Dielissen uit Beek en Donk kampioen van de amateurs op de weg Jan Derksen, oppermachtig, won Grote Prijs van Parijs Aanvechtbare beslissingen in sportieve wedstrijd BEVERWIJK'S ZEGE WAS TEN VOLLE VERDIEND MmÈËÊÈÈÈÈm SPORT 'N T R.K.A.F.C. wordt geen derde klasser Vijf procent reed de zware wedstrijd uit... Dekkers en Verhoeven in de sprint geklopt Jan van Dijk uit Hilversum snelste nieuweling Opnieuw Nederlandse zege in Frankrijk Arie van Vliet sterke tweede Van Swol in achtste finales geslagen door Patty H.R.C.-Rapiditas 2-3 Thuisclub tekent protest aan R.K.A.F.C-Beverwijk 1-4 A.? wmm H.R.C. verloor ook maar protesteert Koedijk over naar de 4e klasse ZANDVOORT. In een zware strijd en op een moeilijk parcours op het circuit van Zandvoort is Dielissen uit Beek en Donk Neder lands kampioen op de weg van de amateurs geworden, op een halvo lengte gevolgd door twee die met hem lang de leiding van de ronde hadden: Dekkers uit Eindhoven en Verhoeven uit Overschie. Van de 112 renners hebben er negen de wedstrijd uitgereden, dus iets meer dan vijf procent. Alle overigen hadden moeten opgeven De wedstrijd zelf viel in drio stukken uiteen. Gedurende de eer ste acht of negen ronden togen de overmoedige jonge broekjes telkens ten aanval, terwijl de wijze cracks, intussen terdege oppasten, dat ze niet te ver achter kwamen. Na tien ronden kwam er een dui delijke afsplitsing. Aan kop gingen toen negen renners, te weten Die lissen, Hennink, Joris, Petri, Nul- kes, Koeman. Arie Voorting, Hans Dekkers en Stern, een vinnig groep je dat zijn voorsprong op een tweede groep geleidelijk vergrootte. In de achttiende ronde deden Die lissen en Dekkers samen met W, Verhoeven, die uit de tweede groep was komen opzetten, een geslaagde uitlooppoging, waarmee de derde en laatste fase van de strijd begon Het trio liep uit. Tot het einde toe bleef het eigen lijk een achtervolgingsmatch, waar in Voorting, Roks, Petri en Witte- veen jacht bleven maken op het trio Verhoeven—Dekkers—Dielissen, dat zich vinnig verweerde en geen ter rein prijs gaf, integendeel, zijn voor sprong op een gegeven moment tot meer dan twee minuten vergrootte. FANCIO WINT DE GROTE PRIJS VAN REIMS Op het circuit van. Reims Queux werd Zondagmiddag de grote prijs van Reims, meetel lend voor het wereldkampioen schap coureurs 1950, gehouden, waarbij meer dan 50.000 toe schouwers aanwezig waren. Tien coureurs namen eraan deel. De race van de 500 cc wagens ging over een afstand van 101 kilometer en werd gewonnen door de Engelsman Bottom in de tijd van 46.16.9. De wedstrijd voor wagens tot 2 liter, zonder compressor, ging over 265 km en werd gewonnen door de Italiaan Ascari met Ferrari in de tijd van 1,16.42, een gemiddelde uur snelheid van 159 km. In de race over 500 km voor de grote wagens namen de drie Alfa Romeo's van Fangio, Fa- giola en Farina de leiding. Fan gio won tenslotte met een ruime voorsprong op Fagioli in 2.57.52. Zijn gemiddelde snelheid be droeg rond 168,180 km. De stand in het wereldkam pioenschap luidt thans: 1. Fangio (Arg.) 26 pnt.; 2. Fa gioli (Italië) 24 pnt.: 3. Farina (Italië) 22 pnt: 4. Rosier (Fr.) 10 pnt.; 5. Parssons (Ver. St.) 9 pnt.; 6. Oscari (It.) 8 pnt. SCHULTE WINT CRITERIUM TE ANTWERPEN Het criterium van Antwerpen, een wielerwedstrijd over 125 km, werd door onze landgenoot Gerrit Schulte gewonnen in 3 uur en 7 sec. Tweede werd de Nederlan der Middelkamp, die op één lengte volgde. De Belg de Rycke werd derde op twee lengten. Onze land genoten van Est, Faanhof en Voorting bezetten respectievelijk de 11e, 16e en 18e plaats. Hun tijd was 3 uur 2 min. en 12 sec. Luxemburg in de Ronde van Frankrijk De Luxemburgse ploeg voor de Ronde van Frankrijk is definitief als volgt samengesteld: Jean Goldschmidt, Jean Kir- chen, Willy Kemp, Bing Diede- rich, Marcel Ernzer, Henri Keilen. Directeur-techniek is Nicolaas Frantz. Achter hen verdwenen alle andere concurrenten successievelijk van 't toneel, met uitzondering van v. Breenen en v. Roon. Dielissen sterkste sprinter. Bij het uitkomen van de laatste bocht stoven Dielissen en Dekkers beiden naar voren, maar de man uit Beek en Donk bleek in de sprint toch iets sneller dan Dekkers en ging juichend met een halve lengte voorsprong als eerste over de streep. De uitslag luidt: 1. en kampioen van Nederland: W. Dielissen (Beek en Donk) 4.29.47. 2. H. Dekkers (Eindhoven) op een halve lengte. 3. W. Verhoeven (Overschie) z.t. 4. A. Voorting (Haarlem) 4.31.30. 5. M. Roks (Sprundel) z.t. 6. F. Petri (Amsterdam) z.t. 7. C. Witteveen (Amsterdam! z.t. 8. P. v. Roon (Haarlem) 4.36.15. 9. H. v. Breenen (A'dam) z.t. Van Dijk eerste bU nieuwelingen. Alvorens het wegkampioenschap voor amateurs werd gereden is een nationale nieuwelingenwedstrijd ge houden over 10 ronden (41.93 KM), waarvoor 114 renners startten. Uitslag: 1. J. v. Dijk, Hilversum, 1.02.21. 2. P. Zwier, Eindhoven, z.t 3. D. de Groot, Amsterdam, z.t. 4. J. Rietman, Amsterdam, z.t. 5. C. Bakker, Halfweg, z.t. De winnaar Dielissen in bloemen. da De Grote Prijs van Parijs gewonnen door Jan Derksen, op de tweede plaats gevolgd door Arie van Vliet! Dat is het grote wielernieuws van vandaag. Het nieuws dat Nederlands wieier- glorie in de Franse hoofdstad na de machtige prestatie van een andere Nederlandse renner, Wim van Est, opnieuw tot het gesprek van de dag heeft gemaakt. De wereldkampioen Harris die vorige week de grote prijs van Amsterdam verwierf, kwam er deze keer niet aan te pas. Wel plaatste hij zich met onze landgenoot in de herkansingsrit na de eerste halve finale doch terwijl in deze rit Harris zat ingesloten tussen Plattner en Senftleben, greep Derksen zijn kans en daarmee een der eer volste wielertropheeën. Voor de halve finales klasseerden zich Harris, Senfftleben, Van Vliet, Derksen, Plattner en de Franse amateur Verdeun. In eerste halve finale werd Ver- deun 1ste, gevolgd door Harris en Derksen op 12 sec. Deze rit verliep gedachtig het gezegde: twee hon den vechten om een been en de der de liep er mee heen, want terwijl Derksen en Harris elkaar angstval lig in het oog hielden, demarreerde de Franse amateur Verdeun op 200 m. en hoewel Haris een groot deel van de vier lengten voorsprong van Verdeun inhaalde, kon hij hem toch niet meer bereiken. In de tweede halve finale werd v. Vliet eerste gevolgd door Senfft leben en Plattner op 12.4 sec. Van Vliet wenste geen enkele risico, te nemen. Hij nam vrij spoedig na de start de kop om deze niet meer af te staan. Voor het eerst sedert 1941 plaat ste een amateur Verdeun zich in de eindstrijd van de grote prijs van Parijs. De herkansing was toen: 1. Derk sen, 2. Plattner, 3. Senfftleben, 4 Harris 11,8 sec. Derksen verraste zijn tegenstanders even voor de 200 m.-lijn. Hjj nam drie lengten voor sprong op Plattner en Senfftleben, die Harris hadden ingesloten. Geen van drieën slaagden zij er in Derk sen nog te benaderen, zodat de fi nale moest worden uitgevochten fussen van Vliet, Derksen en de Franse amateur Verdeun. Na lang geballanceer „sur place" na van Vliet de kop voor Derksen en Verdeun. Tot aan de 200 m.-lijn bleef de situatie zo, toen waagde Verdeun een poging welke geen succes had maar bij het ingaan der laatste bocht kwam Derksen bui tenom naast v. Vliet ep op 't rechte eind kwam hij voor. Van Vliet poogde nog gelijk te komen. Maar Derksen sloeg de laatste aan val af en won zodoende de grote prijs van Parijs. De uitslag luidt: 1. Derksen 12.2 sec. 2. Van Vliet, 3. Verdeun. WIMBLEDON LONDEN. In de wedstrijden om het tenniskampioenschap die Zaterdag te Wimbledon werden voortgezet was de snelheid van Budge Patty, een In Europa wonen de Amerikaan, die te Wimbledon vjjfde geplaatst is te groot voor onze landgenoot van Swol. Hjj ver loor in de achtste finales van het heren enkelspel van de Amerikaan met 8 6, 6 1, 8 6. De Egypte naar Drobny sloeg de Australiër Mac Gregor. In de derde ronden van het da mes dubbelspel sloegen de dames Anderson (V.S.) en Curry (G.B.) onze landgenoten Nel Hermsen en Mevr. Schmier. In de derde ronde van het ge mengd dubbelspel wonnen Wilton en mevr. D. Schmier (Ned.) met 63 64 van het Italiaanse paar Caccia-Annelisa Bossi. Verder wonnen Mc Gregor (Ausstr.) en Shirley Fr, (VS) in de derde ronde van Carmona (Philip- pijnen) en Gem Hoaching (GB) met 6-2 6-0, terwijl Bromwich (Austr.) en mevr. C. Harrison (GB) 't echt paar Matous uitschakelden met 6-2 6—1. In de achtste finales ontmoeten Wilton en mevr. Schmier het Aus tralischEngelse paar Bromwich- mevr. Harrison. Wat 't heren en kelspel betreft hebben 7 van de eer ste 8 geplaatste spelers de kwart finales bereikt. De enige uitzonde ring was Bromwich die in de als 12e geplaatste Amerikaan Seixas zijn meerdere moest erkennen. BRAZILIË, SPANJE. ZWEDEN EN URUGUAY IN DE FINALE TE RIO In de wedstrijden om het we reldkampioenschap voetballen won Brazilië Zaterdag voor groep A met 20 van Zuid-Slavië, zodat Brazilië zich geplaatst heeft voor het eindtournooi om de Jules Rimet-beker. Zwitserland won met 21 van Mexico in poule A. De eindstand in groep A luidt: Brazilië 3 2 1 0 5 82 Zd-Slavië 3 2 0 1 4 7—3 Zwitserland 3 1113 46 Mexico 3 0 0 3 0 210 De wedstrijd in groep B tussen Spanje en Engeland eindigde in een 10 overwinning voor Spanje Spanje gaat door dit resultaat over naar de finale poule.. De Ver. Staten werd in poule B met 32 door Chili verslagen. De eindstand in deze groep luidt Spanje 3 3 0 0 6 61 Engeland 3 1 0 2 2 2—2 Ver. Staten 3 1 0 2 2 4—6 Chili 3 1 0 2 2 3—6 De wedstrijd tussen Italië en Paraguay in poule C werd met 2—0 door de Italianen gewonnen. Zweden heeft zich daardoor ge plaatst voor de finale-poule. De eindstand in deze groep luidt Zweden 2 1 1 0 3 54 Italië 2 10 12 4—3 Paraguay 2 0 111 24 De wedstrijd tussen Uruguay en Bolivia in poule D werd met 80 door Uruguay gewonnen, waar mede dit land zich in de eind ronde plaatste. DEN HELDER - Niemand van de vele duizenden toeschouwers zal vermoed hebben, dat het Ra piditas in de laatste 12 minuten zou gelukken een 21 achter stand in een 3—2 overwinning om te zetten en daarmede het tweede klasserschap te prolonge ren, tenzfj H.R.C. het protest dat zij na de wedstrijd indiende wint want dan wordt de stand 3—3 en zijn de Heldersen tweede klasser. Het zat de Racers in deze wed strijd geenszins mede, want reeds na 12 minuten moest de goedspelende Roomeyer na een kopduel met rechtsbinnen Dou- ma vervangen worden. Bakker, die hem verving, speelde zijn eigen enthousiast spel, doch kon zijn voorganger niet doen verge ten. Bij Rapiditas, dat over een goed spelend elftal beschikt, tra den doelman Mouw, rechtsbui ten v. Eek en in 't bijzonder de technisch zeer goede v. Gemert op. Bij H.R.C. stond Bot als een rots in de branding. Rijkers, en na de rust T. de Boer, vonden we in de voorhoede het best. Over de wedstrijd het volgen- dCprecies 7 uur bracht de Ra- piditas-midvoor Bouman de bal aan het rollen. Nadat beide eH- tallen elkaar enigszins verkend hadden en de bal maar in het wilde weg getrapt >verd kreeg P. de Vries na ongeveer 5 mm. de eerste kans. Een goed aangege ven bal van zijn midvoor schoot hij naast. Een vrije schop van Roomeyer verdween eveneens langs de verkeerde kant van de paal. Het spel golfde snel op en neer en voor beide doelen ont stond menig hachelijke situatie. Zo kopte v. Gemert een boogbal van rechtshalf Rijken buiten het bereik van Dijkshoorn tegen de paal; de terugspringende bal schopte Swart juist voor de toe snellende Bouma out. H.R.C. neemt de leiding Nadat er 20 minuten verstre ken waren kopte rechtsbuiten de Boer een voorzet van Rijkers naar G. de Vries, die op zijn beurt het leder in de uiterste hoek kopte 1—0. Lang pleizier hadden de roodjakken niet van deze voorsprong, want nog geen 2 min. later passeerde van Eek op verbluffend gemakkelijke wijze de Werker en Bot en schoot vervolgens de bal naar de vrij opgesteld linksbuiten Schaly die Dijkshoorn met een enorm hard schot geen schijn van kans gaf 11. Rapiditas gesteund door dit doelpunt zette enige goede aan vallen op en doordat zij gedu rende 10 minuten het midden veld practisch geheel beheersten werd de achterhoede zwaar op de proef gesteld. Een hoge voor zet van Schaly sloeg Dijkshoorn half weg, rechtsbuiten v. Eek stond echter te veel op de vleu gel om hiervan te profiteren. Een vrije schop wegens een overtre ding van Bakker plaatste van Eek hoog voor doel, Douma kop te hard in, doch Dijkshoorn kon de bal juist over de lat tippen. Vergezeld van een groot leger supporters, die per auto, auto bussen en per rijwiel de tocht ondernamen, trok AFC Zondag avond naar Wormerveer om nogmaals de strijd aan te binden tegen Beverwijk met als inzet een plaatsje in de derde klasse. Op het WFC-terrein was alles keurig geregeld en naar schatting waren wel een zesduizend toeschouwers aanwezig. T - *-V Op het circuit van Zandvoort werden Zondagmiddag de nationale wielerkampioenschappen op de weg voor amateurs verreden. De drie eerst-aankomenden in de laatste ronde voor de finish van links naar rechts W. Dielissen, die het kampioenschap won, H. Dekkers, die tweede werd, en W. Verhoeven, de derde in de strijd. De wedstrijd zelve zou men een herhaling kunnen noemen van die op het A.F.C.-terrein: weer nam A.F.C, de leiding, ook nu maakte Beverwijk gelijk en won tenslotte met flinke cijfers, slotte met flinke cijfers. Voor de rust was het een mooie, gelijk opgaande strijd en de stand met de rust 21 voor Beverwijk was wel ietwat geflatteerd. Na de rust echter, toen Beverwijk na tien minuten de voorsprong vergrootte tot 31, was A.F.C. geslagen. Ondanks de vier doelpunten kan men niet zeggen, dat de A.F.C. achterhoede minder goed speelde, de middenlinie vonden wij echter minder goed dan de vorige week. De voorhoede mist de nodige stoot kracht en doortastendheid om de aanvallen met succes te bekronen. Een vergelijking met de voor hoede van Beverwijk valt beslist in het nadeel van A.F.C. uit. A.F.C. won de toss en speelde met de zon tegen. Na enkele aan vallen van beide zijden, wist A.F.C. een klein overwicht te forceren en we noteren een te zacht schot van De Nijs en een vrije trap, welke niets opleverde. Beverwijk zetten dan enkele aan vallen op, maar het schieten is zwak. Na een kwartier spelens kreeg A.F.C. een mooie kans, doch de bal ging naast. Maar ook Bever wijk kreeg een zeer goede kans, als de bal na een slechte uittrap bij een Beverwijker belandde, doch hij schoot naast. Na twintig minuten spelens wist A.F.C. de leiding te nemen: uit een goede voorzet van Meijer kreeg I rechtsbuiten Tijm de bal vrij voor doel en de Beverwijker doelman was gepasseerd. A.F.C. wist ook daarna het beste deel van het spel te behouden, al waren de niet zo talrijke aanvallen van Beverwijk niet ongevaarlijk. Tegen de rust komt Beverwijk verwoed opzetten en de laatste drie minuten worden voor A.F.C. fataal. Eerst wist Ketting een voorzet van rechts van dichtbij te benutten. Een minuut voor de rust werd een hoekschop A.F.C. noodlottig. De bal van rechts goed voor doel ge bracht, werd ingekopt en weer weggekopt, waar Goderie de bal bemachtigde en onhoudbaar in schoot. Zo ging de rust nog onverwacht in met een 2—1 voorsprong voor Beverwijk. De eerste aanval na de rust is voor A.F.C., maar reeds spoedig weet Beverwijk het initiatief over te nemen. Popma stopt eenmaal heel mooi een van dichtbij inge schoten bal. Na tien minuten spe lens wordt door de uitstekend spelende Beverwijk-linkervleugel de bal voor het doel gebracht en Ket ting brengt daarna de stand op 31 voor Beverwijk. Het was daarna een krampachtig volhoudend A.F.C. maar een beter en rustig spelender Beverwijk. Er waren nog wel een paar kansjes voor A.F.C.,doch de aanvallen waren te doorzichtig en het spel te kort. Na vijf en dertig minuten maakte Beverwijk er door Goderie 41 van, waarmede het pleit beslecht was. De R.K. harmonie Sint Caecilia maakte de reis ook mee en zij heeft in Wormerveer een prachtige in druk achter gelaten. Al was er dan bezwaar gemaakt tegen muziek voor de wedstrijd, tijdens de rust heeft Sint Caecilia laten horen wat zij in haar mars heeft en het werd door alle aanwezigen zeer gewaar deerd. Na de wedstrijd werd het elftal van Bevewijk een serenade gebracht. De corner ging achter. Direct hierop stompte Dijkshoorn met veel bravour een hard schot van v. Gemert het veld weer in. Na dit offensief verplaatste H.R.C. het spel enigszins. Een kopbal van P. de Vries plaatste Rijkers voor de voeten van G. de Vries, doelman Mouw stopte het schot echter magnifiek. Kort hierop bewees doelman Mouw zijn klasse door een hoge voor zet van Rijkers boven alle hoof den weg te plukken. Een vleu gelschot van Knijff kon hij niet onder controle krijgen, de bal rolde via zijn handen het veld weer in; de doelman herstelde zich echter dadelijk door zich moedig voor de toestormende Rijkers op de bal te werpen. i Helaas, onze katholieke Alk- maarse club AFC heeft het vurig begeerde derde-k'asser- schap niet mogen bemachtigen en ook HRC heeft zijn laatste beslissende wedstrijd verloren en zal in de derde klasse moe ten blijven, als het tenminste door toewijzing van het pro test niet opnieuw een kans geboden wordt. Een hard gelag voor de twee kranige clubs, die zich zo prachtig geweerd heb ben in de competitie en de promotie en nu moesten strui kelen, terwijl de promotie voor het grijpen lag. R.K.A.F.C. verloor in Wormerveer met 41 van Beverwijk nadat de rust met 21 in het voordeel van de laatste club was ingegaan. De Alkmaarders zullen bet 't volgend seizoen ongetwijfeld met alle kracht weer proberen en dan moeit het 'gaan! Beverwijk is er in geslaagd zijn derde klasseschap te behouden en dat was in deze critieke wedstrijd een goede prestatie. Rapiditas wist in het laatste ge deelte van de wedstrijd zijn ach terstand tegen HRC in te lopen en zelfs een voorsprong te nemen. De Racing heeft echter tegen de 33 uitslag protest aangetekend, zodat het op het ogenblik nog niet defi nitief vaststaat of zijn promotie wedstrijden tevergeefs zijn ge weest. BU een beslissing in het nadeel van HRC blijft Rapiditas in de tweede klasse. De wedstrijd QSCZaandijk die in dit stadium van geen betekenis meer was heeft toch nog een sen sationeel verloop gekregen door de duidelijke 60 overwinning van QSC. Voor de volledigheid geven wij nog even de eindstand zoals die wordt als het protest van HRC geen uitwerking mocht hebben. Rapiditas 6 4 119 1410 HRC 6 4 0 2 8 13—9 QSC 6 1 2 3 4 8—7 Zaandijk 6 1 1 4 3 514 De beslissende wedstrijd om de promotie naar de derde klasse te Wormerveer: het eerste doelpunt in deze wedstrijd, waarmee R.K. A.F.C. de leiding nam(Eigen foto) De Nederlander Frans Vos, die in het wielercriterium van de Dauphine Liberé, dat in twee etappes over totaal 431 km voer de van Aix naar Grenoble, heeft niet veel geluk gehad. Na de eerste etappe eindigde hij op de 54e plaats. De tweede etappe heeft hij niet uitgereden. De Fransman Lauredi werd win naar. Lazarides, Diederich en Brambilla kwamen na hem in het algemeen klassement. De nationale zwemwedstrij den in Hengelo zijn niet door gegaan wegens gebrek aan be langstelling. Fanny krijgt concurrentie. June Fould, een zestienjarig En gels scholiertje, heeft de 100 yards afgelegd in 10.9 sec. Dat is een tiende seconde boven de tijd van Fanny. De winnaar van twee tul- penrallye's, de Engelsman Kan Wharton, is van plan in Zand voort te starten in de race voor de Lilliputwagentjes op 23 Juli. In Kruiningen is een wie lerwedstrijd gehouden voor profs en onafhankelijken over 125 km. Van der Zande uit Hal steren won in 3 uur 15 min Dicht op zijn hielen zaten Wagt- mans, Gerrit Voorting en Steen bakkers. De K.R.O. heeft een gezel lige bonte avond uitgezonden ter gelegenheid van het kam pioenschap van de twee Lim burgse clubs Limburgia en V. H. C., de Venlose landskampioen hockey. De Kanaal-candidaten mel den zich ook weer. De Franse matroos. Roger Robinau, die maar één been heeft, wil ook de plas over. Bij training heeft hij kort geleden 8 km gezwommen. Maar het Kanaal is breder Het Engelse blad Daily Mail wil in Augustus 29 zwemmers uit 13 landen gezamenlijk het Ka naal laten overzwemmen. Mevr Croes van Rijsel hoort er ook bij. Een tweedaagse athletiek- ontmoeting tussen België en Joego-Slavië in Belgrado werd door de gastheren gewonnen met 113 tegen 92 punten. En Fausto Coppi heeft gis teren het ziekenhuis verlaten, stevig aan de beterende hand. Korfbal Nederlands B twaalftal tegen Engeland Het Nederlands B-twaalftal, dat op Zaterdag 15 Juli te Wands worth tegen Engeland uitkomt, is als volgt samengesteld: Heren: Mulder (DVD), Cohen (DVD), van Rijn (Olympia), Meurs (Oranje Wit), Grietjes (Oranje Wit), Rutgers (Spangen). Dames: H. Walburg (NIC), Th. Steen (DVD), A. Vriezen( Noord Oosten), A. Heebels (Noord Oos ten), C. de Visser (Oranje Wit), A. van Beugen (Ons Eibernest). Koch wint ronde van Bussum Zaterdagavond werd de derde ronde van Bussum voor amateurs verreden, over een afstand van 75 kilometer. De uitslag luidt: 1. Koch (Utrecht) 1 uur 46 min. 40 sec.; 2. Hennink (Alkmaar) z.t.; 3. Fleury (Amsterdam) z.t.-; 4. Reu man (Amsterdam) z.t.; 5. Otten- bros (Alkmaar) z.t.; 6. Madzen (Amsterdam) z.t. Rechtsback Heynis, die nogal eens aarzelde, schoot vanaf de lijn naar de vrijstaande G. de Vries, die echter zo beduusd was dat hij ver- naast schoot, zodat de rust aan brak met gelijke stand (11). Na de hervatting schoot Dou ma, nadat v. Eek, door een mis verstand in de Racing-achter- hoede, de bal in het strafschop gebied in zijn bezit kreeg, juist in de handen van Dijkshoorn. Een cornerbal van v. Eek, op een presenteerblaadje voor doel aangeboden, kopte Swart hoog opspringend juist voor het hoofd van Schaly weg, zodat ook deze kans voor de bezoekers verkeken was. Een voorzet van T. de Boer, die er steeds beter in kwam, kopte P. de Vries te zacht in, zodat het voor Mouw geen gevaar ople verde. Meer moeite had hij enige minuten later met een hoge voor zet van Knijff, die hij nog net over de lat kon stompen. Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied plaatste van Gemert net naast. Direct hierna kreeg dezelfde speler een fraaie kans. Na een halve mistrap van de Werker kwam hjj alleen voor Dijkshoorn te staan. Van enige meters afstand schoot hij echter naast. -T - „Het wordt 21 Nadat T. de Boer, toen er 14 minuten gespeeld waren, de bal op de middenlijn kreeg toege speeld, omspeelde hü handig enige tegenstanders en schoot ver volgens via de paal in het doel (21). Na dit doelpunt leek het of de bezoekers het opgaven. In deze periode kregen de HRC- voorwaartsen enige fraaie kan sen, doch steeds stond doelman Mouw ze in de weg. Eenmaal had deze doelman niet over geluk te klagen, toen Bakker een door hem weggestompte bal net over schoot. -T Geannuleerd Na een kwartier bemachtigde J. Knijff net voor de outlijn de bal, de grensrechter, die de vlag reeds in de hoogte had gestoken, beduidde hem dat hij door moest spelen. De Rapiditas-linkshalf, die meende dat de grensrechter ge vlagd had, bleef enige seconden staan, zodat J. Knijff de gelegen heid kreeg het leder naar T. de Boer te dirigeren, die nadat hij de back was gepasseerd en doel man Mouw uit zijn doel had ge lokt, de bal naar Rijkers schoot, die de bal rustig in het ledige doel deponeerde. Nadat eerst scheidsrechter Hes- sink het doelpunt had toegekend, annuleerde hij het nadat hy met de grensrechter in contact was geweest. Deze bleef echter bij zijn beslissing dat de bal in geen geval de outlijn gepasseerd was ge weest. Na afloop van de wedstrijd tekende HRC wegens het niet toekennen van dit doelpunt pro test aan. Een hoge voorzet van Knijff sloeg doelman .Mouw naar Rijkers, die in plaats van naar de vrij staande P. de Vries te schieten, Heynis wilde passeren, die hem op het laatste moment nog corner wist te schieten. Deze goed door Rijkers voor doel geplaatst kopte G. de Vries naast. Een vriie schon 10 minuten voor het einde kreeg Bakker een vrije schop tegen zich, die v. Gemert via het hoofd van Bot in de uiterste hoek schoot. Wel ving Dijkshoorn de bal nog op, doch de scheidsrechter con stateerde dat de bal de doellijn reeds gepasseerd was geweest.' Rapiditas, die haar kans op het behoud van haar tweede klasser schap rook. kwam nu geducht opzetten. HRC werd geheel inge sloten. Hoe meer de tijd verstreek des te nerveuzer beide partijen werden. Een ver schot van de rechtsbinnen liet een der ver dedigers van HRC achter lopen. De scheidsrechter kende tot ieders verbazing de bezoekers een hoek schop toe, die zonder dat iemand hem aanraakte in het doel ver dween (23). In de laatste seconde bewerkte de spil de bal met de hand, doch de scheidsrechter liet doorspelen, zodat het einde kwam met een 32 overwinning voor de Wees- penaren. BERKHOUT EN LIMMEN 2 IN DE GOUDEN KRUIS-FINALE Uitslagen Promotie N/d afdeling: SchoorlKoedijk 22 Démi-finale Gouden Kruis: OSV 4Limmen 2 12 BerkhoutSucces 2 20 Overzicht: Koedijk heeft dus kans gezien Om ongeslagen door de promotie heen te komen en daardoor het Voetbal-Walhalla binnen te gaan. Proficiat en veel succes in de nieu we omgeving. Eindstand: Koedijk 4 3 10 7 Schoorl 4 2 115 Nieuwe Niedórp 4 0 0 4 0 Voor dé demi-finale van het Gou den Kruis won Berkhout royaal van Succes 2, nl. 20, terwijl Lim men 2 maar net met de hakken over de sloot kwam tegen OSV 4 21. Toch was deze uitslag vol doende om de finale te bereiken waarin nu beide ploegen nl. Berk hout 1 en Limmen 2 elkaar zullen bekampen in een eerlijke strijd om de Gouden plak. Door het aanbiddingsfeest te Limmen a.s. Zondag wordt ae finale dus naar een andere da tum verschoven. A.s. Woensdag zal door de bond beslist worden waar en wanneer de finale ge speeld zal worden. Wielrenner Mol uit Groet eerste in Groningen GROET. Gisteren werd Jan Mol in Groningen eerste in een wedstrijd over 48 km die te Gro ningen voor amateurs werd gehou den. Amateurs naar de Ronde van Denemarken Naar wij vernemen zullen drie Nederlandse amateurs deelnemen aan de Ronde van Denemarken, welke Vrijdag 7 Juli a.s. aanvangt Het zijn Dekkers (Eindhoven). Willekes (Amsterdam) en Le Grouw (Amsterdam).

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5