Nieuw 5 schepen in moeilijkheden Franse regering in gevaar HEATER OGNE ERICAJN kleurling Dr. Plesman maakte plan voor internationale samenwerking Wat gebeurt er bij de Lorelei? s EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORNDEN HELDER, SCHAGEN Ook dr. Plesman heeft een plan Engels bergingsvaartuig sloeg lek op de Haaksgronden Lunshof kwam in hoger beroep Prins Bernhard opende spinnerij Ter nagedachtenis van Amerikaanse journalisten Amerika wil ontwapeningsorgaan Hoofd Volkspolitie overleden Voor werken die wereldeconomie dienen Textielstaking in België voorbij Begin Augustus eenheidsstaat? Brand maakte 16 personen dakloos De overval op de Jockeyclub Bidault stelt vertrouwenskwestie Gaullisten vallen hem af Labour vraagt vertrouwensvotum Nieuwe bevelhebber van V.S. in Europa Inbrekers betrapt op heterdaad Vogelpest in Limburg en Laren G. Recordvangsten bij de haringvloot Scheepsberichten J Economische Unie toch uitgesteld? AKU naar Emmen rievr. Roosevelt op Tholen, de szocht, had de i. voor haar liggen. r de boeken AR DE TROPEN, eofoto's op pakjes thee en Fama. uitstapje zijn onze zijnen jag 24 |uni «J MEELHANDEL )ERIJ g 116, ALKMAAR 3- 23 JUNI AF: lOUND") moet zien om de ;n. Met VAN GEORGE MUR- Toegang 14 jaar. a 8 uur. Zaterdag t.30, 7 en 9.30 uur r matinée sen 11 en 1 uur maf 1.30 uur 'ERS GESLOTEN 13 t.e.m. 29 JUNI: (Nederland-film) roductie, waarin rp belicht wordt. 18 jaar. om 8 uur. Zater- Zondag 2 4.30. 7. iddag 2.30 uur ;ang boven 18 jaar. huil maar niet", zei woon is, dat ik een ik weer op en drink Zon". De goede Kee Verholen bleef een- t van Sjaakie Yzer- over zijn leven. Zo :d de aandacht van stalte in een zwarte niets de kamer bin- was bijna helemaal nde sprak met diepe uw tijd. Ik ben ge- Sta op en volg me", onbekende aan. „Wie ng zo goed!" zei hij - s geloof, dat ik maar Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E.M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is veilig. t nergens (Vondel) s H VAN HEDEN Pagina I Vrijdag 23 Juni 1950 46ste Jaargang No. 11896 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, te), 2046, (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 In de nacht van Woensdag op Donderdag is een Katwijker schokker op de hoogte van de Scheveningse vuurtoren gestrand. De uit drie leden bestaande bemanning wist de kust te bereiken. De harde wind die gistermorgen b.v. de IGodsdiensten op de Wielin gen en voor Vlissingen tot staken dwong heeft in de voorafgaande nacht en ook later op de morgen verschillende kleinere schepen in moeilijkheden gebracht. Om half vier gistermorgen liep de houten motor botter „Aaltje", de Katwijk 66, ter hoogte van de vuur toren op het Scheveningse strand en werd door wind en vloed steeds hoger op de kust gedrongen. De 62-jarige schipper P. Kuyt, stuur man Van der Plas en de 16-jarige lichtmatroos Huig van Beelen, allen afkomstig van Katwijk, wisten zich, tot de borst door het water wadend, in veiligheid te brengen, nadat zij onder voortdurend overkomende stortzeeën reeds anderhalf uur ver geefs hadden getracht de haven van Scheveningen binnen te lopen. Bij gunstig weer zal gepoogd wor den het scheepje weer vlot te krij gen. Het 180 ton grote Engelse ber gingsvaartuig B.P. 41, dat destijds door de Duitsers als herstelbetaling aan de Engelse Marine was over gedragen en nu voor particuliere risico vaart, liep gistermorgen tegen twaalf uur, op weg van Wilhclms- hafen naar Rochester in een storm op de Haaksgronden en sloeg daar lek. Het vaartuig liep ernstige schade op en verspeelde twee van de vier motorsloepen, die zich aan boord bevonden. Het slaagde er in op eigen kracht de reede van Den Hel der te bereiken, waar de sleepboot R.S. 7 van de Koninklijke Marine vastmaakte en het schip de haven van Nieuwediep binnensleepte. Te voren had het loodsvaartuig „Zee- In hoger beroep stond gisteren voor de Haarlemse rechtbank te recht de journalist H. A. Lunshof, die door de Haarlemse kanton rechter was veroordeeld tot een hechtenisstraf van vier weken en ontzegging van de bevoegdheid gedurende een jaar om motorrij tuigen te besturen. Hij werd er van verdacht op 29 Maart j.l. een auto te hebben bestuurd onder zodanige invloed van het gebruik van alcoholische drank, dat hij daartoe niet naar behoren in staat moest worden geacht. Als getuige werd gehoord de heer A. Viruly, die op de bewuste avond een bespreking met L. had gehad. Volgens deze getuige sprak verdachte toen geen wartaal, doch hij kreeg wel de indruk, dat L. wat gedronken had. Hij achtte hem toen wel in staat een auto te besturen maar wenselijk had hij het niet gevonden. De Officier van Justitie eiste bevestiging van het vonnis, waar na de verdediger vrijspraak pleitte. Z. K. H. Prins Bernhard heeft gisteren te Nijmegen onder grote belangstelling, door het overha len van een handle, de nieuwe continu-fabriek van de N.V. Kunstzijde-spinnerij Nijma in be drijf gesteld. De nieuwe continu-spinnerij bevat 6 spinmachines, elk met 200 spoelen. Zij berusten op een procédé, dat thans voor het eerst m Nederland wordt toegepast en behalve een zeer aanzienlijke productieversnelling, ook een be langrijke kwaliteitsverbetering mogelijk maakt. De financiering van de fabriek is geschied uit de 14 millioen, die de directie uit eigen middelen voor investeringen beschikbaar kreeg, o.m. door voorzichtige di videndpolitiek in de afgelopen J»ren. meeuw" reeds twee leden van de zeven koppen tellende Engelse be manning, alsmede de echtgenote van de kapitein van boord gehaald. Schipper B. Redert van de GO 26 uit Goeree bracht gisteren het Poolse jaent „Evro" de haven van Hoek van Holland binnen, dat met vier opvarenden onderweg van Dover naar Kopenhagen, een paar mijl buiten de kust in moeilijkheden was geraakt, averij had opgeiopen, water maakte, en noodseinen had uitgezonden. De motorreddingboot „Bran- daris" van Terschelling bracht een met twee personen bemande en diepgeladen tjalk binnen, die in de West Meep in moeilijk heden was geraakt, en de „Adri- aan de Bruine" deed hetzelfde met het Wieringer vissersvaar tuig Wieringen 105, dat, bemand met twee koppen, bij de Zuid- wal van Terschelling door de storm in het nauw was ge bracht „WILLEM DE ZWIJGER-PRIJS" INGESTELD NEW YORK. Op initiatief van Albert Balink, hoofdredacteur van „The Knickerbocker" hebben een vijftigtal Nederlandse indus triële en zakelijke ondernemingen een som gelds bijeen gebracht voor de instelling van een „Willem de Zwijger-prijs" ter nagedachte nis der veertien Amerikaanse journalisten, die in Juli 1949 op de thuisreis van Indonesië het slachtoffer werden van een vlieg ongeluk. De prijs, bestaande uit een gou den medaille en een bedrag van 2500 dollar, zal jaarlijks worden uitgereikt aan het beste artikel, door een Amerikaan in een Ame rikaans dagblad_ of tijdschrift, in het afgelopen jaar gepubliceerd over een onderwerp, dat een bij drage beoogt tot een beter begrip van Nederlandse problemen en de Nederlandse levensopvatting. LAKE SUCCESS. De V.S. hebben bij de werkcommissie van de ontwapeningscommissie der V.N. een voorstel ingediend, een permanent „ontwapeningsorgaan" in te stellen ter supervisie van de vermindering der bewapening, uitgezonderd de atoombom, door de grote mogendheden. Volgens het voorstel moet dit orgaan de bevoegdheid krijgen de bewape ning der landen te onderzoeken en elke schending van overeenge komen beperkende bepalingen aan de Veiligheidsraad melden. Het nieuwe orgaan zou moeten worden samengesteld uit leden van de Veiligheidsraad. BERLIJN, 22 Juni (Reuter). Dr. Kurt Fischer, het hoofd van de Oost-Duitse volkspolitie, is Donderdagochtend vroeg aan een hartaanval overleden, zo meldt het Oost-Duitse regeringsvoorlich tingsbureau. Fischer, die 49 jaar oud was, had ondanks de adviezen van zijn dokters zijn werkzaamheden voortgezet, aldus de bekendma king. Tenslotte moest hij naar een sanatorium in de Sowjet-zóne worden vervoerd, waar hij thans is overleden. De Oost-Duitse regering heeft een staatsbegrafenis bevolen. 's-GRAVENHAGE. In een toelichting op zijn plan voor internationale samenwerking heeft dr. A. Plesman er gisteren in een conferentie de nadruk op gelegd, dat dit plan niets te maken heeft met plannen als die van Schuman en Stikker. Zijn plan, dat in 1944 ont stond, wil de wegbereider zijn voor het zakenleven en de ondernemingen. Er moeten nieuwe arbeidsvelden komen, aldus dr. Plesman. In dit ver band van de internationale samenwerking, zoals deze in het plan vorm gegeven is, zou den grote internationale werken ter hand genomen kunnen wor den. Dr Plesman wil een instituut van internationale samenwerking scheppen. Daartoe zou in elk land een directeur-generaal voor de internationale samenwerking be noemd moeten worden voor een periode van 7 jaar, omdat stabili teit. noodzakelijk is. De landen verbinden zich voor een periode van 30 jaar. De directeuren-gene raal der aangesloten landen moe ten werken volgens dezelfde in structies, die eerst in onderling overleg gemaakt moeten worden. Zo'n directeur-generaal moet een hoge standing hebben. In rang moet hij gelijk zijn aan een minis ter. Natuurlijk moet hij over geld beschikken. Voor dat instituut van internationale samenwerking moet er een budget zijn, dat uit een vast percentage zou kunnen be staan gedacht is aan 7 procent van het budget van elk land. De bijdrage kan overigens ook voor een deel of geheel in werk zaamheden worden gegeven. De organisatie kan een deel zijn van de V.N. Thans is zulks echter nog niet besproken. Het geld der organisatie zou moeten worden gestoken in inter nationale werken, die onmiddellijk of later rendabel zijn. Daardoor wordt de wereldwelvaart ver hoogd. Dr. Plesman dacht hier aan grote internationale kanalen, een tunnel onder het Kanaal e.d. Voortk wordt gedacht aan de hulp verlening aan onontwikkelde ge bieden, aan een vrijwillige land verhuizing, aan hulp bij grote rampen, aan onderwijs en opvoe ding. Al moet de directeur-generaal een zeer bijzondere en meer sta biele plaats kunnen blijven inne men, hij kan afgezet worden, in dien 2/3 deel der volksvertegen woordigers daartoe besluit, of in dien 2/3 van de directeuren-gene raal van mening is, dat een der directeuren-generaal niet kan aanblijven. Dr. Plesman merkte op, dat dit plan bemiddelt in practische aan gelegenheden. Het bemoeit zich niet met de politiek. Hij bevestig de, dat hiermee ook een deel van de souvereiniteit wordt weggeno men. BRUSSEL. Op een gistermid dag gehouden bespreking tussen de minister van Economische Za ken, Eyskens, en afgevaardigden van arbeiders en werkgevers in de textielindustdie is men tot een accoord gekomen. Op grond hier van zullen de arbeiders in de tex tielindustrie, die vier weken gele den het werk neerlegden, aan staande Maandag het werk her vatten. DJAKARTA, 22 Juni (Aneta). De eenheidsstaat zal, indien er zich geen bijzondere tegenslagen voordoen, begin Augustus een feit zijn, aldus een mededeling van de voorzitter van de gemengde com missie voor het overleg tussen de R.I.S. en de Republiek Indonesië, prof. Supomo. Aan het eind van Juni zal de commissie gereed zijn met het ontwerp voor een grond wet, dat daarna zal worden aan geboden aan de regeringen van de R.I.S. en de R.I. Hierna volgt een behandeling in de parlementen, waarvoor naar verwachting ongeveer een maand nodig zal zijn. Gistermorgen om half elf is brand uitgebroken in de voor malige marechausseekazerne te Enschede, welk gebouw sedert geruime tijd werd bewoond door drie gezinnen en een alleenwo nende vrouw. De brandweer be streed het vuur met zes stralen en wist de brand tot de zolder verdieping te beperken. Deze brandde geheel uit. In totaal zijn 16 personen .dakloos geworden. OOK VIERDE DADER GEPAKT De vierde dader van de over val op de Jockeyclub in Den Haag, gepleegd op 24 April van dit jaar, is gearresteerd. Het is een zekere W. H. van der W., geboren in Bandung, die er ook van wordt verdacht te zijn be trokken bii een aantal taxi-over vallen, de laatste tijd gepleegd. Van der W. is gisternacht aan gehouden in de Warmoesstraat te Amsterdam, door de centrale recherche, die daar dagenlang op de loer had gelegen, omdat men gegronde redenen had aan te ne men, dat hij daar zou komen. De man heeft bij het eerste verhoor een volledige bekentenis afge legd ten aanzien van de overval in Den Haag en die op de taxi's. PARIJS, 22 Juni (Reuter). De Franse premier, Bidault, heeft de vertrouwenskwestie gesteld, nadat de nationale vergadering te gen de wil der regering in een socialistisch voorstel tot verho ging der ambtenarensalarissen had goedgekeurd. De minister van Financiën Petsche, verklaarde, dat het voor stel strijdig was met de wet van Januari waarbij de maximum- cijfers der begroting van dit jaar werden vastgesteld. Over de vertrouwenskwestie zal Zaterdagochtend gestemd worden Volgens deskundigen zou de uit voering van het socialistische voorstel de regering ongeveer drie milliard francs kosten in het lo pende begrotingsjaar en in het volgende tien milliard. Bidault, die een krachtig beroep op de Kamer deed, verklaarde, dat de verschillende eisen tot loons verhoging vaak gerechtvaardigd waren. Het was echter de plicht van de regering te zeggen wat mogelijk was. De aanvaarding van het socialistische voorstel zou be tekenen, dat men een hypotheek op de volgende begroting zou ne men en hiertoe had men niet het recht. De socialisten hebben tot nu toe doorgaans met de regering waarin zij niet vertegenwoordigd zijn, medegestemd. Er bestaat echter groot gevaar, Deze foto toont u de windhoos die Woensdagmorgen over hef Westelijk deel van Noord-Brabant trok op het ogenblik dat zij zich boven het Hóllands Diep bij Willemstad bevond. dat Bidault's regering Zaterdag ten val wordt gebracht. Oppositie tegen het plan-Schu- man was een der factoren van de revolte tegen de regering. Enige radicale gematigde en rechtse afge vaardigden, die het met de rege ring eens zijn met betrekking tot de kwestie der ambtenarensalaris sen, stemden tegen de regering, omdat zij hetzij gekant zijn tegen het plan-Schuman, hetzij de wei gering van de regering om meer inlichtingen over het plan te ver strekken afkeuren. De Gaullisten hebben Donder dagavond verklaard, dat zij de regering Zaterdag om politieke redenen niet zullen steunen. In dien Bidault Zaterdag wil winnen, moet hij practisch alle afgevaar digden der andere partijen, met inbegrip van de vijftig tot zestig Gaullisten, verenigen tegenover de socialisten en communisten. TWEEDAAGS DEBAT OVER PLAN SCHUMAN LONDEN, 22 Juni (Reuter). De Britse regering heeft heden besloten het Lagerhuis te verzoe ken het door haar ingenomen standpunt ten opzichte van het plan-Schnman goed te keuren. Dit verzoek staat gelijk aan een ver trouwensvotum. De ministers besloten, dat de regering een amendement zal in dienen op de conservatief-liberale motie, waarin wordt gevraagd, dat Engeland aan de zes-landenbe sprekingen te Parijs over het plan- Schuman zal deelnemen. Het regeringsamendement vraagt om goedkeuring van de houding die de regering heeft ingenomen. Het kabinet heeft tevens beslo ten het debat over het plan- Schuman, dat Maandag begint, te verlengen tot Dinsdag 19 uur, daar een groot aantal parlements leden het woord wil voeren. Churchill zal het debat openen. Indien de regering zal worden verslagen, zal zij bijna zeker moe ten aftreden. Het kabinet ver trouwt echter op een overwinning, verzekerd als het is van de bijna volledige steun van de Labour - fractie in het Lagerhuis. WASHINGTON. President Truman heeft luitenant-generaal Manton Sprague Eddy benoemd tot opperbevelhebber van de Amerikaanse troepen in Europa. De president heeft de senaat ver zocht de benoeming goed te keu ren evenals het ontslag met rang verhoging van generaal Hübner als zodanig. De 58-jarige luitenant-generaal Eddy was bevelhebber van de ne gende infanteriedivisie in 1943 in de campagne in Tunesië en Sici lië en de bevrijding van Frankrijk in 1944. In Augustus 1944 nam hij het bevel over van het twaalfde Ame rikaanse legercorps en leidde de operaties in Duitsland en Luxem burg. DE VERBLIIFPLAATS VAN KARDINAAL MINDSZENTY WENEN, (K.N.P.). Een Hon gaarse vluchteling, die erin is ge slaagd uit zijn gevangenis te ont snappen en Wenen te bereiken, heeft interessante mededelingen gedaan over de methoden van de Hongaarse regering om de ware verblijfplaats van Kardinaal Mindszenty geheim te houden. Zoals hij vertelde, wordt in drie verschillende Hongaarse gevange nissen één cel bijzonder scherp bewaakt en van alle drie cellen wordt als bewoner Kardinaal Mindszenty opgegeven. Volgens de Hongaarse vluchte ling wil de regering alles in het werk stellen om te verhinderen, dat er nauwkeurige berichten over de gezondheid of de verblijfplaats van de Kardinaal bekend worden. BIJ BRANDKAST MET f 23.000.- Aan het doortastend optreden van twee Amsterdamse politieagen ten is het te danken, dat een inbre kerskoppel, een 25-jarige timmer man en een 27-jarige constructie bankwerker, op heterdaad konden worden betrapt bij het forceren van een brandkast in het veiling gebouw „Odeon" aan het Singel te Amsterdam. De inbrekers waren Dinsdag tegen 7 uur in het gebouw binnengedrongen en hadden de in een der lokalen staande brandkast reeds aan enige bewerkingen on derworpen. Zo was de kast van haar voetstuk gelicht, gekanteld en er zat al een gat in gebrand. Beide heren waren zozeer in hun werk verdiept, dat zij het binnentreden der politiemannen niet eens hadden bemerkt. Zij werden prompt inge rekend. In de brandkast was onder meer een geldsbedrag van f23.000.op geborgen. AMERIKAANSE OPLEIDINGS SCHEPEN IN AMSTERDAM Gistermiddag om vier uur arri veerden in de grote sluis te IJmui- den de Amerikaanse opleidings schepen „Eagle" en „Campbell", die een 8-daags bezoek aan de hoofdstad zullen brengen. Op beide schepen bevinden zich in totaal 220 cadetten. De „Eagle" is dé vroegere Duitse driemastbark „Horst Weasel", dié door de Ame rikanen wordt gebruikt als oplei dingsschip voor de koopvaardij. De „Campbell" is een omgebouw de destroyer. Om half acht gisteravond meer den de schepen aan het Stenen Hoofd te Amsterdam. GENNEP Te Ottersum is op hetbedrijf van de landbouwer K. vogelpest geconstateerd. Nadat 90 dieren waren gestorven heeft men de rest van de kippenstapel (totaal ongeveer 200 stuks) verbrand en verder de gebruikelijke veiligheids maatregelen getroffen om de ziekte te localiseren. In Laren (Geld.) heeft zich een tweede geval van vogelpest voorge daan, thans in de pluimveestapel van de heer H. J. Bouwmeester, Zijn 300 kippen werden afgeslacht. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft de haringvloot, die op het ogenblik op de z.g. Fla- dengronden vist, op 58 graden 50 minuten Noorderbreedte de groot ste vangsten gemaakt sinds het be gin van de nieuwe teelt. De Kat- wijkse vloot haalde zelfs gemiddeld 28 kantjes per schip boven water. Verwacht wordt, dat dit niet zal nalaten invloed op de prijs van de Hollandse Nieuwe te hebben. Borneo, Djakarta-Amster dam, passeerde 21 Juni Gibraltar. Dorsetshire (burgers) Dja karta-Amsterdam, pass. 21 Juni Kaap Bougaroni. Castelbianco (burgers) v. Djakarta n. Amsterdam, passeerde 21 Juni Elba- cape (Rode Zee). Fairsea (troepen) Djakar ta-Rotterdam, passeerde 21 Juni The Brothers (Rode Zee) Kota Inten (troepen) Dja karta-Rotterdam, 21 Juni om 22 uur van Aden. Sibajak (troepen) Djakar ta-Rotterdam, 21 Juni om 14.30 uur van Aden. Willem Ruys, Djakarta Rotterdam, 21 Juni in de Rode Zee ter hoogte van Djedda. General Mac Rae (troepen) Djakarta-Rotterdam, he den 23 Juni in de loop van de morgen te Hoek v. Holland. Ontscheping he denmiddag 14.00 uur in de haven van Rotterdam. Tijdens hun bezoek aan de provincie Groningen namen H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard bij de klokken gieterij van Gebr. van Bergen te Heiligerlee met belangstelling de klokjes in ogenschouw, die hun voor de prinsesjes werden aangeboden. BONN (Reuter). In de afge lopen dagen hebben communis tische bladen de westelijke geal lieerden er van beschuldigd voor bereidingen te treffen voor het opblazen van de Lorelei, om daar door de Rijn te blokkeren en het Midden Rijndal onder water te zetten, met het doel een eventuele Sowjet-Russische aanval op te houden. In een verklaring van de Franse Hoge Commissie die gisteren werd uitgegeven wordt gezegd, dat het nemen van militaire maatregelen langs de weg, waar de legenda risch Lorelei-rots, nabij Bingen in de Franse zóne ligt, geschied inge volge intergeallieerde besluiten. De verklaring spreekt van voor zorgsmaatregelen op belangrijke punten op de hoofdwegen, niet alleen in West-Duitsland, maar ook in Frankrijk en andere West- Europese landen. Deze maatrege len zijn van zuiver defensieve aard én kunnen geen gevaar voor de Duitse bevolking met zich meebrengen. De technische voor zorgsmaatregelen, die bij de Lore lei worden genomen, kunnen daar om niet het belang hebben, dat er door bepaalde kringen op zeer zwakke gronden aan wordt ge hecht. In het bijzonder de veron derstelling dat de geallieerden van plan zijn een blokkade van de Rijn te veroorzaken is geheel on zinnig en ongegrond, aldus de ver klaring. (Eigen bericht) Naar wij uit Belgische bron ver nemen zou het in werking treden van de Economische Unie voor lopig zijn uitgesteld. Zou aanvankelijk deze Unie in gaande 1 Juli a.s. van kracht wor den: de ministeriële Parijs confe rentie zou wijziging in dit pro gramma hebben gebracht. Op deze conferentie is nu besloten dat de ministers van België, Luxemburg en Nederland begin Juli opnieuw bijeen zullen komen. Aan het souper van de Neder landse Mij van Nijverheid en Han del heeft de Commissaris van de Koningin in de provincie Drente, dr. baron de Vos van Steenwijk, medegedeeld, dat gisteren bericht was ontvangen dat de AKU-indus- trie zich officieel in Drente zal vestigen. Men herinnert zich het bericht van ons blad waarin wij reeds een officieuze mededeling deden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1