Nieuw I Ver. Staten bevelen MacArthur Zuid-Korea te steunen Regering-Bidault verslagen Heiligverklaring Maria Goretti J motorrijwiel ALKMAAR K)RN ig 25 Juni a.s.: .LIG DANSEN bij BONTJE Music Boys" iSSEN SPUITEN ïnstr. 13, Alkmaar „De Tijdgeest" en KRATTEN e I met hulpmotor - V erhuurinr ichting TE MISSEN: ntiusvereniging Buitenkansje 100RN T LANDSTAD" RD. HOLLAND EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Koreahet teken aan de wand Een gevaarlijke lont bij het kruitvat Veiligheidsraad gelast vijandelijkheden te staken Ernstig auto-ongeluk onder Abcoude Grootse plechtigheid op plein van St. Pieter Regering struikelde over nieuwe voorstellen salarisregeling ambtenaren 3 ton hagelschade in Brabant Scheepsberichten Brits vliegtuig verongelukt liet nodig, vooral vroegtijdig. TELEF. 3100 rkoop Stalling Verhuur an 't Zaanse Dansork.: Aanvang 4 uur {RINK EN KEET. HOORN s Vakman) DIJK TELEF. 383 voorraad leverbaar CANTIE huurt dan een /EEK. en Uitenbosstraat 114 - ALKMAAR LEDIKANTEN 1- en 2- :ns aanbevolen. Wij halen JÜ voorbaat dank, namens prachtig boekwerkje J. E. v. Dierendonck. r leerzaam met talrijke cti*atiec /AN PRIJS VERLAAGD 5TEL NOG TIJDIG BIJ AAFSINGEL 59, HOORN etaaJd DETAILH. IN BRANDST r. Met grote vlammen- lort. Het geheel zag er r fort. _,Ik schijn toch Enfin, nou ik hier toch in een kijkje gaan he- ioe die smakker het ibeltje heb geslagen!" af en zag, dat er een gloeiende letters ge- oor zondaars en aan- oegang zonder zwarte naken," mompelde de lur, bonsde er met zijn -Tela, daar binnen! Doe :in stalen luikje in die vel zijn kop door naar Wie ben jij? Wat mot gestorven smid. Mijn /erholen. J. J. F. Ver- )LSJAK," antwoordde Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 et. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f4. familieberichten 20 ct., resp. 30 et. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noo?derbank; Nederl. Credietbank HET EE/T Buiten God, is 't nergens veilig. (Vondel) Pagina 1 Maandag 26 Juni 1950 46e Jaargang No. 11898 Kantoren: HOORN, Draafeingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Riteevoort 56. teL 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 Zo mag zonder overdrijving de situatie worden genoemd, welke gisterennacht is ontstaan, toen het communistische be wind in Noord-Korea, voor de gehele wereld volkomen ver rassend, zonder enig ultimatum aan de Zuid-Koreaanse regering de oorlog verklaarde met de bij de dictatuurstaten bekende ge woonte, om daarna onmiddellijk over het gehele front tot een aanval over te gaan. Hoe ernstig deze nieuwe strijd in het Verre Oosten is, wordt wel duidelijk bewezen door het feit, dat president Truman zijn vacantie heeft onderbroken en naar Washington is terugge keerd en dat de Amerikaanse regering, onmiddellijk, nadat deze nieuwe communistische agressie bekend werd, de Veilig heidsraad Zondag in een spoed zitting heeft bijeen geroepen, om de daardoor ontstane situatie één die een ernstig gevaar schept voor de wereldvrede, on der ogen te zien. De Amerikaanse woordvoer der, die daarbij als eerste woordvoerder optrad, heeft in duidelijke termen Moskou be schuldigd, deze oorlog geprovo ceerd te hebben. Trouwens, daarover zal wel bij geen enkel redeiyk denkend mens twijfel bestaan. Het communistische bewind in Noord-Korea is niet anders dan een vasalstaat, door Moskou in het zadel geholpen en toen de Russen het vorig jaar de bezetting van dit Japans ge bied ontruimden, is er voor ge zorgd, dat een groot en modern gewapend rood leger achter bleef, dat zij daarna geheel van de meest moderne wapenen heb ben voorzien. Een dergelijk communistisch leger achtten zij een betere waarborg voor de verdediging van de Russische belangen, dan een regering gevormd op de ba sis van algemeen kiesrecht, waarop de Amerikanen, die Zuid-Korea bezetten, steeds hadden aangedrongen. De Ame rikanen hadden het voorbeeld gegeven en een vrije algemene verkiezing georganiseerd, waar bij de communisten nog geen vüf procent van de stemmen kregen. Ook deze ervaring zal de Russen niet geprikkeld heb ben dit voorbeeld te volgen, maar zij benoemden een aantal trouwe communisten in de re gering van Noord-Korea, en zorgden er voor, dat deze een sterk leger kreeg, dat door Rus sische officieren werd geleid. Helaas hebben de Amerikanen dit voorbeeld niet gevolgd, zij organiseerden alleen een poli- tieleger en ofschoon Zuid.Korea 20 millioen inwoners telt en Noord-Korea maar 10 millioen, is het Noorden militair veel ster ker en kan de uitslag omtrent de gisteren Uitgebroken oorlog niet twijfelachtig zyn, als de Zuid-Koreanen geen hulp krij gen. Korea, een schiereiland van 240.000 km2, tegen Nederland maar 35.000 loopt vanuit de Noord-Chinese kust tot bijna aan Japan, waarvan het Zuide lijk deel maar door een smalle straat de Straat van Korea gescheiden is. Dat dit land stra tegisch voor China en Japan van grote betekenis is, laat zich begrijpen. Vandaar dan ook. dat Japan onmiddellijk na de Rus sischJapanse oorlog, n.l. in 1910, tot de bezetting van Ko rea overging en het vast in han den had, tot de capitulatie in Augustus 1945. De Russen, die in het aller laatste stadium aan de oorlog tegen Japan deelnamen om ook hun deel in de buit te krijgen, bezetten onmiddellijk Korea. Maar de Amerikanen wilden onder geen beding deze bezet ting erkennen, omdat Rusland daardoor een geweldige strate gische positie kreeg tegenover Japan en de Russen waren ge dwongen een deel van Korea aan de Amerikanen af te staan. Een compromis werd gevon den door een volkomen kunst matige scheiding van het land in twee delen, waarbij de Rus sen het Noordelijk deel boven de 38ste breedtegraad bezet hielden en de Amerikanen het Zuidelijke deel, dat verreweg het dichtst bevolkt is. Blijkbaar hebben de Russen nu een po ging gewaagd om het begeerde gebied, dat in 1945 hen ontging, weer in handen te krijgen. Door deze oorlog, zoals de Ameri kaanse vertegenwoordiger giste renavond zeide, reeds lang in 't geheim te hebben voorbereid. Voor Amerika staan hier na tuurlijk grote belangen op het spel, niet alleen omdat het af staan vgn Korea een belangrij ke strategische versterking zou betekenen van Rusland in het Verre Oosten, maar een ernsti ge bedreiging voor Japan en ook voor de Ver. Staten; maar het geldt hier ook een prestige kwestie. Zou Amerika voor de ze brutale gewelddaad van Rus land capituleren, dan is het zijn laatste greintje prestige in het Verre Oosten kwijt en is er geen land dat nog langer op Amerika kan vertrouwen. Nog meer dan het behoud van Ber lijn voor Europa, is het behoud van Korea voor Washington een kwestie van „to be or not to be" dat heeft de Amerikaanse woordvoerder in Lake Success ook niet onder stoelen of ban ken gestoken. Trouwens het feit, dat de Amerikaanse rege ring gisterenavond nog gene raal Mc Arthur opdracht heeft gegeven al het beschikbare oor logsmateriaal uit Japan naar Zuid-Korea te sturen, bewijst weL dat de Ver. Staten bereid NOORD EN ZUID KOREA IN GEWAPEND CONFLICT Gistermorgen maakten de radiobericJitcn over de gehele wereld bekfend, dat de legers van de Noord-Koreaanse Volksrepubliek Zuid-Korea waren binnengevallen. Volgens de eerste mede delingen uit Seoel, de hoofdstad van Zuid-Korea trokken om 4 uur plaatselijke tijd troepen uit Noord-Korea de grens over die gevormd wordt door de 38ste breedtegraad. Later op de dag nam de stroom van berichten toe en bleek, dat de spanning in de internationale politiek in ernstige mate was toegenomen. In vrijwel alle hoofdsteden ter wereld was het uitgebroken gewapende conflict het gesprek van de dag. Op verzoek van de V.S. werd Zondagavond een speciale zitting van de Veiligheidsraad belegd, die na het aanbrengen van kleine wijzigingen een Amerikaanse resolutie aannam, waarin verzocht wordt om het onmiddellijk staken der vijandelijkheden en de autoriteiten van Noord-Korea verzocht wordt haar troepen op de 38ste breedtegraad terug te trekken. Aan de commissie der V.N. voor Korea werd gevraagd, haar oordeel over de toestand zo spoedig mogelijk volledig kenbaar te maken en de Veilig heidsraad op de hoogte te houden van de uitvoering der resolutie. Op alle leden van de Raad wordt in deze resolutie een beroep He- daan de V.N. alle hulp te ver lenen bij de uitvoering dezer reso lutie en zich te onthouden van het verlenen van hulp aan de Noord-Koreaanse autoriteiten. De Sovjet-Unie, die de zittingen van de Veiligheidsraad boycot, omdat China hier door een nationalist vertegenwoordfgd is, was niet. vertegenwoordigd. 'Joego-Slavië steunde alleen dat deel Van de resolutie, waarin om het staken der vijandelijkheden wordt ver zocht. De overige leden stemden allen voor. De Veiligheidsraad had voor zich een telegrafisch overge bracht rapport van de commissie der V.N. voor Korea, waarin ge zegd wordt, dat de aanval „het karakter aanneemt van een vol ledige oorlog en het handhaven van de internationale vrede en veiligheid in gevaar kan bren gen". Volgens het telegram van de commissie uit Seoel zijn het schiereiland Ongin, het gebied van Kaesong, Tsjoentsjon en de oost kust de voornaamste punten van aanval. Eerste veroveringen Volgens de eerste van verschil lende- zijden ontvangen berichten over de gevechtshandelingen zijn Ongjin, 150 km ten noordoosten van Seoel, door de Noord-Ko- Op de Amsterdamse straatweg onder het dorp Abcoude gebeurde Zondagmorgen een zeer ernstig auto-ongeluk. Een lijndienst van de N.V.Ned. Buurtspoorwegen Mij. kwam in hevige botsing met een luxe auto. De 4 inzittenden, 2 dames en 2 heren, werden ern stig gewónd. Het verkeer naar Utrecht onder vond hiervan ernstige vertraging. zijn de handschoen op te nemen, welke Moskou, via Korea, 'hen toewerpt. Intussen heeft ook de Veilig heidsraad gisterenavond met 9 tegen 1 onthouding, die van Joe go-Slavië Rusland bleef af wezig een vrij krachtige Amerikaanse resolutie aangeno men, waarbij de regering van Nrd.-Korea gesommeerd wordt, de vijandelijkheden direct te staken en zijn troepen achter zijn grenzen terug te trekken. Tegelijk heeft de commissie van de Veiligheidsraad, die in Ko rea altijd aanwezig was, om 'n oogje in het zeil te houden, op dracht gekregen voorstellen te doen, welke nodig zouden z;jn, als de Noord-Koreanen de reso lutie van de Veiligheidsraad aan hun laars lappen. De Ame rikanen hebben intussen op dit resultaat niet willen wachten, maar sturen reeds onmiddellijk allerlei wapenmateriaal naar Zuid-Korea. Deze feiten wijzen er wel heel duidelijk op, dat de Ver. Staten niet voornemens zijn voor deze nieuwe gewelddaad van Rusland op zii te gaan. Wil Rusland hier toch door zetten, dan weet het nu reeds vrij duidelijk, wat de gevolgen zijn. Intussen wordt uit dit gebeur de in Korea wel weer heel dui delijk bewezen, waar de oor logsophitsers huizen en van waar de vrede in de wereld voortdurend bedreigd wordt. Allerlei pseudo Russische vre- descomité's kunnen deze ver ontrustende mentaliteit der Rus sen niet meer camoufleren. reaanse troepen veroverd. 32 km ten noorden van Potsjon hebben 20 schepen troepen aan land ge zet. Elders trekken guerillaforma- ties zich samen. In een overzicht van de operaties van Zondag ver klaarde kolonel Mahoney, waar nemend chefstaf van de Ameri kaanse militaire adviesgroep in Zuid-Korea, dat al het gebied ten westen van de rivier de Imjin, die de 38ste breedtegraad ten noorden van Seoel snijdt, de Noord-Ko reaanse strijdkrachten in handen KOREA DE NIEUWE STAAT IN AZIË is gevallen. De voornaamste zone van activiteit, aldus kolonel Ma- hony, is het gebied van Moon- San. Voor de poort van Seoel Volgens een telefonisch door gegeven bericht, dat het bureau van de Zuid-Koreaanse regering te Tokio Zondagavond bereikte, hebben de Noord-Koreanen vaste voet gekregen aan de andere zijde van de Imjin, de laatste natuur lijke verdedigingslinie voor Seoel. Hierbij zouden de Noord-Korea nen 90 tanks ingezet hebben, waarvan 10 buiten gevecht wer den gesteld. Alle treinen naar het noorden zijn vol met Zuid-Ko reaanse troepen. Truman van vacantie terug President Truman heeft een korte vacantie te Kansas City onderbroken en zich naar Wa shington begeven. Generaal Omar Bradley, voorzitter der gecombineerde stafchets, heett de belangrijkste militaire auto riteiten bijeengeroepen voor spoedbesprekingen. Na verschillende besprekingen op het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, die door minister Acheson gepresideerd werden en onder meer werden bijgewoond door Frank Pace, minister van het leger, en gene raal Lawton Collins) chefstaf van het leger, werden besluiten ge nomen over de te nemen maat regelen. Opdracht aan McArthur De Amerikaanse regering heeft generaal Douglas McAr thur opdracht gegeven, ,,alle beschikbare wapenhulp met spoed van japan naar Zuid- Korea te zenden, dat bezig is een inval van de Noord-Ko reaanse volksrepubliek af te slaan". Volgens Louis Johnson, de Ame rikaanse minister van defensie, zullen de Zuid-Koreaanse strijd krachten sterk genoeg zijn om de aanval "uit het noorden af te slaan, tenzij de aanvallers „hulp van buiten" krijgen. In het telegram van de com missie der V.N. voor Korea wordt gesproken van „vier vliegtuigen van het Russische Yak-type, die vliegvelden van de militaire en burgerluchtvaart buiten Seoel aanvielen, vliegtuigen vernietig den, benzinetanks in brand sta ken en jeeps aanvielen". De Ame rikaanse missie schat de grootte der Noord-Koreaanse troepen op 100.000 man. Het Zuid-Koreaanse leger is 95.000 man groot. Evacuatie van Amerikaanse burgers Brigade-generaal J. Crabb, plv. chef luchtoperaties van de Ame rikaanse bezettingstroepen in Japan, heeft heden medegedeeld dat de Amerikaanse luchtmacht Maandag zal beginnen met zich te Seoel bevindende Amerikaanse burgers weg te voeren. De Ame rikanen zullen worden wegge bracht in transportvliegtuigen, die door jagers zullen worden gedekt. Men meent, dat zich in Zuid- Korea in totaal ongeveer twee duizend Amerikanen bevonden. Nederlands commentaar Welingelichte kringen in Den Haag waren van mening, dat de aanval op Zuid-Korea een kracht proef zou betekenen voor de Ame rikaanse politiek in Azië. Men kan na deze aanslag op de zelf standigheid van een onafhanke lijke staat, volgens de berichten met gebruikmaking van de meest moderne wapenen, constateren, dat men uit het stadium van de koude oorlog begint te geraken in een fase, waarin actief wordt gevochten. Indien de Verenigde Staten Zuid-Korea aan zijn lot zouden overlaten, zouden de gevolgen voor Zuid-Azië van vérstrekkende batekenls kunnen zijn. In .'leze kringen gelooft men daarom iAtl- lig, dat de Verenigde Staten niet zullen terugdeinzen voor actieve steun aan de bedreigde staat. „De ogen van de wereld zijn nog meer op Washington gericht dan op Seoel". (Deze "steun is inmiddels toegezegd - redactie.) FRANS MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT TANANARIVE, 25 Juni (AFP). Twee overlevenden van een Frans legertoestel van het type Junker, dat twaalf dagen geleden tussen Tananarive (Madagascar) en Tamatave werd vermist, zijn 45 km van het dorp Fito, in het Ivan- draodal aangetroffen. Zij zeiden, dat zich nog vier zwaar gewonden bij het wrak bevonden. Tien ande ren, allen militairen, waren om gekomen. Twee groepen parachutisten, onder wie een arts, zijn nabij het dorp Fito neergesprongen, waar na radio-apparaten en genees middelen werden neergelaten. Nieuwe Britse hoge commissaris arriveert in Duitsland KEULEN 25 Juni (Reuter). Sir Ivone Kirkpatrick, de nieuwe Brit se hoge commissaris in West- Duitsland en opvolger van gene raal Sir Brian Robertson, is Zater dagmiddag op het vliegveld Keulen aangekomen. Hij werd verwelkomd door de Amerikaanse en de Franse hoge commissaris en een Britse en Bel gische erewacht. VATICAANSTAD, 24 juni (KNP). Het Heilig jaar heeft reeds tal van uitzonderlijk luisterrijke plechtigheden en uitingen van uitbundig enthousiasme gebracht. Maar tot dusver is de heiligverklaring van de kleine Maria Goretti wel het hoogtepunt geworden. Reeds weken tevoren waren meer dan tweehonderd duizend aanvragen, om de heiligverklaring bij te wonen, op het Vaticaan binnengekomen. Maar meer dan een half millioen gelovigen stroomden Zaterdag op het St. Pietersplein bijeen. Het bijzondere was wel, dat de heiligverklaring in de open lucht werd uitgesproken. Sedert de hei ligverklaring van Franciscus van Assisië, nu zeven eeuwen geleden, gebeurde dit voor het laatst. Een bijenkorf van pelgrims Honderdduizenden trokken met alle middelen van vervoer naar 't St. Pietersplein om deze grootse manifestaties van eerbetuigingen voor een eenvoudig boerenmeisje uit de Pontijnse moerassen bij te wonen. Het plein geleek op een zoemende bijenkorf; straten en pleinen in de omgeving waren vol gepropt met pelgrims en Romei nen, die van heinde en verre wa ren gekomen. Voor de basiliek van St. Petrus rees de troon omhoog van de H. Vader. Op de eretribunes hadden tal van vooraanstaande geestelijke en wereldlijke autoriteiten plaats genomen, waaronder de president van Italië, Einaudi en zijn echtge note. Moeder der Heilige woonde plechtigheid bij De moeder van Maria Goretti en twee van haar dochters, als mede de Italianen Cupo en Grossi, die destijds op voorspraak van Maria Goretti, na haar zaligver klaring, van ernstige kwalen ge nazen, hadden voor één der ven sters van het pauselijk paleis plaats genomen. Twee broers van Maria Goretti droegen de koorden van het vaandel met de afbeelding van de nieuwe Heilige. Komst van de Heilige Vader Z.H. de Paus, die er bleek en vermoeid uitzag, werd voorafge gaan door een stoet van 11 curie kardinalen en 112 bisschoppen en aartsbisschoppen. De H. Vader werd een donderende ovatie ge bracht. Daarna begonnen de plechtigheden. Toen voor de eer ste maal het „Sancta Maria Go retti, ora pro nobis" klonk, ween de de oude moeder.... De H. Vader schilderde in een ontroerende toespraak de deugden van Maria Goretti. Een bijzonderheid was wel, dat de Paus de moeder van Maria Goretti aan alle moeders ter we reld ten voorbeeld stelde. Een hulde zoals nog nimmer aan een moeder werd gebracht. Na afloop der plechtigheden gaf de H. Vader zijn Apostolische zegen. De feestdag van Maria Goretti zal gevierd worden op 6 Juli. De H. Mis ter ere van de nieuwe heilige werd Zondag in de St. Pieter door Z.H. de Paus opgedragen. Z.H. Paus Pius XII wordt over het geheel met mensen gevulde St. Pietersplein gedragen om de heiligverklaring van Maria Goretti af te kondigen. PARIjS, 24 Juni (Reuter). Officieel is medegedeeld dat de regering-Bidault bij de stemming over de motie van vertrouwen verslagen is met 352 tegen 230 stemmen. (In een deel onzer oplage gaven we dit Zaterdag reeds - red.) Bidault verklaarde, voordat de stemming in de Nationale Vergadering begon, dat het „misschien moeilijk zou zijn opnieuw een meerderheid te vormen". De zesmogendhedenbespreking over het plan-Schu- man zal normaal voortgang vinden. Zodra de uitslag van de stem ming bekend was gemaakt haast te Bidault zich naar het Elysée om de president, Vincent Auriol het ontslag van zijn regering aan te bipden. Volgens de grondwet moet de regering aftreden, wanneer 311 af gevaardigden tegen haar stem- Dit is de eerste maal, dat een Franse regering bij stemming over een motie van vertrouwen met een absolute meerderheid in de Nationale Vergadering is ver slagen. Communisten, socialisten. Gaul listen en een aantal rechtse en radicale afgevaardigden bewerk stelligden door hun tegenstèm- men dit resultaat. De leden van de M.R.P., de par tij van Bidault, een meerderheid van radicalen en een aantal ge matigden hebben voor de regering gestemd. Een dertigtal leden heeft zich van stemming onthouden. Volgens de grondwettelijke re gel zouden in October 1951 ver- TUINBOUWBEDRIJVEN NIET VERZEKERD Naar wij eerst thans vernemen is door de hevige slaghagel, welke deze week o.m. Ossendrecht heeft geteisterd, zeer veel schade aan gericht. Aan land- en tuinbouwgewassen in deze strook is zeer zware schade toegebracht, terwijl tuin bouw en vruchtenteelt op enige bedrijven totaal zijn vernield. Bij de vruchtenteelt doet zich nog de omstandigheid voor,dat ook het nieuwe z.g. vruchtenhout geheel is vernield,' zodat ook voor het volgende jaar geen of slechts zeer geringe opbrengst kan worden verwacht. Ofschoon de schade nog niet precies is te noemen wordt deze thans globaal op 250 a 300 duizend gulden geschat. En daar men vrijwel niet tegen hagel schade is verzekerd, betekent dit voor de betrokkenen een grote ramp. ONEERLIJKE ACCOUNTANT Door de Haagse recherche is aangehouden de 32-jarige ac countant C. W. uit 's-Gravenha- ge, die er van verdacht wordt verschillende zakenlieden voor een bedrag van f 17500 gulden te hebben opgelicht. Door de indruk te wekken dat men in zijn accountants-ca paciteiten veel vertrouwen kon hebben wist hi;, verschillende personen te bewegen zaken met hem te doen. De contacten die W. echter zeide te hebben, ble ken bij nader onderzoek vrij du bieus te zijn. japan geeff twee Nederlandse schepen terug TOKIO, 25 Juni Reuter). De Japanse regering zal binnenkort twee vaartuigen aan de Nederland se regering teruggeven, aldus het Japanse nieuwsbureau „Djidji". Het zijn de „Sumire Maru" en de „Taiwan Maru" respectievelijk van 5500 en 1729 ton. De schepen voe ren vroeger tussen Singapore en Java. kiezingen gehouden moeten wor den. 242 dagen in functie. De verslagen regering-Bidault, de elfde Franse regering na de bevrijding, is 242 dagen in func tie geweest. Zij was oorspronke lijk een coalitie van M.R.P., socia listen, radicalen en gematigden, doch de socialistische ministers trokken er zich op 8 Februari j.l. uit terug. Sedertdien bestond het kabinet uit 14 M.R.P.-leden, radi calen en radicaal-gezinden en 5 gematigden. Men meent dat de M.R.P. moge lijk zal weigeren deel tè nemen aan een nieuwe regering om in de nabije toekomst algemene ver kiezingen te kunnen forceren. De regering is gestruikeld over de voorstellen inzake de salaris sen voor de ambtenaren. Oranje. Djakarta-Amster dam, passeerde 23 Juni Algiers. General Harry Taylor (troe pen), 22 Juni van Port Said. 1 Juli verwacht te Amsterdam. Willem Ruys, Djakarta- Rotterdam, 23 Juni van Port Said naar Southamp ton. Amarapoora, Djakarta-Am sterdam, passeerde 23 Juni Kaap Finisterre. General W. C. Langfitt (troepen), Djakarta-Am sterdam, 23 Juni 300 mijl Z. van Ceylon. Sibajak, Djakarta-Rotter dam, 23 Juni in Rode Zee. Empire Brent (burgers), Djakarta-Rotterdam, 23 Juni van Port Said. General C. H. Muir, 22 Juni van Djakarta naar R'dam. Fairsea (troepen), Djakarta- R'dam, 22 Juni van Port Said. 4 INZITTENDEN OMGEKOMEN CLITHEROE, 24 Juni (Reuter). Een Brits vliegtuig, dat van West- Hartlepools naar Blackpoal op weg was, is na een geslaagde noodlanding bij Clitheroe in Lan cashire verongelukt, waarbij de vier inzittenden het leven verlo ren. De piloot, die in de mist zijn koers was kwijtgeraakt, zette het. toestel in de hei aan de grond. Toen hij zich georiënteerd had, steeg hij weer op. Het toestel raakte daarop een muur en stort te brandend neer. Ooggetuigen konden wegens de felle vuurgloed geen hulp meer bieden. Koning Leopold te Genève aangekomen GENEVE, 25 Juni (Reuter) Koning Leopold, die in verband met het Heilig Jaar een bezoek aan Rome heeft gebracht, is per auto te Genève teruggekeerd. Maandag heeft de Belgische minister-president Jean Du- vieusart, die Zondagochtend per vliegtuig te Genève is aangeko men, een bespreking met de koning te Pregny. Pirenne, de secretaris van de koning, komt per auto uit Brussel om de be sprekingen bij te wonen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1