Nieuw Dr. Drees hekelt de communisten als schuldig aan de stakingen Pax Roma na-wereld -congres in Amsterdam officieel geopend Eiland voor Intsjon in handen der V. N. Koninklijk Paar bezocht Vlissingen en Goes Streng onderzoek gelast EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN in de moord op Julien Lahaut rmachines Dembollen ningbroek ^EEK AGNEET tkachel irt Co. Hoorn WAM Dr. Drees hekelt de E.V.C. Radiorede minister-president E.V.C. koos moment toen onderhandelingen bezig waren Wereldpolitiek en Nw.-Guinea Pauselijke boodschap tot de Katholieke intellectuelen Overstromingen in India Sigaretten- smokkelaars gepakt Twee oudste prinsesjes in lerseke Juwelendiefstallen in Frankrijk Gaan prijzen omlaag? Van het front in Korea Tong jong veroverd Regeringsverklaring van premier Pholien Het verloop van de stakingen f Scheepsberichten J el. 37519 t! Zuivere sor- prijs! Vlotte 1 op Dinsdag f 8.75 p. p. Donderdag 24 f 6.00 p. p. Donderdag 24 f 9.50 p. p. londerdag 24 f 5.00 p. p. grip boottocht ïsdag 30 Aug. f 8.75 p. p. 0 Zondag 27 ;n Nederland- irgd f 55.00 p. p. 1 - Tel. 4009 - Tel. 4839 ming van grote it De ruime ikt het mogelijk voldoende op Alle soorten rstookt worden. ming f230, te bestellen bij bij de aarde, sn huisjes. En rlichte raamp- t toch dichter- iet bezeer met r de smid kon ;amelijk harde midden tussen ute daalde als smid nu hele- irwijs lagen er Maar dat kon ers verborgen. zullen jullie oevallig, maar ïfeningen daar rt allerlei ver- Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bi| contract belangrijke korting. Directeur: E.M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (V ondel) A S H VAN HEDEN Pag. 1 Maandag 21 Augustus 1950 46e Jaargang No. 11945 Kantoren: HOORN, Draaisingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290: ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046. (2 liinen), K 2200: DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230: SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 PAX ROMANA WERELDCONGRES Een overzicht van de plechtige ope ningszitting van het Pax Romana-congres in het Indisch Insti tuut te Amsterdam onder voorzitterschap van ir. Roger Millot, president der Pax Romana M.I.I.C. Op de eerste rij van links naar rechts Mgr. Beck uit Lon den, de burgemees ter van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, Z.H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, de ge zante van Ierland, Z.H. Exc. Mgr. Blan- chet. (Van onze parlementaire redacteur). In verband met de komende on derhandelingen tussen Nederland en Indonesië over de status van Nieuw Guinea, kan het zijn nut hebben nog eens na te gaan hoe dit vraagstuk ligt ten opzichte van de internationale verhoudingen. Zo wel Amerika als Australië hebben uit strategische overwegingen bij Nieuw Guinea groot belang. Voor Amerika is het een schakel in zijn verbinding met de Philippijnen en ais zodanig behoort Nieuw Guinea dan ook tot de Amerikaanse ver dedigingsgordel. Australië ziet in Nieuw Guinea een springplank, die in geen geval in handen van de vijand mag komen. Men moet er dus zeker rekening mee houden, dat ook deze conferentie, evenals de R.T.C., in het centrum van de internationale belangstelling zal staan. Over het standpunt, dat Amerika ten opzichte van de status vau Nieuw Guinea inneemt, is nog wei nig bekend geworden. Enige maan den terug hebben autoriteiten in Washington ontkend, dat de Ver enigde Staten van plan zouden zijn om in deze kwestie druk uit te oefenen. Wel lieten zij de mogelijk heid open. dat evenals bij de RTC de Unci een bemiddelende ro! zou kunnen spelen. Van meer recente datum is het bericht, dat tijdens een onderhoud met president Sukarno, de Ameri kaanse ambassadeur Merle Cochran de wenselijkheid van Amerikaanse bases in Indonesië zou hebben be pleit. Amerika zou in dit verband belangstelling hebben voor Morotai, Ambon en Hollandia. Dit bericht v/as op zichzelf zeker niet onge rijmd, want namen als deze passen in de Amerikaanse verdedigings gordel. Van Amerikaanse zijde is dit bericht echter later tegenge sproken. en dit was ook nodig om de critiek in de pen te houden, dat Amerika reeds vooruit zou lopen op de resultaten van de Nieuw Guinea conferentie. Omtrent het Australische stand punt is in de laatste tijd veel meer bekend geworden. Zelf 't Z.-Ooste lijk deel van Nieuw Guinea in eigen beheer hebbend en het N. Oostelijk deel in trustbeheer, wenst het In donesië niet als naaste buur. Voor dit standpunt pleit in strategisch opzicht dat Indonesië militair nog een zwakke staat is en dat de po litieke verhoudingen er nog aller minst zijn gestabiliseerd. In dat licht beschouwd kan het voor Aus tralië inderdaad geen aanlokkelijke gedachte zijn de springplank naar eigen gebied zo zwak en wankel beveiligd te zien. Voorts zal Australië overwegen dat een Indonesische souvereiniteit over het Nederlandse deel van Nieuw Guinea op den duur ook consequenties moet hebben voor de delen, die het in eigen- en trust- beheer heeft. De premier van Irtdia, Pandit Nehroe, heeft tijdens zijn bezoek aan Indonesië deze bezorgd heid trachten weg te nemen door er op te wijzen, dat Australië in het gebied van Zuid Oost Azië ligt en zich dus niet in dfeelfde positie als Nederland bevindt. Op de kaart mag dat inderdaad zo zijn, politiek kan er echter geen twijfel over bestaan dat Australië tot de Westerse wereld behoort. Voeden de vrije Aziatische staten zich met de illusie, dat zij buiten het conflict tussen Oost en West kunnen blijven en dat deze wipposi- tie zelfs voordeliger zal kunnen zijn. Australië voelt zich daaren tegen wel degelijk partij in het con flict en in dit licht beschouwd zal de geruststelling van Pandit Nehroe Australië dus weinig zeggen. Met de Westerse wereld wenst Australië in dit stadium geen enkel risico meer te nemen. Men mag dan ook veilig aannemen, dat de Atijtralische premier, Robert Men. zies, bij zijn bezoeken aan Londen. Washington, Tokio, Ottowa ook het Nieuw Guinea probleem ter sprake heeft gebracht en dat hierbij we derzijds opvattingen zijn uitgewis seld, die op een of andere wijze op het verloop van de komende confe rentie zullen inwerken. Internationale verhoudingen als deze scheppen ongetwijfeld een gun stige sfeer voor de opvatting, dat Nieuw Guinea onder Nederlands gezag moet blijven. Vooral nu krijgt Hef wereldcongres van Pax Romana, de beweging, die katho lieke studenten en afgestudeerden in xich verenigt, is gister morgen geopend met een pontificale H. Mis, die werd opge dragen door Z.Em. Johannes Kardinaal de Jong in de St. Willi- brorduskerk in Amsterdam, 's Middags vond de openingsplech tigheid plaats in de aula van het Indisch Instituut, met als belangrijkste deel de voorlezing van een boodschap van Z.H. de Paus. 750 vertegenwoordigers uit 27 landen in en buiten Europa nemen aan het congres deel. Talrijke kerkelijke en wereldlijke autori teiten, w.o. Z.Em. Kardinaal de Jong, Z.D.H. Mgr. Huibers en de ministers mr. van Maarseveen en mr. Teulings, alsmede de burge meester van Amsterdam, mr. d'Ailly en verschillende diploma tieke vertegenwoordigers woon den -de plechtige openingszitting in het Indisch Instituut bij. Boodschap van de H. Vader Het belangrijkste moment tij dens de opening was de voorlezing van een Pauselijke Boodschap. De H. Vader zeide hierin, dat de taak van de studenten en intellectuelen op het ogenblik zwaarder is, dan zij ooit in de geschiedenis is ge weest. Het is daarom, dat in de boodschap een opwekking werd gedaan vreedzaam te strijden voor de verdediging en verbreiding van de waarheid volgens de eigen woorden van de Apostel: „Goed te doen in eenzelfde geest, ge meenschappelijk strijdende met een eensgezind hart voor het ge loof van het Evangelie zonder u in iets te laten beïnvloeden door de tegenstanders". In de eenheid van uw organi satie, aldus de boodschap, symbo liseert u in Onze ogen niet alleen de verscheidenheid van de lite raire en wetenschappelijke beroe pen, maar ook de rijkheid aan traditie van de landen, waar u vandaan komt. De H. Vader roept in Zijn schrij ven de congressisten op voorts steeds overal daar aanwezig te zijn, waar het intellect komt te staan tegenover de problemen van mens en natuur volgens de nieu we vormen. De urgentie van de problemen die aan onze huidige generatie worden gesteld, vraagt een samenwerking van alle op rechte geesten in wederkerig be grip. Erelidmaatschappen De voorzitter van het congres, de heer R. Millot uit Parijs, maakte bekend, dat besloten is aan vier personen, die Pax Ro mana op uitzonderlijke wijze fi nancieel hebben gesteund, het ere lidmaatschap aan te bieden. Hier onder bevinden zich drie Italia nen, die onbekend wensen te blij - 400 DORPEN STAAN BLANK LUCKNOW, 19 Aug. (Reuter) Door overstroming van de Gan ges en andere rivieren zijn meer dan vierhonderd dorpen in ver spreide streken van de Verenig de Provinciën in India blank komen te staan, aldus heeft een regeringswoordvoerder medege deeld. Enkele personen zijn bij het instorten van huizen om het leven gekomen. dit gebiedsdeel het karakter van een Westers steunpunt. En wan neer het bericht uit Australië waarheid bevat, dat de laatste tijd communistische agenten Austra lisch Nieuw Guinea zijn binnenge drongen, dan wordt wel duidelijk, dat zulks ook ter andere zijde wordt besefd. Weliswaar zal de Neder landse militaire macht altijd slechts een onderdeel kunnen zjjn van de grote geallieerde verdediging, maar dat behoeft haar waarde en doel treffendheid geenszins uit te sluiten. ven. De Franse industrieel Albert Auberger uit Parijs was persoon lijk aanwezig om het erelidmaat schap in ontvangst te nemen. Redevoeringen van Roger Millot en prof. Pompe Na de openingsplechtigheid van het congres, dat als hoofdthema heeft „De medewerking van de intellectueel aan het werk der Verlossing", werden o.m. korte redevoeringen gehouden door de heren Roger Millot en prof. W. P. J. Pompe. De eerste dag besloot met een lezing van Joseph Gre- maud uit Frankrijk over 't thema „Tegenover het mysterie der Ver lossing". Hedenavond worden de deel nemers aan het congres door het gemeentebestuur van Amsterdam ontvangen. WOONSCHUIT MET DUBBELE WAND De recherche van de douane te Amsterdam heeft voor de tweede keer in korte tijd een overwin ning behaald op de smokkelaars van buitenlandse sigaretten. Za terdagavond arresteerde zij voor een Amsterdamse nachtclub een man, die daar juist 5000 sigaretten wilde afleveren. Korte tijd daarna zijn vriendin, die eveneens 5Q2.0 sigaretten verborgen hield en in de loop van de ochtend vonden zij in de woonschuit, waarin een dub bele wand, die dit paar bewoonde nog een 20.000 sigaretten en een flinke partij Braziliaanse koffie. NEHROE UITGENODIGD VOOR BEZOEK AAN PEKING PARIJS, 20 Aug. AFP De Indiase radio meldt, dat Pandit Nehroe door Mao Tse Toeng werd uitgenodigd om een be zoek aan Peking te brengen. De radio zegt. dat de eerste minister hierover nog geen be sluit heeft genomen. De minister-president, dr. W. Drees, heeft Zaterdagavond via beide zenders van Hilversum een radiotoespraak gehouden tot het Nederlandse volk over de stakingen in Amsterdam en Rotterdam. Dr. Drees herinnerde er aan, dat het tot nog toe steeds gelukt was de sociale vrede te bewaren, h Ageen van onschatbare betekenis is voor de sociaal-economi^he opbouw in ons land en stipte enkele belangrijke maatregelen aan, die de regering heeft genomen, vooral op het gebied van de span ningen tussen de lonen en de prijzen. Dr. Drees brandmerkte de huidige staking als een uitvloeisel van de actie v*n de E.V.C., die op haar beurt aan de leiband loopt van de C.P.N. doorbreken, die aan die kant van het begin af met lede ogen is gezien. Reeds in 1945 en 1946 ging de E.V.C.die zich als .„algemeen" aankondigde, met deze methode te werk. De E.V.C. kiest daar een moment voor uit, waarop een overleg plaats vindt tussen de regering en de werkgevers- en werkne mersorganisaties. Zo ook nu! e De tocht van het Koninklijk Paar door de Zeeuwse hoofdstad is Zaterdagmorgen met een en thousiaste ontvangst van de zijde der bevolking gepaard gegaan. Duizenden bewogen zich op de straten om een glimp van de stoet op te vangen. H.M. nam een pa rade af van de erewacht van de centrale opleiding van het admi nistratief militair kader. Zaterdagmiddag werd het ge restaureerde interieur van het gotisch stadhuis geopend, waarbij de burgemeester, mr. dr. Bolke- stein, een rede hield. O.m. voerde ook oud-minister Neher 't woord. Tal van geschenken voor het ge restaureerde stadhuis werden aangeboden. In Vlissingen Na het verblijf in Middelburg zette de stoet zich in beweging via Oost-Souburg naar Vlissingeh. De hoge gasten werden rondge leid op de Grote Markt, waar men TER WAARDE VAN 39 MILLIOEN FRANCS Diamanten broches en andere juwelen ter waarde van 15 millioen francs zijn .gisteren gestolen uit de villa van het, echtpaar Boloré. een bekend fabrikant van sigaretten papier, te Neuilly. Enkele uren later werd bekend dat juwelen ter waarde van 1 millioen francs wa ren gestolen uit de woning van mevr. Tardieu, weduwe van de oud-premier, te Menton. Uit het huis van de Parijse ju welier Ben Simon zijn tenslotte gisteren juwelen ter waarde van 23 millioen verdwenen. De politie heeft een bende geknipt die vorig jaar goederen voor een waarde van 15 millioen stal. Westerling nog in Singapore SINGAPORE, 20 Aug. Reuter. Volgens autoriteiten te Singa pore bevindt Westerling zich nog in deze stad, way: hij zal blijven tot hij uitgewezen wordt n.l. Dinsdag a.s. Deze medede ling is bevestigd door de advo caten van Westerling. „Kinderstad" in vol bedrijf zag. Daarna werden bezoeken gebracht aan het Loodswezen en de Kon. Maatschappij ,,De Schelde". Dui zenden arbeiders hadden zich hier opgesteld om het Koninklijk Paar te begroeten. Ook in Goes was het een blijde ontvangst, evenals in Kruiningen en in Zgeuws-Vlaanderen. Prinsesjes bij het gezelschap In lerseke waren de twee oudste prinsesjes aanwezig, die per auto van Soestdijk waren gekomen, om zich Zaterdagavond bij het gezel schap aan te sluiten. Bij het afscheid van Zeeland hebben H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard hun waar dering uitgesproken voor hetgeen zij in de provincie hadden gezien en voor alles wat hun was bereid. Nederland wordt veelal benijd in het buitenland om de wijze, waarop na de oorlog de sociale ontwikkeling zich heeft voltrok ken en het overleg tussen de werkgevers- en werknemersorga nisaties heeft vrucht gedragen, aldus dr. Drees. Steeds heeft de regering voor ogen gestaan, dat de productie diende te worden opgevoerd, maar daarnaast waren goede waarborgen voor de econo mische en rechtspositie van de arbeiders onontbeerliik. De minis ter-president legde er de nadruk op, dat het overleg in en met de Stichting van de Arbeid goede resultaten heeft opgeleverd. Dr. Drees noemde vervolgens de voor naamste maatregelen op. die uit dit overleg zijn voortgesproten, zoals o.m. het Buitengewoon Be sluit Arbeidsverhoudingen, de overbruggingsregeling, die straks vervangen zal worden door een werkloosheidsverzekering. Wat de arbeidsvoorwaarden be trof moest de overheid een groter verantwoordelijkheid aanvaarden voor regelingen, ook in het parti culiere bedrijf. Het College van Rijksbemiddelaars werd belast met de beslissing over de arbeids voorwaarden. Dr. Drees zag dit niet als een blijvende regeling. Een te grote bevoegdheid van de overheid heeft bezwaren. Voor het ogenblik kan dit alles niet worden gemist. Spanning tussen lonen en prijzen Dr. Drees merkte verder in zijn rede op, dat de spanningen tussen lonen en prijzen zijn gebleven en de laatste tijd weer toegenomen. Spanningen ook tussen lonen en winsten, waarvan de grootte te recht aanstoot geeft in' die geval len, waarin het duidelijk is, dat de prijzen van belangrijke ge bruiksartikelen lager zouden kun- nert worden gesteld. Het omlaag brengen van de prijzen is in deze situatie de beste oplossing, omdat het ook ten goede komt aan degenen, die niet meer actief in het bedrijfsleven werk zaam zijn. Allereerst de trekkers van kleine vaste inkomens, van sociale renten, van lijfrenten en levensverzekeringsuitkeringen pensioenen e.d. Een groot deel van de winsten wordt overigens opge ëist door de Staat en komt in belangrijke mate ten goede aan de sociale maatregelen ten be hoeve van het ganse volk. Communistische sabotage van regeringspolitiek Tegen deze achtergrond moet men de pogingen van communistische zi|de zien om door een reeks van wilde sta kingen de ontwikkeling te Stakers duperen zichzelf De regering zal alles doen om de schade door de stakingen veroor zaakt teniet te doen. Met de EVC, noch met de z.g. „comité's van actie" wordt onderhandeld. Of de stakingen lang of kort zullen duren, zal de regering niet van de door haar gevolgde me thode afbrengen. De arbeiders hebben er zelf schade van en zij worden bedreigd met werkloos heid. Schade voor woningbouw Amsterdamse Blijft het bouwen in Amsterdam stagneren, dan zal het Rijk zich genoodzaakt zien bij de verdeling van het beschikbare materiaal en het geld voor de woningbouw aan andere plaatsen toe te wijzen, wat in Amsterdam toch niet tot zijn recht kon komen. Dr. Drees besloot zijn radiorede met de verklaring, dat het over leg over de prijsontwikkeling in de laatste tijd en de invloed daar van op de kosten van levensonder houd en lonen welke onder handelingen reeds aan de gang waren toen de stakingen werden ontketend zal worden voortge zet in de geest waarin het werd aangevangen. „Ik vertrouw, dat daarmede de ontwikkeling zal worden besten digd die ons land en ook onze arbeiders gedurende de laatste jaren ten goede is gekomen". BRUSSEL, 20 Aug. (ANP). De moord op de Belgische com munistenleider Julien Lahaut heeft in geheel België de ergernis van de bevolking opgewekt. De minister-president, Pholien, heeft Zaterdagmiddag in een radiorede het gebeurde genoemd „een vre selijke misdaad, die ontroering heeft verwekt bij alle goede bur gers". De gehele Belgische pers onderstreepte in de edities van Zaterdag deze verklaring. Schrijver, van dreigbrieven ontmaskerd De gerechtelijke instanties heb ben onmiddellijk na het gebeurde een streng onderzoek gelast. Daarbij geldt als leidraad de ver klaring van de minister-president, dat „deze aanslag op de persoon van een Belgisch burger en van een vertegenwoordiger van het volk met de grootste gestrengheid moet worden vervolgd". De mi nister van justitie heeft in deze geest zijn instructies gegeven. De rechter van instructie, die belast is met het onderzoek in de moord, heeft verklaard, dat de recherche er in is geslaagd de auteur van de aan de communis tische volksvertegenwoordiger ge adresseerde dreigbrieven te iden tificeren'. Hij werd langdurig ondervraagd, doch kon een steek houdend alibi opgeven. Signalement van de daders Hij deelde verder mede, dat een onbekende, die in de nacht van Vrijdag op Zaterdag te Seraing werd gearresteerd en in het bezit was bevonden van een revolver van 6.35, in hechtenis blijft, alhoe wel het kaliber van zijn wapen niet overeenstemt met dat der patronen die door de moordenaars zijn gebruikt. Intussen heeft de politie ook het signalement der beide daders bekend gemaakt. De eerste is groot van gestalte, zwaar gebouwd en naar schatting 35 jaar oud. De andere dader is normaal gebouwd en ongeveer 30 jaar. HOOFDKWARTIER van generaal Mc Arthur, 19 Aug. (Reuter). Troepen der V.N. hebben onder dekking van oorlogsschepen een landing uitgevoerd op een eiland, dat de toegang tot de haven van Intsjon beheerst. Er was geen N.-Koreaanse tegenstand. Intsjon is een belangrijke bevoorradings haven van de Noord-Koreanen, 32 km ten westen van Seoel ge legen. Zuid-Koreaanse troepen zetten Zondag hun opmars over een breed front in de sector van de Oostkust voort. Volgens de laatste berichten zijn elementen van de voorhoede tot 5,6 km ten noorden van de haven Pohang gevorderd. Van Amerikaanse zijde werd me degedeeld, dat de lijken van in totaal 2.800 Noord-Koreaanse sol daten zijn geteld, die sinds het begin van het offensief vijf dagen geleden zijn gesneuveld. De noordelijke legermacht, die door de Zuid-Koreanen op de vlucht was gedreven, omvatte 10.000 man. Landing Zuid-Koreanen Reuter meldt uit Korea, dat een bataljon Zuid-Koreaanse mariniers Zaterdag aan de zuidkust is ge land onder dekking van scheeps geschut. Zij hadden het belang rijke verbindingscentrum Tong- jong veroverd. Patrouilleboten van de marine vielen Noord-Koreaan- se militairen aan, die trachtten over zee te ontkomen. Schepen vernietigd Britse vliegdekschepen deden aanvallen op Noord-Koreaanse schepen aan de westkust. Drie schepen werden tot zinken' ge bracht en andere beschadigd, al dus een bekendmaking van het hoofdkwartier van de vloot in het Verre Oosten. Twee kustvaarders van 100 ton werden te Koensan in de grond geboord en een motor- jonk onderging hetzelfde lot ter hoogte van Mokpo. Een Engelse afdeling infanterie is uit Hong kong op weg naar het front. ARBEIDERS BEDREIGD MET ONTSLAG Het beeld van de havenstakin gen in Amsterdam en Rotterdam heeft zich niet noemenswaardig gewijzigd. De directie van de S.H.B., „Samenwerkende Haven Bedrijven" in Amsterdam heeft de arbeiders gemaand Dinsdag aan het werk te gaan. Geeft men hier geen gevolg aan, dan volgt onverwijld ontslag. De bouwvakstaking in de hoofd stad en die der straatmakers zijn stationnair gebleven. Zaterdag hebben 40 vaste arbeiders bij een stoombootmij. en 100 man van een aannemersbedrijf het werk neer gelegd. De politie moest optreden tegen 100 stakers, die in Oost anderen wilden dwingen het werk neer te leggen. De burgemeester van Rotter dam, mr. Oud, heeft een dringend beroep gedaan op alle havenarbei ders, het werk te hervatten. Verschillende schepen lopen Amsterdam en Rotterdam niet meer binnen, w.o. ook enkele Ne derlandse vaartuigen. Sommige schepen van de Holland-Amerika- Lijn zijn „in ballast" naar Bremen vertrokken. 1664 VRIJWILLIGERS VOOR STRIJD OP KOREA Tot Zaterdagmiddag twaalf'uur hebben zich 1664 gegadigden aan gemeld voor de beide compag nieën, welke de Nederl. regering overweegt ter beschikking van de Ver. Naties te stellen in verband met de strijd op Korea. Prinses Margaret, dochter va Koning George en Koningin Eli zabeth van Engeland, viert heden Maandag haar twintigste verjaardag. Een nieuwe foto van de Prinses, genomen op Bucking ham Palace. De Prinses is gekleed in een wit satijnen japon, gedeco reerd met witte en rode rozen. Celebes. Djakarta-Amster dam, 18 Aug. te Suez. Tabian, Djakarta-Amster dam, 18 Aug. van Kama- ran. Talisse. Djakarta-Amster dam, 18 Aug. van Djed-* dah. Cameronia, Djakarta-A'dam pass. 18 Aug. Guardafui. Willem Ruys, Djakarta- Rotterdam, 18 Aug. van Guardafui. •f

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1