VAN HOUTEN Koninklijk Paar kreeg kostbaar paard ten geschenke Boerderij na blikseminslag totaal verwoest Haakon meester DE WERELD VAN HET CIRCUS Alkmaarse politie-voetballers speelden zich naar de eerste klas Zwervend door het wagenpark van circus Strassburger De bere ALKMAAR EN OMSTREKEN Vergadering Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier Badmutsen Zonnebrillen Halve afsluitbomen op overweg Het koninklijk bezoek aan Groningen In Heiligerlee beierden de klokken Pauze in de piste PELS' WIJNHANDEL HAZELNOOT TAART AAT SQECKER Marktberichten Courses te Duindigt 20 varkens en 2 paarden omgekomen PAGINA 2 DONDERDAG 22 )UNI 1950 In de gistermorgen ten gemeen- Iandshuize te Alkmaar gehouden zomervergadering van het Hoog heemraadschap Noordhollands Noorderkwartier herdacht de dijk graaf, Mr. A. F. Kamp in zijn ope ningswoord de overleden hoog heemraad, de heer A. Sluis Jzn., aan wiens nagedachtenis hjj woor den van waardering wijdde. Tot waarnemend dijkgraaf werd i,n de vacature-Sluis door het Dag. Bestuur de heer P. Blaauboer uit Barsingerhorn aangewezen. Blijkens een van Ged. Staten in gekomen schrijven had dit college bezwaar gemaakt tegen de wijze van uitvoering van de op- en afrit bij de Hondsbossche te Petten. Nu het werk eenmaal uitgevoerd was, kon wegens hoge ✓kosten moeilijk meer aan de wens van Ged. de oprit op te hogen worden tege moetgekomen, doeh het college nam er genoegen mee, dat in de cou pure aan weerszijden muren mor den gebouwd, waartussen in geval van nood afsluitingen kunnen wor den aangebracht. In deze geest zal met de wens van Ged. Staten wor den rekening gehouden. Besloten werd tot aankoop van een strook grond te Barsingerhorn van J. Schoorl aldaar met het oog op wegverbetering, kostende f50; evenzo werd besloten tot aankoop van de Grootlimmerpolder van een strook grond van plm 180 ca, voor de verbreding van de Akersloter- weg, voor f25.aan J. Palsma te Egmond aan Zee werd een strookje grond van enkele vierkante meters verkocht voor f28. Aan een gedeelte van de Zijper zeedijk de overgang naar het nieuwe dorp Petten werd de be stemming van Openbare weg gege ven. De 5% loonsverhoging aan het personeel werd ook voor het 2de kwartaal goedgekeurd; tevens werd de 2% gratificatieregeling (vacan- tietoeslag) over 1050 goedgekeurd, alsmede een toeslagregeling op de pensioenen en een wijziging van het Ambtenarenbesluit. Akcrsloterweg Na de oorlog zijn de werkzaam heden hervat aan de weg Uitgeest- Akersloot, welk werk in de oorlog moest worden 'gestaakt en waarvan de kosten aanvankelijk geraamd waren op f517.000.—. Uiteindelijk zullen de kosten echter f532.000 be dragen, gespecificeerd als volgt: drie bruggen: f50.000; Grondwerk en aankoop grond f173.500; funde ring f192.000,kosten wegdek fllO.OOO.beplanting f6.500,in een hiervoor te sluiten lening stelden D. en H. voor tevens de kosten te betrekkent van enkele andere werken, n.l.: overname en verbetering Noordeindermeerdijk f13,000.—kosten stichting dienst gebouw te Petten f34.000.kosten woning ingenieur aan de Hoever- weg te Alkmaar f21.000.De hier voor benodigde geldlening ad f600.000 werd door de vergadering goedgekeurd. De suppl. begr. '49 en de reke ning over '49 werden conform goedgekeurd. Geslaagd ALKMAAR. Aan de Univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor het candidaatsexamen in de geneeskunde de her A. J. van der Grient te Alkmaar. De heer D. P. Tuyn, alhier, slaag de voor het candidaatsexamen medicijnen aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. OPDRACHT VOOR ALKMAAR5E INDUSTRIE ALKMAAR. Namens de Ame rikaanse regering ontving het tech nisch bureau De Vries aan de Koningsweg alhier opdracht van het hoofdkantoor van de Marshall hulp te Parijs voor de installatie van een centrale verwarming in een viertal tentoonstellingsschepen. Deze schepen zijn momenteel bij de scheepswerf Gebr. Veldhuizen te Amsterdam in aanbouw en zullen in het n'ajaar in dienst worden ge steld om de Marshall-hulp in Europa meer bekendheid te geven. Voor onze Alkmaarse industrie, die de modernste installaties kan leveren, het gaat hier om een oliestookverwarming een ver erende opdracht. EXAMENS GEMEENTELIJKE MIDDELB. HANDELSSCHOOL ALKMAAR.. Voor het eerste toelatingsexamen zijn geslaagd: Alfred Bakker. Cornelis Joh. Beentjes, Henk Boerwinkel, Cor nelia Bolk, Johan P. Bos, Wijnanda Anna Bruin. Jacob Cloeck. Jan Dek ker, Jacob Elzas, Dirk Grin, Jan Willem Joosten, Cornelis A. Kuiper, Alberdina v. d. Linden, Arie C. Meyer, Marie L. Meyer, Cornelis Outhoff, Johannes A. Rootring, Sjoerd Sietsma, Annie Stoop, Wie- be Westrup, Nicolaas M. Wielage, allen te Alkmaar; Bernard Joh. Biesheuvel te Nieuwe-Niedorp; Al- bert E. M. Blank te Avcnhorn; In- grid ten Kamp te Castricum; Mare A. E. Driessen te Bergen; Matthijs W. Eecen te Oudkarspel; Leendert de Pee te Sint Maarten; Annelies Tol te Sint Pancras; Johannes P. L. Twisk te Egmond aan de Hoef; Alie Vader te Heerhugowaard; en Robert W. Wemmers te Amsterdam. Eindexamen Rijkskweekschool ALKMAAR. Geëxamineerd 5 candidaten. Geslaagd de dames: N. A. Baken te Winkel, F. A. Bant te Smilde, M. van Beynum te Beets, M. Broere te Enkhuizen, J. A. Pa ling te Alkmaar. CONCERT GROTE KERK ALKMAAR De heer Simon C. Jansen kreeg het verzoek, in het kader van het Holland Festival, het concert van a.s. Vrijdag in de Gro te Kerk, geheel aan Joh. S. Bach te wijden. De organist stelde zijn program ma voor dit tweede „Kaas"-con- cert dienovereenkomstig als volgt samen: Kleine orgel: 1 orgelkoraal „Va- ter unser in Himmelreich"; Grote Orgel: 2 Preludium in Es gr. t.; 3 uit 8 kleine preludia en fuga's a) no. 4 in F. gr. t.. b) no. 8 in Bes gr. t.; 4orgelkoraal: Ich ruf zu Dir Herr Jesu Christ; 5 Passacaglia en fuga in C. De tijden blijven onveranderd, nl. het eerste concert om half twaalf, het tweede concert om half een. He opmaken van een aanbeveling voor de benoeming van een hoog heemraad in de vac. van wijlen de heer A. Sluis Jzn. had nogal wat voeten in de aarde; nadat de twee candidaten, uit de vergadering ge steld, elk tot driemaal toe een ge lijk aantal stemmen hadden gekre gen, besliste hoi reglement ten ■gunste van de oudste. Ook voor de aanwijzing van nummer drie van de aanbeveling waren drie stem mingen nodig, alvorens een der candidaten een meerderheid had. De voordracht ziet er nu als volgt uit: 1. W. Dirkmaat, Alkmaar; 2. J. de Boer, Assendelft; 3. S. Schagen, Beemster. DAN NAAR PROEFNEMING TE HEILOO Het komt nog herhaaldelijk voor dat de afsluitbomen van spoorweg overgangen worden aangereden door automobilisten, die te veel haast hebben. Op overwegen die van ta melijk grote afstanden worden be diend, gebeurt het zelfs wel, dat een auto tussen de neergelaten bo men gevangen komt te zitten. Om met betrekkelijk weinig kos ten aan dit euvel tegemoet te ko men, zullen de N.S. er toe overgaan z.g. halve spoorbomen te plaatsen. Deze bomen sluiten alleen de rech- terweghelft van de rijrichting af, zodat 'n wagen, die onder 'n neer gaande afsluitboom is doorgegiipt, aan de overkant van de rails een vrij veld voor zich vindt. Dezer dagen zullen met een der gelijke nieuwe installatie proeven worden genomen aan de overweg bij de Zevenhuizerlaan te Heiloo. Bij dit soort overwegbeveiliging behoren bovendien rechts en links van de weg rode lichten, die in werking komen 10 seconden voor dat de bomen dalen. Op de bomen worden drie rode reflectoren aan gebracht. Voorlopig worden twaalf overwegen met de nieuwe installa- iAdv.j tie uitgerust. ALKMAAR. Wat maalt men om regen, wanneer men verkeert in de beslotenheid van een circustent? Men heeft dan afgerekend met de wereld, waarin het regenen kan. Men heeft ermee afgerekend, radi caal, zoals wij dat gisteravond hebben gedaan. Wij behoorden 'tot het „hooggeëerd publiek" van circus Strassburger en wij hebben een programma gezien, dat ons honderd procent is mee gevallen. Het heeft geen zin, in te gaan op de onderdelen van dat programma, omdat onze collega's dat vóór ons al gedaan hebben. Wij willen het alleen hebben over de aparte wereld •die de circuswereld is. Zodra men de circustent heeft betre- 3 ai, zodra men de geur van liet zaagsel opsnuift, is men een ander dan men is op alle da gelijkse dagen. Men heeft zijn materiële zorgen voor een paar uur vergeten als men geniet van het verzorgde programma dat circus Strasburger de Alkmaar der te bieden weet. Artisten, variëté-lui van het zuiverste water, ziet men lachend hun sterke toeren verrichten en men weet dat deze mensen, die met zo'n vanzelfsprekend gemak hun wonderlijke dingen doen, jaren lang hebben moeten oefenen voqt zij hun nummer durfden brengen, men weet dat zij nog 'dagelijks moeten trainen, men weet dat de voorstelling, die misschien maar enige minuten duurt, al hun concentratie ver eist. "al hun liefde. En men waardeert dat temeer, wanneer men de prestaties, die de artis ten leveren waarderen k:an. Wat circus Strassburger ditmaal heeft te bieden, aan paardenspel én aan variëté, dat is tot en met verzorgd, daar kunnen jong en oud van genieten. Hebt u Borra GESLAAGD ALKMAAR. De heer J. S. Sc'hagen behaalde gisteren te Den Haag het diploma van vakbekwaam heid als detailhandelaar in werken van edelmetaal, en juwelen. Een mooi succes, daar slechts 12 van 64 candidaten slaagden. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Cornelis P., z. v. P. J. C. Groen en E. Haringa; Petrus J. A., z. v. A. J. Dekker en M. M. Leek; Jan, z. v. J. de Boer en M.de Vries; Johannes C. C., z. v. A. C. Commandeur en E. A. Smit. Gehuwd: G. A.. Overeem en Ma- rijtje Bakker; Pieter Broekhuizen en Johanna van der Schoot; Mij- nardus A. van der Lem en Eli sabeth Bosma; Willem H. Kraaij en Essiena Meijer; Gerrit Verweel en Neeltje Blokdijk. Overleden: Thedorus J. Hout, oud 69 jaar,, gehuwd met C. Th. van Woerden. BEGIN VAN BRAND ALKMAAR. Vanmorgen om streeks half tien werden politie en brandweer gealarmeerd voor een begin van brand in het perceel Stationsstraat 77, bewoond door de heer P. Stam. De politie kon het brandje met een schuimblusappa- raat blussen en de direct daarop volgende brandweer behoefde geen dienst te doen. RIJKSPOLITIE-ELFTAL GEPROMOVEERD ALKMAAR. Dinsdag heeft het elftal van de rijskpolitie, district Alkmaar, te Beverwijk een beslis singswedstrijd gespeeld tegen de Zaanse gemeentepolitie om een plaats in de eerste klasse. In de tweede verlenging van de wedstrijd, waarvan de uitslag 11 was, kon den de Alkmaarse politiemannen nog een doelpunt maken, waardoor zij naar de eerste klasse promo veerden. ALKMAARSE AUTOMOBILIST BIJ BOTSING GEWOND Te Renkum is Woensdag een Amsterdamse motorrijder, die zijn vrouw als duo-passagier vervoerde, door een auto, bestuurd door de Alkmaarse automobilist L. van der W. gegrepen. De motorrijder kreeg een zware hersenschudding, zijn vouw liep een beenbreuk op. De heer L. van der W. kreeg een hoofdwonde. De slachtoffers, die met vacantie in Heelsum en Ren kum waren, zijn allen naar het ge meentelijk ziekenhuis te Renkum vervoerd. De Veilingsbrug is weer gereed BROEK OP LANGENDIJK Na 5 weken is de veilingbrug voor alle verkeer weer opengesteld. Dit betekent een grote verbete ring voor het autoverkeer dat da gelijks van en naar de veiling rijdt. De brug is verbreed en te vens voorzien van een loopbrug voor voetgangers. al eens zien zakkenrollen? Neen? Dan moet u dat beslist gaan zien. Hebt u Elly en Ka- rel Strassburger al met hun paarden zien werken? Hebt u die meesterlijke antipodist ge zien, die met zijn voeten doet wat u en ik niet eens met onze handen presteren? Hebt u die vrouw gezien, die tegen het tentplafond loopt als een vlieg tegen een ruit? Hebt u de beste jongleur van het vasteland zien werken met zijn ballen? Hebt u die olifanten- en die stieren- dressuur gezien en hebt u die menselijke kaatsballen aan schouwd, die zich de Abessijn- se pyramidebouwers noemen en die deze naam ten volle waard zijn? Hebt u dit alles nog niet gezien? Verzuim dan de laatste kans niet en breng nog heden avond een bezoek #an het circus op het Carndaplein. U zult er bepaald geen spijt van hebben. Vraagt u het de kinderen maar, die zich gistermiddag in een uitverkochte voorstelling uitstekend - - - - Een hulde, die op ieder die haar bijwoonde, ongetwijfeld diepe in druk heeft gemaakt tijdens het Koninklijk bezoek aan Groningen, was de aubade der Groningse jeugd met zang en kleppermars gistermorgen. Niet alleen door de massale omvang van deze zang- hulde, maar in het bijzonder door de fraaie tekst der liederen, zoals „Geluckig vaderland", „Ons lied" en „Groningen" van J. Dijkstra, en „Grönnen's laid" van Geert Tcis Pzn. Hierin bezong de jeugd de wondere schoonheid van Gru- no's gouw. Tot de meer spectaculaire 'ge beurtenissen behoorde de tewater lating van de kustvaarder „Mas cotte" in Foxhol. Terwijl de be- drijfssirene loeide en een sport vliegtuigje van Eelde nieuwsgie rig cirkels trok boven het Win- schoterdiep, gleed de boot onder het gekraak der balken zijdelings te water, een ware vloedgolf te gen de oevers werpend. In Heiligerlee, waar de firma der gebrs. van Bergen haar klok ken giet, begeleidde het gebeier van klokken, die in een klokken stoel op de begane grond waren opgehangen, de vorstelijke gasten op hun tocht naar het monument voor Graaf Adolf van Nassau, die als eerste Oranje in de tachtig jarige oorlog voor de vrijheid der Nederlanden het leven liet. INTOCHT VAN DE NIEUWE BURGERVADER OUDE-NIEDORP. De intocht van de nieuw benoemde burge meester Kalb zal. plaats hebben op Zaterdag 1 Juli a.s., aanvangende te Zijdewind, 's namiddags half 2, door het comité van ontvangst, be staande uit de heren W. Kolkman, J. Bakker Sr., J. J. N. de Vries, H. Fijma en A. Bruin. Daarna wordt in optocht gereden naar 't Veld en vervolgens naar het Raadhuis, waar de installatie zal. geschieden. Na de Kostbaar geschenk Een gitzwarte merrie, trillend van emotie en moeizaam in toom gehouden aan een wit halster, vormde het typisch Groningse ge> schenk, dat gisteren aan de ko' ninklijke gasten tijdens hun'tocht door deze provincie is aangebo den. „Wenthila" zal haar naam zijn Ze was onrustig vanwege de be langstelling, en tengevolge van het gerommel, dat volgde op iedere bliksemstraal die de lucht na een piasbui over de „Winthil1 de industrie- en handelstentoon stelling te Winschoten, bleef door klieven. En al trachtten haar ge leiders haar te kalmeren en de neusgaten dicht te drukken, ze kon niet nalaten de toespraak van de heer J. J. Tijdens, lid van het hoofdbestuur der tentoonstelling en bestuurslid van de Ned. Ver- installatie volgt receptie bij Oote- man te- Oude-Niedorp en later bij geamuseerd hebben. Blankendaal te Zijdewind. ALKMAAR Op 20 Juni jl. speelde het Alkmaarse Rijkspoli- tie-elftal te Beverwijk haar beslis singswedstrijd tegen de gemeente politie Zaandam. Met een eindstand 11 werd geen beslissing verkregen, zodat de wedstrijd met 15 minuten moest worden verlengd. Deze verlenging leverde echter geen doelpunten op, zodat ten tweede male met 15 mi nuten verlengd mo®st worden. 'Ge durende dit laatste kwartier wist Alkmaar R.P. het verlossende en beslissende doelpunt te scoren. Aangezien 'hier een promotie en degradatie op het spel stond werd ondanks de afmattende weersge steldheid zeer fanatiek gespeeld. Met deze 21 overwinning pro moveerde Alkmaar R.P. naar de le klasse van de N.P.S.B. (District West), terwijl dit verlies voor Zaandam degradatie naar de 2e kl. betekent. Met een voorzet van Wmr, Ter- maat wist de Wmr. v, Luit door een kopbal het eerste doelpunt te ma ken, terwijl het keiharde overwin ningsschot van een afstand van ruim 15 meter in de uiterste lin- ker-bovenhoek 'pp naam van de Wmr. Jager kwam. De Alkmaarse oranjehemden, die zich in zeer korte tijd naar de le klasse wisten op te werken, ver keerden niet zonder reden in een zekere hoera-stemming. Het bestuur van de Alkmaarse Districtssportveren. hield na af loop met het overwinnende elftal in „De Rustende Jager" te Heiloo nog een korte receptie, waarbij reeds van verschillende zijde ge lukwensen binnenkwamen. De Alk maarse Politiesportvereniging en de S.S.S. te Alkmaar liet deze met bloemen vergezeld gaan. Uitslagen Damlust ZUID-SCHARWOUDE. De zomercompetitie van „Damlust1 leverde de volgende uitslagen: Groep I: Th. de Haas won glans rijk van J. C. Cools; J. Zijp kreeg geen kans tegen P. Beers en moest de punten aan hem afstaan. N. Jol speelde een goede partij tegen Fr. Slot, doch een verkeerde witruil bracht spoedig winst voor Slot. Groep II: J. Zuidscharwoude speel de tegen de sterke speler P. Bekker en wist zowaar remise uit het vuur te slepen. De kampioen H. Glas gaat op 't goede pad voort en bond W. Visser aan zijn zegekar. Groep III: K. v. d. Hoven belooft een beste dammer te worden. Hij speelde, eerst tegen W. Marsmanen wist de punten spoedig binnen te halen. Daarna speelde hij nog tegen J. G. Spijker, die nog steeds op nul staat. UITBREIDING HEERHUGOWAARD-NOORD Het is de firma Stoop aan de Laanderweg alhier, na veel moeite eindelijk gelukt, ook een benzine pomp te plaatsen bij haar pand ge legen aan de provinciale weg. Het is een zo goed als nieuwe pomp, die electrisch wordt bediend. Voor de automobilisten die de lange weg door de kop van Noord-Holland naar Friesland bijna dagelijks af leggen, betekent dit dus een grote verbetering, daar dit een van de weinige stations is geworden langs deze provinciale weg. WIE GEEFT DE OPLOSSING? HEERHUGOWAARD-NOORD Bij de verbouwing van het oude huis van de heer C. Broersen, ge legen aan de Hasselaarsweg, pre cies in de uiterste Oostelijke punt van de gemeente Zuid-Scharwoude, is dezer dagen een vrij grote steen gevonden, van ongeveer 1 voet dik te, waarin de volgende letters voor kwamen C G H I T. Naar ons de voormalige bewoner mededeelde is hij zelf niet op de hoogte met de betekenis dezer letters. Het erf, waarop het pand is gelegen, vormde voorheen een uitstekende punt in de toen nog niet droog gemaakte polder Heerhugowaard (Huygen- waert). Op dit grondgebied zijn nog diverse resten gevonden, waar uit blijkt dat zich daar indertijd stenen bouwsels, kade of sluismu ren of misschien kelderruimten hebben bevonden, Welke oudheid kundige geeft onze lezers een ver klaring omtrent de daar gevonden voorwerpen enz.? Het Nederlandse merk met Wereldreputatie CHOCOLADE PUDDINGPOEDER KOFFIE THEE (Advertentie) vele anderen, die tot de vaste cir cusstaf behoren. Wereldje in het klein Zodra je de grote tent achter je hebt gelaten, ben je opgenomen in een wereldje apart. Maar een éch te wereld, want men kan er met vrijwel alle talen terecht. Geen internationaler bedrijf dan het circus! Het is pauze in de piste, als wij de lege tent binnenkomen. Valesca praat met een der stalknechts over de paarden, die juist hun morgen oefening beëindigd hebben. Miss Cooky wandelt aan de overkant met twee wittebroodjes onder de arm in de richting van haar home en de stalmeester inspecteert de ijzeren kooien, die straks weer zullen worden opgezet voor de middagvoorstelling. Er is een enthousiast meisje, dat haar hele toestelletje leegfilmt om maar mooie circus-opnamen te krijgen en terwijl de Wazzan in hun zwar te mantels en rode fezzen naar buiten lopen, vallen we, letterlijk en figuurlijk, in handen van Bor ra, de Servische artiest. Al gauw maken we, in het Duits, dat hem het gemakkelijkst afgaat, een praatje over zijn werk, sinds 15 jaren al in allerlei cabarets, thea ters en circussen verricht. Gesprek met Borra. Borra is de zoon van een zaken man uit Servië, die in de winkel van zijn vader de zakkenrollers bestreed, die op drukke dagen daar hun slag trachtten te slaan, onder het tentzeil zal horen, en zo Hij bestreed de heren met hun Het is niet gemakkelijk om de weg te vinden tussen de ruim vijf tig wagens, die gedurende vier dagen op het Canadaplein staan opgesteld, als je niet iedere dag deel uitmaakt van de vaste circus troep, zoals onze vriendelijke gastheer, de heer van Doveren, journalist, schrijver en circusman of de Alkmaarder Jaap Best, de administratieve rechterhand van de directie, die ons steeds een trouwe gids is, zodra het tentzeil wordt gehesen. En toch is het, ondanks al die onwennigheid waarmede wij ons tussen de wagens bewegen, angst vallig oppassend niet over een touw of pin te struikelen, iets ver trouwds, dat slenteren van wagen naar wagen, stal in, stal uit. Er heerst een gemoedelijke sfeer, waarin men zich, zodra het geel- blauwe hek achter ons gesloten is, opgenomen voelt. We zien er weer tal van bekenden: Karei Strassburger, die haastig vanuit zijn wagen, met een telegram uit Hamburg, naar de administrateur snelt; Elly Strassburger, de alom tegenwoordige, die ook een oogje in het financiële zeil houdt; de heer Verscheuren, die al tientallen jaren de programma's met zijn karakteristiek: „Hooggeëerd Pu bliek" aankondigt, een titulatuur, die men nooit ergens anders dan eigen wapens en kreeg er zo'n aar digheid in, dat hij zijn kunsten in het publiek begon té vertonen. Zijn eerste optreden in Belgrado was niet gemakkelijk, maar al lengs ging het beter, engagement volgde op engagement en spoedig kreeg Borra opdrachten in heel Europa. Borra, de handige man, is een gezellig verteller als hij op zijn praatstoel zit. En dan kan hij ver tellen hoe hij Spaak bestal, de Koningin-Moeder van België van haar sieraden beroofde; de hele Zwitserse politie bij de neus nam, de Engelse minister van oorlog, Shinwell, van zijn bretels ontdeed en zelfs de koning van Yoego- Slavië, Peter, er destijds tussen nam. Ook Prins Knud van Dene marken behoort tot zijn slacht offers alsmede George Peterson, de Amerikaanse minister van Oor log, die zonder das toch ook een keurige indruk maakte! Kostelijk is het geval, dat zich in 1947 in Wenen afspeelde tijdens een diner, dat generaal Clark zijn geallieerde collega's aanbood. Op een gegeven moment had niemand iets meer, alle bezit bleek gecon- fiskeerd en in de zak van een Russische generaal terecht geko men. Die gaf alles netjes terug, in de hoop op een tweede en betere gelegenheid! En een bezoeker van het Inter nationaal Criminologisch Congres, destijds in Serajewo gehouden, die niets in zijn zakken had om Borra om de tuin te leiden, miste in no time zes knopen van zijn jas! Maar voor hij aan zijn volgen de staaltje toe is gaat de bel, het teken dat de arbeid voor de middag moet beginnen. Dan ne men we afscheid terwijl de ijzeren hekken ratelen en het gehinnik van de paarden zich mengt met het geluid van slaan de deuren achter de tent. De werktijd is aangebroken. van Warmbloedfokkers, telkens te onderbreken met een neurveus gehinnik. Overal werden geschenken aan geboden, grote en kleine, volgens de traditie producten van cultuur en bodem. De belangstelling langs de route was nu en dan overwel digend. Winschoten en Veendam staken verhoudingsgewijs Gronin gen naar de kroon, en daar was bij de terugkomst weer het enthousiasme zo mogelijk nog groter dan bij de aankomst. Geen glimp van het Koninklijk Paar wilde men zich laten ontgaan, en toen de vorstelijke personen het station hadden betreden, bestorm de men zelfs de uitgangen om „eventjes nog" de koninklijke trein te zien vertrekken NIEUWS UIT DE BEEMSTER f 2500,heeft de collecte voor de tocht van ouden van dagen in de Beemster opge bracht. De tocht zal dit jaar op 6 Juli worden gemaakt. De oud jes zullen een bezoek brengen aan Rotterdam, waar de Maas tunnel wordt bezichtigd en een rondvaart gemaakt door de ha vens. De start is vastgesteld op half acht 's ochtends; ongeveer 250 per,sonen nemen deei. Na afloop is er een ontvangst op het Herenhuis. BELGISCHE REGERING ACCOORD MET PLAN BETALINGSUNIE BRUSSEL. De Belgische mi nisters zijn gisterochtend in kabi netsraad bijeengekomen, onder voorzitterschap van de heer Du- vieusart, eerste minister. De raad hoorde een uiteenzet ting van de heer van Zeeland over de onderhandelingen te Parijs en heeft het gesloten accoord inzake de Belgische deelneming aan de komende Europese betalingsunie goedgekeurd. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te DE Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. WISSELEND BEWOLKT DE BILT, 22 Juni 1950 Wisse lend bewolkt en overwegend droog weer. vrij krachtige tot matige Zuidwestelijke wind. Weinig ver andering in temperatuur. De bekende oude klare met zijn bijzonder zachte smaak en pittig aroma, per Literf 5.60 ALKMAAR Telef. 2585 (Adv.) Een groot aantal cliënten genoot van onze en is unaniem van mening dat deze taart slechts door weinigen wordt overtroffen Inderdaad een SUCCES bij ieder FEEST! Ritsevoort 32 Tel. ALKMAAR Chocolaterie Patisserie 30 Tol 00(1 2801 (Adv.) Thuisfront-loterij trekt 30 |uni Naar het K.N.P. verneemt zal de trekking van de grote loterij van Katholiek Thuisfront geschie den op Vrijdag 30 Juni a.s. Tot die datum zijn aan het Hoofdbureau van Katholiek Thuisfront, Ge dempte Burgwal 14 te Den Haag, nog loten verkrijgbaar. De op brengst van deze loterij is, zoals bekend, bestemd voor het werk van Katholiek Thuisfront onder de militairen. ALKMAAR, 21 Juni 1950 Snij bonen 661,07; spercibonen 136— 141; spinazie 1225; postelein 414; peulen 3574; rabarber 411; an dijvie 59, alles per 100 kg; sla 2 3,50; bloemkool IA 1217; I 812; komkommer 818, alles per 100 st. spitskool 7.B0; bieten 1415; wor teltje-s 817; uien 211, alles per bos; aardappelen 20—26; drielingen 15—20, alles per 100 kg aardbeien 1—1,40 p. slof; selderie 34; peter selie 13, alles per bos; asperges 1,25 dik wit; blauw 52, alles p. bos; perzik 2—24; pruimen 213, alles p. stuk. AVENHORN, 21 Juni 1950 Gr. Schot 22,30—23.60; midd. 23—23,90; driel 17.90—19,50; rode 23,10—23,60; kriel 8,109,60; aanvoer 34550 kg. Bloemkool I 1619. BEEMSTER, 21 Juni 1950 Schotse Muizen 21—26; Sch. muizen 13—21; slabonen 100—125; stamsnij- bonen 8095; tuinbonen 10; peulen 3260; doperwt. 1734; Bi. Blauw schokkers 3545; komkommers 8— 19; bloemkool 819; spinazie 1124; sla 23,50; andijvie 413; rabarber 48; rode bieten 1014; bospeen 8 18; waspeen 1418; uien 14; prei 2 6; kruisbessen 15605660; perzi ken 39: aardbeien 4578. W ARMENHUIZEN, 22 Juni. 16.500 kg aardappelen: schotse mui zen 22.50—24.50, grove 20.0020.40, drielingen 17.7020.30, kleine 10.00 11.80, rode eerstelingen 21.30, drie lingen 10.60. NRD.-SCHARWOUDE, 22 Juni. 43.000 kg aardappelen: eerstelingen 21.50—25.30, drielingen 17.50—20.10, kleine 8.60—11.00, rode eerstelin gen 22.5025.90. LANGEDIJK, 22 Juni. 130.000 kg aardappelen, eerstel. 22,3024.90 rode schotten 22.4023,80, doré 22.90, driel. 15.90—19.40, kleine 10.40 12, 2500 kg rabarber 45.20, 600 kg tomaten A 8386, B 8081, 500 never weer ue uuue. rveem rv.ru- stuks bloemkool I 13—14, 600 bos I schen als een vaste dagelijkse peen 11—15. gewoonte. NOORDERHANDBALKRING Door bijzondere omstandigheden gaat de technische dag van de scheidsrechtersvereniging op 25 Ju ni a.s. niet door. De betrokkenen worden verzocht hiervan goede nota te nemen. De datum voor doorgang zal bij nadere kennisgeving worden bekend ge maakt. AANBESTEDING K.l.-GEBOUW SIJHEKARSPEL In café Dan- tuma vond Woensdagmorgen de aanbesteding plaats voor de uitbrei ding van het K.I.-gebouw voor re kening van de Coöperatieve Vere niging voor Kunstmatige Insemina tie „De Vooruitgang". Gebouwd zullen worden vier quarantaine boxen en een garage, welke plaats biedt voor acht auto's Er werden 22 biljetten ingeleverd met de na volgende bedragen; Fa. P. A. Dekker, Warmenhuizen f34.897; fa. Breed, Hoogwoud 35.100; fa. Kievit en Impink, Medemblik 35,100; fa. J. Wester, St. Pancras f 36.000; fa, Gebr. Kaandorp, Heiloo f 36.160; fa. W. Kemper, Warmen huizen f 36.200; fa, Seegers, St. Pan cras 36,314; fa. de Haas en Reek, Alkmaar 37.000; fa, P. Buis, Oudorp 37.600; fa. D. Langedijk, Heiloo 38.200; fa. Gebr. Kuiper, Heiloo 39.700; fa. A. J. de Koning, Spanbr. 39.863» fa. N. Borst, Spanbr. 41.038; fa. A. Groot en Zoon, Lambertsch, 41.850; fa. Huiberts, Spanbroek 41.863; fa. J. de Wjt en Zonen, Wog- num 42.500 fa.G.Kuijpers, Weere 43.200; fa. Gebr. Tuin, 't Zand 45.200; fa. Kuijpers, Aartswoud 48.075;' fa. Wittebrood, Beemster 50.200; fa Koppen, Den Helder 50,470; fa. Bo- beldijk, Sijbekarspel 51.040. De begroting was f 45.000. De gun ning wordt aangehouden. Na gun ning zal het werk worden uitge voerd onder directie van net ar chitecten-bureau C. D. van Reijen- dam en H. J. Hermans te Hoorn Alkmaar. De uitslagen van de gisteren ge houden draverijen te Duindigt lul den: Paulina prijs. Afstand: 2040 m. Prijzendraverij voor paarden, die nog geen f 600,hebben gewonnen. 1 Nandad (J. Ham) tijd: 3.21. Parquita prijs. Afstand; 2120 m. Prijzendraverij voor paarden, die f 600,doeh nog geen f 1.600,— hebben gewonnen. 1 New Vlamingen (J. P. F. v. d. Broek) tijd: 3.23.4. Pasadena prijs. Afstand: 1560 m Serie-prijzendraverij voor paarden, die f 1.500,doch nog geen f 3.000,hebben gewonnen. 1 Juweeltje (E. G. in 't Veen) tijd: 2.18.6. Pommard prijs. Afstand 2020 m. Prijzendraverij internationaal voor paarden, die f 3.000,of meer heb ben gewonnen. 1 Madame B (M. Vergay) tijd; 2.56.4. Primrose prijs. Afstand; 1350 m. Ren voor paarden van 3 jaar en ouder, die dit jaar nog geen f 3.000 hebben gewonnen. 1 Sir Lucifer (A. Montane) tijd 1.26.6. (Advertentie) Acht van de tien mannen en vrouwen boven de veertig zijn vatbaar voor rheumatische pijnen. Dat komt omdat, als die eerste jeugd achter de rug is, de bloedzuiverende organen allengs trager gaan werken. En zo is het dan de hoogste tijd om regelmatig Kruschen te nemen. De zes mine rale zouten van Kruschen hebben een natuurlijke aansporende wer king op die bloedzuiverende orga nen. Naarmate die nu weer op gang komen, krijgen de onzuiver heden in het bloed geen kans meer zich vast te zetten en hun slopende werk te doen. Rheuma tische pijnen maken chagriinig, want ze verstoren uw goede hu meur; op de duur zit ge uzelf en anderen in de weg. Wordt liever weer de oude. Neem Kru- Tjjdens de achtereenvolgende he vige onweersbuien, die Woensdag middag over Salland trokken, sloeg de bliksem op de kapitale boerderij van de heer Zwartjes, Schoolstraat Olst, bij wie de familie van Djjk inwoont. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de boerderij weldra een prooi der vlammen was. De brandweer was spoedig ter de nabijheid. Toen het eindelijk mo gelijk was enkele stralen op hel vuur te richten, was heel de boer derij reeds één puinhoop. De echtgenote van de heef Zwartjes, die ziek te bed lag, kon ternauwernood worden gered en bij omwonenden worden ondergebracht. Op een enkel stuk huisraad na ging heel de inboedel verloren. Twintig varkens en twee paarden kwamen in de vlammen om. Opmerkelijk is, dat één hooiberg op korte afstand van de vuurzee Goed nieuws debat over de (K.V.P.)W( Rutten onder om een beslis hoeverre deze na te gaan, m; gistermiddag n Wesselings ovi Een ander acti discussie kwam van de musicus nist v;ti Santen een herleving van geest. En dat zoiets van het vrije woord helemaal ongehoord (A.R.) nam de waarschijnlijk om N.C.R.V. in het heer Algra vertelde slag bijzonderheden van Santen zorgvi zwegen. Stotijn verdacht van com pathiën, hij had o. tische oproep onde wapens te lossen, heer Algra, die on beschermen tegen het vrije woord, ning ging vergezeld ding van Stotijns de omroep. Niet d gingen maar de had dus het verbant functie en politieke heer Algra vroeg af wat er in landen en Hongarije gebei personen, die de moi ben om b.v. tegen protesteren. Zij zoud ontslagen worden boteur moeten terec Eerder op de midc van Santen (com.) veel te weinig ne! scholen waren, niet-kerkelijke ouc om hun kinderen nele bewaarscholen kregen de kinderen stige vorming en da' zich zelf wel goed voor de heer van dat er op die manie kwam tussen ouders mocht men de kinderzie plaatse, maar er was geen water in behouden is gebleven. VRIJDAG 23 HILVERSUM I 24.00 KRO. 7.00 nieuws, 7.15 gr; morgengebed en litu 8.O0 nieuws en weerl gram.muz., 9.30 watei schoolradio, 9.45 clavec tal, 10.00 amusementsmi gram.muz., 11.00 voor 11.45 amusementsmuziek gelus, 12.03 lunchconce 12.33 mededelingen) 1 zer, 13.00 nieuws en 13.20 amusementsmuziek de vrouw, 14.00 omroi solist, 14.45 cabaret, muziek, 16.00 voor de voor de kinderen, 17. 17.45 piano en orgel mentsmuziek, 18.50 actualiteiten, 19.00 niet geringsuitzending, 19 halfuur, 20.00 nieuws,, wone man zegt er 't zijn koor en het Maastrichts 21.30 actualiteiten, 21 orkest en soliste; in de bouw in liefde", cai avondgebed en liturj 23.00 nieuws, 23.152 foonmuziek. HILVERSUM II VARA, 10.00 VARA, 12.00 P VARA, 19,30 VARA, 22.30 VP 24.00 VARA. 7.00 nieuws, 7.15 ochten gram.muz., 8.00 nieuws richten, 8.18 gram.muz de vrouw, 9.30 gram „Thuis", causerie, 10.05 ding, 10.20 gram.muz., 10 vrouw, 10.45 piano-recital dio-feuilleton, 11.30 orgel 12.00 tenor en piano, 12.31 hngen, 12.33 sportpraat gram.muz., 13.00 nieuws sementsmuziek, 13.45 zar 14.00 kokpraatje, 14.20 14.50 voordracht, 15.10 en soliste, 16.00 filmpr y°°r de jeugd, 17.00 vr; 17.20 muzikale causi nieuws, 18.15 felicitaties de strijdkrachten, 19.00 bocht", 19.15 accorde 19-30 „Op bezoek bij ande serie, 19.45 klankbeeld, richten, 20.00 nieuws 20 spreking, 20.10 twee' piai „De redding der mensel de crisis der huidige culti serie, 21.00 verzoekprogr Ducdalf" 22.00 buitenlam overzicht, 22.15 gram.mi „vandaag", causerie, 22.4! Tvijding, 23.00 nieuws, É-am.muziek. BRUSSEL 324 m.: 12.00 gram.muz., 12.30 v 1232 gram.muz., 13. 13-15 gram.muz., 13.30 voo daten, 14.00 Franse les, roepkoor, 14.45 schoolrac zang en piano, 15.45 oei verzoekprogr., 17.00 nleu godsdienstige uitzending, nospel, 17.50 radiofeuiliet ainn85ed"' opera- GO.25 31-00 filmrevue, 22.30 nieu meuws, 23.05—24.00 gram 484 m.: t,12-45 omroeporkest, 13.01 «.10 operettemuziek, 13.31 16nn'eïl ,14-30 Amerikaans! 18-00. 16.45. 18.30, 19.00 en inofoonmuziek. 19.45 nieu omroeporkest en solisten, mofoonmuziek, 21.30 5,,® filmmuziek, 22.00 2ann kamermuziek, 22.55 23.00-23.35 gram.muziek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2