TELE zullen Brandweer van Akersloot heeft materiaal nodig Heilooërs, houdt honden vast! FILMS VAN DE WEEK Enorme belangstelling voor veiling pootaardappelen Omroep\ 600.01 Dit week ALKMAAR EN OMSTREKEN Voor de Atkmaarse kantonrechter Van een aanrijdingeen raadslid te goeder trouw en het verse kadetje Bedrijfsvoetbal Een verregende kaasmarkt Drie jubilarissen bij Ambachtsschool Pont in de Woude vaart weer De /#Fiet Hein" liep aan de grond Marktberichten Anderhalv steun per PAGINA 2. ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1950 Op 5 Juni van dit jaar was er op de Kennemerstraatweg te Heiloo, nabij de Laarmanstraat, een aanrijding tussen een vrachtauto, geladen met betonblokken, en een bestelwagen van de wasserij S. K. te Alkmaar, Het laatste bedrijf, of misschien wel het voorlaatste, want de verzekering zal wel het laatste woord hebben, speelde zich gistermorgen af voor de Alkmaarse Kantonrechter, De chauffeur van de Alkmaar- se bestelwagen, P. O. stond daar terecht,, omdat hij de oorzaak van de aanrijding zou zijn geweest. Zijn wagen had rechts van de weg stilgestaan. De chauffeur, die de Laarmanstraat wilde inrijden, had de vrachtauto wel zien komen voor hij zijn wagen startte, maar hij was ervan overtuigd geweest, dat er een zodanige afstand tus sen zijn wagen en de andere auto was, dat hij nog heel goed linksaf kon slaan. Hij trachtte dit te doen, maar werd toen aangereden door de vrachtauto. De chauffeur van de vracht auto, G. uit Haarlemmermeer, die als getuige in deze zaak was ge dagvaard. verklaarde, dat de be stelwagen plotseling op het lin kerweggedeelte verschenen was, toen hij van plan was de wagen te passeren. Pas later zou chauf feur O. zijn richtingwijzer heb ben uitgestoken. Toen kon de vrachtauto-chauf feur de bestelwagen niet meer ontwijken, omdat hij te dicht ach ter hem zat. Nadat bovendien een passagier van de vrachtwagen als getuige was géhoord, verklaarde de amb tenaar van het Openbaar Minis terie, dat, naar zijn mening, wel het wettig, maar niet het overtui gend bewijs in deze zaak was ge leverd. Hij vroeg vrijspraak voor O. De Kantonrechter was van de zelfde mening en sprak O. vrij. Dronken achter het stiiur De kok J. A. L. uit Bergen, die in de nacht van 21 Juli in staat van dronkenschap een auto had bestuurd, had wel het een en an der aan verzachtende omstandig heden aan te voeren. Bovendien had hij allerlei bewijzen van goed gedrag naar het ÏCantongerech- telijk heiligdom meegesleept. Die schone getuigschriften kwamen echter aan zijn zaak niet te pas. De Kantonrechter merkte terecht op, dat naar de toekomst moest worden gekeken en niet op het verleden. Om een onverantwoor delijke manier van doen, als waarvoor verdachte terecht stond, voor de toekomst te Voorkomen, realiseerde de Kantonrechter de eis van het O.M., die f8,— of 4 dagen luidde. Loslopende honden In Heiloo bestaat een politie verordening, waarbij het verbo den is, honden anders dan op een afgesloten erf, vrijelijk te laten rondlopen. Die verordening wordt nogal eens overtreden. Er zijn verschillende mensen, die van het bestaan ervan zelfs niet we ten. Zij denken: ik heb belasting betaald, dus nu mag ik met mijn hond doen en laten wat ik wil. Deze lieden denken duur, want zij dienen vandaag of morgen voor de Kantonrechter te verschijnen omdat ze in overtreding zijn ge weest. Het zij de Heilooërs dan cok nog eens uitdrukkelijk ge zegd: Houdt uw hond vast. De veehouder R. had van die verordening niets geweten, be weerde hij. Trouwens zijn hond liep nooit los. Het was ditmaal bij uitzondering geweest. Maar ge tuige S. had twintig van ziin ko nijnen verloren. Doodgebeten wa ren de diertjes, doch de hond van R. had zijn naamkaartje niet bij de konijnenlijkjes achtergelaten. De schadevergoeding die S. vor derde. werd hem derhalve niet toegewezen. R. verzette zich hef tig tegen de suggestie als zou zijn hond een moordenaar Zijn geweest. Het arme beest had niet eens tijd gehad voor zoveel schanddaden, maar de Kanton rechter, die verklaarde daarover niet te kunnen oordelen, omdat hij nu eenmaal geen hond is, ver oordeelde R. tot f 7,50 of 3 dagen, nadat het O.M. een tientje had geëist. Ook E.B. uit Heiloo bleek niet op de hoogte te zijn van de poli tieverordening. Ook zijn hond was op vrije voeten aangetroffen en ook zijn hond had agressieve nei gingen vertoond. De getuige Neeltje G. had het tenminste over „me sussie", op wie de hond zijn kwaadaardigheid zou hebben bot gevierd. En toen verdachte be weerde, dat dat „sussie" zijn' hondje eeuwig en altijd aan het sarren was, vertelde de jeugdige getuige een aandoenlijk verhaaltje over het „sussie", dat drie hondjes had gehad en dat te middernacht opstond terwille van de opvoe ding dezer diertjes. Maar dat waren omstandigheden, die met de zaak B. niets te maken hadden. Conform de eis van het O.M. werd B. veroordeeld tot f3.of twee dagen. Raadslid ging buiten de paden Een gemeenteraadslid uit Eg- mond aan Zee, meende, dat hij geen aparte vergunning van de burgemeester nodig had om zich DE VERDUISTERING BIJ DE N.H.V.B. ALKMAAR Dinsdag a.s. zal voor de meervoudige Kamer der Alkmaarse Rechtbank terecht staan de ex-administrateur van het kan toor der afd. Noord-Holland van de N.H.V.B., die ervan verdacht- wordt ca. f 8.000 te hebben verdui sterd. Deze man, L. H. P. was ge ruime tijd voortvluchtig en ver bleef o.a. in Noord-Afrika; bij aan komst op Schiphol werd hij on langs gearresteerd. Jubileumviering uitgesteld ALKMAAR. Ter gelegenheid van het zilveren zangersjubileum van de heer P. Bloothoofd, zou Zondag in de Sint Laurentiuskerk tot intentie van de jubilaris een plechtige hoogmis worden opgedra gen. Wegens omstandigheden is deze Heilige Mis echter tot later datum uitgesteld. te bevinden tussen de dennenbe planting in zijn dorp. Die grond was gemeentegrond, zo redeneer de deze man, en als 'n gemeente raadslid niet op die grond mag lopen, wie mag dat dan per saldo wel? Enfin, uit de mening van verdachte want als zodanig stond hij, niettegenstaande zijn lidmaatschap van de raad, voor de Kantonrechter kon men in elk geval wel een hoge opvatting van de taak Van vroedschapslid opmaken. De bevoegdheden van de gemeenteraadsleden had deze man echter wel wat overschat. Daarom eiste het O.M. ook f 2. of 1 dag, maar de Kantonrechter, die er rekening mee hield, dat verdachte met zijn hoge opvat ting van het gemeenteraadslid maatschap zeker op zijn hoede zou zijn geweest voor beschadi ging van de aanplant, maakte er f 1.of 1 dag van. Kleingoed Een fabrieksarbeider uit Aker sloot, die zijn kind van school had gehouden, omdat hij meende dat de Leerplichtwet niet van kracht was voor het achtste leer jaar, kreeg f 2.of 1 dag. Een inwoner van Egmond aan Zee, die zich, met een geldige jaarkaart in het duinterrein van Castricum had bevonden, hoorde uit de mond van de Kantonrech ter voor het eerst van zijn leven, aat die kaart geen toegang ver schaft tot andere duingebieden dan wegen en paden. Daar staat niets van op de kaalt. De-man, van wie onmiddellijk werd ge accepteerd, dat hij volkomen te goeder trouw was geweest, werd vrijgesproken. De Alkmaarse bakker C.A.v.d. B., die voor tienen een vers broodje had afgeleverd en die vroeger al eens was beboet voor overtreding van de Arbeidswet, kreeg na een eis van f7.50 of 3 dagen, f 6.— of 3 dagen, met de waarschuwing, dat hechtenis zou volgen als hij een derde keer voor de Kantonrechter zou komen. G.J.B., uit Egmond aan den Hoef, was aan het vissen geweest. De eerste maal in Akersloot. De tweede maal in Z. en N. Scher mer. Beide malen zonder ver gunning van de rechthebbende. Niettemin had B. een visakte en een vergunning van de eigenaar van het water, al was dat dan geen schriftelijke vergunning. Verdachte was het met da Kan tonrechter eens over de ingewik keldheid van datgene wat aan de hengelsport vast zit. De Kanton rechter nam de goede trouw van verdachte aan en veroordeelde hem tot tweemaal f 2.of 1 dag, conform de eis. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR AFC 1—Ran- ders 1 6.30 uur: HSV 3—AFC- comb. 12 uur; HSV 2-AFC com binatie 1.30 uur. Het begin is er! Wederom zul len wij pogen u op dezelfde ma nier als voorheen de diverse be richten Van onze vereniging be kend te maken. Wij wensen de AFC'ers alle succes toe en U veel pleizier bij het kijken naar de voetbalwedstrijden. Zondagavond kunnen wij twee rivalen tegen elkaar zien, t.w. AFC en de Randers. Dë belang stelling kon wel eéns groot zijn. Daarnaast gaan ër twee combi naties naar Heiloo. Voor de spe lers zij hierbij gemeld, dat de aanvangstijden veranderd Zijn. Met de a.s, conjpetitie komt AEG uit met 7 senioren-elftallen 3 juniorenelftalen eh 10 adspi- ranteneftallen, dus totaal 20 elf tallen; wij kunnen wel zeggen dat wij boven het IJ wel de meeste elftallen in de competitie hebben. AFC'ers, aan jullie do taak om dit seizoen succesvol te doen slagen. Een „good lück" toegewenst door de P.P.C.'er ONZE AGENDA AQUARIUM- TENTOONSTELLING in Murmelliug-GymnaStum v. 12 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. BIOSCOPEN: Harmonie: 7 en 9 U. 30, My dream is yours, 14 jr. Victoria thea ter: Huwelijk is geen han delszaak, alle leeftjjden; Cinema AmeriCainRoad to Rio, alle leeft. NACHTDIENST APOTHE KEN: Apotheek G. Kruisinga, Koorstraat 47. NACHTDIENST TAXI'S Adr. Louwe, Geestersingel 26, telef. 2290. Tentoonst. „Van de Wad den tot het IJ". Geopend van 10 uur 's morgens tot 12 uur 'S avonds. Bijzondere attracties: 3.30 opvoering van het Kaasmarktspel. 8 uur, Concert door Excel sior. Doorlopende filmvoorstelling. Grote Gladiolén-téntoonstêl- ling. ZONDAGSDIENST DOKTOREN: Dr. H. Kop- pejan, Oudegracht 186, tel. 2382; Dr. A. Corthals, Nieuwlandersingel 57, tel. *3193 BERGEN OPENLUCHT THEATER; Zondagavond Cantecleer speelt: „Je kunt het toch niet mèenemen". I VJ ALKMAAR. 9e wedstrijd programma van 21 Augustus Lm. 1 September 1950 voor de Alk maarse bedrijfsvoetbalverenigin- gen, 17e week: competiite: Afd. A: Maandag 21 Aug.: Reiniging- SOVA, terrein Alkmaar, aanvang 6.45 uur. I Dinsdag 22 Aug.: Chevrolet Boys —Slagers, terrein Alkmaar, aan vang 6.45 uur. Dinsdag 22 Aug.: Telefonia Postiljon, terrein Randers, aan vang 6.45 uur. Donderdag 24 Aug.: Lichtbedrij- venSOVA, terrein Randers, aanvang 6.45 uur. Vrijdag 25 Aug.: Povay 1Rei niging, terrein Randers, aanvang 6.45 uur. Afd. B: Maandag 21 Aug.: Melkboeren APSV 2, terrein Kolp. Boys, aanvang 7.00 uur. Dinsdag 22 Aug.: Hulskamp BoysVIVO Boys, terrein Kolp. Boys, aanvang 7.00 uur. Woensdag 23 Aug.: Nagengast Conijn, terrein Randers. aan vang 6.45 uur. Bekerwedstrijden le winnaars ronde: B 7: Maandag 21 Aug.: Lastina BoysAlkm. Courant, terrein Sportpark D. aanvang 6.45 uur. B 1: Maandag 21 Aug.: Conijn Hoge Huys, terrein Randers, aan vang 6.45 uur. 18e week: Bekerwedstrijden le en 2e win naarsronde: B 3: Maandag 28 Aug.: VIVO Boys—Chevrolet Boys, terrein Alkmaar, aanvang 6.45 uur. B 5: Maandag 28 Aug.: Povay 1 Lichtbedrijven, terrein Kolp. Boys, aanvang 7.00 uur. C 4: 28 Aug.: (winn. Last. Boys Alkm. Cour.)—Notenkrakers, terrein Randers, aanvang 6.45 uur. C 1: Dinsdag 29 Aug.: (winn. ConijnHoge Huys)SOVA, ter rein Alkmaar, aanvang 6.45 uur. C 3: Donderdag 31 Aug.: (winn. Lichtbedr.Povay 1)Telefonia, terrein Randers, aanvang 6.45 uur. C 2: Vrijdag 1 Sept.: (winn. VIVO Boys—Chevrolet Boys) APSV 2, terrein Randers, aanvang 6.45 uur. Willen onderstaande verenigin gen, nl.: Alkmaarse Courant, Bak kers, Centra, 't. Hoge Huys, Last. Boys. Notenkrakers, Reiniging en VIVO Boys, de gevraagde gege vens uiterlijk deze week inzen den? De gehele afwerking wacht op gegevens van deze 8 vereni gingen. Uitstel van wedstrijden is thans in het geheel niet meer mogelijk, kan dus onder geen enkele voor waarde yorden verleend. C. NEEF, Secretaris. Alkmaar, 17 Augustus 1950. Gegund ALKMAAR Na onderhandse aanbesteding door de Nat. Cööp. Zuivelverkoopcentrale is de bouw van een kaaspakhuis op het Indu strieterrein Noord gegund aan de fa. P. Bot en Zonen te Heerhugo- waard. Victoria Theater: HUWELIJK IS GEEN HANDELS ZAAK In Victoria draait deze week een vrolijke film, waarin twee mannen een sportieve strijd voeren om een meisje. Dat meisje is belast met de leiding van een kantoor van een' belastingconsulent, die haar uit zakelijke overwegingen niet wil missen. Als hij bemerkt, dat zij trouw plannen heeft en op zoek is naar een levensgezel, stuurt hij een ver stokte vrijgezel op haar af, om haar tot, andere gedachten te bren gen. Het loopt echter falikant uit, want de vrijgezel raakt prompt verliefd op haar en na allerlei ver wikkelingen, waarbij zelfs de klas sieke smijl- en gooi-scène wordt vertoond, krijgen de twee gelief den elkaar. Een film. die niet veel om het lijf heeft, doch' waarin men Claudette Colbert met Robert Young aardig spel ziet geven. Harmonie MY DREAM IS YOURS Ook deze week weer uitvoerig nieuws van het Koreaanse front, opnamen van de eedsaflegging van Prins Boudewijn. wielerwedstrijden in Luik en andere internationale evenementen. Uit eigen land beel den van een cross country voor kinderen, geslaagde opnamen van het Amsterdamse parkeerprobleem en de kanaalplannen in Twenthe. In het voorprogramma neemt ver volgens Henkie Haas een landme ter er op een geestige wijze tus sen. De hoofdfilm, het verhaal van een impressario, die tot elke prijs een door hem ontdekte ster een kans wil geven, haar aanvankelijk ziet mislukken en dan haar triom fen beileeft, is op-zich niet onaar dig. Geestig is zelfs de droom van kleine Freddie op Paasnacht. De zich opstapelende moeilijkheden worden onverwacht en gelukkig opgelost en zelfs de kleuren van Natalie Kalmus zijn te appreciëren. Het geheel heeft sterk het show karakter waarvan we de muziek niet steeds konden waarderen. Cinema Americain: OP STAP NAAR RIO Na hef. nieuwsjournaal en een vermakelijke tekenfilm draait deze week in Cinema Americain de amusementsfilm „Op stap naar Rio", waarin Bing Crosby, Doro thy Lamour en Bob Hope de hoofd rollen spelen. Het verhaal dat deze film vertelt is verschrikkelijk on- waarschijnijk, zo onwaarschijnlijk dat men het alweer vergeten is. eer de film zijn wonderlijke einde bereikt. Maar in dit geval hindert dat niet. Het gaat niet om het ver haal. Het. gaat om de dolle avontu ren van Bing Crosby en Bob Hope, waarmee men zich een avond kan vermaken. „Op-stap naar Rio" is geen kunstwerk, maar een verma kelijke amusementsfilm vol mu ziek en fratsen, waaraan de lief hebbers van dit genre hun hart kunnen ophalen en waarmee men zijn lachspieren in beweging houdt. Do film biedt een prètèntiè- loos vermaak van een gehalte dat niet te hoog en niét te laag is. Eenieder kan deze film gaan zien en er zich mèe vermaken. ALKMAAR Dat was wéér êên mislukte uitgaansdag voor de va- cantiègahgérs. die ondanks het buiige weer in grote getale naar de kaasmarkt waren komen kijken. Het is nu eenmaal vacantie en als het geen weer voor bos en zee is, is het nog altijd goed genoeg om even haar de. Alkmaarse kaasmarkt te gaan kijken. Zo was hèt ondanks de regenrijke morgen hog druk in het stadscentrum, vooral in de om trek van het Waagplein. Er was een vrij behoorlijke aan voer van kaas, 44.000 kilo, verdeeld over 17 stapels, zodat er wel wat te zien was. In dichte rijen stonden kijkers in het carré van het plein, totdat een pleinsbui het Waagplein als het ware schoon veegde en ieder een droog heenkomen zocht in de café's of in het Waaggebouw. Verlatèn lagen de lange stapels natte kaas, totdat het Weer wat op klaarde; even deed het zonnetje een hopeloze poging om door het loodgrijze wolkendek heen te boreh, doch het bleef bij een poging. Het waterzonnetje werd geen milde zomerzon en al spoedig Viel het re genwater weer bij stromen over de duizenden vacantiegangefs. Het was droevig, ook voor de Tentoon stelling „Van de Wadden tot 't Y" die ook de terugslag ondervond van dit regenachtige Weer. Wat de handel betreft, deze was zeer stug, de prijsdaling, die sinds enige weken gaande is, zette zich deze week niet verder door, althans voor de fabrieks3edammer:, die evenals vorige wêek f2.04 per kilo noteerde. De boerenkaas, die de vorige week nog f2.12 als hoogste note ring had, daalde tot f2.08. Verschil lende stapels fabriekskaas gingen echtér voor mindér dan f2.08 van de hand. Vrijdagmiddag herdachten drie leraren van de Ambachtschool het feit. dat rij vijf en twintig jaar in het Alkmaarse Nijverheidsonder wijs werkzaam waren. Het waren de heren J. Jongens, A. Jurjens en G. Walewijh, resp. leraar bank- werken, schilderen en bouwkunde. Zij werden 's middags in een der leslokalen door het bestuur van de school en hun collega's ontvangen waarbij de heer F. H. Ringers, vice-voorzitter van het bestuur, de jubilarissen dank bracht, voor het vele dat zij in het belang van de school en de leerlingen hadden verricht. Zij hebben het mooiste deel van hun leven gegeven om van anderen bruikbare mensen in de maatschappij te maken. De heer Ringers deed zijn waarderen de woorden vergezeld gaan van het aanbieden van een drietal fraaie bloemenmanden. De directeur van de school, de heer Arnoldus, bracht de tijd, waarin de leraren be noemd werden, bij zijn gehoor in herinnering en feliciteerde het be stuur met, de destijds gedane keus, daar de jubilarissen uitstekende, bij hun leerlingen zeer geziene krachten waren gebleken. Vooral de heer Walewijn, die de laatste jaren als adjuhct-directeur werk zaam is, werd voor zijn gewaar deerde medewerking dank gezegd. De heer A. Harder sprak namens de collega's en bood cadeaux en bloeimen aan. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer Reur- slag namens de afd. Alkmaar van de Ned. Bond van leraren bij het Nijverheidsonderwijs, die bloemen manden aanbood en de heer Bril man die namens de vakgroep zijn gelukwensen aanbood. De jubilarissen dankten ieder af zonderlijk voor de hen gebrachte hulde en zegden hun krachten toe bij het werk, dat in de toekomst nog van de school gevergd zal wor den Dierenbescherming ALKMAAR Sinds geruime tijd zwierf te Schoorl een her dershond. Het dier, dat blijkbaar zijn huis kwijt was, is door een aldaar vertoevende pensiongast uit medelijden medegenomen naar Amsterdam. Signalement van de hond: grote mooie her der, reu, lichtgekleurd m. zwart dek, staande oren, ong. 1 jaar oud. De eigenaar wordt ver zocht zich zo spoedig mogelijk te vervoegen bij de Inspecteur C. Verwer. Baanstraat, Alkmaar. Ter beschikking een aardig klein zwartbruin hondje, ong. 9 mnd. oud, reu. DRONKEN ACHTER HET STUUR ALKMAAR Vannacht ontdek te de politie op de Geestersingel twee personen die bij een auto stonden. Een van hen was in ken nelijke staat van dronkenschap. Deze man was bezig een ingedeukt spatbord recht te trekken. Hij ver klaarde een aanrijding Je hebben gehad in de gemeente Den Helder, waar hij tegen een paal zou zijn opgereden. De man is aangehouden en ter ontnuchtering aan het bu reau ingesloten. Tegen de bestuur der is proces-verbaal opgemaakt. UITSLAG AANBESTEDING OUDORP. Voor rekening van de heer W. Schoehuys te Oudorp is aanbesteed de bouw van een nieuwe varkensschuur bij boerderij Graft, Starnmeer no. 5. De inschrijvingen waren: L. H. de Koekoek, Oost-Graftdijk f6020; Fa. N. Glorie, Z.-Schermer f6027; D. Ent, De Rijp f 6045, J. P. Grimm, Zaandam f 6385, fa. de Vries, Pur- merend f 6500, D. Langedijk, Heiloo f7050,; O. Hamstra, De Rijp f7100, P. Buis, Oudorp f 7685. fa. G. Slot Zn„ De Rijp f 7700, M. Langewis, Zaandam f7800, Braak Ootes, Beemster f 7836. Begroting f 6755. Burgerlijke Stand LANGEDIJK. Geboren: Anna Johanna Maria, dv Adr. Groen en Joh. A. Klaver; Agnés Maria Cor nelia, dv A. Groot en A. Ooijevaar; Maria Elizabeth, dv N. Bruin en E. Bruijn. Overleden: Ootjer Bakker, 79 jr., wedn. v. Dieuwertje Groot. Ondertrouwd: Dirk Kok, 33 jr. te Maartensdijk en Trijntje Schouten, 30 jr.; Theodorus Johannes Witte, 25 jr. en Rosa' Maria Dorresteijn 22 jaar. Gehuwd: Theodorus .Johannés v. d. Vliet, 25 jr. te St. Maarten, en Elisabeth Smit. 26 jr.; Andries Jan de Groot, 32 jr. en Uilkje. Glas, .23 jr.; Gerrit Jo/rph Groèn, 28 jr. te O. Niedorp en Catharina Theresia Leegwater, 23 jr. Onder voorzitterschap van bur gemeester va.n den Heuvel kwam de raad van Akersloot Vrijdag morgen bijeen voor de behande ling van een betrekkelijk korte agenda waarna de raad uitvoerig de materiaalpositie van de brand weer besprak. In zijn openingswoord deeldé de burgemeester mede, dat wethouder A. Leijen verhinderd was de ver gadering bij te wonen, Bij de inge komen stukken was een subsidie aanvrage van „Pro Juventtite" uit het arrondissement Alkmaar ter grootte van f0.05 per inwoner. Op voorstel van B, en W. besloot de raad dit verzoek niet, in te willi gen omdat voor het jaar 1950 reeds een subsldiei van flO.— was toegekend en inwilliging van het verzoek de gemeente op een be drag vrtl ruim fi'00.— zal komen te staan. Bij de begroting echter willen B. en W. deze zaak nog wel nader bekijken.' -In de verordening op de heffing van kade- en opslaggelden kwam een kleine wijziging van admini stratieve aard terwijl in het voor ontwerp voor het uitbreidingsplan ook een wijziging wérd aange bracht. Naar aanleiding van een circu laire, uitgaande van de Minister van Binnenlandse Zaken, zal de Gemeente de arbeidsovereenkom sten ln die zin wijzigen, dat bij voorkomende gevallep van t.b.c. ook aan de gemeente-ambtenaren, evenals dat reeds met het Rijksper soneel het geval is, twee jaar lang een vol salaris wordt gegaran deerd. B. en W. meenden het verzoek van het comité „Autotocht Ouden van dagen" om een subsidie, niet te moeten inwilligen omdat hier anders het particulier initiatief ge dood zou worden. De raad bleek van eenzelfde gevoelen te zijn. Waar voor het gezin van de heer A. Verduin een, hetere woongele genheid was verkregen, werd be sloten het eertijds door hem be woonde pand Boekei 13, dat zich in een zeer slechte staat bevindt, onbewoonbaar te verklaren. Het gemeente-personeel zal, evenals in de twee eerste kwarta len, voor het derde en vierde kwartaal een, uitkering ineens van 5% van het salaris ontvangen. De Algemene Politieverordening werd aangevuld met een bepaling, die het gemeentebestuur voortaan de bevoegdheid zal geven, ontsie rende reclame in de gemeente te weren. Vertrek Hoofd dér School Op zijn verzoek werd aan de heer C. Bakker, hoofd der Open bare Lagere School, eervol ontslag uit die functie verleend met dank voor de vele aan de gemeente bsr wezen diensten. De heer Bakker gaat naar Purmerend, waar hij be noemd is tot leraar aan de land- bouwhuishoudschool. Voorlopig zal hij worden vervangen door de heer Schulz uit Bergen, een oud-In- disch-gast, terwijl de raad binnen kort, aan de hand van binn'êngeko- rfiên sollicitaties, een niëuW hoofd zal benoemen. De veergelden Vastgesteld werd een verorde ning op het heffen van veergelden, die in grote trekken gelijk zijn aan de vroegere, voor het pont- en voetveer aan de Woude. De burge meester bleek, evenals de raad, te vreden met de overeenkomst, die met de polder is gesloten en bleek voldaan over de gang van zaken aan het veer, dat. weer normaal zijn dienst verricht. De tarieven zijn: voetgangers f0.03, retour f0.05, wielrijders f0,05, motorrijders f0.10, paard of ander stuks groot vee f0.10, auto of paard en wagen f0.25. Over dit laatste bedrag zal echter nog wei een bespreking worden i geivoerd. In de nacht, die hier van 10 uur 's avonds tot zes uur 's morgens wordt gerekend, wórdt het tariéf verdubbeld. Dit geldt alleen voor hen, die van de dien sten van het veerpersoneel gebruik maken. Zij, die zich zelf helpen-, betalen geen veergelden. De brandweer Nadat besloten was het huis ven de Wed. Haan, dat door de ge meente is aangekocht, te restaure ren, waarvoor een bedrag van f1273,werd beschikbaar gesteld, namen verschillende léden bij de rondvraag het woord over de ma teriaal-positie van de braridweèr. Dé heer Groot merkte op, dat er naar aanleiding van de laatste brand in de Woude klachten waren over do ontoereikende kleding van de brandweerlieden aldaar. Hij be pleitte het aanschaffen van een voudige regenjassen en zuidwes ters, Öok het slangenmateriaal zou wel verbetering béhöeven. De heer Heider constateerde ook eên tekdrt aan materiaal en voelde Wéil iets voor een baby-spüitjê, als dit niet. te duur is. De heer Putter vroeg hoe het stond met het Stet-. De burge meester deelde mede dat er plan nen' tot verbetering gemaakt zijn,, die circa f9000 zullen vergen. Deee zaak moet nog nader Worden be keken. De Hoorhselaan krijgt in tussen een goedé beurt. Mét déze mededelingen Werd de raadsverga dering besloten. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond: FLINKE OPKLARINGEN DE BILT, 19 Aug. Vannacht i« de kuststreken nog enkele ver spreide buien, overigens flinke op klaringen en overwegend droog weer Meest matige Zuidelijke wind iets 'hogere middagtemperatnren. (Advertentie) Toen het Koninklijk jacht de „Piet Hein" gisteren met H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins aan boord, Zierikzee verliet om koers te zetten naar Kortgener waar men de haven zou binnenvaren, is het jacht aan de grond gelopen. Het was oorspronkelijk de bedoeling de haven binnen te lopen. Het was echter nog pas kort opkomend tij en zo kon het gebeuren, dat de „Piet Hein" in de Zandkreek bij het nemen van een ietwat ruime bocht op een plaat aan de grond raakt. Het Koninklijk jacht, dat een dieptegang van ca. 2.40 meter beneden de waterlijn heeft, werd na een kwartier uit zijn netelige positie verlost, doordat het bege leidende poiifievaartuig het schip met een lijn vlotsleepte. ■^(erweg. hk. v. d. TONEELPRIJSVRAAG VOOR AMATEURTONEEL De N.V. Vinks Uitgeversmaat- schaappij te Alkmaar heeft een to neelprijsvraag uitgeschreven voor Nederlandse Toneelschrijvers. Deze kunnen 'zowel een blijspel als een drama,' zowel een klucht als een detective-stuk inzenden, het werk moet echter literair eh artistiek volkomen verantwoord zijn. De ingezonden toneelstukken zullen door de uitgeefster op de gewone condities worden uitgegeven en na afloop van ééh seizoen bekroond worden, als de speelwaarde van 't stuk ondubbelzinnig is bewezen. Dit is volgens de uitgeefster het geval, als het in één vol toneel- seizoen door tenminste 100 toneel verenigingen is opgevoerd. Zo heeft dus elk ingezonden stuk kans op deze wijze bekroond te worden. De inzending sluit 1 Febr. 1951, Wielerwedstrijd in Koog aan de Zaan vervroegd KOOG AAN DE ZAAN De eerste Koger Wielerronde, die op 3 September gehouden zou wor den, is een week Vervroegd. De concurrentie van 's-Hertogen- bosch oordeelde men te groot. Men hoopt thans de grote ster ren op 27 Augustus a.s. naar de Koog te lokken. DOKTERSDIENST OBDAM— H. HUGOWAARD Deze Week heeft Dr. Lohman, Obdam, de Zondagsdienst, telefoon K 2265 - 231. Burgerlijke Stand PURMEREND. Ondertrouwd: Marten de Vendt, oud 27 jaar, wo nende te Haarlem en beroep spoor wegbeambte en Dirkje Timmerman oud 22 jaar, zonder beroep, wonen de te Purmerend, Hugo de Groot straat 29. Overleden: Aukjen Keuning, oud 84 jaar, zonder beroep, weduwe v. Cornelis Prins, wonende te Purme rend, Wolthuissingel 1; Jansje Out- mans oud 82 jaar, weduwe van Pieter Hendrik Verburgt, zonder beroep, wonende te Purmerénd, Wolthuissingel 1; Cornelis Petrus Out, oud 31 jaar, veehouder, echt genoot van Guurtruida Maria Ko nijn, wonende te Wijdewormer. R.K. MIDDENSTANDS HANDELSAVONDSCHOOL ALKMAAR Afgelopen week werden aan de geslaagde leerlin gen van de R.K. Middenstands- Handelsavondschool te Alkmaar Officieel de diploma's uitgereikt. De Voorzitter, dei heer J. Oort- meijer. verwelkomde het bestuur, dë Moderator, Pater Marcelis, lera ren en geslaagde cursisten. Spr. memoreerde de hoogte en diepte punten van het afgelopen studie jaar en deelde mede dat de Kath. Middenstands - handelsavondschool ook dit jaar weer op een gunstig resultaat kan neerzien. Spr. felici teerde de geslaagde eandidaten en spoorde hen aan, teneinde goede Middenstanders te Worden, de stu die voort te zetten ook Wat dei vakstudie betreft. De voorzitter verzocht de Eerw. Moderator over te gaan tot uitreiking der diplo ma's. Met een geestig woordje over handigde Pater Marcelis aan ieder der geslaagden hun diploma. Tijdens de pauze; waarbij aan de oud-cursisten een consumptie werd aangeboden, werden oude herinne ringen opgehaald. Na de pauze dankte namens allen een der cursisten voor het genoten onderwijs en als dank ontvingen de leraren ieder èen kostbaar boekwerk. Dé Directeur, de heer J. Haakman, dankte na mens de leraren, gaf nog enige practische wenken en mededelin gen betreffende de a.s. cursus. Voor belangstellenden Voor de nieuwe Middenstandscursus en Engelse cursus verwijzen Wij naar de advertentie en oproepingen in de komende weken. NRD.-SCHARWOUDE. Onder enorme belangstelling van handela ren en kwekers werden Vrijdag morgen aan de Veiling te Nrd- Scharwoude de pootaardappelen ge veild. Aangeboden werden plm. 40 wagons. De gemaakte prijzen mochten er zijn, zoals uit onder staand overzicht blijkt: 60.000 Eerstelingen A 28-35 24,90 25,20; 160.000 Eerstelingen A 35-50 24,40—24,70; 16000 Eerste lingen A 50—60 14,90; 11000 Eer stelingen AB 28—35 24,60: 25000 Eerstelingen AB 3550 23,70; 5500 Eerstelingen AB 5060 14,30; 7500 Eerstelingen B 2835 23,70; 35000 Eerstelingen B 3550 20,3020,90; 2000 Eerstelingen B 50—60 13,50; 2000 Rode Eerstelingen A 2835 26,20; 10000 Rode Eerstelingen A 3550 24,1400 Rode Eerstelin gen AB 28—35 25,50; 3000 Rode Eerstelingen AB 3550 20,80; 300 Bintjes A 28—35 20,—; 2000 Bin tjes A 35—45 16,50; 400 Bintjes lichte pot. A 28—35 18,80; 2000 Bintjes lichte pot. A 3345 15,60; 1900 Bintjes B 28—35 18,70; 2000 Eigenheimer AB 28—35 20,90; 4000 Eigenheimer AB 3545 16,00 16,40; 350 Eigenheimer B 28—35 18,50; 1500 Eigenheimer B 3545 15,10; 2500 Blauwe Eigenheimer A 2835 22,40; 6000 Blauwe Eigen heimer A 3545 18,7500 Blau we Eigenheimer AB 2835 21,10 22,20; 9000 Blauwe Eigenheimer AB 35—45 16,80; 2400 Blauwe Burgerlijke Stand ST. MAARTEN. Geboren; Ca tharina Anna, dv J Beemsterboer en A. M. Tesselaar. Ondertrouwd: G. Rus en M. Ren tenaar te Zijpe; G. Groot te H.H. Waard' en A. M. Tak. Gehuwd: J. Barsingerhorn te Schagen en E. SpeetS; G. Rus en M. Rentenaar te Zijpe'. Ingekomen: J. Cupido van Zijpe naar St. Maarten B 94: F. de Haas van Alkmaar naar Stroet B 102; M. Rus van Zierikzee naar Stroet B 136; B. Boot van Viissingen naar Stroet B 108. Vertrokken: H. Koops en gezin v. Groenveld C 69 naav Harenkarspel; H. Kistemaker van Valkkoog C 25 naar Castricum; E. Speets (e.v. J. Barsin cerhorn) 'van St. Maarten B II naar Schagen; J. de Kraker van Stroet B 107 naar Den Helder: J. Btakker van Stroet B 126 naar Cal- lantsoog; C. S. Stoop van Rijpje B 199 naar Zijpe. Korpskolven OUDKARSPEL. Voor de socië teit „Onder Vrienden" zullen op de a.s. nationale kolfwedstrijden te N. Niedorp als korpsspelers uitkomen' de heren C. Vlug, P. Langedijk Cz. en P. Gelder. Welkom thuis ZUIDSCHARWOUDE. De mi litair J. Kos Jr. keerde, behouden 'Uit I'ndië weer. De Prinsègracht, met bloemen versierd, ontving hem vol- vreugde. Kath. Thuisfront LIMMEN Zondagmiddag a.s. speelt Limmen I eèn wed strijd tegen een elftal, samenge steld uit gerepatrieerde militai- rèn. Dé baten van dé wedstrijd zijn voor Kath. Thuisfront, zo dat een zo groot mogélijke op komst wordt verwacht. De do- natéurskaarten zijn déze middag niet geldig. Eigenheimer B 28—35 20,—; 2000 Blauwe Eigenheimer B 35—45 15,20; 2000 Noordelingen B 2835 22,10; 3000 Noordelingen B 3545 19,80; 1800 Bevelanders A 2835 19.40; 4000 Bevelanders A 3545 15,—; 2900 Bevelanders B 2835 17,20; 2500 Bevelanders B 3545 13,—; 500 Meerlanden A 28—35 19,40; 2500 Meerlanden A 3545 15,50; 800 Voran AB 2835 17,40; 2500 Voran AB 3545 15,300 Alpha A 28—35 22,50. De prijzen zijn per 100 kg. ALKMAAR, 18 Aug. Snijbo nen 2036, sperciebonen 1526 spinazie 8—32. postelein 4—15, to maten A 1418, II 1214, rabarber 9—14, andijvie 5—14, sla I 6—11, II 2—5, bloemkool IA 4761, I 2844, II 822, komkommer 7—9, gele kool 5—7, rode kool 47.60, groene kool 5-8, bieten 514, worteltjes 823, uien 410, aardapp. 69.50, selderie 69, peterselie 25, sui kerperen 7—14, claps 12—24, appels early vict- 1222, zigeunerin 22 56 keswick 7—18, augurken fijn 57 —80, grof 7—28. GROOTEBROEK, 18 Aug. Eerstel, grof 9.4011.60, groot 1010.20, kl. 5—6„ kriel 3—3.20, doré grof 11.60 —11.70, blanke elgenh. grof 4.9Ó— 5.90, blauwe eigenh. groot 7, bintje grof 6.90—7.80, groot 7—7.20, alpha grof 9.40, aanv. 20.000 kg; 2200 kg kg uien-4—6.40, 4800 kg slabonen 15 16.20, 16600 kg rode kool B 4, 2500 kg kroten A 5—5.10, 6800 st. bloemkool A 47—61, A II 26—36 B 8746, B II 1828, stek 915. HEILOO, 18 Aug. Sperciebonen 15—24, snijbonen 20—29, pronkbo- nen 12—15, kropsla 4—8, bloemkool 19—45. tomaten 12—21, spinazie 11 15, komkommer 710, andijvie 8 12, bramen 1,20—1.60. BEEMSTER, 18 Aug. Schotse muizen 611; bi. eigenh 610; Schotse muizen 5—8; slabonen m. dr. 15; slabonen z. dr. 15—28; stok- snijbonen 27—40; stamsnijbonen 20 —28; prohkboiien 12—15; komkom mers 7—11; tomaten A 18—26; bloemkool 8—54; rode kool 6—11; spinazie 3439; sla 210; andijvie 5U; rode bieten 48; bospeen 17—21; waspeen 18—21; uien 7—10; perziken 4—19; Frankenthalers 85 —115; Aiicant 105; West-Frisia 60 75; suikermeloen 1852. Pruimen Reine Victoria 24—57; Washington 29—58 Gele 16—26. Appels: Charle- mowsky 16—36; Codlin Ceswick 6 —14; Erley Victoria 416; James Grieve 1339; Perzikrode zomer- appel 10—37; Rode Tulp 6—24; Yel low Transparant 6—26; Zigeunerin 1044; Zoete Winterkroon 1027; Peren: Clapp's Favorite 6—31; Dirkjes 17; Noord-Hollandse sui kerpeer 6i7; Précose de Trévoux 10—28; Trosjes-peer 314 WARMENHUIZEN 14.800 kg aardappelen, schotse muizen 10,60- 11.60; grof 9,4010,50; drielingen 8,90; meerianders 10,80; doré 10,20; bintjes 9,20—9,60; bi. eigenh, 6,70— 9,30; witte eigenh. 9,20—11; 5.700 kg slabonen 15—16,20; 30.000 kg ro de kool 45; 2.000 kg gele kool 4,50-5,10. LANGENDIJK 19 Aug. 4.000 kg aardappelen, eerstelingen 3,30— 9,30: bi. eigenheimers 8,60, 400 kg tomaten A 1215, 9.500 Hfg slabo nen 1518.60; 35.000 kg gele kool 4,506,10; 55.000 kg rode kool 5 7,30, 40.000 kg witte kool 3. NRD.-SCHARWOUDE, 19 Aug. - 11.000 kg aardappelen, eerstelingen 8.30—10, groot 9,50—10,50. Koop- mansblauwen 8,20; eigenh. 1111,20 bi, eigenh. 7.60; bevelanders 9.20, 30.000 kg slabonen 15—18,20; 700 kroten A 5, B 4, 15.000 kg rode, kool 47.40; 31.000 kg gele kool 3,50 5,50; 56.000 kg witte kool 3 (Van een onzer re Wanneer de om gunstig zijn en de za lopen, zal in het i 1951 in Nederland i uitzendingen wordei Het televisie-rapport, is uitgebracht, is n de minister aanleidii opdracht te geven i van de voorbeteidin perimentele televisie ring van dit experin dragen aan de Nozt Nederlandse Omroep waarin zitting hebbi raad, de regering voor het radiowezen verenigingen en de 1 ander is bedenoehfa deeld op een pe: welke werd voorg prof.mr. G. S. Gerbi kwaliteit van voorz raad van beheer var Er was, zoals bekei fabrieksexperiment maar dit nieuwe e: iets anders. Het gaat onderzoek of Nederl; is, waar televisie v kunnen vinden, gezi< toeschouwers en tt financiële mogelijkhi rijst de vraag of str; riment zal kunnen een doelmatige toept derland. Wat de apparatuui experimentele televi: komen te staan in IJsselstein, even bu dio-zendstation Lor Dezer dagen is bego: bouw en de verwac de zender nog in de jaar gereed zal kom aantrekkelijkheid vai is, dat daajmede ree deel van de bevolk; veer vier millioen wordt bereikt, met den Amsterdam, De Rotterdam, voorts g de provincies Noor< Holland, de provii Brabant, Utrecht, G Zeeland .alsmede de polders. Daarentegei het risico, dat de VOOR SIGAREN-] In zijn antwoord a de Kamer over 1 verslag over het tot wijziging van de ting op sigaren en noemt minister Liefl stand in de sigareni ernstig. Dat de be sigaren thans onggv hoger zijn dan in 19 oorzaak hierin, dat worden naar de prijzen, die voor s dan verviervoudigd de minister, (jie ee verlaging van de ac lijk acht t.o.v. ande brikaten. De werklo sigarenindustrie hee: in 1949 f90.000 sub: wachtgeldfonds gekc nuari en Februari subsidie uitgekeerd. April kostten rond Mei en Juni ongev per week. De ministi reid de invoerbelast tabak voor de sig te doen vervallen, heeft voorts beslotc tinggrens voor de garetten te verhoge tot f 0.70 per 20 stuk Nieuwe direct „St. Donat Op zijn verzoek is eerw. heer W. Nolet, de parochie van de Paulus te Amsterdan slag verleend als dirt Onderlinge Brandw „St. Donatus". Tot is benoemd de hei Boelen, tot nu toe a teur. MIDDENSTAND! VOOR GEREPATI Op 7 en 8 Nover voor uit Indonesië g militairen, die na 1949 zijn gedebarkei heid worden gebodei derwerpen aan het n examen. De aanmeld dient te geschieden tember 1950. Inschri lieren worden op a; strekt door het burt Middenstandsexamen Meerdervoort 96-a b Zoals reeds vei dagen en vooral zijde laten zien. 't Gaf ons meer midden in de zom terwijl in het Nc van onweer. De meesten zul met een stralend teleurstellen. Wel legen naar het N. op de Atl. Ocea; opnieuw storinger dan iets geringer gehouden worden aan de lage kant Den Helder Twer Leeuwarden 17 V-

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2