Noord-Koreanen omsingelen Soewon '4 0 ipt/fc" Situatie „niet zo best" zeggen de Amerikanen Vliegtuigen met rode ster in actie bij Soewon? NIEUW FRANS KABINET Eerste deel van het Zuiderzee-museum onder grote belangstelling geopend EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Scheepsberichten ERLENGEN INTERSCHOOL RN 'JRANTEN ands Dagblad Koningin was bij de jeugd Nationalisten willen helpen Noordelijke tanks over rivier de Han Veiligheidsraad Woensdag bijeen Volkspolitie naar Noord-Korea Twee doden bij motorongeluk Tilburg schonk boot- voor de Missie Queuille premierReynaud minister voor 't Verre Oosten Israël steunt de Veiligheidsraad Touringcar reed te water Wij mogen de band met het verleden niet verliezen Russische nota aan Washington Noodlottig gevolg van roken op bed Mijnarbeider door gas gestikt Jan. 1951 minstens »e of schriftelijke aan- ingsexamen liefst zo DORD 7 (Tel. 4371) EKOESTRAAT 10 1 van ongeveer 7 kilo. a. d. Bureaux van het it mag niet! Jullie en verkeersopstop- n gedaan worden!" terden wij. „Het is snsen hier voor de 1 om hier te komen Doch toen dook de massa mensen /ets gehoorapparaat r voren en hij zei: is flink op hun kop. n en het volk verzet le dikke agent uit, heette. „Wat nou!? Dat mag niet! Dat er ging geschieden, maars in de kraag ijzer te voorschijn. >ef! Mee naar het Nieuw Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Cfedietbank HET REIT Buiten God is *t nergens veilig(Vondel) A S H VAN HEDEN Maandag 3 Juti 1950 46e Jaargang No. 11904 Kantoren: HOORN, Dracrfsmgel 59, tel 4243. Grote Noord 77. tel. 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 WASHINGTON: FORMOSA MOET VOORRANG HEBBEN WASHINGTON, 2 Juli (Reuter). Het State Department heeft Zon dag medegedeeld, dat de Chinese nationalisten aangeboden hadden een leger van ongeveer 33.000 man „geharde" troepen te zenden voor de verdediging van Zuid- Korea. Het State Department heeft echter onder „grote waardering" voor dit aanbod, geantwoord, dat de voorbereidingen om het hoofd te bieden aan een bedreiging van Formosa de voorrang moesten hebben. Later wordt gemeld, dat de re gering van Tsjang Kai-Sjek troe pen aanbood „geschikt voor ope raties op vlak en heuvelig ter rein", vliegtuigen voor het trans port van deze troepen naar Korea en „vloot-escorte van beperkte omvang". Het Amerikaanse antwoord, dat Zaterdag werd gegeven, wees het hulpaanbod niet zonder meer af, zegt Reuter. Diplomatieke waarnemers te Washington zijn van mening, dat de V.S. niet gaarne de Chinese nationalisten in de strijd in Korea willen betrekken, omdat hierdoor de mogelijkheid zou kunnen ont staan, dat de regering van Peking militaire steun aan de Noord- Koreanen zou geven. In een communique van Mac Arthur's hoofdkwartier wordt ge zegd, dat de Noordelijken er in zijn geslaagd een „matig aantal" tanks over de rivier de Han te zetten. Ook deelt het hoofdkwartier mede, dat de eerste Amerikaanse landstrijdkrachten, die in Zuid- Korea zijn aangekomen, snel voor actie worden uitgezonden. Vol gens de correspondent van de „Chicago Tribune" hebben tien duizenden Koreanen de komst van de Amerikaanse troepen in Zuid- Korea juichend begroet. LAKE SUCCESS. 1 Juli (Reu ter) De Veiligheidsraad, die Woensdag opnieuw over de Ko reaanse kwestie zal vergaderen, zal mogelijk een voorstel in over weging nemen om generaal Mac Arthur officieel te benoemen tot opperbevelhebber van alle strijd krachten, die voor hulp aan Zuid- Korea ter beschikking van de Ver. Naties zullen worden gesteld. BERLIJN, 2 Juli (Reuter) Volgens 'n niet van andere zijde bevestigd bericht van de West- Berlijnse „Telegraf" zullen de tachementen van de Oostduitse volkspolitie binnenkort per vlieg tuig naar Korea vertrekken om aan de zijde van het Noord-Kore- aanse leger te strijden. Hiertoe zijn meer dan 7.000 politiemannen uit alle delen van Oost Duitsland bij Berlijn samengetrokken, al dus het blad. TOKIO, 2 Juli (Reuter). Noord-Koreaanse infanterie is om Soewon, waar het vooruitgeschoven Amerikaanse hoofdkwartier zich bevindt, heen getrokken. De situatie is „niet zo best", aldus is van Amerikaanse zijde medegedeeld. Twee tank colonnes zijn Zaterdagavond de rivier de Han overgetrokken en op de weg van Seoel naar Soewon fn de aanval gegaan. Roy MacArthy, Reuters corres- ponent bij MacArthur's vooruitge schoven hoofdkwartier te Taedjon meldt, dat Amerikaanse straal jagers vier a zeshonderd Noord- Koreaanse infanteristen hebben beschoten die op weg waren naar Itsjon, vijftig km ten Zuidoosten van Seoel. Een woordvoerder van het hoofdkwartier verklaarde, dat twee Noordelijke colonnes, die poogden Soewon te omtrekken, zestien km gevorderd waren. De weg Seoel,Soewon was nog vrij van Noordelijke troepen. De Noord-Koreaanse infanterie is Itsjon gepasseerd en rukt op naar Osan, ongeveer 20 km ten zuiden van Soewon. Amerikaanse troepen worden snel aangevoerd en houden een linie, die meer naar het zuiden ligt. De Zuid-Koreaanse verdedigers van Soewon zijn blootgesteld aan een onafgebroken artillerievuur, aldus meldt A.F.P. Te 17.00 uur plaatselijke tijd hield Soewon nog stand. Het Amerikaanse ministe rie van defensie verklaarde Zon dagavond, dat Soewon aan de Noord-Koreanen verloren is. Soe won ligt ongeveer 25 mijl ten zui den van Seoel. Het hoofdkwartier van generaal MacArthur heeft Zondagavond medegedeeld, dat Amerikaanse B-29 toestellen Zaterdagavond een zware aanval hebben gedaan op een vliegveld in Noord-Korea. De eerste Amerikaanse infante risten die aankwamen werden ter stond in gevechtsposities geplaatst op een hoofdweg van vitaal be lang in het Zuiden, aldus het communiqué. Veertien Australi sche Mustangjagers vlogen Zater dag voor het eerst boven Korea ter dekking van B-29 en B-26 bommenwerpers. Amerikaanse piloten meldden, dat bij eerste aanvallen van B-29 superforten op het vliegveld van Pjongjang minstens zeven vlieg tuigen van de Noord-Koreanen in brand werden ge^et en vele an dere beschadigd. Vérder werd veel schade aan de vliegveld installaties aangericht, aldus het communiqué. In de nacht van Vrijdag op Za terdag vertrok de heer K. J. Reijnders op zijn motor uit Nij- verdal met als duopassagier zijn zwager J. ten Seldam. Zij gingen vissen in de Vecht bij Ommen. Zaterdagmiddag keerden zij terug. Op de weg van June naar Ommen is de vissers een ernstig ongeluk overkomen. Voorbijgangers von den hen namelijk in een sloot naast de motor. De heer Reijnders bleek overleden te zijn en de heer Seldam was zwaar gewond. Hij werd in allerijl naar het Sophia- ziekenhuis in Zwolle vervoerd, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is overleden. Daar niemand getuige is geweest van het ongeval valt natuurlijk ook niet te zeggen hoe het is ge beurd. De heer ten Seldam was afkomstig uit Vries (Dr.). Hij was met vacantie bij de familie Reijn ders. De „Empire Brent" te Hoek van Holland HOEK VAN HOLLAND, 3 Juli. Om 0.36 uur vannacht is de „Em pire Brent" met aan boord repa triërende troepen Hoek van Hol land gepasseerd. Ongeveer 150 meter ten Noorden van de plaats waar de huidige schipbrug van Doesburg ligt, wordt een nieuwe verkeersbrug gebouwd met een lengte van 140 meter. Deze brug wordt, evenals de bruggen bij Arnhem en Deventer, van het z.g. balk- type. Op deze foto ziet u een der duikers van de Mijnen- opruimingsdienst, die de IJsel in de omgeving waar de nieuwe brug wordt gebouwd, meter voor meter afzoeken naar oorlogstuig. Radio-Moskou, een Noord-Kore- aans communiqué aanhalend, heeft Zondag verklaard, dat Noor delijke troepen vorderden naar Soewon en Taedjon en „feitelijk een vijandelijke divisie vernietigd en een grote buit gemaakt" had den. Noordelijke vlooteenheden had den zich .bij het landleger ge voegd en trokken naar het Zuiden op. Legereenheden hadden een voortgang van zeventig km. ge maakt in de streek van Tsjoent- sjen en Hongtsjen, aldus voegde de radio er aan toe. Het Noord-Koreaanse communi qué zegt verder, dat de eenheden van het Noord-Koreaanse volks leger die Zaterdag „het vliegveld Kimpo bevrijdden" de stad En- dynpaho „geheel bevrijd hebben" Noordelijke artillerie had een Amerikaans schip, dat van de Ja panse Zee naar de Koreaanse kust voer, zich doen terugtrekken. NOORD-KOREAANSE MINISTER BESCHULDIGT AMERIKA LONDEN, 3 Juli (Reuter). De Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken heeft in een verklaring, die door radio-Pyong yang is uitgezonden, „de Ameri kaanse imperialisten" er van be schuldigd „de oorlog in Korea te hebben uitgelokt teneinde de Ko reaanse volksdemocratische repu bliek te vernietigen". Volgens een bericht van het Sowjet-Russische persbureau Tass, dat Maandag te Londen werd op gevangen, werd de verklaring op 1 Juli door radio-Pyongyang uitge zonden. De minister verklaarde, dat de Amerikanen „de hand willen leg gen op geheel Korea". „De inter nationale oorlog in Korea hadden deze Amerikaanse imperialisten nodig om een voorwensel te heb ben voor een aanval tegen China en Vietnam en voor vernietiging van de nationale bevrijdingsbewe gingen van de volkeren van het Oosten", aldus de verklaring. JONGIN BEZET Het Amerikaanse hoofdkwartier in Korea meldde Zondag, dat een sterke Noord-Koreaanse colonne Jongin, 10 km. ten Oosten van Soewon, is binnengerukt. Generaal MacArthur aan het front op een mijl afstand van Seoel om persoonlijk de toestand te bestuderen. Rechts van de Generaal Generaal-Majoor Almond, chef van de staf. Radiografisch overgebrachte foto ANP-foto) Reuter meldt uit Tokio, dat tien vliegtuigen waarvan enkelen Rus sische kentekenen droegen, heb ben Zondagmiddag het vliegveld van Soewon aangevallen. De vliegtuigen droegen een ro'de ster als kenteken, geheel verschillend van die, welke door Noord-Koreaanse vliegtuigen wordt gevoerd. De laatste zijn ge kenmerkt met een rode ster in een gele cirkel. Op het vliegveld van Soewon bevinden zich Amerikaanse troe pen. De vliegtuigen beschoten in duikvlucht de met bomkraters en wrakstukken bezaaide startbanen van het vliegveld. RODE CHINESE TROEPEN AAN KOREAANSE GRENS? Het Franse persbureau A.F.P. vernam Zaterdag uit „welingelich te kringen" te Tokio, dat ongeveer 200.000 Chinese communisten ge- stationneerd zijn aan de Jaloe- rivier, die de grenslijn tussen Mandsjoerije en Korea vormt. De Chinese communistische troepen zouden met ultra-modern oorlogsmateriaal uitgerust zijn en onder meer eenheden uit Binnen- Mongolië omvatten. Een woordvoerder van de Ame rikaanse luchtmacht zêide Zon dagavond, dat te Washington geen bevestiging was ontvangen van het bericht, dat vliegtuigen met als kenteken de Sovjet-Rus sische rode ster het vliegveld te Soewon gebombardeerd zouden hebben. Zaterdag is in Tilburg de mo torboot „Sint Odulphus", waar voor de gelden bijeen werden ge bracht door de leden van de mis sieclub van het St. Odulphus Ly ceum en een aantal Tilburgse ingezetenen, aan pater C. Meu- wese M.S.C. overgedragen. Aan deze plechtigheid ging een pers conferentie vooraf, tijdens welke pater Meuwese (die geljjk men weet de ontdekker is van de Koningin Juliana-river en de doodskopstammen on Nieuw Gui nea), de bekende missionaris pater H. Geurtjens en pater drs. Boelaars uiteenzetten, welke be langrijke taak naar hun mening Nederland en speciaal de Neder landse missie in Nieuw Guinea heeft te vervullen. Henri Queuille heeft een nieuw kabinet gevormd. Robert Schuman zal buitenlandse zaken houden en Paul Reynaud krijgt het ministerie voor het Verre Oosten. Queuille zelf zelf wordt minister van binnenland se zaken. Het nieuwe kabinet zal spoedig aan de president worden, voorgesteld. Reynaud staat bekend als reso- luutvoorvechter van energieke sa menwerking met Gr. Brittanië en Amerika en als anti-communist, in politieke kringen beschouwt men zjjn benoeming als een symbool Israël heeft zijn steun toegezegd aan de actie van de Veiligheids raad inzake Korea. Na een buiten gewone kabinetszitting ten huize van president Chaim Weizmann heeft het kabinet een verklaring uitgegeven, waarin „agressie, waar en van welke zijde ook" wordt veroordeeld. Ter vervulling van zijn „duidelijke plichten" op grond van het handvest, aldus de verklaring, steunt Israël de Vei ligheidsraad „bij zijn pogingen om de vrede in Korea te herstellen". EéN SLACHTOFFER MOLENAARSGRAAF, 2 Juli. Op de grens van Brandwijk en Bleskensgraaf is Zondagmorgen een touringcar met 45 inzittenden op een smalle weg te water ge raakt. Dit ongeval kostte aan een 72-jarige inzittende uit Rotterdam het leven. Onder de overige pas sagiers uit Rotterdam liepen er enige ichte verwondingen op. De overigen kwamen met de schrik vrij. Geen pseudo-vogelpest in Oostzaan De veeartsenijkundige dienst voor Noord-Holland, die in de af gelopen week een onderzoek heeft ingesteld op twee pluimveebedrij- ven in Oostzaan en aan een van deze twee een slachtverbod op legde, deelt thans mede, dat het hier naar uit het onderzoek gebleken is geen gevallen van pseudo-vogelpest betreft. Het slachtverbod is inmiddels weer opgeheven. HET VERGAAN VAN DE „ORMEN FRISKE" HUSUM (Britse zóne). Duitse vissers hebben Zaterdagnacht na bij het eiland Amrum in de Noord zee een lijk opgevist van een der opvarenden van het Zweedse Vikingschip „Ormen Friske". Het lijk is herkend als dat van Sven Ake uit Halmstad (Zweden). De vorige week werden nog twee lijken ontdekt aan de kust van Sleeswijk-Holstein en her kend als die van opvarenden van de „Ormen Friske". Het Zweedse schip is onlangs in een zware storm op de Noordzee vergaan. (Van onze redacteur) UIT ALLE DELEN van het land waren Zaterdagmiddag genodigden naar Enkhuizen gekomen om tegenwoordig te zijn bij de officiële opening van het eerste deel van het Zuiderzeemuseum, dat geves tigd is in het z.g. Peperhuis van de oude haringstad. De Enkhuizers, in niet geringe mate trots op het feit, dat hun stad door de Regering is uitgekozen om het Zuiderzeemuseum te huisvesten, hadden overal de vlag uitgestoken en velen stonden voor het museum de aankomst van de honderden genodigden gade te slaan. Mr. J. M. L. Th. Cals, staatsse cretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, die de plech tige opening zou verrichten, was door drukke ambtsbezigheden verhinderd aan zijn voornemen gevolg te geven. Zijn plaats werd nu ingenomen door de heer E. A. Kuipers, chef van de afdeling Museau van het departement. Onder de aanwezigen zagen wij de waarn. commissaris der Ko ningin in de provincie Noordhol land, gedeputeerde A. B. J. Prak ken, voorts gedep. L. J. P. N. A. Bouwman, Prof. Dr. G. van der Leeuw, oud-minister van O., K. en W„ die als minister gelden voor het Zuiderzeemuseum op zijn begroting had geplaatst, de grif fiers van 'de Staten van Utrecht en Friesland, resp. de heren Ph. Loggers en Mr. N. H. Muller, Prof. A. van Griffen, archeoloog in Gro ningen, generaal-majoor P. Schol ten, de directeur van het Loods wezen, overste S. Wichelman en de heer H. Th. de Booy, direc teur van de Noord- en Zuid Hol landse Reddingsmaatschappij. Het was ruim half drie toen burgemeester Admiraal van Enk huizen, in zijn kwaliteit van voor zitter van de commissie van bij stand voor het Zuiderzeemuseum, de genodigden een hartelijk wel kom toeriep. De burgemeester wees er op, dat nog slechts een deel van het Zuiderzeemuseum wordt geopend. Er is nog veel te doen, maar het is prettig te we ten, zo ging de burgemeester voort, dat zovele autoriteiten en particulieren hun belangstelling tonen. Spr. dankte in het bijzon- zonder Prof. Dr. van der Leeuw, die tijdens zijn ministerschap, baanbrekend werk voor het mu seum had verricht door hiervoor gelden uit te trekken. Een bekroning Na de burgemeester beklom de heer Sybrandij, voorzitter van de vereniging „Vrienden van het Zuiderzeemuseum" het podium. Deze spreker noemde het voor zijn vereniging een blijde dag, omdat dit museum een bekroning is van het vele werk, dat door de Vrienden van het Zuiderzeemu seum is verricht. Herinnerende aan de Zuiderzee- tentoonstelling.van 1930 zeide spr. het te betreuren dat de organisa toren van deze tentoonstelling niet het initatief hebben genomen een museum te stichten .Spr. gaf een historisch overzicht en bracht dank aan het gemeentebestuur, dat 100.000 gulden voteerde en aan de burgerij, die terstond 35.000 gulden bijeenbracht voor het museum. Ook huldigde de heer Sybrandij de directeur van Gemeentewerken te Enkhuizen en diens staf. die de restauratie van het Peperhuis zo uitstekend had den verricht. Band met het verleden Prof. Dr. G. van der Leeuw zette hierna in een humoristische rede de betekenis uiteen van een Zuiderzeemuseum. Hij bracht in herinnering zijn bezoek aan Enkhuizen kort na de bevrij ding. waar hü niet alleen over vloedig gegeten had. maar ook een warme geestdrift had ont moet voor het museum. De oud- minister noemde Enkhuizen een stad. die het verleden op prijs stelt. Ingaande op de betekenis van een museum wees spr. er op, dat over alle musea iets weemoedigs hangt, zodat men wel eens een museum met een kerkhof verge lijkt. Vooral in een museum als dit komt men tot de gedachte: hier is iets afgedaan. „Wij zijn geen romantische ver- heerlijkers van het verleden, maar wel stemt het tot weemoed, dat het Zuiderzeeleven is afge sloten. Nieuwe polders zijn mooi", zo vervolgde Prof. van der Leeuw, „maar wij mogen de band met het verleden niet ver liezen. Een volk, dat leeft bui ten zijn verleden, is op weg naar de ondergang" Na zijn vreugde te hebben uit gesproken over het feit, dat de structuur van het Peperhuis niets geleden heeft onder de restaura tie, zeide de hoogleraar, dat de verandering in de sociale en geo grafische structuur van ons land ontzaglijk is. Wij werken daar aan mee. zo besloot spr.. maar al leen op deze voorwaarde, dat de band met het verleden blijft. De directeur van het Museum, de heer S. J. Bouma, gaf o.m. een overzicht van de plannen voor de toekomst. Spr. hoopte het weten schappelijke element meer dan tot dusver is geschiedt, in het werk te betrekken. De heer E. A. Kuipers zei in z'n lange loopbaan zelden zo'n en thousiasme voor een Museum te hebben gezien als als in Enkhui zen. De Enkhuizers mogen te recht het Zuiderzeemuseum noe men: ons Museum. Spr. verklaar de hierop, namens de minister, het Rijksmuseum „Zuiderzeemuseum" voor geopend. Het trio-Ter Burg, dat reeds eerder oud-Hollandse dansen had gespeeld, liet 't Wilhelmus horen. Burgmeester Admiraal sloot hierna het officiële gedeelte, waarna de genodigden onder lei ding van directeur Bouma het museum bezichtigden. Tot besluit vond voor het stadhuis een défilé plaats van de Enkhuizer sportverenigingen. naar buiten van de „vastbesloten heid van de Franse regering om haar volle aandeel te leveren in het Atlantisch pact en bij de steunverle ning aan de V.N. inzake Korea". Reynaud zal ook de verantwoor delijkheid hebben voor de betrek kingen met de Indo-Chinese rege ringen van Vietnam, Cambodja en Laos. Het nieuwe kabinet telt veertien radicalen of radicaalgezinden, twaalf leden van de M.R.P. en ze ven onafhankelijken, conservatieven en rechtsen. 't Oude kabinet telde 28 ministers en staatssecretarissen, van wie veertien M.R.P., negen radicalen of radicaal-gezinden en vijf onafhan kelijke conservatieven, zesentien le den van het oude kabinet zijn naar het nieuwe overgegaan. Morgenmiddag zal het nieuwe kabinet aan de nationale vergade ring worden voorgesteld. OVER COLORADOKEVERS De Sowjet-Unie heeft de V.S. in een nota er van beschuldigd, dat Amerikaanse vliegtuigen tussen 22 Mei en 7 Juni van dit jaar colorado kevers boven Oost-Duitsland heb ben uitgeworpen, en heeft gevraagd om optreden tegen „de schuldigen". De nota noemt het uitwerpen der coloradokevers, die een gevaar vor- mgn voor de aardappeloogst „opzet telijk en dientengevolge van misda dige aard". Zaterdagmorgen vroeg zag een portier van een havenbedrijf aan de Tweede Katendrechtsehaven te Rotterdam rook komen uit een hut van het mis. „Fen". Hij maak te alarm, maar men vond de hut deur gesloten. Na forcering ervan werd de 20-jarige matroos S. Bak ker uit Groningen levenloos op bed aangetroffen. Vermoedelijk was door het roken van een siga ret zijn bed in brand geraakt, waarna hij door de rook gestikt is. De brandweer heeft met een slang op de waterleiding het vuur geblust. In de ondergrondse werken van de mijn Julia te Eygelshoven is Zaterdagmorgen de 36-jarige ar- beide E. Arkenbosch uit Kerkrade door verstikking om het leven gekomen. A. had zich in een afge sloten gedeelte van de mijn be geven dat niet wordt geventileerd en waar de lucht zodoende veel mijngas bevat. Toen men A. met behulp van reddingsapparaten had geborgen, bleek hij reeds over leden te zijn. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 2 kinderen. Asturias (burgers) Djakarta -Amsterdam, passeerde 30 Juni Enggano Eil. Castelbianco (burgers) Dja karta-Amsterdam, pas seerde 30 Juni Kaap Vin cent. Debarkatie on voorziene omstandigheden voorbehouden Dinsdag morgen 4 Juli om 8 uur in Amsterdamse haven. Empire Brent (burgers) Djakarta-Rotterdam. 30 Juni bij Kaap Finisterre. Fairsea (troepen) Djakarta- Rotterdam. 30 Juni wars Oporto. Generale C. H. Muir. Dja karta-Rotterdam, Zondag 2 Juli te Aden. Kota Inten (troepen) Dja karta-Rotterdam, pass. 30 Juni Kaap Bougaroni. Sibajak (troepen) Djakarta- Rotterdam, passeerde 30 Juni Kaap Carbon. LIJN LEIDEN—DEN HAAG WAS GESTOORD Zaterdagavond om 6 uur ont stond storing in een electrisch treinstel, dat zich op dat tijdstip bij Voorschoten bevond en op weg was van den Haag naar Amster dam. Een onderzoek wees uit, dat de remmen waren vastgelopen. De passagiers konden even later met een andere trein de reis voort zetten. Het verkeer in beide richtingen werd nu over enkel spoor geleid, wat met enige vertraging gepaard ging. Even voor acht uur deed zich echter een tweee storing voor Toevalligerwijze geraakte op de zelfde hoogte van de eerst ge strande trein de locomotief van de D-trein uit Amsteram onklaar, zodat beide sporen geblokkeerd waren. Eerst tegen negenen waren deze weer vrij en kon met een totale vertraging van een klein uur de dienst weer normaal uitgevoerd worden. WEM MAD IA ALTIJD 1ST* AAN. WETENSCHAPPELIJK tl COLGATE IN 7 VAN DE .ECHTE ADEH DIE IN DE DIRECT DOET VERDWIJNEN wonds met COlG>» TE *t> O» elite maaltijd Oct Familie-tube 175ct INDO SI EEN EWEESI

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1