Seizoen-Opruiming Turnlust" is weer thuis zomeropruiming Italiaanse „scooters' Nieuwediep in ENGEL SEIZO ENGELI r GERARD WORM'S B. W. G. Lienesch c.v. ALKMAAR EN OMSTREKEN Na geslaagde Engelse tournee J Modemagazijnen Overgangsexamens Sted. Gymnasium FRANKENBERG N.V. Langestraat 28 ALKMAAR Overgangsexamens H. B. S. Een hele sprong vanaf Milaan Marktberichten Goederen vi Wat echter1 PAGINA 2. VRIJDAG 14 JULI 1950 ALKMAAR Er waren geen zeezieken in de nacht van eeirgis- teren op gisteren, toen de Turn- lustploeg, die zich in Bath ver dienstelijk heeft gemaakt, weer naar huis terugkeerde. Integendeel, tot 12 uur 's nachts heeft men op de dekken gedanst, al was er dan geen muziek aan boord. De Turn- lustmensen hebben geen last ge had met de heren douaniers, maar Tonny Willemsen, die even sub stantieel ais bij was heengegaan teruggekeerd is, scheen weinig vertrouwen in te boezemen. Hij Was dan ook de sigaar en moest de grenscontcoleurs al zijn plastic schortjes, bromtollen en gietertjes tonen, die hij als -geschenken mee naar huis had gesleept. Gesleept, ja, want or was vier man douane personeel voor nodig om de koffeir van Tonny goed en wel weer dicht te krijgen. Om half twaalf arri veerden de Turnlustmensen, in een pracht van een stemming, en ogen schijnlijk helemaal niet vermoeid van de reis, aan het Alkmaarse station, waar zij hartelijk werden verwelkomd door hun verwanten en verschillende Turnlustvrienden. Welkom In Paviljoen Kinheim werden do -gymnasten officiéél ontvangen. Daar sprak voorzitter de Rie zijn mannen en meisjes toe. Daar ge waagde hij van zijn trots om de Turnlustfamüie die een zo hechte familie is. Hij dankte zijn mensen voor hun goed gedrag en voor hun zeer goeide prestaties en zei, met vertrouwen het 50 jarig jubileum van de vereniging tegemoet te gaan. Directeur van Zoenen werd door de heer de Rie extra bedankt voor zijn prachtig leidend werk. Mevrouw van Hilten, die zich ver dienstelijk heeft gemaakt voor de costumering der balletten en Mr. van Hilten, die oen mooie opvat-, ting blijkt te bezitten van zijn taak als beschermheer van de ver eniging, werden eveneens in 's voorzitters dank betrokken. De heer van Hilten gaf een kort ovefzicht van de gebeurtenissen der laatste dagen, die u hieronder in het verslag van onze correspon dente kunt lezen. En de heer van Zoonen tenslotte, sprak, als direc teur en leider van de ploeg, dank woorden tot zijn mensen en zijn medewerkers. "Hij uitte zijn waar dering voor het correct gedrag van de gymnasten, die zich als waar dige afgezanten van onze stad hadden weten te handhaven. De moeilijke huisvesting der meisjes heeft de leiding een grotere ver antwoordelijkheid opgelegd, maar de -gymnasten hebben het in hen gestelde vertrouwen allerminst be schaamd. Met een woord van dank tot zijn kamergenoten, die hem, die zich kort voor de reis minder wel bevond, de trip zo aangenaam en gemakkelijk mogelijk hebben gemaakt, besloot directeur van Zoonen zijn toespraak. Na de koffie in Kinheim, -ging elke gymnast, met opgetogen fa milieleden, honderduit verhalend over de reis, huiswaarts, om zich eindelijk weer eens te goed te doen aan de oprechte Hollandse dis. De laatste dagen in Bath Zaterdag was de laatste dag van het Carnaval te Bath. Des middags trok een gecostumeerde optocht van Victoria Park naar Twerton Park. Er was van alles te zien in die stoet. Een Indiaan liep er naast assepoester, kleine bruid, en bruidegom waren er vergezeld- van een bruidstaart, die hen in grootte overtrof; er was een groep-kanni balen, die blanke ontdekkingsrei zigers aan het koken waren, er was een groep ijdele meisjes, die zich voor een grote spiegel alsmaar za ten te poederen en te stiften; er wasmaar u weet dat wel van de 8 Octo-beiroptochten in onze ZIEKENTRIDUUM ALKMAAR. Op 8, 9 en 10 Augustus wordt in O. L. Vrouw ter Nood het Alkmaarse Triduum voor zieken gehouden; de medewerking van autobezitters wordt gevraagd voor het vervoer van de zieken. De zieken en de autobezitters, die hun medewerking willen verlenen, ge lieven zich te melden bij Pater Colbé, Pastorie Breedstraat. Kosterbenoeming ALKMAAR. Met ingang van 15 Juli is de heer W. de Louw, tij delijk koster aan de St. Josephkerk benoemd tot koster aan de St. An- thoniuskerk te Dordrecht. De heer C. Berkhout Jr. zal tijdelijk het kos. terschap waarnemen, in afwachting van de terugkeer uit Indonesië van de heer J. Hageman. Bedevaart naar Den Briel ALKMAAR. De jaarlijkse be devaart naar Den Briel vanuit Alk maar zal dit jaar worden gehouden op 23 Augustus; men kan zich voor deelname opgeven aan de Pastorie Breedstraat. R. K. HANDBAL ALKMAAR. Interessant en spannend was de vriendschappelijke wedstrijd Zeevogels 1A.O.G. 1 te Egmond, twee clubs, die elkaar in de competitie geen haar-breed toe gaven. AI direct werd in een hoog tempo gestart, en kwamen beide doelen in gevaar. Na 8 min. wist AOG de leiding te nemen. De mid- voor R. Groefsema besloot haar solo-ren met een hard schot, dat doel trof. Spoedig daarop werd ook no. 2 na een prachtig combinatie spel der Alkmaarders op het score bord genoteerd. Deze achterstand was echter voor de Zeevogels 't sein om een geweldig offensief in te zet ten, dat met 2 goals bekroond werd. Ruststand 22. Na de thee hetzelfde spelbeeld. Maar nu namen de Egmondse vo gels de leiding. Tot twee maal toe moest de AOG-keeper hengelen en was de stand 42. Geenszins ont moedigd kwam Alkmaar steeds te rug in het vijandelijk doelgebied, en met succes!. Het werd 43 en zelfs 44, doordat 5 min. voor het einde de watervlugge midvoor met een ju weel van een goal de gelijkmaker in de touwen joeg. eigen stad. De vaandragers van Turnlust hadden de ereplaats in de stoet en de Bath Chronicle schrijft enthousiast over het uitstekend marcheren van onze stadgenoten. In Twerton Park draaide weer het gebruikelijke carnavalprogramma, thans itoor een toeschouwerstal van ruim 65.000. Het was een goede dag voor de turners, die weer vele successen behaalden, het was even eens een goede dag voor de straat handel rondom Twerton Park, en zou het publiek, dat kennelijk gee noot, dan geen goede dag gehad hebben? Het optreden van de Alkmaarse gymnasten was met deze Zaterdagavondvoorstelling weer ten einde. Er bleven nog enkele rustigei da gen over. Het weer was vrij goed en er werd van allerlei georgani seerd om de Alkmaarders bezig te houden. Daar was bijvoorbeeld weer een tocht naar Weston Super Mare. met, zijn prachtige zwembad, dat vlak aan de zee is gebouwd. Het is daar heerlijk zwemmen en de Alkmaarders wisten nog van vorig jaar hoe goed zo'n zeebad je doet. Zij hebben er dan ook geno ten. In de' familiekringen, waar de Alkmaarse meisjes waren onder gebracht, werden 's avonds ver schillende partijtjes gegeven, af scheidsfeestjes. Daar hebben de gymnasten echt genoten. De Hol landse taal werd er druk gespro ken en de Alkmaarders waren zo goed niet. of ;ij moesten Hollandse liedjes zingen. De Engelse vrien den zijn erg hartelijk voor de Alk maarders en het komt in geen en kele winkel voor, dat men een vreemdeling probeert af te zetten. Kan men dat van de Hollandse winkels ook zeggen? De heer Mor timer heeft met de Alkmaarders koffie gedronken in Fort's lunch room en de gymnasten, die toen eindelijk weer eens onder ons wa- ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie Fiës- ta, alle leeftijden; Victoria: Ontsnapt van het Duivels eiland, 14 j; Cinema Ame- ricaln: Het teken van de Gorilla 14 jaar. NACHTDIENST APOTHE KEN Apotheek Hartong van Ark, Langestraat 1. NACHTDIENST TAXI'S: D. de Leeuw, Stuartstraat 90, telef. 2288. Bergen. Rustende Jagen tên- toonst. schilderijen, edel- smeedwerk en grafische kunst. 10—12. 14.30—17.30, en 19.3023 uur. ren, wisten deze vriendelijke geste wel te waarderen. Dinsdagavond is er in de Pavilion na het af scheidsdiner een afscheidsbal ge houden, waarop de Alkmaarders al hun Engelse vrienden hadden uit genodigd. De heer van Zoonen had de leiding en de Hollandse polo naise viel bijzonder in de smaak van de honderden aanwezigen. Woensdag, te middag, is de Turn- lustploeig weer uit de stad onzer vrienden vertrokken, eerst naar Londen, toen naar Rotterdam, waar zij gistermorgen zonder on gelukken zijn gearriveerd. Hoe het verder ging, hebt u hierboven al gelezen. Turnlust kan voor de tweedei maal terugzien op een zeer ge slaagde Engelse trip. De gymnas ten zijn goede ambassadeurs voor Alkmaar geweest, die vrienden hebben gemaakt, en goodwill heb ben gekweekt, door hun spontaan en correct optreden en door hun gymnastische prestaties, die het publiek van Bath bijzonder op prijs heeft gesteld. Zij gaan nu weer aan het werk, in ei-gen kring uiteraard. En er is wat te doen, dat kunnen wij u verzekeren. De vereniging bestaat in Januari vijf tig jaar en die halve eeuw gaat men vieren met maar liefst tien avonden. Er zal dus gerepeteerd moeten worden. Maar we vertrou wen op de goede geest en het doorzettingsvermogen, waarvan dei Turnlust-gymnasten ook nu weer hebben blijk gegeven. ALKMAAR DAMES- EN HERENAFDELING DEN HELDER ALKMAAR. Tijdens de pro- motie-plechtigheid in het Stedelijk Gymnasium werden de namen der bevorderde leerlingen bekend ge maakt. Deze zijn: Naar II A: Henk de Boer, Nieuwe Niedorp, Taco Cnossen c.l. Dirks- horn, Gert Frens c.l. Hoorn, Henk van 't Hof c.l. Castricum, Piet Hop c.l. Zuidscharwoude, Magdaleen de Jong, Schoorl, Jaap Nijdam, Bergen Marcel Philippo, Bergen, Wim Roy- aards, Schoorl, Elly Schotten, Ber gen, Elsje Schuil, Bergen, Henk Verkuyl, Bergen. Afgewezen 5. Gert Frens met prijs. Naar II B: Lia Belonje, Alkmaar Brigitte Bruining, Bergen aan Zee, Jan Burger, Alkmaar, Jan Frede- rikse, Alkmaar, Elsje Gerver, Alk maar, Jet Hamburger, Alkmaar, Henk Heykoop, Alkmaar, Martlen Lammes, Alkmaar, Marry Ovinge c.l. Alkmaar, Willemien Schenke- veld c.l. Alkmaar, Douwe Sieswerda Bergen, Bas Silvis, Middenmeer, Didi Vis, Alkmaar, Frans v. Voorst, Alkmaar, Herman v. d. Wall Bake, Alkmaar, Molly Wesdorp, Alkmaar, Carien Wytema, Alkmaar. Afgewezen 1. Willemien Schenke- veld me; prijs. Naar III A: Klasien de Boer, Schagen, Niek Bakker, Bergen, Frederiq. v. d. Brink, Assendelft, Frans Bijlsma, Bergen, Elsje van Gelder, Bergen, Janny Hornstra, Bergen, Raya Philippo, Bergen, Elly Swart, Bergen, Annie Verbeek c.l. Egmond, Gré Visser, Heiloo, Kick de Wit Oudkarspel, Beb Wij- ker, Egmond, Bertie Bakker c.l. Bergen, Heeman Tey, Castricum, Anneke Roep, Schagen. Afgewezen 5. Bertie Bakker met prijs. Naar III B: Karei Ackema, Alk maar, Margot Ackema, Alkmaar, Emmy Adolf, Alkmaar Coby Beec- ker, Hippolytushoef, Bernard Broe- re, Alkmaar, Aat Destrée, St. Fan- cras, Rolf Gransbergen, Alkmaar, Hugo 't Hooft, Alkmaar, Lex v. d. Horst, Alkmaar, Hans Kaper c.l. Alkmaar, Toos Ovinge, Wieringer- werf, Theus Roos, Alkmaar, Johan Scholten c.l. Alkmaar, Nel Smink c.l. Alkmaar, Hans van Wijk, Alk maar, Lies je Ypma, Bergen, Mar jolein Zwanenburg Alkmaar, Jan v. Wijk, Alkmaar. Afgewezen 3. Nel Smink met prijs. Naar IVAns Brink, Alkmaar, Redmer Bouwman, Oudendijk, Hu- go Brandt Corstius, Bergen Kees Bjjvoet, Alkmaar, Jan Duiker c.l. Castricum, Tristan Haan c.l. Scha- gerbrug, Kees ten Holt, Groet, Elly Hoytink, Alkmaar, Albert Jong- mans, Alkmaar, Atie Langendoen, Driehuizen, Roel Nes, Lutjewinkel, Annelies Pette, Hoorn, Onno van Schoten, Alkmaar, Akke de Vries, Egmond, Doortje Wiegman Schoorl Afgewezen 8. Jan Duinker met prijs. Naar V: Anneke Alblas, Bergen, Nettie Belonje, Alkmaar, Tineke Bogtstra. Heiloo, Nel Boot, Alk maar, Wouter v. Gelder, Bergen, Jeanet Gerling, Heiloo, Bert van Gorcum, Alkmaar, Grietje Hornstra Bergen, Rem Huygens, Bergen, Dick Kaars Sijpestein Groenekan, Fred Köhne c.l. Heiloo, Piet de Ko ning, Alkmaar, Wim Kriek, Noord- Scharwoude, Hans Kuyten, Groet, Anneke Lugthart, Alkmaar, Jan Muntjewerff, Oterleek, Anneke Muntjewerff, Alkmaar, Guul Plug, Egmond aan de Hoef, Dick Schen- keveld, Alkmaar, Joop Schermer- horn, Groot-Schermer, Corry Schmidt, Alkmaar, Marga Schoen, Alkmaar, Lya Steinz, Alkmaar, Isa Wijker, Egmond, Jan Vis, Bergen, Afgewezen 1. Fred Köhne met prijs. Naar VI: Jannie Akkerman B Alkmaar, Jan Bakker c.l. B Zjjpe, Rie Bant B Groet, Jeanne Becker c.l. A Uitgeest, Henk de Boer B Schagen, Klaas Buis c.l. B Alk maar, Henny Bijvoet A Alkmaar, Ans Dikboom A Alkmaar, Dolf Grunwald A Bergen, Heieen ten Holt A Groet, Jan Lassche A Alk maar, Philip Mees A Rotterdam, Simon Polman B Alkmaar, Frans Quax B Alkmaar, Jopie Schenke- veld A Alkmaar, Jan Slomp A Hoorn, Hans Swier B Enkhuizen, Ellen Kisman c.l. Alkmaar. Afgewezen 6. Klaas Buis met prijs, Joop Schen- keveld met Franse prijs. Geslaagd ALKMAAR Geslaagd voor R.K. Mulo Diploma B: J. Buissink, G. Franssen, J. de Groot, P. Ouwens A. Praat, C. Schoenmakers allen te Alkmaar. L. Commandeur, H. Hu- gowaard, A. Delis, Spierdijk, N. Kuiper en P. Tromp Heiloo, P. Schilder Spanbroek, C. Scholten Bergen. Allen waren leerlingen van Ulo St. Joseph, Alkmaar. ALKMAAR De volgende can- didaten van de St. Joseph Ulo te Alkmaar zijn geslaagd voor het Esperanto diploma A: J. Buissink, G.J. Franssen en A.J. Praak allen te Alkmaar. F.J. Feijen en C. Schol- ten te Bergen, L.N. Commandeur te H. Hugowaard, A.A. Delis te Spier dijk. Duyves, P. Hoogland, G. Jensch, Ae. Meijer, Ha. Je. Nijdam, A. Nijmeij- er, Cha. Wa. Paling, Wa. Ma. Roos, Ba. Te. Schermerhorn, D. v. Se venter, En. Sötemann, K. Swaag, Tha. Wa. Swager, S. Verhoeve, Ny. Cn. Visser, J. W. Wilfink, Aa. Aa. Zorgman en R. E. Kisman. Bevorderd van kl. 2 naar kl. 3: E. F. Avenarius, B. Beek, A. I. van den Berg, A. P. Beun, A. A. de Boer, J. Bosch, Ta. Sa. Cappel, N. Folgers, N. P. Frans, P. C. van Haasteren, R. A. Re. Kadijk, W. G. Mars, Aa. Ca. Je. Ober, Ja. Na, Prins, C. Schaak, M. C. Stoel, C. v. d. Werf, K. Wiersma, T. J. Heines, K. Bant, J. Dekker, Hy. Fetter, La Jonker, H, Keijzer, D. Kok, Ja. Me. Krijnse Locker, M. J. Lömp, P. Massee, J. P. Muller, Ha. Ja. Nier mans, Me. Oudes, K. J. Potgieser, F. Schermer, N. P. Spijker, C. Va der, J. Velthuijs, Ee. Je. Verweij, Aa. Ma. Ca. Vlug, Eh. Me, Warde- naan Aa. Beckeringh, L. J. Boon, C. G. Brand, J. Dullemond, J. W, Gaastra, F. J. Jansen, Ae. Ny. Kooij N. A. Lindemans, D. J. C. Poort vliet, S. Sevenhuijsen, Th. J. Som broek, J. Stuij, A. J. Uijlenhoet, E. Vlessing, Me. Wolzak, A. H. Claasen en J. J. Salamony. Bevorderd van kl. 3 naar kl. 4: H. Beckeringh, K. Bogtstra, D. Boulenois, Wy, Ge. Dekker, Ae. van Diest, P. C. Dokter, M. Goosens, J. de Groot, Te. Me. Gutker, P. J. de Haan, Ja. Aa. Heemskerk, Ma. Aa. Eh. 't Hooft, M. de Jong, A. W. Koe nen, P. N. Lek, Aa. Eh. Muller, H. Pelgrim, Sa. Rus, G. S. Schaafsma, Me. Schmalz, W. A. Slieker, J. Wij ker, J. de Wit, H. J. te Brake, P. Dankert, Ay. Groenenberg, H. J. Hartog, Jy. Ae. Tha. Heiner, H. A. Hoogland, D. G. Kiewitt, Je. Me. Klop, J. J. T. Kooij, Ae. Kuiter, H. P. Lobach, W. J. A. van Raaij, Ie. de Ruiter, Ja. Schelhaas, D. G. Schmidt, Ae. Sevenhuijsen, C. Soe- teman, G. J. Verheul, J. C, Borrias, K. Brinkman, H. J. Butter, P. Del ver, A. W. Glas, C. E. Heijblok, Ca. Sa. Hofman, Aa. Ma. Hommes, P. A. H. Hoogcarspel, N. Hoogvorst, Eh. Wy. Kaal, J. J. Kroon, Ea. Melchior, J. J. van Muijlwijk, J. W. Noort- man, D. Smit, Ga. Sougé. Ch. H. Stapper, Ge. Tegel, R. J. Vernes, J. Vooi-thuijsen, A. A. de Vries en Ja. Zoll. Bevorderd van kl. 4 naar kl. 5: Afdeling A; Aa. De. Ca. Ha. de Brink, Ta. Bohlander, Me, Ja. Ma. van Bragt, J. H. v. Dijk, Ca. Ca. Groenewoud, H. Heida, Ha. Nieuw- veeh, Ae. Ca. Ga. van Roekei, T. Troost en R. E. de Zeeuw. Afdeling B: Ge. Benedictus, A. C. J. Bijpost, A. te Boekhorst, H. Groenland, Ca. Ge. Hopman, Ma. Jonkers, Ja. Ma. Kaal, A. Klerk, O. Lunshof, P. R. van der Oordt, H. Oortwijn, J. Pastoor, H. Piatt, A. Rens, H. J. Sachumsky, J. Schinkel, C. Slot, Ca. van der Stok, Ja. Ma. van der Valk, W. J. Verstegen, S. C. Voogt, Th. C. IJpelaan, G. J. Dijkstra, A. Blankvoort, R. Blom- mendaal, F. P. de Boer, A. Boers, H. Brak, C. Bras, C. N. Bruin, P. C. Debets, A. Kemmink. C. G. Knibbe, J. A. Mars, C. F. Meijer, P. C. Schol en IJ. van Steeg. Autotocht ouden van dagen AKERSLOOT. Het comité, dat vorig jaar voor het eerst een autotocht voor de ouden van dagen in deze gemeente organiseerde, heeft in zijn laatste vergadering be sloten, aangemoedigd door het suc ces van vorig jaar, ook dit jaar we derom 'n dergelijke tocht te houden. Het voorlopig plap is in de eerste week van September een reisje te maken naar Velzen, Kopje van OVERLEDEN BEEMSTER De gedienstige v. de Fam. Zeeman aan de Midden weg, Mej. Jantje Laan is Dinsdag op 74-jarige leeftijd overleden; ruim 60 jaar had zij bij de Fam. Zeeman gediend. Bij haar 60-jarig dienstjubileum werd zij vereerd met de Zilveren draagmedaille in de Orde van Oranje-Nassau. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij de eigen arts, zijn vanaf Zaterdag 15 Juli te 16 uur, tot Maandag 17 Juli te 8 uur, alleen voor, spoedgevallen bereik baar de artsen: verv. Beeker Hip polytushoef, tel. 47, A. J. Bouman, Winkel tel. 335, A.P. Hoogkamer Middenmeer tel. 21, A. Koning Schagen tel. 435, T. Nauta Wie- ringerwaard tel. '62, J.J. Sehreu- der Oude Niedorp tel. 212, J.N Veenis Breezand tel. 250, J.F. Ver heul. 't Zand tel 223 en E. van Wieringen Schagerbrug tel 214. DIERENARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag 16 Juli hebben dienst de dierenartsen: N.J. Bouwman tel. 146 Slootdorp en E.J. Hakkesteeght tel. 437 Schagen. Leerlingen van de ,,costoum"-klas allen geslaagd SCHAGEN Donderdagavond werd in de naaischool der Eerw. Zusters 't examen afgenomen voor het te verkrijgen „costuum' di ploma. De geslaagden zijn: Emmy Boerlage Schagen, Marta Groot Schagen, Riet Gielens Schagen, Ti ny Kos Schagen, Gerda Huiberts Schagen, Riet Laan 'T Zand, Tr. Groen Waarland Annie Stam Waar land, Alie Bruin Waarland, Gré Mul Waarland en Jo Koster Win kei. Afgewezen: geen. De Eerw. Moeder-overste van 't Liefdesgesticht te Schagen reikte aan de geslaagden na een toepas selijk woord de diploma's uit. In dit verband is het goed even op te merken, dat de zusters-lerares- sen van onze R.K. Naaischool ook dit jaar weer prachtig hebben ge werkt. Van Zuster Alfonsis' linge rieklas, bestaande uit 26 meisjes, behoefde er slechts één te worden afgewezen, terwijl de 11 leerlingen van Zuster Damiana's costuum- i klas allen zijn geslaagd. MARKTOVERZICHT SCHAGEN SCHAGEN Het bijzonder groeizame weer van de laatste we ken veroorzaakt een nevenver schijnsel, dat niet door iedereen met evenveel genoegen wordt ge signaleerd n.l, een zeer schaars aan bod van slachtvee. Menige weider. die bij een mati ge grasgroei stellig al een of meer runderen zou moeten afzetten, houdt nu zijn koeien nog thuis. Het gras moet toch opgegeten worden en hoe langer ze aldus in de weide zijn hoe meer ponden er aangroeien. En ieder pond betekent nu weef f 1.40, want het is niet te voorzien, dat deze eigenlijk abnormaal hoge vleesprijzen binnen afzienbare tijd drastisch zullen dalen. Buiten dat is er nog een feit dat mede debet is aan de hoge vlees- prijs, t.w. de steeds toenemende ex Bloemendaal, met als einddoel Oud Port yan, zware vette varkens naar I IiitTc nrirl I lvi^o tmn Valkeveen. In de week van 10 tot 16 Juli zul len de comitéleden de burgerij col- lectelijsten aanbieden, teneinde dit plan mogelijk te maken. Duitsland. Onze oostrburen vra gen geen bacon, maar ze vragen spek en op het ogenblik hoe meer hoe liever. Zodoende komt een groot deel van de varkensvlees productie niet ten goede aan de DOORSLAGPAPIER CYCLOSTYLEPAPIER CARBONPAPIER STENCILS STENCILINKT SCHRIJFMACHINELINTEN (Advertentie) Aan de Rijks HBS alhier werden bevorderd: Van klasse 1 naar klasse 2: Pa. Cha. Albers, J. Balder, Ge. Ne. Bar- ten, S. Blauw, J. W. Boersma, C. Druif, Y. Feller, J. S. Glastra. G.' Goudsblom, J. W. Th. Heiner, C. Jon kers, Ha. Ja. Kolk, W. J. Luinge, J. P. Modder, J. Ch. Settels, C. G. Stammes, E. J. Stapper, A. A. Steer, B. Strijbis, J. C. Tak, H. II. v.d Woude, W. Boonstra, H. V. Drutien, G. M. W. Haug, W. Haverman, J. P. A. 't Hooft. T. A. Kaagman, Me. Ma. Kooij A. Kroon, A. de Lignie, J. J. Mantel. Ha. Ae. Nieboer, Ne. Post, Aa. Prins, W. C. Schut, Je. Se venhuijsen, E. Siekerman, N. G. Smink, J. M. Stubenitsky, My. v. Urk, Ca. Ma. Vermeulen, Chr. Vorst, T. de Waard, Eh. Aa. Adam- se, P. Bijlsma, Ja. Aa. Blokker, M. G. Blom, F. Disse (voorw. bev.), A. Langestraat 41-43-45 ALKMAAR VANAF ZATERDAG 15 JULI tegen zeer aantrekkelijke prijzen V-. Cornelis Bok (1776—1836) in de kerkxalen van de Ned. Herv. Kerk. Na de koffietafel volgt een ex cursie naar „Zwanewater" en „Wildrijk" resp. te Callantsoog en St. Maartensbrug. Het eerste is een van de mooiste Noordhollandse na tuurreservaten, het andere een door de stichting „Het Noordhollandse landschap" geëxploiteerd bosterrein. Te Callantsoog wordt thee ge dronken en te St. Maartenszee een hoog duin beklommen voor een uit zicht over het landschap en de zee. Langs de uit de 17e eeuw daterende kerk te St. Maartensbrug met een nog geheel uit dien tijd daterend in terieur; het oude dorp St. Maarten; de diverse wielen ontstaan door Dijkdoorbraken en de oude terpen of vluchtheuvels keert men in Scha gen terug. Na het diner volgt voor de deel nemers om kwart pver 8 een ge varieerd avondprogramma verzorgd door Schagens Harmoniekapel, een dameskoor, Maartje en Jan Buis man, en de Schager toneelvereni ging. De Middenstand van Schagen is voornemens om zich tijdens deze Westfriezendag van haar beste zijde te laten zien door extra welverzorg de etalage's. Van de bevolking van de plaats wordt verder verwacht dat zij van haar medeleven blijk geeft door het uitsteken van de vlag. K.F.C.-keuringen ALK1VJ1AAR Cinema American: Het teken v.d. Gorilla: onbekend. Harmonie: Fiësta, alle leeftijden. Victoria: Ontsnapt v.h. Duivels eiland, 14 jaar. DEN HELDER De Witte: Geen groter zonde: 18 jaar; Het leven roept: 18 jaar onder voorbehoud. Tivoli: Victoria en haar Indiaan: alle leeft.; Achter elke deur, 18 j. HOORN Winston Theater: De schaduw uit het verleden: onbe kend. Victoria: Fiësta: alle leeft. SCHAGEN Royal: De Gravin v. Monte Cristo: 'alle leeft. WIERINGEN De Haan: Vreem de lading: 18 j.; Huis vol herrie: alle leeft. Economische betrekkingen met Venezuela De heer Dr. H. Riemens, Gezant der Nederlanden in Venezuela, zal op Maandag 17 Juli 1950 van 10— 12 uur v.m. voor belanghebbenden bij aangelegenheden in Venezuela te spreken zijn ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noordholland, Beursge bouw, Damrak 62a te Amsterdam. Het verdient aanbeveling, dat ge gadigden uiterlijk 15 Juli a.s. van hun voornemen doen blijken aan 't Secretariaat der Kamer. AANBESTEDINGEN DEN HELDER Donderdag middag werd aanbesteed het schil deren van da Openbare Lagere School te Julianadorp, de boswach terswoning in de Donkere Duinen (samen onder A genoemd) en het binnenverfwerk van het Lyceum (B) Beide werken staan onder C (massa) aangegeven: Gebr. de Boer A f 800, B 2550, C 3350; Zwart A 835, B 2600, C 3435; A. Klein A 745, B 2500, C 3245; N. Zijp A 785, B 2530, C 3315; Gebr. Hoogenduin A 790, B 2437. C 3227; Schooneveld A 775, B 2590, C 3665; P. de Geus A 827; Kraak en Zn. A 820; K. Meyer C 3583. Het uitvoeren van bestratings- en herbestratin-gswerken in het plan „Oud Den Helder" werd Dinsdag aanbesteed. De uitslag hiervan luidt als volgt: C. v. d. Bosch, Amstelveen f 12.875; S. en J. Meyer, Den Helder f 17.800; J. ten Brinke, H'hoef f 18.225; F. D. Dienaar, Den Helder f18.232. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond: VERANDERLIJKE BEWOLKING. Veranderlijke bewolking en op vele plaatsen enkele buien met kans op onweer. Meest matige zuidelijke wind. In het Westen van het land iets koeler, overi gens weinig verandering In temperatuur. Familieberichten 1925 1950 Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem zal Dinsdag 18 en Woensdag 19 Juli geen audiëntie verlenen. BEVORDERINGEN RIJKSTUINBOUWSCHOOL HOORN Bevorderd van de le voorberei dende naar de 2e voorbereidende V." A. M. de Wit, J. C. Bakker, BovenkarspeL C. Bankert, Andijk; N. Bot, Hem; D. Buurs, Warder; P. W. Geuzebroek, Amsterdam; G. C. de Groot en J. P. Vennik, Koedijk; P. Hollander, Beemster: J. Koste lijk Cz, Broek op L'dijk; J. Kuiper, Berkhout; W. Kuyn, Lutje-broek; S. de Vries, N. C. Laan, P. Laan, Blok ker; J. v. Leeuwen, Hoorn- P. J. Mantel, Avenhorn; C. Schouten, H. Hugowaard; W. Zeilemaker, Sijbe- karspel; J. Andringa, Aartswoud. Niet bevorderd: 9. Bevorderd van 2e voorber. naar de le middelbare klas: C. J. Bakker, L. v.d. Geest en H. Sneeboer, Wervershoof; H. Balk, C. Haring, J. Mak, L. Visser te Blok ker; J. Barends, Wijdenes; S. Botte- ma, N. Dijkman, Kl. Hansen en G. Langedijk, Venhuizen; J. Buisman, Schellinkhout; E. v.d. Coeverring, C. Langedijk, Hoorn- H. Dekker, Sijbekarspcl; J. v. Dieren, Broek in Waterland; D. de Geus, St. Maar ten; S. Hartog, Heiloo; J. Leeuw, D. Kaan, Westwoud; G. Kee, Opper does; P. W. Kliffen, Zd-Scharwou- de; A. Klomp, J. v. Wonderen, H. Hugowaard; G. v, Leijden, Zwaag; W. Mosch, Warmenhuizen. W. Ot ter, Hauwert; J. Pauli en H. Water hout, Beemster; C. Ploeger, Dirks- horn; W. Roozendaal, Bovenkarspel; D. Ruiter, N. Niedorp; N. Scholten, Wognum; A. Vijn 'en R. Zwaan, Enkhuizen; H. v.d. Woestijne, Ben- ningbroek; R. Zwier, Andijk; B. de Jong, Berkhout, H. de Vries, Koe dijk. Niet bevorderd: 2. Bevorderd van de Ie naar de He middelbare klas: Chr. Slot, J. Hollander en G. Karssen, Beemster; J. Bakker, P. Wit, Hoogkarspel; G. Balk, W. Kooijman, J. Kraakman en J. Slij- kerman, Zwaag; J. Baumeister, M. J. Laan en N. Schouten, Blokker; J. v.d. Berg, J. de Cuyper, G. God- friedt, A. Visser, A. v. Veen, Hoorn; J. Blokdijk, J. Strooper, Harenkar spel; S. Bot, Th. Rood, Bovenkar spel; S. Broer, W. Groot, J. Vis, Enkhuizen; W. J. Buwalda, St. Pan- cras; P. Oostmeijer, J. Volkers, H. Hugowaard; J. Geels, Th. v.d. Hey- den, Alkmaar- O. de Geus, St. Maarten; M. Hoogesteger, Benning- broek; Z. Houter, K. Schutte, D. Wit, Wognum; J. Idsinga, Berkhout; C. Jonges, Twisk; J. L. W. Komen, L. J. P. Komen, W. Zandbergen, A. Paulowna; W. Maas, Zaandam; Mej. R. Oudendijk, Hensbroek; N. Stuifbergen, Heiloo; N. Stuyt, Ab- bekerk; K. Tensen, Andijk; J. Vlug, Oudkarspel, S. Wit, N. Niedorp. Niet bevorderd: 1. CON—ZELO NIEUWS ZONDAG BELANGRIJKE WEDSTRIJD WAARLAND Zondag a.s. krij gen 't eerste en Jun. elftal VZV I en Jun. op bezoek. Traditiegetrouw kunnen we dus weer eens genieten van een paar spannende en spor tieve wedstrijden. Daarom sporen we eenieder aan deze wedstrijden te gaan bezoeken, vooral omdat de baten ten goede komen aan onze kleuterschool, die in ernstige fi nanciële moeilijkheden zit.. Komaan Waarlanders en omge ving toont Uw belangstelling voor Juffr. Kuys en haar kleuters. U zult er zeker geen spijt van hebben! Con-Zelo IVZV I vangt aan om 2.30 uur, daarna spelen de Junioren, dus plm. 4.15 uur. Tevens vestigen we er de aan dacht op, dat er plannen bestaan, om te komen tot oprichting van 'n Dames-handbalvereniging. De da mes. die iets voelen voor deze mooie en gezonde sport, worden uitgenodigd tot bijwoning van een bijeenkomst, welke zal gehouden worden op Maandag a.s. in de zaal van Mej. de Wed. G. Stoop. Aan vang 7.30 uur. De heer v. Velzen uit N. Niedorp, zal op deze avond ons de grondbe ginselen trachten bij te brengen, waarin genoemde heer zeker zal slagen, gezien de voetbaltheorie- avonden. Alleen de meisjes boven de 14 jaar worden verwacht. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. PURMEREND Op Zondag 16 Juli zal de Rve. Father Wim V. d. Nes van de St. Jozef-congrega tie te Mill Hill van hier zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in zijn parochiekerk. Rev. Father W. v. d. Nes is Zondag 7 dezer gewijd door Z.E. Kard. Griffin te Londen. Hij is reeds benoemd voor de missie in Oeganda. OMZET GROENTENVEILING. Z.O. BEEMSTER De omzet van de groentenveiling beliep tot 5 Juli j.l. f688.138,95 tegen f703.973,42 in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar. Alzo f 15.834,47 minder. nog allesbehalve overvloedig voor ziene binnenlandse markt. Gezegde varkensexport tegen een prijs die plm. een dubbeltje boven de voorheen gangbare norm ligt, heeft mede tengevolge dat de vraag naar biggen de laatste week opval lend sterk is toegenomen. Dit kwam direct al tot uiting in een hogere notering die nu voor biggen van f 30 tot f 50 en voor schrammen van f 50 tot f 70 varieerde bij een vlugge handel. Niet minder vlug was de handel in gelde en dikke koeien die een stijging te zien gaven resp. tot bedragen f 5S0 f 750 en f 750 a f 900. De verse koelen gin gen vlot van de hand voor ongeveer gelijke bedragen, maar wan neer ook nog goede papieren kun nen worden overgelegd, dan loopt dit niet zelden op tot om en nabij de duizend gulden. De nuchtere kalveren waren vanzelfsprekend ook Weer verschrikkelijk duur. We vragen ons af wat het zo worden moet. Een paar goede kalveren van vorige herfst brachten tot om streeks f 100 a f 120 op. Wegens de hoge vraagprijzen liep deze handel niet zo vlot. De lammerentijd is zo ongeveer achter de rug. Lammeren voor de dood gingen voor f 55 a f 58 goed van de hand. Weidelam- méren noteerden f 40 a f 45 bij ietwat luie handel. Ook voor melk- schapen werd een bevredigende belangstelling aan de dag gelegd. De vette schapen bleven onveran derd duur. De paardenmarkt bestond uit drie slachters waarvoor f 400 a f 900 werd betaald. Konijnen waren er te weinig om eigenlijk van een „markt" te spreken. DE VIJF EN TWINTIGSTE WESTFRIEZENDAG IN SCHAGEN De Vijf en Twintigste Westfrie zendag, georganiseerd door het His torisch Genootschap „Oud West friesland", in samenwerking met de vereniging „Oud Schagen" begint op Woensdag 26 Juli a.s. 's morgens om lo uur met een algemene leden vergadering van het genootschap in hotel Igesz. Om 12 uur krijgen de deelnemers gelegenheid tot het be zichtigen van de tentoonstelling van DEN HELDER Om maar ge lijk met de deur in huis te vallen en eerlijk zij liet een beetje be schaamd toe te geven; we stonden raar te kijken, toen we daar Donderdagmorgen zo plotse ling werden geconfronteerd met Signor Giovanni Boffclli ('n heuse Italiaan) en zijn twee charmante dochters Iranca cn Pierluigia. Pa pa Boffelli toonde zich een uit muntend gastheer cn nam het ons helemaal niet kwalijk, dat we hem niet in zijn moedertaal te woord konden staan. We voelden ons als een kat in een vreemd pakhuis, als hij zo nu en dan in 't Italiaans de conversatie gaande hield met Iranca en Picrluiga. Op 6 Juli startten zij uit Milaan met twee motorscooters, een krui sing tussen een autoped en een motor. Via Zwitserland, Frankrijk, Luxemburg en België bereikten ze Nederland, waarover zij zecir te spreken waren. Terwijl zijn doch ters bergen ansichtkaarten ver- zendklaar maakten, waarop Pier luigia aardige tekeningtjes schetste vertelde Si-gnor Boffelli ons het een en ander over zijn reis. Over Nederland was hij wel bijzonder te spreken, hij vond het „trés belle", hetgeen zijn beide dochters spon taan beaamden. Enthousiast vertelden zij, hoe zü door een Hollander door Amster dam waren geloodst. Dit stelden zij ten zeerste op prijs, in geen an der land hadden zij een dergelijke service ondervonden. Ook dc Hol landse gastvrijheid was hen bij zonder opgevallen en zij vertelden, nu best te begrijpen, dat de Italia nen voor Nederland zo'n grote achting hebben. Zelf wonen ze in Milaan, waar de heer Boffelli hoofdonderwijzer is, vertelde hij, dat de Hollandse boter, eieren en wol daar overal te koop' zijn en heel goed staan aangeschreven. Die zee toch! Trots vertelde Signor Boffelli ons het een en ander over zijn dochters, Pierluigia, die onderwij zeres is en Iranca, die studeert in de letteren, keken bescheiden voor zich en hielden zich ijverig bezig met de prentbriefkaarten. Papa, die dus hoofdonderwijzer is, heeft op zijn school een onderwijzer, die een neef is van de heer Rosa, Gra venstraat 104 Den Helder. Zodoen de kwam hij aan het Hollandse adres en men begrijpt de verba zing van de familie Rosa zelf Italiaan toen daar Woensdag avond ineens drie landgenoten voor de deur stonden. Natuurlijk, wer- werken van de Schager tekenaar den za gastvrij ontvangen. Opgetogen waren ze alle drie over de zee, die zij nog nooit eer der hadden gezien. Trouwens alles wat ze van Holland zagen, heeft hen enthousiast gemaakt voor ons kleine landje. Wat Zal Pierluiga de kinderen op school straks weer 'n hoop hebben te vertellen De heer Rosa zal met zijn gasten vandaag een bezoek aan de Alk maarse kaasmarkt brengen, alsme de aan Volendam en Marken. Ook heeft hij het plan om de drie Bof- felli's over de Afsluitdijk te voe ren. Kortom hij hoopt hen tijdens het korte verblijf in Den Helder (Maandag zullen zij weer verder gaan) zoveel mogelijk van Neder land te laten zien. Volgende week gaan de globetrotters weer terug tot Parijs en vandaar uit willen zij oversteken naar Londen. Signor Boffelli, Iranca en Pier luigia: „Bon voyage!" NOORD SCHARWOUDE, 14 Juli 205.000 kg. Aardappelen eerstelin gen 9.70-11.20; grove 9-10.60; drie lingen 6.40-7.90; kleine 6.30-6.60; ro de eerstelingen 11.90-12.70; eigen heimers 13-14.50; blauwe eigenhei mers 9.10-15; 44 st. bloemkool 18.-; 15 kg. slabonen 43.- WARMENHUIZEN 14 Juli 91.000 kg. Aardappelen eerstelingen 10.50- 12; grove 10.70-11.10; drielingen 7.30 -7.80; kriel 3.60-5.70; rode eerste lingen 12.70-12.90; grove 8.20. HOOGKARSPEL 13 JuU Aard appelen 135.000 kg. Eigenheimer 13-13.80; Rode eersitel. 12-12.80; Vr. aardp. grof 10.90-11.60; klein 7.60- 8.90; kriel 5-6.- ZUIDERKOGGE 13 Juli Vroege aard. 50.000 kg. Grove Schot 11.10; mid. 10.60-11.80; kleine 7.10-8.60; kriel 4.80-6.30; mid. rode 11.60-17.- AVENHORN 13 Juli 160.525 aard appelen Grove Schot 10.40-10.90; midd. 10.80-11.80; driel 7.70-8.30; rode 13.20-13.80; rode grof 11.20- 11.60 kriel 5.50-7.20 Rode kool door gedraaid 25.50; 350 kg. slabonen 35- 39 per 100 kg.; Zwarte Bessen' 65- 66; Kruis Bessen 31-32. GROOTEBROEK 13 JuU 540.000 kg. Aardappelen. Eerstelingen grof 10.60-11.50; groot 10.80-12.10; klein 7.10-8.30; kriel 5.40-6.40; Rode Eer steling grof 10.40-11.10; groot 12.60- 13.70; klein 6.70-7.50; Doré grof 10.60-11.10; groot 12.20-13.70; Blau we Eigenh. groot 11.2-012.00; klein 6.50-6.70; Blanke Eigenh. groot 11.70 -12.70; klein 6.90-7.80; Geelblom 10.90; 650 stuks Bloemkool 17.00- 33.00. 16 Juli is voor ons ee; onvergetelijke dag, war dan hopen onze liev ouders Th. HOOGLAND E. HOOGLAND-DAM hun 25 jarige echtvereni ging te herdenken. Da God hen nog lang voo ons moge sparen is d wens van hun dankbar kinderen Dik Piet Thaam Siem Gerda Gretha Nel Truusje Annie Hennie Liesj Rie De gezongen H Mis ui dankbaarheid zal wol den opgedragen om 8.4 uur in de Parochieker van het H. Hart. H.H. Waard, 8 Juli 195 Tot onze droefheid overleed in het Jo hannes de Deo Zie kenhuis te Den Haag, na een geduldig ge dragen lijden, in volle overgave aan Gods H.flWÏÏ en na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze dierbare zuster, de Eerw. Zr. Pulgeria (in de wereld Cornelia Goeman) in de leeftijd van 55 jaar. Bergen; Eerw. Zr. Martina Alkmaar: Mevr. M. Burger- Goeman M. Goeman Bergen: Mevr. J. Mui- Goeman Uitgeest; Mevr. C. Goeman- Teeling Mevr. M. Toren- burg-Goeman Alkmaar, 13 Juli '50. Tot onze diepe droef heid overleed heden na voorzien te zijn van de H.H. Sacra menten der Sterven den in het St. Elisa beth ziekenhuis te Alkmaar, onze gelief de man, vader en behuwdvader, de heer Theodorus Antonius Rasch in de ouderdom van 50 jaar. C. Rasch-Boerdijk Jo en Dick Jan en Martha Wim Hannie Gerard Hippolytushoef, 12 Juli 1950. De gezongen H. Uit vaartdienst zal plaats hebben Zaterdag 15 Juli te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Hippolytus, waar na begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Rozenkransbidden des avonds 7.30 uur in de kerk. B.z.a. net R.K. MEISJ 15 jaar voor hele i halve dagen. Brieve onder no. 12902, Bur. dit blad. welke zijn gelijke BABY HEMDJES, WASHANDJES, pi MOOIE STEVIGE PRIMA KWALIT1 BADDOEKEN, pr RODE ZAKDOEK WITTE FLANEL, GEKLEURD FLA1 GESTREEPTE OV PRIMA WITTE SI ZWARE ONGEBL DAMESKOUSEN, DAMESONDERJU ALLE KLEUREN FANTASIESCHOB WITTE DAMESJO HERENSOKKEN, POPELINE HERE met vaste WITTE MOLTONI GEBLOEMDE FLi ONTBIJTLAKENS ENGELS TAFELZ MOOIE VITRAGE VLOERBEDEKKII GEZONDHEIDSM VERDER IK I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2