Te zwakke Deense afvaardiging FOEKJE DILLEMA verbeterde een Nederlands record BOEIEND GYMNASTISCH KIJKSPEL Moordend lange sprint bracht Schulte kampioenschap op de weg gaf bondsteam gelegenheid tot show Enschedese Boys met 7-1 van het veld geveegd trx| Andijk blijft 4e klasser Titel van Limburgia in gevaar R.K.A.F.C. en Beverwijk eindigen gelijk De Olympische Dag Vliegtuigen zoemden als meikevers aan een touwtje Zomeravondvoetbal op Olympische Dag Vermuntaangename verrassing N. Niedorp moet degraderen Grote zege van Blauw-Wit Maurits-Ajax 0-5 Goede promotie kansen voor H.R.C. PAGINA 4 MAANDAG 19 )UNI 1950 (Van onze Redacteur Sport) AMSTERDAM, 18 |uni. De Olympische Dag, deze jaarlijkse reünie der sporten in het hoofd stedelijk stadion, voor de eerste maal sedert zijn oprichting niet onder leiding van Karei Lotsy heeft ditmaal wel op een bijzondere wijze in het teken van de athletiek gestaan. Allereerst vermeldde het program niet minder dan zes heren- en drie dames-nummers. In verhouding tot de andere sporten was de athletiek dus goed vertegenwoordigd. Maar ook de prestaties waren zeer bevredigend. Zo liep Hofmeester (Pro Patria) de 400 m. heren in de voor Nederlandse begrippen uitstekende tijd van 49.1 sec.; Huizinga (Vitesse) won de 3000 m. hindernislopen heren in 9 min. 54,6 sec.; Fanny Blankers-Koen bleef op de 100 yards hardlopen dames met 10,9 sec. slechts 0,1 seconde boven haar in 1944 in Amsterdam gevestigde wereldrecord, en last not least: Foekje Dillema verbeterde het met 24,2 sec. op naam van Fanny Blankers-Koen staande Nederlandse record 200 m. hardlopen dames met 0,1 sec.! Nederlandse athletiek-prestaties, waarbij de 81 van het bondselftal tegen Kopen hagen heel wat van zijn glans verloor. Maar dit laatste is een hoofdstuk apart! had gevestigd. Gré de Jonffh werd tweede In de tjjd van 35.8 sec., ter wijl de Engelse Maulcy derde werd in dezelfde tijd. Dit wil echter helemaal niet zeggen, dat de rest van het sport-menu van deze elfde Olympische Dag, die voor het eerst door drs. W. van Zijll, directeur van het Nederi. Olympisch Comité, en niet door Karei Lotsy werd geleid, nu maar zo'n beetje toegift was. Verre vandaar. Want al ontbrak het nummer wielrennen ditmaal dan ook op het program, de gymnastiek-demonstraties, het springconcours, de tradi tionele voetbalwedstrijd van het bondselftal (ditmaal tegen een team uit Kopenhagen), en de noviteit: de demonstratie met lijnbestuurde modelvliegtuigen, maakte, deze Olympische Dag weer even interessant als zijn voorgangers. De publieke belangstelling mocht desondanks ditmaal minder groot genoemd worden. liet stadion was niet, wat n«en noemt afgestampt vol. Op het plein voor de hekken gingen de dure kaarten voor min der dan de helft van de hand en staanplaatsen werden cadeau ge daan. Het waren kennelijk niet de opkopers, die met de kaarten ble ven zitten, maar de verenigings mensen, die aan hun .toewijzing" te veel hadden, en niet wisten waar zjj met hun „geld-waardige" papie ren naar toe moesten. Een apart schouwspel vormden de door twaalfhonderd dames-gym nasten uitgevoerde knots-oefenin gen onder leidisg van mevr. J. v. d. Most. Dit gewilde openings-num- mer van de Olympische Dag oogst te ook ditmaal weer de bijval van 't publiek, dat door rhythme en lichaamsbeheersing geboeid wordt, en het kijk-spel evenzeer als de in dividuele prestatie naar waarde weet te schatten. De heren gymnasten demonstreer den later op de middag hun kunnen in het tafelspringen, een wel zeer spectaculair gymnastisch onderdeel dat voor een sportevenement als de Olympische Dag uitermate geschikt is. De athletick-nummers De 400 m hardlopen heren had 'n internationaal karakter door het meelopen van de Canadees Mac Farlan en de Engelsman Wint. ïJtee Farlan noteerde de uitmuntende tijd van 47.5 sec.; Wint volgde hem op 0.3 sec. Hofmeester van Pro Patria werd 3e in de tijd van 49.1 sec. (Ned. record K. Baumgarten 48 sec. ge vestigd te Rotterdam op 21 Aug. 1938). De 100 yards hardlopen dames werd zoals verwacht mocht worden, een onbedreigde zege voor Fanny Blankers-Koen, die met een tijd van 10.9 sec. slechts 0.1 sec. boven haar op 18 Mei 1944 te Amsterdam ge vestigde wereldrecord van 10.8 sec. bleef. Tweede werd Gr. de Jongb (Sagitta) in 11.6 sec.; derde Xenia Stad-de Jong in 11.6 sec. De 1500 m. hardlopen heren kwam op naam van de Olympische finalist Nankeville (Eng.) Hij noteerde een tijd van 3 min. 52.6 sec. d.i. 8.8 sec. boven het op naam van Slijkhuis staande Nederlandse record. Har-' ting (A.A.C.) leverde de moedige strijd en kwam met 0.8 sec. verschil als 2e aan. Hochstenbach (Avon) werd derde in 4.7.8 en Roffel (Nur- mi) vierde in 4.8.4. De 110 m. horden heren werd een overtuigende zege van v. d. Hoeven (Lycurgus) in de tijd van 15.8 sec. Tweede was de Haarlemmer Ruse ier in 16.5 sec., en derde Schaay A.V. 1923) in 16.7 sec. Onbedreigd won Fanny Blankers- Koen ook ditmaal weer de 80 m. horden dames in de tfld van 11.4 sec. De Engelse Desforges werd met 12 sec. tweede, gevolgd door mej. Lust (Zaanland) met 12.1 sc. De 3000 m. hindernisloop heren is een grootse overwinning voor de Vitesse-athleet Huizinga geworden. Na de eerste 1500 m. zag 't er niet naar uit, dat de Fries tot deze pres tatie in staat zou zrjn. De Limbur ger Jonkers (S.V. Blerick) liep ste vig op kop en vergrootte zonder al te veel inspanning zijn voorsprong. Maar Huizinga bleef hem van dichtbij volgen en sloeg in de laat ste 500 m. toe. Bij de grootste hin dernis, een sloot, wist hij de Zuide- ling te passeren, die zich meteen gewonnen gaf en de Vitessc-man met groot verschil liet winnen. De tijden waren: 1. Huizinga (Vitesse) 9 min. 54.6 sec.; 2. Jonkers (S.V. Blerick) 10 min. 7.2 sec.; 3. v. Zeeland (O.S.S.) 10 min. 8.2 sec.; 4. Groen (A.V. 1923) 10 min. 21 sec. De grote sensatie van de middag was de uitmuntende prestatie van Foekje Dillema op de 200 m. hard lopen dames. Met groot machtsver toon ging zjj overrompelend van start, geen van haar concurrenten de mogelijkheid tot een verrassing latend, liet publiek, dat haar het laatste rechte stuk voor de Ere tribune zag lopen, wist, nog voor zij de finish bereikt had, dat zjj het Nederlands record van Fanny Blankers-Koen in gevaar bracht. Het applaus groeide dan ook wel dra tot een ovatie, toen bekend werd dat zjj met de tijd van 24.1 sec. een nieuw Nederlands record De tijd van de 200 m. hardlopen heren werd door vier valse starten gedrukt. De Engelsman Lewis won in 21.9 sec. gevolgd door Lammers (A.V. 1945) in 22.3 sec. en Scholten in 22.4 sec. Tot slot werd de 800 m. heren ge lopen, die een overwinning oplever de voor de Canadees Mac Farlan in de tijd van 1.56.8. De A,A.C.-er Kist, kampioen van het vorig jaar, had lange tijd de leiding, doch moest deze bij het ingaan van de laatste 200 meter aan de Canadees afstaan. Hij werd tweede in de tijd van 1.58. Een aardig onderdeel van de mid dag vormden de demonstratie met Cen zestal lijnbestuurde model vliegtuigen. De met een 2-tact ben zinemotor (met eleetrische ontste king) voortbewogen vliegtuigjes werden door middel van epn a a11 't hoogteroer verhonden stalen draad bestuurd en konden stjjgvn en da len al naar gelang de „bestuurder" op de begane grond (i.e. het mid denveld van het Stadion) dit wens te. Zo kreeg het publiek even de in druk cen zestal jongens met Mei kevers aan een touwtje te zien spe len, Meikevers die met een snelheid van 100 km. per uur door het lucht ruim zoemen Cn na enige tijd moe de op het gras neerstrijken als de benzine is opgebruikt. De dag in het Stadion werd ook ditmaal weer gesloten met het springconcours, waaraan ruiters en paarden deelnamen, die voor een eventuele verdere training voor de Olympische Spelen in 1952 in aan merking komen. De lengte van het parcours bedroeg 550 m. en moes ten door de ruiters 13 hindernissen genomen worden. Ritmeester J. J. Gruppelaar reed op Random Harvest in de tjjd van 68 1/5 sec. een foutloos parcours en won het concours. Ook de heer E. H. M. v. Loon maakte op Spring- steel geen enkele fout, doch noteer de een tijd van 72 1/5 sec. waardoor hij tweede werd. Ritmeester W. F. K. Bischoff van Heemskerk noteer de op Marqinta een tijd van 69 3/5 sec., doch maakte drie fouten. De heer J. Rijks legde op Master het snelste parcours af. Hij deed er 63 1/5 sec. over, doch hij maakte vier fouten en werd daardoor vierde. De Sportdag, waarvan de voetbal wedstrijd van het Bonds-elftal na tuurlijk ook thans weer het „piëce de resisatnee" vormde, en van welke wedstrijd wij elders een ver slag geven), werd behalve door H. M. de Koningin en Prins Bernhard ook bijgewoond door de ministers Drees, Lieftinck, Joekes, In >t Veld en de burgemeester van Amster dam mr. Arn. J. d'Ailly. HHRHHni Foekje Dillema heeft gisteren het op naam van Fanny Blankers- Koen staande record 200 Meter hardlopen voor dames met 0,1 sec. verbeterd en het gebracht op 24,1 sec. Foekje passeert de eindstreep. Gisteren startten 66 profs op het bekende Cauberg-circuit voor het Nederlands kampioenschap op de weg over een afstand van ruim 216 km. Bij deze dikke 200 km, kregen de deelnemers 22 Caubergen en even zovele afdalingen van de slingerende grintweg door het St. Jans bos te verwerken. De eerste ronde bracht een vuurwerk van Smits, Bakker, Schellingerhoudt en Faanhof, waarvan de twee laatsten echter spoedig terugvielen. Bakker en Smits wisten na vier ronden een voorsprong van 1 min. 20 sec. op het peloton te bereiken, doch als schakel daartussen reden Voorting, Vooren en Wagtmans met 28 see. achterstand. De kopstukken in de hoofdgroep vonden deze voorsprong blijkbaar te groot, en onder aanvoering van Schulte, van Est en Lambrichs wer den de vluchtelingen na een jacht van 3 ronden ingelopen. Tijdens deze achtervolging kregen Schel lingerhoudt en Faanhof bandbreuk en beiden gaven meteen op. Na acht ronden had zich een kopgroep gevormd van 31 renners doch in de volgende ronde trokken Lambrichs, Blankenauw en De Korver er tus sen uit en wisten ruim 1 minuut voorsprong te nemen. Lakeman deed een verwoede poging om bij de koplopers te komen, deze mis lukte en even later was de course voor Lakeman uit. (Van onze Redacteur Sport) AMSTERDAM, 18 Juni. De buitengewoon grote overwinning van het Bondselftal op een team uit Kopenhagen zou zeker perspectieven tonen voor een betere toekomst van het Neder landse voetbal op de internationale markt, wanneer aan deze op het eerste gezicht wel verblijdende 81 zege niet een smetje kleefde. Het Kopenhagens elftal, dat deze middag namelijk in het Olympisch Stadion binnen de lijnen kwam, was niet „het" Kopenhagens elftal, maar slechts een B-afvaardiging. De A's waren door de Deense Voetbalbond gerequireerd voor een ontmoeting met de „provincie", en men had de K.N.V.B. toe gezegd de B's te zullen sturen op conditie, dat in het Bonds-team de internationals door reserves zouden vervangen worden. Dit nu is niet gebeurd. Want welgeteld bevatte de Nederlandse voetbalafvaardiging op de Olympische Dag vijf internationals, en nu juist niet de slechtsten. Zo werd het krachtsverschil geaccentueerd en kon de insider onbewogen de Nederlandse „revanche" voor Stockholm en Helsinki afwachten. Het publiek zag de sterren waarvan de glans reeds zo ver was gedoofd, opnieuw schitteren. Maar of deze 81 meer betekent, dan een presentje der organisatoren voor een teleurgesteld publiek, is aan gerechte twijfel onderhevig. Afgezien va,, het bezwaar, dat dit Deense elftal geen party voor Terlouw en zjjn „witkielen" was, was deze wedstrijd als demonstratie 't aankijken zeker meer dan waard. Daarentegen verhoogden de in to taal negen doelpunten het specta culaire karakter daarvan natuurlijk In hoge mate. rr - - 0&J De Zaterdagavond te Amsterdam gespeelde voetbalwedstrijd om Het landskampioenschap tussen Blauw Wit en Enschedese Boys werd door de Amsterdammers met ~J1 gewonnen. Met een kopbal geeft Lakenberg doelman Koper het nakijken en maakt hiermede het eerste doelpunt voor Blauw Wit. Reeds twee minuten na de aftrap hielp Rijvers, die de bal door Hof- ma kreeg aangegeven, het Bonds elftal aan een gemakkelijke voor sprong. Nielsen sprong tevergeefs naar het overigens zachte balletje, dat met een boog in de linkerhoek verdween 10. Een kans om deze achterstand al aanstonds te nivelleren, lieten de Denen jammerlijk voorbijgaan. Verbeek maakte hands binnen het strafschopgebied maar Recken- dorff schoot de bal van de elf meter-punt hoog over het doel. De Deense rechtsbinnen kreeg spoedig daarna gelegenheid voor zijn fout revanche te nemen, maar Kraak stompte de bal tegen de lat en Hui- bregts was er op tijd bij om het daardoor onstane gevaar te keren. Al spoedig bleek, dat de Neder landers In de rechtervleugel Rijvers Vermunt een zeer gevaarlijk aan- valsapparaat bezaten. De 17-jarige Roosendaler was de ontdekking van dit bonds-team. Hij beschikte over een goed schot, had een goede kijk op switch-mogelijlchcden, en wist met zjjn provinclegenoot Rijvers minstens evenveel gevaarlijke situa ties voor de Denen te scheppen als de „wing der Friezen". Reeds in 't tweede kwartier Van de wedstrijd, speelden de Denen volkomen met de rug tegen de muur. Ondanks een schot van links half Tönnesen en een zeldzame doorbraak van Jensen, die met Ter. louw op zijn hielen tot geen ge vaarlijke dingen in staat bleek, werd het spel telkens weer naar de Deense helft verplaatst. En het was dan eigenlijk ook niet te verwonde ren, dat Rijvers een door Jacobsen gemiste bal ineens op zijn schoen kon nemen en langs Nielsen maaien 20. Lenstra wilde direct daarop precies hetzelfde proberen, nadat bij de bal door zijn stadgenoot ge presenteerd had gekregen, maar hij trapte mis. En toen de Hcerenve- ner nog geen drie tellen later een kogel afvuurde, kweet Nielsen zich op schitterende wijze van zijn taak. Maar hij merkte toch, dat het heel wat gemakkelijker ging dan tegen de Zweden en hij begon zijn Deense opponenten met enkele fraaie jong- leerstukjes van de wijs. en het pu bliek in vervoering te brengen. Een onverwacht doelpunt van rechtsbinnen Reckendorff deed de veerkracht der rood-witte Denen weer enigszins toenemen (21). Kraak moest enkele malen weg trappen en Huybregts kreeg hel druk omdat dc vleugel Bengtzon- Hammeke.n even actief werd. Vermunt's doelpunt, vlak voor halftime gescoord, kondigde echter een tweede helft aan, die voor de bezoekers weinig goeds voorspelde. Dezelfde Vermunt zette het doel- punten-concert voort, dat Rijvers in de tweede minuut van de wed strijd was begonnen. Hij bemach tigde uit een scrimmage de bal en sloeg Nielsen kansloos (41). Hammeken zette zijn mannen on danks deze achterstand tot groter vindingrijkheid aan. De Jong liet zich door Recken dorff enkele malen verrassen, maar in laatste instantie wist Kraak de situatie te redden. Langelaan, die de eerste tijd wel wat had lopen zwerven tussen zijn Brabantse en Friese vleugel, zag in het tweede kwartier de kans zijn schotvaardig heid te bewijzen. In minder dan vijf minuten produceerde hij twee doelpunten, een na goed voorbe reidend werk van Rijvers, en een op zijn dooie eentje. Dat was: 61. En nog bleek het niet genoeg. Want Lenstra, die tot nu toe het genoe gen van een doelpunt te scoren niet mocht smaken, was zich zichtbaar op dit heugelijk gebeuren aan het voorbereiden. Zijn kans kwam, toen Hofma een corner had genomen en er een scrimmage in Nielsen's buurt ontstond. Met een schot van 18 meter afstand beslechtte hij het pleit: 7—1. Tenslotte wachtte Rijvers het resultaat van een aardig tik-tak spelletje tussen Langelaan en Len stra af, om er alleen met de hal vandoor te gaan en Nielsen ten achtste male te verslaan. Het zou tevens de laatste maal zijn, ondanks de kopbal (in de verkeerde richting) van Olscn, die juist naast het Deense doel ging. Het was ook mooi genoeg: 81. Wat moet men er van denken! Zwitserse ploeg voer Ronde van Frankrijk Voor de Ronde van Frankrijk is de Zwitserse ploeg als volgt sa mengesteld; Kubler, Schaer, G. Weilenmann, G. Aeschlimann, R. Aeschlimann, M. Metzger, Zbinden en Croci-Torti. Inmiddels had zich een nieuw trio van het grote peloton afgescheiden, n.l. Schoenmakers, van der Zande en Steenbakkers. Vijf ronden lang bleef deze situatie ongewijzigd en gingen Lambrichs. Blankenauw en De Korver op kop met een kleine minuut voorsprong en Schoenma kers, van der Zande en Steenbak kers, gevolgd door het grote pelo ton met 30 sec. achterstand. Na 17 ronden werd het eerste drietal door het tweede trio ingehaald en een ronde later slaagde het grote pelo ton er in de koplopers te achterha len waaruit de Korver inmiddels was uitgevallen. Nog 5 ronden wa ren te rijden en weer had zich een groot peloton gevormd van 17 renners. Alle achterblijvers hadden opgegeven, behalve Vinken uit Gelcen. Men bereidde zich reeds voor op een massasprint, maar in de voor laatste ronde werd het tempo met geweld opgevoerd, waarbij vooral de jonge Wagtmans onder scheidde. Vier renners doorstonden deze krachtproef: Schulte, Wagt mans, oud-kampioen Janssen en Voorting. Met een minuut voor sprong arriveerde dit viertal aan de finish waarin Schulte na een moordend lange sprint gedecideerd winnaar werd. 1. Schulte (Den Bosch) 216 k.m. 304 in 5 uur 35 min. 18 sec.; 2. Wagtmans (Breda) z. t.; 3. Janssen (Elsloo) z. t.; 4. G. Voorting (Haar lem) z. t.; 5. Middelkamp (Kiel- drecht) op 57 seconden; 6. Wim van Est (St. Willebrorfl) z. tj 7. Van der Zande (Halsteren) z. t.; 8. Loos (Amsterdam) z, t.; 9. De Hoog (Borgerhout) z. t.; 10. Lambrichs (Bunde) z. t.; 11. Schoenmakers (Eindhoven) op 2 min. 34 sec.; 12. Steenbakkers (Den Bosch) z. t,; 13. Blankennauw (Nijmegen) z, t.; 14. Pauwcis (Kieldrecht) z. t.: 15. Van Gelderen (Sluiskil) z. t.: 16. Syen (Maastricht) op 2 min. 59 sec.; 17, Vinken (Geleen) op 7 min. M.F.C. IUN. A KAMPIOEN De fruitmensen uit Blokker kwamen in Andijk net wat adem tekort om deze belangrijke wed strijd tot een goed einde te bren gen. Het gelijke spel is voor Blokkers niet onverdienstelijk geweest, doch was voor Berdos toch een bittere teleurstelling, waardoor zij het volgend jaar haar verloren terrein moet zien te herwinnen. Andijk had aan dat ene puntje net voldoende en blijft dus 4e klasser. De eindstand is nu; Andijk Berdos Blokkers 1 3 1 2 0 3 In de andere afdeling heeft N. Niedorp geen kans gezien om revanche te nemen op de neder laag te Schoorl. Door deze derde nederlaag moet 1 thans de graderen en gaat het dus nog tussen Koedijk en Schoorl. Koe dijk, houdt de eer van de afdeling Noord-Holland hoog. De stand is thans: Koedijk Schoorl N. Niedorp Met 53 won Heerenveen de Zaterdag om het landskampioen schap gespeelde voetbalwedstrijd tegen Limburgia. Doelman jacobs van Limburgia gepasseerd. V.l.n.r.Jacobs, Brandsma, van Lubeck en van Huizum. AMSTERDAM. Dank zij het feit, dat de Blauw-Wit voorhoede na de rust de zwakke achterhoede van de Enschedese Boys in het naar schatting met 10.000 toeschouwers gevulde Olympisch Stadion volko men overrompelde en bovendien een ongekende schotvaardigheid aan de dag legde, wisten de Amsterdam mers met een 71 monsterzege hun laatste kansen op liet behalen van het landskampioenschap te behou den. Voor de rust bleek feitelijk al, dat de Boys de nederlaag niet kon den ontgaan, omdat de systeemloos spelende voorhoede geen schijn van kans kreeg tegen de niet alleen technisch betere, doch ook snellere Amsterdamse defensie. Individueel lieten de Enschedeërs nog wel eens aardige staaltjes zien, doch als het op samenspel aankwam, speelden de Amsterdammers de eerste viool. Na vijf minuten kopte Lakenberg, bijna ongehinderd, de bal kalm en rustig uit een hoekschop van Berg man langs Koper (10). In de rust kreeg Blauw-Wit de injectie door de microfoon, dat Hee renveen bij de rust met 42 voor stond tegen Limburgia. Haow«1 de Amsterdammers niet al te best de tweede helft begonnen, regende het daarna doelpunten. Na 10 minuten kreeg Bergman de bal aangegeven van Wilders. De linksbuiten gaf door naar Lakenberg, die de bal hard en onhoudbaar inschoot (20). Vijf minuten later lag nummer drie in 't net. Toen kwam het tegenpunt van Enschede, dat vlak buiten het strafschopgebied een vrije trap kreeg toegewezen. De beste man uit de Oostelijke voorhoede, Selderhuis Sr. schoot de bal ineens hard langs v. Raalte (31). Daarop kreeg het er nog even de schijn van, dat de Am sterdamse voorsprong verloren zou kunnen gaan, maar doelman Koper maakte met zijn enige fout van de wedstrijd in de 24e minuut aan alle Enschedese illusies een einde. Uit een verdwaalde hoge voorzet van Bergman, die feitelijk een zwtk schot op doel werd, greep Itij de bal hoog in de lucht, vadat deze voor hem op de gread omhoog ge stuit was. Door bet volmaakt on schuldig toel»pen van Tolmeyer liet Koper ziek echter van de kook bren gen. Hij liet de bal uit zijn handen vatten, die met enig effect in het doel rolde (41), Koekebakker, Tjepkema en Tolmeijer brachten de stand op 71. 6 1 2 13 33—18 5 2 2 12 30—21 4 2 4 10 16—22 4 0 5 8 21—16 3 2 4 8 20—28 2 1 7 5 10—25 Door een duidelijke 53 overwin ning van Heerenveen op Limburgia en een nog grotere 7X zege van Blauw Wit op Enschedese Boys ls de onzekerheid omtrent het uitein delijke landskampioenschap, met nog slechts twee wedstrijden In het verschiet, weer volop teruggekeerd. De voorsprong van Limburgia ls door deze resultaten tot één punt gereduceerd, en nu moeten de Lim burgers, willen zij geen risico lopen hun laatste (uit-) wedstrijd tegen Ajax beslist winnen om zich kam pioen van Nederland te mogen noemen. Want het is nauwelijks aan enige twijfel onderhevig, dat Blauw Wit zich komende week in* Heerenveen tegen dc Lenstra's en hun kameraden tot het uiterste zul len inspannen om de laatste, en wellicht beslissende punten binnen te halen. Ajax trok tegen Maurits van leer en versloeg de club va^ Van het Hoofd met 05. Maurits en Ensch. Boys z(jn uitgespeeld. Dc Oostelij- kon staan definitief op dc laatste plaats. De stand luidt: Blauw Wit 9 Maurits 10 Ajax 9 Heerenv. 9 Ensch. B. 10 AMSTERDAMMERS OVER VOETBALMOEHEID HEEN LUTTERADE. Niets, maar dan ook niets was er Zaterdagavond in het Mauritsstadion te merken van de veelbesproken voetbalmoeheid van de Amsterdammers, maar wel hebben de duizenden rond dc lij nen tijdens dc ontmoeting met Maurits kunnen constateren, dat Ajax zijn normale vorm had terug gevonden en hebben hierbij in hoge mate van uitstekend voetbal kun nen genieten. De Ajax-ploeg vormde een gaaf geheel. In de achterhoede waren Potharst en v. d. Hart zeer goed, in het vierkant opereerden Stoffelen en v. d. Hoeve als ware groot meesters en in de voorhoede was vooral de vleugel Michels—Fischer zeer gevaarlijk. De Geleense kam pioenen konden, behoudens enkele momenten in de eerste helft, geen vat krijgen op het spel der rood- witten. Ajax nam in de 25e minuut de leiding door Guus Drager uit een voorzet van Fischer, nadat Mol had misgegrepen. Na dit doelpunt at- takeerde Maurits fel, echter zonder resultaat. Na de thee was het al Ajax wat de klok sloeg. Reeds na 4 minuten was de stand 02, toen Drager uit een pass van Fischer tegen de paal kopte en v. Dijk de terugspringende bal onhoudbaar inschoot. De rood witte motor draaide thans op voile toeren en toen keeper Mol in de 16e minuut door uitlopen trachtte te redden, wipte Drager de bal op het juiste moment over de Maurits doelman heen In het net. Zowaar volgde even een opleving in het kamp van Maurits, waarbij een schot van v. Mulcken de lat beukte en Maessen na keurig individueel werk juist naast plaatste. Ajax kwam echter terug en een niet te stuiten ren van rechtsbuiten Fischer werd besloten met een afgemeten voorzet naar v. Dijk, die op zijn beurt Stoffelen in de gelegenheid stelde een kogel af te vuren, waar Stol tevergeefs naar greep 0—4. Het was tenslotte mldvoor Broekman die de eindstand op 0—5 bracht. H.R.C. doet wel zeer ernstige pogingen om naar de 2e klasse te promoveren. Opnieuw legde de Racing door een zege op QSC be slag op de volle winst. Rapiditas doet het niet minder. Ten tweede male werd Zaandijk het kind van de rekening. En nu gaat de eindstrijd waarschijnlijk tussen Den Helder en Weesp. H.R.C. 4 3 0 1 6 9—5 Rapiditas 4 2 1 1 5 8—7 Zaandijk 4 1 1 2 3 46 Q.S.C. 4 0 2 2 2 1—4 Van de drie clubs: Beverwijk, R.K.AFC en Grasshoppers, die een gelijke kans hadden op een plaats in de 3e klasse, is sinds gisteren de laatste afgevallen. De Hoogwou- ders verspeelden namelijk door een 21 nederlaag in Beverwijk hun kans op promotie, maar R.K.A.F.C. beëindigde deze promotie-degrada tie-competitie door een 41 zege op Schagen, met evenveel punten als Beverwijk, en moet nu a.s, Zon dag tegen deze club in het Alk- maarse sportpark een beslissings wedstrijd spelen. De eindstand luidt: Beverwijk 6 4 0 2 8 14—9 R.K.A.F.C. 6 4 0 2 8 9—8 Grasshoppers 6 3 0 3 6 109 Schagen 6 1 0 5 2 310 SCHAKEN Kampioenschap van N.-Holland Zaterdag zijn de wedstrijden om bovengenoemd kampioenschap be gonnen. De beste spelers van Den Helder, West-Friesland, Kennemer- land en Alkmaar en omstreken speelden in de voorronde. De uitslagen waren als volgt; EnkhuizenDen Helder A. David—W. Geus SantpoortAlkmaar J. SchuurmanW. Kwak Volgende week worden de wed strijden die in het clublokaal van DOS. café Ligthart, worden ge speeld, voortgezet.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 4