Negen maal aan zee in een enkele wandeling r Gedecoreerd ambtenaar verlaat reclasseringswerk Zomerkamp Dominicustroepen Met Olympus naar Leiden ALKMAAR EN OMSTREKEN VOORSTELLEN IN DE RAAD Het sprookje van de kaasmarkt 't Gaat goed met de tentoonstelling Het spel kan beginnen Bevin en Schumann te Den Haag Marktberichten PACINA 2- DINSDAC 1 AUCUSTUS 1950 ALKMAAR. Er is een voor stel van B. en W. om de bij de A.J.C. in gebruik zijnde boven verdieping van het pand Doelen straat 30, waarin de daarin aan gebrachte houten schotten brand gevaar opleveren, toe te wijzen aan het bureau voor Sociale at fp aIs kantoorruimte. De A.J.C. krijgt dan de beschikking over het gebouw achter het per ceel Doelenstraat 28, voorheen de centrale keuken, thans opslag plaats voor M.H. De kosten van herstellingen, aan te brengen aan Afbouw, worden geraamd op j 2820. Op de agenda staat eveneens de aankoop van een perceel grond van 6700 m2, toebehoren de aan de stichting Sint Barbara, voor de prijs van ƒ15.075.—. Deze aankoop is noodzakelijk ter uit voering van het uitbreidingsplan „Alkmaarder Hout e.o." Goedkeuring rekeningen Er zijn ter goedkeuring aange boden rekeningen van de vereni ging „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor b.l.o. te Alkmaar" en van de vereniging tot bestrijding der tuberculose. De rekening van de nazorg-arbeidsinrichting geeft 'n totaal van ontvangsten van 15.990.73 en een totaal van uit gaven van 15.777.39. Er is een gemeentelijke subsidie verleend van 1850.Er is een batig sal do van ƒ213.34. Dit alles over 1949. De rekening van de cursus vervolgonderwijs vermeldt over het winterhalfjaar 1949—'50 aan ontvangsten 1043.51 en aan uit gaven hetzelfde. De rekening is sluitend met een gemeentelijk supbsidie van ƒ641.04 en een provinciaal subsidie van 160.26. De rekening 1949 van de Alk maarse vereniging tot bestrijding der tuberculose vermeldt aan ontvangsten en uitgaven een be drag van ƒ70.618.27. De rekening is sluitend met een gemeentelijk subsidie van 41.059.62. Per 1 Januari 1949 bedroeg het voor delig saldo ƒ3022.81 en per 31 December 1949 143.43, waaruit blijkt dat het eigenlijke tekort van de rekening 2879.38 be draagt. De rekening van het gemeen telijk pensioenfonds over 1949 sluit met een batig saldo van 8376.97. Dit is aan het fonds kapitaal toegevoegd, zodat dit eind 1949 bedroeg ƒ432.624.91. Dit kapitaal is aangewend voor de vorming van een fonds voor bijzondere doeleinden. De aan wezige, niet-belegde gelden van het fonds, ƒ252.937.65, zijn in de gemeentekas gestort. De rekening 1949 van het ge meentelijk ongevallenfonds sluit DE 25.000e BEZOEKSTER ALKMAAR. Gisteravond speel den de kleine spelers van het kaas marktspel hun mimische spel in de luister van de zomeravond met het feeërieke licht van de tentoonstel lingsverlichting om het marktplein heen en met op de achtergrond het hoogopspuitende fonteinwater in al zijn veelkleurigheid. Deze tover achtige omgeving deed het hare om de avondvoorstelling van het slagen. En de kleine regen die tijdens het spel begon en eindigde te vallen kon er niet in slagen een opmerke lijke spelbreker te zijn. Er was een talrijk publiek op het tentoonstel lingsterrein bijeen en het had zich tijdens het spel verzameld rond 't kaasmarktplein voor de grote han gar, waar het genoot van het frisse spel van Wim Vesseur en van de bekoorlijke, ongedwongen uitbeel ding der jonge acteurs en actrices. Het sprookje van de kaasmarkt is geslaagd. Het werd met verve ge speeld en de velen hebben oprecht genoten. Het rood en gouden licht het fantastisch geïllumineerde park en de bewonderenswaardige stands van de tentoonstelling lokten tot wandelen en kijken, tot verwonde ring en tot bewondering. Er waren veel bezoekers, dat zeiden wij reeds Er waren zoveel, dat na het kaas marktspel de naam van de 25000ste bezoekster kon worden bekend ge maakt. Het was mevr. Visser, Zout- straat 8, Alkmaar. Met een tuil ro zen van de verenigde bloemenwin keliers werd zij gehuldigd en de fa. Sabelis en Kerrebijn bood haar een stel glas in lood-ramen aan. ONZE AGENDA Hedenavond geen bioscoop voorstellingen. Grote Kerk, 8 uur: Concert door „Orpheus". NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek Hartong v. Ark, Langestraat 1. NACHTDIENST TAXI'S Nassaugarage, Nassau- plein, telef. 3545. Bergen. Kunstz. KCB; ten toonstelling werken van Nico Berkhout, Karei Col- not en Marijcke Visser. Geopend: 10—12.30. 14.30— 17.30 en 19.30—22 uur. Tentoonst. „Van de Wad den tot het IJ". Geopend van 10 uur 's morgens tot 12 uur 's avonds. Bijzondere attracties: Doorlopende voorstelling: 3.30 Kaasmarktspel. 8 uur: concert door „Soli Deo Gloria". BEDRIJFSVOETBAL De standen in de drie afde- Wielrennen: ALCMARIA VICTRIX ALKMAAR. Zondag hield Alc. Victrix haar vierde rit der Tour over een afstand van res pectievelijk 83, 64, 46 km. Ook nu was de afkomst der renners vrij goed te noemen, ondanks dat er verschillende in oefen wedstrijden uitkwamen. Hier volgen de uitslagen: A Klas: 1 N. Eenhoorn; 2 H. v. d. Sluis; v P. de Groot; 4 W. Nieuwland. B Klas: 1 B. v. d. Hamer; 2 J. de Beurs; 3 N. v. Rozeaar; 4 A. Israël; 5 M. Delien C Klas: 1 K. Veldboer. ALKMAAR. In een speciale zitting, onder voorzitterschap van de vice-president der Alkmaarse Rechtbank, mr. J. Krabbe, namen de leden van de zittende en staande, magistratuur, de balie en vele belangstellenden afscheid van de ambtenaar voor de kinderwetten tevens reclasseringsambtenaar, dè heer J. H. Wiggers, die zijn ambt met pensioen gaat verlaten. lingen van de Alkmaarse Be- drijfsvoetbalcompetitie zün als volgt: Afdeling A: Ringers X 8 5 2 1 12 Reiniging 8 4 2 2 10 Hooge Huys 9 2 6 1 10 S.O.V.A. 7 3 3 1 9 Povay I 8 2 5 1 9 Lichtbedrijven 9 4 1 4 9 Chevroletboys 7 3 2 2 8 Telefonia 8 2- 3 3 7 Postiljon 9 2 3 4 7 Alkm. Courant 9 2 1 6 5 Slagers 8 1 2 5 4 Afdeling B: 11 Stoel 8 4 3 1 B.B.C. I 8 5 0 3 10 Hulskampboys 7 4 1 2 9 Conijn 6 3 2 1 8 a.p.s.v. n 7 3 2 2 8 Krom 9 3 2 4 8 V.I.V.O.-boys 6 2 3 1 7 Melkboeren 8 2 2 4 6 Nagengast 6 1 2 3 4 Perzifo 7 0 1 6 1 Afdeling C: 16 Notenkrakers 9 8 0 1 Centra 8 7 0 1 14 Black-boys 8 6 1 1 13 Rhodesia 8 6 0 2 12 P.O.A. 7 2 2 3 6 B.B.C. II 8 2 2 4 6 Fordboys 8 2 2 4 6 Ringers II 8 1 2 5 4 Povay II 8 0 1 7 1 Lastinaboys 6 0 0 6 0 De plechtige bijeenkomst werd Maandagmiddag met een welkomst woord van mr. Krabbe geopend, waarna de burgemeester van Alk maar, mr. dr. H. J. Wijtema de ver trekkende ambtenaar toesprak en daarbij zijn erkentelijkheid uit drukte voor het zegenrijke werk, dat de heer Wiggers tot steun van zovelen heeft verricht. Vooral on der de jonge mensen had hij dui zenden aan zich verplicht. Ook na mens de regering en speciaal de minister van Justitie uitte de bur- „ij„ geineester zijn dank voor het werk met een batig saldo van 942.05. J van de heer Wiggers. Op verzoek van H.M. de Koningin Dit bedrag is in de gemeentekas gestort. Het eind 1949 aanwezige fondskapitaal, 63947.54, is aan gewend voor de vorming van een fonds voor bijzondere doeleinden. De aanwezige, niet-belegde gel den van het fonds, ƒ62.969.16, zijn in de gemeentekas gestort. Een speelterrein bij de Tulpstraat Er is een voorstel van B. en W. tot aankoop van een perceel grond nabij de Tulpstraat, 581 m2 groot, dat door de heren J. Bais en J. Prins te DriehuisVelsen voor de prijs van 100.wordt aangeboden. Dit terrein zal wor den ingericht als speelterrein. Voor deze inrichting is een be drag van 1625.nodig. Belangrijke gebouwen tegen brand beschermd Op grond van het z.g. loodgie- tersbesluit is in onze gemeente een dertig-tal gebouwen, meren deels van kunst-historische waar de, aangewezen, waarvoor bij zondere maatregelen ter beveili ging tegen brand moeten worden getroffen. B. en W. menen, dat 't ter bescherming v. d. architec tonische schoonheid onzer stad, noodzakelijk is, dat deze be schermende maatregelen bij ge meente verordening nog enigs zins worden uitgebreid en ook, dat er gelijke maatregelen ter be veiliging tegen brand worden ge nomen ten aanzien van nog een aantal andere gebouwen van ar chitectonische of kunst-histo rische waarde, die daarvoor naar het oordeel van B. en W. in aan merking komen. Een commissie, bestaande uit voorzitter en leden der schoonheidscommissie, de ge meente-archivaris en de com mandant van de brandweer, zal B. en W. te dezer zake adviseren. Eigenaren en hypotheekhouders der te beveiligen gebouwen kun nen bij de raad in beroep komen tegen de beslissing van B. en W. inzake deze beveiliging. KERMISPROGRAMMA „GULDEN VLIES" ALKMAAR Traditiegetrouw biedt de directie van het „Gulden Vlies" deze zomer de toneellief hebber tijdens de kermisdagen weer een uitgelezen toneel-pro gramma aan, dat op Zaterdag 26 Augustus zal openen met een op voering van het Rotterdams To neel, dat „De Opgaande Zon" van Herman Heiijermans brengt. Een herhaling van deze opvoering volgt op Zondagavond 27 Augustus. Het Am/sterdams Toneelgezelschap komt dan van Maandag 28 t.e.m. Donderdag 31 Augustus met „Zij kregen wat zij wilden", terwijl het Vrije Toneel van Cor en Ant. Ruys sluiten met een opvoering van „Drie jongens en een meisje", dat 1, 2 en 3 September zal worden op- getvoerd. Het hele programma waarin eerste klas toneelspel wordt geboden, zal uiteraard aangepast zijn aan de feestelijke sfeer dier dagen en garandeert de toneellief hebber weer een serie boeiende voorstellingen. ZOM ER-COM PETITIE SCHAAKCLUB D.O.S. ALKMAAR. De verdere uitslagen luiden: J. de RooijJongkind 10 J. BoekeiF. Appel 10 W. SpeetsP. v. Hoven 10 A. BurgertA. Nijman 0 C. KooyP. v. Hoven 01 J. NijmanW. Speets 01 J. de RooijJ. Ligthart 10 R. v. WezopP. Obdam 10 A. NijmanJ. Kooü afgebr. maakte de burgemeester de vertrekkende be kend met het Kon. Besluit, waarbij hem ter beloning van zijn vele dien sten, de ere-medaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau was toegekend. Daarna speldde de burgemeester de heer Wiggers eigenhandig de versierse len, verbonden aan de hoge onder scheiding op de borst. Mr. J. Krabbe, de vice-president der rechtbank bood namens de rechterlijke macht zijn gelukwensen aan en herinnerde er zijn gehoor aan, dat de heer Wiggers 25 jaar in Alkmaar als reclasseringsambtenaar en ambtenaar voor de kinderwetten werkzam was geweest. De admini stratie had hij tot 1946 geheel alleen verricht, nu is er een assistent aan gesteld. De adviezen van de heer Wiggers waren door de rechtbank steeds met aandacht ontvangen ter wijl zijn persoon en zijn werk groot ontzag genoten. Waar mr. Krabbe het langst van de zittende rechters met de scheidende ambtenaar had samengewerkt, achtte hij een per soonlijk woord van gelukwens bij de onderscheiding op zijn plaats. De Officier van Justitie, mr. J. V. C. Meischke, die buiten de kinder rechtspraak stond en van mening was, dat men karakters niet kon veranderen, omdat de mens sterft met hetgeen hij bij de geboorte meekreeg, sprak ook zijn gelukwen- sen uit ter gelegenheid van de on derscheiding van de heer Wiggers. Mr. W. A. Holsteyn, subsituut- officier, belast met kinderzaken, te vens voorzitter van „Pro Juventute" heeft vele malen met de heer Wig gers als getuige samengewerkt en bracht dank voor de bevredigende wijze van d;ens vorlichting. Ook voor „Pro Juventute" was hem nooit iets te veel. Namens de ver eniging „Pro Juventute" bood mr. Holsteyn de heer Wiggers een pols horloge aan terwijl er voor zijn COMPLEET TREINSTEL ONDERWEG NAAR ALKMAAR De grote tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", te Alkmaar, die de schoonheid en de culturele betekenis van Noord-Holland boven het Noordzeekanaal demonstreert, begint steeds meer in het teken van de algemene belangstelling te staan, voornamelijk nu het beter weer be gint te worden en een vrolijk zon netje het elke middag gehouden kaasmarktspel gaat beschijnen. De 25.000ste bezoeker is de loket ten gepasseerd. Donderdag is de expositie bezocht door alle Pro vinciale V.V.V.-directeuren onder leiding van Jhr. Boreel, directeur van de A.N.V.V.. Ook deze experts op het gebied van het vreemdelin genverkeer waren zeer content en zullen er door hun informatie- bureaux zeker toe bijdragen de .aandacht der toeristen op deze ex positie te vestigen. De stands in het Paviljoen Mid den Kennemerland zijn thans ge completeerd door inzendingen van de handknoopweverij Kinheim en van Beijnes fabriek van spoorweg materiaal er wordt o.a. een com pleet treinstel ingezonden en de Hoogovens zullen het geheel aan vullen. Zeer vele badgasten, die in hun vacantieoord geen gelegenheid tot dansen vinden komen 's avonds naar Alkmaar. In het grote restaurant is het eivol en de Ricardo's zorgen voor prima muziek zodat het dans- vloertje geen ogenblik onbezet blijft. echtgenote een prachtige bloemen mand was in de Alkmaarse kleuren. De deken van de orde der advo caten, Mr. A. V. M. Leesberg noem de de scheidende ambtenaar een goed Psycholoog en was erkentelijk voor het werk van barmhartigheid, het gevangenen bezoeken, dat de heer Wiggers zo vaak had beoefend. In hem gingen gerechtigheid en barmhartigheid samen. Ook voor de steun aan de advocaten verleend, dankte Mr. Leesberg de heer Wig gers hartelijk. Na een dankwoord van de scheidende ambtenaar, spe ciaal voor de Koninklijke onder scheiding en voor de medewerking, van zovelen bij zijn werk onder vonden, werd de zitting gesloten, waarna de aanwezigen zich in een ongedwongen samenzijn onderhiel den. A.F.C. ADSPIRANTEN GOED AANGEKOMEN ALKMAAR. De twee AFC adspiranten elftallen zijn met hun geleiders goed in het Zomerkamp te Vught aangekomen. Het was voör het kamp een grote eer dat de KRO daar ook tegen woordig was en de bekende sport radioreporter Leo Pagano zal he denavond yoor de KRO microfoon van 21.5022 uur een reportage van het kampleven geven. De ouders en andere belangstel lenden stemmen dus vanavond op bovenvermelde tjjd op de KRO af. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning" ALKMAAR. Wedvluchtuitslag van de Postduivenver. „Steeds in spanning" van de vlucht vanaf Venlo op Zondag 23 Juli afstand 170 kg. 1. P. van Beek, 12 uur 59 min. 44 sec. 2, 8 48 J. Th. W. v. d. Idsert, 3 17 18 35 37 N. Wiese, 4 10 39 A. de Rooij; 5 7 J. van Staten; 6 19 B. Telleman; 9 16 41 W. Peeters; 11 13 25 26 40 D. Kranenburg; 12 W. Tesselaar; 14 15 W. Pijper; 20 22 38 N. Meijer; 21 29 P. Louter; 23 P. Zentveld; 24 34 H. Schenk— Brill; 27 33 50 C. Streicher; 28 36 49 P. Elztaga; 30 34 46 47 J. van Baden; 31 P. de Koning; 32 C. Knoef; 42 J. de Cocq van Delwij nen; 43 A. Geerlings 13 uur 33 min. 29 sec. No. 3 won hiermede het ontbijt- laken van de dames van S.I.S. No. 5 won de wekelijkse taart; No. 14 won het geldprijsje van f 5,50. Daar de afstand vanaf lossings plaats tot aan de hokken verschil lend zijn komen soms later gecon stateerde duiven voor vroeger ge constateerd. De volgorde van de no is juist zoals zij hier vermeld staan. ALKMAAR, Reeds Vrijdag morgen 5.15 u. vertrokken 15 leden van de St. Domiiricustroepen per fiets naar Baarle Nassau, waar zij dit jaar hun kamp zullen opslaan. Over Amsterdam, en langs de mooie Vecht fietsend bereikten we de veerboot bij Zaltbommcl. D© over tocht werd benut om 'n lekke band van een aldaar aanwezige dame in recordtijd (plm. 2 min.) te plakken. De hopman, die dit knappe stukje werk leverde, verloor later, tenge volge van een hevige lachbui, zijn bovengeblt, zodat hjj verder moest fietsen met een gebit, waarin de nodige voortanden ontbraken (een z.g. fietsenrek). De 2e groep vertrok Zaterdag morgen plm. 6.45 uur per autobus, met daarachter 'n wagen, die de fietsen en de bagage vervoerde. Langs vrijwel dezelfde route be reikten ook zij Baarle Nassau om 11 uur. Slechts 1 vermeldenswaar dig feit deed zich tijdens deze tocht voor. Een der verkenners kreeg last van de zo gevreesde wagenziekte en moest nu en dan zijn hoofd bui tenboord steken. De eerste kampdag verliep zon der stoornissen. De 7 patrouilles zetten hun tenten op temidden van een prachtig bos- en heidelandschap dat afwisseld Nederlands en Bel gisch grondbezit is. In Baarle Nas sau zelf staan de Nederlandse en Belgische huizen kris-kras doorel- kaar. Het komt zelfs voor, dat dwars door 1 huis de grens loopt. Onze gastheer, de heer B. v d. Vioet, is 'n ware vertegenwoordiger van Brabantse gastvrijheid en het is aardig hem in zijn sappige Bra bantse taaltje over zijn bedrijf te horen praten. Zaterdagmiddag kregen we be zoek van 2 commissarissen der KV, die niets dan lof hadden voor de voorbeeldige inrichting van ons kamp. Even daarna kwam 'n vaan drig van 'n troep van Baarle Nas sau de assistentie vragen van 4 potige" knapen. Hij hield nl. een weekend met zijn troep in de omge ving en wilde nu de deugdelijkheid van zijn „nachtwachten" eens op de proef stellen. Zo gebeurte het, dat I Om 11 uur 's avonds onze manne tjesputters, waaronder ook uw ver slaggever gerekend wordt, in alle stilte op het kamp van de Baarle Nassaunaars af slopen. Met enkele ALKMAAR. Kwart voor tien i de andere nummers was de naam startte de speciale bus met Olympi- Olympus op veler lippen. Jammer anen naar de interregionale wied- dat bü het nummer dames versprin- strijden op de sintelbaan te Leiden. Na een kort oponthoud te Hillegomi kwamen wij even over twaalf Lel den binnen. De athleten naar de kleedkamers om zich gereed te ma ken, de kleine schare supporters zocht een plaatsje op de tribune. Toen even over één de microfo- nist de wedstrijden opende gingen de eerste athleten naar de holes. De eerste resultaten waren niet ongun stig, en voor de eerste maal klonk de naam Olympus door de micro foon. Een gejuich steeg op toen P. Tromp als eerste eindigde op de 800 m. Wisselende kansen en successen. Dan de 100 m. dames en uit een zwaar veld, wisten mej. Schuit en v. d. Riet via series en demi-finale de finale te bereiken en met succes. Heel Olympus sprong op „ze is één" 13.9 werd er voor mej. Schuit geno teerd. Mej v. d. Riet werd 4e in 14.1 en liet nog twee dames achter zich. Maar dit was niet het enigste waarom Olympus juichte want b(j ALKMAAR. De tentoonstel ling „Van de Wadden tot het IJ" heeft gisteren weer veel bezoek getrokken. Vier bussen met ge decoreerde zeehelden, mensen redders, uit Den Helder, stopten bij het tentoonstellingsterrein. En de vele bewonderenswaardige redders brachten prettige uren door op de tentoonstelling. Er waren ook dertig Belgen, die het in hun eigen land wat te warm vonden en die het koelere Noor den hadden opgezocht. Dat zij daarbij de Alkmaarse tentoon stelling niet vergaten, strekt hun tot eer. De P. C. J. wereldomroep heeft er een uur lang allerlei opnamen gemaakt, o.a. van het kaasmarktspel en zal uit deze opnamen 'n reportage voor ver re landen en verre volkeren dis tilleren. In de avonddrukte, en 't was druk des avonds, hebben wij, bü de prachtige verlichting van het tentoonstel lingsterrein, een rustig bezoek gebracht aan het paviljoen waar Noordholland's badplaatsen in hun stands vertegenwoordigd zijn. Wanneer men het pavil joen E, zo heet het in het tentoonstellingsprogramma, binnentreedt, wordt men onmid dellijk getroffen door het grote duindiorama, dat men daar ge bouwd heeft. Daar groeit het helmgras in het duinzand en daar broeden de vogels van de Hollandse duinen. Daar loopt men een ogenblik moeizaam in het oprechte duinzand en men meent nog dichter bij Hollands kust te zijn dan men op deze tentoonstelling in werkelijkheid al is. Daar ziet men in een stand van het P. W. N. de naald- houtweelde van het duingebied, men bewondert er de duinge wassen en men krijgt een in druk van de ziekten en bescha digingen, die er in dit landschap kunnen optreden. Daar zijn de eieren van de duinvogels. Men ziet het nest van de wielewaal en men bewondert er de vlin ders, die inderdaad de bonte stoffering uitmaken van bloem en blad. Men raapt er, zou men büna zeggen, wat er aan het strand te rapen valt en men herinnert zich zijn kindertijd, waarin men van een strandwan deling kon weerkeren met een zak vol schatten aan schelpen en andere vondsten. In dit pa viljoen vindt men de Hollandse badplaatsen in decoratieve schil-' deringen en in artistieke foto's vertegenwoordigd. Rie Kooij- man schilderde feen bekoorlijk décor voor de stand van Bergen aan Zee. Het strand en deszelfs omgeving van Groet en Cam perduin ziet men er liggen als op een palet met groene en blauwe kleuren. Castricum is er met zijn rijke flora en fauna, Petten in foto's en Callantsoog bovendien 'n de verf, die er een bekoorlijk blokkendorp van ge maakt heeft, met opvallende ro de daakjes. Daar is Wijk aan Zee, in uitstekende fotografieën en met zijn oude kerk. Daar is het prettige badfeest van Eg- mond aan Zee en natuurlijk prijkt er de vuurtoren van Eg- mond, de van Speijck. bijna le vensgroot. In St. Maartenszee spelen de kinderen aan 't strand en het moet er een oord zijn van waarachtige kinderlijke eenvoud en rust. En Egmond binnen is er met zijn abdij in foto's en in verf. En men leert daar het Deo va- care, het openstaan voor God, en het is goed, dat ook dat op deze tentoonstelling wordt ge toond. Daar is Schoorl met een uitstekend schilderij van Jos v. Dijk, dat de achtergrond vormt van een plezierig duindiorama, waarin men een indruk krijgt van het wereldwijde onzer kus ten en waarin men, zó uit de tentoonstellingszaal, zou willen wandelen gaan. Uitmuntende fotoreportages getuigen van het schoon dezer streken en velen, die met de charmes van het N. Hollandse kustlandschap onbe kend zijn, zullen door deze stands worden verlokt nader kennis te maken met de bad plaatsen, die Noordholland rijk is en die zeker niet op de eerste plaats een mondain strandleven te bieden hebben, doch die de toerist, naast de ontspanning, ook ontroering en rust schen ken, twee dingen, die uiterst waardevol zijn in het moderne harde leven, dat de mens ner veus maakt en bijna ongevoelig voor het schoon van natuur en kunst. gen en de Olympische estafette een onregelmatigheid voordeed, waar juist Olympus de dupe van was. Wij geven een overzicht van de resultaten 100 m. heren: 3 J. de Winter; 5 P. Tromp; 6 J Bruinenberg. Hoogspringen jun. H 2 G. Smit 1.53 800 m. heren 1 P. Tromp 2.6.6. 400 m. heren: 2 J. de Winter 1.29.3 60 m. jun. H. 3 Leloux 8.5. 800 m. jun H. 2 J. Schouten 2.12. 3 J. v. d. Kamer 2.13.2. 600 m. jun H. 2 G. Fransen. Olymp. estafette: 3 Olympus. Discuswerpen jun. H. 2 C. Smit 29.88. Dames: 100 m.: 1 mej. Schuit 13.9; 4 mej. v. d. Riet 14.1. 200 m. 3 A. v Alphen 29.8; 4 R. de Goede 30.2 Verspringen: 4 T. Schuit 4.66. 4 x 100 meisjes: 2 Olympus. 4 x 100 m. dames 3 Alympus Examens machineschrijven ALKMAAR. Voor de examens van het Centraal Bureau Steno en Machineschrijven slaagden Voor machineschrijven: d© dames A. G. Hulst, C. W. Belt, H. Drost, S M. Keesom, W. Stuurman, A. J. Pots, J. E. W. Spiegel en de heren P. J. Reizenaar, P. J. v. Til, W. F. Batjé, J. de Vos, J. W. Berkhout, dhr J. Huy en W. de Waard. Steno Nederlands: de dames: M. A. W. Broers; M. M. Koot, J. Mak kes, G. Meij, Afke Minnesma, E. Scheerman, J. E v. d. Spiegel, G. D. Visser, H. S. Hoornweg. Steno Frans: de dames H. G. Bemdes, P. A. A Bos, A. A. Chris- tiaanse, N. Poscli. Steno Engels, de dames: M. E. van der Laan. Steno Duits: mej. A. A Chris- tiaanse. Allen werden opgeleid door het Instituut Burdorf. AANGEHOUDEN ALKMAAR Ter zake van ver duistering van een tweetal rem- boursementen en van goederen ten nadele van zijn werkgever is een 20-jarige Alkmaarder aangehouden. Na verhoor is hij weer op vrije voe ten gesteld. Slachtvecmarkf ALKMAAR, 31 Juli: 3 paarden 700850, 75 koeien, 6001125, per kilo 2.60-2.90, 67 nuchtere kalveren 4080, 19 vette schapen 80110, 190 varlsens per kilo 1.83—1.87 Het beeld van de slachtveemark- ten der laatste weken verschilt maar zeer weinig, waaruit men met zekerheid de volgende conclusie kan trekken, n.l., dat er een bepaald prijspiafond is bereikt. De aanvoer van net aantal koeien was vrij goed, het aantal slagers echter groter, zodat de vraag het aanbod overtrof en de prijs evenredig hoog lag. Er werd besteed: 2.60—2.90 per kilo. Er komt weer een iets levendiger handel in schapen,.'de aanvoeren worden groter en dit verlicht de druk op het andere slachtvee. De prijzen varieerden van 80—110 per stuk, wat ongeveer neerkomt op 2 per kg. Het meest schaarse en graag ge wilde artikel, de nuchtere kalveren, gingen ondanks de zeer hoge prij zen, (3 per kg. uit de been) vlot van de hand, waarmee het de prijs be reikt heeft van het beste rundvlees. De varkens lieten ook vandaag geen verstek gaan en werden in flinke aantallen aangevoerd. De prijzen waren de laatste weken nogal aan diverse schommelingen onderhevig. Vandaag echter noteerden wij een vrij constante prijs van 1.83 1,87 per kg. Er was een levendige handel, ter wijl de markt zeer druk bezocht werd. handgrepen, die van vakmanschap getuigden werden de kampwachten overrompeld. Zij waren zo van de kook, dat ze slechts enkele schorre kreten konden uitstoten, die pas na 10 minuten de slaapdronken ver kenners op de been hielpen. Na de woordenwisseling, die toen ontstond en waaruit wij konden opmaken, dat ze totaal geen benul hadden van onze ware identiteit, kwamen we te voorschijn. Toen we na enige tijd weer in ons kamp terugkwa men, hoorden we enkele stemmen, maar hier werd verder geen aan dacht aan geschonken Zondagmor gen waren evenwei bij diverse pa trouilles de voorraden boter en brood verdwenen, zodat nu en dan 'n rondgang over 't terrein geen kwaad kan. Hiermede besluit uw speciale ver slaggever dit verslag, dat een klei ne indruk geeft van de belevenissen tot Zondagmiddag, speciaal ten ge rieve van de ouders, die in verband met de grote afstand hun zonen niet kunnen bezoeken. Morgen avond hoop ik m'n verslag te kun nen geven van de komende ge beurtenissen. 4 (Wordt vervolgd) PIKA. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Eduard A. H„ zv P. J. Koppens en L. P. J. de Bijl. Anpa C., dv F. Baars en A. G. Kruijer. Petronella M., dv A. J. Goudsblom en A. Rood. Gehuwd: Leonard van der Wilk en Maartje T. Molenaar. AUTO OVER DE KOP GESLAGEN ALKMAAR Gistermorgen toen de heer G. Kaper uit Alkmaar met zün auto op weg was naar Amster dam, moest hij te Limmen plotse ling uitwijken voor een zestienjarig meisje dat met haar fiets de weg overstak. De auto geraakte van de weg, sloeg tweemaal over de kop en kwam met het achterste in de naast de weg lopende sloot terecht. De vijf inzittenden, de heer K. en zijn 2 kinderen, alsmede de heer C, W. Keijsper en diens huishoud ster bekwamen wonder boven won der geen letsel. Hoewel de auto nog kon rijden was deze zwaar bescha digd. De heer K. vervolgde zijn reis naar Amsterdam met een andere auto. De overige passagiers gingen terug naar Alkmaar. AANRIJDING ALKMAAR Gisteraavond te gen twaalf uur ontstond een aan rijding in de Langestraat, waar 'n personenauto in de richting Grote Kerk reed. Voor de auto reed rechts van de weg een 72-jarige wielrijder van de andere kant naderde een auto met verblindende lichten, waardoor de bestuurder van de eerstgenoemde auto, mede door de hevige regenval, het uitzicht werd belemmerd. Hij merkte de wiel rijder niet op en kwam met hem in aanrijding. De wielrijder klaagde over hevge pijn in de rug en is naar het politiebureau gebracht waar hij door Dr. Sluijmer werd onderzocht. Voor zover het zich lagt aanzien is het ongeval goed afgelopen, de man kon later naar zijn woning worden overgebracht. Geslaagd HEILOO. Op het laatsge- houden examen van de CBL te Beverwük slaagden onze plaats genoten, de dames L. Hommes en C. Hageman voor machine schrijven. Zij warden opgeleid door Instituut Jo Stuifbergen. Een cent per week! BERGEN. Uw eigen nationale Rode Kruis telt rond een half mil- Hoej! leden. Uw Rode Kruis doet veel en belangrijk menslievend werk en biedt hulp in tijden van nood en tegenspoed In 1950 is nog eén millioen gul den nodig. Dat is een cent per week van ieder gezin in Nederland. Wilt U één cent per week geven? in één keer, voor het gehele jaar? Geslaagd WAARLAND Een dezer dagen werden in Alkmaar examens voor coupeuse gehouden waarbij o.a. slaagden de dames: Corrie v. Op- hem te Waarland; Trien Wijnker Dd. te 't Veld; Agaabh Kieft uit de Leijen en Alic Oudeman te Heer- hugowaard Nrd. Allen leerlingen der Eerw. Zusters Ursulinen van de R.K. Naaischool te 't Veld. Af gewezen 2. MIDDENSTANDSEXAMEN ALKMAAR. De volgende candidaten zijn geslaagd voor het gisteren te Alkmaar gehou den middenstandsexamen: M. C. Tromp, J. C. Trompetter, J. Birekoven, D. Stolker, P. J. J. Stroomer, J. Seeder, A. P. Smit, P. G. Schot, R. J. J. Schel- tinga, Mevr. J. Schenk-Visser. J. Schipper, allen te Alkmaar; J. P. v. d. Veldt, H. A. Uiter- wijk, J. M. v. Veen, A. M. V. Véenhof, W. Th. Seegers, C. A. Schoordijk, A. J. M. Scholten, allen te Amsterdam; J. Vasbin- der, G. W. v. d. Steen, C; Snij ders, C. Schotten, allen te Ber gen; G. M. Tesselaar, G. Tesse laar. P. M. Tesselaar, H. Stam, H. Spaansen, W. J. Schipper, N. W. Schipper, allen te Warmen- huizen, I. C. Veldt. Th. A. M. Veeken, A. S. Sneekes, J. Schram, allen te Castricum; S. A. v. d. Steen, G. A. M. Schra- ma, P. A. Schuijt, M. Schermerts, allen te Heiloo; C. Veer, N. v. d. Velden, G. M. Tanger. A. C. v. d. Stadt, H. Siffels. W. Schol- tens, J. Schipper, allen te Zaan dam: W. Smit en J. Sneekes te N. Scharwoude; P. G. Schoorl en P. Uitgeest te Den Burg: K. Stadig en C. Verfaille te Den Oever; J. J. Swart en C. M. Ter- luin te Akersloot; J. G. Snel en H. L. S. Sterk te Beverwijk; C. M. Smit. Tuitienhorn: A. G. Spaans, Den Helder; W. J. M. Span, Assendelft; P. J. S. Schil der, Spanbroek; A. W. Stoop, Graft; B. P. Stokman, Haarlem; P. Timmer. Oosterend: J. Tump Landsmeer: C. M. U'rsem, Ob dam; M. H. v. Staen, Over veen; Th. Schouten, Krommenie: C. Schuddeboom, Koog a. d. Zaan- B. M. Veen, Hilversum; J. c! Twisk, Egmond Binnen: P. Ta- mis, Heerhugowaard: K. v. 't Veer, Limmen; J. J. Veldt. H"1'- weg; J. Veling, Wieringen: R. Veis, Oostzaan: G. A. L. Ver- cauteren, te Schermerbnrn: W. Schermer. Limmen, J. F. J, M. Schütz, Santpoort. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. VRIJ KOEL zwaar bewolkt met opklaringen en op de meeste plaatsen enkele buien met kans op onweer, meest matige zuidwesteijke wind, vrij koel. mÊÊtw glans (Adv.) IJ-MUI DER SCHIPPER ZWAAR GEWOND DEN HELDER Tüdens het schuttpn van een kotter in de Koopvaarderssluis raakte de 62- jarige visser A. v. d. Steen uit IJmuiden met zyn rechterbeen bekneld tussen de tros en de dubbele bolder met het tragische gevolg, dat zijn been even onder de knie werd afgeknepen. De man viel vervolgens over boord, doch een zeevaartscholier wist hem spoedig op het droge te brengen. In zorgwekkende toe stand werd het slachtoffer per ambulancewagen naar het ge meente-ziekenhuis overgebracht. Naar wij later vernamen, is de toestand van v. d. Steen naar omstandigheden redelijk wel. Bevin, de Engelse minister van buitenlandse zaken, en zün Franse collega, Schumann, zijn gisteren te Den Haag gearriveerd, om deel te nemen aan de besprekingen van de Consultatieve Raad der landen van het Brussels Pact. Minister Bevin arriveerde met de Harwich-boot en was vergezeld van zijn vrouw. Zij werden door de Britse Ambassadeur te Den Haag verwelkomd. Schumann kwam om zeven uur op Schiphol aan, waar hij werd ver welkomd door de heer Jean Paul Garnier, de Franse Ambassadeur. Minister Schumann zeide, dat naar zijn mening, geen besluiten van buitengewone importantie op de Haagse conferentie genomen zullen worden. „U moet deze bijeenkomst zien als een periodieke ontmoeting" aldus de Franse minister. COMPETITIE INDELING De competitie-indeling voor de Noord-Hollandse KNVB-clubs is blijkens de „Sportkroniek" defini tief als volgt: 2e klas A: HVC, OSV, Schoten, Stormvogels, De Spartaan, TOG, UW, Velox, WA, Vriendenschaar. 2e klas B: AFC Alcmaria, Vic trix, Elinckwijk, Hercules, HRC, Volendam, Watergraafsmeer, West- Frisia Zeeburgia ZFC. 3e klas A: Hollandia, Velsen, CSV Wijk a. Zee, v.h. WE, GVO, DTS, Kinheim, Alkmaarse Boys, QSC, ZW, IVV, DEM. 3e klas B: Vitesse '22, Helder, Zaandijk, Terrasvogels, Always Forward, Beverwijk, DEC, Rivalen, RKWA, ZSGO De Meer, Zilver meeuwen. 3e klas C: OWO. APGS, Rapidi- tas, De Meteoor, Halfweg, DCG, De Kennemers, JOS, SDW, WFC. KW, Allen Weerbaar. 4e klasse A: Andijk, BKC, de Rijp, HSV, Grasshoppers, Limmen, Purmerend Succes, WW, Randers, Zeevogels Zouaven. 4e klas B: Bergen, Koedijk, Oude- sluis, RKAFC, Schagen, St. George. Texel, Vrone, Watervogels, West- Friezen, Wieringerwaard ZAP. Rees. 2e klas B: De Spartaan II, Watergraafsmeer II, Het Gooi II, Volendam III, DWV III Blauw Wit IV, Hilversum III f Alcm. Victrix II, Helder II, Ajax IV. Res. 2e klas C: EDO II, Blauw Wit III, Stormvogels II, RHC II. DWS III, OSV m, Volendam II HFC II, Westfrisia II, VSV II. Res. 3e klas A: WA II, Zeeburgia III, Alkm. Boys II. KVV II, KFC IV ZFC IV, ZW II, Zilvermeeuwen II Volewijckers III, WFC III. Res. 3e klas B: KFC III, WFC II Hollandia II, H-RC III, ZFC Hl! WSV '30 II, Alcm. Victrix III, OSV III, Westfrisia III, DWV IV. .^«s* kD: HRC II. Zaandijk II. QSC II, TOG II, De Meteoor III, DWS IV, De Germaan III, Zeebur gia IV, AFC IV, De Spartaan III. ALKMAARSE EXPORTVEILING 31 Juli: stamsnijbonen 20—36, stok- snijbonen 4553 sperciebonen 16 21, spinazie 12—32, postelein 6—26, doppers 35—38, rabarbeer 4—10, an dijvie 5—12.50, alles per 100 kg. Sla 210, bloemkool I A 2836, I 15— 25, II 814, komkommer 713, gele kool 5—7, rode kool 4.50—8.10, groene kool 5,bieten 5—12, wortel tjes 820 bos en kg, uien 918 per 100 kg, drielingen 4—7, grote aard. 712, selderie 2650 bos, peterselie 2— 4bos, 30—40 A per 100 kg, bon ken 1622 per 100 kg, perziken 16 20 per stuk, rode bessen 50—67, zwarte bessen 65—79, yellow appels 1545 per 100 kg. BEEMSTER en Omstreken, 31 Juli: schotse muizen 815, kleine schotse muizen 68, slabonen m. dr. 16, z.dr. 1821, stoksnijbonen 34— 40, stamsnijbonen 2034, pronksnü- bonen 1821, komkommers 613. tomaten A 4046, bloemkool 842, rode kool 58, spinazie 36, sla 313 andijvie 513, rabarber 47, rode bieten 4—8, bospeen 814, waspeen 812, uien 49, rode aalbessen 4386, zwarte bessen 6576, klap bessen 2043, perziken 320, drui ven Frankenthalers 180195, alicant 185, West-Frisia 140, suikermeloen I 63109, II 4063, perzikrode zo- merappel 832, yellow transparant I 2641, II 1326, kruidenier 14 40, Noordholl. suikerpeer 1227. WARMENHUIZEN, 1 Aug.: 36000 kg aaardappelen eerstelingen 8.90 11.60, grove 9,8010.60, drielingen 7.908.20, witte eigenheimers 9.90 11, bi. eigenheimers 10.3010.50, 500 kg slabonen 1922, 300 kg bie ten 55.40, 200 kg zilvernep 32.90, 53000 kg rode kool 5, 24000 kg witte kool 3, 2200 kg groene kool 5. TEXEL, 31 Juli: 120 lammeren 40 50, 25 schapen 7090, 5 koeien 700850, 30 biggen 5075, 6 kalve ren 4055. GROOTEBROEK, 1 Aug., veiling De Tuinbouw: blokveiling poot- aardappelen 150.000 kg eerstelingen maat A 28-35, gem. prijs 23.08, 150.000 kg ld. maat A 35-50, gem. prijs 19.18, 50.000 kg doree, maat A 35-50, gem. prijs 17.62.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2