K. BAAS DeV in Feest van Provinciale Vereniging te Alkmaar ingezet WOLSELEY Van een weerspannige loteling en een gevaarlijke grapjas Raad van Heerhugowaard ALKMAAR EN OMSTREKEN 75 jaar Witte Kruis Postduivensport R.K. Handbal Katholieke Middenstandscursus Alkmaar e.o. Kees Jansen en anderen bij het K.C.B. Alkmaarse politierechter NIEUWS uit de Beemster Floralia- en Huisvlijttentoonstelling Motorrijder gedood PAGINA 2 DINSDAG 5 SEPTEMBER 1950 P ALKMAAR. Vandaag vierde de Provinciale Vereniging Het Noordhollandse Witte Kruis zijn 75-jarig bestaan in Alkmaar. Om circa 9 uur waren tal van afge vaardigden met hoofdbestuursle den en bestuursleden in Alkmaar gearriveerd, waarna op het Sta tionsplein een optocht werd ge formeerd. De muziek van de Postfanfare voorop, trok de op tocht door de stad en defileerden zij in de Langestraat voor het Stadhuis voor het Gemeentebe stuur en tal van genodigden waaronder de volgende autoritei ten: de Commissaris der Koningin in de Provincie Noordholland Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, Dr. P. Muntendam, Staatssecreta ris van Sociale Zaken Dr. Rijkers, wnd. hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, Dr. A. P. N. de Groot, Geneeskundig inspecteur van de Volksgezondheid in Noord holland en Prof. Dr. J. H. Tuntler, voorzitter van de Alg. Ned. Ver. het Groene Kruis. Achter de Postharmonie kwamen de talrijke afgevaardigden, waarna volgden de vele verpleegsters in hun uniformen, terwijl, in de op tocht spandoeken werden meegedra gen, waarin het werk van het Witte Kruis tot uitdrukking werd gebracht. Ook een praalwagen met een groot wit kruis van witte dahlia's, waarop de verschillende werken van het Witte Kruis waren gesym boliseerd en welke wagen werd voortgetrokken door de auto van de ontsmettingsdienst van Alkmaar, trok bijzonder de aandacht. In de Raadszaal werden de afge vaardigden en genodigden hierna door het gemeentebestuur, waarvan het voltallig College met tal van raadsleden aanwezig was, officieel ontvangen. Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema heette hen van gan ser harte welkom en was 't hoofd bestuur dankbaar voor het besluit om dit 75-.1arig jubileum van de oudste Kruisvereniging in ons land hier in Alkmaar te vieren. Niet al leen had spr. waardering voor de wijze waarop het Witte Kruis zijn taak op het gebied van de Gezond heidszorg vervult, doch spr. meende ook dat het Witte Kruis een andere taak vervult. In deze periode van pessimisme over het toekomstig lot van West-Europa denken velen dat het einde der dagen is aangekomen. Maar, aldus spr. „zolang er vereni gingen zijn die zich tot taak stellen in dienst der mensheid te werken, zoals het Witte Kruis, zolang is er nog reden om de toekomst met op timisme tegemoet te zien". De POLITIERECHTER Kinderwerk! ALKMAAR De loteling W. v. E. uit Zaandijk, die in Heiloo voor de indelingsraad moest verschijnen om gekeurd en getest te worden voor de militaire dienst, vond de test te kinderachtig om hem uit te voeren. Ook op uitdrukkelijk bevel van de sergeant majoor S. weiger de hij 's Morgens was hij al door een officier uit de kamer verwij derd, omdat hij zich ook weerspan nig betoond had. De officier \an Justitie vond, waar de knaap de gehele dag weerspannig was ge weest, gevangenisstraf wel op zijn plaats De eis luidde een maand, maar het werd uiteindelijk f 50,— boete of 25 dagen hechtenis. Afwatering van de Ramen ALKMAAR De bewoners van de Ramen hebben de Ge meenteraad verzocht reeds thans afdoende voorzieningen te willen treffen met betrekking tot de af watering van de Ramen en daar mee niet te wachten_ tot het aan brengen van het nieuwe riole ringsstelsel. GEVONDEN EN VERLOREN BERGEN. Verloren: kinder schoentje maat 23; portemonnaie inhoudende foto's; maandkaart van een bus; Egyptisch linnen regen mantel, met geruite capuchon; zwarte actetas, inhoudende tijd schriften; wit kindervestje, met korte mouwen; autoped, met mas sieve banden; geel badpak, met blauw wollen vestje; rood kin derschoentje, met rood kindersokje; bruine portemonnaie met inhoud; geel kindertruitje; 2 zwarte zwem broeken en groene badhanddoek; grijs lederen poederdoos, lippenstift en spiegeltje; bruine lage sandaal tjes; hondenfluit en zaklantaarn; Engelse duimstok; zilveren arm band; zwarte zwembroek en bad handdoek; lege kist met opschrift G.E.B.; vliegtuig binnenband; op vouwbaar tasje; grijs-beige regen jas; fototoestel in étui; rood kin derschoentje; trouwring met in scriptie! donkerblauwe zwembroek; nieuwe zeemlederen lap; twee em mers; gouden ring met monogram; ceintuur van Egypt, linnen regen jas; gummie werpring; hoofddoek; bruin lederen kinderschoentje; gou den sierspeld; zwarte damestas met inhoud; grijs kinderkousje. Gevonden: klein nikkelen sleutel tje; portefeuille met inhoud; rose kinderjumpertje; wit kindermutsje; blauw haarlint; kinder kousjes, grijs met bruin; 1 paar kindersan daaltjes en 1 paar kinderkousjes; bril met hoornen montuur; huis sleutel; rood damesvest: zonnebril; portemonnaie met inhoud; ballpoint pen; kinder zonnebril; donkerblauw kinderbadpak; nummerplaat G- 34530; witte tennisbal; bruin lede ren portemonnaie; wit gebreid kin dervestje; wit kindersandaaltje; wit kindersokje; militair onderschei dingsteken; muntbiljet van f 1. regencape; bruin lederen kinder schoentje; autoband merk „Miche- lin"ceintuur. Komen aanlopen: hondje; jonge poedel; zwart hondje; wit langha- i'ig hondje; zwart hondje; witte i kip. Weggelopen: Duitse herdershond met zwart dek; lichtbruine spaniel. Witte Kruis-verenigingen, aldus spr. maken nog een stuk levende demo cratie uit. Na de .afgevaardigden nogmaals te hebben verwelkomd en de wens te hebben uitgesproken dat zij bij het honderdjarig bestaan wederom in Alkmaar zullen belanden, wenste de burgemeester allen een genoege- lijke dag in Alkmaar. De voorzitter van de Noordhol landse vereniging het Witte Kruis, Notaris G. J. van Leersum dankte de burgemeester voor zjjn woorden en zeide dat de vreugdevolle ont vangst ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan in Alkmaar de aanleiding was voor het bestuur om ook nu weer het jubileum in Alk maar te vieren. Hij was trots op de waarderende woorden die de bur gemeester had gezegd ten aanzien van het werk van het Witte Kruis dat zich tot doel stelt ,,Door allen en voor allen'' werkzaam te zpn. Hierna werd de koffie geserveerd en werd door de afgevaardigden 't stadhuis bezichtigd. Na afloop van deze ontvangst begaf men zich naar de Harmonie waar de officiële herdenkingsver gadering werd gehouden. ALKMAAR. Zondag 27 Augus tus hield bovengenoemde vereni ging een wedvlucht vanaf Marbe- han in Luxemburg. Afstand 327 km, wind Z.W. Er werd om half tien gelost en in concour stonden 89 duiven. 1. N. Wiese om 13.57.1, 2 en 10. J. Birkhoven, 3, 16 en 17, J. Zent- veld, 4. N. Meijer, 5 en 9. A. de Rooij, 6, 8, 11 en 13 J. van Baden, 7. P. Louter, 12. A. Geerlings, 14 en 18. J. Kuipers en 15. C. Knoef. Nhmmer 1 won het geldprijsje, groot 3.25, nummer 2 won een nest schalen dat door de dames van de leden beschikbaar gesteld werd en nummer 3 won de wekelijkse taart. Met deze vlucht werden de jonge duiven-wedvluchten beëindigd en de kampioensuitslag is als volgt: 1. N. Wiese met 322 punten, 2. A. de Rooij met 300 punten, 3, J. van Baden met 281 punten, 4. J. Birk hoven met 254 punten, 5, D. Kra nenburg met 227 punten, 6, A. Geerlings met 227 punten, 7. P. Louter met 211 punten, 8. P. El- zinga met 200 punten, 9. C. Kiewitt met 196 punten en 10. W. Peeters met 135 punten. Kampioen jonge vogel werd de duif met ring H50 109706 met 209 punten. De stand in het generaalkam- pioenschap is: 1. N. Wiese met 1095 punten, 2. D. Kranenburg met 960 punten, 3. P. Elzinga met 868 punten, 4. W. Peeters met 819 pun ten, 5 C Streicher met 801 punten, 6. A.' Geerlings met 766 punten, 7, J. de Cocq van Delwijnen met 545 punten, 8. M. Tijdeman mét 517 punten, 9. S. v. d. Meulen met 449 punten en 10 J. van Baden met 414 punten. Voor het generaal kampioen schap komen de navluchten, dit zijn vluchten waarop oude zowel als jonge duiven ingezet mogen worden. Van deze vluchten zijn er nu twee gehouden, waarvan de uit slagen zo spoedig mogelijk bekend gemaakt zullen worden. Gezien echter de resultaten welke de heer N .Wiese boekte, is het haast on mogelijk hem het generaal kam pioenschap te ontnemen. Zondag 3 September hield „Steeds in Spanning" haar traditionele palingvlucht vanaf Rosendaal. Ieder jaar op de laatste kermis-Zondag organiseetr deze vereniging haar palingvlucht en het mooiste hier van is, dat al haar leden die aan deze vlucht deelnemen, des avonds reeds met een pakket mooie gerookte paling huiswaarts keren. Dit jaar deden hier 31 leden aan mede. welke in onderstaande volg orde hun verdiende paling met toe passelijke woorden van voorzitter B Teileman on ontvangst konden nemen: 1. P. Elzinga 2. J. Kuipers, 3. W. Peeters, 4. N. Wiese, 5. M. van Duin, 6. A. Geerlings, 7. A. de Rooij 8. S. v, d. Meulen, 9. N. Meijer, 10. M. Tijdeman, 11. G. Admiraal, 12. C. Knoef, 13. C. Streicher, 14. J. Dekker, 15. P. Lou ter, 16. J. Th. W. v. d. Idsert, 17. P Zentveld, 18. D. Kranenburg, 19. H. Schenk, 20. C. Kiewitt, 21. P. Abercrombie, 22. G. Hijmans, J. van Baden, 24. J. Birkhoven, 95 T Oud 26. W. Tessêlaar, 27. J. fan Staten, 28. W. Halier, 29. W. Pijper, 30. P. van Beek, 31. a. Telleman. Nutsspaarbank ALKMAAR In de loop der maand Augustus werd op de spaarbankboekjes ingelegd een bedrag van f411.704.46 en terug betaald f 345.806.98 alzo meer ingelegd dan terugbet. f65.897.48. Het aan de inleggers verschul digde kapitaal, bij de aanvang van het jaar fll.472.870 05, be draagt thans f11.647.388.96. Het aantal in de loop van Augustus nieuw uitgegeven boekjes be draagt 141. Ingetrokken werden 180 boekjes. Het aantal in om loop zijnde boekjes bedraagt nu, na overboeking (in Mei j.l.) naar een verzamelrekening van 597 boekjes met een saldo beneden fl.waarop sedert meerdere jaren geen mutatie heeft plaats gevonden, 27.350. Onder de in Augustus nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 23 voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van fl. In Augustus bedroeg het aan tal posten va inleg 3980, dat van terugbetaling 2234, tezamen 6214. De lediging in de loop van da maand Augustus van 1861 spaar- busjes leverde een bedrag van f 119.285.40 aan kleine besparin gen op. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt thans 5579 (v. j. 4949). Veiling perceel EGMOND A/D HOEF De veiling van perceel Julianaweg 424 (Bakker) vindt plaats op Woensdag, 20 September a.s. in het café J. den Houdijker te Eg- mond aan den Hoef, des morgens om half elf uur. Opbrengst collecte kankerbestrijding ALKMAAR Ondanks de slechte weersgesteldheid op Za terdag, heeft de collecte die op 1 ep 2 September j.l. gehouden is voor het Koningin Wilhelmina- fonds, ten bate van de kanker bestrijding, een bedrag van f2316.82 opgeleverd, w.o. giften van het personeel van Ge meentewerken, de Rotaryclub en van kermisexploitanten van Ca nadaplein en Paardenmarkt. Het bestuur van de afdeling Alk maar van het Koningin Wilhel- minafonds betuigt zijn dank aan allen, die op een of andere wijze tot het welslagen van deze col lecte hebben bijgedragen. Slachtvee-markt ALKMAAR, 4 Seipt. 94 koeien 550—1125, p. kg 2.50—2.70, 1 gras- kalf. 33 nucht. kalveren 3580, 62 vette schapen 80120, 270 varkens 1.76—1,81 p. kg. Ofschoon er ruim voldoende be langstelling bestond voor de vette koeien, verliep de handel toch zeer trekkend. Bij de hierboven gege ven kg-prijzen dient men er re kening mede te houden dat er ge- middel^ f 2.65 werd besteed; der halve wederom even lagere note ringen. We merken verder nog op dat vrijwel alle dieren van prima kwaliteit waren. Bij de geringe aanvoer van nuchtere kalveren, welke dieren voor waf, de kwaliteit betreft geen hoog peil bereiken, moest bij een stugge handel toch f 3 tot f 3.50 p. kg uitgebeend be taald worden. Ook met de' schapen ging het. vandaag niet vlot. De prijzen daalden even en kwamen geslacht op f2,20 p kg. Ruime aan voer van varkens. De handel is ech ter stug geweest, gepaard gaande aan een prijsverlaging. De vlees varkens noteerden van f 1.80 tot f 1.81 en de lichte varkens van f 1.76 tot fl.80 p. kg. met korting op 't leivende gewicht, tegen verleden week respectievelijk van f 1.84 tot f 1.87 en van f 1.83 tot fl.84 per kg. De zeugen deden van f 1.66 tot f 1.72 per kg. Een aantal lichte var kens bleef onverkocht. S.V.V, I—A.O.G.I. 0—1 Ilpendam opende een nieuw sportterrein en had voor deze ge legenheid A. O. G. uitgenodigd. Het talrijke publiek heeft een wedstrijd gezien, die, ondanks het natte veld. wat spelpeil en span ning betreft, het aanzien volkomen waard was. Ai direct zat S (wit-blauw) ge vaarlijk voor het A.-doel, maar de verdediging sloot als een bus. In het algemeen hield Ilpendam het spel te kort, zodat menige goed opgezette aanval kon worden af geslagen. nel golfde het spel op en neer. Daar een solo-ren wegens het drassige veld onmogelijk was, zocht A haar kracht in een uit muntend samenspel, hetgeen de S.-achterhoede handen vol werk gaf. Eenmaal noteerden we een ze kere goal voor de wit-blauwen maar Aaf demonstreerde een pracht-safe en incasseerde een open doekje. De rust ging ip met 0—0. Na een lange rust (er was ook een voetbalwedstrijd) begon de tweede helft. Hetzelfde speelbeeld als voor de thee. Zou de stand dubbel blank blijven? Er moest nog 7 min. worden gespeeld. Dan zien we een verrassende door braak van A. De pijlsnelle mid- voor geeft de bal goed door aan de linksbinnen, K. Koopman, en deze laat haar team-genoten jui chen en springen. Stand 10. S. vecht dan verbeten voor de gelijkmaker, maar het fluitje van de scheidsrechter doet een geluk kig A. naar de kleedkamers gaan. De voorzitster van S. V. V. felici teerde Alkmaar en bood de aan voerster een zeer mooie medaille DENKT TJ ER AAN! Hedenavond van 79 uur AANMELDING voor de nieuwe cursus in HET GULDEN VLIES Ook voor Ehgels uit voorraad leverbaat Heiligland 19, TeL 4519 Alkmaar (Adv.j VERWELKOMING BELGISCHE SPUITGASTEN BERGEN. In verband met de uitwisseling tussen de Bergenaren en de Belgen uit het plaatsje Ronsel, werden de gasten Zater dagmiddag door de Burgemeester begroet ten stadhuize. De avond werd in de „Bedriegertjes" door gebracht met medewerking van Prof. Remidol. Zondag werd om 11 uur een krans gelegd op de geallieerde graven terwijl 's middags het wa terleidingbedrijf werd bezocht. Maandag werd een trip gemaakt naar Volendam en Marken, van daar naar Amsterdam waar o.a. musea werden bezocht, waarna men weer van elkaar afscheid nam. BERGEN. Bergense schilders, Kees Jansen, sluit de rü der tentoonstellingen ln het K.C.B. te Bergen. H(j exposeert er 'n 15-tal doeken, meest land schappen uit Frankrijk, waar hij juist een maand vertoefd heeft, Limburg en Arnhem. Kees Jansen, die enige jaren ge leden nog experimenteerde en de richting van de al te modernen dreigde op te gaan, blijkt zich thans weer hersteld te hebben van deze afdwalingen. Hij heeft zichzelf her vonden, al is zijn werk niet vreemd van invloed der Franse impressio nisten, Hij schildert met grove toets en in' lichte kleuren de golvende landschappen van Zuid-Limburg en Frankrijk en de pittoreske straatjes van landelijke dorpen. Niet altijd slaagt hij erin de no dige bezieling -in zijn werk te leg gen, maar waar hij er wèl in slaagt, zoals o.a. in de doeken Imstenrade (1), Kerk van Cluses (13), oude brug (14) en Saint Gigismond (15), weet hij 'n boeiend schilderij te maken. Kees Jansen is een der jon geren, waarvan ongetwijfeld nog iets van verwacht kan worden. De helft van de beschikbare wan den wordt door „de anderen" inge nomen. Thijs Sterk uit Schoort is vertegenwoordigd met enkele goede tekeningen van landschappen uit Groet en Kolhorn. Kees Boender maker mét drie stillevens in zijn onveranderlijke stijl, doch knap van toon en stofuitdrukking. Arend Bos Eyssen toont zich 'n Een der jongerevlot tekenaar, die de moderne ball- tAdvertentie) S. J. uit Wieringen had zich be moeit met een ruzie over kinde ren, die met een bal hadden ge speeld en voor de een of ander hinderlijk waren geweest. De ru zie was in een scheldpartij ont aard waaraan zij deelgenomen had met beledigende woorden voor G. J. V. De Alkmaarse politie- reebp r strafte deze loslippige da me bij verstek met een geldboete van f 40 of 20 dagen. K. G. uit Egmond aan Zee, die met een paar meisjes in de Voor straat aldaar ruzie kreeg over be weerde lasterpraatjes, heeft het geschil op klassieke wijze beslecht door het meisje A. I. bij de haren te sleuren en in het gelaat te krabben. Dat verwonderd mr. Al- blas, de politie-rechter, eigenlijk niets, want verdachte was in de loop der jaren al vijf keer voor dergelijke akkefietjes voor ge weest. Bij verstek werd zij, con form de eis van de officier van justitie, mr. A. W. Holsteijn, tot 2 weken gevangenis veroordeeld. Gevaarlijke grap. J. J. L. uit Hoorn heeft op> de avond van de 12de Februari in een vervelende bui getracht een paar jongens op de Ged. Turfha ven met een naald te steken. Het ging niet door, omdat de jongens op hun qui vive waren. Toen stak hij het meisje C. K. met de naald, die tot overmaat van ramp nog afbrak en later op pijnlijke wijze verwijderd moest worden. De of ficier van justitie vond dat Maan dagmiddag op de zitting van de Alkmaarse politierechter maar een gevaarlijke grap en eigenlijk zou hij er gevangenisstraf voor hebben willen vragen, ware het niet dat de knaap verder gunstig bekend stond en hooit met de politie in aanraking was geweest. Hij vroeg f 75.en een maand voorwaardelijk. Met het laatste ging de politierechter accoord, de boete werd bepaald op f 25.of 10 dagen. J. L. uit Hoorn, die niet ter zit ting verscheen, werd bij verstek voor huisvredebreuk veroordeeld tot een geldboete van f 25.of 10 dagen. Hij was n.l. op een on behoorlijke manier de schouw burgzaal van het Parkhotel bin nengedrongen. Voor het slaan van J. J„ bij die gelegenheid, moest hij ook nog eens f 25, boete betalen. N. A. G„ die op roekeloze wijze te Spanbroek op de weg had ge reden en met zijn fiets een hem tegemoetkomende wielrijder van de sokken had gereden, die nogal slecht terecht was gekomen, werd veroordeeld tot een geld boete van f 25 of 10 dagen. P. v. d. B. uit Hoorn, die in April met zijn kameraad L. bij een ruzie bij de Parkzaal een ze kere J. J. had afgeranseld, kreeg een boete van f 25 of 10 dagen. De drank was mede schuld aan deze zaak en verdachte kreeg 'n ernstige waarschuwing: de vol gende keer wordt het zitten! Verbroken verkering Een verbroken verkering was oorzaak van het feit, dat het Am sterdamse verkoopstertje A. A. in Hoorn ruzie had gekregen met het meisje A. v. d. B„ toen zij op 9 April in een café te Hoorn in ge zelschap van kennissen wat was gaan gebruiken. De dames waren begonnen met elkaar boos aan te kijken, zo boos, dat een der gasten aan het tafeltje van het meisje A. A„ die nattigheid voelde, maar naar het toilet verdween. Hij was wel op de hand van het meisje, maar, waar hij op het toi let had gezeten, kon hij niets po sitiefs verklaren. Zo was dat ook met andere getuigen a decharche, die wel waren gebleven, maar el kaar aarzelend tegenspraken. Maar de getuigen a charche spra ken andere taal en wel zo over tuigend, dat het verkoopstertje, ondanks haar ontkentenissen, werd veroordeeld tot een geld boete van f 30 of 15 dagen. point daarbij niet versmaadt. Van zijn gekleurde ball-point- tekening Boulevard gaat inderdaad enige bekoring uit. Van Clara Colnot zagen we ten slotte enkele pretentieloze doeken, waarvan de Damlandermolen sterk aan het werk van Colnot Sr. doet In stromende regen werd door de motorclub Perkam 'n puzzlerit get- houden, die meetelde voor het dis trictskampioenschap. De route ging via Schermerhom, Ursem, Rus tenburg, Oterleek, Berkmeer, H. Hugowaard, Anna Paulowna, Mid- denmeer, Medemblik, Opperdoes, Twisk Sijbekarspel Hoogwoud Op meer, Obdam, Hensbroek, Rusten burg, Schermer, Beemster. Ondanks 't slechte weer verschenen 30 deel nemers aan de start, waaronder 4 auto's. De uitslag van dc rit was: Motoren: 1. N. Beemster, Beemster; 2. J. Kluft. Edam; 3. Jalink, Pur- merend; 4, C. Beemster. Beemster. Auto's: 1. P. Broer, Andijk; Team- prijs voor M.C. Purmerend. Club kampioen van Perkam werd de heer P. A. van Etten. Jubileum H. Familie. Het 25-jarig bestaan van de H. Familie afd. Beemster, werd voor al de laatste dag op luisterrijke wijze gevierd, 's Morgens gingen vele leden ter H. Tafel, terwijl de Hoogmis met assistentie werd op gedragen uit dankbaarheid. De feestpredicatie werd gehouden door de Weleerwaarde Pater Vre- denburg van de orde der Redemp toristen. 's Middags waren de plechtige feestvespers, waaronder de adspi- rant-leden der H. Familie zowel Jongeren als gehuwden werden ge ïnstalleerd. De predicatie werd ge houden door de Zeer Eerw. Heer Pastoor P. J. de Kok oprichter en eerste directeur van de H, Familie afd. Beemster in de par. St. Jan de Doper. De Zeer Eerw. Heer gaf 'n terugblik op het parochieleven en bijzonder op de gang van de H. Fa milie in zijn eerste dagen. Huldiging. De leden, die 25 jaar lang trouw lid waren geweest van de H. Fa milie, 27 dames en 18 heren ont vingen de zilveren medaille van de H. Familie uitgereikt door de Zeer Eerw. Heer Pastoor de Kok. Door de Prefecte van de H. Fa milie afd. dames werd een kniel- kussen aan de directeur gegeven, een smirna kussen door één der da mes van de afd. zelf gemaakt. Door de afd. Mannen werd eveneens 'n cadeau aan de directeur gegeven, n.l. twee rustbanken, die in het Priesterkoor worden geplaatst even eens door één der leden zelf ge maakt. wat door de directeur in grote dank werd aanvaard. 's Avonds werd deze dag beslo ten met een bijeenkomst in 't Ver enigingsgebouw. waar door de Zeer Eerw. Pater Redemptorist een le zing werd gehouden over Rome en het H. Jaar. HEERHUGOWAARD De raad der gemeente Heer-Hugowaard kwam Vrijdagavond te acht uur ten gemeentehuize onder voorzit terschap van burgemeester B. J. F. Sutman Meyer in voltallige samen stelling bijeen. Voor kennisgeving werd aange nomen een brief van de maatschap pij tot bevordering der Bouwkunst B.N.A., waarinstelling genomen werd tegen het optreden van amb telijke diensten als architect voor particuliere bouwwerken. De verordening hondenbelasting, die 1 Dec. e.k. komt te vervallen, werd vervangen door één, meer aangepast aan de omstandigheden; zo zullen uit practische overwegin gen o.m. de hondenpenningen niet meer worden ingevoerd. Bijslag ziekenfondspremie minvermogenden. Minvermogenden verkregen een bijslag op de ziekenfondspremie, die ingaande 2 Juli j.l. opnieuw ver hoogd is. Het bestuur van de R.K. Scholen voor G.L.O. in de parochie van de H. Dionysius verkreeg medewerking voor het aanbrengen van een af scheiding door middel van beplan ting tussen de speelplaatsen en het aangrenzende perceel. De kosten hiervan werden geraamd op f 150. DE RIJP Zaterdag 2 en Zon- grote verscheidenheid van prach- dag 3 September werd de 55e tige staaltjes handenarbeid. Het Floralia- en Huisvlijttentoon- stelling gehouden in de boven zaal van mevr. de Wed. van de Vliet. Het bleek ook dit jaar weer dat de vereniging Floralia zich in een grote belangstelling mag verheugen. In de grote bo venzaal van Hotel „De Een dracht" was een collectie bloe men bijeen gebracht, die alle verwachtingen te boven ging. Ondanks het slechte weer van deze zomer bleken de uitgezette bloemen een buitengewoon goe de verzorging gehad te hebben. Niet alleen echter de leden hadden er voor gezorgd, dat deze 55ste tentoonstelling een succes werd, ook niet-leden droegen bij om met een inzending bloemen het geheel te maken tot een lust om te zien. Het was dan ook niet te verwonderen, dat het bestuur zeer tevreden was en met ge noegen deze tentoonstelling Za terdagavond 8 uur voor het pu bliek open stelde. Onder de in zendingen, die buiten mededin ging waren ingezonden, troffen we een prachtige collectie bloe men van J. W. Roele, die „veel lof" van de jury verwierf. Ook de inzending van de Z. E. Heer Pastoor Holtkamp, die eveneens bestond uit een grote verschei denheid dahlia's, verdiende een eervolle vermelding. Staaltjes van handen arbeid De afdeling Huisvlijt, die het gehele middenvak van de voor eên dergelijke tentoonstelling zo uitermate geschikte zaal in be slag nam, blonk uit door een viel hier op, dat vooral de jeugd meer en meer belangstelling toont voor het streven van de vereniging, hoewel de jongens hierin nog een bescheiden aan deel hebben. Een en ander be looft voor de toekomst veel goeds. Wat ook op deze tentoon stelling bleek, was het feit, dat de vereniging Floralia zich steeds meer en meer mag ver heugen op de medewerking van alle ingezetenen. De prijzen De toegekende prijzen, die door de juryleden werden toe gekend, kwamen in handen van de volgende personen: Afd. Floralia. Stekken: le prijs C. Koning, 2. Tr. Bruin, 3. mvr. wed. P. Bruin. 4. P. Dekker, 5. dames Groot; 6. P. Dekker, 7. O. Hamstra, 8 Jb. Berkhout, 9. K. Sas, 10. D. Klerk Kinderplanten: 1 Janny Eijk, 2 K. Honiijgh, 3. Grietje Eijk, 4. Adr. Roele, 5. M. Hummel, 6. A de Jong. Afzonderlijke planten: Geranium: J. C. Roele, Bego nia A. Schipper; Coleus Jb. Houtman; Agaratum G. Slot; Pethunia Reini Smit; O.I. Kers N. Houtman. Dahlia's (stek); 1. P. v. Stra ten; 2. P. Kweldam; 3. O. Ham stra; 4. J. J. Honingh. Bouquetten: 1. J. Oldenburg, 2 E. v. d. Streek, 3 J. Verwer; 1. G. de Jong, 2 M. Oldenburg, 3. wed. van Braam Altman. Afdeling Huisvlijt: Meisjes 5, 6, 7 jaar: 1. Truusje Berkhout, 2. Rina v. Straten; 3. Annie de Lange, 4. Greetje Vis ser. Meisjes 8, 9, 10 jaar: Janny Breg le pr. Meisjes 11, 12. 13 jaar: 1. Nan- da Mars, 2. Gre Smit, 3. Tineke Schermerhorn, 4. Gonny Hout man. Meisjes 14, 15, 16 jaar: I. Gita Schermerhorn, 2. Annie Visser, 3. Nelly Zee, de 2e tweede prijs was voor Tiny Terwolde. Jongste inzender jongens: Ma- rinus Maas. Heren boven 16 jaar: prijs met lof: Jb. Houtman. Dames boven 16 jaar: Brei werk: 1. M. Sinkeldam, 2. mevr. Bos-Onrust, 3. Mv. Bark-Valk. Haakwerk: 1. Mw. Kuiper-de Boer, 2. Mw. van Braam-Altman, 1. Mw. Hooyberg-Bruin. Dames boven 16 jaar. Borduur werk: 1. Bregje Akkerma, 2. Mw. Garms-Vels. Jongens 5, 6, 7 jaar: 1. Dick Maas, 2. Dick Roemer, 3. KI. Ho ningh. Jongens 8, 9, 10 jaar: 1. Jan Ton, 2. Dick Molenaar. Jongens 11, 12, 13 jaar: prijs Dré Hooyberg. Jongens 14, 15, 16 j.: A. Roe le en N. Verwer, beiden een le prijs. Postduivensport DE RIJP Zondag werd door een groot aantal duiven van de postduiven vereniging „De Reis duif" gevlogen vanuit Roosendaal. De duiven werden om 8.15 uur los gelaten, de eerste duif kwam aan om 10.1 uur. De uitslag van deze wedvlucht was als volgt: 1 6 26 27 J. B. Sassen; 2 10 11 20 22 35 P. Riteco; 3 15 23 A Dootjes; 4 16 J. Mul; 5 7 21 C. Boots; 8 C. Nieuweboer; 9 24 25 34 S. Knip; 12 13 18 J. Knegt; 14 29 J. Schipper; 17 30 33 J. Klinkhamer; 19 J. Ko nijn; 28 31 32 J. Spekken. Aanvankelijk was hier aan een hek afscheiding gedacht, waarvan de kosten zouden hebben bedragen f 468.zodat men thans aanmer kelijk goedkoper klaar komt. Verroer kinderen O.L. School Nrd. Het vervoer van de kinderen, die tot nu de O.L. School Noord bezoe ken en straks wegens opheffing van deze school, naar de centrale nieuw te bouwen O.L. School aan de Lin- denlaan zullen worden overgevoerd, werd opgedragen aan de heer Ren tenaar te Veenhuizen, voor een be drag ad f 3500.per jaar, gerekend over 220 schooldagen. Voor zover er in de gutobus plaats beschikbaar is, kunnen kinderen van andere scho len, waarbij o.a. gedacht werd aan de Chr. Nat. School, Stationsweg, tevens van deze vervoersgelegen- heid gebruik maken, zonder kosten. Bij dit punt kwam een voorstel van de heer De Groot in stemming, om de kinderen volgens de z.g. lange route te vervoeren, d.i. o.m. met inschakeling van de Hasselagrs- weg. Dit voorstel werd verworpen met de stemmen van de heren de Groot. Bruin, Leegwater en v. Graft voor. De regeling voor het gebruik van de brandweer dezer gemeente bij assistentie in naburige gemeenten werd ingetrokken, om technische redenen. De heer Strooper bracht bij dit punt hulde aan 't corps voor het moedig optreden tijdens de on langs plaats gehad hebbende bran den. Voorzitter sloot zich hierbij gaarne aan. Het perceel v. Veenweg 16 werd voorlopig nog niet onbewoonbaar verklaard. De ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Kerkweg 1 werd verlengd tot 1 Januari 1951. 'n Duur mannetje. Het wegwerken van de nog steeds bestaande achterstand in het bij werken van de registratuur, wat met de huidige bezetting van de Secretaris niet mogelijk geacht wordt, zal ongeveer 15 weken ver gen. De kosten van tijdelijke te werkstelling van een bevoegde kracht zullen ong. f 135.— per week bedragen. Besloten werd hiertoe over te gaan. Rondvraag. De heer Veldman achtte loslopen de honden een groot gevaar op de openbare weg. Ter plaatse hebben reeds 8 ongevallen plaats gevonden door dit euvel. Aanvrager verzocht in de politieverordening op te ne men een verbod om honden op de openbare weg zonder geleide los te laten lopen. Dit punt werd aan B. en W. in handen gesteld en zal in een volgende vergadering worden behandeld. De ambtelijke molen. De heer Groenveld verzocht een verklaring voor het feit, dat met de bouw van de O.L. School eerst thans is kunnen worden begonnen. Voorzitter had er maar één ant woord op, dat ook voldoende was: de goedkeuring van overheidswege had zo lang op zich laten wachten. Ook verzocht de heer Groenveld om bestrating van het laatste ge deelte van de Sportlaan. Hierop moest voorzitter antwoorden dat dit karwei veel zal kosten, reden waar om besloten werd "oorlopig een en ander aan te zien. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. OPKLARINGEN Wisselende bewolking met flinke opklaringen, maar in het uiterste Noorden van het land, voorname lijk vannacht, plaatselijk enkele buien. Des nachts koeler, morgen overdag ongeveer dezelfde tem peratuur als vandaag. Meest ma tige wind tussen west en zuidwest. Ex-administrateur N.H.V.B. tot acht maanden veroordeeld Tegen de voormalige administra teur van de N.H.V.B. te Alkmaar, L. H. P. uit Noord-Scharwoude, die zich in het tijdvak Mei 1946Januari 1947 ten nadele van deze voetbal bond heeft schuldig gemaakt aan verduistering van f 6000.— en die zich door een vlucht naar Noord- Afrika een tijdlang aan zijn gerechte strag heeft weten te onttrekken, is, bij de behandeling van zijn zaak door de Alkmaarse Arrondisse mentsrechtbank op 22 Aug. j.l., 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf geëist. Hedenmorgen deed de Recht bank uitspraak in deze zaak. P. werd veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van de tijd, die hij in voorarrest heeft door gebracht vanaf 10 Januari 1950. VERKEERSONGEVAL Bil ABBEKERK ABBEKERK Maandagmid dag om plm. twee uur is op de kruising Rijksweg nr 7 en de Bennemecr, gemeente Ahhekerk, een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de heer A. Rave, afkom stig uit Rotterdam en van be roep machinist, het leven heeft gekost. Het slachtoffer, die een licht motorrijwiel bereed, kwam op de Rijksweg rijdende uit de rich ting Benningbroek, toen uit Ab- bekerk een trailer van de hout handel Eecen uit Oudkarspel na derde. Het is niet bekend of de mo torrijder rechtuit, dan wel de richting Twisk wilde inslaan, maar een botsing met de zijkant van de trailer was onvermijde lijk met het bovengenoemde noodlottige gevolg. Het slachtoffer, dat een nabij gelegen boerderij werd binnen gedragen, moet op slag zijn ge dood. Omtrent de -schuldvraag kan niets met zekerheid worden gezegd. De voertuigen werden in beslag genomen voor een nauwkeurig onderzoek, dat lan ge tijd in beslag nam. AANBESTEDING VERSTRATING DE RIJP. Maandagmiddag werd in het Gemeentehuis te De Rijp, openbaar aanbesteed het gedeelte lijk verstraten en vernieuwing van straten aan de Tuinbuurt te De Rijp. Een viertal aannemers hadden voor dit werk ingeschreven. De fa. Bunschoten te Noordwijk had inge schreven voor f 7522.de Fa. Lam- pert te Haarlem voor f 6120.D. Ent te De Rijp f 6000.en C. Nieu- wenhuis te Heiloo voor f 5998. De begroting voor dit werk was f 7Ó00.Het werk is gegund aan de laagste inschrijver, de heer C. Nieuwenhuis te Heiloo. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER De Meervoudige Kamer van de Alkmaarse Arrondissementsrecht bank deed hedenmorgen uitspraak in de volgende zaken; C. W. P., Alkmaar, diefstal, eis 1 jaar en 3 mnd., uitspr. conform, de eis doch met aftrek van voor- srr6st P. J. de L., Alkmaar, diefstal, eis 4 jaar, uitspraak: 2 jaar door te brengen in jeugdgevangenis. P. H„ zendenmisdrijf, uitspraak: 3 maanden voorw. met proeftijd van 3 jaar. P. M. W., Alkmaar, diefstal, eis; 2 jaar en 6 maanden, uitspraak; 1 jaar en 6 maanden met aftrek. P. C„ Heiloo, diefstal, eis 3 jaar met aftrek, uitspraak: 2 jaar "net Qftrcïk J. H„ Midden-Beemster, diefstal, eis: 2 maanden, uitspraak: conform de eis doch met aftrek. J. S., Alkmaar, verduistering, eis 9 maanden met ter beschikbaar stelling, uitspraak: conform de eis. Bavo-nieuws URSEM Zondag werden de jaarlijkse serie wedstrijden ge houden waarbij goed weer en veel publiek met mooie sportie ve wedstrijden men het geheel uitstekend geslaagd mag noe- men. De eerste wedstrijd was Bavo tegen Grashoppers waarbij de onze tot enkele minuten voor 't einde de stand dubbel blank wisten te houden maar toch wist Grashoppers nog 2 maal te sco ren in de laatste minuten waar door Bavo in de verliezersronde kwam en Grash in de finale. Hierna betreden Randers en Blokkers het strijdperk welke na 'n enerverende strijd eindig de in 'n 21 overwinning voor onze Sportvrienden uit Blokker. De verliezersronde welke hierna werd gespeeld was wel de spannendste partij van de hele middag. Diegene die dach ten dat dit 'n spelletje van kat en muis zou worden kwam wel heel bedrogen uit. Onze jongens speelden dat 't 'n lust was en hoe Randers ook probeerde om de overwinning te behalen, het was en bleef 11. Ook na de verlenging kwam in deze stand geen verandering waarna penal ty's de beslissing moesten bren gen. Dit was wel de sensatie van de middag vooral voor het pu bliek dat zich in grote drommen om het doel schaarde. Randers slaagde er niet in een punt te scoren terwijl Bavo 2 maal keeper Vetbaak het nakij ken gaf. Randers toonde zich 'n sportieve verliezer welke hier 'n zeer goede indruk heeft achter gelaten. De finale tussen Blok kers en Grashoppers was 't in drukwekkend slot van deze middag waarin, tegen ieders ver wachting in Blokkers met haar enthousiaste spel er zowaar in slaagde deze wedstrijd te win nen met 21. De leidng van de wedstrijden was bij de heren v. Lejjen en v. Dijk prima ver zorgd. Vrijdagavond half 8 worden alle senioren elftallencommissie en bestuur en trainer verwacht bij Oudejans voor 'n laatste mentaltraining voor de competi tie. Komt allen en houd 't Bavo nieuws van Zaterdag op deze plaats goed in de gaten. (Van on Was het laa dat de bekend Briels deze zoi duizenden uit 1 Apeldoorn trok, de verbeelding sprak, nu, bij de drooglegging meer, zal hij dat meer direci heid van het lev vandaag beantv zullen 't geen 1 aandacht vragei de Meer zelf, d liun werk en hl tot ons komen van bezinning leven zullen kor Over dit spel, seizoen, dat eei rakter heeft en zo bijzonder he in de Wierii Briels het bel ar in Nederland, to hebben wij met kort gesprek m Tb In zijn gezelli Amsterdam hee met een negen spelen en tiental in alle delen va^ zich heeft doen i en ander vertelt dit spel. Het wordt een de heer Briels, Wierigermeer v door de mensen, hun stempel h* zién er dit kost holland precies mensen in hun v dat optreden we door een tekst, als een verklari Deze tekst is g( thony van Kam sproken door B< Ned. Radio Uni die van Edwaro men als een one optreden van de de Wieringermei techniek is van van de Ned, 1 de geluidsinstalk door de Fa, Ge De heer Briels e: die nu al een vfl dit gebied achte waren naar zij over deze gelui dan tevreden. Over het spel rel Briels werd eigen ideeën, en mene en artisti uitgevoerd op Z ber as. in Stook Direct bij het spel, dat zich af; heid van het Nc schap, heeft hing gehouden van de eindelozi Meer. Het zal zii binnenplaats, oi aantal paviljoens Fa. Doesburg uil zeer decoratieve getrokken die e< ting1 vormt van 1 Hierin zijn vier onderscheiden, w. ging is uitgebeeli dragen van de v van de droogleg! que van Kuffele Graaf, die voor is gevallen. Het i proloog, gebaseej waarin wordt g< schiedenis van d waarin dit Land deel van de Zui mens van die tij, in de visserij vor voren. Dan zien waarop Lely hét legging neemt, e< ment, want de vi scheid nemen vaj werkloosheid, die ge duur was, wai Wieringermeer 1 krachten te besi komt dan in de zijn recht, een vi waarin de visseri te schakelen tot boer. Een ander tafe: legging door de beeldt de tijd uit, gewonnen land it beginners wordt Een der hoogte is dan het ontr waarop de ramp onderwaterzetting door de vijand, De vlaggen, waa omzoomd is, woi streken en de vroi omfloersen de rtjl is binnengehaald. De bevrjjding 1 voor de volgende waarin de tweed. AUTOMATISC BEVEILIGING SYSTEEM VC DEN BOSCH In de nacht Zondag op Maa heeft het spoor emplacement 's-HertogenboS' primeur gehad het in dienst st van een volkt automatisch be bekend onder c gebruikt. Met het een belangt signalen, die aa met twee UchU het gehele emi

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2