Nieuw „Koninklijke'' geeft een millioen voor kanker- en t.b.c.-bestrijding Steeds meer buitenlanders bezoeken ons land Brand in trein bracht paniek onder schooljeugd Zestig jaar in de olie Het plan Stikker Verraad van atoom-geheimen? Barneveld voert vertwijfelde strijd tegen pseudo-vogelpest EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN NHD 60-jarige wereld-organisatie Minister van den Brink: Een monument van particulier initiatief A.N.V.V.-Congres te Rotterdam V.V.V. verlengstuk van de fiscus? Nieuwe arrestaties in de V.S. Bedreigd pluimvee kan nog voor consumptie worden bestemd Oude vrouw voor duizenden opgelicht Besprekingen over de Betalings-unie Duits diplomaat bij de Engelse regering Alle kinderen op tijd in veiligheid „Australië heeft niets te vrezen Jan Fabricius wordt Engelsman Assistent van president Truman Kom nou, heren Scheepsberichten Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bi] contract belangrijke korting. Directeur; E.M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) s H VAN HEDEIV Pagina 1 Zaterdag 17 Juni 1950 46e Jaargang No. 11891 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 's-GRAVENHAGE, 16 Juni. De president-directeur van de Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij kondigde gistermorgen aan, dat de jubilerende maatschappij een bedrag van t 500.000 schenkt aan het Koningin Wilhelminafonds ter bestrijding van de kanker en een bedrag van f 500.000 aan het Nederlandse Rode Kruis, met de bedoeling, dat dit bedrag ten gunste van een of meer objecten in de strijd tegen tubercu'ose zal worden besteed. De directie van de Koninklijke vat dit geschenk op enerzijds als een geschenk aan het Nederlandse volk door het personeel van de Koninklijke, anderzijds als een geschenk aan het personeel van de Koninklijke. Mr. van Hasselt maakte deze schenkingen bekend tijdens de aanbieding van een aantal ge brandschilderde ramen, door het personeel van de Koninklijke aan de directie geschonken ter gele genheid van het zestigjarig be staan dezer maatschappij. (Van onze bijzondere medewerker) II (Slot) In de aanhef van het Neder landse plan wordt gezegd: „Het doel van integratie der Europese volkshuishoudingen is het levens peil der bevolking te verhogen en de betalingsbalans t.o.v. de rest van de wereld in evenwicht te brengen onder het nastreven en handhaven van een hoog en sta biel peil van de werkgelegenheid. Dit doel, hetwelk verhoging der productie impliceert, kan worden bereikt door middel van speciali satie der productie en verbetering der arbeidsindeling". Verhoging en verbetering der productie is hier dus terecht ge noemd als middel tot het doel van groter volkswelvaart. De volkswelvaart op zichzelf is weer een onderdeel van het algemeen welzijn. Hoe belangrijk de stoffe lijke welvaart ook is, er zijn daar naast en daarboven nog andere en hogere goederen. Men mag dat niet enkel vergeten, maar zeker mag men het middel vergroting en verbetering der productie niet tot doel op zichzelf gaan ver heffen. Aan dat gevaar nu is het plan o.i. niet geheel ontsnapt en in dit opzicht is het een typisch product van deze tijd, waarin het moeilijk schijnt een juiste schaal van waarde te handhaven en het zwaarst te laten wegen wat het zwaa.rste wegen moet. Dat is n.l. niet de uitbreiding en vervolma king der productie. De bestem ming en het geluk van de mens mag men daaraan niet onderge schikt maken. Uit de gemakkelijk heid nu waarmede in dit voorstel wordt gesproken over „omscho ling en verplaatsing van arbeids krachten" als over een geldvraag stuk blijkt niet voldoende van eer bied voor de waardigheid en de vrijheid van de mensen die tot iets anders op aarde zijn dan tot hogere en betere productie. De productie is er voor de mens en niet omgekeerd. Dat zelfde bezwaar doet zich ge voelen waar de begrotingspolitiek wordt behandeld, die nodig is in het kader van een groter econo mischer samensmelting en van grotere productie. Het heet daar: „teneinde de geleidelijke en even wichtige expansie van de produc tie te garanderen en zodoende een algemene inzinking der werkge legenheid te voorkomen, is het gewenst dat de economische poli tiek met name de budget-politiek der afzonderlijke regeringen mede op dit doel gericht blijft. Daarbij dient de overheid de haar ten dienste staande middelen te be nutten teneinde de gewenste ont wikkeling der totale consumptie en investeringen te bereiken. Deze compenserende overheids- politiek kan worden bereikt door manipulatie der belastingheffing zowei als van de overheidsuit gaven". Men houde ons ten goede als wij met nadruk opmerken, dat belastingheffing met name niet een kwestie is van louter doel matigheid maar allereerst van rechtmatigheid en rechtvaardig heid. Niet de nuch'tigheidseis voor „evenwichtige expansie der pro ductie", maar de eisen der recht vaardigheid behoren te bepalen hoeveel en waar en wanneer be lastingen mogen worden opgelegd. Deze zaak leent zich niet voor „manipulatie" tenzij uitsluitend binnen dit kader der rechtvaardig heid. Ook hier geldt weer dat een juiste waardeschaal moet worden gehandhaafd van middelen tot een doel maken met geen doel op zichzelf. Zeker geen doel dat onrechtvaardige middelen „hei ligt". Een bezonnen en verstandige uitwerking kan deze bedenkingen wegnemen en daarom leek het nuttig en nodig haar hier te uiten. Indien er op gepaste wijze reke ning mede wordt gehouden kan uit slechts aan het plan zelf ten goede komen. Wij hopen dit van harte omdat „Pal in de branding" Prof. dr. J. R. M. v. d. Brink, minister van economische zaken, opende gistermiddag in de Haagse Dierentuin de jubileumtentoon stelling; in tegenwoordigheid van zeer vele autoriteiten. „De Neder landse regering", aldus de minis ter, „grijpt deze gelegenheid gaarne aan om van haar bewon dering voor het vele, dat tot stand is gebracht, te getuigen". Gezien groei en kracht van de Konink lijke zou hij deze maatschappij het devies „pal in de branding" willen meegeven. Minister van den Brink ver heugde zich over het rijpende in zicht in ons land, dat de welvaart van ons volk het beste wordt ge diend door een harmonieuze ver eniging van particulier initiatief en leiding door de overheid, van de beginselen van economische zelfverantwoordelijkheid en eco nomische gemeenschapsverant- woordelijkheid. Het particuliere initiatief is een onmisbare moto rische kracht voor de welvaarts ontwikkeling. Spr. noemde de zestigjarige „Koninklijke" een monument van particulier initiatief, waarvan de werking, nationaal en internatio naal, vruchtbaar is geweest. De Nederlandse Aardoliemaat schappij, die voor de helft door de Koninklijke wordt gefinancierd dekt thans dertig procent van de Nederlandse behoefte. Voorts wees minister van den Brink op de betekenis van de raffinaderij te Pernis, mede als chemisch basisbedrijf voor de industriële ontwikkeling van Ne derland, op de kunstmestfabriek „Mekog" te ÏJmuiden en het be drag van tweehonderd millioen aan orders, die de dochtermaat schappijen van de Koninklijke in de afgelopen drie jaar bij de Ne derlandse industrie plaatsten. Vervolgens maakte minister v. d. Brink bekend, dat het de Ko ningin heeft behaagd de presi dent-directeur van de Koninklijke, mr B. Th. W. van Hasselt, ter gelegenheid van het zestigjarige jubileum, te benoemen tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Verschillende leden van het personeel kregen eveneens een Koninklijke onderscheiding. Tienduizend employé's van de zestigjarige „Koninklijke Petro leum Maatschappij" te Den Haag, Rotterdam, Amsterdam. Delft, Oldenzaal en Schoonebeek, volg den per radio de toespraken, die ter gelegenheid van de aanbieding van tien gedenkramen door het personeel aan de directie te Den Haag werden aangeboden. Z.H. de Paus heeft de Zwitserse wielrenner Koblet (rechts), die winnaar werd van de Ronde van Italië en de Italiaanse renner Bartali in audiëntie ontvangen. Z.H. sprak met waardering over de successen, die beide renners telkenmale boeken. In de theeschenkerij van „Dier gaarde Blijdorp" te Rotterdam werd gistermorgen het congres van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingen verkeer voortgezet met de alge mene vergadering. De voorzitter, oud-minister mr. dr. L. M. Dec kers, deelde mee, dat de belang stelling in het vreemdelingenver keer zowel in het algemeen als in het bijzonder in de vereniging stijgende is Hij constateerde meer begrip bij overheid en particulieren voor dit werk dan enige jaren geleden. De organisatie telt op het ogen blik 616 plaatselijke verenigingen en er is alle reden tot tevreden heid. Naar schatting zijn er in 1949 ongeveer 255.000 vreemde lingen in ons land geweest, die gebruik van een hotel hebben ge maakt. Hij constateerde dat het aantal buitenlandse bezoekers toeneemt. In 1949 zijn er, aldus spreker, meer vreemde valuta in Nederland verbruikt dan omge keerd. Met de vacantiespreiding gaat het, zo vervolgde de voor zitter, crescendo, ofschoon dit een moeilijk probleem is. Tenslotte noemde spreker de A.N.V.V. een voorbeeld van wat particulier initiatief vermag. Bij de rondvraag bracht mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, een schrijven van de fiscale recherche en opsporingsdienst te Amsterdam ter sprake, waarin de V.V.V. verzocht werd opgave te doen van pensionhouders. Spreker vroeg zich af of de V.V.V een verlengstuk van de fiscus was? Ook de A.N.V.V. had, aldus de voorzitter, kennis van dit schrij ven genomen en met de grootste spoed zal deze kwestie ter hand worden genomen. Ook werd de vraag gesteld of het niet mogelijk zou zijn gelden het voorstel zelf zo veel goede kanten en hoedanigheden heeft, dat wij het een geslaagde en voor spoedige verwezenlijking toewen sen. Het moge niet aanstonds zo inslaan als het Schuman-plan deed en het moge niet met die ver fijnde diplomatie zijn aangeboden als waarin de Fransen zulke mees ters zijn, dit Nederlandse voorstel lijkt ons niettemin een noodza kelijke aanvulling op het plan- Schuman en op elk ander plan tot internationale economische samen werking. uit de Marshallhulp te krijgen voor het behoud van molens. In zijn antwoord merkte de voor zitter op, dat inderdaad Marshall hulp daarvoor is gevraagd, doch dat het niet zeker is of die ver leend zal worden. De tram Alkmaar-Bergen Vervolgens kwam de opheffing van de tramlijn Alkmaar-Bergen aan Zee ter sprake. Een der con gressisten vroeg de instemming van de A.N.V.V. met de actie tegen de opheffing van deze lijn. Het A.N.V.V. zal. aldus de voor zitter, er aandacht aan besteden. Gistermiddag werden de deel nemers op het Rotterdamse stad huis ontvangen NEW YORK, 16 Juni (Reuter) Een voormalige onderofficier in het Amerikaanse leger, de 28- jarige David Greenglass uit New York, is Vrijdag door de Ameri kaanse federale recherche gearres teerd op grond van de beschuldi ging, dat hij atoomgeheimen aan Harry Gold heeft verstrekt, die deze op zijn beurt aan de Russen zou hebben gegeven. Deze arrestatie volgt binnen 24 uur op die van Alfred Slack, een 44-jarige chemicus, die eveneens van medeplichtigheid aan Gold's activiteit wordt beschuldigd. Gold werd op 23 Mei gearres teerd, enkele uren, nadat ambte naren van de Amerikaanse recher che in de gevangenis dr. Klaus Fuchs verhoord hadden. Fuchs is door een Brits gerechtshof tot 14 jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens het verstrekken van atoomgeheimen aan de Sovjet- Unie. Een tweede arrestatie, die Vrij dag door de federale recherche bekend werd gemaakt, is die van de 52-jarige geleerde dr. Sidney Weinbaum van het Californische Technische Instituut. FINLAND BETAALT ZIJN SCHULD WASHINGTON, 16 Juni (Reu ter). Finland heeft opnieuw een termijn betaald van zijn schuld aan de Verenigde Staten tut de eerste wereldoorlog. Aan gezien van het bedrag van 159 619.74 dollar, dat betaald werd 124.792.50 dollar rente vertegen woordigt, zijn de Finnen volgens een mededeling van het Ameri kaanse ministerie van financiën aan de Ver. Staten nog een be drag schuldig van 7.757.129.46 dollar. Gistermorgen zijn te Barneveld drie nieuwe gevallen van pseudo- vogelpest vastgesteld. De pseudo- vogelpest is thans zo over de ge meente verbreid, dat voor heel de gemeente een ophokgebod is af gekondigd. Dit is het gebied, dat ten westen grenst aan Amersfoort en ten oosten aan Apeldoorn. Men kan hierin een laatste poging zien om de rest van de Veluwe van de gevreesde pseudo-vogel pest te vrijwaren. Direct reeds na het uitbreken van de pseudo-vogelpest in Ne derland is men gaan uitzien naar een mogelijkheid om gezond pluimvee, dat door de pseudo- vogelpest werd bedreigd, alsnog voor de consumptie te bewaren. Zoals bekend bestaat er voor bedrijven, die door deze ziekte nog niet zijn aangetast, toch het gevaar dat alle nog gezonde die ren uit voorzorgsmaatregel moe ten worden afgemaakt als in een aangrenzend besmet bedrijf de pseudo-vogelpest is uitgebroken. Naar het ANP verneemt, wer den reeds in het eerste bedrijf in Barneveld, waar de pseudo-vogel pest werd geconstateerd, 15.000 gezonde jonge haantjes voor de consumptie gered. Zij werden snel afgemaakt, ingevroren en later ingeblikt. Dit werd door de over heid toegestaan omdat deze dieren in aparte hokken waren onder gebracht en dë looprennen van deze hokken voldoende bleken afgerasterd van de besmette delen van het bedrijf. Het voornemen bestaat deze handelwijze te blijven volgen, mits de zekerheid bestaat, dat de nog gezonde dieren niet in aan raking zijn gekomen met pluim vee van zieke bedrijven of delen van hetzelfde bedrijf Met nadruk wees men ons er op, dat pluimvee, dat uit voor zorgsmaatregel wordt afgemaakt en ingeblikt, niet voor export in aanmerking komt. Een 78-jarige winkelierster in textielgoederen te Haarlem is het slachtoffer geworden van 'n 35-jarige gehuwde vrouw, die het oude mens voor bijna 10.000 gulden heeft opgelicht De daderes, die thans gearres teerd is, had de winkelierster met een verhaal over een erfe nis van 12 mille bewogen een grote voorraad textielgoederen aan haar af te staan. Deze partij verkocht zij en besteedde het geld voor haar gezin. De bejaar de vrouw is zeer ernstig gedu peerd. NOODLANDING IN BELGIË GENT, 17 Juni (Belga). Door benzinegebrek heeft een Neder lands toeristenvliegtuig in de om geving van Lanaken (België) een noodlanding moeten maken. Het vliegtuig werd gedeeltelijk ver nield. De twee passagiers bleven ongedeerd. Hij zou voor een officiële in stantie onder ede hebben ver klaard. dat hij nooit lid van de communistische partij was ge weest, terwijl hij in feite lid zou zijn onder de naam Sidney Emp- son PARIJS, 16 Juni (Reuter). De vandaag alhier gehouden bij eenkomst van de ministers der 8 Marshall-landen, die zitting heb ben in de uitvoerende commissie van de O.E.E.S., is beëindigd, zon der dat er een beslissing is ge nomen. De ministers trachtten de crisis te voorkomen, die dreigt te ontstaan door België's afwijzende houding tegenover het plan voor een Europese betalingsunie. De besprekingen van vandaag hadden slechts betrekking op de hoofdlijnen van het plan. De bij eenkomst zal morgenochtend wor den voortgezet. In goed ingelichte kringen te Parijs is men van oordeel, dat het probleem, ontstaan door België's afwijzende houding, nog zou kun nen worden opgelost in onderhan delingen tussen België en de ECA en niet door besprekingen in de organisatie voor Europese econo mische samenwerking. VOOR HET EERST SINDS 1939 LONDEN, 16 Juni (Reuter). Dr. Hans Schlange-Schoeningen, een 63-jarige voormalige Pruisi sche cavalerie-officier, is Vrijdag te Londen aangekomen als de eerste Duitse officiële vertegen woordiger daar sinds 1939. Schlange-Schoeningen, die als anti-nationaal-socialist bekend staat, verklaarde bij zijn aan komst: „Mijn voornaamste taak is mijn Engelse gastheren te to nen dat er een nieuw Duitsland bestaat, dat ik met trots vertegen woordig". Hij is een der 15 consuls-gene raal, die Duitsland in het buiten land zullen vertegenwoordigen. 15 VACANTIEGANGERS VERDRONKEN RAJKOT, 16 .Juni (Reuter). Een jacht, waarmede een aantal personen uit Ra j kot, in West- Indië, vertrok, voor het maken van een pleiziertocht, is gisteren in de Golf van Koetsj omgeslagen. Vijftien inzittenden, waaronder een aantal meisjes, verloren het leven. Tot dusverre zijn elf lijken geborgen. RUSSISCHE BESCHULDIGING VERWORPEN PARIJS, 16 Juni (Reuter). Frankrijk heeft vandaag de Rus sische beschuldiging verworpen, dat de westelijke mogendheden het vredesverdrag met Italië heb ben geschonden door heit hand haven van troepen en marine bases in Triëst. Ook Engeland en de Verenigde Staten hebben de Russische be schuldiging van de hand gewezen in nota's van ongeveer dezelfde inhoud als de Franse, die vandaag te Moskou zijn overhandigd. SOCIALISTISCHE CONFERENTIE TE LONDEN LONDEN, 16 Juni (Reuter) Leiders van de socialistische par tijen van tien West-Europese lan den hebben vandaag gedurende drie uur te Londen het plan-Schu- man besproken. Aan de conferen tie, die drie dagen zal duren, wordt door een dertigtal afge vaardigden deelgenomen. In een extra trein, die om 9.40 uur uit Hilversum was vertrok ken met ruim 500 kinderen, die een schoolreisje maakten aar Arnhem, brak gistermorgen bij het fort Blauwkapel brand uit in de twee achterste rijtuigen. De kin deren konden allen spoedig in veiligheid worden gebracht. De trein werd even voor de splitsing van de spoorlijnen Utrecht-Hilversum en Utrecht- Amersfoort tot stilstand gebracht. De brandweer van Maartensdijk begon hier het vuur te blussen, doch kon niet verhinderen, dat de twee rijtuigen, die zeer zware schade opliepen, volkomen uit brandden. Gelukkig konden de kinderen, waarvan er ongeveer zeventig, die uit Laren kwamen, overstuur wa ren, de brandende wagens tijdig verlaten, zodat er geen persoon lijke ongelukken gebeurden De van streek zijnde kinderen wer den naar huis teruggebracht. De anderen hebben de reis naar Arn hem per trein voortgezet. Doordat het electrische boven net doorbrandde kwam de hele lijn Utrecht-Hilversum stroomloos te staan. Het reizigersverkeer ondervond vrij grote vertraging, doch de stagnatie op het baan vak' Utrecht-Hilversum was om 13.20 uur opgeheven. Volgens de brandweer van Maartensdijk zou de brand zijn ontstaan door het warm lopen van een der assen van de trein, die uit zeven rijtuigen bestond. Een gelukkige omstandigheid was het, dat er tijdig een rook ontwikkeling werd gemerkt in de buurt van de laatste wagons. De kinderen moesten toen onmiddel lijk uitstappen. Vijf minuten daar na stond het achterstel van de SUKARNO OVER N.-GUINEA: DJAKARTA, 16 Juni (Reuter). President Sukarno heeft heden tegenover correspondenten van India verklaard, dat Australië „niets te vrezen" had van de aan spraken van zijn land op Neder lands Nieuw Guinea. Hij was er zeker van, dat westelijk Nieuw Guinea door vreedzame onderhan delingen aan Indonesië zou wor den teruggegeven. Het was een historisch feit, dat westelijk Nw. Guinea deel van het vroegere Indonesische koninkrijk was, zo zeide hij. Pandit Nehroe, premier van India, heeft heden op een pers conferentie te Djakarta verklaard, dat hij de Indonesische aanspraak op westelijk Nieuw Guinea steunt. „In het algemeen schijnt het mij toe, dat de benadering van het probleem van historische en geo grafische zijde gewicht verleent aan Indonesië's aanspraak om westelijk Nieuw Guinea in Indo nesië op te nemen", zo verklaarde hij. LONDEN, 16 Juni (Reuter). de 79-jarige schrijver Jan Fabri cius (niet te verwarren met Johan Fabricius), die omstreeks 1930 naar Engeland vertrok, heeft de Britse nationaliteit verkregen, zo meldt het Britse staatsblad. Na een verblijf van twee jaar in Engeland schreef hij een to neelstuk in het Engels. Van zijn hand zijn onder meer verschenen „Met de handschoen getrouwd", „Eenzaam" en „Onder één dak". trein in lichter laaie. Enkele jas sen, die bij het verlaten van de trein waren vergeten, gingen ver loren. Vrij spoedig nadat de brandweer van Maartensdijk het vuur had geblust, kon de reis worden voortgezet. De kinderen zijn in Arnhem door de Spoorwegen extra ont haald en zij zijn gisteravond blij onder grote belangstelling op het station te Hilversum gearriveerd. NIEUWE FUNCTIE VOOR HARRIMAN WASHINGTON, 16 Juni (Reu ter). Averell Harriman, de rei zende ambassadeur van het plan- Marshall, is Vrijdag benoemd tot bijzondere assistent van president Truman. In zijn nieuwe functie zal hij de president bijstaan in de uitoefening van de wijde inter nationale verplichtingen der Ver enigde Staten. Als bijzondere Amerikaanse af gevaardigde voor de ECA in Europa zal Harriman worden op gevolgd door zijn assistent Milton Katz, die eveneens de rang van ambassadeur zal hebben. In een verklaring van het Witte Huis werd heden gezegd: „De ten uitvoerlegging van de besluiten der recente besprekingen te Lon den en de integratie van de ver schillende belangen der departe menten en bureaux, die zijn be trokken bij de ontwikkeling van het regeringsbeleid inzake onze internationale verantwoordelijk heden, maken een grote mate van overweging en beslissing van de zijde van de president noodzake lijk". BERLIJN, 16 Juni (Reuter). Een speciale commissie heeft Donderdagavond de Oost-Duitse regering doen weten, dat zij „met zekerheid kan bewijzen", dat Amerikaanse vliegtuigen massa's coloradokevers hebben uitgewor pen boven Oost-Duitsland. Sedert 22 Mei zijn tal van Ame rikaanse vliegtuigen opgemerkt, die uit het Westen kwamen ge vlogen en zich buiten de lucht- corridor Berlijn-Frankfort bega ven. zo verklaarde Paul Merker, de voorzitter van de commissie. Tezelfdertijd zijn ongewoon veel coloradokevers opgemerkt in die streken en zelfs in de steden, zo zei hij General A. W Greely, Dja karta-Rotterdam, passeer de 15 Juni Kaap Fini- sterre. Zondagmorgen te Rotterdam. Dit is het 150e schip, dat met militairen uit Indonesië in Neder land aankomt. Grote Beer. Djakarta-Am sterdam, passeerde 15 Juni Kaap Degata. Ontsche ping Maandag 19 Juni, s morgens 10 uur. Hellenic Prince. Djakarta- Amsterdam, passeerde 15 Juni Kaap Carbon. Borneo. Djakarta-Amster dam, 15 Juni in het Suez- kanaal. Willem Ruys. Djakarta- Rotterdam, 15 Juni van Colombo naar Port Said. Janara. Djakarta-Rotterdam Zondagmiddag 18 Juni om 15 uur te Rotterdam. Ont scheping direct na aan komst. Een overzicht van de hevige brand, die het station te Helsinki grotendeels heeft verwoest.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1