Nieuw NOODWEER TEISTERDE ONS LAND Wordt Europees parlement ter controle ingeschakeld? Gisteren begon de zomer Kippen worden ingeënt Pensioenen worden verhoogd met bijzondere toeslag Engeland wichten dat niet EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN nHD' Zomer begon met noodweer 25000 gulden voor hulp aan Ambon Pseudo vogelpest bij Apeldoorn? Windhozenbliksem en hagel veroorzaakten grote schade Hagelstenen van meer dan 5 cm. De besprekingen over het plan Schuman Nieuwe arrestaties in Hongarije Van 90 resp. 50 gulden Hongaarse Bisschoppen willen met regering onderhandelen Twee planters vermoord „Hellenic Prince/# met 980 man thuis Zaak Westerling weer uitgesteld Scheepsberichten De Gestapo was te laat en het plan Schuman P. de Boer werd vrijgesproken Kindertoelage aan gepensionneerden wijze van vor- pprecieren. Kerend getij. Den Helder, die ivas verschenen, tot een geldboe- dagen, omdat ze isaal, die haar d dan hij wilde tgescholden. Er :hiedenis aan de- oraf; het hoogte- n scheldwoorden >i j.l. De eis was de officier van dat de getuige helemaal vrij-uit I, 20 Juni. ppelen: eerstelin- ■24.40. klein 15.40 11.00. rode eer- 23.00—25.00, klein groot 20.60—22.70, 800 kg aardbeien runi. 17500 kg n: middel 21.50 14.30—17.40, kriel eerstelingen 21.90 ;en 16.70—16.80, 1 53.20, sla 2.00— .0020.00, bossel- eulen 36.0075.00, 80.00, bospeen kommers 13.00 )014.00, slabonen 76.00, peterselie 1.00—23.00. wassoorten diepwarme Uw meube- !n linoleum, bevat de su- ili wrijf was tegen hout- 3 ere schade- ;nOnscha- or huisdier, >n linoleum. Grote doos )ïo. 2: 45 ct. Grote bus: No. 3: 90 ct. wrljfwas met DSOL: alleen In lende gele bus. ïrdal product, s goed! 423 iesland. 8.— tot 159. 57.50. erdracht voor aad. iet onze eigen bij U aan huis K 2299 - 212 r huis bezoekt i zijn fabrieken kie Yzermeier? leden. Hij is nu lat smid je Ver- s droevig, maar .aal niet eeuwig e dag? Hij doet i in zijn fabrie- wat er allemaal glaasje van het Vergulde Zon. Maar nu is het geworden. Het aat, waar trams nen, herkennen hem allemaal Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, 1 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; In alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET REIT Buiten God is t nergens veilig(Vondel) A S H VAN HEDEIV Pagina 1 Donderdag 22 Juni 1950 46ste Jaargang No. 1189b Kantoren: HOORN. Draafsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, tel. 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52. teL 459 K 2240 VAN STICHTING „DOOR DE E^JWEN TROUW' De stichting „Door de eeuwen trouw" heeft dr. Nikijuluw, de ver tegenwoordiger in Nederland van de „Republiek Zuid-Molukken" officieel er van in kennis gesteld, dat zij de eerste f 25.000.bijeen gebracht door het Nederlandse volk ter leniging van de nood op Ambon, voor verzending van voedsel en medicamenten ter beschikking stelt. Dr. Nikijuluw deelde mede, voor nemens te zijn de verzending van voedsel en medicamenten in han den te leggen van het Nederlandse Rode Kruis. Daar de Indonesische regering de door het Internationale Rode Kruis gevraagde vrije doortocht heeft ge weigerd, is door de stichting mede gedeeld, dat, indien het Rode Kruis er niet in slaagt, de gevraagde fa ciliteiten alsnog te verkrijgen, de verzending der goederen langs an dere reeds uitgestippelde wegen naar Ambon zal geschieden. APELDOORN Te Uddel is Dinsdag op een pluimveefokbe- drijf een aantal ziektegevallen ge constateerd, dat aan pseudo-vo- gelpest doet denken. In verband daarmede heeft de burgemeester van Apeldoorn gelast voor zo ver het Westelijk deel der ge meente betreft alle pluimvee, honden en katten op te hokken. Groots en imponerend was de ontvangst voor 't Groninger gemeentehuis, waar het Koninklijk Paar door een zee van bloemen het stadhuis binnenschreed. De woedende elementen hebben gisteren zware schade toege bracht aan grote delen van Nederland. Een windhoos trok met donderend geweld en enorme snelheid een verwoestend spoor van tientallen meters breedte van Pindorp aan de Belgische grens dwars door het Westen van Noordbrabant tot hij zich bij Willemstad oploste in een geweldige waterzuil boven het Hollands Diep. Een andere windhoos teisterde het Noord-Wes telijk deel van de Veluwe; een zware hagelbui verwoestte de kersenoogst bij Jutfaas en door blikseminslag gingen o.m. een hotel te Beekbergen, een kapitale boerderij te Olst en een landbouwschuur te Wieringerwerf verloren. Persoonlijke onge vallen deden zich, voor zover thans bekend, niet voor. Tussen tien en elf uur trok gis termorgen een windhoos als een witte streep met grote snelheid langs een donkere hemel door Brabant en trof vooral Dinteloord, Willemstad en Fijnaard. De bevol king van eerstgenoemd stadje werd om tien uur opgeschrikt door een gerommel in de verte, dat snel aangroeide tot een enorm lawaai. Schuttingen en dakpannen werden door de lucht geslingerd en honderden meters ver neerge smeten, bomen werden ontwor teld, 25 huizen zwaar beschadigd en twee noodwoningen totaal ver nield. Acht gezinnen werden dakloos. In het oude vestingstadje Wil lemstad werden ruim vijftig hui zen, vooral van arbeidersgezinnen beschadigd, waarvan acht zeer zwaar. Een grote bouwmaterialen- loods ter waarde van f 40.000 werd geheel vernield; drie gezinnen werden hier dakloos en bijna alle huizen toonden lekkage. De hoos naderde hier als een trechtervor mige zuil waarin hooi, planken, bussen en deurpanelen in wilde warreling door elkaar draaiden. Met angstaanjagend geloei sloeg de zuil over de stad en was in enkele seconden voorbij, een grote ravage achterlatend. De boven meester van de openbare school liet de hevig verschrikte kinderen onder de banken kruipen en had zelf bij de deur postgevat om vluchtelingen tegen te houden; na dien is de jeugd op de stadswallen de weggeblazen kleding en huis raad bijeen gaan zoeken. Met lakens, kledingstukken, deuren en zelfs enkele weggewaaide kippen kwam zij weerom. Langs de gehele route van de hoos hangt het hooi :n grote plukken in de telefoon draden; aardappelplanten werden met aardappels en al de lucht in gezogen; in de buurtschap Heinin gen onder Fijnaard sloeg het dak van landbouwschuren; zware bal ken knapten als lucifershoutjes af en zo is het op vele plaatsen in Brabants Westhoek. De burge- meester van het zwaarst-getroffen Willemstad heeft reeds Provin ciale Staten van Noordbrabant en net ministerie van Binnenlandse 2-aken om steun verzocht en onder de niet-getroffenen werd gister avond reeds gecollecteerd. Op de Veluwe en in Jutfaas. Op de grens van de gemeenten hoevelaken, Terschuur, Zwarte- öroek en Achterveld woedde gis termiddag een windhoos die even eens zware schade aanrichtte. Van een achttal boerderijen werd de 7nn ieen daarvan kwam meter verder terecht. Tiental- ren hooibergen gingen de lucht in, benevens een kippenhok met 200 Barnevelders. Hier werden 180 bomen ontworteld. Een zware ha gelbui trok over Putten, Ermelo en Harderwijk. Er vielen hagel stenen met een doorsnee van 3 a 4 cm. Meer dan 5 cm. groot waren de hagelkeien die gistermorgen om half twaalf tijdens een onweer boven en rond Jutphaas vielen en grote schade veroorzaakten aan de te veld staande gewassen. Van de appel- en perenbomen sloegen de vruchten weg; de kersenoogst ging grotendeels verloren en vele tuin ders hadden zware glasschade. Bliksem sloeg in. Vermoedelijk door bliksem inslag brak omstreeks diezelfde tijd brand uit in de bovenver dieping van het 20 kamers tel lende hotel „De Eikenhof" te Beekbergen. In minder dan geen tijd stond het gehele gebouw in lichterlaaie. De brandweer was machteloos daar de brandput op te grote afstand van het hotel is gelegen en er zich evenmin open water in de nabijheid be vond. Eerst toen tankwagens van de Apeldoornse brandweer waren ge arriveerd kon de strijd tegen het vuur worden begonnen, maar toen was er weinig meer te redden dan de keuken en enkele bergruimten. Van de eigendommen van de gas ten kon niets worden gered; de schade wordt op anderhalve ton geraamd. Het hotel was op beurs- polis verzekerd. Te Olst nabij Deventer sloeg de bliksem in de kapitale boerderij van de heer W. J. Zwartjens aan de Schoolstraat. In korte tijd stond zij in lichterlaaie en de j brandweren van Olst en Deventer konden weinig uitrichten, daar watertoevoer ontbrak. Ook hetl naastgelegen woonhuis van de heer J. W. van Dijk werd een prooi der vlammen. Alles was ver zekerd. Aan de Zuiderdijkweg te Wie ringerwerf werd de kapitale land bouwschuur van de heer F. J. Ampt door de bliksem getroffen. Zjj brandde geheel uit. De schuur was niet verzekerd; enkele land bouwwerktuigen konden worden gered; de schade wordt op een .halve ton geraamd. Generaal Smufs toestand weer ernstig PRETORIA. Generaal Smuts heeft een slechte nacht gehad en zijn toestand was Woensdag weer ernstig, aldus het officiële com muniqué van zijn dokters. In het bijzonder baart de toe stand van zijn hart zorgen. Schout bij nacht Moorman in Nieuw Guinea Volgens een bericht van Radio- Djakarta.is de Nederlandse Staats secretaris van marine, schout-bij- nacht Moorman, Zaterdag in Hol- landia aangekomen, waar hij een bespreking met de marinecom mandant had. Secretaris Stichting van de Arbeid De heer D. W. Ormel, secretaris van het C.N.V. is benoemd tot secr. van de Stichting van de Arbeid in de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer R. A. Jongbloed, die zjjn ontslag heeft aangevraagd. PARIJS Gisterenmiddag kwa men de gedelegeerden van de zes mogendheden (de landen der Be nelux, Frankrijk, Italië en West- Duitsland) wederom op het Franse ministerie van buitenlandse zaken bijeen, om te spreken over het plan tot samenvoeging van de Europese kolen- en staalindustrie. De vader van het plan, de Fransman Jean Momnet, trad als voorzitter op. Hij gaf een uiteenzetting van het Franse plan en men neemt aan^dat hij aan de gedelegeerden een ont werp zal overhandigen van een conventie voor de instelling van een boven-nationaal orgaan voor het beheer van de voorgestelde pool. Een woordvoerder van het Fran se ministerie van Buitenlandse Za- Beroep diende mogelijk te zijn bij een arbitrage-lichaam. Vandaag zullen de gedelegeerden hun indrukken over het Franse voorstel weergeven en de moeilijk- BOEDAPEST Het Hongaarse ministerie vari buitenlandse zaken heeft de arrestatie bekend ge maakt van vijf Franciscaner mon niken en zeven dorpelingen uit Heves, in het Noorden van het land, op beschuldiging van het organiseren van een demonstratie tegen de regering voor de dorps kerk. Onder de gearresteerden be vindt zich de plaatselijke Francis caner kloosteroverste, die er van wordt beschuldigd, dat hij in een preek de mensen heeft aange spoord tegen de regering te de monstreren. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot verho ging van pensioenen met een bij zondere toeslag. Aan de Memorie van Toelichting is ontleend dat de regering er van overtuigd is dat vele gepensionneerden, vooral die met lage pensioenen, ten gevolge van de prijsstijgingen in financiële nood verkeren, zodat naar een weg is gezocht, welke het mogelijk maakt hen althans enige verlich- tjjig van hun zorgen te geven. BOEDAPEST (Reuter). De gezamenlijke katholieke Bisschop pen van Hongarije hebben besloten de regering te vragen onderhande lingen te openen over een overeen komst tussen Kerk en Staat, aldus werd Woensdag te Boedapest mede gedeeld. In een officieel communique, dat door het Hongaarse Persbureau is gepubliceerd en door katholieke kringen te Boedapest bevestigd, wordt verklaard, dat de Bisschop pen een vergadering hebben gehou den. Daarna wendde Aartsbisschop Grosz van het Diocees Kalaocsa zich tot de Minister van Onderwijs en Godsdienstzaken, Joseph Darvas, om deze van het besluit der Bis schoppen op de hoogte te stellen. In het communique wordt ver klaard, dat de Aartsbisschop ver zocht, dat de hoofden van de reli gieuze orden eveneens deel zouden nemen aan de onderhandelingen met de regering en dat minister Darvas beloofde, dat hij het ver zoek zou indienen bij de regering. Dit is de eerste maal, dat het (Van onze weerkundige medewerker) Al hebben we dan al dagen met zomerse, ja zelfs tropische temperaturen achter ons liggen, gisteren begon toch pas offi cieel het Zomerseizoen. En de zomer zette dan ook meteen met veel fanfare in middels onweersbuien en windhozen. Zeer onstabiele lucht, die over ons land stroomde en waarin zich machtige, zogenaamde cumulonimbi vormden, waren de oor zaak van dit onheil. Overigens zullen er geen wolken aan de hemel zijn waar te nemen, die een imposanter indruk maken dan deze torenhoge als steile bergwanden oprijzende wolken massa's. De hoeveelheden neerslag lopen nogal uiteen. Zo meldde Terschelling 11, Leeuwarden 7 en Groningen I mm. regen. Ook voor de komende dagen blijft de kans op onweer bestaan. Boven Midden-Engeland bevond zich gisteren een storing, terwijl ten Zuiden van IJsland reeds een nieuwe nadert. Het is derhalve te verwachten, dat de eerste dagen overal nog regen zal vallen, hoewel de hoeveelheid plaatselijk zeer uiteen kan lopen. Hon Raar se Katholieke Episcopaat officieel te kennen heeft gegeven, dat het onderhandelingen wil be ginnen over een overeenkomst met de Staat. De regering heeft gedu rende verscheidene jaren verzocht om een overeenkomst vooral in de periode vóór de arrestatie van en het proces tegen Kardinaal Minds- zenty. DJAKARTA, 21 Juni. (Aneta). Maandagavond zijn twee plan ters vermoord op de onderneming Tjibuni nabij Bandung in het ge bied van Patuha. Volgens onbeves tigde berichten zouden onderne- mingswachten bij de moord betrok ken zijn, aangezien 14 van de 24 wachten verdwenen zijn. Gistermorgen om half tien be gon in Amsterdam de debarkatie van de troepen aan boord van het Engelse schip „Hellenic Prince". Namens H. M. de Koningin wer den de mannen begroet door ka pitein mr. J. C. Bührmann, na mens de regering door de gene- raal-majoor W. J. K. Baay en namens Prins Bernhard door ko lonel C. F. Pahud de Mortanges. Aan boord van het schip bevon den zich bijna 980 man, voorna melijk behorende tot de lucht- strijdkrachtetn en de Koninklijke Landmacht. Het schip heeft pech gehad, doordat een van de turbines uit viel, zodat de reis langer is ge worden dan werd verwacht. De debarkatie werd bijgewoond door de hoofdlegeraalmoezenier Mgr. H. J. J. M. van Straelen. Mevr. Roosevelt' naar Brussel Mevr. Roosevelt heeft gister morgen in alle stilte Den Haag per auto verlaten, op weg naar Brus sel, waar zij waarschijnlijk enige tijd zal verblijven. Zij is bereid boven de reeds ver leende toeslag op pensioen tot een bedrag van ca. 40 millioen hier voor nog een bedrag van 16 mil lioen beschikbaar te stellen. Hier van zal f 3.750.000 bestemd worden voor het toekennen van een kin derbijslag. en f 12.250.000 voor het verlenen van een toeslag overeen komstig de navolgende regeling, volgens welke met ingang van 1 Januari 1950 aan de gepension neerden, voor zover dezen in de termen komen voor een toeslag ingevolge de zogenaamde Toeslag- wet, een jaarlijkse bijzondere toe slag wordt toegekend van f 90 en aan de overige gepensionneerden van f 50, een en ander met dien verstande, dat de bijzondere toe slag: a. 10 pet. van pensioen en toe slag (en extra-bijslag voor militai ren) niet zal overschrijden; b. te zamen met pensioen en toeslag en extra-bijslag de maxi ma van f 4800 (eigen pensioen), f 2000 (kostwinnerspensioen), f2200 (weduwenpensioen), f2950 (weduwenpensioen militaire oor logsslachtoffers), f 4000 (gezins pensioen), f 500 (wezenpensioen) en f 1000 (volle-wezenpensioen) niet zal overschrijden. Op deze wijze wordt voldaan aan het verlangen van de Kamer om alle gepensionneerden in de verbetering van de toeslag te be trekken en om het verschil in de maxima der weduwepensioenen van vóór 1 Januari 1947 en van die, welke op of na die datum zijn vastgesteld, te verkleinen zonder dat daardoor de onderlinge ver houding tussen de pensioenen wordt verstoord.. Voor de pen sioenen, die met inbegrip van de huidige toeslag en extra-bijslag beneden f 500, respectievelijk f 900 blijven, is een bijzondere toeslag van 10 pet. voorgesteld. heden formuleren, welke naar hun mening overwonnen dienen te wor den. ken verklaarde, dat het ontwerp onder meer zou handelen over: de organisatie en werkwijze van ge noemd orgaan, zijn taak, zijn vol machten, zijn functies en de mid delen om beroep tegen besluiten van het orgaan aan te tekenen. Voor elk der bovengenoemde punten zou een subcommissie be noemd worden. Het Franse voor stel, zo zeide de woordvoerder, giet de Franse plannen in een concrete vorm. Het was echter geenszins de bedoeling dit ontwerp aan de an dere delegaties op te dringen. In zijn uiteenzetting stelde Monnet voor, dat het orgaan verantwoor ding schuldig zou zijn aan een Europees „parlement", waarin alle deelnemende landen vertegenwoor digd zouden zijn. Dit „parlement" zou kunnen bestaan uit afgevaar digden uit parlementen der indivi duele landen. Op een eenmaal per jaar te hou den vergadering zou men een rap port van het gezagsorgaan kunnen bestuderen. Op deze wijze, aldus Monnet, zou het orgaan in hoofd zaak aan een democratische con trole onderworpen zijn. SINGAPORE. Gisteren ver scheen Westerling voor het Hof te Singapore voor een tweede verhoor met betrekking tot het verzoek van de Indonesische regering tot uitle vering. Dit verhoor werd reeds na zes minuten uitgesteld om de in diening van verdere „verzoeken" mogelijk te maken. De magistraat deelde de advo caat mede: „Wij kunnen deze zaak niet blijven uitstellen". De advocaat stemde in, dat zij op 5 Juli wordt voorgebracht, wanneer de datum van het gehele verhoor zou worden vastgesteld. GEEN FILM VAN PASSIE SPELEN TE OBERAMMERGAU De burgemeester van Oberam- mergau, Raimund Lang, heeft be kend gemaakt dat zijn gemeente alle aanbiedingen, zelfs een van 350.000 dollar gedaan door de Amerikanen om de passiespelen te verfilmen, van de hand heeft gewezen. Hij zeide dit op een receptie bij de Aartsbisschop van Müncheri, Kardinaal Faulhaber. Atlantis (burgers) 21 Juni Djakarta-Amsterdam, 21 Juni O. van Guardafui. Castel Bianco (burgers) v. Djakarta n. Amsterdam, 20 Juni N.W. van Perim. Empire Brent (burgers) v. Djakarta n. Rotterdam, 20 Juni Rode Zee. Kota Inten (troepen) in convooi met Sibajak, Dja karta-Rotterdam, 21 Juni Aden. Oranje Djakarta-Amster dam, 20 Juni van Port Said. Willem Ruys, v. Djakarta n. Rotterdam, 20 Juni pass. Perim. Gen. J. H. Morae, v. Dja karta n. Rotterdam, pass. 20 Juni Gibraltar. V.. Te Padua werd Dinsdag de Italiaanse journalist Antonio Meluschi gearresteerd, zo meldt de Daily Herald. Op het politiebureau bleek het tegen hem uitgevaardigde bevel tot in hechtenisne ming 6 jaar oud te zijn. Het was Uitgevaardigd door de Gestapo wegens „spionnage tegen Duitsland". Met dui zend verontschuldigingen heeft de politie Meluschi weer vrijgelaten. MAANDAG MOTIE OVER REGERINGSBELEID LONDEN. De Labourregering zal bij het Engelse parlement Maandag een motie indienen over het plan-Schuman, waarin ver zocht wordt om een uiting van vertrouwen in haar houding, aldus wordt in politieke kringen te Lon den vernomen. Premier Attlee heeft gisteren op een bijeenkomst van de parle- mentsfractie der Labourpartij, naar men meent te weten, het manifest van het partijbestuur over het plan-Schuman besproken. Hij zei, dat de regering zich bij haar onderhandelingen met an dere regeringen niet de handen mocht laten binden door de ver klaring van het partijbestuur, daar het kabinet soms de doctrine moest vergeten, wanneer het met niet-socialistische regeringen on derhandelde. Het is na deze toespraak van Attlee niet waarschijnlijk dat er Labourleden tegen de regering zullen stemmen. VOORZITER VAN DE BOND VAN MOBILISATIE-INVALIDEN De rechtbank te Leeuwarden sprak gistermorgen de 55-jarige voorzitter en propagandist van de Bond van Mobilisatie-invaliden en hun nabestaanden en de stichting „De Nederlandse Soldaat", Pieter de Boer te Drachten, vrij bij ge brek aan bewijs. Veertien dagen geleden eiste de Officier van Justitie wegens ver duistering van gelden in genoemde bond 1 jaar gevangenisstraf (waarvan 4 maanden voorwaarde lijk) met aftrek. VREDE MET DUITSLAND? PARIJS. De Franse regering, aldus wordt uit gezaghebbende bron te Parijs vernomen, zal 3 Juli bij de werkcommissie van de drie grote Westelijke mogendhe den te Londen een memorandum indienen, waarin om de beëindi ging van de staat van oorlog met Duitsland wordt verzocht. Op grond van het ernstige ver loop van de pseudo-vogelpest in enkele gebieden is thans besloten, dat in bepaalde gevallen tot inen ting van het pluimvee zal worden overgegaan. Daar aan deze inenting enkele nadelen zijn verbonden (o.a. duurt het ongeveer 10 dagen na de inen ting alvorens onvatbaarheid op treedt) wordt de beslissing over Dagelijks wordt op de veiling van BovenkarspelGrootebroek, de grootste aardappelveiling in ons land, niet minder dan 600.000 kg aardappelen aangevoerd. Een overzicht van de talrijke bootjes, waarmee de nieuwe aardappelen veilingwaarts worden gebracht. het feit of de pluimveestapel in een bepaalde streek zal worden inge ënt, ter beoordeling van de betrok ken Inspecteurs van de Veeartse- nijkundige Dienst, die inmiddels door de directeur van die dienst zijn geïnstrueerd, overgelaten. Verwacht mag worden, dat bin nen enkele dagen met de inenting zal worden begonnen; de inspec teurs beschikken reeds over een voldoende voorraad entstof. De inenting zal geschieden met zgn. dode entstof. Hieruit vloeien in het algemeen geen nadelen voor de ingeente kippen voort, zoals wel met de levende entstof het geval is. Inenting met dode entstof blijft oök' zonder invloed op de eierproductie. De duur van de onvatbaarheid be draagt evenwel slechts enkele maanden, zodat niet mag worden verwacht, dat één inenting vol. doende is om haar te waarborgen. B(j de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp tot toeken ning van kindertoelage aan gepen sionneerden. Na het tot stand komen van de kinderbijslagwet voor invalidi- teits-, ouderdoms- en wezenrente trekkers moet het redelijk worden geacht aan hen, die over het alge meen van de invaliditeitsverzeke ring zijn uitgesloten, omdat zij uit anderen hoofde van overheids wege voor een pensioen in aan merking komen, een kindertoe lagevoorziening niet te onthouden Laatstgenoemde wet is als uit gangspunt voor het onderhavige wetsontwerp gekozen. De kosten van deze regeling worden, behalve de administratie kosten, geschat op f3 .745.000.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1