woensdag 9 Augustus „Canteclaer" en 20 Aug. reprise van „Twee Edel lieden van Verona". Onderhandelingen zijn nog gaande om het Augustus-programma uit te breiden. Nationale Reclasseringsdag BERGEN Het comité is als Volgt samengesteld: Voorzitter: Mr. F. G. G. Boerrig- ter. Secretaris; M. W. P. Kappen. Penn.meester: Mr. F. Zeiler. Voorts Mevrouw G. Diesfeldt- Pieters, Mr. J. N. Alblas, Mr. J. C. V. Meischke, A. G, v. d. Hilst, Th. J. Sluyter, J. J. Oldenburg, J. Ivangh, J. C. Kettenborg. TERUGKERENDE MILITAIREN Er zijn weer twee schepen met militairen op weg naar ons land. Het zijn de „Groote Beer", vertrok ken van Tandjong Priok 27 Mei en op of omstreeks 19 Juni te Amster dam verwacht. En verder de „Ge neral J. H. Mc Rae" uit Tandjong Priok op 31 Mei en vermoedelijk in Rotterdam óp 25 Juni. Aan boord van de „Groote Beer": J. Dekker, Broek op Langendijk 155: A. Wallaart, Frederikslaan 9, Heiloo; D. Bleyendaal, Dorpsstraat 21, Castricum; A. Hazevoet, Ber- gerweg 144. Alkmaar; M. Hoogland, Schoutenbos 76, Castricum; A. Laan, Holleweg 28, Heiloo; G. Ro- senmuller, Eeuwige Laan 14, Ber gen; H. Koot, Troelstrakade 70, Alkmaar: D. Hart, Dorpsstraat 42, Bergen; H. de Ruiter, Middenstraat 19. Alkmaar; F. Snijders, Koren bloem-straat 19, Alkmaar; Mej. Th. Hunneman. verpleegster, Laanweg 183, Schoorl. Aan boord van de „Gen. Mc Rae": C. Kooy, Bovenweg 269a, St. Pan- cras; J. Admiraal, Dusseldorperweg 63, Limmen; Th, Bakkum. Land- straat 71, Alkmaar; M. Davidson, Kerkweg 18, Heer Hugowaard; A. Jonk, Schermerhorn A 114; A. Kramer, Groot Nieuwland, Alk maar; H. Stoffers, Stationsweg 81, Heiloo; J. Strijder, Veerstraat 20, Alkmaar; C. Vader, Fuik 15, War- menhuizen; G. Ente-s, Kalverdljk G 80; J. van Etten, Oosthuizerweg 1, Beemster; P. Groen, Drebbel- straat 14, Alkmaar; L. Klaver, A 202, Oudkarspel; H. Westrik, Limmerhoek 12, Alkmaar; P. Bruijn Groeneweg 48, Bergen; P. Groes, B 288, Nieuwe Niedorp; J. Himmel- reich, Stuartstraat 81, Alkmaar. De lijsten liggen op onze bureaux in Alkmaar, Den Helder, Schagen en Hoorn ter inzage. VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM, 12 Juni. 434 vette koeien f 2.65, f 2.70, f 2.45, f 2.65, f 2.15f 2.45 per kg.; 319 var kens f 156. f 154, f 148 per stuk voor resp. Ie, 2e en 3e kwal. VEEMARKT AMSTERDAM AMSTERDAM, 12 Juni. 167 runderen f 2.203.00, 513 varkens f 1.821,88 per kg geslacht gewicht; 191 nuchtere kalveren f 1.151.35; vette kalveren f 1.092.60; 9 scha pen f 1.101.20 per kg lev. gewicht. Veemarkt' Alkmaar ALKMAAR, 12 Juni. Siacntvee- markt. 49 koeien per stuk van f500 1075, per kg. van f2.803; 80 nuchtere kalveren f3065 per stuk; 2 vette schapen; 216 varkens 1.44 1.54 per kg. Het handelsverloop bij de koeien was vandaag vrijwel geheel gelijk aan dat van verleden week want ook iju zette de handel, niettegen staande er voldoende animo was, zeer stuk in, met als gevolg dat de dieren eerst laat in de morgen voor f2.80f3 per kg. van de hand gingen. Een betrekkelijk gering aantal nuchtere kalveren vond zeer vlug de weg naar de kopers, tegen der mate uiteenlopende prijzen echter dat de noteringen per kg. uitge beend maar moeilijk zijn te geven. De handel in de varkens is bij ruime vraag, vlug -geweest. De prij. zen waren iets hoger. Vlees- en lichte varkens golden van fl.50 fl.54 en de zeugen van fl.441.46 per kg. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woen-sdagavond (opgemaakt te 10 uur): VRIJ WARM Veranderlijke bewolking met enkele verspreide onweers buien. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit Westelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. (Advertentie) Het voetbalelftal van Kopenhagen dat op de Olympische Dag te Am sterdam zal uitkomen tegen het Bondselftal, is als volgt samenge steld; Doel: Nielsen. Achter; Olsen en Jacobsen. Midden: Tönnesen, Andersen en Lund. Voor: Frandsen, Keckendorn, Jensen, Hammeken en Bengtzon. WARMENHUIZEN, 13 Juni. 3000 kg aardappelen. Schotse mui zen 23,60—26,40; drie].. 20—22,20; kriel 15,20—26,40. ALKMAARSE EXPORT VEI LING 12 Juni. spinazie 1636; postelein 410; peulen 3269; ra barber 618; andijvie 517; sla 2 —6; bloemkool IA 18—28; I 12—18; 11812; komkommer 1630; bieten 916; worteltjes 2134, bos; luien 210, bos; nieuwe aardappelen 29 —35; driel. 2228; aardbeien, sloi I3; radijs 5, bos; selderie 11,50 17, bos; peterselie 412, bos; asper ges dik wit 911.08, blauw 4258 per bos; perziken 427 per stuk; pruimen 218 p. stuk; spercibonen I.81 per kg; snijbonen 1.421.62 per kg. GROENTEMARKT HEILOO, 13 Juni. Aardbeien 1,603; peulen 4264; doperwten 5666; rabarber II15; postelein 712; waspeen 28 —36; kropsla 25; wortelen 2429; bloemkool I 19—28; II 12—17; as perges I 951,12; II 6085. NRD.-SCHARWOUDE, 13 Juni. 14.000 kg aardappelen: Eerstelin gen 23.80—27.50; driel. 17—23.50; kleine 13.60—18.50. BEEMSTER, PURMEREND E.O., 12 Juni. Schotse muizen f 2832; kleine Schotse muizen f 2124; sla- bonen z.dr. f 150165; stamsnijbo- nen f 95110; tuinbonen f 2632; peulen f 2849; doperwten f 3446; bl. blauwschokkers f 71; komkom mers f 2132; bloemkool f 3—34; spinazie 825; postelein f 1621; sla f 28; andijvie 619; rabarber f 616; bospeen f 1231; waspeen f 22; prei f 29; aardbeien 5490 per kg. Langedtjker Groentencentrale, 13 Juni. 450 kg rabarber 47.60; 285 kg tomaten A 121—123, B 115, C 100; 85000 kg aardappelen 25.60 28.80, drielingen 24.1027.40, klein ste 18.5026, rode schotten 26.60 28.10, drielingen 1515.10, kleinen II.70—11.90. E zeg maar zu 1 ga naar voor Philips-radio, Ritse voort 29, tel. 4184 Fantasie heren-zakdoeken, een nrima zephirdoek met mooie randen, alleen morgen 0.39 Theedoeken, een sterke Hol- landse droogdoek, 68 x 68 cm. groot alleen morgen ]#10 Blauwe hlokdoeken, een ideaal voor de keuken, 68 x 68 cm. groot alleen morgen #3 I Uni noplin, 80 cm. breed, een prachtige glanzende kwaliteit, voor blouse's, overhemden en lingerie, in wit, zalm embleUj per mtr, alleen morgen ,96 Coupons graslinnen, voor een laken 150 x 2.25 cm., in een prachtige kwaliteit, p. coupon, pracnug morgen 5 95 6 Grote stukken toiletzeep, fijn geparfumeerd, per 6 stuks, alleen morgen 0.99 Sousbrasses, gevoerd en onge voerd, met rubber binnenblad, alleen morgen 0.49 Dircctoir-elastiek, was- en kookecht, opmaak 10 mtr. stukje, alleen morgen 0.36 6 Dubbele stukken huishoud zeep, - alleen morgen 0.89 Platte borden, als speciale attractie, alleen morgen 6 stuks voor 45 Kop en schotels, in wit en crème, alleen morgen 6 stuks voor 2.65 in blond en donker ver krijgbaar bij Hoogstraat 4 - Alkmaar Dameskapper - Haar- werker - Schoonheids specialist ALKMAAR HENGELSPORT DIERENPENSION SCHEREN TRIMMEN SPECIAALZAAK IN DIERBENODIGDHEDEN Een grote mens( gon tezamen orr „Hiller 360" h< te vervoeren var GENEVE, 12 Jui de Economische een twintig mii geerde verklaard verdragen van F van het Duitse hand werkte. De Poolse afget Suchy, deed deze „Frans-Duitse sta; De Zweedse vc commissie, mevro verzocht het deb economische lijn doch Katz-Suchy midden, dat de politiek en econor lijk" is. De Ame: geerde verzocht d woord aan de Poo te ontnemen. Lal laatste de betwis het verslag weg Hierop sloeg Ka WOENSDAG HILVT 7.00—24.00 7.00 Nieuws; 7.15 7.45 Een woord voc Nieuws en weerber mofoonmuziek; 9.00 9.30 Waterstander foonmuziek; 10.30 11.00 Gramofoonmu zeeslang", -hoorspel orkest; 12.30 Medi Trio; 13.00 Nieuw koor, orkest; 14.00 ziek; 15.00 Cello-ree balo-gezelschap; II muziek; 16.15 Voor Orgelspel; 17.30 Gi 17.45 Regeringsuil Fanfare-korps; 18.3( ziek; 18.40 Twee bl Nieuws en weerb Boekbespreking; 1 orkest; 19.40 Radiolc nieuws; 20.05 Gi 20.15 Omroeporkest Causerie over vluchtelingen-kerk Kamerkoor; 22.00 Evangelisch comir Amusementsmuziek overdenking; 23.00 24.00 Gramofoonmu HILVE1 7.00 VARA 10.00 VP 19.30 VPRO 20.00- 7.00 Nieuws; 7.15 stiek; 7.30 Gramof- Nieuws en weerber gelspel; 8.50 Voor d Gramofoonmuziek; en mensen", causer genwqding; 10.20 Vc 11.00 Gramofoonr Accordeonorkest; 12 gen; 12.33 Voor het Gramofoonmuziek; 13.00 Nieuws; 13 13.50 Gramofoonmu sproken portret"; 1 ziek; 15.00 Kinderkc de jeugd; 16.30 Vo 17.00 Voor de jeu-gi nadeorkest; 18.00 Vara-varia; 18.20 gramofoonmuziek; strijdkrachten; 19. overzicht; 19,15 Voor de jeugd; 20. Socialistische causei muziek; 20.50 „Een gissingen", hoorspel concert; 22.45 Popul pelijke causerie; 23 Orgelspel; 23.40—24 muziek. 12.00 Gramofoonmuz novoordracht; 12.30 12.32 Gramofoonmuz no-voordracht; 13.00 Gramofoonmuziek; 1 14.20 Gramofoonr Symphonie-orkest Nieuws; 17.10 C 17.30 Voordracht; muziek; 17.45 Solist Voor de soldaten 19.30 Gramofoonmuz diofeuilleton; 20.00 en solist; 21.00 Acti Ethnische muziek; 22.15 Strijkkwartet muziek; 23.00 Nieui zoekprogramma (tot Bï 12.05 Gramofoonmuz' nieuws; 13.10 Gr 14.30 „Werther", ope 17.10, 18.30, 19.00 en foonmuziek; 19.45 Groot Symphonieorl 21.20 Gramofoonmuz nieuws; 22.15 Jazz Gramfoonmuziek; 23.00 Gramofoonmuz nieuws.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2