Nieuw Zes jonge kinderen omgekomen zes anderen zwaar gewond „Staakt het vuren" te Makassar Noordelijken bereiden het grootste offensief voor Secretaris Agterof benoemd tot plebaan van St. Bavo Nederlandse touringcar verongelukt bij Grenoble EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Rouw over Groningen Glorierijke voleinding Man viel dood uit een raam Locomotief ramde muur bij Groninger veiling Onder de steenbrokken bedolven mmmm Paniekstemming in de Oranjebuurt De namen der slachtoffers 23 DODEN bij treinramp in India De strijd in Korea 12.000 roden over de Naktong Voormalige leden van K.N.I.L. binnen 15 dagen geëvacueerd Ongeregeldheden eisfen 900 doden Al 90 vrijwilligers voor Korea De defensieplannen in Engeland Brits parlement spoedig bijeen Alle 36 inzittenden werden gewond Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 50 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank Noordhollands Dagblad I Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) HET EE!7 A =5= S H MAN HEDEN Pagina 1 Maandag 14 Augustus 1950 4 46e jaargang No. 11940 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230: SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 MARIA is met ziel en lichaam in de Hemel opgenomen, toegejuicht door het heir der Engelen. Het feest van Haar ten Hemelopne ming is wel het oudste en het voornaamste in de rij der Maria- feesten, welke de Kerk viert. Het voornaamste: het feit, dat dan wordt herdacht, is de glorie rijke voleinding van Maria's le ven van vreugde en droefheid, van lijden en heerlijkheid. Maria, gezegend en eerbiedwaardig, Al lerzaligste Maagd en Moeder van een Goddelijke Zoon, Vol van genade, gezegend onder alle vrou wen, Koningin van Alle Heiligen en Engelen, Koningin van de Hemel, Voorspreekster en Moeder van alle mensen, Beschermster sinds eeuwen van de wereld. Van een wereld, die steeds ver der van God zich afkeerde. Tot die wereld heeft Maria onophou delijk gesproken, voor die wereld bidt, voor die wereld strijdt Zij, zoals dankbaar en bemoedigend onlangs in twee schone bijdragen in het „Kath. Cult. Tijdschrift" gememoreerd werd. Zij verscheen in 1830 in Parijs, in 1846 in La Salette, in 1858 in Lourdes, in 1917 in Fatima, om enkele van de voornaamste te noemen en de meer recente van Beauraing en Banneux niet te vergeten. Maria, zo schreef dr. de Goeij in een der genoemde artikelen, breekt in deze verschijningen met een door de eeuwen overgelever de Madonna-voorstelling, de Moeder van het Kind, de Moeder met de zoon. In het Evangelie blijft Zij bescheiden op de ach tergrond, Haar Zoon spreekt tot de wereld. Maria zwijgt, ver heugt zich en lijdt mede. Stelden de Middeleeuwen zich Maria niet anders voor dan als de Madonna, de Moeder met de Zoon, in de negentiende eeuw verschijnt Zij alléén, de Zoon zwijgt, Maria spreekt tot de we reld. Een nieuw Maria-beeld openbaart zich aan de Kerk: de Vrouwe, die zelfhandelend op treedt, „met de voeten vertrap pend het hels serpent, dat Haar hiel belaagt". Betekent dit, dat het tijdperk is aangebroken, dat de H. Grig- non de Montfort eens heeft voorspeld: „het tijdperk van Ma ria's Rijk, waarin Zij heersen zal, totdat de Zoon tenslotte zich op de wolken'zal openbaren"? Maria verschéén niet alleen, Zij liet zich ook horen, Zij spreekt tot, zij strijdt voor, Zij bidt om de we reld, gelijk dat trouwens van oudsher in de liturgie van Haar voornaamste feest ook morgen weer in herinnering wordt ge bracht. Maria komt tot een wereld, die zich van haar Zoon heeft afge keerd. Leefden de Middeleeuwen uit het diep besef van erfzonde en de noodzakelijke verlossing, de „verlichte" nieuwe tijd ontkent de erfzonde en daarmede de nood zaak van de verlossing door Je zus Christus. Maria heeft al sinds meer dan een eeuw op bijzondere wijze de wereld vermaand tot te rugkeer en boete, tot bezinning en bekering. Maar de mensheid heeft niet of slecht geluisterd en zo is het, of wij opnieuw de tijden van Ma ria's troostrijke en uitkomst bie dende verschijningen beleven, tijden vol dreiging en rampen, waarin opnieuw Haar waarschu wingen bewaarheid worden: „Men zal alles verloren wanen, maar Ik zal met U zijn". (Parijs 1830). „Als mijn volk zich niet wil onderwerpen, ben Ik ge noodzaakt, om de arm van mijn Zoon te laten gaan; hij is zó zwaar en zó drukkend, dat Ik hem niet meer kan tegenhouden". (La Salette, 1846). En in Lourdes (1858 en in Fatima (1917) was Haar vermaan 'én beroep tot boete en bekering. En dan vraagt dr. L. van Delft in zijn artikel in het K. C. F.: Waarom betekenen deze bood schappen van Maria voor ons nog altijd zo weinig? Bouwen wij in Nederland dan toch te veel op onze talrijke katholieke organi saties, méér dan op de weg van gebed, offer en boete, welke Ma ria ons gewezen heeft? Kan de toewijding aan het Onbevlekt Hart van Maria niet meer leven dig gehouden worden onder de mensen, ook door de viering van de Eerste Zaterdagen naast de Eerste Vrijdagen? „Is het niet, alsof wij juist op dit ogenblik van de beslissende strijd met lam heid geslagen zijn? Maria spreekt tot, strijdt en bidt voor de wereld. Laat ons Haar taal, Haar vreedzame wa- penroep, en Haar gebed verstaan. Vooral nu het feest van Haar glo rierijke voleinding, tegelijk weer het begin is van de genadevolle dagen der Novene tot Haar On bevlekt Hart, dat aan de mensen beloofd heeft, ,dat vele zielen ge red zullen worden en de vrede verzekerd zal zijn", als de wereld boete doet. Zaterdagmorgen is de 25-jarige J. Roolvink uit Hengelo, die te Enschede bij de familie G. aan de Haaksbergerstraat logeerde, uit een raam gevallen en op slag gedood. R. logeerde in een kamer met een zeer lage vensterbank. Op zeker ogenblik hoorden de bewoners R. in zijn kamer lopen, waarna buiten een doffe slag klonk. Het slachtoffer is waar schijnlijk tegen de lage venster bank gelopen, gestruikeld en uit het raam gevallen. Onmiddellijk nadat men de slag hoorde, gingen de bewoners kijken, doch R. «was toen reeds overleden. (Van onze verslaggevers) GRONINGEN - Een wel zeer tragische ramp heeft Zaterdag middag te Groningen vele gezinnen uit de Oranjebuurt in rouw gedompeld, toen een locomotief bij het verlaten van het terrein van de Veilingsvereniging, door een noodlottige samenloop van omstandigheden een muur deed instorten, waaronder twaalf kinderen werden bedolven. Nog geen twee minuten na deze verschrikkelijke ramp werden zes ontzielde lichaampjes onder de muurbrokken vandaan gehaald, terwijl een ambulancewagen van de Groninger Gemeentelijke Geneeskundige Dienst nog eens zes zwaargewonde kinderen naar het ziekenhuis bracht. ■mh Een overzicht van het terrein van de ramp. Op de achtergrond de wagon, die het hek en daardoor het muurtje ramde. Het muurtje viel in vier grote brokken uiteen. (Eigen foto) De gevolgen van deze ramp wa ren ontzettend. Huilende moe ders zochten hun kleuters tussen de muurresten, terwijl anderen als verlamd het werk van de Ge neeskundige Dienst gadesloegen. Ouders, die hun kinderen niet direct thuis aantroffen, ijlden naar de plaats van de ramp, om te zien, of ook hun kinderen het slachtoffer zouden kunnen zijn. Het was 'n ware paniekstemming in de Oranjebuurt. Op het terrein van de veilings vereniging „Eendracht", waarvan de exportafdelingen aan de Graaf Adolfstraat liggen, heeft men enkele dagen geleden een locaal- spoorlijntje afgetakt van het hoofdspoor, om goederenwagons op de terreinen in en uit te kunnen laden. Het spoorlijntje zelf was reeds gereed, doch de afrastering was slechts ten dele klaar gekomen. Zo werd onge veer een week geleden een pl.m. 2 meter hoog muurtje afgemet- seld, doch de toegangsdeuren wa ren nog niet aangebracht, zodat men volstond met een voorlopig uit hout opgetrokken hekwerk, dat eveneens zeer voorlopig aan de muur met ijzerdraad was be vestigd. Het laat zich denken, dat een dergelijke afsluitingsconstructie nooit afdoende is, temeer wan neer de hekken geopend worden, steeds speling aanwezig is. Ongeveer een uur voor dit on geval, heeft men twee wagons op het terrein op een ander spoor gerangeerd, hetgeen uiteraard de belangstelling van de in deze buurt zo talrijke aanwezige kin deren had. Toen dan ook de trein zich in beweging wilde zetten, om lege fusten naar Westerlee te ver voeren, groepten ongeveer 15 kinderen zich op zij van de uit gang, aan de buitenzijde van het muurtje zich samen, om dit voor kinderen zo spectaculaire schouw spel van nabij te kunnen zien. De ramp De locomotief was ongeveer 'n halve meter het hek gepasseerd, toen plotseling een hevig gekraak, gevolgd door een zware dreun machinist en personeel van de veiling deed opschrikken. Hart verscheurend gekerm, deed deze mensen als verstijfd toezien, hoe brokken van de muur, die door een der wagens geramd was, over de nieuwsgierge kinderen stortte. De mannen wisten niet waar ze het eerst of laatst moesten be ginnen. Omwonenden stonden huilend naar een steenmassa te zien, waaronder hevig bloedende kinderen lagen. Onmiddellijk trachtte men de zware blokken op te tillen en daardoor de kin deren te bevrijden. Vier personeelsleden van de veiling, de heren E. Wildeboer, A. Jong, H. Lieberom en P. Borgman zagen kans de steenmassa zover te verwijderen dat men een over zicht van het gebeurde kon krij gen. De aanblik was vreselijk. Buurtbewoners alarmeerden de politie en Geneeskundige Dienst, die spoedig ter plaatse waren met verscheidene ambulancewa gens. Men kon weinig uitrichten tegen enkele slagaderlijke bloe dingen en moest toezien, dat enkele kinderen, tijdens het ver lenen van de eerste hulp stier ven. Zes ontzielde lichaampjes, waar van de identiteit nog niet be kend was, werden naar het lij kenhuisje van het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Het was een aan- en afrijden van ambulancewagens, die de deerlijk verwonde kinderen naar de chirurgische afdeling van het Academisch Ziekenhuis vervoer den. Inmiddels was men in het Ziekenhuis met deze ramp op de hoogte gesteld. Chirurgen en assistenten werden in allerijl opgeroepen, terwijl de opera tiekamer in gereedheid werd gebracht, om snel in te grij pen. Onafgebroken hebben de chirurgen gewerkt om de zwaar gewonde kinderlevens te redden. In de gang en wachtkamer van het Ziekenhuis, speelden zich ontroerende taferelen af. Ouders, die nog in het on zekere verkeerden over het lot van hun kinderen wachtten in zenuwachtige spanning de tij dingen af. Alle binnenkomen de kinderen werden direct ge holpen en onmiddellijk doorge voerd naar de afdelingen, zo dat aanvankelijk geen namen der kinderen bekend waren. Tot laat op de avond waren b.v. twee kinderlijkjes nog niet geïdentificeerd. Uit het gezin van de familie Hoeve, dat voornemens was de volgende week te emigreren naar Australië, werden twee kinderen gedood en een zwaar gewond. Vanuit het Ziekenhuis werd via Vervolg op pag. 4 Gedood werden: Klaas Hoeve, 7 jaar; Reinie Hoeve, 4 jaar; Willem van der Molen, 6 jaar; Piet Bergman, 14 jaar; Dirk de Vries, 9 jaar; Jan Antoni van der Laan, 8 jaar. Gewond werden: Peter Mekkes, 6 jaar; Gerrit Kuipers, 11 jaar; Hilda Hoeksema, 6 jaar; Ankie Hoeve, 5 jaar; KI. Been, 6 jaar en Wubbe leurke, 5 jaar. Enkele andere kinderen werden, licht gewond en ter plaatse behandeld. NEW DELHI, 13 Aug. (Reuter) Minstens 23 passagiers zijn om het leven gekomen en 200 werden gewond toen Zondagochtend vroeg de sneltrein Calcutta-New Delhi op een ontspoorde goederentrein reed. Het ongeluk gebeurde op ongeveer 65 km ten Oosten van Renares, juist op een kleine brug. Men gelooft, dat de goederentrein door sabotage ontspoord was. Een hoge beambte verklaarde Zondagavond, dat het juiste aan tal doden nog niet kon worden vastgesteld. De locomotief, vier passagiers rijtuigen en de bagagewagen van de sneltrein stortten vaft« de zes meter hoge spoordijk. Twee pas sagiersrijtuigen en 'een goederen wagon schoven in elkaar. Het land maast de spoordijk staat als gevolg van een overstroming on der water. Het reddingswerk duurt voort. OOK EEN TREINRAMP IN BRAZILIË Minstens tien personen zijn om het leven gekomen en een zeventig tal ernstig gewond bij een botsing tussen twee treinen met arbeiders in een voorstad van Rio de Janeiro. Op de plaats van de ramp is een verschrikkelijke ravage aangericht. Hoofdkwartier van MacArthur op Korea, 13 Aug. (Reuter)Vijf noordelijke divisies verzamelen zicb langs de Naktong voor het grootste offensief van de Koreaanse oorlog langs de natuurlijke corridor naar Taegoe. Het gebied van Waegwan is het middelpunt van de noorde lijke concentratie van ten minste 40.000 man langs een front van 32 KM. Een Amerikaanse stafofficier ver klaarde Zondag, dat ondanks de moeilijkheden, veroorzaakt door onafgebroken Geallieerde lucht aanvallen, de noordelijke colonnes ook overdag in beweging waren. Hij wees er op, dat 15 Aug. de bevrij dingsdag was van Korea en de noor delijken wellicht deze dag wilden vieren met een belangrijke over winning, zoals de verovering van Taegoe. De noordelijken zijn op één plaats over de Naktong met een aanzien lijke troepenmacht, ten westen- van Jongsan, 32 KM ten noord-westen Het Franse persbureau A.F.P. seinde Zondag uit Djakarta, dat de onderhandelingen, die te Makassar in het bijzijn van de waarnemers van de UNCI hebben plaats gehad, hebben geleid tot een aceoord, waarbij de staking van het vuren wordt bevo len. Krachtens dit accoord zullen alle voormalige leden van het KNIL Makassar binnen 15 dagen ontruimen. Makassar is thans geheel rustig, doch er heerst verslagenheid onder de bevolking. treden van de militaire politie van de Apris", aldus luidt het verslag van de correspondent van Aneta te Makassar. De correspondent van Aneta te Makassar seinde Zaterdagavond, dat naar schatting 800 tot 900 slachtoffers te betreuren zijn als gevolg van dg gebeurtenissen van de vorige week. Generaal-majoor Scheffelaer, die thans weer terug is in Djakarta, heeft aan de pers medegedeeld, dat de maatregelen ter algehele evacuatie van de voormalige leden van het KNIL reeds zijn genomen. Het troepen transportschip „Zuiderkruis" is naar Makassar vertrokken. Generaal-majoor Scheffelaer kon aan de pers niet mededelen, waarom de „Kortenaer" naar Ma kassar werd gezonden. Hij wist hiervan op Woensdagmorgen nog niets. Slechts kon hij veronder stellen, dat het uitblijven van be richten over aankomst en veilig heidsmaatregelen voor zijn per soon bij dr. Hirschfeld ongerust heid hadden gewekt. Hij had ech ter onmiddellijk bij zijn aan komst getelegrafeerd, wélk tele gram niet in Djakarta schijnt te zijn aangekomen. Generaal-majoor Scheffelaer heeft om de zending van een oor logsschip niet gevraagd, zo zeide hij. Hij was vol lof over het op- Amerikaans schip op de rede van Vlissingen Zondagmorgen arriveerde het Amerikaanse m.s. „Black Condor" (Black Diamond-lijn), komende uit New-York op de rede van Vlissin gen. In verband met de staking te Antwerpen zijn de passagiers, allen Nederlanders, te Vlissingen gede- barkeerd. Zij hebben de reis naar Rotterdam per trein voortgezet. Een bovenopname van de brokken muur, waaronder Zaterdag middag te Groningen 12 kinderen werden bedolven. Het muur tje was slechts twee meter breed en ruim twee meter hoog. Het brak, zoals op de foto zichtbaar is, op de fundering af. Nieuwsgierigen worden op een afstand gehouden, terwijl men de toedracht van het ongeval tracht te reconstrueren. (Eigen foto) Tot Zaterdagmiddag 12 uur hadden zich al negentig gegadig den in persoon aangemeld voor de beide compagnieën, die de Ne derlandse regering overweegt ter beschikking te stellen van de Verenigde Naties. LONDEN, 13 Aug. (A.F.P.) De „Sunday Chronicle" meent te we ten, dat de chefs van 't Britse mili taire Departement een plan hebben uitgewerkt, om drie millioen man schappen in drie maanden op te leiden. Voorts zou een plan tot in dustriële mobilisatie worden over wogen, alsmede een verlenging van de dienstplicht tot twee of twee en half jaar. Volgens het blad zou Engeland overwegen in de volgende 12 maan den 6 speciale divisies, waaronder 2 pantserdivisies gesteund door een tactische luchtmacht van 1000 toe stellen, in het leven te roepen voor de verdediging van West-Europa. Hierdoor zou de totale bijdrage van Engeland tot de verdediging van West-Europa in totaal 14 divisies omvatten. Amsterdamse jongen vermist Te Amsetrdam wordt de 13-ja- rige Robbie Karman vermist. Op 7 Augustus is hij door een groeps leider van het padvinderskamp te Ommen wegens onhandel baarheid naar Amsterdam gezon den. Daarna is hij tot 10 Augus tus te Almelo geweest. Hij keer de naar Ommen terug, waar hij het kamp gesloten vond. Tot he den is de jongen niet in Amster dam aangekomen. De fungerend chef der kinder politie te Amsterdam verzocht zijn opsporing en terugbrenging. Hij woont Pieter van der Does straat 102. Het signalement ludit; lang 1.65 m., donkerblond haar, blauwgrijze ogen, bolrond ge zicht, rode vlek links onderaan de kin, gekleed in padvinders- costuum. Hij is in 't bezit van een rijwiel, een rugzak en twee de kens. van Masan. Twee pogingen van de noordelijken om bij Waegwan over te steken werden Zaterdag ver ijdeld door Amerikaanse en Zuid- koreaanse troepen. Volgens een correspondent van Reuter bevindt een sterke Ameri kaanse verkenningseenheid zich nog in Pohang en levert de strijd tegen een naar schatting 500 man grote noordelijke afdeling. In de buiten wijken worden 1000 man der noor delijken samengetrokken. Zuid- Koreaanse troepen, die uit het zuid westen opdringen, bevinden zich volgens de laatste berichten 6.4 km van Pohang. Zij ondernemen ook een tweeledige aanval op de plaats Tsjidong, enkele km ten noord westen van Pohang. De plaats To- pyong werd ingenomen. Volgens een Geallieerde piloot zijn de noordelijken door de Zuidko- reaanse stellingen in het gebied van Jongdok gebroken, waarna zij deze Zuidkoreaanse troepenmacht iso leerden door een snelle opmars door het bergland naar Pohang. Het hoofdkwartier van het 8ste Amerikaanse leger meldt nader, dat naar schatting, thans 12.000 man noordelijke troepen de Naktong zijn overgestoken in de noordwestelijke hoek van het front. De Naktong- linie was -meer stabiel in de zuide lijker gelegen sector van de eerste cavalerie-divisie, waar de Ameri kanen infiltraties snel opruimen. DE OPPOSITIE VERZOEKT: LONDEN, 14 Aug. (Reuter) De leiders van conservatieven en li beralen hebben premier Attlee verzocht het parlement „over een week of tien dagen" bijeen te roepen voor dringende bespre kingen over de defensie, zo is heden medegedeled. Attlee, die het zomerreces van het parlement reeds met een maand had bekort door het be gin van de nieuws zitting op 12 September vast te stellen, heeft geantwoord, dat hij het verzoek in overweging wil nemen, als het met redenen wordt omkleed. Volgens Churchill is 12 Sep tember „te laat in verband met de crisis en de nieuwe feiten die besproken moeten worden". Davies, de leider van de libe ralen, heeft verklaard dat hij ver baasd is over het lange uitstel, nu „besluiten van vérstrekkende aard moeten worden genomen." BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z.H. Excellentie de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Plebaan der Kathedrale Basiliek St. Bavo te Haarlem de Zeereer- waarde heer H. W. Agterof, die secretaris van het Bisdom Haar lem was; vervolgens tot Pastoor te Hoog- made: de Weleerw. heer C. H. Olsthoorn; pastoor te Oud-Vossemeer: de Weleerw. heer Th. van Baar, die rector was te Rotterdam (Allerh. Sacrament). De Hoogeerwaarde heer H. W. Agterof, de nieuwe Plebaan der Kathedrale Basiliek van St. Bavo te Haarlem, werd op 19 April 1904 te Bodegraven geboren en Zaterdagmorgen te 7.45 (Ned. tijd) is een touringcar met 35 Rome-pelgrims uit Woensel bij Eindhoven, op 25 kilometer ten Zuidoosten van Grenoble bij het dorpje Saint Pierre de Mesage in de ranse Alpen, in 'n 200 meter diep ravijn gestort. Aan het feit, dat de bus halverwege tegen een oude eikenboom bleef hangen, is het te danken, dat er geen doden te betreuren zijn. Met de chauf feur meegerekend, waren er 36 inzittenden in de bus, die allen werden gewond, waarvan vier ernstig. Volgens de eerste berichten reed de bus, die eigendom is van de heer A. van Dijk te Eindho ven (Reisbureau Tourisme), een der gevaarlijkste Alpenwegen af, waar op een zeer scherpe bocht de remmen braken, zo meldt het Franse persbur. AFP. De chauf feur trachtte de macht over het stuur te behouden, doch de bus draaide tweemaal om zijn as en kantelde daarop van de weg. Ge lukkig was de helling van het ravijn minder steil dan de an dere in dit gebied. Nadat de rem men waren gebroken, kreeg de bus zo'n grote snelheid, dat de chauffeur de wagen niet meer in zijn macht kon houden. De inzittenden waren op weg van Rome naar het vaderland. Zij werden naar het ziekenhuis van Grenoble vervoerd. De chauffeur, de ongeveer 35-jarige heer J. v. Agt, kreeg een elleboogontwrich ting. Familieleden van een der vrou welijke inzittenden, mej. van de Nieuwenhuize uit Eindhoven, hebben Zaterdagmiddag een te lefoongesprek gevoerd met een der doktoren, die in het zieken huis te Grenoble de gewonden be handelt. Deze dokter zou hebben medegedeeld, dat de autobus niet in een ravijn is gestort, doch in een langs de weg lopende brede greppel zou zijn terechtgekomen. PLEBAAN AGTEROF op 25 Mei 1929 priester gewijd, na voltooiing van zijn studies aan het Bisschoppelijk College te Weert en de seminaries Hageveld en Warmond. Nadat hij van 1929 tot 1931 kapelaan was geweest van de St. Agatha-parochie te Lisse, werd hij in laatstgenoemd jaar tot secre taris van het Bisdom benoemd, wat hij tot heden toe gebleven is. Hij is voorts Rector van het St. Joseph Kinderhuis te Haarlem, lid van de Nationale Commissie en voorzitter van de Diocesane Raad voor Huwelijksvoorlichting, geestelijk leider van het Kath. Bureau voor Huwelijksvoorlich ting te Haarlem, rechter aan de Kerkelijke Rechtbank voor het Bisdom en belast met de geeste lijke vorming van de leerling kraamverzorgsters van het Wit- Gele Kruis te Haarlem. Van zijn hand verschenen verschillende artikelen in „Huwelijk en Huis gezin" en „Katholieke Gezond heidszorg", alsmede een tweetal boekwerken „Verloofd, Getrouwd, Een Kind", waarvan de 7e druk ter perse is en „Wel en Wee in het Huwelijk", dat zijn 2e druk beleefde. Naar wij vernemen zal de Plebaan Vrijdagavond 1 Sept. zijn nieuwe functie

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1