Nieuw Malik moet binnen 48 uur obstructiepolitiek nalaten Zitting op voorstel van V.S. verdaagd Amerikanen vorderen weer in Zuid-sector Strijd op Makassar gisteren gestaakt Tegenhanger van plan-Schuman in Europese Assemblee BENZ Economische mobilisatie in België aangekondigd (WAM Sabotage in #t spel? Auto viel van de dijk k,s gele k°o1 in cle Aol Bfom MISSEN: c Kunstgebit EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN NHD Malik duimschroeven aangezet Deense regering afgetreden Scheepsberichten J Warren Austin waarschuwt: Het Koreaans strijdtoneel: Vijand op nieuwe plaats over rivier de Naktong Bespreking der autoriteiten leidde tot een overeenkomst 10 doden en 50 gewonden Kroniek en Kritiek Initiatief van Britse conservatieven MEREND. aard. schotse 1014; bl. eigenh. 1012; schotse muizen 69; sla- i. dr. 15; slabonen z. dr. 15 Oksnijbonen 3146; stam- n 2028; pronkbonen 12 blauwschokkers 11; komk ómaten A 4047; bloem- 31; sla 413; andijvie 8 irber 46; rode bieten 4 'en 1016; waspeen 813 14; rode aalbessen 4878 en 24; perziken 318 f ranken thalers 110150 100; west-frisia 7090 suiker 3484; erley victo- 7; perzikrode zomer-appel rode tulp 3—18; yellow ant 1046 kruidenier 10 dholl. suikerpeer 314. B<FRG 7 Aug- Aangevoerd 80 lammeren f 40-55; 25 70-90; 8 pinken 450-550; 750-850; 30 biggen 55-70' ;re kalveren 40-55, V1ENHUIZEN, 8 Aug. kfi Mar?ffIen: schotse 11 --011.60; grove 11 '"clingcn 7.70—8.20; bl. ?n ~L10-30: witte eigenh. 170- oSi vS J?-90: grove 1.70, 9.50 kg bieten 5.80— kS slabonen 16.10— '0° kg grove 5; 34.500 kg 100 kg witte kool 3. MARKT ALKMAAR ^L,7Aug' 84 vette 600—1!25, per kg f 2.60— 3on 73 nuchtere kalve- -90; 35 vette schapen f 90 9 varkens per kg f 1.78— eien werden betrekkelijk evoerd. Toch was de han en duur. De meest hoogste was f 2.90 per kg. el te geringe aanvoer van kalveren; de vraag over- aanbod verre. Vandaar de zen. Voor de worst kun- lagers tegenwoordig goed- rkens- dan kalfsvlees ge- handel in de schapen. Ge- igt de prijs op f 1.per acht. anvoer van varkens Bij ig der markt ging dé ver- doch al spoedig ontwik- zich tot vlug, maar prijs- De lichte varkens deden 81.80 en de zwaardere —1.85 per kg. op de slechtste prestaties levert 3T LEVERBAAR! blijvend proefrit DE - K 2260—528 )IKANTEN 1- en 2- isvereniging nbevolen. Wij halen oorbaat dank, namens van 13.3015 uur van Hotel „Igesz", gratis inlichtingen en van slechte tan- plaatsen van een TREKKEN. ■aat 108, Den Haag ivels wordt toe- erkte plotseling, den zich zag hij n de hel liggen! t hij weer naar 1 zijn oude ver een grote, vieze roen sloeg Sjaa- i er uit! Ik ben le duivels daar uit van woede, illijk opstijgen! tvel in machte geen tweemaal ïangars toe. Als Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur; E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEU Buiten God is 't nergens veiligVondel A v* s H VAN HEDEN Pagina I Woensdag 9 Augustus 1950 46e Jaargang No. 11936 Kantoren: HOORN, Draalsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, tel 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 KOPENHAGEN, 9 Aug. (Reu ter) De Deense socialistische minderheidsregering is heden ochtend na een spoedzitting van het parlement, welke de gehele nacht duurde, afgetreden. De regering had tevoren bij het parlement voorstellen inge diend betreffende een gedwon gen lening en een sterke ver hoging van directe en indirecte belastingen teneinde de defen- sie-uitga.ven te bestrijden. De regering had ook een ster ke vermindering van de import voorgesteld in verband met een tekort van 350 millioen kronen (ongeveer 175 millioen gulden) op de betalingsbalans. Het .bezuinigingsplan" kwam in het kort hierop neer; 1. Een nieuwe „defensie belasting" voor alle personen met een netto jaarlijks inkomen van meer dan 10.000 kronen (ongeveer ƒ5000. 2. Een gedwongen defensie lening met een looptijd van 20 jaar voor alle natuurlijke en rechtspersonen met een kapitaal van meer dan 50.000 kronen (ongeveer 25.000.met een rente van 3(4 procent. 3. Indirecte belasting op sui kerwaren, tabak, sterke drank, benzine en motorrijtuigen. De demissionnaire regering is sedert 12 November 1947 in functie geweest. De socialisten hebben 57 van de 150 zetels in de Tweede Kamer, de liberalen 49, conservatieven 17, links-radi calen 10, communisten 9, grond belastingpartij 6 en vertegen woordigers van de Far Oer 2. Nieuw kabinet in Columbia BOGOTA, 8 Aug. (Reuter) De nieuwe conservatieve president van Columbia, dr. Laureano Gomez, heeft een nieuw kabinet benoemd. De vroegere ambassadeur te Washington, Gonzalo Jaramillo, is minister van buitenlandse zaken. Bengkalis. Djakarta-Amster dam, passeerde 7 Augus tus Penang. Bantam. Djakarta-Rotter dam, 7 Augustus 400 mijl Z. Guardafui. Grote Beer. Djakarta-Am sterdam, 7 Augustus te Port Said. Johan van Oldenbarnevelt. Djakarta-Amsterdam, 7 Augustus te Port Said. Tabinta. Djakarta-Amster dam, 7 Augustus te Suez. Kedoe, Djakarta-Rotterdam, 7 Augustus in Rode Zee ter hoogte van Dieddah. Skaugum. Djakarta-Amster dam, 7 Augustus 210 mijl Z.O. Kreta. Tarakan. Djakarta-Amster dam, passeerde 8 Augus tus Gibraltar. V. LAKE SUCCESS, 8 Aug. (Reuter). Dinsdagavond had de Veiligheidsraad ter tafel het Sovjet-Russische voorstel om communistisch China en Noord-Korea voor de bespreking van een „staakt het vuren" in Korea en terugtrekking van „buiten landse" troepen uit te nodigen en als enig agendapunt de Amerikaanse klacht over „agressie in Korea", Bij de opening van de zitting las voorzitter Malik een telegram van Noord-Korea voor met een klacht over „door Amerikaanse strijdkrachten verrichte wreed heden". In dit telegram van de Noord-Koreaanse minister van buitenlandse zaken. Pak Hen Nen, wordt verklaard, dat, indien de Raad weigert „een einde te maken aan de misdadige handelingen van de Amerikaanse interventionis- ten", de verantwoordelijkheid zo wel bij de leden van de Raad, die weigeren tot acties over te gaan, als bij de V.S. zal berusten. Een langdurige discussie volgde over de kwestie van de vertegen woordiging in de Veiligheidsraad. Volgens Malik betekent het niet uitnodigen van beide partijen tot de discussie een schending van het Handvest. Russische ontwerp-resolutie Inmiddels liet de Sovjet-dele gatie bij de pers een nieuwe ont werp-resolutie rondgaan, waarin de V.S. gelast wordt op te houden met „het bombarderen van steden en bevolkte gebieden en het uit de lucht beschieten van de vreed zame bevolking van Korea", en de Raad verzocht wordt te erken nen, dat het bombarderen van Koreaanse steden en dorpen „een grove schending van de interna tionaal aanvaarde regels van het internationale recht" vormt. Waarschuwing van Warren Anstin Warren Austin (V.S.) uitte ten slotte de waarschuwing, dat, in dien de Sovjet-Unie in de Veilig- Prins Bernhard bezoekt oefenterrein voor zeekadetten Z. K. H. Prins Bernhard zal op Donderdagmiddag 10 Augustus a.s. te 14.15 uur een bezoek brengen aan het oefenterrein van de zee kadetten aan de Loosdrechtse plas sen. BRUSSEL, 8 Aug. (Reuter). De Belgische minister-president, Duvieusart, heeft Dinsdagmiddag in het parlement medegedeeld, dat de Belgische regering besloten heeft over te gaan tot maatregelen voor economische mobilisatie, no dig geworden door de internatio nale ontwikkelingen. Duvieusart verklaarde, dat de Belgische regering, gevolg gevend aan het op 28 Juli door het comi té van plaatsvervangers te Londen en op 1 Augustus door het con sultatieve comité van het pact van Brussel te Den Haag ingenomen standpunt, zich bereid verklaard heeft, in het kader van haar in ternationale verplichtingen haar meest volledige medewerking te verlenen aan de gemeenschappe lijke verdediging. De begroting voor de verdediging van België zal over 1950 een globaal bedrag van fr. 8,5 milliard belopen, waar van 2,5 milliard als buitengewone uitrustingsuitgave en 6 milliard zgn. gewone uitgaven. Hogere defensiebegroting. De Belgische regering zal voor grotere militaire inspanningen een verhoging van de begroting voor stellen met fr. 5 milliard voor de periode tot einde 1951. In ver band hiermede zal de regering een wijziging moeten overwegen van haar politiek betreffende openba re werken. Dr. Hirschfeld gaf afscheidsreceptie DJAKARTA, 8 Aug. (Aneta). De hoge commissaris, dr. Hirsch feld. heeft Maandagavond te zij nen huize een afscheidsreceptie gegeven voor de leden van de regering der R.I.S., leden van 't corps diplomatique en vele In donesische autoriteiten. De wapenproductie in het ka der van de Europese economie zou ook de beschikbare arbeids krachten de gelegenheid geven om ingeschakeld te worden. Economische politiek wordt herzien. Deze beslissing, die, aldus Du vieusart, ongetwijfeld de goedkeu ring van het parlement zal weg dragen, houdt de noodzakelijkheid in, dat de Belgische economische en financiële politiek wordt her zien. Deze politiek moet vooral de eisen van de veiligheid van Euro pa op het oog hebben, zonder hier bij evenwel de handhaving van het economische evenwicht en de sociale vooruitgang van het land uit het oog te verliezen. heidsraad haar tactiek van „ob structie" niet binnen 48 uur zou wijzigen, de andere leden van de Raad zouden „overwegen, welke stappen genomen kunnen worden om het gezag van de Veiligheids raad te verzekeren". Austin stelde verdaging van de zitting voor tot Donderdag, ten einde de Sovjet-Russische afge vaardigde in de gelegenheid te stellen instructies uit Moskou te verkrijgen, die de Veiligheidsraad het mogelijk zouden maken zijn werk te verrichten. Aan dit ulti matum van Austin was 3'/2 uur debat voorafgegaan over de vraag, of vertegenwoordigers van Noord en Zuid-Korea moeten worden uitgenodigd aan de besprekingen deel te nemen. Zitting verdaagd Het Amerikaanse voorstel, de zitting tot Donderdag te verdagen, werd met 9 stemmen tegen 1 (Sovjet-Unie) bij 1 onthouding aangenomen. Repliek van Malik Malik zeide geen uitstel nodig te hebben, daar zijn instructies duidelijk waren. Hij wenste de volgende dag reeds een vergade ring. Malik diende daarom een resolutie in, waarin de „onmen selijke, barbaarse bombardemen ten door de Amerikaanse lucht macht van een vredelievende be volking in Noord-Korea" worden veroordeeld. Bij de stemming over de ver daging van de vergadering ont hield slechts Joego-Slavië zich. Engeland, Amerika, China (natio nalistisch), Frankrijk. Egypte, In dia, Noorwegen. Cuba en Ecuador stemden voor. ONTPLOFFING IN BRITS LABORATORIUM LONDEN. 8 Aug. (AFP). Maandag heeft zich een ontplof fing voorgedaan in een labora torium van de „Imperial Chemi cal Industries" te Widness (Lan cashire), waarbij een employé is gedood en een andere zwaar ge wond. De „Daily Herald" vermoedt, dat men in dit laboratorium proef nemingen deed met betrekking tot „een der geheimste regerings plannen". De geleerden en de geheime politie, aldus het Labourblad, po gen de oorzaak te ontdekken van de ontploffing, die technisch ge zien onmogelijk was, daar de proefnemingen automatisch ge controleerd werden. Met een verbeten trek om de mond bestudeert luitenant-generaal Walton L. Walker in zijn hoofdkwartier tezamen met zijn stafoffi cieren de positie van het achtste Amerikaanse leger op Zuid-Korea. Hoewel de Amerikanen na ruim een maand van defensieve bewe gingen tot het offensief zijn overgegaan op verscheidene plaatsen, is de toestand op Zuid-Korea nog zeer ernstig te noemen. Volgens de op het Amerikaanse hoofdkwartier binnengekomen berichten vorderen de twee Amerikaanse legergroepen en de groep mariniers, evenals de Zuid-Koreaanse eenheden weer langzaam bij het ingezette offensief, dat gisteren tot staan werd gebracht, zo meldt Reuter. In de noordelijke sector is de vijand op twee plaatsen teruggedrongen. 2 De opmars van de Amerikanen in het zuiden, waar het offensief plaats vindt, wordt hoofdzakelijk belemmerd door de weersgesteld heden. De hitte aan het front is bijkans ondragelijk voor de troe pen en de uitrusting blijkt te zwaar te zijn, hetgeen zeker geldt voor de mariniers, werd gister avond medegedeeld. Was de vijand op de hoogte? Volgens andere persberichten zouden de noordelijke bevelheb bers volkomen op de hoogte zijn geweest van de bedoelingen van de Amerikanen en werden tele foon- en telegraafdraden bij de aanvang van het offensief door geïnfiltreerde eenheden van de vijand vernield. Met schat dat de noordelijken 13 divisies achter het front hebben klaar staan. Scheepsbombardementen Aan de westkust hebben Britse, Nederlandse en Zuid-Koreaanse schepen doelen in de buurt van Intsjon gebombardeerd. De vijand is door deze beschieting een zwaar verlies toegebracht. Amerikaanse soldaten hadden in de hergen stelling genomen, om de Noord-Koreanen, die de tocht over de rivier de Naktong voorbe reidden, goed onder vuur te kunnen nemen. Hoewel het de Ame rikanen niet gelukte de communisten tegen te houden, brachten zij de oprukkende troepen grote verliezen toe. Tweede bruggehoofd over de Naktong De Zuid-Koreanen hebben gis teravond (plaatselijke tijd) een tegenaanval gedaan, gesteund door bombardementen en artille rie. Ten oosten van de rivier de Naktong, waar de noordelijken een bruggehoofd hadden gevormd. De situatie ten zuidwesten van Tsjangjong baart het hoofdkwar tier nog steeds zorgen. Gister avond laat werd bericht, dat een tweede bruggehoofd was gevormd door de Noord-Koreanen. Nieuwe hulp voor V.N. Canada heeft voor de V.N. een speciale brigade infanterie met bijbehorende wapenen ter be schikking gesteld, zo heeft de Canadese premier Louis St. Lau rent aangekondigd. De regering van Ethiopië zal honderdduizend Ethiopische dollars schenken. ERE-DINER VOOR K.N.I.L.-AUTORITEITEN In Kasteel Oud Wassenaar heb ben gisteravond de beide minis ters van het departement voor Uniezaken en Overzeese Rijks delen eeen officiële maaltijd aan geboden ter ere van de in Neder land teruggekeerde luitenant- generaal Buurman van Vreeden. oud-commandant van het KNIL en de oud-stafchef generaal-ma- joor van Langen. Aan deze maaltijd namen deel de minister-president Drees. de ministers van Schaik en Schok king, de militaire staatssecretaris sen Fockema Andreae en Moor man. Truman verzoekt Congres strenger anti-sabotagewettcn WASHINGTON, 8 Aug. (Reu ter). President Truman heeft het Congres om strengere anti- sabotagewetten verzocht en om een wet, volgens welke voor deportatie in aanmerking komende vreemdelingen moeten melden, waar zij zich bevinden en wat zij doen. Hij verzocht het Congres echter zich te hoeden voor een optreden, dat de persoonlijke vrijheid beperkt. Uit een rapport van het mi nisterie van defensie der R. I. S„ dat gisteravond werd uitgebracht, bleek, dat er een volledige over eenstemming over het staken van de vijandelijkheden. De bespre kingen werden gevoerd tussen kolonel Kawilarang en generaal- majoor Seheffelaar, waarbij ook de uni-waarnemers tegenwoordig waren. Onmiddellijk na afloop van de besprekingen is een order tot het staken van het vuren van kracht geworden. Sinds gistermiddag 4 uur is dan ook in Makassar de rust weergekeerd. De overeenkomst bevat de be paling, dat leden van het vm. KNIL ,die weigeren gehoor te ge ven aan het bevel van generaal Seheffelaar de status van militair der Koninklijke Landmacht zul len verliezen. 10 doden en 50 gewonden Volgens mededelingen van het Nederlandse hoge commissariaat zijn bij de gevechten op Makas sar 10 doden en 50 gewonden te betreuren. Gistermorgen nog heeft een tweede vliegtuig van de APRI een aanval gedaan op het kamp, waar de Nederlandse mili tairen en hun gezinnen verbleven. De radio was toen nog in handen van de rebellerende troepen. Het was de bedoeling dat een beroep zou worden gedaan op de Ver enigde Naties. Den Haag greep in. Met grote voldoening heeft men gisteren in de loop van de mid dag het bericht ontvangen, dat tijdens de besprekingen een over eenkomst was bereikt en aan het plegen van geweld een einde zou worden gemaakt door de afkon diging van het bevel het vuren te staken. Aan de bijeenkomst ging een contact van het hoge commis sariaat met de RIS vooraf, welk contact geschiedde in opdracht van de Nederlandse regering in Den Haag. „Kortenaer" werd ingescha keld. Om het contact te onderhouden tussen het hoge commissariaat en generaal Seheffelaar werd gelast dat de „Kortenaer" werd inge schakeld. De regering van de RIS heeft daartegen geprotesteerd, om dat het schip ter beschikking stond van de RIS en de instructie in strijd zou zijn met de overeen komsten van de Ronde Tafelcon ferentie. NOORS SCHIP IN NOOD Het Noorse schip, dat zich in de Atlantische Oceaan in nood bevindt zoals wij gisteren berichtten, is de „Belfri"' en meet 7.244 ton en is afkomstig uit Oslo. Het schip is nog drijvende. De „Nieuw Amster dam'' van de Holland-Amerikalijn heeft zich op weg naar het schip begeven, en ontving onderweg de mededeling dat het Noorse schip reeds hulp had gekregen. Chinese communisten naar grens van Tibet? HONGKONG, 8 Aug. (Reuter). Volgens onbevestigde berichten uit Chinese bron, die te Hong kong zijn ontvangen, rukken Chinese communistische troepen langs twee wegen op naar de grens van Tibet. ZALIGVERKLARING PAUS PIUS X Het K.N.P. verneemt uit Rome, dat de zaligverklaring van PauS Pius X op het Paasfeest in 1951 zal plaats vinden. Les voor Spaak (Sm.) Ondanks het feit, dat de heer Paul Henri Spaak, door zijn herkiezing tot voorzitter van de Raad van Europa, een nieuwe „overwinning" heeft behaald, zit er in de gang van zaken rondom deze beslissing een les voor hem. Er zijn eerst een paar harde noten gekraakt over zijn houding in de Koningskwestie, en het is toch wel goed, dat voor het forum van Straatsburg toch even is kunnen blijken, dat er in de vrije wereld mensen zijn, die anders over zijn houding denken, dan de Britse en de Nederlandse „Labours". Nu ja, Churchill stelde zich, zij het vooral op formele gronden, ook achter Spaak, maar ten eerste is het de vraag, of Labour er altijd zo op gesteld is, door Churchill in bescherming genomen te wor den. Ten tweede doen Spaak en Churchill een beetje denken aan de twee Joden, die sinds Mei 1940 weten, wat een bril, mitsgaders een koningstroon, waard is. De les zit 'm echter vooral daarin, dat na de beslissing 90 tegen 23 toch nog veelzeggend, die 20 pet. afwijking! de heer Spaak verwonderd moet hebben gestaan over de houding van de minder heid. Hier niet, zoals in België onder zijn leiding, verzet met ge weld, tegen de rechtmatig geno men beslissing, geen poging zelfs, om de bureaux in het gebouw van de Raad van Europa onderste boven te keren, gelijk Spaak's volgelingen dat deden met de trams in Brussel, hier niet, zoals in België, staking van de afge vaardigden en het personeel, geen bekogeling met straatstenen, geen kapotte ruiten, geen gewonden, laat staan doden. Het blijft een merkwaardige zaak voor het „Verenigde Europa", dat het een man als leider koos, die verant woordelijk is voor de revolte tegen een Koning bij onze Zuiderburen, maar de beslissing is rechtmatig genomen, wij leggen er ons, met de minderheid, bij neer en hopen er het beste van. In de hoop te vens, dat de heer Spaak zal er kennen, dat de mensen, die zich in het Parlement van Straatsburg tegen hem keerden, de ware democraten zijn, waaraan hij zich spiegelen kan SUKARNO NAAR DE PHILIPPIJNEN LONDEN, 8 Aug (Reuter). Volgens een mededeling in Radio Djakarta van hedenavond, zal president Sukarno in September een bezoek brengen aan de Phi- lippijnen, ter bespreking van vraagstukken van gemeenschap pelijk belang voor Indonesië en de Philippijnen, in het bijzonder die betreffende de scheepvaart. ONGEVAL BIJ WAMEL Gisteravond stortte een vracht auto, bestuurd door de 27-jarige T. van Gelder uit Leeuwen, te Wamel van de vijf meter hoge Waalbandijk. De chauffeur werd uit de cabine geslingerd en kwam onder de wagen terecht. Arbei ders, die per autobus van hun werk huiswaarts keerden, wisten de auto op te lichten, waardoor de man uit zijn benarde positie kon worden bevrijd. In ernstige toestand werd hij naar het zie kenhuis te Tiel overgebracht. De lading van de vrachtwagen, die bestond uit vijfduizend kilogram pruimen, ging practisch geheel verloren. STRAATSBURG, 8 Aug. (ANP). Het plan-Schuman, de militaire aspecten voor Europa en ontevredenheid in sommige kringen der Assemblee over het tempo, dat het ministers comité bij de vorming der Europese eenheid volgt, waren de voornaamste onderwerpen van de discussies op de eerste werk dag van de Consultatieve Vergadering van Europa. Britse conservatieven hebben voor de aanvang van de korte vergadering van Dinsdagmiddag kennis gegeven van hun plan om in het verloop der discussies van deze week hun plan in te dienen, dat door hen als een Britse tegen hanger van het plan-Schuman werd aangediend, zij het dat dit project slechts het signatuur draagt van de Britse oppositie. Het door Mc Millan en Eccles ontvouwde plan tracht de grond lijnen uit te stippelen van een gemeenschappelijke Europese ko len- en staalmarkt, waarbinnen tarieven, quota, vervoerstoeslagen zouden komen te vervallen, be perkende concernvorming verbo den zou worden en een gemeen schappelijke Europese exportpoli- tiek zou worden ontwikkeld, evenwel zonder de souvereine rechten der landen te beperken. Vetorecht voor de regeringen Het was volgens de Britse ini tiatiefnemers noodzakelijk voor de nationale regeringen, zich zekere beslissingen voor te be houden, die niet uit het nationale lichaam konden worden losge rukt en een vetorecht op te nemen dat door de regeringen echter uitsluitend gebruikt zou kunnen worden, wanneer het gaat om zaken, waarin zij een direct vitaal belang hebben. Het „Mc Millan-plan" wil voorts de gehele staal- en kolengemeen- schap aansluiten aan de organi saties van de Raad van Europa. Schuman zal Donderdag antwoorden In ingewijde Franse kringen noemt men de Brits-conservatieve suggestie „absoluut in strijd met de doelstellingen van het voorstel van Schuman". Volgens genoemde kringen zal Schuman Donderdag ziin mening geven over het door Mc Millan ingediende voorstel. Het plan is tot dusver nog niet door Churchill ondertekend. Er is te weinig gedaan Verschillende afgevaardigden oefenden een scherpe critiek uit op hetgeen tot nog toe was ge presteerd. Over het algemeen werd dit ver beneden de maat geacht. De Franse leider der socialisten pleitte voor de vorming van een Europees leger. De Zweedse sociaal-democraat Ed- berg verklaarde, dat Europa meer dan ooit de positieve medewerking van Engeland nodig heeft. De meeste critiek richtte zich op de regeringen, die nog te wei nig van de souvereiniteit hunner landen afstand kunnen doen en te langzaam medewerken aan de éénwording van Europa. Waarschuwing tegen Russische agressie Het „Parlement van Europa" heeft zich in zijn eerste algemene debat van het begin af geconcen treerd op een passage in de bood schap van het comité van minis ters, waarin de Assemblee ge- vr.agd wordt, de actie der V.N. met betrekking tot Korea te steu nen. De ene spreker na de andere waarschuwde de vergadering, dat de vrije landen van Europa de bedreiging van een mogelijke Sovjet-Russische agressie onder ogen dienen te zien.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1