Lichting 1949-11 wordt weer'opgeroepen Politie slaags met stakers in de hoofdstad r 3KWAM De motie van Churchill Zuid-Koreaanse egelstelling met succes geëvacueerd Drama te Eext Verzet tegen Europees leger in assemblee te Straatsburg f 9 musementsprogr. Jedevaart i Lourdes Peeters Venlo n dit blad EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN. DEN HELDER. SCHAGEN Lichting 1949-11 weer opgeroepen 8900 man I October onder de wapenen Ter voltooiing van op 1 April afgebroken opleiding In Rotterdamse haven staken 10.000 man A'damse taxistaking ten einde Scheepsberichten J Eerste dagen geen warm zomerweer Amerikanen gooiden 1000 ton bommen 200 vel 25^ 14 x 22 cm x" schoolpotlood, iderhout ^Qet tloden, potloden in doos naar - Tel. 2451 3. A.S., 8 UUR: ;hte zalen voor laatste maal: ran lerswoud f 1.Kaartverkoop agel. van 11 tot 3 uur. •t is in Lourdes in de er. Zij is het hoogte- an het bedevaartsjaar. L. Vrouw van Barm- haar jaarlijkse tocht sstelijke leiding. Ver- jr en 1 October. U op aanvrage bij: L. 3 TELEF. 3136 uitvoering belast is. ivers! d: ■eideslepen, giervaten, r hand- en motor- iders, ploegen, eggen, s, luchtbandenwagens, gvermogen, slootkant- 5.—. aar, Vierstaten rbol of ster valt! Ach wat zouwe dat nou ie ringe d'r omheen?" at's toch de planeets! een onbekende maar en Sjaakie en smidje r? Daar zagen ze tot taan met een donker pakket op zijn rug. aan zijn romp was ijself te voorstellen" van de luchtlandings- hutist. Ik kom zojuist wijzen. My name is ekomen persoon stak den en Sjaakie Yzer- Nieuw Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. j. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbanfc HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel A S H VAN HEDEN Pagina 3 Donderdag 17 Augustus 1950 46e Jaargang No. 11942 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59, tel 4243. Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. tel 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 (Van een bijzondere medewerker) \WIE het niet wist, zou niet zeg- gen, dat de Europese Raad van Straatsburg zich, volgens zijn Handvest, niet met vraagstukken van verdediging mag bezighouden. Immers, sedert hij voor de twee de maal, nu ongeveer een week geleden, bijeen kwam, heeft hij zich nauwelijks met iets anders bemoeid dan juist met defensie problemen. Dat is wel van een der twee onderdelen van die Raad n.l. van de raadgevende vergade ring uitgegaan, maar het is toch ook door het ^ndere orgaan, het Ministerscomite, goedgevonden. Dat Ministerscomité moet n.l. de agenda van de raadgevende ver gadering goedkeuren en daarop kwam ditmaal de kwestie der Europese verdediging voor. Die agenda werd goedgekeurd, hoe wel iedereen wist, dat Bevin er sterk tegen was, dat de Straats- burgse Raad juist op dit punt bui ten zijn boekje zou gaan. Hoewel Bevin in het Ministerscomité een veto-recht heeft, durfde hij daar van blijkbaar in dit geval geen gebruik te maken, wat al zeer merkwaardig is. Vermoedelijk had Bevin daarvoor twee redenen. Vooreerst zou het in Amerika, dat nu eenmaal de machtigste mo gendheid van het Atlantisch Pact is, een zeer slechte indruk hebben gemaakt, als een Brits veto belet zou hebben, dat in Straatsburg de Europese wil tot zelfverdediging openlijk tot uiting zou zijn geko men. Op de tweede plaats heeft Bevin waarschijnlijk begrepen, dat de inschakeling van Duitsers bij de defensie van dit werelddeel welhaast alleen via Straatsburg mogelijk zou zijn en nu niet lan ger meer kon en mocht worden uitgesteld. Frankrijk heeft name lijk met klem en succes verster king geëist van de defensie van West-Duitsland. Amerika heeft zich daarop bereid verklaard, méér troepen naar Europa te zenden. Engeland kon toen niet achter blijven, hoewel het traditioneel niet veel voelt voor eigen troepen op het continent ter verdediging van dit vasteland. Zolang echter de Duitsers zelf niet met man kracht aan de beveiliging van West-Europa mogen meedoen, konden Engeland en Amerika moeilijk anders, dan de redelijk heid der Franse eisen onderschrij ven. Het defensie-debat van Straats burg is daar voorlopig geëindigd met de aanvaarding met grote meerderheid van de motie- Churchill. Deze vraagt de oprich ting van een Europees leger on der een Europese minister van defensie. Hoe dat leger moet wor den gerecruteerd, bewapend, ge oefend, gelegerd en aangevoerd en welke zijn taken zullen zijn, is daarmede nog niet beslist en het is nuttig daarop te wijzen, al doet dit niet af aan onze instemming met de motie-Churchill. Vooral de vraag welke taken zo'n leger moet hebben, is uiterst belangrijk. Komt het zgn. Europese leger naast of in de plaats van de na tionale legers der West-Europese mogenheden? Welke plaats zal 't Europese leger innemen in het systeem der Atlantische verdedi ging? Zal het de Europese verdedi ging moeten voeren: overal waar Europeanen wonen; aan de Elbe; de IJsel; de Rijn of aan de Pyre neeën? Wjj stippen deze vragen slechts aan om te laten zien, dat er behalve militair-technische en -organisatorische problemen, ook vérstrekkende politieke vraag stukken vastzitten aan de oprich ting van een Europees leger. Tot nu toe bestonden die vraagstuk ken ook, en al jaren onopgelost. De motie-Churchill, die nu de op richting van zo'n leger vraagt, stelt deze problemen daarmede, God dank, andermaal aan de orde, dit maal laten wij hopen om thans tot een oplossing te gera ken. Over „de Europese minister van defensie" als vondst zijn wij min der opgetogen. Een loslopende verdedigingsminister, die niet met andere collega's een ministerraad vormt, is een figuur, die wij ons moeilijk kunnen denken. De ge dachte, dat er óp de duur een Europese regering en dus ook een Europese ministerraad komen moet, moge velen aantrekkelijk voorkomen de verwerkelijking van dat denkbeeld duurt langer, dan de opzet van een doeltreffen de Europese verdediging met Eu ropese middelen en Amerikaanse hulp nog wachten kan en dit laat ste zal dus ongetwijfeld aan het eerste vooraf moeten gaan. Heeft Churchill een „Europese minister van defensie voorgesteld, omdat het Europese leger niet enkel on der militair bevel maar ook en vooral onder politiek en democra tisch verantwoordelijk gezag moet komen? Dat is meer dan waar schijnlijk en die opzet is ook vol ledig juist. Maar óók zolang er nog géén Europese regering met ministerraad is, zou zulk een po litiek gezag over een militair Europees apparaat nodig zijn. Zo als wij zo-even al zeiden: ons dunkt, dat het Europese leger er eerder moet komen dan een Euro pese ministerraad. Dan zal er ook eerder een ander politiek gezag boven dat leger moeten komen, dan een Europese minister van defensie. Daarom zouden wij er voor voelen, als tegelijk» met, maar staande boven dit leger van Europa een „Hoge Autoriteit voor de Europese Verdediging" in het leven werd geroepen, op democra tische wijze verantwoordelijk aan de orgaan van vólksinvloed, onge veer zoals Schuman zich aanvan- Onder zeer grote belangstelling en diep medeleven van de Groninger bevolking zijn gisteren vier van zes slachtoffertjes van de ontzettende ramp te Groningen ten grave gedragen. Dirk jelte de Vries en Jan Anton van der Laan werden ter aarde besteld op de begraafplaats ,,Sel- werderhof". Aan de andere zijde van de stad op de „Zuiderbegraafplaats" werden om kwart aver een de stoffelijke overschotten van de broertjes Klaas en Reinie Hoeve aan de schoot van de aarde toevertrouwd. Van deze rouwstoet geeft de foto een beeld. (Eigen foto.) (Van een onzer redacteuren) De Nederlandse regering heeft besloten, dat de niet voor kader opgeleide dienstplichtigen van de lichting 1949-11, die per 1 April j.l. na slechts vijf a zes maanden diensttijd met groot verlof werden gezonden, hun voortijdig afgebroken opleiding alsnog behoren te voltooien. Zij zullen daartoe tegen 1 October a.s. weer in werkelijke dienst worden opgeroepen. Voorts ziet de Nederlandse regering zich genoodzaakt, het personeel van de lichting 1949-11, dat zich thans nog onder de wapens be vindt en dat begin Setember a.s. met groot verlof zou worden gezonden, na beëindiging van zijn normale eerste oefening voorlopig nog in dienst te houden. Het einde van de diensttijd voor de lichting 1949-11 is vastgesteld op 1 April 1951. Ook de oorlogs-encadrering van de lichting 1949-11, die voort komt uit de lichting 1949-1, zal ten dele in werkelijke dienst moeten worden gehouden en voor een gering gedeelte weer in werkelijke dienst worden op geroepen. Dit deelde gistermid dag de minister van Oorlog en Marine, mr. W. F. Schokking, mede op een persconferentie, die gehouden werd op het departement van Oorlog. Het is niet met vreugde, aldus de minister, dat de regering tot deze noodzakelijke maatregelen komt. Doch in verband met de huidige buitengewone omstan digheden én als uitvloeisel van het feit, dat Nederland zich met de andere landen van het Nrd- Atlantisch pact groter inspan ning zal moeten getroosten en tot een snellere opbouw van de defensie overgaan, heeft de rege ring dit besluit moeten nemen. Hieraan zal door een Koninklijk Besluit kracht worden verleend. De oproepingen zullen geschie den op grond van „buitengewone omstandigheden". Zoals bekend, is de lichting 1949-1 opgeleid voor de dienst in Indonesië, waar zij momen teel haar taak vervult. Ook de lichting 1949-11, die in het na jaar van 1949 onder de wapenen kwam, was bestemd om opgeleid te worden voor uitzending naar Indonesië. Van deze uitzending kon echter worden afgezien in verband met de souvereiniteits- overdracht. Om nu het kader de gelegenheid te bieden voor her scholing en óm het dus in plaats van op zijn taak voor Indonesië te richten op die in het West- Europees verband, werd een ge deelte van de lichting 1949-11, ongeveer de helft en wel 8900 man, met groot verlof gezonden. De rest werd aangehouden voor diverse noodzakelijke diensten. Het beroepskader is nu sedert April herschoold en heeft daar bij een bevredigende graad be reikt, aldus de minister, zodat er nu geen technische bezwaren voor oproeping zijn. Het is de bedoeling, dat dege nen, die teruggeroepen worden van groot verlof, samen met de in dienst gebleven militairen Van de lichting 1949-11 onder delen zullen vormen in het kader van de op te richten legeronderdelen. Daarom zal er nu ook in groter verband ge oefend kunnen worden, terwijl de individule geoefendheid kan worden opgevoerd. De minister noemde de maat regelen geen onbillijkheid ten opzichte van de betrokkenen, doch wel een reden tot teleur stelling. Immers kan het zijn, dat de opgeroepenen juist weer aan het werk of aan de studie getogen zijn, doch daar staat tegenover, dat hun vervroegd groot verlof een meevaller wag, terwijl de andere helft van de lichting 1949 dienst moest doen in Indonesië. Ook was het de regering niet mogelijk om de „blijvers" van de lichting 1949-11 nu te laten afzwaaien, omdat daarmee het effect van gezamen lijke oefeningen verloren zou gaan. Intussen zal het zeer moeilijk zijn om vrijstelling te verkrijgen hoewel de minister niet cate gorisch „neen" wil zeggen. Des gevraagd deelde minister Schok king nog mede, dat de kosten, verbonden aan de ten uitvoer legging van de maatregelen, niet zijn opgenomen in de oorlogs begroting. die binnenkort in de Kamers behandeld zal worden. STAATSSECRETARIS VAN OORLOC NAAR INDONESIË De Staatssecretaris van Oorlóg, mr Fockema Andreae zal volgen de week voor eén kort bezoek naar Indonesië vertrekken. Dit bezoek hangt samen met de nog steeds voortdurende moeilijkhe den ten aanzien van de afvloei ing van voormalig KNIL perso neel, dat thans de Koninklijke Landmacht-status heeft. .KORTENAER" VAART THUIS Hr. Ms. torpedobootjager „Kor- tenaer" zal op 22 Augustus a.s. uit Surabaja naar Nederland ver trekken. Het schip zal Colombo, Aden, Malta en Malaga aandoen. Het wordt omstreeks 30 September te Den helder verwacht. 1044 VRIJWILLIGERS VOOR KOREA Tot twaalf uur gistenmiddag hadden zich in totaal 1044 vrijwil ligers opgegeven voor dienstne ming in een der beide compag nieën, die de regering 'ter be schikking van de Ver. Naties wil stellen voor de strijd in Korea. Gistermiddag vormden zich in het centrum van Amsterdam, zowel op het Haarlemmerplein als op de Noordermarkt grote groepen stakers, respectievelijk 800 en 300 man, die de bedoe ling bleken te hebben optochten te vormen en naar het ge meentehuis te trekken. De politie, die de opdracht heeft iedere poging tot ordeverstoring direct de kop in te drukken, trachtte de betogers eerst met zachte drang, doch toen dit niet hielp met gummiknuppel en blanke sabel te verspreiden. Vooral op de Noordermarkt waar een patrouille van de karabijnbrigade te hulp schoot vielen rake klappen. De karabijnbrigade is een spe ciale afdeling van de Amsterdam se politie, uitgerust met helmen en stenguns. Zij patrouilleert in kleine snelle auto s door de bin nenstad. Nadat de beide groepen waren verspreid, probeerden de betogers individueel en in kleine groepjes toch nog het stadhuis te bereiken, hetgeen hen door politie werd be let, waardoor het nog geruime tijd roerig bleef in de binnenstad. Dinsdagavond moesten een brigadier en 15 agenten optreden tegen een 500-tal stakers die op de Prins Hendrikkade wilden be letten dat bij een cargadoorsbe- drijf personeel werd aangeno men. De menigte werd na een stevige charge verspreid. Op het Rembrandtplein werd een staker aangehouden, die kopspijkertjes bij de taxistandplaats strooide. De havenstaking in Amsterdam breidde zich uit. Ongeveer 1200 man van de samenwerkende ha- venbedriiven ziin on het ogenblik in staking. Er ziin weinig vaste arbeiders onder hen en in het algemeen vindt het werk nor maal voortgang. In de Rotterdam se haven wordt echter nergens meer gewerkt. Hier staken onge veer 10.000 man. Burgemeester Oud heeft alle samenscholingen in het havengebied verboden, ter- wiil men er zich ook niet zonder noodzaak mag onhouden. De staking onder de A'damse stratenmakers heeft zich niet uit gebreid. Een tramstaking werd gevreesd doch is niet doorgegaan. Vandaag zal een vergadering worden gehouden van het reini- gingspersoneel dat eveneens tot staking is opgeroepen. Burge meester d'Ailly heeft zich in een communique krachtig gekeerd tegen de staking in het bouwbe drijf en aan de werkwilligen alle steun toegezegd. Politiehulp zal o.m. in de om- Een piloot van de Amerikaanse luchtmacht verklaarde Woensdag, dat er in het gebied, waar Dins dag het zware bombardement uit gevoerd werd, „niets bewoog". Da delijk na het bombardement vie len Mustangs verspreide groepen militairen aan, die „her- en der waarts snelden, alsof zij hun hoofd verloren hadden". Amerikaanse infanterie en ma riniers hebben vanochtend vroeg een zwaar offensief ingezet tegen een Noordkoreaans bruggenhoofd over de Naktong ten westen van Jongsan, 32 km. ten Noorden van de havenplaats Masan aan de Zuidkust. Noordkoreanen, die 11 km in de linie van de 24ste divisie waren doorgedrongen, weerstonden een aantal sterke tegenaanvallen, die door tanks werden gesteund. Waegwan verwisselde twee maal van bezetter. Thans is de plaats in Amerikaanse handen, doch het ziet er naar uit, dat beide partijen wei nig prijs op het bezit van de stad stellen, daar zij omringd is door heuvels. Volgens de laatste be richten woedt in het gehele gebied van Waegwan-Taegoe ten Oosten van de Nagtong een zware strijd Ondanks het zware bombardement breken Noordkoreanen uit hun bruggenhoofden en bereiden een aanval op de verbindingslijn Poe- san-Taegoe voor. Twee Zuidkoreaanse regimenten die een week lang tussen Jongdok en Pohang aan de Oostkust van Korea waren geïsoleerd, zijn in de afgelopen nacht door de vloot geëvacueerd. Zij konden al hun gewonden meenemen. Tijdens de evacuatie beschoot het zware geschut van de schepen der Verenigde Naties de stellingen der Noordkoreanen, die hevige druk op de Zuidkoreaanse egel stelling uitoefenden. kelijk de „Hoge Autoriteit" van het Schuman-plan had gedacht. Zoekt r.vn dë oplossing in die richting, dan zou dat o.i. van meer werkelijkheidszin getuigen en dus van groter oprechtheid in het streven naar een afdoend, doel treffend West-Europees militair verdedigingsapparaat. Op het ministerie van Buitenlandse Zaken werd Woensdagmiddag een conferentie gehouden, waaraan de ambassadeurs van Nederland in de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Bel gië, de Sovjet-Unie en India deelnamen. Ook waren tegenwoordig de Hoge Commissaris in Indonesië en het hoofd van de Nederlandse missie in Duitsland. Voor de conferentie: aan tafel, v.l.n.r. de nieuwe gezant in Portugal, mr. E. N. van Kleffens, en de ministers van Maarseveen, Drees, Stikker, Lieftinck en staatssecretaris Blom. geving van bouwwerken worden verleend „tegen de terreur-po- gingen van de kleine groep", al dus de burgemeester.... COMPROMIS AANVAARD De stakende Amsterdamse taxi chauffeurs besloten gistermiddag om half vijf met 639 stemmen voor en 30 tegen, de staking op te heffen. Vandaag zullen de chauffeurs volgens hun dienst roosters weer gaan rijden. De voorzitter van de delegatie, die de staking leidde, deelde gis teren op een vergadering in Kras- napolsky mede, dat een bemidde laar zich in verbinding had ge steld met de werkgevers. Er was een compromisvoorstel gedaan: 21 gld als basisloon plus 15 pet, van het opgereden bedrag. Een aantal werkgevers heeft een mon delinge toezegging gedaan. Als een bedrag van 100 gld wordt opgereden komt het totaal ook neer op een bedrag van 36 gld per week, en dit was de eis, die gesteld werd. De delegatie adviseerde op dit voorstel, plus 2% vacantietoeslag, controle op het dienstrooster en geen ran cunemaatregelen, het werk te hervatten. Bantam DjakartaR'dam, 15 Aug. v. Suez. Celebes DjakartaA'dam, 16 Aug. te Port Sudan. Groote Beer Hedenmorgen te Amsterdam. Modjokerto DjakartaRot terdam, 14 Aug. te Singa pore. Johan van Oldenbarnevelt DjakartaA'dam, pass. 15 Aug. Quessant. Tabinta DjakartaA'dam. Ontscheping begint Vrij dag te 13.00 u. te A'dam. Willem Ruys Djakarta R'dam, 15 Aug. pass. Point de Salie. LANDBOUWER EN ZIJN ZOON IN GIERKELDER GESTIKT Een zeer tragisch ongeluk heeft gistermorgen in het Drentse dorpje Eext het leven gekost aan de 50-jarige landbouwer H. Brinks en zijn 16-jarige zoon Herman. B. was bezig de twee en een halve meter diepe gierput bij de koestal achter de boerderij aan de Hoofdstraat nr. 134 schoon te maken en daartoe met een ladder afgedaald. Hij werd echter door de lucht bedwelmd en viel voor over in de put, die tot een hoogte van ongeveer een halve meter was gevuld. Zijn zoon die het on geval zag geschieden kwam zijn vader te hulp, doch werd even eens bedwelmd en ook hij kwam te vallen. Twee huurlieden, de heren Hoving en Homan, die te hulp snelden werden eveneens bedwelmd en konden slechts ter nauwernood door onmiddellijk toegeschoten hulpvaardigen wor den gered. Voor vader en zoon Brinks kwam alle hulp vergeefs. Vruchteloos poogden drie dokters gedurende l'/z uur met zuurstof apparaten de levensgeesten weer op te wekken. Htlaas ziet het er op het ogenblik niet naar uit, dat we de eers.e paar dagen zullen kunnen genieten van warm zomerweer. Ook gisteren was het met het weer niet al te best gesteld en vjel vrijwel overal in ons land neerslag. De oorzaak hiervan was gelegen in een koufront dat over ons land trok en regen en een flinke temperatuurdaling ver oorzaakte. Vooral in het N.O. van het land waar het front pas na de middag passeerde, bleef het lang somber weer. De weerstoestand voor en achter front liep nogal uiteen, zo passeerde het koufront het vliegveld Eelde om 3 uur 's middags en liep de wind hierbij van Z.Z.W. naar N.W., terwijl de temp. drie graden daalde. Koele lucht afkomstig van Groenland wordt nu over ons land gestuurd, hoewel deze lucht op de lange weg hierheen natuurlijk al heel wat warmer is geworden, is het toch wel waarschijnlijk dat de temp. de eerste dagen aan de lage kant zal blijven althans voor de tijd van het jaar, terwijl tevens de kans bestaat, dat zich hier en daar buien zullen voordoen. Al te somber behoeft men echter niet te zijn, daar eveneens vrij langdurige perioden van zonneschijn zullen voorkomen. Dat de temp. gisteren ook vrij laag was blijkt wel uit de maxima. Voor Den Helder en Schiphol bedroegen deze 18 graden terwijl het kwik te Eelde nog de hoogste stand noteerde met 21 graden. STRAATSBURG. In de gis terochtend gehouden zitting van de algemene commissie van de Consultatieve Raad van Europa heeft Churchill's schoonzoon, Duncan Sandys zijn twintigvoudig plan tot het scheppen van een Europees leger teruggenomen, na dat het ten scherpste was aange vallen door Labourleden en Scan dinavische vertegenwoordigers. OP NOORD-KOREAANSE TROEPENCONCENTRATIES Superforten hebben Woensdag morgen bijna duizend ton bommen geworpen op Noordkoreaanse troe penconcentraties op de Westelijke oever van de Naktong. waar een aanval op Taegoe werd voorbereid. Het was de meest geconcentreerde aanval van zware bommenwerpers tot directe steun van landstrijd krachten sinds de landingen in Normandië, zes jaar geleden. De aanval werd uitgevoerd door 96 vliegtuigen, komend van Okina wa en Japan. Zü vlogen aan in groepen van 8 of 9 met tussenpo zen van tien minuten. In totaal werden 3.800 bommen uitgeworpen op een gebied van naar schatting 5'/i km. diep en 12 km. lang, 15 km. ten Noorden van Waegwan. Van daar tot een punt bezuiden Taegoe hebben de communisten, naar ge meld wordt, op een smalle strook aan de Westelijke Naktong-oever zes of zeven divisies samenge bracht. Sandys heeft daarvoor in de plaats een tweevoudige resolutie gesteld, waarin slechts politieke toenadering, nodig voor het sa mengroeien van de Europese de fensie wordt behandeld. De Assemblee zelf behandelde de Europese Conventie over de rechten van de mens en zond het ontwerp voor een nader onder zoek terug naar de juridische commissie. Pater dr. Beaufort le verde critiek op de tekst omdat daarin de rechten van de ouders inzake de opvoeding van hun kin deren niet nadrukkelijk genoeg waren gestipuleerd, terwijl ook de positie van de Staat in het onder wijs niet duidelijk genoeg was omschreven. Hij noemde de prin cipiële erkenning van de rechten van de ouders noodzakelijk, en deze waarborg van vrijheid van geweten voor millioenen de proefsteen, bij de beoordeling van de vraag of de Conventie ernst maakt met het Statuut van Euro pa. Hij gaf uiting aan zijn scepsis t.a.v. het werk aan een Europese Conventie, omdat de Ver. Naties doende zijn met het uitwerken van een universele conventie, en er dus gevaar van dubbele arbeid en verwarring optreedt. Het door de Europese conventie te schep pen gerechtshof noemde hij echter eeen bemoedigende en aanzien lijke stap vooruit op de weg naar een Verenigd Europa. De heer v. d. Kieft verdedigde gistermiddag het Britse voorstel tot aanbeve ling van een politiek van volledi ge tewerkstelling. Hij drong ech ter aan op het opnemen van een plan tot internationale samenwer king op dit punt. „Piet Hein" vertrekt heden Harer Majesteits „Piet Hein", die, zoals bekend, een reis om de wereld gaat maken, vertrekt he denavond om 18 uur uit de Park haven te Rotterdam naar West- Indië. :hriften, Inh. 36 blz., ulvrlj hagelwit JQC| stuks voor H7 ahiers, 80 Bladzijden ïapier, OÓe* srd «3X

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1