JAVA tekort aan krachtig ingrijpen en de pensioenen Van NICK DOETS altijd iets goeds! HOLLANDSE Onze Kermisreclame GEROOKTE PALING Over Russische plannen, een fatale datum, Waar zijn de negen anderen Slachtoffers van Japanse terreur EEN ACTIEF PERSOON ALLES VOOR DE SCHOOL bij P.O.A. n.v. - Payglop Goed en niet duur! MW WJ T UIT DE IEVENBUS Overzicht uit de pers 13e Zondag na Pinksteren: Plechtige begrafenis van Mgr. J.Aerts en Gezellen HOUTTIL 19-Telefoon 3933 Levende paling fl.00 per pond f 1.50 p. half pond (3-4 stuks) f 1.10 p. half pond (7-8 stuks) C. Schermer H. C, A. Koppejan Afwezig J. P. Kokkes Praktijk hervat Tandarts ACKEMA ALKMAAR Hervat Maandag de practijk Solide Levensverzekering Mij. zoekt om opgeleid te worden tot AGENT - INCASSEERDER Vast salaris, provisie, pre- mievrij pensioen Brieven onder no. 5541 aan het Bureau van dit Blad bekwame machinebankwerker J. B r i n k m a Zonen PRIMA STENO-TYPISTE Handelskantoor KANTOORBEDIENDE winkeljuffrouw flinke dienstbode kapberg een speciale machine Piet* de Goede Concern Westl. Hypotheekbank n.v. Hypotheekgelden AANGEBODEN INSCHRIIVING BA Nieuwe A Moderne K" Instituut1 JS&hèicIiclen JB Jack §mït Cinema Americain Ztw cs yoed, a£s nccgmaast tfófdoet/ Spouwers Ambachtsschool Alkmaar LASCURSUS Middelb. Handels avondschool te Alkmaar J ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1950 PAGINA 7 Schuttersveld, met nog iere officieren als lui- idigd. Dat was me een Verkoren bleek voor re dienst als het ware gelegd. Hij werd eer- ant en een jaar later il kapitein. En toen weer weg, nu naar In- heel veel soldaten en heen moesten om de lan herstellen, ijnheer Verkoren daar zullen we de volgende :n in het derde deel: in Solo. is het: alle goede din- eën in de vorm van een urig net geschreven brie- ers, die ik nog niet eer- ette. Nou, dat is natuur- alle drie een hartelijk iat spreekt vanzelf, hoe :n hoe meer vreugd. En gauw van wal gestoken, ndrik de B. uit L. het n zijn tocht per fiets door Dat is me nog eens de ard jongens. Dat verhaal sn zeker aan het eind van e in de krant. Daar kan renen hoor HendrikEr ïog een paar klaar en het :eker niet het slechtste! rietje de K. uit 't Z., die toen niet en nu weer wel 'en, is er uiteindelijk toch Lijke brief hier op mijn l terecht gekomen. Alles tters geschreven,zo mooi, le postbode er nieuwsgie- ras. „Mag ik hem eens l'e- Ludo"?, vroeg hij. „Ben de jeugdkrant, of niet"?, ie man. Nou, dat was hij zijn zoontje was het Dus de brief lezen. Van alle lie hij tijdens zijn loop- gebracht had, was dit wel e. Er stond een heel ver- er een tante, die erg ziek t, naar een groot zieken- daar heel goed verzorgd uiteindelijk weer genezen m. Nou, gelukgewenst met schap, hoor. En bedankt eurige brief. Mag ik hem e krant zetten? Dat lijkt ivat. Maar daar moet ik aurlijk toestemming voor de laatste van deze week, >eltje maar uit G. Toch a Antoon van W„ dat hij, dnd van de vacantie, nog ich heeft laten horen. Ja, i het wel, als je de hele vullen met spelen, geen hebt en vol bent van de et je vrienden op de fiets, er weinig van schrijven, t van het schrijven van lar een onbekende Oom. rijgt een fijn briefje terug, een mooie kaart er bij, is dus afgesproken. En deze week maar weer al- e hartelijke groeten van OOM LUDO. zijn, zijn er toch nog tal op een boerderij van de die met haar ouflers op der haar kon aankleden, m op haar manier met de lemen. Petrus haalde de voor de dag en vroeg toen andere, die met de brief ingers wat suffig voor zich te staren: goed in Amsterdam? eine Paulus sloeg de ogen iwde de brief samen en ïem weer in de enveloppe, a", zei hij afwezig. Zijn •d klonk aarzelend, 't Was stil. Toen ging hij voort: i heb ik 't idee, dat ginds t in orde is. Rinus schrijft niets over. Maar ik voel t 3. De toon van z'n brieven anders dari toen hii nog in /as. Toen klonken ze on alles opgewekter dan nu. ;t er maar eens heen gaan. hem niet meer gezien sinds ig jaar repatrieerde. Maar lij stokte. je soms geld nodig? viel hem welgemeend in de Zou mogelijk zijn, dacht zich zelf. Hij wist. dat de z'n vader wel eens gele urde. Maar deze brief be tets. ts keek z'n nieuwsgierige recht in de ogen. Die vraag ie hem. Even richtte hu i uit z'n ineengedoken hou- lij trok de magere schou- 'n Onvriendelijk antwoord ver z'n 'ippen dreigde t< i, wist hii terug te dringen. (Wordt vervolgd). De Berlijnse correspondent van de „N.R.Crt" heeft de laatste we ken alarmerende berichten aan zijn blad geseind. Maandagavond j.l. meende hij te mogen voor spellen, dat de Russen van plan zouden zijn een afzonderlijke vrede te sluiten met Oost-Duits- land, dat deze Oost-Duitse rege ring naar binnen en naar buiten zou optreden namens geheel Duitsland, dus ook namens West- Duitsland en na de ondertekening van het vredesverdrag de Ameri kanen, Engelsen en Fransen zou sommeren binnen zes maanden hun bezettingstroepen uit West- Duitsland terug te trekken. Wat er zou gebeuren, wanneer de re geringen aan deze sommatie zou den weigeren gehoor te geven, laat de Berlijnse correspondent van de „Nieuwe Rotterd. Crt." in het midden. Daardoor krijgt zijn beschouwing het karakter van een spannende detective, die middenin afbreekt en de lezer naar de ont knoping laat raden. Er behoeft niet aan getwijfeld te worden, dat de correspondent van de „N.R.Crt" zijn berichten ontvangt uit bronnen van welker betrouwbaarheid hij overtuigd kan zijn, schrijft het „Vrije Volk". Maar er valt evenmin aan te twijfelen, dat de mededelingen ten slotte uit Russische kringen afkomstig moeten zijn. Dat bete kent: we moeten alles, wat van achter het IJzeren Gordijn naar het Westen wordt gespuid, met een korrel zout genieten. Niemand kan weten, welke plannen in Moskou worden uitgebroed. Maar met grote zekerheid kan men aan nemen, dat alles wat wordt losge laten, één doel heeft: het ver trouwen in 't Westen te ondermij nen, angst en onzekerheid te ver spreiden. Daartegen moeten wij ons wapenen op twee manieren, vervolgt het Amsterdamse socia listische blad. In de eerste plaats door ons niet van de kook te laten brengen door berichten en ge ruchten,hoe serieus ze er ook uit mogen zien. Niemand kan de toe komst voorspellen. Maar zoals de zaken er nu voor staan, lijkt het onwaarschijnlijk, dat Moskou zich zal laten verleiden van de koude oorlog naar de hete over te scha kelen. In de tweede plaats zullen we moeten zorgen, dat het Westen zich militair sterk maakt. Als West-Europa weer in staat is zich te doen gelden, zal het ook in de koude oorlog een krachtig woord mee kunnen spreken en zijn toe komst met zelfvertrouwen tege moet kunnen treden. Dit zal, dunkt ons, zeker nodig zijn, want er is toch wel iets aan dé hand. Men zie de jongste be richten over het plan, om een on afhankelijke Oost-Duitse staat uit te roepen. De „Tijd" wijst er op, dat de West-Duitse regering over inlichtingen blijkt te beschikken volgens welke de Oost-Duitse volkspolitie stelselmatig wordt getraind voor agressieve hande lingen, welke alleen tegen de West-Duitse federale republiek gericht kunnen zijn en die slechts ten doel kunnen hebben deze onder communistisch bewind te brengen. De overeenkomst die be staat tussen de situatie in Duits land en die in Korea voordat de Nrd.-Koreanen tot de aanval wa ren overgegaan is dermate frap pant, dat men moeilijk kan aan nemen, dat dit aan de Russen zou zijn ontgaan. Zij vormt op zich- zelf een verleiding voor de com munisten om het in Duitsland op dezelfde manier te wagen als zij het bereids in Korea gedaan heb ben: eerst een „Russisch" geïn fecteerd leger gereed maken, dan de formele Russische bezet ting „terugtrekken, en vervolgens met voldoening aanzien, hoe Oost- Duitsland een aanval doet op het Westen, zogenaamde „uitgelokte agressie". Voorafgaat 'n „verkie zing", op basis van een eenheids- lijst. Volgens het bekende, doel treffende procédé moet deze ver kiezing, die half October a.s. zal plaats hebben, de communisten de absolute macht bezorgen in de Oost-Duitse staat, die zich zelf beschouwt als de kern van een nieuwe Duitse eenheidsstaat. Men kan op het ogenblik vrij wel met zekerheid verwachten, aldus de „Tijd", dat zodra in Oc tober a.s. de nieuwe Oost-Duitse regering gevormd zal zijn en Oost-Duitsland geheel en al Sov jet-satelliet zal zijn geworden, de Sovjet-Unie een voorwendsel zal weten te vinden om de overeen komst van Potsdam op te zeg gen en een afzonderlijke vrede zal sluiten met het nieuwe bewind. De Russische bezetting zal dan na ongeveer een half jaar moeten vertrekken. Verder moet niet worden vergeten, dat de Oost- Duitse regering zichzelf be schouwt als het wettige gezag in heel Duitsland. Door aan deze fictie vast te houden zou men een gewapend conflict tussen Oost- en West-Duitsland tot een binnen landse aangelegenheid kunnen proclameren. Automatisch zouden echter de Westelijke mogendhe den in dit conflict betrokken wor den. Dat voor dit alles de plan nen worden gereedgemaakt en ten dele reeds gereed zijn, lijdt, naar de mening van de „Tijd", weinig of geen twijfel. De vraag is: wat zullen de Westelijke mo-. gendheden^ die dit gevaar zien aankomen, doen om het te bezwe ren voordat het zich met geweld openbaart. Het is kort dag. Van de vijftiende October a.s. schei den ons geen twee maanden meer Tekort aan krachtig ingrijpen Overgaande tot iiet binnenland se front, lezen wij, dat ook het „Algemeen Handelsblad" van oordeel is, dat de Overheid niet krachtig genoeg heeft ingegrepen tegen de stakingen. In zijn radio rede, aldus het blad, heeft de mi nister-president dr. Drees één facet der communistische metho diek zeer duidelijk belicht. Juist wanneer onderhandelingen tussen de regering en de vertegenwoor digers van bona fide arbeiders en werkgevers over vermindering der spanning tussen lonen en prijzen op gang zijn, organiseert de EVC via de onder haar beve len staande comité's van actie wilde stakingen. Heeft dan het overleg van anderen tot een gunstig resultaat geleid, dan kunnen de communisten zich op de borst slaan en met zelfverhef fing uitroepen: „Ziet, dat hebben wij bereikt!" In werkelijkheid werd bereikt, dat de moeilijkhe den in tal van arbeidersgezinnen door deze nutteloze stakingen werden vergroot. Bereikt werd verder nadeel voor het economi sche levën. Bereikt werd ten slot te, dat men kostbare energie heeft verspild, die voor het herstel van onze gehavende welvaart drin gend noodzakelijk is. Wanneer wij, zo gaat het „Alg. Hbld." verder, slechts pro memorie vermelden dat zelfs een poging tot staking in Sowjet-Rusland met een grondig aantal jaren concentratie kamp wordt gehonoreerd, is het goed op middelen te ramen, dat in de toekomst de terreur van een kleine minderheid krachtiger wordt aangepakt dan ditmaal blijkbaar aanvankelijk is geschied. Het ge bruik van communistische knok ploegen waarvan de heer De Bruyn de verbondsvoorzitter van de Ka tholieke Arbeidersbeweging, door de radio gewaagde, moet door een doeltreffende bescherming van de goedwillende arbeiders van .de zijde der overheid voortaan onmogelijk worden gemaakt. De Nederlandse arbeiders als één geheel genomen bezitten voldoende nuchter ver stand om de communistische mis leidingen te doorzien. De juiste consequentie van dit inzicht nor maal doorwerken moet hun ook in de toekomst door krachtig in grijpen van de overheid worden gewaarborgd. Pensioenen Het is en blijft een lijdensgeschie denis met de pensioenen der rijks ambtenaren ondanks het successie velijk verlenen van een „bijslag, extra-bijslag en bijzondere bijslag". Aan de laatste zijn we nu toe en de wacht, is alleen nog op de Eerste Kamer. Maar het voorlopige ver slag dat zij over het jongste ont werp uitbracht tekent genoeg de situatie van algemene onvoldaan heid met de wijze waarop van re- De spits van de „Lange Jan" te Middelburg, die door oorlogshan delingen werd verwoest, wordt tbans eindelijk herbouwd. Omdat de klokken van het carillon an ders worden gehangen, moest de nieuwe spits belangrijk afwijken van de oude. geringswege deze aangelegenheid is behandeld. Afgezien van de van- dik-hout-zaagt-men-planken-metho- de der communisten, die uit hun „bezwaren" een fikse rel tegen de regering en de zich ringeloren la tende Tweede Kamer slaan, is er nog critiek te over, culminerend in de verontwaardiging over de afwij zing door de regering zonder verder overleg van een amendement dat in ons Lagerhuis op algemene in stemming kon rekenen en desalniet temin toen, om de verhoging zelve niet in gevaar te brengen, onder pressie van de bedreiging met in trekking der voordracht werd te ruggenomen. Dit alles memorem-end, schrijft de „Maasbode", deze verontwaardiging der senatoren te kunnen begrijpen, zo goed ais de ontstemming in de kringen der betrokkenen. Aan vruchtbaar overlég tussen regering en parlement heeft zeker ook in zake de pensioenen helaas door lopend veêl ontbroken en de uit slag is steeds aan de schriele kant gebleven. „Vrij veel leden" van de Eerste Kamer hebben zich nu hun stem nopens dit ontwerp voorbehouden en stellen zich voor „in elk geval" bij de behandeling der Rijksbegro ting voor '51 op de aangelegenheid terug' te komen. Dit laatste lijkt een verstandig idee. De Senaat mist nu eenmaal het recht van amende ment. Met verwerping bereikt hij feitelijk in dit geval niets anders dan dat de belanghebbenden nog erger worden gedupeerd. 'n Afschuwelijke ziekte, melaats heid. Bederf van het vlees, terwijl de mens nog leeft. En besmettelijk. Met primitieve en hygiënisch toch noodzakelijke hardheid werden de zieken uit de gemeenschap geban nen. Alle omgang met hen was verboden: ouders moesten hun kin deren wegjagen, mannen hun vrouw, kinderen hun vader of moe der. De woning die zij zelf ge. bouwd hadden, mocht geen be schutting meer vinden; bedelend, levend van toegeworpen aalmoezen, hielden zij zich op in de buurt van steden en dorpen. Hun ellende moesten zij voortdurend uitschreeu wen als een alarmkreet, opdat de gezonden door hun niet besmet zouden worden. Melaatsh. Niemand mocht zich over die gieken heenbuigen, geen mens mocht ze verzorgen, ze wassen, ze liefhebben, en terug gaan naar eigen familie; hij zou de ziekte meedragen naar zijn vrouw, zijn kinderen en van zijn woning een bron van besmetting maken. Tien melaatsen gingen op weg naar Jezus. Zij bleven staan langs de weg waarov Jezus voortging, vergezeld van een menigte mensen. In een grote boog liep ieder om hen heen, en bleef dan staan. De ongelukkigen werden, niet wegge jaagd. Dit zou een wonder worden, natuurlijk. Maar 't viel tegen. De Meester trad op hen toe, vroeg niet wat zij verlangden, en zei alleen: „Laat u zien, laat u onderzoeken door de priesters!" Meteen stapte Hij door. De kjjkers waren teleurgesteld. Dé zieken ook, Geen korsten vielen van hun wonden, hun gezichten bleven misvormd? Zjj hieldèn net voldoende vértrouwen over om de weg naar Jeruzalem in te slaan: baat het niet, schaden doet het evenmin. Halverwege de weg zagen ze elkaar genezen, zagen ze hun afgevallen vingers en tenen aan groeien, zagen zjj het frisse, reine vlees van eikaars gelaat. Zij waren genezen, zij waren bc^er, alle tien. Wat een vreugde! Zij holden naar de beek langs de weg om zichzelf te zien. Ze zagen mensen. Zij hoef den niet meer te kreunen als waarschuwing: onrein. Ze konden terug naar de stad, naar hun wo ning, naar hun vrouw en kinderen, naar hun verloofde. Nu eerst naar '"e priesters, en dan naar huis! „Moeten we niet eerst naar Hem die ons beter maakte?" opperde een. Ze keken elkaar aan. Moest dat? Ze waren hem zondér twijfel dankbaar. Ze zouden voor hem door het vuur gaan. ~h r terug naar Hem betekende uitstel van alle dingen die opeens mogelijk waren, betekende ook herinnering aan de ellende die zij geleden hadden, en waarover zjj zich nu schaamden. Men vond het ve.'ossend woord: „Hjj zelf zei, dat we ons moesten laten zien aan de priesters. Dat wil Hij." Eén voelde de kleinheid van deze uitvlucht. Hij keerde om en op zijn gezonde voeten rende hij heen, terug naar Jezus. „Laat hem, 't is maar een Samaritaan". Bij Jezus viel hij op zijn knieën, en stotterde van ontroering: Be dankt, Meester! Bedankt. Waar zijn de negen anderen? Mompel niet bij uzelf: „Wat een grove ondankbaarheid", alsof deze mensen opvallen door een houding die dé normale mens vreemd is. Zeker hun doen is verkeerd. Door Jezus waren zij van out-casts, van verworpelingen, van rotte vruchten, Volwaardige leden van de mensen gemeenschap geworden. Door Jezus was hun verschrikkelijk, ongenees lijke, afschuwwekkende ziekte ver dwenen voor een stralende gezond heid. Door Jezus waren zij aan het leven teruggegeven. Toch vonden ze het niet nodig naar de Meester terug te gaan om - am te bedan ken. Maar hebt uzelf, na het ontvan gen van een weldaad, nooit een zekere weerzin gevoeld, een tegen stand, die het u moeilijk maakte de persoon te bedanken? Wij, mensen, erkennen slechts node dat wij van anderen afhankelijk zijn. Wjj krij gen niet graag iets '.elangrijks. Om het zonder bezwaar aan te nemen suggereren we ons zo goed moge lijk dat wij het verdiend hebben. Kan dat niet, n kunnen wij even min weigeren, dan moeten we ons zelf overwinnen om de persoon te bedanken, en al te gemakkelijk vin den we als de negen melaatsen smoesjes en uitstel om er onder uit te komen. Jezus verwachtte met recht een uiting van de dankbaarheid. Erken nen wij dat recht eveneens en royaal, met de daad, zowel ten op zichte van God, van wie wij alles ontvingen, al ten opzichte van de mensen die ons goed deden. P. C. DE HAAS O FM. LANGGUR, (K.N.F.) Na pre cies acht volle jaren is het dan eindelijk mogelijk geworden het gebeente van wijlen Mgr. J. Aerts, Apostolisch Vicaris van Nieuw- Guinea, en de met hem vermoorde paters en broeders M.S.C. bij te zetten In een hen passend eregraf. Zoals men aich zal herinneren," werden te Langgur op de kei-eilan- dén op 30 Juli 1942 door het Japanse léger de bisschop met 5 paters en 8 broeders, het complete toen aan wezige missiepersoneel, na een summier verhoor in de vroege mor gen op het strand neergeschoten. Met lévensgevaar hebben enkele dappere mannen uit de kampong Langgur de bisschop begraven in een kuil, die op diens last gegraven was voor het planten van een vruchtboom, terwijl de paters en broeders op de plaats, waar zij na herhaalde eb en vloed waren aan gespoeld, voorlopig een rustplaats werd'bereid. Na de capitulatie was het eerste werk van de terug kerende missionarissen, om het ver spreide gebeente van deze 13 over ledenen te verzamelen en voorlopig naast Mgr. Aerts te begraven. Het heeft wegens materiaalschaarste in deze compleet verwoeste missie statie tot op heden moeten duren, eer er een gróóts en fraai eregraf kon wordén aangelegd en met de verschuldigde eer de stoffelijke overblijfselen naar de definitieve rustplaats konden worden overge bracht. Op 29 Juli j.l. waren dan ook duizenden Katholieken van geheel Kei, en honderden andersdenken den en Muslimin samengekomen, om getuige te zijn van de Plechtige Overbrenging naar de fundamenten van de geheel verwoeste kathedraal, alwaar in de avonduren door de verzamelde pastoors de Metten en Lauden werden gezongen. Geheel de lange maannacht werd beurte lings door elk dorp de wacht be trokken bij de dierbare overblijf selen, waarover werd gebeden en op velerlei wijze door azng en klaagliederen uiting werd gegeven aan de steeds nog levende rouw. In de vroege Zondagmorgen gingen allen in Langgur en omlig gende kampongs ter H. Tafel en verzamelden zich dan om de lijk stoet van de Kathedraal af door het gehele dorp naar de laatste rustplaats te geleiden, alwaar aan de voeten van het H. Hart-monument een altaar was opgeslagen en de pontificale requiemmis zou be ginnen. Langs de gehele weg ston den groepen dansers hun adat-eer- betoon te brengen en was de weg versiêrd met eenvoudige smaak volle kruisjes. Nadat de Pontificale Absoute was gegeven, hield de Apostolische Vicaris, Mgr. J. Grent, een lijk rede. Mgr. Grent droeg het graf monument over aan de omliggende kampongs om er hun liefdevolle zorgen aan te wijden. Zo verliep op plechtige wijze de bijzetting van de missionarissen van Langgur, terwijl op hetzelfde moment de landing plaats vond te Tual van het R.I.S.-leger, ten einde de orde en rust alhier te komen bestendigen. In onze palinghal op de Laat bij de Limmerhoek Familieberichten Zondag 10 September '50 zal het veertig jaar ge leden zijn dat het huwe lijk van H. KRIELEN A. KRIELEN— v. d. WALLE werd ingezegend. De gezongen Heilige Mis uit dankbaarheid zal die dag 0m half tien worden opgedragen in de paro chiekerk van de Heilige Dominicus. Wij hopen dat God hen nog vele jaren moge spa ren. Familie en vrienden Alkmaar, Augustus 1950 Stationsstraat 59 Receptie van 2.30 tot 3.30 uur in paviljoen Kinheim 4* 4* .j. v v 4« 4* 4* 4- 4* 4* Op 1 Sepember a.s. hopen wij met onze kinderen Jaap, Theo en Annemieke ons 12--jarig huwelijk te herdenken. E. A. BESTEMAN TH. BESTEMAN— van Diepen Heerhugowaard, Sportlaan 12 Receptie: van 4 tot 6 uur thuis. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling en vriend schap bij gelegenheid van ons vijf en twintig-jarig huwelijksfeest zeggen wij hiermede hartelijk dank. G. LOUTER M. LOUTER—Mors Schoorl, Augustus 1950 Daar het ons niet moge lijk was om van alle be kenden behoorlijk afscheid te nemen, doen wij zulks bij deze en betuigen onze hartelijke dank aan de Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Burg, het Burgerlijk en Kerkelijk Armbestuur, buren, vrienden en be kenden voor alle hulp en bijstand aan ons betoond. KLAAS MUL en ANTJE Huize „Sint Joseph" Mariastraat 20, Hillegom Augustus 1950 Hierbij betuig ik mijn hartelijke dank, ook na mens mijn ouders, aan familie, buren en vrien den, die mijn thuiskomst uit Indonesië tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt. Snaarmanslaan 91, Alkmaar. Adverfentiën Arts Alkmaar TOT 12 SEPTEMBER Tandarts Alkmaar FLINKE LOOPJONGEN gevraagd boven 16 jaar. Wijnhandel Ferwerda en Tieman, Verdronkenoord 119, Alkmaar. Aanmelden de gehele dag. Heer gepension., heeft voor eenvoudige R.K. juffrouw, wed. z. k. of echtpaar z. k., gev. leef tijd, 2 FLINKE KA MERS met medegebruik van keuken beschikbaar, onder nader overeen te komen voorw. Kleine in boedel gewenst. Br. fr. no 13713, bur. v. d. blad. HERENKAPPER, bekend met damesvak biedt zich aan. Br. onder no. 13715 bureau van dit blad. MEISJE van ongeveer 15 jaar gevraagd van 8—2 u. H. Smorenberg, Schouten straat 15, Alkmaar. Biedt zich aan NET R.K. MEISJE, 27 jaar, als huis houdster. V. g. g. v. Brieven onder no. 13735 aan bureau van dit blad. Biedt zich aan NET R.K. JONG MEISJE voor vier dagen per week. Br. o. no. 13741 bur. van dit, blad GEVRAAGD: Moet goed kunnen lassen en op de hoogte zijn met plaatwerk MACHINEFABRIEK ALKMAAR Bij de NOORDHOLLANDSCHE BRAND- WAARBORG-Maatschappij te OUDKARSPEL kan geplaatst worden een Sollicitaties aan het kantoor der Maatschappij te Oudkarspel. vraagt Vereisten: Diploma MULO of H.B.S.; enige kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Brieven onder letter E no. 13731, bureau van dit blad. Gevraagd NET R.K. DAG MEISJE. Zelfst. kunnen de werken. Bij Poland— Smit, Scharloo 30, Alk maar. GEVRAAGD: een v. banketbakkerij en 'n goed loon en goede ver zorging, voor d. en n. HUIS TE ZAANEN, Zaanweg 93-94, Wormer- veer. Tel. K 2980—81740 Gevr. R.K. BAKKERS- BEDIENDE. Goed met brood- en banketbakkerij bekend. Leeft. 2923 jaar. Bakker P. P. Breed, Disseldorperw. 43,. Limmen FLINKE WERKSTER ge- vraagd voor de Zater dagen. Mevr. Klaver, Helderseweg 30, Alkmaar Gevr. EEN DAGMEISJE. Firma Krabman, Zuivel handel, Nieuwe Niedorp R.K. gedipl. coupeuse vraagt NAAIWERK aan huis. Aanbevelend Riet v. d. Gragt, Bovenweg 44. Sint Pancras-Zuid. Gevraagd een BEKWAAM TIMMERMAN of halfwas bij Th. Duin," Tuitjenhorn SCHIPPERSKNECHT gevraagd, leeft 16—18 jr. P. T. van Koningsbruggen, B 120/121, Nwe Niedorp, telefoon 223. Bod gevraagd voor ZES IEPENBOMEN. Te koop gevr. aardappelsorteer machine, schok model. Bij J. Mooy, - W 3 - Ursem Gevraagd: AARDAPPE LEN (ook zieke) en TUL PEN voor veevoer. Even een telefoontje of briefk. en wij komen. P. Jong, Hoogkarspel A 224, tele foon 1527, TE KOOP een i. g. st. z. 12 bij 13 meter met pan nen bedekt, waarin een goed vierkant. Voor af braak bestemd. GEBROEDERS POLLE, Herenweg B 4 - Schoorl Te koop FORD-VRACHT WAGENTJE, 750 kg, 1929. C. Slijkerman, O. Niedorp, De Weel. 157, telefoon K 2262 284 Wegens aanschaffen van geeft krappe, of schoenen die te klein zijn geen nood. Het is PIET DE GOEDE, die ze voor geringe kos ten vergroot. Schoenmakerij HEERHUGOWAARD-N TE KOOP electr. was machine met electr. wrin ger. merk Miele, 125220 volt. Pr. in orde. 150. S. v. Stralen, Munniken- weg 24, Alkmaar. Aangeboden: ROK-COS- TUUM (voor lang per soon). Zo goed als nieuw Piersonstraat 38, Alkmaar Te koop stuit oude KOE MEST en een stationnaire MOTOR, merk Bernard. J. de Vries, Heilóoërdijk 44, Alkmaar, telef, 4850. Te koop MOTORCARRIER merk J.L.O., 125 cc, In prima staat. Wilhelmina- straat 20 - Egmond aan Zee - Telefoon 207. Beste Ariel zijklep, 500 cc., 400; Coventry Eagle, 200 cc., ƒ200; Solex ƒ225, ook ruilen voor lichte motoren, Sachs, D.K.W. of andere. Nieuwe le klas rijwielen tegen opr. prijs. Adres: Kerkplein 5 - Heemskerk Telefoon 250 (K 2512) Amsterdam beschikbaar. Lage rente, bill, voorwaarden, ook voor NIEUWBOUW, al of niet met Rijksvergoe ding. Aanvragen bij de agent: N. F. KUENEN. makelaar 'Laat 184 ALKMAAR Tel. 3474 ADVERTEREN DOET V E R K O P E N JONG ECHTPAAR met zoontje zoekt woon gelegenheid op goede stand te Alkmaar of omgeving. Indien een alleenwonende dame genegen is, ons die te geven, dan zal voor assistentie in de huishouding worden zorg gedragen. W. C. VAN DEN HOEK OSTENDE, Schielaan 13, Rotterdam. uitsluitend Kath. Clubs. De lessen worden ge- houden in ons Kenn.str.weg 101, tel. 3375 Lid K.C.V.D. Kerkelijk goedgekeurd. Wij maken onze leerlingen er op attent, dat onze school niet alleen het in stituut voor katholieken is, doch uitsluitend een instituutt voor katholieken DOELENSTRAAT Telefoon 2609 Gedurende de KERMIS geven wij voorstellingen: elke avond: 7 en 9.30 uur. Elke avond: 2.30 uur mati- né (behalve Vrijdag) Zóndag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. ALKMAAR Laat 15-17 Telef. 3464 Tot 2 September verkrijgbaar Bij voldoende deelname bestaat gelegenheid tot het volgen van een (Autogeen en electristh) Duur van de cursus 3 maanden. Het lesgeld be draagt voor de gehele cursus f 45.en moet bij de inschrijving worden voldaan. De inschrijving wordt gehouden op 5 Septem ber a.s. des avonds van 6.30 8.30 uur in de Ambachtsschool, Berger- weg 1. De toelatings- én her examens en de opdrachten van taken zullen plaats hebben op VRIJDAG 1 en MAANDAG 4 SEPTEM BER a.s., telkens des na middags 6.30 uur, in het schoolgebouw Laat, hoek Brillesteeg. De lessen worden hervat, op DINSDAG 5 SEPTEM BER a.s. des namiddags 6.30 uur. Leerlingen, die de school reeds eerder bezochten, moeten hun rapporten on dertekend medebrengen. voor sfad en land

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 7