Engelse vloot ter beschikking van de Amerikanen Rusland niet van plan zich in een oorlog met Amerika te storten Montgomery in ons land Lie confereert Queuille zo goed als zeker weer Frans premier Gloster Meteor te pletter geslagen bij Schiermonnikoog r holle kast n smaakvol rieur! ideelhouders ITWERPEN BRUSSEL Leisbureau MAGNEET EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Ook Engeland gordt de wapenrusting om Geen angst Noord-Koreanen hebben bres geslagen in Zuidelijke defensie Bombardementen van luchtmacht der V.S. Op een desbetreffende vraag van Churchill antwoordde Attlee: „Ik meen, dat onze strijdkrachten bijna van dezelfde sterkte zijn als die van de Verenigde Staten". „Oproep tot steun aan Zuid-Korea was k onwettig" Bidault moest het opgeven Mening van buitenlandse diplomaten Truman en Acheson vermijden directe beschuldigingen aan Moskou Prawda spreekt van „aanval op China" Koninklijk bezoek aan Friesland Kroniek en Kritiek Piloot omgekomen? Scheepsberichten J >S RADIO 493 A Hoorn gevestigde IJZERHANDEL CFRINGA, HART CO., 1 opgeroepen tot wonen der 4LGEMENE IRGADERING ndeelhouders, die •den gehouden ten van de Vennoot- op DONDERDAG 1950, des voor- ;s om half elf. ijnwagentjes kwagentjes ruitwagentjes Veilingwagentjes Fabr. ROBUR flE" HOORN •om 115—119. grote stadstour te isel op 20 en 25 Geen pas nodig. 50 per persoon. 1RN - ALKMAAR 4009 Tel. 4839 product Is alleen b ze zó ongelofelijk iel niet eens willen Ie zijn met een heel me vierkant van de maal wel zijn", ver- n ziel aan de duivel mij trouwens hele- lan of niet. Je wilde hier niet, Verholen, ik, dat je weg komt', lolen nu koppig- „Ik iet in de hel en nou er dan anders voor te maken", zei Sint inbeschaamde vlegel. je persoonlijk buiten [k weet wel iemand trus riep iets en nog innen. Doch voor de die iemand en smidje al*. Nieuw Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per'editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.j familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank HET EEIT A S H VAN HEDEN Pagina 1 Donderdag 29 |uni 1950 46e Jaargang No. 11901 Kantoren: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Een recente eiqen foto van Z.K.H. Prins Bernhardt, die heden zijn verjaardag viert. Prinsendag-Anjerdag, voor de laatste maal. De traditionele anjer in het knoopsgat van de koninklijke jarige herinnert vandaaq nog aan onze taak, het Anjerfonds te steunen, ten behoeve van de culturele ont wikkeling en het jeugdwerk. Steun aan het Anjerfonds be tekent daadwerkelijke belang stelling voor de persoon en het werk van Z.K.H.! ALLERLEI GEDACHTEN en meningen waren rond sinds de perfide communistische „vredes- actie" zich. weer eens in haar ware gedaante heeft getoond doordat een der satellieten van Moskou een oorlog heeft ontke tend. En nu Amerika op deze agres sie eindelijk een duidelijk ant woord heeft gegeven door zijn militair ingrijpen in deze sector van het Verre Oosten, komt van zelf de vrees naar boven, dat verdere consequenties daarvan het gevolg zouden kunnen zijn. Men geve zich echter niet over aan een verkeerd gevoel van angst. Hoe zeer het ook belang rijk is, dat Amerika door zijn beslissing het sein heeft gege ven, om de Russische camoufla ge-politiek aan flarden te scheu ren, men moet de gebeurte nissen ook blijven zien tegen de geestelijke achtergrond van de grote gebeurtenissen in deze tijd. Die geestelijke achtergrond wordt beheerst door het ver trouwen in de waakzame Voor zienigheid. De diplomaten kunnen zeg gen. dat Rusland geen volledige oorlog" zal riskeren deed het dat dan al niet? MacArthur kan verklaren, dat er „de eerste tien jaar geen oorlog met Rus- land zal komen", nauwelijks een week na die verklaring werd onder communistische pro tectie de gevaarlijke stap aan de 38e breedtegraad gezet slechts het vertrouwen van de goddelij ke Voorzienigheid kan ons hou vast bieden tegenover menselij ke misrekening. Sommigen hopen, dat door de Amerikaanse vastberadenheid 'n halt kan worden toegeroepen aan het „communistische impe rialisme", dat een voortdurende bedreiging vormt voor de we reldvrede. Wij herinneren ons een uit spraak van Z.H. Paus Pius XII van enige maanden geleden, waarin de H. Vader de overtui ging uitsprak, dat nog tijdens zijn leven het communisme zou worden overwonnen. Dit zijn bemoedigende gedach ten tegenover ongemotiveerde angst; gedachten, die nog kun nen worden aangevuld door een herinnering aan het Heilig Jaar. „Als het nu niet gebeurt, dan verliezen we een opgelegde kans", zei ons deze week iemand, die gewend is, zijn gedachten over deze dingen breed en diep te laten gaan. Het Heilig Jaar is een jaar van gebed, en voor de waarachtige vrede moet worden gewerkt en gebeden! En had de Paus dit jaar niet ook' uitdruk kelijk bedoeld als een vredes jaar? Bij de vrede van dat jaar past' geen angst, maar ver trouwen, dat God het gebed van millioenen niet onverhoord zal laten en de b e 1 o ft e, dat ook in de tweede helft van het Heilig Jaar, die nu aanbreekt, het gebedsoffensief niet zal wor den vergeten, waarmee de he mel een heilig geweld zal wor den aangedaan. Veldmaarschalk Montgomery is gisteren omstreeks het mid daguur op het vliegveld Valken burg aangekomen voor het ge bruikelijke contact met militaire autoriteiten. Verklaring van Johnson WASHINGTON, 28 Juni (Reu ter) De Amerikaanse minis ter van Defensie, Louis Johnson, beeft vandaag verklaard, dat de Amerikaanse verdediging ster ker is dan ooit tevoren in vre destijd. De premier van Groot-Brittannië, Clement Attlee, heeft mede gedeeld, dat Engeland besloten heeft zijn marinestrijdkrachten in de Japanse wateren onmiddellijk ter beschikking van de Amerikanen te stellen. Attlee zeide, dat Engeland het besluit genomen had met het oog op zijn verplichtingen tegenover de Verenigde Naties. Er waren reeds orders aan de marine-opper bevelhebbers ter plaatse gezonden en het besluit werd mede gedeeld aan de Veiligheidsraad, Amerika, Zuid-Korea en alle landen van het gemenebest. De Britse marine-strijdkrachten in het Verre Oosten bestaan uit drie kruisers, een licht vliegdek- schip, zeven torpedoboot jagers en acht fregatten. Attlee zei nog in antwoord op vragen over de toestand in Korea: „Wij willen een nieuwe oorlog voorkomen". Engeland zou zijn verplichtingen tegenover de V.N. nakomen. De militaire toestand op Korea Volgens militaire bronnen te To kio hebben vooruitgeschoven Nrd- Koreaanse eenheden, die heden Seoel ingenomen hebben, een wijde bres geslagen in de Zuid- Koreaanse defensielijn die dwars over het eiland loopt. Door deze doorbraak, aldus de berichten, zijn minstens vier Zuid-Koreaanse divisies in de streek van de rivier de Imjin, die samengetrokken waren om de toegangsweg van de grens naar de hoofdstad te dekken, gedeci meerd of afgesneden. Door de 'doorbraak zijn verder twee divisies, die onder zware druk stonden en die de verbin ding van Tsjoengtsjon, negentig km ten noordoosten van Seoel, met de oostkust verdedigen, om singeld. Volgens militaire bronnen kun nen de Zuid-Koreanen misschien nog beschikken over twee nog niet in actie gebrachte divisies in het gebied ten zuiden van Seoel, waar zij in reserve zijn gehou den voor de verdediging van de hoofdstad. Het geaccidenteerde terrein in Zuid-Oost Korea zal RUSLAND ANTWOORDT DE VEILIGHEIDSRAAD LONDEN, 29 Juni (Reuter) Het Sovjet-Russische persagent schap Tass heeft thans het ant woord van de Sovjet-Russische regering op de resolutie van de Veiligheidsraad inzake Korea gepubliceerd. Hierin wordt o.tn. verklaard, dat de oproep van de Veiligheidsraad tot steunverle ning aan de Zuid-Koreaanse re publiek „onwettig" is. De Russische verklaring was gericht aan Trygve Lie, de secre taris-generaal der V.N., in ant woord op een boodschap van Lie, die de tekst bevatte van de resolutie van de Veiligheidsraad, waarbij het de leden der V.N. wordt toegestaan de Zuid-Ko reaanse staat hulp te bieden. misschien de mogelijkheid bieden tot het stellen van een nieuwe verdedigingslinie met als draai punt Tsjoengjoe, 225 km ten zuid oosten van Seoel. Functionarissen te Washington verklaren, dat het absoluut is vast komen te staan, dat de Noord- Koreanen 100 tanks van 35 ton en 12 ton gebruiken, welke van Russische makelij zijn. In een communiqué van gene raal McArthur's hoofdkwartier wordt verklaard, dat de Ameri kaanse luchtmacht in het Verre Oosten „met succes" bombarde menten heeft uitgevoerd op troe penconcentraties, vrachtauto-con- vooien en spoorwegen in de buurt van Moensan, 35 km ten noord westen van Seoel. Een jachtbom menwerper en een middelzware bommenwerper werden vermist. De Amerikaanse luchtmacht heeft medegedeeld, dat Ameri kaanse vliegtuigen, tot Woensdag avond, zeven Noord-Koreaanse jagers hebben neergeschoten. Een achtste Noord-Koreaanse vlieg machine werd vernield door een OOK AUSTRALIË STELT ZI|N SCHEPEN BESCHIKBAAR CANBERRA, 29 Juni (Reuter) De Australische regering heeft vandaag bekend gemaakt, dat schepen van de Australische ma rine in de Japanse wateren ter beschikking van de V.N. zijn ge steld via de V.S. Zuid-Koreaanse Mustang, boven de rivier de Han ten noordwesten van Seoel. De Amerikaanse vlooteenheden, die in de Straat van Formosa patrouilleren, de Amerikanen uit Korea evacueren en alle landings operaties dienen te voorkomen, zijn nog niet in contact met de vijand geweest. Er schijnen geen Russische vlooteenheden, vlieg tuigen of landlegertroepen in Ko rea actief te zijn en niets wijst er op, dat de Noord-Koreanen uit het buitenland hulp ontvangen. De Amerikaanse luchtmacht ope reert nog steeds van Japanse bases doch wordt gehinderd door slecht zicht, die het vaak moeilijk maakt de Noord-Koreaanse van de Zuid- Koreaanse troepen te onderschei den. LAKE SUCCESS, 28 Juni (Reu ter). Trygve Lie, de secretaris generaal van de Ver. Naties, raad pleegt thans in stilte alle leden van de Ver. Naties over de mate, waarin zij Zuid-Korea hulp willen verlenen. Lie was oorspronkelijk van plan geweest alle 59 leden, waaronder de Sowjet-Unie, in een telegram te vragen, welke soort hulp hun regeringen zouden kunnen ver strekken. Te elfder ure zou Lie echter be sloten hebben de regeringen in al le stilte te polsen. Volgens een woordvoerder heeft Lie reeds zes tot zeven leden der Ver. Naties „niet-officieel geraadpleegd". AMERIKAANSE SANCTIES TEGEN NOORD-KOREA WASHINGTON. 29 Juni AFP. Officieel wordt medegedeeld, dat de Amerikaanse regering besloten heeft onmiddellijk alle uitvoer naar Noord-Korea te verbieden. De minister van han del, Charles Sawyer, verklaarde dat deze maatregel past in het kader van de door de Veilig heidsraad goedgekeurde sanc ties. Deze foto toont. U Zuid-Koreanen in 1948, met het enige wapen, dat hun in die tijd was toegestaan te dragen: de speer. Pas nadat Korea's onafhankelijkheid was erkend, konden de Zuid-Koreanen zich in het gebruik van vuurwapenen oefenen. Bidault, die gisterenmorgen door president Auriol was belast met de vorming van een nieuwe Franse regering, heeft reeds gis terenavond zijn pogingen moeten opgeven. Thans heeft Auriol zich opnieuw gewend tot ex-premier Henri Queuille met het verzoek een nieuwe regering samen te stellen. Queuille, die reeds eerder in de huidige crisis een dergelijk verzoek van de president had ontvangen, maar zijn opdracht moest teruggeven, heeft besloten het nu weer eens te proberen en de opdracht aanvaard. Bidault was de vierde politie ke leider aan wie president Auriol in de huidige crisis had verzocht een nieuwe regering te vormen. De voornaamste oorza ken voor het mislukken der po gingen zijn de moeilijkheden MOSKOU, 28 juni (Reuter). In buitenlandse diplomatieke en journalistieke kringen te Moskou verklaarde men Woensdag avond, dat de Sovjet-Unie niet onverschillig kon blijven tegen over de nieuwe toestand, die is ontstaan door de Amerikaanse actie in China en Korea, welke in Moskou directe agressie" wordt genoemd. Ervaren waarnemers zijn echter voor het merendeel van mening, dat Rusland niet van plan is in een oorlog verwikkeld te raken en waarschijnlijk zodanig zal han delen, dat een derde wereldoorlog zal worden vermeden. Het publiek in Moskou vernam het nieuws over de Amerikaanse actie in de Stille Oceaan zonder zichtbare opwinding. Te Washington is men van me ning, dat president Truman en Dean Acheson zeer zorgvuldig handelen om het de Sovjet-Rus sische leiders mogelijk te maken Dinsdagmiddag werd van de werf ,,De Merwede" te Hardinx- veld het voor Joegoslavische rekening gebouwde s.s. ,,Zadar" met goed gevolg te water gelaten. Na de doopplechtigheid, verricht door de echtgenote van de joegoslavische gezant te Brussel, mevrouw Adrijena Latinevic, glijdt het schip in zijn element. om zonder verlies van prestige de oorlog in Korea tot een einde të brengen. Truman's verklaring, waarbij hij de Amerikaanse strijdkrachten bevel gaf in actie te komen, zou oorspronkelijk gerefereerd hebben aan de algemeen heersende me ning, dat de Sovjet-Unie de Nrd- Koreaanse strijdkrachten de wa pens voor de aanval had ver schaft. Deze zinsneden zouden ten slotte zijn geschrapt. Woensdag heeft president Tru man zich in zijn beide redevoe ringen ook onthouden van zijn gebruikelijke veroordeling van de Sovjet-Russische politiek. In zijn persconferentie maakte Acheson het de journalisten zelfs duidelijk, dat hij absoluut niet geneigd was te speculeren of te spreken over de Sovjet-Unie in verband met de Noord-Koreaan se aanvallers. Functionarissen geloven, dat het de Sovjet-regering hierdoor gemakkelijker gemaakt wordt ge volg te geven aan de Amerikaanse oproep om haar invloed op de Noord-Koreaanse regering aan te wenden ten einde haar troepen terug te trekken en de vijandelijk heden te beëindigen. HEDENAVOND ANJ ER-SOLEX RADIOPRIJSVRAAG Hedenavond wordt over beide zenders van 20.3021.20 uur een radio-prijsvraag uitgezonden in het Nationaal Programma, waarvan de baten bestemd zijn voor het Prins Bernhard-fonds. Acht Anj er-Solex - rijwielen vormen de prijzen, voor elke letter van 's Prinsen naam een. WASHINGTON, 28 Juni (Reu ter) President Truman heeft op een conferentie van het Ameri kaanse krantengilde er voor ge waarschuwd, dat „de oorlog in Ko rea een voorbeeld is van de ge varen, welke de onvoldoend ont wikkelde gebieden in Azië be dreigen." „Wij 2ullen alle mogelijke bij stand' verlenen aan volken, die besloten zijn hun onafhankelijk heid te handhaven. Wij moeten ons teweer stellen tegen de com munistische wapens van vrees." De Moskouse „Prawda" schreef als commentaar op Trumans be sluit tot steun aan Korea, dat het Amerikaanse optreden in de in ternationale betrekkingen na de oorlog geen precedent kent. Het is een nieuw bewijs, dat de Ameri kaanse heersende kringen zich niet langer tot voorbereidingen tot aggressie beperken en overgegaan zijn tot directe daden van aggres sie. De „Prawda" zegt voorts, dat de verklaring van Truman neerkomt op „een order tot de eigenlijke be zetting door de Amerikaanse strijdkrachten van een deel van het grondgebied van China." Waarnemers te Londen zijn van mening, dat de laatst aangehaalde passage uit de „Prawda" een der meest betekenisvolle is. Zij menen dat, indien uit deze uitlating de logische conclusie zou worden ge trokken, voor Moskou of Peking de weg geopend zou worden een beroep te doen op het Chinees- Sowjetrussische verdrag van vriendschap en wederzijdse bij stand, dat in Februari j.l. te Mos kou is getekend. SCHEEPVAARTVERKEER IN BERLIIN NORMAAL BERLIJN. 28 Juni, (Reuter). Sovjet-Russische verkeersdes- kundigen hebben de Britse auto riteiten van West-Berlijn verze kerd, dat zij geen redenen aanwe zig zien voor verdere beperkingen van het binnenscheepvaartverkeer van West-Duitsland, aldus is van Britse zijde medegedeeld. over de loonpolitiek en Indo- China. Queuille, die Dinsdag een po ging om een kabinet te vormen moest opgeven, verklaarde Woensdagavond te zullen trach ten „alle partijen van de repu blikeinse meerderheid te her groeperen". Hij zal Vrijdag in de nationale vergadering verschij nen om een vertrouwensvotum voor zichzelf en zijn program te vragen, om daarna een lijst van ministers aan de president voor te leggen. Daar de socialisten hem reeds hun steun hebben toegezegd, is het zeker, dat hij een vertrou wensvotum van de nationale vergadering zal krijgen. TERUGKEREND VERTROUWEN OP DE WERELDMARKTEN LONDEN, 28 Juni (Reuter) Door president Trumans verkla ring, dat de Amerikaanse strijd krachten daadwerkelijk steun zullen verlenen aan Zuid-Korea, keerde het vertrouwen in de wereldmarkten terug. Afgezien van een nieuwe scherpe prijsstijging op de goudmarkt te Hongkong, Parijs en in andere centra, deed zich vandaag geen herhaling voor van de koortsachtige reactie, die de markten gisteren vertoonden. D Europese effectenmarkten waren vandaag bijna alle vast. In Wallstreet zette het herstel, dat gisteren later op de dag was begonnen, zich heden krachtig voort. Naar wij vernemen zijn H.M. Koningin Juliana en Z.K.H. de Prins der Nederlanden voorne mens eind September een offi cieel bezoek te brengen aan de provincie Friesland. Pluim verdiend (Sm.) De minister van Finan ciën heeft een pluim verdiend. Hij niet alleen, maar het gehele kabi net. De veelomstreden omzetbe lasting op de dagbladen zal ver dwijnen! Een paar maanden ge leden hebben wij mede tegen deze heffing geageerd, welke altijd nog deed denken aan „het dagblad zegel". Toen was het een slechte tijd voor de ontwikkeling van de nog in de windselen liggende persvrijheid. Later heeft die vrij heid allerlei mogelijkheden ge kregen. De enige jaren geleden ingevoerde omzetbelasting op de dagbladen e.d. was met die vrij heid principieel in strijd. Dat deze heffing nu zal verdwijnen ver heugt ons, naast de materiële be tekenis, vooral om het kostbare goed van de persvrijheid. De re gering heeft ook daarvoor een pluim verdiend. Opcenten (Sm.) De regering verdient nog meer pluimen in verband met de „herziene" belastingherzienings- voorstellen. Maar niet alleen de regering, ook de Kamer, voor de vasthoudendheid waarmee ze ver schillende belangen heeft bepleit. In de laatste wijzigingen zit een knap stuk materiële gezinspoli tiek verdisconteerd. In verschillende bladen wordt intussen de indruk gevestigd, dat „de opcenten op de personele be lasting" verdwijnen. Daar is helaas geen sprake van. De opcenten P.B. voor provincie en gemeente blijven. Er zouden nieuwe, voor het Rijk, bijko men. Dat gaat, voorlopig, niet door. Gelukkig, want men kan het ook te erg maken. Maar men moet niet menen, dat P.B. helemaal gaat afrekenen met het begrip „opcenten". Dat ware te mooi om waar te zijn Kleurenblind (Sm.) „Blauw Wit" heeft niet alleen het voetbalkampioenschap voor Nederland verspeeld, maar ook het wereldkampioenschap voor de vrede. Inplaats van zich tot de krijtlijnen, hands, off-side en goals te bepalen, hebben deze voetballers zich „qualitate qua" en gemeenschappelijk uitgespro ken voor de wanstaltige commu nistische „vredes"-actie. Deze Blauwwitters zijn kleurenblinde kinderen in de politiek. Wat ze voor de witte vlag aanzien, blijkt nu de bloedrode fanaal voor oor log en geweld. 'In de kampioens competitie heeft Blauw Wit zich enige malen „in de luren laten leggen". Dat is haar nu ook over komen in de politiek: in de luren gelegd door de aanhangers van het huichelachtige stelsel, dat openlijkt predikt het water (van de vrede), maar heimelijk drinkt de wijn (van agressie en terreur). Nationalisten zetten operaties stop TAIPEH, 28 Juni (A.F.P.) De Chinese nationalistische re gering heeft haar lucht- en zee strijdkrachten bevel gegeven haar operaties stop te zetten in gevolge het Amerikaanse ver zoek. MC ARTHUR NAAR ZUID-KOREA TOKIO, 29 Juni (Reuter) Generaal Douglas MacArthur, de geallieerde opperbevelhebber in Japan, is per vliegtuig uit Tokio naar Zuid-Korea vertrokken voor een tweedaagse inspectie tocht. (Een ooggetuige telefoneert ons vanaf Schiermonnikoog) Om ruim 14.40 uur kwamen twee GIoster-Meteors uit de rich ting Leeuwarden boven 't strand van Schiermonnikoog. Komende van het eiland wilde de piloot van het eerste toestel zijn machine om haar as doen draaien, hetgeen hem gedeeltelijk gelukte. Aange zien hij evenwel te laag bij de grond kwam, kon hij het toestel niet meer in normale toestand terug brengen en raakte met een vleugel de eerste zandbank ten noorden van het eiland tussen paal 4 en 5. Het toestel vloog on middellijk in brand. Van 't strand kon men de meters hoge vuurzee gevolgd door een zware rookwolk waarnemen. Kapelaan te Braake uit Gronin gen, die toevallig op het strand aanwezig was met de Vincentia- nen van de St. Martinusconferen- tie uit Groningen, begaf zich on middellijk met de badmeester en enige andere eilandbewoners per roeiboot naar de plaats van het ongeval, alwaar zij overal ver spreide brokstukken van 't vlieg tuig aantroffen. Van de inzitten den konden zij geen enkel spoor ontdekken. Kapelaan te Braake verleende uit voorzorg de abso lutie. Geen uur later was het strand vol mensen en ging de reddingsboot van Schiermonnik oog, „Johan de Wit", gevolgd door een vliegtuig naar de plaats van het ongeval. Door de opkomende vloed werden alle reddingspogin gen te zwaar bemoeilijkt, zodat men onverrichter zake terug moest keren. Willem Ruys. Djakarta- Rotterdam, passeerde 28 Juni Kaap Roca. 1 Juli te 7 uur verwacht in Rotter dam. Empire Brent (burgers), Djakarta-Rotterdam, pas seerde 28 Juni Gibraltar. General C. H. Muir. Dja karta-Rotterdam, 27 Juni 180 mijl N. Chagos-archi- pel. Atlantis (burgers), Djakar ta-Amsterdam, 27 Juni in Rode Zee ter hoogte Elba-kaap. Kota Inten (troepen), Dja karta-Rotterdam, 27 Juni 180 mijl Zuid-Westpjint Kreta. Sibajak (troepen), Djakar ta-Rotterdam, 27 Juni 175 mijl Zuid-Westpunt Kreta. Castelbianco (burgers) Dja karta-Amsterdam, 27 Juni bij Pantellaria. General Harry Taylor (troe pen), Djakarta-Amster dam, passeerde 27 Juni Kaap Degata. Goya (troepen), Djakarta- Amsterdam, passeerde 27 Juni Kaap Bougaroni. f

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1