De jaarlijkse lappenmarkt weer op komst Huldiging voor 25-jarig dienstbetoon Expediteur gedood Raadsvergadering in record-tempo Openbare Werken vraagt f 136.000 ten eigen bate JEUGD en BLOEMEN Kunt U fietsen, fiets dan mee r" N.V. ALlKMAARSCHE OVERDEKTE Zondags geopend van 9-12 voorm. VJ Sportterrein geopend Hoe was het seizoen? Vóór 'f- eind von deze week „Oostenrijk" weer van de baan PAGINA 2 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1950 Onder voorzitterschap van burgemeester H. Wijtema heeft de Alkmaarse gemeenteraad gistermiddag, in vergadering bijeen, beraadslaagd en besloten over een agenda van 18 punten. Oe burgemeester sprak een woord van gelukwens tot de heer Klaasse Bos, die zich in de bruidsdagen bevindt van zijn zilveren huwe- lijksfeest. Bericht van verhindering was binnengekomen van de heren Sietsma (Arb.) en van Dijk (K.V.P.), Ingekomen stukken Behalve de goedkeuring van diverse raadsbesluiten van de zijde van Gedeputeerde Staten, was er onder de ingekomen stukken een verzoek van de R. K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen", om een grond- voorschot van f58077.en een bouwvoorschot van f341135. voor de bouw van 43 woningen aan Spieghelstraat en Coorn- hertkade en bovendien om een bedrag van f17100.ten be hoeve van het aanbrengen van gasverwarming in 18 dezer wo ningen. Dit verzoek werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad, evenals enige adressen van schoolbesturen met vjrzoek om medewerking bij het aanschaffen van schoolmeube- len, leermiddelen en rijwielstal lingen. Om advies werd het verzoek van de bewoners van de Ramen, om voorzieningen te willen tref fen met betrekking tot de afwa tering dezer buurt, en daarmee niet te wachten tot het aan brengen van nieuwe rioleringen, in handen van B. en W. gesteld Er waren verzoeken om subsi die van het bureau voor medi sche sportkeuring, de ver. R.K Gezinszorg en Gezinshulp, de afd. Alkmaar van de R.K. Kin deruitzending, de Postharmonie Alkmaar, het Alkmaars Drank- weer Comité, de R.K. Harmonie St. Caecilia en de Volksuniver siteit voor Alkmaar en omstre ken. Deze aanvragen zullen allen behandeld worden bij de gemeentebegroting voor het jaar 1951. Voorts waren er subsidie aanvragen van de ver. Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen der school voor B.L.O. te Alk maar en van de Alkm. Ver. tot bestrijding der tuberculose. Aan de heer P. Rijswijk te Hoorn werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als vak onderwijzer in lichamelijke op voeding aan de U. L. school. Een verzoek van het Huma nistisch Verbond en van „Hu- manitas". om in de winter een recreatielokaal voor oude lieden ter beschikking te stellen, werd om advies in handen gesteld van B. en W. Ged. Staten hebben hun goed keuring gehecht aan de uitgaaf van f130.000,tot demping van een gedeelte van het afgesneden kanaalvak, zodat de uitbreiding van de veiling voortgang kan vinden. Eveneens was er de goedkeu ring van een uitgave van f216450,voor het stichten van een autobusstation. Onderwi,is Aan het Murmellius Gymna sium werd benoemd tot tijdelijk leraar Engels, de heer B. H. Poppinga te Amsterdam, tot tij delijk leraar in de oude talen de heer P. W. Roorda, in de aard rijkskunde de heer Chr. van Dam en in de wiskunde de heer Dr. W. T. van Est, tot tijdelijk leraar in het Nederlands, de heer Drs C. Schmidt te Utrecht Aan de handelsschool werden wederom benoemd als tijdelijke leraren, de heren C. Kostelijk voor Nederlands, P. J. Smit voor staatsinrichting en H. K. M. de Wild voor Spaans. Als tij delijke leraren in de handelswe tenschappen aan de handels avondschool werden de heren M. v. d. Ploeg en C. Weststeijn benoemd, evenals vorig jaar. De raad deelde de mening van B. en W. die het nodig vonden medewerking te verlenen hij het aanbrengen van een verduiste ring in het gymnastieklokaal van de St. Josephschool aan de Laat, ten behoeve van het film- onderricht. Een hiertoe strekkend voor- stol werd dan ook aanvaard. Bij de Juliaschool aan de Emma- straat. blijken nog 20 plaatsen voor rijwielen nodig. B. en W. stelden daarom voor. de vergro ting van de rijwielstalling al daar met gemeentegelden te steunen, met welk voorstel de raad zich kon verenigen. Voor verandering en uitbrei ding van de electrische licht installatie in zes lokalen van de St. Adelbertusschool aan de Nieuwlandersingel. zullen even eens gemeentegelden worden be schikbaar gesteld. Er komt een lappenmarkt De lappenmarkt, die het vo rige jaar op de dag van de land bouwtentoonstelling reeds bij wijze van proef is gehouden er. die toen uitstekend slaagde, werd gisteren bij raadsbesluit gemaakt tot een officiële Alk maarse markt, die telkenjare, op de dag der landbouwtentoon stelling. op de Laat zal worden gehouden. De Alkmaarse winkeliers, die vorig jaar hebben bijgedragen tot het welslagen van deze markt, zullen ook nu een plaats kunnen krijgen. De heer Kir- pensteijn (arb.) wilde deze re strictie niet handhaven. Hij zou zoveel standplaatsen voor Alk- maardcrs willen reserveren, als er vorig jaar hebben meegedaan. De heer Couwenhoven echter, zijn fractiegenoot, verschilde met hem van mening. Beperking van de nzarkt was de opzet en de Laatwinkeliers hebben van weinig belangstelling blijk gege ven. Hij zou de restrictie willen handhaven. De heer Berkhouwer (V.V.D.) meende, dat er wel degelijk be langstelling voor de markt be staat van de zijde der Laatwin keliers. Voorts bracht de heer Berkhouwer nog een en ander ten berde over wol, die twee- recht, twee-averecht zou zijn De heer Eriks (arb.) wilde aan dringen op uitbreiding van de •kt, doch de burgemeester meende, dat uitbreiding op het ogenblik nog niet wenselijk is. De uitvoering van hèt besluit dient men over te laten aan B. en W., die het juiste midden zullen koersen in deze aangele genheid. Warmenhuizen bij Alk maarse Vleeskeurings dienst Het verzoek van de gemeente Warmenhuizen om, evenals Schoorl en Koedijk, te worden aangesloten bij de vleeskeu ringsdienst van Alkmaar tegen betaling van 40 <4 cent per in woner per jaar, vond een gun stig oor bij de gemeenteraad, die tot een dergelijke regeling be sloot Voorzieningen Industrie terrein „Noord" B. en W. deelden mede dat het P.W.N. de kosten voor het in eens leggen van alle nodige hoofdleidingen voor de water voorziening van het thans ge reedgekomen gedeelte van het industrieterrein „Noord" heeft geraamd op f9500.Ter dek king van kosten van onderhoud en vernieuwing van de leidin gen, zou de gemeente jaarlijks hebben bij te drajek.n 6 percent van dat bedrag, minus 2/3 van de jaarlijkse opbrengst aan wa- tergelden der aangesloten per celen, na aftrek van f3.voor de kosUn van onderhoud en vernieuwing van elke op de hoofdleidingen aan te sluiten dienstleiding. Als de jaarlijkse opbrengst aan watergelden, voor industrieel en huishoudelijk ge bruik 9/100 x f9500.— of f855.— zou bedragen, zou de gemeente practisch geen bijdrage te leve ren hebben. De kosten van de electriciteitsvoorziening van het terrein zullen f62300.— bedra gen. die voor de gasvoorziening f15400.Van deze laatste be dragen zal uiteraard een be langrijk deel zo niet alles rendabel zijn. B. en W. verzochten om mach tiging, op bovenstaande voet een overeenkomst betreffende wa terlevering met het P.W.N. aan te gaan. Deze machtiging werd door de raad verleend. Koop en huur van gemeentegrond Een perceel grond aan de Hel- derseweg, groot 6560 M2, werd aan de Coöp. Ned. Wolafzetvereniging G.A. te Bergen verkocht voor f 16.400.—. Een ander perceel, deel uitmakend van het industrieterrein Noord, en gelegen aan het Kwakelpad, werd in huur afgestaan aan de Fa. Maas dam en Dekker, alhier, die het zal gebruiken voor opslag van oude metalen, zó, dat deze oude metalen aan het oog onttrokken zullen zijn. De huurprijs bedraagt f 675.per jaar. Het perceel is 1350 M2 groot. Wijziging Uitbreidingsplan West. Er werd een wijziging aangebracht in het uitbreidingsplan „West", die een partiële herziening van dit plan beoogt, waardoor het bouwblok, be grensd door Ruysdaelkade, v. d. Helststraat, Jan Steenstraat en Fer dinand Bolstraat, te bestemmen is voor bebouwing voor bijzondere doeleinden, teneinde er te kunnen oprichten een schoolgebouw voor lager onderwijs en een voor voorbe reidend lager onderwijs. Verbouwing en uitbreiding Bureau Openbare Werken. Het voorstel tot verbouwing en uitbreiding van het Bureau voor Openbare Werken, volgens het thans ingediende plan, waarvoor de Raad haar crediet van f 130.000.moet verhogen met f 6000.werd door de Raad aanvaard. Bijzonderheden omtrent deze vernieuwing hebben wij dezer dagen uitvoerig gepubli ceerd. Er worden testkamers gebouwd. Bij het voormalige distributiekan toor op de Oudegracht, dat in ge bruik genomen wordt door de Stich ting voor de Geestelijke Volksge zondheid in Noordholland, dienen 5 testkamers met wachtruimte te worden gebouwd. De kosten daar van zijn geraamd op f 9700.De raad besloot tot het doen van deze uitgave voor het bouwen der test kamers. De stichting zal een huur prijs betalen, verhoogd met een vijftigjarige annuïteit van het ge noemde bedrag, berekend naar 3 1/4 percent per jaar, vormende een be drag van f 395.08. Geldlening voor woningbouw. Met de Algemene Friese Levens verzekering Mij. te Leeuwarden werd een overeenkomst van geld lening aangegaan ten bedrage van f 650.000.door de gemeente op te nemen op 26 Sept. a.s, tegen de koers van 100 percent en tegen een rente van 3 1/4 percent. Deze lening dient voor de financiering van een grondvoorschot en een bouwvoor schot aan de Ver. voor Volkshuis vesting „Alkmaar", ten behoeve van de bouw van 56 woningen. Wijziging salarlsregeling gemeentepersoneel. De Minister van Binnenlandse Zaken wénst enige wijzigingen in de op 1 Sept. 1949 door de Raad vastgestelde nieuwe algemene sala risverordening voor de gemeente ambtenaren. B. en W. stelden de Raad daarom voor, de salarisveror dening op enige punten te wijzigen. Het voorstel van B, en W. werd door de Raad aanvaard. Bovendien werd een salarisregeling van het ziekenhuispersoneel vastgesteld. De gemeentelijke kindertoelage-regeling werd aangepast aan de rijksregeling in dezen. De heer Torenvlied (CPN) drong er in dit verband op aan, soepelheid te betrachten bij het zoeken en vin den naar andere classificatie en nieuwe titulatuur voor het lagere personeel, wanneer daarvan de sa larissen aan de orde zijn, opdat dat van verbeteringen kan profiteren. Kledingreglemcnt gemeentepersoneel. De raad hechtte haar goedkeuring aan een ontwerpbesluit voor een nieuw kledingreglement voor ge meenteambtenaren en -werklieden, dat hierop neerkomt, dat het regle ment, dat door de gemeenteraad op "s ONZE AGENDA BIOSCOPEN: Harmonie: Walzer der Llebe, alle leef tijden; Victoria theater: De Groene hel, 18 jaar; Cinema American: Ach terdocht, 18 jaar. Dg voorstellingen beginnen om 8 uur precies. TENTOONSTELLING: Jeugd en Bloemen, Aula Gymnasium, 610 uur. NACHTDIENST APOTH.: Apoth. Hartong van Ark, Langestraat 1. NACHTDIENST TAXI'S: Koopman, Lindegracht 43, tel. 3916. BERGEN: In de KCB-zaal laatste zomertentoonstel- üng van schilderijen en edelsmeedwerk. Geopend van 10—12.30, 14,30—17.30 en van 19-3022 uur. BERGEN: Ruïnekerk 8 uur: concert klassieke muziek. 21 October 1949 is vastgesteld, wat betreft de draagtijden en de kor tingsbedragen wordt aangepast aan het Rijkskledingbesluit, zoals dat thans luidt, en t.z.t kan worden geconformeerd aan de te treffen nieuwe regeling voor het rijksper soneel. Dit alles op wens van de Minister van Binnenlandse Zaken, Bij de gemeentelijke regeling be taalde het personeel 25 percent van de kostprijs der verstrekte werk kleding. Thans zal een vast bedrag in rekening worden gebracht. Dit laatste lijkt B. en W. minder juist dan het bepaalde volgens de ge meentelijke regeling, doch om de verstrekking van werkkleding voor 1950 niet in gevaar te brengen, stap te de Raad, op voorstel van B. en W„ over haar bezwaren in deze aangelegenheid heen. De heer Kirpensteijn merkte op, dat hjj de verpleegsters als gegadig den voor werkkleding mist in het reglement en de heer Torenvlied drong aan on spoedige verwezen lijking van de verordening, terwijl de heer Holsmuller (VVD) de fi nanciële zijde van de zaak onder de loupe nam. De laatste wilde de bepaling in de verordening zien op genomen, dat deze zou worden ge conformeerd aan de nieuw te tref fen rijksregeling. Wethouder Coerts verklaarde, dat het de bedoeling is dat het regle ment zo spoedig mogelijk wordt uitgevoerd, zonder dat er nog moet gewacht worden op departementale goedkeuring. In de rijksregeling worden verpleegsters niet genoemd en aan de rijksregeling zijn we ge bonden. De regeling, zoals die thans is, is wat voordeliger voor de ge meente dan de vroegere regeling. De wethouder vond het niet nodig, dat de Raad zich thans al bond aan de nieuw te treffen rijksregeling. Ook de heren Kirpensteijn, Wol- dendorp (KVP), Hoytink (A.R.) en Vleugel (KVP) wensten zich niet te binden, maar de heer Holsmuller bleef op zijn standpunt staan en deed het voorstel, in de verordening vast te leggen, dat men zich zou binden aan de t.z.t. te treffen nieuwe rijksregeling. Dit amendement werd in stemming gebracht en verwor pen met alleen de drie stemmen der WD-fractieleden voor. Hierna bleef de voorzitter niets anders over dan deze raadsvergade ring. die in recordtempo was afge werkt, te sluiten. Het was half vier, toen de raads leden, die om 2 uur in vergadering bijeengekomen waren, na gedane zaken,' weer op straat stonden. ALKMAAR In de feestelijk met gladiolen versierde zaak van de fa. H. van der Schilden aa.n de Koorstraat, werd gisterenmorgen in intieme kring van cliënten en medewerkers in het bedrijf het 25- jarig dienstjubileum van de heer J. Dik gevierd. Per auto werd de ju bilaris door de broer van de fir mant, de heer Am. van der Schil den, met zijn echtgenote en kinde en afgehaald en naar de salon ge leid, waar de heer H. van der Schil den hem welkom heette. In hartelijke bewoordingen tot zijn naaste medewerker, die het lief en leed van de zaak gedeeld had, bracht de heer van der Schilden de afgelopen jaren in herinnering en noemde dit jubileum, dat slechts zelden voorkomt (de heer Dik is de vijfde in Nederland, die zo n lange tijd in een zaak werkzaam is), een bijzondere dag. Zowel voor de vader van de tegenwoordige firmant als voor de heer H. van der Schilden zelf, was de jubilaris een steun ge weest terwijl ook de prettige sa menwerking en de vriendschappe lijke verhoudingen er aanleiding toe waren geweest, dat men de' neer Dik als een vriend en medewerker van de zaak was gaan beschouwen. De heer van der Schilden bood als blijk van waardering zijn medewer ker een cadeau aan terwijl er voor de echtgenote van de jubilaris bloemen waren. Namens een comité, uit de cliënten samengesteld, sprak de heer Peereboom, die, zoals trou wens velen van de aanwezigen, de jubilaris reeds 25 jaar had meege maakt. Hij huldigde de jubilaris als iemand, die het moeilijke kappers vak uitstekend verstond, groot, ta lent had getoond om met mensen om te gaan en met tact steeds de goede sfeer wist te handhaven zon der daarbij de vrolijke noot te ver geten. Ook in damessalon bleek de heer Dik steeds op zijn plaats. Als bewijs van waardering bood de heer Peereboom de jubilaris een enve loppe met inhoud aan en een fraaie bloemenmand. De heer Feringa, sprekende namens de afd. Alkmaar van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen, noemde juist het karakter in de AULA v. h. GYMNASIUM op 8, 9 en 10 September Geopend: Vrijdag 6—10, Zaterdag 1010, Zondag 210 uur. (Adv.) dat zich kenmerkte door trouw en verbondenheid aan een en dezelfde zaak, iets bijzonders en toonde ook groot respect voor het vele werk, in moeilijke omstandigheden vaak. verricht. Namens de maatschappij bood de spreker, die vergezeld was door Dr. Mol, de jubilaris een oor konde aan. Tot slot sprak de jubilaris zelf enige woorden van dank voor de gebrachte hulde en uitte hij de verzekering, ook in de toekomst de zaak met toewijding te zullen dienen. Na afloop van de officiële huldi ging bleef men nog enige tijd bijeen. i ALKMAAR. Zondag a.s. star ten wij 's morgens om 11 uur met de fietsers, om 13 uur met de hulp motors voor de tocht van 80 km. en om 14 uur voor de fietsers en 15 uur voor de hulpmotors voor de tocht van 35 km. aan het gebouw Laat 194. Inschrijvingen worden ook aan de start aangenomen, komt dus, al heeft U zich tot nu toe nog niet opgegeven. Er zullen prijzen zijn voor de aankomers met het minst aantal strafpunten. Finish is ongeveer 5 uur in Alk maar. Iedereen kan meedoen, da mes zowel als heren! Wij rekenen op U allen! Zangclub St. Laurentius ALKMAAR Leden van de Zangclub J. G. St. Laurentius, vanavond allemaal oresent om 7.30 uur in het clubgebouw. Denk om de contributie. KUSTVAARDER VOOR DE WAL ALKMAAR Donderdag morgen koos de Gron. kust vaarder „Liberty" ligplaats aan de Kanaalkade. Het Groningse schip was af komstig uit Finland, waar hei een lading gezaagd hout voor de fa. Eecen alhier aan boord had genomen. Onderscheiden ALKMAAR Bij K.B. is toe gekend de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver aan Mej. A. von Vlade- racken te Alkmaar, voorheen zie kenverpleegster bii de afdeling Alkmaar van de Vereniging „Het Witte Kruis". Ernstige val ALKMAAR Een 52-jarige man, B. genaamd, liep gisteren morgen om half negen over de Paternosterstraat waar hij uit gleed over natte bladeren. De man kwam zo ernstig te vallen dat hii niet meer in staat was te lopen. Hij is bij omwonenden binnengebracht en later, op ad vies van de waarnemer van Dr. van Gilse, per ziekenauto naar het St. Elisabethziekenhuis ver voerd. Aanrijding ALKMAAR Gistermiddag om kwart voor twee wilde de bestuurder van een auto op de Kanaalkade ter hoogte van het pakhuis van de firma de Wild, zijn wagen keren. Toen hij naar links reed, kwam een achterop- rijdende motorrijder in botsing met de linkerzijde van de auto. De motorrijder kwam te vallen maar liep geen persoonlijk letsel op. De motor werd ernstig be schadigd en de auto minder erg Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Wil- helmina M„ dochter van J. Th J. M. Groefsema en E. M. Beem- ster; Klasina J. dochter van K. Kossen en J. C. den Ouden; Sijtje J. P. doehter van L. Wet- stei.im en S. J. van Veen. Gehuwd: Piet de Vet en Ag- nete Knudsen; Johannes M. Dekker en Gertruda J. Reijmer. Ondertrouwd: Jannes van Wijk 24 jr. en Elisabeth Blaauw 24 jr.; Jacobus Brijde 28 jr. en Niesje Koops 29 jr.; Petrus J. Overtoom 25 jr. en Geertruidi A. Bilars 24 jr.; Martinus J. Zwijnenberg 28 jr. en Johanna A. de Vries 27 jr.; Johannes Nel len 28 jr. en Johanna Put 25 jr.; Dirk J. A. Put 29 jr. en Johanna C. Cools 23 jaar; Koert Wilde- boer 37 jr. en Anna Michielen 26 jr.; Klaas de Groot 72 jr. en Alida A. E. Koger 47 jr.: Wicher Mol 25 jr. en Trijntje Tegel 21 jr.; Antonius van Steijnen 43 jr. en Elisabeth P. Bakker 35 jr.; Adriaan van Dijk 26 jr. en Mar- gartha E. de Jong 28 jr.; Hen drik F. Visee 25 jr. en Margare- tha Peetoom 29 jr.; Antonius P. Sneek 25 jr. en Henriëtte M. W. vati den Bergh 18 jr. Onderscheiden WINKEL Bij K.B. is be noemd tot Officier in de orde van Oranje-Nassau G. J. van Leersum te Winkel, voorzitter van de Noord-Hollandse vereniging „Het Witte Kruis". Onderscheiden BEEMSTER Bij K.B. is toe gekend de ere-medaille verbon den aan de orde van Oranje Nas sau in zilver aan Mej. Chr. E. Kooy, te Beemster,. apothekers assistente in dienst van de N.V. Apotheek B. H. Jurgens te Pur- merend. Volksbank K.A.B. BERGEN. De heer D. Kerk hoven van de „Volksbank" houdt iedere Zaterdagavond zitting Van 78 uur, alsook Op de eerste en derde Zondag van de maand, van 9 tot 9.30 uur, in het Gebouw „St. Jan". Ook nlet-KAB-leden kunnen bij de Volksbank sparen. CONCERT RUÏNEKERK BERGEN Vanavond om 8 uur wordt er in de Ruïnekerx door Elisabeth Wyand en Hen- nie Schouten een concert gege ven waarop werken worden uit gevoerd van Joh. Seb. Bach, A. Diepenbrock, César Franck en Andriessen. DE K.V.B. OP REIS HEILOO Dinsdagochtend om 8 uur verzamelde zich een vijftigtal dames van de Katho lieke Vrouwenbeweging om de jaarlijkse reis te aanvaarden. Hoewel het weer zich niet gun stig aan liet zien, was de stem ming toch opperbest. De bus van de heer Bak uit Egmond, voorzien van radio, bracht de dames in Amsterdam, waar een kop koffie werd gebruikt. Van Amsterdam ging de reis naar Apeldoorn. In Apeldoorn werd de uitspanning „De Julianato- ren" bezocht, waar het twaalf uurtje werd gebruikt en de da mes naar hartelust van de ver schillende attracties gebruik maakten. De lachspiegels vooral hadden veel aftrek. Om half vier werd de terug tocht aanvaard. De thee werd gedronken te Soest, terwijl het diner in Amsterdam werd ge bruikt. Als sluitstuk van de toch al zeer gevarieerde dag vermeldde het programma een Dezoek aan het theater Carré, waar buiten gewoon werd genoten van de revue „Amsterdam Ahoy" Een woord van dank komt vooral toe aan de voorzitster, Mevr. Stoelinga, die het leeuwendeel in de organisatie voor haar re kening ha.d genomen. Canadaplein - Tel. 3500 Ingaande ZONDAG 10 SEPT. a.s. iAÜV.J EGMOND-BINNEN. Het nieu we sportterrein van „St. Adelbert" is dezer dagen onder grote belang stelling geopend. Daartoe werd een bijeenkomst gehouden in café Swart waarbij de voorzitter van „St. Adel bert'' zijn gasten verwelkomde en de moeilijkheden schetste, die moes ten overwonnen worden om tot de opening van het nieuwe sportter rein te kunnen komen. Dank zij de medewerking van het P.W.N. kon een goed terrein in gebruik worden genomen, terwijl -verschillende par ticulieren door hun medewerking en door het beschikbaar stellen van materiaal het bespelen van dit ter rein mogelijk maakten. Ook een kleedkamer is er uitein delijk gekomen, dank zij de finan ciële medewerking van enkele dorpsgenoten. De fa. Apeldoorn was bereid de kleedkamer te zet ten tegen zeer billijke voorwaarden waarvoor het bestuur zeer erkente lijk bleek. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de officiële instanties wellicht bereid zouden zijn, de an dere wensen van de vereniging te vervullen. Met een dankwoord, waarin alle medewerkers en de fanfare „Eens gezindheid" en „The Rhythm Boys'' werden betrokken sloot de voorzit ter zijn toespraak. Mr. J. J. Spit,de voorzitter van „Egmondia", de voorzitter van de Zeevogels en andere sportvereni gingen feliciteerden daarna het be stuur met het behaalde succes en deden hun goede wensen vergezeld gaan met de aanbieding van bloem stukken. Tot slot spraken de bürge- gemeester en de Zeereerw. Pastoor woorden van waardering voor het geen bereikt was. Daarna begaf men zich, voorafgegaan door de fanfare „Eensgezindheid" naar het terrein, dat werd bezichtigd waarna het geheel werd ingezegend. Een spannende en sportieve wedstrijd tegen „Egmondia", die door de laatste vereniging met 20 werd gewonnen, volgde hierop. De dag werd besloten met een officiële kransuitreiking en een dansavond, waaraan mede werd ge werkt door „The Rhythm Boys". SCHOORL. Alle gegevens zijn wat betreft het afgelopen zomer seizoen, nog niet bekend. Hoorden wij uit omliggende ge meenten sombere geluiden, het staat wel vast, dat Schoorl een „topjaar" heeft meegemaakt. Het weer van deze zomer was wel bui tengewoon slecht en de strand- exploitanten zullen betere zomers hebben gekend. Maar de zakenmen sen in de gemeente konden zich in de handen wrijven. Het aantal vreemdelingen dat onze gemeente bezocht voor langer dan één dag, was hoger dan ooit tevoren. Alle beschikbare ruimte was bezet. Het aantal overnachtin gen op kampeerterreinen en in kampeerschuren was begroot op 80.000, doch in werkelijkheid is dit meer dan 150.000 geworden. Wan neer men daar dan bijtelt het aantal gasten in de hotels, pensions en verhuurwoningen, zal men tot een veelvoud van dit getal komen. Het aantal dagjesmensen, reizende in auto's, touringcars e.d. was ondanks het slechte weer enorm. O. V.A,-Wandeltochten CASTRICUM Op Zaterdag 16 en Zondag 17 September a.s. zal de wandelsportvereniging O. V. A. (Ontspanning voor allen) een wandeltocht organiseren. Di verse aanmeldingen uit enkele provinciën kwamen reeds binnen. Deze wandeltochten zijn geor ganiseerd over afstanden van 15 en 30 k.m. V.Z.V. 't Veld De voetbalschoenen zijn nog niet koud van de serie- en beker wedstrijden of de competitie staat al weer voor de deur. Wat zal deze brengen? Zou een van onze elftallen kampioen worden? Laat ons hopen. Het beste beentje maar voor jongens en de rest wachten we rustig af. Het eerste elftal gaat in Warmenhuizen een zware strijd tegemoet tegen Vlos. Wat de uitslag zal zijn is niet te voorspellen. Het zijn twee clubs die tegen elkaar opwegen en allebei hun best doen om te win nen. Het tweede krijgt Zouaven II op bezoek. Ook een tegenstan der die er zijn mag. ,Dus flink aangepakt dan zit er toch wel winst in jongens. Het derde en vierde komen volgende week aan bod. De adsp. a krijgen Geel zwart a en de Bé'tjes Con Zelo als tegenstander. Jullie spelen natuurlijk net als tegen N. Nie- dorp, dan wordt er beslist gewon nen. De opstelling zal waarschijn lijk wel zo blijven. Verder zorgen alle elftallen voor een sportieve strijd. Bij voorbaat veel succes toegewenst. LIMMER KERMIS Vrolijke keuken LIMMEN. Op de Limmer ker mis, die Zondag a.s. wordt gehou den, zal ook een vrolijke keuken te vinden zijn, waar iedereen naar hartelust zal kunnen gooien. De op brengst van deze tent is voor de Limmer jeugd. Deze „keuken-op brengst" zal 'n welkome gave kun nen worden voor menige jeugd- verenigingskas. Van een spontane parochiaan mocht men reeds f 15. ontvangen voor dit doel. Zo mag het natuurlijk ook. Con Zelo-nieuws WAARLAND Het program ma voor a.s. Zondag luidt als volgt; Vesdo ICon Zelo I aan vang 2 uur. Vertrek vanaf Café Stoop om 12.45 per fiets. Con Zelo II—S.R.C. IV aanv. 12 uur. Con Zelo IIIHugo Boys IV aanv. 2.30 uur. Hugo Boys Jun. Con Zelo Jun. aanv. 12 uur. Ver trek om 11.15 uur. Geleider S Houtenbos. VZV adsp. BCon Zelo adsp. B aanv. 12 uur. Ver trek om 11.15 uur. Geleider W. Dekker Hzn. Terreindienst om 11 uur M. Pancras en P. Bakker Spelers van het eerste tot en met de adps. B toont wat jullie waard zijn. want de eerste klap is een daalder waard. Laten we er voor zorgen, dat we met ons 4e lustrum goed uit de bus komen. Toneelvereniging Het Masker WARMENHUIZEN, „Het Mas ker", dat na een rustperiode weer voor het voetlicht treedt, speelt Zaterdag en Zondag het leuke blijspel „Telefoon voor meneer". Laten vooral velen weer hun be langstelling tonen voor „Het Mas ker" en vooral ook de leden van VIOS (mdat de baten voor VIOS zijn) reclame maken voor die avon den. Zie ook advertentie. R.K.S.V. V.I.O.S. WARMENHUIZEN. Zo zal dan a.s. Zondag ook op ons terrein de voetbal, weer rollen. Het eerste krijgt al een zware opgave, door V.Z.V. te ontvangen, maar ajs jelui spelen zoals er gespeeld moet wor den, zal het wel gaan. VIOS 3 mag de strijd aanbinden tegen Berdos 4 Toont wat jelui waard zijn jon gens? Wie mist een jas? WARMENHUIZEN. Met de kermis is een mooie grijze overjas nagebleven. Inlichtingen bij de politie. „VRUCHTEN" VAN HET ONDERWIJS PURMEREND. Op de nazo mer-tentoonstellingen is goed be schouwd iets heel bijzonders te zien iets, wat men met recht „vruchten" van onderwijs zou kunnen noemen. En wel in de afdeling van de ten toonstelling georganiseerd door de V.O.F. (Ver. van oud-leerlingen van de Fruitteeltschool) te Beem ster. Wanneer de jonggezellen tuinders van de Fruitteeltschool komen, blijven ze in de V.O.F. bij elkander en werken ook in verenigingsver band aan de verbetering van de fruitstand en veredeling van het fruit. Een dertigtal jonge fruittelers, deels reeds eigen baas en deels werknemers, hebben zich in 1950 speciaal hiervoor ingespannen. En men moet die inspanning niet onderschatten. Er moet soms wel 1012 maal worden gespoten, de bomen die te veel vruchten dragen moeten worden gedund, men moet op de juiste tijd plukken, dan zo goed mogelijk sorteren en ten slotte prima verpakken, om ten slotte met onberispelijk geteeld fruit van pri ma kwaliteit naar voren te komen. Dat de Beemster jongelui dat kun nen dat zal op de Marktstad ten toonstelling van 1950 te zien zijn, want de V.O.F-ers hebben vakbe kwaamheid en liefde voor hun werk. Behalve de inzendingen fruit waarmede zij in wedstrijd uitkomen zal men een decoratieve stand kun nen vinden, n.l. een fruitlandkaart van de Beemster. Met appels, peren druiven enz. zal de bezoekers wor den verteld waar de leden van V.O.F. verspreid in de Beemster wonen. Ook dat zal zeer interes sant zijn,, zodat deze afdeling van de Nazomertentoonstelling wel bij zondere aantrekkelijkheid zal bie den, voor teler en liefhebber van prima fruit. MISSIE-COLLECTE PURMEREND. De collecte ten bate van de missie, welke hier ge houden is voor de W. E. Pater J. Bakker uit Wervershoof, heeft ruim f 1300.opgebracht. Burgerlijke Stand PURMEREND Geboren: Henricus Nicolaas Gerardus z. v. Gerardus Brinkman en Bregtje van Ossebaar, Hugo de Groot straat 10. Overleden: Franciscus Aloysius Niihof, oud 2 maanden, zoon van Franciscus Aloysius Nij hof en Gerarda Breeuwer, zonder be roep, Nekkerstraat 93. Getrouwd: Cornelis van Vuure, oud 20 jaar, bankwerker, wonen de te Ilpendam en Willempje. de Boer, oud 18 jaren, zonder be roep, wonende te Purmerend, Beukenstraat 8. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. TIJDELIJK REGEN Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen, later brekende bewolking. Tijdelijk krachtige en langs de kust mogelijk harde wind tussen Zuid en West. Ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. GEEN AUDIëNTIE Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag 13 Sep tember geen audiëntie verlenen. BIJ GECOMPLICEERD VERKEERSONGEVAL Op de Haarlemmerweg te Am sterdam is Donderdagavond eèn ernstig auto-ongeluk gebeurd dat een 55-jarige verhuizer het leven heeft gekost. Omstreeks half zes naderde uit de richting Haarlem met grote snelheid een personenauto. Plotse ling raakte de bestuurder de macht over zijn stuur kwijt. De auto schoof over een vluchtheuvel en reed daarna een benzinepomp on dersteboven. In deze pomp ont stond kortsluiting waardoor de uit stromende benzine vlam vatte. Een verhuizer, die achter de pomp bezig was een wagen op te laden, werd geraakt en was vrijwel op slag dood. H(j kreeg bovendien brandende benzine over zich heen. De auto kwam ten slotte bran dende tot stilstand tegen een huis. De beide inzittenden waren er uit geslingerd en hadden lichte ver wondingen opgelopen. De bewoner van het huls had de tegenwoordig heid van geest de wagen weer ach teruit te duwen, waardoor hij voor kwam dat zijn huis eveneens vlam vatte. OPTIMISME VAN TRUMAN WASHINGTON 7 Sept. Pre sident Truman heeft op zijn we kelijkse persconferentie als zijn mening te kennen gegeven, dat voor het eind van deze week de Noord- koreaanse strijdkrachent teruggesla gen zullen worden op de positie, die zij tien dagen geleden innamen. Gevraagd naar commentaar op de positie in, de Zuidelijke punt van het schiereiland, ontweek Tru man eerst een antwoord met de woorden: „ik ben geen theoretisch strateeg". Doch daarha verklaarde hij, dat de frontlijn der V.N. in Korea de laatste tien dagen geen verandering had ondergaan. Toen journalisten hem er op wezen, dat de laatste dagen herhaaldelijk in de bladen gemeld was, dat strijd krachten der V.N. werden terug geslagen, erkende. Tmm.an, dat het front op enkele plaatsen was .„in gedeukt", doch hij voegde er aan toe, „dat de Noord-Koreanen voor het eind der week op hun vorige stellingen zouden zijn teruggedron gen". LONDEN, 7 Sept. (Reuter). Di' plaatsvervangers der ministers van buitenlandse zaken, die be sprekingen hebben gevoerd over een vredesverdrag met Oostenrijk, zijn Donderdag voorlopig tot half December uiteen gegaan zonder enig resultaat te hebben bereikt. Zaroebin (Sovjet-Unie) had herhaald, dat „de drie westelijke geallieerden het Italiaans vredes verdrag te Triëst schonden en dat er geen waarborg was, dat Oos tenrijk ook niet tot oorlogsbasis gemaakt zou worden". Mallett (Engeland), Reber (V.S.) en Ber- thelot- (Frankrijk) waren het er over eens, de zitting tot half De cember te verdagen. Zaroebin verklaarde, dat hij eerst toestem ming moest vragen aan zijn rege ring. Artsendienst Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts, zijn vanaf Zaterdag 9 September te 14 uur tot Maandag 11 September te 8 uur, alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen te Hippoly- tushoef, tel. 47, A. J. Bouman, Win kel, tel. 335, A. P. Hoogkamer te Middenmeer, tel. 21, A. J. Koning teSchagen, tel. 435, T. Nauta, Wie- ringerwaard, tel. 262, J. J. Schreu- der te O. Niedorp, tel. 212, J. N. Veenis te Breezand, tel. 250, J. F. Verheul te 't Zand, tel. 223, en E. v. Wieringen te Schagerbrug, tel. 214. Dierenartsendienst Hollands Noorderkwartier Zondag 10 September hebben dienst de dierenartsen N. J. Bou man, tel. 146 te Slootdorp en E. J. Hakkesteeght tel 437 te Schagen. K.F.C. filmkeuring ALKMAAR: Cinema American: Achterdocht 18 jaar. Harmonie: Walzer der Liebe, alle leeftijden. Victoria: De Groene hel, 18 jaar. DEN HELDER: De Witte: De el- lendigen, 18 jaar; Na de storm, 18 jaar. Tivoli: Grock in Grock de clown, alLe leeftijden; Een zwervers op onthoud, 14 jaar. HOORN: Winston Theater: Boule vard der Hartstochten, 18 jaar. Op de planken, alle leeftijden. Victoria: Het Masker van Dimi- trios, 18 jaar. SCHAGEN: Royal: Billy de Kid, 14 jaar. BERGEN: De Rustende Jager: Harpoen, 18 jaar; Jamaica-Inn, 14 jaar; Kinderen van de straat, 14 jaar. ENKHUIZEN: Munt: Millionair in Nood, alle leeftijden; Harald, de Zweedse Robin Hood, 14 jaar. MEDEMBLIK: Scala: De Rat, 13 jaar: Diamantstad, 14 jaar. LUTJEBROEK: Tarzan en de lui paard-koningin, 14 jaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2