Nieuw Meer Amerikaanse strijdkrachten komen naar West-Europa Nog voor de lente Defensie-orders hebben absolute De eerste 35 woningen van Bouma zijn klaar Clandestiene organisaties worden niet geduld Frederiksen en Boitard nog niet terug Nieuw geweldig offensief tegen de stad Taegoe voorrang EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN De voetbal rolt weer :n ter worden! iswtentoonstelling naar de rubrieken: Dronken achter het stuur Jongen gedood door electrische stroom Minister In 't Veld te Bussum Premier Pleven verklaart: Ook de Fransen moeten versoberen h. M. Koningin Juliana woonde het congres van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers, dat Zaterdag in de Houtrusthallen te den Haag werd gehouden, bij. De Koningin begeeft zich naar de congreszaal. Naast de vorstin de heer W. M. Lanschot, voorzitter van de Bond. Wat is er aan de hand met de ballonvaarders? Mevr. Boesman wachtte vergeefs N.V.V. eist prijsstop „Land uit *Zee" gesloten Van het Koreaanse front Churchill steunt Atflee cheeosberichten J President Truman sprak tot zijn volk Harder werken en soberder leven Indien nodig: loon- en prijsplafond Abonnementsprijs f 4.50 per kwartaal, f 1.50 per mnd., exclusief Incasso. Advertentie-tarief: per editie 16 ct. per m.m.. minimum f 2.50; in alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelaties: Noorderbank; Nederl. Credietbank 0 Noordhollands Dagblad I Buiten God is 't nergens veilig. Vondel 167 PE/7 A S H VAN HEDEN Paginc 4 en 5 Maandag 11 September 1950 46e Jaargang No. T1963 Kantoren: HOORN, Draalsmqe] 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 g 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. tel 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230: SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 en neem ook zelf: 1 boterham 'te. r dan 3 liter melk, tezamen voor vier ,,Melk als Volksvoedse!" eeskuridevan de Directeur van de Voedingsraad. !7 SEPTEMBER VETTE SCHAPEN, ARDEN EN VEULENS istraat 32, Alkmaar; Jn. 0, Alkmaar, P. Swaag, Uiterl. vóór 16 Sept. '50 llamp en waarschuwde Hij kwam op mij toe, as zijn bedoeling. Maar erder te vluchten naar oeg mij neer en bracht is alles me duidelijk, maar een doodgewoon niet hoe jullie er over Verholen dat zaakje n had! Waar of niet? len met de ontdekking e het ontvangertje ook impelde de smid. „De ntvanger moet ook op De smid keek verder or, een goede honderd een gat op kniehoogte, ïugd. „Nu is alles me Omstreeks twee uur in de nacht van Vrijdag op Zaterdag signa leerde men in de binnenstad te Amsterdam een automobilist, die kennelijk onder invloed van ster ile drank verkeerde en de groot ste moeite had zijn wagen de baas te blijven. De radio-dienst werd gewaar schuwd en op de Amstel wist de politie-auto de bestuurder tot stoppen te dwingen. Toen een van de agenten naar de auto toeging, gaf de bestuurder echter vol gas en in razende vaart ging het via Munt en Koningsplein de Leidse- straat in, waar de auto in de eta lage dook van Dikker en Thijs. Vandaar schoot de wagen weer over de straat om tenslotte in een horlogezaak definitief tot stil stand te komen. De politie-auto, die met volle sirene de voetgan gers had gewaarschuwd, was di rect ter plaatse. De man is in het politiebureau Leidseplein opgeslo ten. De auto werd in beslag geno men. De schade is zeer groot. Op het kermisterrein aan de Maliebaan te 's-Gravenhage is de 10-jarige J. O. in aanraking geko-, men met de afrastering van het kermisterrein, welke onder stroom bleek te staan, en ter plaatse over leden. Gebleken is, dat de 31-jarige kermisexploitant L. C. G. uit Delft, die met zijn wagen buiten het terrein stond, clandestien een lichtaansluiting had gemaakt met een wagen, die binnen het terrein was geparkeerd. De verbindings draad, die bij de aansluiting te kort bleek, was verlengd met een stuk, dat niet geïsoleerd was en met de afrastering contact heeft gemaakt. De Amerikaanse strijdkrachten in West-Europa zullen aanmer kelijk versterkt worden, aldus is Zaterdag door president Truman bekend gemaakt. De omvang van deze versterking en de tijd, waarop zij zou aankomen, zullen in samenwerking met de bondgenoten van Amerika in het Atlantisch Pact worden bepaald, verklaarde Truman, die hieraan toevoegde, dat de voornaamste Overweging bij de vergroting van de Amerikaanse strijdkrachten was de mate, waarin Amerika's West-Europese bondgenoten „in dit opzicht onze daden evenaren". Generaal Mark Clark, bevelheb ber van de Amerikaanse grond strijdkrachten, verklaarde Zon dag bij aankomst te Frankfort uit Washington, dat de Zaterdag door president Truman beloofde ver sterking van de Amerikaanse strijdkrachten in West-Europa niet lang op zich zou laten wachten. Naar zijn mening zouden ge- vechtsklare troepenversterkingen voor de lente in Europa zijn aan gekomen. Zij zouden waarschijn lijk naar Duitsland gezonden wor den en onder bevel komen van generaal Handy, opperbevelheb ber van de Amerikaanse troepen in Europa. De omvang der uit breiding van de Amerikaanse troe pensterkte in Duitsland zou af hangen van de uitbreiding van de troepensterkte van de andere lan den van het Atlantisch Pact. Het Amerikaanse leger had zijn oplei dingsprogram voor recruten ver zwaard, „teneinde degelijk ge trainde soldaten in de kortst mo gelijke tijd af te leveren". Onder de instructeurs zullen zich mili tairen bevinden, die de oorlog op Korea hebben meegemaakt. Instemming van Adenauer Bondskanselier Adenauer heeft Zondag de verklaring van Truman over het zenden van meer Ame rikaanse troepen naar Europa, namens zijn regering, toegejuicht. Adenauer zeide herhaaldelijk dringend te hebben aangedrongen op het zenden van meer geal- Minister in 't Veld heeft Zater dag te Bussum de eerste groeps woningen volgens de verminderde bijdrage woningwet, de z.g. Bou- ma-woningen in gebruik gegeven. Dit plan van 311 woningen, waar van nu de eerste 35 gereed zijn, heeft de stoot gegeven tot de bouw van 11000 woningen van dit soort, waarop de regering slechts 100 gulden per woning behoeft bij te leggen, hoewel dit voorheen 400 gulden was. De minister hield een uitvoerige rede, waarin hij de dank der regering uitsprak aan de ont werper van het plan van de Bus- sumse wethouder L. Bouma. Bouma-woningen, aldus de minis ter, zijn beroemd en het woord Bouma is een begrip geworden. Door deze wijze van bouwen, waarbij normalisatie der onderde len en uniformiteit de grote fac toren zijn, gingen de bouwkosten sterk omlaag. Bedroegen de ge middelde bouwkosten vorig-jaar nog rond f 10.000 per woning, in Mei j.l. waren zij f 8.110 of liefst Toen Birgitta Sveden uit Rimbo bij Stockholm het bos inging om paddenstoelen te zoeken, had zij niet verwacht een exem plaar te vinden dat minstens twee maal de omvang van haar eigen hoofd had. De padden stoel behoort tot de reuzen- bovisten. ongeveer 20 pCt. minder. Dit komt omdat in Mei het grootste aantal z.g. Bouma-woningen is goedgekeurd. De gemiddelde bouwkosten, met inbegrip van alle bijkomende kosten, architec tenhonorarium enz., bedragen f 7.437 per woning en met aftrek van de bijkomende kosten, blijkt, dat er door het plan-Bouma al woningen gebouwd kunnen wor den voor rond f 7.000. Dit was een half jaar geleden nog on denkbaar. Critici zeggen, dat dit alleen kan, door het woningpeil terug te dringen tot beneden het toelaatbare en daarom is het goed, dat iedereen thans deze versmade woningen kan bekijken. De minister zeide hierop: „Ik schaam mij geen moment aan deze bouw te hebben medegewerkt. Hier vindt men geen m3 die geen waarde heeft. Er is gestreefd naar nuttig en efficient gebruik van de kubieke meters. Architecten smokkelden zo graag kubieke meters die onnodig waren, want de regering betaalde per kubieke meter. Wat de ver diepinghoogte betreft, deze is verlaagd van 2.74 meter op 2.60 meter, wat een belangrijke kos ten besparing geeft. Deze verlaging brengt echter een verlaging der bouwkosten met zich van f 100 per woning. In de richting var* normalisatie kunnen en moeten wij verder gaan. Ook is men hier in Bussum gekomen met hogere arbeidsproductie, die nog altijd ligt beneden het voor- oorlogspeil. Alleen hogere ar beidsproductiviteit kan ons red den. De arbeiders moeten er een schepje opleggen om in te halen wat wij door loonsverhoging ver loren hebben. Door betere organi satie, hogere arbeidsproductie en normalisatie moeten wij voorko men, dat de bouwkosten weer gaan stijgen. Dit is van sterk over wegende betekenis voor de uit voering van het woningbouw programma der regering. Hierdoor zijn wij thans een jaar vooruit op het bouwprogram. De heer Bouma heeft hiertoe de stoot gegeven met zijn plan en de regering is hem hiervoor veel dank verschuldigd; 300 Bussumse woningen zijn gevolgd door 11.000 woningen in ons land. De minister deelde tenslotte mede, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd de heer Bpuma te benoemén tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Minister in 't Veld spelde wethouder Bouma daarna de ondersrhpirlinf on de borst. lieerde troepen naar het Europese vasteland. In regeringskringen te Bonn verklaart men, dat voor een legering van geallieerde troepen in Europa slechts Duitsland in aan merking komt en dat voor de vei ligheid naar buiten van West- Duitsland een aanzienlijke ver sterking nodig is. Men vraagt zich in Amsterdam af: wat is er met Frederiksen en Boitard aan de hand? Zoals bekend was de Zweed Frederiksen op Zaterdag 2 September te Amsterdam ter gelegenheid van de internationale ballonrace met de Fransman Boitard opgeste gen en in Maagdenburg in de Russische zone van Duitsland geland. Zaterdag meldde het Zweedse consulaat te Berlijn, dat Boitard met Frederiksen die dag naar Amsterdam zouden ver trekken. Frederiksen had dit Vrijdag het consulaat per telegram gemeld. De beide ballonvaarders zijn echter noch Zondagmorgen noch Zondagavond in Amsterdam aangekomen. Mevrouw Boesman, de Neder landse ballonvaartster, stond Zon dagmorgen met een groot bouquet bloemen in haar hand tezamen met een legertje Nederlandse jour nalisten en persfotografen gespan nen op het Centraal Station te Amsterdam de komst van de beide ballonvaarders, die per trein zou den komen, af te wachten. Tot verwondering der wachtenden bleken de ballonvaarders echter niet in de trein te zitten, zodat mevrouw Boesman en de journa listen onverrichterzake moesten terugkeren. Dacht men aanvan kelijk, dat zij een aansluiting had den gemist, ook Zondagavond ble ken de beide ballonvaarders niet te zitten in de Scandinavische Expres, die om 19.50 in Amster dam binnenstoomde. Voorzover gisteravond laat kon worden na gegaan zijn de ballonvaarders gis teravond noch het grensstation bij Venlo noch dat bij Oldenzaal ge passeerd, zodat het uitgesloten leek, dat Boitard en Frederiksen nog Zondagavond in Nederland MAXIMUM VAN 180 GULDEN AFGEKEURD De buitengewone hoofdbesturen- vergadering van het N.V.V. heeft Zaterdag in een resolutie het in voeren van een maximumgrens voor de loonsverhoging van 180 gulden per jaar afgekeurd, omdat het stellen van deze grens niet in het overleg ter sprake is geweest, in strijd is met een rechtvaardige loonpolitiek en een belemmering vormt voor de noodzakelijke op voering van deze arbeidsproduc tiviteit Voorts zegt ae resolutie, dat het opnemen van de dispensatiemoge lijkheid het gevaar in zich bergt van arbeidsonrust. T.a.v. de mede delingen inzake de prijsbeheersing zegt de resolutie, dat de aangekon digde maatregelen onvoldoende moeten worden geacht om de thans plaatsvindende ongemoti veerde prijsstijgingen tegen te gaan. De resolutie eist van de re gering alsnog tot afkondiging van een prijsstop en verder gaande prijsbeheersing over te gaan. EEN STANDBEELD VOOR PASTOOR BASTIAENSEN Gisterochtend heeft de Vicaris- Generaal van het bisdom Breda, Mgr. Koenraadt, te St. Willebrord (N.B.) een standbeeld onthuld van Pastoor Bastiaensen. Het was deze pastoor, die de veel gesmade „achterlijke" bevol king van ,,'t Heike" een nieuwe toekomst gaf. Toen hij in 1940 door een granaatscherf werd ge dood verloor de parochie niet al leen een zielenherder, maar ook de architect, de tekenaar, de be lastingconsulent, de brievenschrij ver en de juridische adviseur. Van een gehucht van plaggenhut ten maakte de pastoor het bloeien de dorp van thans. Het leerlingen tal van de lagere school wist hij van 40 op 800 te brengen. De onthulling van 't beeld werd gevolgd door feestelijkheden, die verRehfTfeTide dagen voortduren. zouden aankomen. Er is verder ook niets van hen vernomen. In een telefoongesprek, dat de heer Boesman gisteravond voerde met mevrouw Frederiksen in Malmo, vertelde de laatste, dat ook zij nog niets vernomen heeft van haar man. Frederiksen vertelde Zaterdag per telefoon aan de vertegenwoor- riger van het Zweedse consulaat te Berlijn, door de Oost-Berlijnse politie goed behandeld te zijn. Er was geen sprake van, dat hij ge vangen was gezet. „Ik werd on dergebracht in een hotel te Maag denburg en mocht de stad ingaan doch niet verlaten", zeide hij. De Oost-Duitse autoriteiten had den hem, zo ging Frederiksen ver der, verzocht voor de Oost-Duitse radio te verklaren, dat hij goed behandeld was. Hij had daarin toegestemd en men'had hem een verklaring voorgelezen. Het op onthoud van een week voor de twee ballonvaarders vond zijn oorsprong in de zorgvuldigheid van de Russen bij het nagaan van hun identiteit 'en het stellen van vragen voor de veiligheid, aldus zeide een vertegenwoordiger- van het Zweedse consulaat te Berlijn Volgens het Oost-Duitse pers bureau heeft Frederiksen tot Oost-Duitse journalisten ver klaard: „Natuurlijk ben ik geen communist geworden tijdens mijn verblijf in Oost-Duitsland, maar ik zal mijn vrienden in Zweden vertellen, dat de Duitse democra tische republiek er heel anders uitziet dan de burgerlijke pers heeft doen voorkomen". Voor hun vertrek zouden Frede riksen en Boitard het gastenboek van de Maagdenburgse afdeling van het Duitse-Sowjet-Russische vriendschapsverbond hebben gete kend. Volgens het Oost-Duitse persbureau heeft Boitard „lang leve de vrede" erbij geschreven. ROOFOVERVAL IN AMSTERDAM Zaterdagmiddag werd in een coöperatief restaurant te Amster dam een roofoverval gepleegd, waarbij de 69-jarige kassier J. S. werd neergeslagen. Er bevonden zich op het tijdstip van de overval geen bezoekers in het restaurant en de kassier wilde juist het geld gaan opbergen. Hij kreeg een zware klap, zodat hij hevig uit neus en oren bloedde. Bij onder zoek bleek later dat omstreeks f 1500.ontvreemd was. Over de dader(s) tast men nog in 't duis ter. De Franse premier Pleven heeft Zondag bij de opening van de jaarbeurs te Saint Brieuc een rede gehouden, waarin hij over de toe passing der wetten tegen vijfdeco lonnes verklaarde: „Bij de verde diging van de binnenlandse veilig heid zullen wij de bedreiging door Franse en buitenlandse clandes tiene organisaties niet dulden, noch de intimidatiepogingen ten aanzien van de regeringsdienaren, die met de uitvoering zijn belast". Na te hebben medegedeeld dat de regering de muntstabiliteit als volstrekt noodzakelijk voor de landsverdediging beschouwt, zei de Pleven met klem, dat zij bij de begroting haar inspanning voor de sanering zal blijven voortzetten. Op de door de regering vastge stelde datum zijn belangrijke be slissingen getroffen die eén ern stige weerslag konden hebben op de economische, financiële en sociale stabiliteit, maar, zo voeg de Pleven hieraan toe, er zijn nog andere moeilijke beslissingen te nemen. Hij somde vervolgens de middelen op om de kosten van het eerste derde deel van het ver dedigingsprogram, dat de begro ting van 1951 zal bezwaren, te De tentoonstelling „Land uit Zee", die ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de Wie- ringermeerpolder te Slootdorp was -georganiseerd, is Zaterdag middag met een massaal open luchtspel besloten. Aan dit spel werd door een zesde van de be volking deelgenomen Onder regie van Carel Briels werd de historie van de polder in beeld gebracht. Bijzonder indruk wekkend was het slotnummer: de opmars van honderden tractoren. Tevens werd die middag een ge combineerde rallye te land en in de lucht gehouden door auto's, motorrijwielen en sportvliegtui- gen TOKIO, 10 Sept. (Reuter). Zondag kort na middernacht heeft de communistische infanterie de Amerikaanse stellingen op 13 km ten noorden van Taegoe aange vallen. Het schijnt dat het hier gaat om een geweldig offensief tegen deze stad. Van weerszijden kwam de artillerie in werking en de Amerikaanse luchtmacht viel de vijandelijke stellingen van op geringe hoogte aan. Te Taegoe kon het kanongebul der duidelijk worden gehoord. De eerste stormloop werd uitgevoerd door slechts enkele honderden Noord-Koreanen, doch om een uur 's ochtends meldde men ernstige gevechten Men valt uit het noorden en uit het noordwesten aan. Volgens waarnemers zal dit „de sterkste Noord-Koreaanse aanval" zijn „waartoe men in staat is". Ook vanuit het zuid-westen wordt een aanval op Taegoe ge meld. Een Noord-Koreaanse krijgsgevangene verklaarde, dat men opdracht had ontvangen Tae goe voor zonsopgang (Maandag) te veroveren. De Noord-Koreaanse „giltech- niek" heeft sommige Amerikaanse soldaten uit het veld geslagen. Thans, aldus Reuter, zijn zij ech ter gewaarschuwd. Taegoe is voor het eerst sinds de oorlog verduis terd. De luchtmacht der V.N. valt ook in het donker aan. Gemeld wordt, dat enkele concentraties door de luchtmacht uiteengesla gen zijn. dekken: o.m. een oproep tot spa ren, aanvullende ontvangsten, dank zij een toenemende produc tie, materiële hulp van de geal lieerden, doch ook offers van iedere burger. De minister zeide, dat voor het ogenblik de stabili teit van de prijzen de eerste zorg van de regering was en dat de verschillende diensten, belast met de prijzencontrole onder een een heidscommando zouden worden geplaatst. De premier waarschuw de de speculanten, dat de econo mische controle voor hen niet af geschaft was. Door voor de waarheid te strij den zullen wij terzelfdertijd voor de vrede ijveren, aldus Pleven. „Een algemene oorlog van lange duur beginnen zou voor de grote wereldrnogendheden een zo av„n- tuurliike speculatie zijn, dat men mag betwijfelen, of iemand met gezond verstand daaraan werke lijk kan denken". Churchill, de leider van de op positie in het Britse Lagerhuis, heeft Zaterdag een verklaring uit gegeven, waarin hij de steun der conservatieve fractie toezegt aan de regeringsmotie van vertrouwen in het defensiebeleid. Als de motie Dinsdag of een der volgende dagen ter tafel komt. zal de conservatieve oppositie geen amendementen erop indienen. Men verwacht wel dat Churchill critiek zal oefenen op het beleid van de regering en op groter spoed bij de herbewapening zal aandringen. Zijn verklaring wijst er echter op, dat hij niet zal trach ten de regering over deze kwestie ten val te brengen. „POLITIEKE GEVANGENEN" UIT INPONESIË TERUGGEKEERD Op Schiphol zijn Zaterdag drie Nederlanders uit Indonesië aan gekomen, die in Mei j.l. na de actie Aziz aangehouden waren, verdacht van illegale activiteiten. De betrokkenen verklaarden bij hun aankomst in Nederland zelf niet te weten, waarom ze eigen lijk waren aangehouden. De Indo nesische regering vond een van de drie, de heer Wansink, een „onge wenst persoon", daar hij als woordvoerder van de voorlich tingsdienst van Oost-Indonesië meermalen voor de radio sprak over de overrompelingstactiek van Djokja. Op 20 Augustus, drie da gen na de afkondiging van de eenheidsstaat werd hij vrijgelaten en men verleende hem ontslag „wegens volbrachte dienst". "N Bengkalis Djakarta-Amster dam, 8 September bij Quessant. Kota Baroe, Djakarta-Rot terdam, 8 September van Port Said. Oranje, Djakarta-Amster dam, 8 September van Port Said naar Southamp ton. Tawali, Djakarta-Amster dam, 8 September te Suez. Fairsea (gezinnen) Djakar ta-Rotterdam, 8 Septem ber 400 mijl W. Addu Atoll (Maladiven). V. President Truman heeft Zaterdagavond in een radiorede op het Amerikaanse volk een beroep gedaan om meer goederen voor de defensie te produceren door harder en meer te werken. Orders voor de defensie zullen absolute voorrang moeten hebben. De regeringsbureaux zijn gemachtigd de nieuwe bevoegdheden voor de defensieproductie, waarin de Vrijdag j.l. door de president getekende wet voorziet, uit te oefenen. Voorts betoogde de president, dat „wij allen sommige dingen moeten opgeven, die wij in normale tijden voor ons en onze gezinnen hadden willen geven". imidige peil van 15 milliard dollar op een jaarlijkse gemiddelde van ten minste 30 milliard zullen wor den gebracht. „In het komende begrotingsjaar zullen wij waar schijnlijk meer dan 30 milliard moeten besteden en wij moeten ons er op voorbereiden, dat wij nog vele jaren een zeer groot de fensieprogram moeten handhaven" aldus Truman. Truman bepleitte bekostiging van de toegenomen uitgaven voor de defensie uit hogere belastingen en kondigde de instelling aan van een stabilisatie-orgaan, dat de prijzen in bedwang zou moeten houden en zo nodig tot prijscon trole zou moeten overgaan. De president verklaarde, dat de uitgaven voor de defensie van het „Om onze taak te volbrengen moeten wij drie moeilijke proble men oplossen", zo zeide Truman. „Ten eerste moeten wij het nodige voor de defensie produceren, ten tweede moeten wij het geld op brengen om de kosten van de ver grote defensieve inspanning te dekken en ten derde moeten wii inflatie voorkomen" Daar het onmogelijk zou zijn al het nodige militaire materiaal alleen uit de vergrote productie te verkrijgen, verklaarde Truman, dat de productie van sommige consumentengoederen voor de burger moet worden gestaakt. De bevoegdheden met betrek king tot de defensie-productie zul len worden gecoördineerd door de voorzitter van de raad van hulp bronnen voor de nationale veilig heid, Stua' ~"mington, zo deelde Truman mee. De bevoegdheden zouden energiek en prompt wor den gebruikt. De enige verstandige manier om de verhoogde defensie-uitgaven te dekken was de eenvoudige directe manier, n.l. uit de belastingen, zo zeide Truman. Het thans voor het congres liggende wetsontwerp voor een belastingvergroting van 5 milliard dollar was slechts het begin. Truman drong aan op zo spoedig mogelijke belastingver hoging met inbegrip van een „rechtvaardige belasting op over matige winsten". Prijsverhogingen en eisen tot loonsverhoging, die niet waren gemotiveerd door productiekosten van levensonderhoud achtte Tru man uit den boze. Indien dit nodig zou blijken, zou de regering niet aarzelen om energiek en onmid dellijk een prijs- en of loonplafond in te stellen. Truman had daartoe reeds een decreet getekend, waar door de zaken worden verplicht tabellen van prijzen en kosten ge durende de basisperiode van 24 Mei tot 24 Juni te bewaren om vaststelling van deze plafonds op een rechtvaardige hoogte mogelijk te maken. A. HONIG Te Utrecht is op 63-jarige leef tijd overleden de heer A. N. Honig, directeur van de N.V. Oliefabriek het Hart en de Zwaan v.h. A. Honig en president-commissaris van de N.V. Honig Kunsthars In dustrie. De overledene woonde se dert 25 jaar in Hilversum.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1