Nieuw Truman waarschuwt de Sovjets voor Amerikaanse kracht EMIST Verbitterde gevechten aan het front in Korea Veiligheidsraad weigert Noordkoreaan toe te laten 16' Journalisten leden schipbreuk in Utrechtse stadsgracht Nederlandse volk kan kiezen tussen Australië en ons" ERD ïoesi&n IEUBELEN EDITIES VOOR ALKMAAR. HOORN. DEN HELDER, SCHAGEN Bloedige strijd in Zuid-Korea Lonen en prijzen Ook Hitier en Japan maakten deerlijke misrekening Program van acht punten Twee compagnieën naar Korea Lichting 1949 (II) 2 October in dienst Woensdag beslissing over loonsverhoaing Rode overmacht deed Naktonglinie wijken Minister Spender niet tevreden Onze uitvoer in het eerste halfjaar 1950 Scheepsberichten Indonesische verklaring over Nw.-Guinea 1.2.121 TIJD GEKLEED larmant schoentje elegenheid past. In zwart suède. Een ien voor 1 I ,£90 ROUWDen&ILLUK ADREAï lm r. iKOPLfl pd UZÜÏWAREN «erdi ME.U6&LMAKUU rUNHOUTHANOtL A?»!t>M>H>g«reedKh&pD*n HUÖVLIT- MAÖAZ'JN hij nu. Het ruiste orgelde donderend zo liep, hoorde hij dieren. Doch daar ir een uil aan net )elde hij. ..Er moet och had ons smidje j die woorden uit :n onheilspellende, lachen uitbarstte. Uuddeü" gilde die en bijkans in de Hij draaide zich zijn leven er van goed uit. Had hij r tenminste niet Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct.; resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur; H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbanü HET FEH Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) A S H i/AN HEDEN Pagina I Zaterdag 2 September 1950 4 46e Jaargang 4 No. 11956 Kantoren; HOORN, Draafeingel 59. tel 4243, Grote Noord 77, teL 4362 g 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52, teL 459 K 2240 SINDS WIJ de laatste keer hier hebben geschreven over het probleem van lonen en prijzen (27 Aug. j.l.) is deze kwestie vol komen in een critiek stadium gekomen, hetgeen in sterke mate te wijten is aan ontijdige en on tactische publicaties. Na de door ons, in genoemd artikel mede gecritiseerde voor barigheid van de Partij van de Arbeid, die hangende het over leg, waaraan ook de Regering deelneemt, reeds een standpunt ging bekend maken, trapte de K.A.B. in dezelfde kuil, door de communistische agitators gegra ven, zij liet om zich dan ook maar eens te laten horen? haar „Sociaal-economische Raad" een bericht publiceren, waaruit bleek, welke waslijst van zeer concrete wensen zij, niét de an dere Vakcentralen, op 18 Augus tus, voor het overleg in de Stich ting van de Arbeid met de Re gering, had ingediend. Toen kwa men, natuurlijk, ook de andere Vakcentrales, het N.V.V. en het C.N.V., met publicaties los. En nu kan dan de „Waarheid" juichen: „onze stakingen dwin gen de leiders van de Unie-bon den beloften te doen"Laat ons nu echter niet verder ingaan op de schuldvraag van deze on beheerste en ontactische publi caties, gedaan op een ogenblik, dat men in de leiding van de Vakcentrales heel goed wist, dat men aan overeenstemming nog niet toe was, noch tussen werk gevers en werknemers, noch met de Regering. Dat in deze omstandigheden de gewenste sfeer in dit overleg al leen maar geschaad kon worden, lag voor de hand. Overheid en werkgevers waren pijnlijk ver rast over de plotselinge medede lingen, op een ogenblik, dat het overleg gaande was en men kan bezwaarlijk van twee der drie partijen verwachten, dat zij zich laten voortjagen door zo iets als zweep-geknal dat in het Kom- inform-arsenaal zijn oorsprong vindt. Men wist en weet heel goed, dat het hier om een ingewikkeld probleem gaat, dat in rustige sfeer bekeken moet worden en alleen daarin bekeken kan wor den. Wij hebben ergens gelezen, dat er géén verschil van mening bestaat over het antwoord op de vraag, dat er zo spoedig mogelijk loonsverhoging moet komen. Was dat maar waar. Dit verschil van mening is juist in de beslissende instantie volop aanwezig; en moet daar helaas aanwezig zijn, omdat zoals wij herhaal delijk hebben uiteengezet tal van factoren en tegen elkaar in werkende krachten een voortva rende oplossing langs de weg van de minste weerstand verhin deren. Het laatste nieuws van het lo nen- en prijzen-overleg is, dat er nog geen overeenstemming is bereikt. Het standpunt van de werknemers is bekend. De werk gevers zijn blijkbaar van mening, dat de oplossing niet gevonden kan worden in een vierde alge mene loonsverhoging z o n der meer. Er moet gedaan worden, meent men daar, wat mogelijk is, om tot prijsverlaging te ko men. Hier zitten allerlei moei lijke kanten, men denke aan de invloed van de actuele oorlogs economie en de internationale verhoudingen, die zich aan een ambtelijke prijscontrole'in Neder land al heel weinig storen. Toch zal er op het gebied van enigerlei p r ij s beheersing iets moeten gebeuren, zolang de Re gering zich gedwongen en ge rechtigd acht, van haar kant de loon vorming in de hand te houden; nog langer handhaving van de huidige toestand wel lóón-, maar géén prijsstop of eni gerlei prijsbeheersing blijkt spanningen op te roepen, die niet langer houdbaar zijn. Ook ontkomt men niet aan de consequentie, dat de lange serie vrij sterke prijsverhogingen van allerlei, vooral „nooddruftige" artikelen zoveel mogelijk moet worden opgevangen. Met de hier en daar verkondigde theorie, dat het economisch onverantwoord is, geregelde prijsverhogingen door geregelde loonsverhogingen te doen volgen, maar zulke rede neringen zijn goed voor normale tijden, wanneer de Overheid zoals principieel behoort zich niet met loonvorming bemoeit. Er is echter klaarblijkelijk ook bij 'de 'werkgevers voldoende in zicht, dat er aan de zijde der „ge bonden" lonen iets moet gebeu ren, nu de vrijvee! „ongebonden" prijzen hun gang gaan. Men wil, in afwachting van de resultaten van nadere rustige overwegin gen (welke, naar men zich voor stelt, tegen Januari concreet re sultaat zullen hebben), door een „overbruggings"-regeling in een of andere vorm aan de moeilijk heden in de gezinnen der loon- trekkendon tegpmoet komen. Dit zou een tijdelijke toeslag of uit kering inpons of in termijnen kunnen zijn. Aangenomen kan worden, dat deze en dergelijke suggesties in het hangende over leg zijn opgenomen. Het „drie-partijpn-overleg" is dus nog gaande. Verwacht kan worden, dat de beslissing a.s. Woensdag zal vallen. Er behoeft nauweliiks aan getwijfeld te wor den. dat daarbij de kwestie van de noodzaak van nrodnctie-ver- hoging voorop staat. Dit alleen is echter niet voldoende: er zal ook. eindelijk, duidelijk gemaakt moeten worden, hoe men uitee.- werkt en concreet die productie verhoging denkt te bereiken! WASHINGTON, 2 Sept. (Reuter) President Truman heeft verklaard, dat de gevechten in Korea niet tot een „algemene oorlog" zullen leiden, „tenzij de communisten andere legers en andere regeringen in de strijd mochten werpen". In zijn radiorede, die in de toon van „een praatje bij de haard" werden gehouden, belichtte de president een program in 8 punten, dat bestemd is om een einde aan de oorlog in Korea te maken. Hij zeide met klem, dat „de communistische invasie in Korea haar hoogtepunt had bereikt". Het enige dat ons te doen staat is deze invasie vernietigend af te slaaiv. Onze soldaten en ook de leiding der V.N. geloven dat de aanval inderdaad neergeslagen zal worden". De president sprak opnieuw de hoop uit, dat het Chinese volk „niet misleid of gedwongen zal .worden deel te nemen aan de strijd tegen de Verenigde Naties en tegen het Amerikaanse volk, dat steeds zijn vriend was en het nog is". In een belangrijke verklaring over het buitenlands beleid waar schuwde de president de Sovjet- Unie, dat zij geen te kleine dunk moet hebben van de economische kracht van Amerika, wanneer het genoodzaakt wordt zich te verde digen. en de vrede te bewerkstel ligen. „Hitier en de Japanse gene raals hebben zich 10 jaar geleden deerlijk misrekend", zo zei hij, „toen zij meenden, dat wij niet bekwaam waren onze economische kracht te gebruiken om de agres sie te 'overwinnen". „Laat mogelijke aanvallers deze,, fout heden niet maken", aldus de president, die aankondigde, dat hij de volgende week een derge lijke toespraak zou houden over het „thuisfront". Hij gaf daarna een opsomming van zijn acht punten en nodigde alle landen van de wereld zonder uitzondering uit, zich „in dit gro te werk" bij Amerika te voegen. 1. Men dient te trachten vrede en veiligheid te bereiken door middel van de V.N. VELE VRIJWILLIGERS AFGEWEZEN Met betrekking tot de vorming van de eenheid vrijwilligers voor Korea staat thans wel vast, dat in elk geval twee compagnieën van de landmacht zullen worden gevormd. Naar wij vernemen streeft de regering er naar, wat de landmacht betreft, een groter contingent, zo mogelijk ter sterk te van een bataljon uit te zenden. Ondanks het feit, dat de offi ciële aanmeldingstermijn thans verstreken is, bestaat de indruk dat aanmeldingen, die na deze datum binnen komen of zijn bin nen- gekomen, nog wel in behan deling worden genomen. De selectie is, zo vernemen wij, streng en een vrij groot percen tage van de sollicitanten moest tot dusverre worden afgewezen. 2. Korea dient een vrij, onaf hankelijk en verenigd land te worden. 3. Voorkomen dient te worden, dat de gevechten in Korea zich tot een „algemene oorlog" uit breiden. 4. Op het Chinese volk dient een beroep te worden gedaan zich niet in de Koreaanse oorlog te mengen. 5. Oplossing van de kwestie van Formosa op vredelievende wijze door een internationale re geling. Naar wij vernemen zullen de dienstplichtigen van de lichting 1949 (n), die dit voorjaar met groot verlof werden gezonden en, zoals bekend, ter voltooiing van hun opleiding weer in werkelijke dienst zullen moeten komen, daartoe tegen 2 October a.s. wor den opgeroepen. 6. Vrijheid voor alle landen van het Verre Oosten. 7. Verwerping van alle agres sieve en preventieve oorlogen. 8. Mobilisatie van alle hulp bronnen teneinde de kracht te scheppen, die de vrede stabiel zal maken. GISTEREN NOG GEEN OVEREENSTEMMING 's-GRAVENHAGE - Naar wij vernemen heeft het overleg, dat gisteren in de Stichting van de Arbeid tussen de vertegenwoordi gers van de ondernemers- en werknemersorganisaties en met de regering over de lonen en prijzen werd voortgezet, niet tot overeenstemming geleid. Maandag zullen in de Stich ting van de Arbeid opnieuw be sprekingen tussen de onderne mers- en werknemersorganisaties worden gehouden. Het ligt in de bedoeling, dat door de regering Woensdag een beslissing zal worden genomen, met betrekking tot het vraagstuk van lonen en prijzen. EUROPESE BETALINGSUNIE MAANDAG EEN FEIT 's-GRAVENHAGE Naar van welingelichte zijde vernomen wordt, zal het verdrag tot vor ming van een Europese Beta lingsunie op Maandag 4 Septem ber a.s. te Parijs ondertekend worden. Om de binnen- en buitenland se bezoekers van de Jaarbeurs enkele attracties aan te bieden, heef! zich in Utrecht een comité ge- md. Gistermorgen maakte ■PR met enige genodigden en Journalisten een excursie. Het bezoek aan de Stadswijnkelder van Finje aan de Oude Gracht was een van de onderdelen van bet programma. Het gezelschan had juist het complex aan de ene zijde van de gracht bezocht en zou met een pontje naar de overzijde worden gebracht, toen het onheil geschiedde. Het pontje biedt plaats aan maximaal zes personen. Toen dan ook 15 man van wal staken en in het midden van de 15 me ter brede gracht waren aange komen. leed het schipbreuk. Al- Naar schatting vijf of zes Noordkoreaanse infanterie-divisies en een pantserdivisie hebben in het gebied van de Amerikaanse 25ste divisie, die door de in allerijl in de strijd geworpen 2de divisie wordt gesteund, in verbitterde gevechten, dikwijls van man tegen man en ondanks genadeloze bombardementen, hun zware aanvallen in de richting van Poesan met succes voortge zet. Vrijdagmorgen veroverden zij de totaal verwoeste stad Haman, 12 km. ten N.W. van Masan. Latere berichten meld den, dat de stad in bloedige gevechten door de 25ste divisie was heroverd. Verder naar het Noorden dron gen de rode troepen op talrijke plaatsen over de Naktong in de Amerikaanse linies door en be zetten het grootste deel van het vlakke terrein ten Oosten van de rivier tussen Hjonpoeng en Jongsan. De omvang van hun bruggehoofd bedraagt hier meer dan 300 km2. De Amerikanen trokken zich terug in de heuvels op sommige plaatsen meer dan 16 km van hun oorspronkelijke stellingen aan de thans vrijwel uitgewiste Naktonglinie. Verschil lende Amerikaanse troepenonder delen werden tijdens de krijgs handelingen nagenoeg geïsoleerd. De voornaamste verbindingsweg van Taegoe naar Poesan wordt ernstig bedreigd. Het Noordko- DE OORLOG IN HET VERRE OOSTEN reaanse offensief is Zaterdagmor gen vroeg over de volle breedte van het front hervat. Frontcorresoondenten beschrij ven de gevechten van gisteren als de bloedigste van de gehele Ko- rea-veldtocht totnogtoe. De Ame rikaanse artillerie richtte een ware slachting aan in de gelede ren van de voortstormende com munistische infanteristen, maar brachten de aanval niet tot staan Terwijl de Noordelijke „zelf- moordploegen" mijnenvelden op ruimden, kregen alle beschikbare geallieerde vliegtuigen, w.o. 200 Amerikaanse en Engelse marine vliegtuigen, opdracht in de strijd in te grijpen, ondanks de regén en de zware nevel. Zwartbeschil- derde Noordelijke vliegtuigen be schoten op hun beurt de Zuid- koreaanse troepen. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft Vrijdag de Ame rikaanse verliezen bekend ge maakt, die tot 25 Augustus wer den geleden. Zij omvatten 443 gesneuvelden, 3889 gewonden, 48 krijgsgevangenen en 2554 vermis ten. De kortgeleden aangekomen Britse troepen hebben opdracht gekregen zich gevechtsklaar te maken. Hoewel de thans woedende ge vechten de zwaarste zijn sedert het begin van de veldtocht, me nen Amerikaanse stafofficieren, dat de hoofdmacht van de Noor delijken, die hoven Taegoe is sa mengetrokken, nog niet in de strijd is geworpen. Volgens de laatste berichten is Jongsan, 32 kilometer ten Noor den van Masan, in handen der Noordkoreanen gevallen. De Amerikanen hebben zich naar een hoger gelegen gebied in het Oosten teruggetrokken. Aan het Oostfront hebben de Noordelijken, naar verluidt, Kigje heroverd en de Zuidkoreanen 1 kilometer teruggedreven. ECONOMISCHE VOLMACHTEN VOOR TRUMAN WASHINGTON (Reuter) Het Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben bij acclamatie goedkeuring gehecht aan een com- promiswet, waarbij aan president Truman uitgebreide bevoegdheden worden toegekend met het oog op de controle van 's lands eco nomie en de bestrijding van de inflatie. Beneluxconferenrie uitgesteld BRUSSEL Belga verneemt in goedingelichte kringen, dat de Beneluxconferentie, die zich uit sluitend zal wijden aan landbouw problemen en in September was beraamd, niet vóór 15 October a.s. zal worden gehouden. len belandden in het drabbige grachtwater. Gelukkig liep het nog goed af, al waren er enkelen bij. die niet konden zwemmen. Een fotograaf, die ook tot de schipbreukelingen behoorde, crawlde fluks naar de wallekant, haalde zijn droog gebleven same- ra uit zijn tas en schoot het plaatje van de dag. Hierboven staat het. OVER BRITSE STEUN INZAKE NIEUW GUINEA LONDEN (Reuter) Naar ver luidt zou de Australische minis ter van buitenlandse zaken, de heer P. Spender, bij zijn gisteren gebracht bezoek aan minister Bevin, bezwaar hebben gemaakt tegen het uitblijven van Britse steun aan het Nederlandse stand punt in de kwestie Nieuw-Guinea. De heer Spender zou bij Bevin hebben aangedrongen op een openlijke en sterke ondersteuning van de Nederlandse aanspraken. Volgens de Britse opvatting zou het niet opportuun zijn, zich te mengen in de komende onderhan delingen tussen Nederland en In donesië, aan de uitslag waarvan men, volgens het Engelse inzicht, in het huidige stadium nog niet behoeft te wanhopen Uit de voorlopige cijfers van het Centraal Bureau van de Sta tistiek over de uitvoer van akker bouw-, tuinbouw- en dierlijke producten in de maanden Januari t.m. Juni van dit jaar blijkt dat de uitvoer naar het buitenland bjjna 813 millioen gulden bedroeg tegen ruim 606 millioen gulden in de overeenkomstige periode van 1949. Indien er zich in de komende weken geen onvoorziene omstan digheden zullen voordoen kan de voorzichtige prognose gemaakt worden dat het milliard dat in 1949 in de maand October werd overschreden nu 3 a 5 weken eer der zal worden behaald. De uitvoer van pootaardappelen is met 9.8 milloen gulden aanzien lijk gestegen. De export van tuinbouwzaden nam met 6 milloen' gulden af, die van verse groenten met 22 millioen toe, evenals de export van fruit en verwerkt fruit met resp. 15.5 en 8.7 millioen. De export van fokvee blijkt sterk tê zijn teruggelopen. Bacon, boter en verse eieren werden in aanzienlijk grotere hoeveelheden uitgevoerd, KARL MARON HOOFD VAN DE DUITSE VOLKSPOLTIE BERLIJN (Reuter). De Oost- Duitse regering heeft Karl Maron, een veteraan van de communis tische partij, tot hoofd van de Volkspolitie benoemd. Hij volgt de onlangs overleden dr. Kurt Fi scher op. Maron was reeds func tionaris van d» Duitse communis tische partij voor Hitiers tijd. Cameronia (tr.) Djakarta- A'dam, 5 Sept. te A'dam verwacht. Pass. 1 Sept. Gibraltar. Cheshire (tr. en gez.) Dja karta; verwacht 12 Sept. karta-A'dam; verwacht 12 Sept. van Djakarta; 9 Oct. te A'dam. Chitral (tr. en gez.) Dja karta-A'dam; verwacht 17 Sept. van Djakarta; 13 Oct. te A'dam. Gova (tr. en gez.) Djakarta- A'dam; 24 Sept. verwacht te A'dam. Helienie Prince (tr.), Dja- karta-A'dam; verwacht 10 Oct. van Djakarta; 5 Nov. te A'dam. Ranchi (tr. en gez.), Dja- karta-A'dam; verwacht 26 Sept. te A'dam. f/ DJAKARTA In een door hei- Indonesisch ministerie van Buitenlandse Zaken naar aanleiding van de verklaringen van de Australische minister Percy Spender inzake Nieuw-Guinea uitgegeven verklaring heet het, dat het Nederlandse volk kan kiezen of het Australië wil steunen bij zijn verzet tegen de aanspraken van Indonesië dan wel of het versterking wil van de NederlandsIndonesische Unie, waarmede dan het voor uitzicht geschapen wordt van de bevestiging ener blijvende vriendschap tussen het Indonesische en het Nederlandse volk. In de verklaring wordt verder gezegd, dat de Indonesische eis inzake Nieuw-Guinea is gebaseerd op de historische verbondenheid van het Westelijk deel van het eiland en het overige deel van In donesië en dat er vanouds con tact bestond op het gebied van bestuur, economie, handel en scheepvaart, zelfs reeds toen het gebied nog geheel of gedeeltelijk LAKE SUCCESS De Veilig heidsraad heeft gisteravond het voorstel van Malik, om behalve een Zuidkoreaanse vertegenwoor diger, ook een Noord-Koreaan tot de debatten over de Koreaanse kwestie toe te laten, met acht tegen twee stemmen, die van de Sovjet-Unie en Joego-Slavië, ver worpen. Egypte onthield zich van stemming. Malik deed zijn voorstel, toen de Engelse voorzitter, Sir Glad- wyn Jebbe, de Zuidkoreaanse ver tegenwoordiger bij het begin van de debatten over het eerste agen dapunt verzocht plaats te nemen. Malik herinnerde er aan, dat bij de kwestie van Indonesië, Kasjmir en Palestina, beide partijen waren uitgenodigd en zei, dat hij geen reden zag om van deze gewoonte af te wijken. Nadat zijn voorstel was verworpen, wekte dr. Tsjang, de Zuidkoreaanse ambassadeur in de V.S., de Raad en alle leden der V.N. op, „verder alles in het werk te stellen om deze kwade kracht, het communisme, dat de vrede en de veiligheid der wereld heeft bedreigd, geheel te onderdruk ken". De Veiligheidsraad is daarna tot Dinsdag uiteengegaan. Amerika heeft bij de Raad een resolutie in gediend, die voorstelt een uit Zweden en India bestaande com missie in te stellen voor een on derzoek naar de klacht over het bestoken van doelen in Mandsjoe- rije. Gisteren bleek tussen het hoofdkwartier van de Amerikaan se luchtmacht in het Verre Oos ten te Tokio en het hoofdkwar tier van de luchtmacht te Wash ington verschil van mening te be staan over de vraag of inderdaad zal volgen. een Amerikaans vliegtuig boven Chinees grondgebied is geweest. Tokio verklaarde van niet; Wash ington bevestigde, dat het bericht was vervat in een persoonlijke boodschap van luit.-gen. George Stratemayer, de bevelhebber van de luchtmacht in het Verre Oos ten aan de stafchef van de lucht macht, generaal Hoyt Vanden- berg, en dat de verwarring was ontstaan, omdat het bericht slechts op het hoogste niveau had gecir culeerd. ENGELAND TOCH Bij PLAN-SCHUMAN? LONDEN (Reuter) Vrijdag werd officieel toegegeven, dat Engeland mogelijk op „een of an dere bijzondere wijze" zich bij het pian-Schuman zal aansluiten, ondanks het feit, dat de regering weigerde deel te nemen aan de eerste onderhandelingen over voorstellen tot fusie van de Euro pese kolen- en staalindustriëen. Een woordvoerder van 't mini sterie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat de Britse rege ring de besprekignen, die op het ogenblik te Parijs wijrden ge voerd, met grote belangstelling behoorde tot dat van de Sultan van Tidore. De aanspraken zijn voorts niet op volken- of raskun- dige gronden gebaseerd, maar op de R.T.C.-overeenkomst, waarbij volgens de verklaring zou zijn vastgesteld, dat, als Nederland de souvereiniteit over het gebied overdraagt, dat dan aan geen an der land dan Indonesië zal ge schieden. „Indien wij ons op de door minister Spender naar voren gebrachte volkenkundige gronden zouden baseren", aldus de ver klaring, „zouden wij ook aan spraken kunnen laten gelden op onder Britse controle staande ge bieden als Noord-Borneo en Ma- lakka. Wij zijn dit echter geheel niet van plan De verklaring herinnert voorts aan de Australische uitspraak ten tijde van de vrijheidsstrijd, dat Australië de voorkeur gaf aan een onafhankelijk, democratisch en krachtig Indonesië als buurland, boven Nederlands-Oost-Indië, dat onder koloniaal autocratisch be stuur stond en geen steun had van het gekoloniseerde volk. „Een goed begrip voor onze aanspraken zou een blijvende vriendschap tussen de volken van Indonesië en Australië vestigen", zo besluit de verklaring. TURKS LEGER WORDT VERZEKERD De Turkse regering heeft alle 4500 militairen, die zii naar Ko rea zal sturen, laten verzekeren voor de luchtreis van Korea naar het front. Het is voor de eerste keer in de geschiedenis, dat een heel leger wordt verzekerd. De verzekering is afgesloten bij Lloyds in Londen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1