Wineva" werd geopend r Mannenkoor Apollo gaf concert onder leiding van Fred. Roeske Hoofdingelanden De Schermer vergaderden Nieuw terrein voor Duinranders J. W. A. HEUSEVELDT Adverteert in dit blad FRANKENBERG n.v. 5WZRZ ALKMAAR EN OMSTREKEN Festival 1950 De H.L.O.-start in September alkmaarse mixed hockeyclub Opening speelseizoen kankerbestrijding bedrijfsvoetbal soiree l.t.j. Voorbeeld van eendrachtig samenwerken Ruitersportdag van de L.TJ. in Ürsem Laatste nieuws van Korea Stedebouwkundigen in het nieuwe land Man verdronken Marktberichten EXTRA AANBIEDINGEN in onze huishoud-afdeling Verkeersbericht N.V. Naco Heemskerk-dorp Portable SCHRIJFMACHINES f275.00 f300.00 f325.00 vroom dreesmaa a) Het oude liedje Er is een verschil! De echte Ijmuider Visboksers! Bep en Cor. PAGINA 2. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1950 ALKMAAR Het eerste con cert van dit muziekfeest ter ge legenheid van het zilveren ju- bilé van de Ned. Herv. Orato riumvereniging, waarvan Corn Jonker dirigent is trok reeds enorm veel luisteraars. De Grote Kerk was goed gevuld en dat wil heel wat zeggen. De concer terende vereniging was deze avond het bekende mannenkoor Apollo uit Amsterdam met zijn beroemde dirigent Fred. Roeske Uit de samenstelling van het programma blijkt, dat er reke ning mee gehouden is, dat een zeer groot aantal luisteraars met de meest verscheidene smaak aanwezig zou zijn. Dus werden werken gebracht waarin de klankschoonheid on de eerste plaats komt. Ook koorwei'ken van Roeske waren goed verte genwoordigd op het program. Een plechtige inleiding voor dit festival vormde zeer zeker het de Toccata en fuga in d kl. t. van Joh. Seb. Bach door de organist Simon C. Jansen prach tig gespeeld. Hierna zong Apollo eerst twee eoupletten van het ..Wilhelmus" door allen staande beluisterd. Zo mooi heeft hier ons volkslied nog niet geklon ken. Dan wordt met het con- eertprngram begonnen en on middellijk komt. men weer on der de ban van de wonderen welke Roeske zangteehnisch met zijn zangers weet te doen. De genale leider laat subliem pianissimo's zingen, en weet prachtige climaxen te hereiken en de konrklank beschaafd te houden. Deze factoren vielen onmiddellijk weer op in Litaney van Schubert, bewerkt door Roeske en Groot is de Heer. van Roeske, Zo werd er vervolgens veel genoten van schone zang :n werken van Landré, Toersier Zwvssig. Zeer boeiend was een Oud Kerstlied uit 1623 waarvan de componist onbekend was, voor zesstemmig mannenkoor be werkt door A. v. Othegraven. Als soliste werkte deze avond behalve Simon Jansen mede de zangeres Erna Stellweg-Sporen- berg (Sopraan). Zij zong Exul- tate Jubilate en het bekende Alleluja van Mozart en Rejoice Greatly van Handel, Schitterend ALKMAAR. De bekende HLO- diploma's kunnen gedurende de maand September weer behaald worden. Hiervoor zijn door het werkcomité „Alkmaar" de navol gende data vastgesteld: Wandelen (alle groepen): Zater dag 9 Sept. a.s. vertrek 2 uur van het Canadaplein, aftekenen der startkaarten kan geschieden van 1.151.45 uur in het restaurant van de Overdekte. Er wordt gewandeld in groepsverband, iedere deelnemer wordt verzócht op tijd aanwezig te zijn. Athletiek (geen scholieren): De athletiekproeven zullen worden af genomen op Donderdagavond 14 Sept. a.s. Aanvang 7 uur op het Sportpark. Zwemmen: Dinsdag 19 Sept. 8 uur namiddags. De tijdstippen voor wielrijden en touwklimmen zullen nader bekend gemaakt worden bij uitgifte van de deelnemerskaarten. Heren/jon gens Scholieren der mid delbare MULO en VGLO scholen dienen zich op te geven bij de me dewerkende gymnastiekleraren es sen. Deelnemers buiten groepsver band kunnen inschrijfkaarten halen bij de navolgende adressen: le. Se cretariaat de heer P. de Wild, van Doornlaan 11. Heiloo. 2e. Aan de kassa der N.V. Alkmaarse Overdek te Canadaplein. DP kosten zijn voor deelnemers tot 16 jaar f 0.50. boven 16 jaar f Scholieren ongeacht de leeftijd f 0.50. Het ligt in de bedoeling de diplo ma's einde September uit te reiken, de datum is afhankelijk van het ter beschikking ziin van een zaal. waar de HLO-film 1950 vertoond zal kun nen worden. ALKMAAR. Met. de training, die op Zaterdagmiddag 9 Sept. weer begint, wordt het seizoen geopend. Afgezien daarvan speelt nog het eerste elftal op 3 Sept. in Huxley een zware, doch belang rijke match. Op 10 Sept. neemt Alkmaar weer deel aan de Hockeydag. Daarover komen nog nadere mededelingen. De alge mene ledenvergadering wordt ge houden op 20 Sept. a.s. Leden of oud-leden, die ongebruikte sticks in hun bezit hebben, kunnen deze inleveren bij P. Beets, Brouwer straat 1, ten gerieve der nieuwe leden. OOK KERMIS HELPT BIJ ALKMAAR. Bij de actie, die de kermisexploitanten onderne men ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de georgani seerde kermis, wordt ook de kan kerbestrijding niet vergeten. Daarom hebben de exploitanten, staande op het Canadaplein en de Paardenmarkt, spontaan besloten om het publiek Vrijdagavond in de gelegenheid te stellen om een rondje te draaien, te autoën of te schommelen ten bate van het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de kankerbestrijding. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Robert P. zv P. Prins en M. P. M. de Kloe Ondertrouwd: Casper Klijn, 36 jaar en Johanna S. v. Well, 26 jr Jacobus C. A. Jansen 26 jr. en Pe- tronella M. J. Berkhout 23 jr.; Henri M Kraamer 22 jr. en Aal- berta Langras 17 j.; Hendrik Schra 30 jr. en Cornelia Michels 34 jr.; Willem Otto, 24 jr. en Elsje Bos 24 jr.; Johannes Kraakman 37 jaar en Catharina M. Eckhardt 35 jaar; Andreas V. Winder 30 jr. en Cath. C. Th. Blankendaal 24 jr. Overleden: Geertje C. Bas, 83 -jr. wed. van J. Kuiper, Jacob Tjeertes 74 jr. wednr. van C. H. Smit stemgeluid en artistieke voor dracht, de organist begeleidde met smaakvolle registratie-keu ze. Als besluit van het concert speelde Simon Jansen Grand Choeur van Guilmant, inder daad een effectvol en feestelijk einde. De honderden luisteraars zullen zeker zeer voldaan het kerkgebouw hebben verlaten, met de herinnering aan veel be kends en veel schoonheid in mu zikale zin. Dirigent Roeske en Apollo zal men zeer gaarne hier nog wol eens willen horen. Voor de Ned. Herv. Oratorium Vereniging moet het wel een buitengewone voldoening zijn geweest op het eerste concert van het Festival een overweldi - gende belangstelling te hebben aangetroffen. Het Festival 1950 maakt zeker kans volkomen suc cesvol te slagen. W. SCHREURS ALKMAAR Wedstrijdprogram ma van 4 September tot en met 18 September 1950 voor de Alk maarse Bedrijfsvoetbalver. 19e week: Maandag 4 September S.O.V.A.Conijn Alkmaar, 6.30. 3e Bekerwinnaarsronde: C. 2. Maandag 4 Sept. (Winnaar VIVOChevroletb.)A.P.S.V. II. Kol.p. Boys 6,30. 4e Bekerwinnaarsronde; D. 2. Dinsdag 5 Sept. (Winn. Lieht- bedr.Telefonia) Notenkrakers Kolp. Boys 6.30. D. 1. Donderdag 7 Sept. (Winn. Hooge Huys—S.O.V.A.)—(Winn C. '2 zie boven) .Alkmaar 6.30. 20e week: Maandag 11 September NotenkrakersConijn, Alkmaar 6.15 Donderdag 14 Sept. Notenkrakers S.O.V.A.; Alkmaar, 6.15, 21e week: Bekerfinale E. 1. Maandag 18 Sept. (winn. D. 1)(winn. D. 2.) Alkmaar 6.15. De 2 resterende competitiewed strijden Afd. A. Chevrolet Boys Hooge Huys; Afd. B. A.P.S.V. II— Melkboeren, worden in dit program ma ingelast. Zaterdag 2 Sept. 1950: Reiniging Alkmaar Reiniging Zaandam. 's Middags 15.30 op het Alkmaarse Boys terrein ALKMAAR Gisteravond werd in het Wapen van Heemskerk door het bestuur van de LTJ afd Alk maar een soiree georganiseerd voor de leden. Ruim driehonderd deel nemers waren op deze avond aan wezig die muzikaal verzorgd werd door het gezelschap van de^fam. Kok. Er was een zeer geanimeerde stemming en de avond mag als zeer geslaagd worden beschouwd. Uitgesproken faillissementen Door de Alkmaarse Rechtbank werd gisteren het faillissement uitgesproken van Arie Geel. hout handelaar te Sijbekarspel S 79. Rechter-commissaris is mr. J. N. Alblas. Curator: mr. P. C. Avis. ONZE AGENDA TONEEL; Gulden Vlies 8 u. „Drie jongens en een meis je" door gezelschap Ruys. FILM; Cinema Americain: „Groeck de clown", alle leeftijden; Harmonie: „Tar- zan in ballingschap, 14 jr.; Harmonie; „Lied van het Zuiden" alle leeft. GROOT VUURWERK: aan de Noordeirkade om 10.30. NACHTDIENST APOTHEKEN: Apotheek B. H. J. Schou ten, Emmastraat 47. NACHTDIENST TAXI'S: D. de Leeuw. Stuartstraat 90, telef. 2288. De landbouw-uitsending De radio-uitzendingen in het landbouwkwartier, die in Augus tus waren onderbroken in verband met de oogstwerkzaamheden, zullen met ingang van Maandag 4 September a.s. worden hervat. Dan spreekt de heer ir. C. H. J. Maliepaard, inspecteur van de landbouw, over de betekenis van de huidige Nederlandse landbouw politiek voor de Nederlandse boer. De uitzending is van 19.45—20.00 uur over de zender Hilversum I. PQLITIEVERSTERKINC IN DE WIERINCERMEER In varband met de, ter gele genheid van het 20-jarig bestaan van de Wieringermeer, van 6 tot en met 9 September a.s. te Slootdorp te houden Zuiderzee- tentoonstellin^, zal voor de daarvoor nodige uitgebreide po litiemaatregelen, de Groep Wieringermeer worden ver sterkt. Tot dat. doel zullen van 31 Augustus t.m. 11 September a.s. te Slootdorp worden gedeta cheerd de wachtmeesters S. Sehouwenaar (Groep Sehagen), J. Bouman (Groep Medemblik), C. van Wezel (Groep Anna Pau- lowns) en van 6 t/m 9 Septem ber a.s. de wachtmeesters M. J. Kooij (Gr. Sehagen), A. Bijpost en H. van Heusden (Gr. Blok ker). F. H. Stevens (Gr. Heiloo), R. v. Ingen (Gr. Wngflum). J. J Corbee (Gr. Langedijk), P. J. Huijben en P. Pruimboom (Gr. Bergen), Th. v. d. Goot (Gr Heerhugowaard) en W, C. Brou wer (Gr. Grootebroek). Dit personeel zal voor legering en voeding in militair verband te Slootdom worden onderge bracht.. De Postcommandant Slootdorp. de wachtmeester le klasse B. Roomer zal tiidens deze extra politie bezetting te Slootdorp als waarnemend Kan- tonnementscommandant optre den. K.F.C.-keuringen ALKMAAR: Cinema Americain: Groch de clown, alle leeft.; Har monie: Tarzan finds a son; Vic toria: Lied v. h. Zuiden, alle leeft. HOORN: Winston Theater: Sabo teur. 14 jr.; Victoria: Voorjaars parade. 14 jr. SCHAGEN: N'et gewenst, 18 jaar. WIERINGEN: de Haan: Tarzan en de luipaard-koningin, 14 jaar; De verstrooide professor, voorbeh. v. volwassenen. H. HUGOWAARD Donder dagavond werd onder grote be langstelling van genodigden, waaronder de wethouders en raadsleden, de geestelijkheid en vele figuren uit het zakenleven de Wineva-tentoonstclling door burgemeester J. F. Sutman Meijer officiëel geopend. Tegen zeven uur hadden zich de genodigden alle in de grote tentoonstellingstent verzameld, waar hen door de voorzitter van het hoofd-comité, de heer p. Pepelenbosch een welkom werd toegeroepen. Dit was voorname lijk gericht tot de burgemeester, die met zijn advies en zijn steeds betoonde medewerking het be stuur zeer aan zich had ver plicht. Daarbij werd ook een woord van dank gesproken tot de comité-leden en de verschil lende medewerkers en stand houden'. Goed particulier initiatief In een korte beschouwing zette vervolgens burgemeester Sutman Meijer het belang van deze tentoonstelling uiteen, waarbij hij wees op het heuge lijke feit, dat deze expositie was geboren uit de eendrachtige sa menwerking tussen eensgezinde inwoners, die een prachtig voor beeld hadden gegeven'van soli dariteit tussen vak- en standge noten. Juist hierdoor werd een economische toestand geschapen, die de werkelijke voorwaarde is voor welvaart en vrede. Vooral in de tijd van te grote over heidsbemoeiing heeft een parti culier initiatief als dit grote waarde, omdat de zelfwerk zaamheid de volkskracht, sti muleert en doet groeien. In dit verband was ook de Alkmaarse tentoonstelling van betekenis. Wanneer het particulier ini tiatief verdwijnt, wordt de mens een nummer, dat geregeerd wordt. Deze tentoonstelling prees d burgemeester dan eek vooral als een voorbeeld van samenwer king. Het aanzien van de expositie zelf besprekende, achtte de bur gemeester zich wel gerechtigd hier te gewagen van een aan trekkelijke, smaakvol ingerichte tentoonstelling waaraan kenne- liik veel tijd en werk is besteed. Hij bracht dan ook lof aan alle IN HET NOORDERPOLDER HUIS te Schermerhorn werd Don- dagmiddag een openbare vergade ring gehouden van de hoofdingelan den van waardering en gelukwens mer." De dijkgraaf-voorzitter deed mededeling van de verhindering van de heer E. D. Govers. Nadat de dijkgraaf, de heer J. Posch, de 70ste verjaardag van H. K.H. Prinses Wilhelmina met woor den van daardering en gelukwens had herdacht, en, naast de hoofdin gelanden, de heer Minderhoud, tech nisch ambtenaar van de provincie, had welkom geheten, evenals de va der van de secretaris van het wa terschap, de heer de Sonnaville, wiens grootvader jarenlang dijk graaf van het waterschap is ge weest, nam de vergadering een in gekomen stuk. houdende de goed keuring van Ged Staten van het besluit der hoofdingelanden tot uitgifte in erfpacht aan de provin cie Noordholland van een gedeelte van de Schermerdijk, voor kennis geving aan. De geloofsbrieven van de herbenoemde hofdingelanden, de heren: C. Groot Wz. W. J. Koning, en C. Laan werden, na onderzoek, goedgekeurd. De wederom benoem de hoofdingelanden werden als zo danig toegelaten en met hun her benoeming door de dijkgraaf geluk gewenst. De heer C. Groot Wz. zal 30 September periodiek aftreden als heemraad. Voor de hierdoor ontstaande va cature werd een aanbevelingslijst opgemaakt, waarop als eerste ge plaatst werd de heer C. Groot Wz. en vervolgens de heren JHemke en G. Govers. Een voorstel, tot uit kering van 5 pet., wedde op het loon aan ambtenaren en personeel van „De Schermer" over het 2e, 3e en 4e kwartaal van 1950 werd zon der hoofdelijke stemming aangeno men, evenals een voorstel tot toe kenning van een gratificatie van 2 aan vast en tijdelijk personeel van het waterschap, dat minder verdient dn f 4200,- per jaar. Vervolgens werd, naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van het provinciaal bestuur va" Noord- holland, de jaarwedde van de dijk graaf met ingan van 1946 vastge steld op f 1000,- Mededeling werd gedaan omtrent moeilijkheden bij de aanleg van steigers. Thans is men met de vijl de steiger bezig. De steiger, die ge projecteerd is bij de brug te Scher merhorn levert moeilijkheden op bii de bouw. Men- heeft de steiger omgezet en men dient een vleugel te wijzigen. Dit alles geschiedt door force majeure. Men zal trachten toch een goede steiger te bou^"' In de Laanvaart zit 70 cm. bag ger Men voelt ervoor, de vaart uit te diepen en heeft zich dienaan gaande verstaan met de Alkmaar se hengelsportvereniging, die zich bereid verklaard heeft in 195° 1000.- in de kosten bij te dragen en ïuuu,- in "e J -- - verder nog f 650,- voor de tien vol gende jaren. - F 650,- is voor die j aren het totaalbedrag der bijdrage. 3 Men zal een rnodus zoeken om tot uitdieping van de Laanvaart te geraken. Men zal onder het oog zien, hoe men de kwestie der waarschuwings borden bij gladheid van de weg tengevolge van bietenrijden, zal re gelen. Waarschuwingsborden zul len door de boeren zelf gezet die nen te worden. Er was een voor stel tot terbeschikkingstelling der borden vanwege het waterschap. De- zaak zal worden overwogen. De bemaling in Juli en Augus tus heeft veel geld gekost. Er wordt thans druk gekerkt aan de Zui dervaart. Het egaliseren van een gevaarlijke bocht daar ter plaatse is een groot werk. Hiervoor zijn geen hoogovenslakken te krijgen. Er moet nu gewerkt worden met duur der materiaal. Doch men zet het werk voort. Men zal zich beraden over het aanschaffen van een andere of 'n nieuwe auto voor de opzichter van het waterschap. Tijdens de rondvraag- bleek, dat de jaarlijkse schouw weer op de tweede of derde Maandag in Oc tober zal worden gehouden. Het volgend jaar zal streng worden op getreden tegen het vrijelijk laten zwemmen en rondlopen van eenden omdat dit thans tot een ware een- denplaag geworden is. Nadat de voorzitter de verga derden had gedankt voor de pret tige sfeer waarin de besprekingen waren gehouden, sloot hij de ver gadering. GROTE DEMONSTRATIE VOOR HET GEHELE GEWEST Naar wij vernemen zal op Zon dag 17 September a.s. op het St. Bavo Sportterrein in Ursem een merkwaardige sportdag plaats heb ben. georganiseerd door de LTJ in Noord-Holland, in samenwerking met de LTB. Het wordt een lan delijke ruitersportdag met 'n breed opgezet program. Er wordt des morgens om 10 uur begonnen met een plechtige H. Mis, waarna de deelnemers zich vereni gen aan een gezamenlijke koffie tafel in restaurant Mulder. Aan deze dis zal een bekend spreker het woord voeren. Om 1 uur beginnen de ruiter sportdemonstraties en onderlinge wedstrijden, gevolgd door een ge zellig samenzijn, onder leiding van Nol v. d. Bosch. Er wordt grote belangstelling verwacht en de voor bereidingen zijn druk aan de gang. om dit jongeren-ruitersportfeest met zijn bijzondere culturele om lijsting, schitterend te doen slagen. HIPPISCH FESTIJN IN WIERINCERMEER WIERINGERMEER. Op 7 en 8 September zal, in het kader van de viering van het twintigjarig be staan yan de Wieringermeerpolder, in Slootdorp de Nationale kam pioenschappen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Lande lijke Rijverenigingen worden ge houden, uitsluitend op landbouw- paarden. Kampioenschappen zijn te beha len voor dames individueel, heren individueel (beide dressuurproe- ven), een dressuurproef voor acht tallen, en het individuele veelzijdig heidskampioenschap voor heren, bestaande uit een dressuurproef en een springconcours. Dit laatste telt 10 hindernissen in hoogte variërend van 1 m ot 1.20 m. Verschillende attracties voltooien het programma, o.a. een caroussel, gereden door 64 amazones, gekleed in de nationale kleuren, een num mer voltige, „gereden door de lan delijke rijvereniging „Kapitein van der Wal" 'uit Hoofddorp en een groot nummer vrijheidsdressuur en a la flèche rijden door de „Wierin- germeerruiters". SCHOORL. Onze jonge pasge- promoveerde Kath. voetbalclub pakt zijn taak wel ernstig aan. Het terrein aan de Smeerlaan voldeed niet meer aan alle eisen. En waar de financiële toestand van de ver eniging om begrijpelijke redenen zo is, dat maar niet „raak" gedaan kan worden, moest gezocht worden naar de goedkoopste oplossing. Het bestuur is er in geslaagd de DUW voor dit werk te interesseren, zodat de voorbereidende werkzaamheden reeds in volle gang zijn. Dat een en ander nog een belangrijk offer van onze voetbalclub zal vragen, behoeft natuurlijk geen betoog. Maar het bestuur rekent er op dat in onze parochie wel enkele mensen gevon den kunnen worden, die de nood zakelijkheid van een Kath. Sport vereniging zullen erkennen en die bereid zijn de club uit de moeilijk heden te helpen, al zou het slechts zijn met een renteloze geldlening. Inmiddels staat de competitie voor de deur en moest gezocht wor den naar een noodveld. Dit nu is gevonden aan de voet der mooiste DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Dr. Bloem, Spierdijk, tel. K 2296: 204; Dr. Boeckhorst te Wognum, tel. K 2297: 215; Dr. Ferwerda te Twisk, tel. 8. duinen, omzoomd door bossen, zo dat deze winter èn de spelers èn de supporters uit de kou zijn. Het terrein ligt bij de Oorsprong, tus sen Oorsprongpad en Achterpad. 's Avonds zijn alle leden present om de greppels te dichten, graszo den te steken en zand te rijden, waaruit wel blijkt, dat de geest on der de Duinranders prima is en dat zij veel voor hun club over hebben. Moge ook anderen, wier hulp wordt gevraagd, op hun wijze en naar hun vermogen, de Duinranders helpen. Zij verdienen het ten volle! BELG WINT RONDE VAN DUITSLAND De 17e en laatste etaPpe van de Ronde van Duitsland, van Einbeck naar Hannover, een afstand van 163 KM, werd gewonnen door de Frans man Deledda, in de tijd van 4 uur 42 min. en 30 sec. In het algemeen eindklassement staat als eerste de Belg Roger Gy- selinck, die de Ronde van Duitsland (3950 KM) heeft gewonnen m 111 uur 14 min. en 52 sec. Tweede is de Duitser Pfannenmueller in 111.22.36 en derde diens landgenoot Schenk in 111.26.21. I medewerkers en vooral aan het hoofdcomité en de subcomité's, die geen moeite hebben gespaard om tot dit resultaat te kunnen komen. Twee voorname voor waarden voor het slagen van de tentoonstelling achtte de bur gemeester reeds verwezenlijkt namelijk de goede organisatie en het uitstekende geheel en hij hoopte dan ook dat door een grote belangstelling ook de op zet van de organisatoren geheel tot haar recht zou komen. Met het doorknippen van een wit lint opende de burgemeester vervolgens de tentoonstelling, waarna de genodigden een rond gang door de grote expositietent maakten. Reeds direct na de opening bleek er veel belang stelling te bestaan. Op deze uitstekende en fraaie tentoonstelling, waaraan ruim dertig standhouders medewerk ten, komen wij nog nader terug. AMERIKANEN WIJKEN VOOR ENORME OVERMACHT De Noordelijken zijn Vrijdag aan de middep-Naktong meer dan 8 km de linies van de Amerikaanse twee de divisie ingedrongen. Zij trach ten in verwoede strijd het centrum van de belangrijke bevoorradings- weg van Tagoe naar Poesan te be reiken. Zij drongen op een twaalftal plaatsen in de Amerikaanse rivier linies door. Een offieieële Ameri kaanse woordvoerder zei dat de strijd aan de rivier de Naktong „wanhopig" was en dat vele Ame rikaanse eenheden onder de voet werden gelopen, afgesneden of om singeld. Reuter's correspondent Lio nel, Hudson meldt, dat de toestand ernstig is. De tweede grote aanval werd uit gevoerd aan de Zuidkust, over de rivier de Nam in de richting van Massan, slechts 50 km. hemels breed van Poesan. Ook hier werden Amerikaanse eenheden omsingeld, maar volgens het hoofdkwartier is men de toestand meester. De Noordelijken trokken op on der dekking van zeer zwaar artil lerievuur. Zij hadden minstens tweemaal zoveel manschappen als de Amerikanen. INTERNATIONALE EXCURSIE VAN 475 PERSONEN VOLENDAM. 31 Aug. Met bijna 500 stedebouwkundigen, deel nemers aa.n het Internationaal Ste debouwkundig Congres, dat in Ut recht plaats heeft, zaten wij van daag in hotel Spaander, het over bekende oord van internaionaal toerisme in Volendam. Er was hier blijkbaar wel plaats voor al deze naar een kopje thee „en zo" dor stende buitenlanders, die een tocht van een paar uur in het nieuwe land van de WieringermeeT had den doorgebracht. Hier bij Spaander wel. anders dan 'in Hoorn, dat op het gedrukte program stond en waar een uur vertoefd zou worden, maar Hoorns gemeentebestuur was zo geschrok ken, toen het vernam dat er zo veel mensen zouden komen, dat 't moest laten weten, van het bezoek verschoond te willen blijven Enfin we zaten dan bij Spaander en de meesten gingen Volendam in, al vingen wij hier en daar uitin gen van teleurstellingen op over 't feit, dat dit deskundige gezelschap niet naar het aloudö Hoorn had kunnen gaan. We hebben het in de verte zien liggen, toen we langs de nieuwe weg uit de Wieringermeer in de richting Volendam gingen met onze veertien gevulde auto cars. In hotel Smit in de Midden- meer was er ook geen ruimtevrees: daar konden alle grage monden door de bekende keuken van hotel Smit jn snel tempo gevuld worden. Burgemeester Loggers V ertelde over de ontwikkeling van zijn ge bied en ir. Ovinge gaf er nog nade re toelichtingen. Er was algemeen bewonderende belangstelling vopr het hier gepresteerde werk en toen we tenslotte op de Afsluitdijk aan kwamen, kon menigeen tóch ook niet de eersten de besten in dit ge zelschap van deskundigen! zijn oren en ogen nauwelijks geloven, als de bijzonderheden over het enorme werk van deze dijkaanleg verteld werden. Verdere bijzonder heden zijn er eigenlijk niet. In ho tel Smit maakten we nog even kennis met de Engelse minister van voedselvoorziening, Webb. en... op de heenreis hadden we drir kwartier vertraging bij dei pont over het kanaal, er was nogal wat groot verkeer naar zee en voordat onze veertien bussen over waren, dat duurde nogal even. Maar al met al was men over de tour zeer voldaan. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. to De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond TAMELIJK KOUDE NACHT. Heldere en tamelijk koude nacht met weinig wind en hier en daar mistbanken. Morgen overdag: ge leidelijk toenemende bewolikng, vooral in de Westelijke helft van het land met tegen het einde van de middag plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige Zuid-Westelijke wind en ongeveer dezelfde tempe raturen als vandaag. PETTEN Woensdagmiddag heeft de 37 jarige K. Bosma, een verzekeringsagent te Petten, die herstellende was van een ver keersongeluk, zich bii het baden te ver in zee gewaagd. Hij werd daarbij door de sterke kuststro- ming gegrepen en verdronk voor de ogen van ziin vriend die zich nog iuist aan dit gevaar wist ie onttrekken. Het bleek onmoge lijk Bosma nog te redden. Zijn stoffelijk overschot is in de loop van Donderdag op het strand aangespoeld. KAASMARKT ALKMAAR Aanvoer 45,900 kg. 11 stapels fa brieksbaas 106; 6 stapels boeren kaas 106, w.o. 1 stapel Goudse vol vette, 110.50 per 50 kg, handel ma tig. LANGEDIJK, 1 Sept. 12,000 kg blauwe eigenheimers 5.607.80; 450 kg tomaten a 1315; 8500 kg uien 4.50—5,80; 2000 kg groene kool 56; 800 kg witte kool 5,30 5.80; 12000 kg slabonen 1518.50; 60.000 kg gele kool 4.50; 40.000 kg rode kool 56.90; 240.000 kg witte kool 4; 3000 stuks bloemkool b 31 —42. W ARMENHUIZEN 17.000 kg aardappelen, schotse muizen 9,40— 8,50; grof 8,20—8,50, drielingen 8.20 witte eigenheimers 8,10—8,70; bl. eigenheimers 8,509; bintjes 8.20; bevelanders 7.507.70; 14.800 kg slabonen 15—16,80; 8.700 kg rode k. 5,10, AVENHORN, 31 Aug. 2.200 kg aardappelen grove schot 7,207,40; middel 7,40—7,60. 63.500 kg witte k. l; 36.400 kg rode kool 56,80; 9,950 kg gele kool 2,10—4,50; 800 kg Chi nese kool 4,60—4,90; 9000 kg uien gewoon 4,205; dr, 7,809,70; nep 12—15.60; 18.500 kg bieten I rond 5.40—6.50; II rond 4—4,80; 12.300 kg slabonen I 19,9021; II 18,3019,50 IIB 10—15. Wij brengen tal van practische artikelen iegen extra LAGE PRIJZEN KLEERHANGERS Idem met broeklat ALUM. THEE-EIEREN, zeer practisch DUNSCHILLERS® WAS-INV OCHTERS KURKENTREKKERS 9 cent 15 cent 45 cent 58 cent 98 cent 58 cent PANLIKKERS39 cent TULBANDVORMEN met pijp 138 cent THEEBLADENVERGIETJES 130 cent TOILETEMMERS530 cent HUISHOUDTRAPPEN, 6 treden 548 cent HUISHOUDZEEP, dubbel stuk 27 cent TOILETZEEP, extra groot 21 cent BLOEMPOTTEN, mod. kleuren 48 cent KAMERGIETERTJES, vanaf 140 cent NATUUR RAGOUTSCHELPEN 45 cent THEELEPELS, verchroomd 20 cent Idem, in aluminium uitvoering 7 cent ALUM. LIKEURLEPELTJES 5 cent TAFELLEPELS- EN VORKEN, zwaar verchroomd 55 cent JAMPOTHOUDERS98 cent Langestraat 24 - Achterstraat - Houttil ingaande 4 September a.s. wordt alléén op werkdagen een FORENSENDIENST INGE LAST in de dienstregeling van lijn W. Vertrek Velzen, pont (Noordzijde) 7.45 uur. Aankomst Alkmaar 8.45 uur. Tussen de hal teplaatsen Schans en Margrietenlaan wordt niet via Rijksstraatweg doch via gereden. DE DIRECTIE met koffer PRINCES EVEREST OLYMPIA Alle modellen volle garantie LANGESTRAAT 28 - TELEFOON 2394 stevige molière van bruin rundbox met onverwoestbare dubbele crêpe-zool. Ook bijzonder geschikt voor meisjes. Jongelui, die eindelijk 'ns willen trouwen, zoeken twee kamers met keuken of gebruik van keu ken, in Alkmaar of omgeving. Niemand heeft zo'n gemakkelijk en meegaand karakter als zij. Verschil van mening, ook in toekomst, uitgesloten. WIE DOET EEN GOEDE DAAD? Br. onder no 13835, bur. v. d. blad De dikke en de kleine, verklaren opnieuw de Visoorlog. Wij waren het, die de Alkmaar se bevolking 't eerst de goedkope vis brachten A.s. Zaterdag vanaf 9 tot 6 uur op de Laat: Warme gestoomde MAKREEL 9 voor f 1. Een extra aanbieding!!! Verder onze bekende prima blanke gerookte IJSELMEERPALING, v.a. f 1.50 per heel pond Alsook alle soorten prima verse ZEEVIS tegen de bekende boksprijs. Levende makreel 5 pd voor f 1.U let toch wel op ons bord van BEP EN COR

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2