Lamoraal in nieuw uniform ALKMAAR EN OMSTREKEN 5-jarig bestaan CAM. Om jaloers op te zijn.... Uitgebreid programma op Rijper kermis Harddraverij in de Rijp CoÖp. aardappel- bewaar-centrale Beëdiging marine-officieren Resultaten van de Nat. Kolfwedstrijden PAGINA 2 DINSDAG 12 SEPTEMBER 1950 IIEUW VAANDEL IN ST. JOSEPHKERK ALKMAAR Zondagavond erd onder het Lof in de St. Joseph-kerk aan de Singel een nieuw vaandel voor de Dames- Congregatie gewijd. Op een wat rustiger moment hebben wij deze nieuwe aanwinst van de parochie nader kunnen bekijken, daartoe door de Zeereerw. pastoor G. Bink horst in de gelegenheid gesteld. Het is een bijzonder fraaie voor stelling van de H. Familie, op de vlucht naar Egypte. St. Jozef in een beschermend gebaar gebogen over de H. Maagd, die met het Jezus-Kindje op een ezel is geze ten. Een wel zeer mooie voorstel ling, want in deze zorg, tot uiting gebracht in de voorstelling van een der meest moeilijkste momenten die de H. Familie heeft gekend, vinden wij het symbool van de zorgende vrouw des huizes. Onder aan de voorstelling vinden we dan nog de distels, de moeilijkheden van de dag en er boven een wolke loze hemel met schitterende ster ren als een belofte voor het hier namaals. Hef geheel werd in sprekende, frisse kleuren, waarbij de Maria- kleur, blauw, overheerst, op zwaar linnen geborduurd een royale, doch in de détails goed afgewerkte steek. Het ontwerp en de uitvoering zijn beide van het atelier van de fa. P. P. Rietfort te Haarlem. ALKMAAR Het eerste lustrum van de C.A.M. is ingezet met een gedenkstonde gewijd aan de eerste voorzitter en medeoprichter, wijlen de heer W. v. Hèuten. In besloten kring, waarbij ook mevr. v. Houten aanwezig was, wijdde de tegenwoordige voorzitter, de heer A. J. Kamp enige gevoel volle woorden aan de helaas zo vroeg overleddn voorzitter, de heer W. V. Houten. Hij toch was het, die de stoot gaf tot oprichting van de C.A.M. (Commissie Alkmaarse Mu ziekverenigingen). Na afloop van deze korte bijeen komst werd vanuit de muziektuin naar de begraafplaats gewandeld, om daar op het graf van de heer v. Houten een krans te leggen. Hiermede Werd deze herdenking besloten. Morgen gaan de vier muziekcorp sen een mars door de stad maken. Het lag eerst in de bedoeling, zo als ook in de dagbladen was gemeld, om de burgerij een concert aan te •bieden, op het Hofplein. Maar daar voor was een muziektent nodig! .Toch komen de muziekcorpsen op straat en vanuit vier hoeken der stad wordt naar het Hofplein ge marcheerd, waar gezamenlijk onder leiding van dirigent Oly van ..St. Caecilia" een tweetal marsen wordt uitgevoerd. De corpsen vertrekken om acht uur van de div. repetitielokalen: „St. Caecilia" naar het Nassau- kwartier, de Post Harmonie naar de Spoorbuurt, ..Excelsior" naar het Rochdale en „Soli Deo Gloria" naar het. Zeglis Om plm. 9 uur hopen de corpsen dan tot slot gezamenlijk op te treden op het Hofplein Wilde rijder ALKMAAR. Zaterdagmiddag omstreeks half drie reed een zekere P. uit Bergen met zijn wagen te hard over het Scharloo. Naar oogge tuigen melden had de auto zeker een vaart van een 60 km. De auto moest uitwijken voor een tegenlig ger en kwam daarna in aanrijding met een wielrijdster. Deze, de 44- jarige Mevr. O.-H, uit de van der Helstlaan werd tegen een lantaarn paal geworpen en bekwam een her senschudding. Zij werd door dr. Gramsbergen behandeld die haar per ziekenauto naar het Centraalzieken- huis deed vervoeren. COLLECTE CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN TE ALKMAAR (Ingezonden) A.s. Woensdag 15 September zal de Veren, voor bescherming van Zuigelingen" haar jaarlijkse collec te houden. Uit de Opbrengst der collecte van de laatste jaren is ge bleken dat het Alkmaarse publiek voldoende doordrongen is van het grote belang onzer vereniging voor de algemene volksgezondheid, waarvoor de zorg moet beginnen bij de zuigeling. De Alkmaarse be volking heeft, hoewel week aan week een beroep gedaan wordt op haar beurs lede»- jaar bijk gegeven van besef van sociale verantwoor delijkheid, door een behoorlijke bijdrage voor ons C, B„ werkende onder leiding van d'r. Schoo, ijve rig bijgestaan door Zuster Drentje. Maar ook ieder jaar moeten we aan het eind van iedere speldjes dag tot onze grote spijt constateren dat een deel van de stad dan deze, dan gene wijk onbewerkt was ■'"bleven door gebrek aan col- lectrices. Hot bestuur hoopt daarom dat velen maatregelen zullen nemen, zich voor Woensdag vrij te maken. Er is langzamerhand een haast vaste, trouwe staf ontstaan van toegewijde collectrices, maar er zijn te weinig. Er zijn nog grote groepen meis jes en vrouwen die haar tijd zouden kunnen geven: een dag, een halve dag, een paar uur desnoods, om te helpen zorgen, dat allen, die best wat willen geven, als het maar wordt gehaald, bereikt worden. En Nieuw K.|.M.V.-jaar ALKMAAR. Een nieuw KJMV jaar wordt vanavond geopend! Op Zondag zichzelf al een belangrijke avond. Maar deze keer van nog groter gie- wicht, omdat wij het bestuur, dat ons dit jaar zal leiden, langs nieuwe banen, nu, vanavond zullen gaan kiezen. Laat onze herhaalde oproep niet tevergeefs geweest zijn, en geeft het nieuwe bestuur een groot vertrou wen in de toekomst door ons aller aanwezigheid en volle medewerking. Nu komt het er op aan. Laat zien wat wij waard zijn, wij verwachten alle leden en talrijke be langstellenden om half negen in „Kin-heim" zodat wij als altijd kun nen bijven zeggen: Het gaat goed in de KJMV. Zorg dat je er bij komt! Gulden Vlies: „KEES STET" ALKMAAR. Hoe fenomenaal het succes is van Kees.Stet in zijn licht en vlot amusementsprogramma wordt wel bewezen door het feit dat j.l. honderden bezoekers geen plaatsbewijs meer konden be machtigen. Toch was 't reeds de 4e voorstelling in Alkmaar voor uitverkochte za len. Om de vele'teleurgestelden nog een kans te geven wordt deze uit voering voor de vijfde maal herhaald op Zaterdag -16 Sept. a.s. KOLEN SORTEERINRICHTIN G ALKMAAR. Voor het bouwen van een kolensorteerinrichting op het nieuwe gemeentelijke industrie terrein 's bij de gisteren gehouden aanbesteding het laagst ingeschreven door A. F. Zegert, te Alkmaar, voor f 36.976,—. Aanrijdingen ALKMAAR. Zaterdagmorgen reed op de Spoorstraat een trekker met een defecte vrachtauto, die zon- der bestuurder was. Bij het uitwij ken in de straat voor een melkcar- rier botste de vrachtauto, die zijn eigen weg vervolgde, tegen de melk- wagen op. Bij onderzoek bleek dat de bestuurder van de trekker geen geldig rijbewijs had. Er ging vrij veel melk verloren. Zaterdagmiddag reed op de Koor straat een motorrijwiel, die voorrang verleende aan een auto en een auto bus welke van de Laat kwamen, doordat het wegdek glad was, die remde, te vallen en raakte daarbij de bus, die licht werd beschadigd. De remhandle van de motor brak af. Zaterdagmiddag is op de Koor straat eep auto tegen een motor ge botst. De motor werd beschadigd en de auto werd licht beschadigd. Kajottersnieuws ALKMAAR. De vacanties zijn voorbij, wij gaan weer met frisse moed beginnen. Vanavond komt Ge rard Hofman secretaris van 't diocees voor velen geen onbekende, Aan vang precies half negen; iedere jon ge arbeider is welkom. R.K. HANDBAL ALKMAAR. De wedstrijd van AOG 1 tegen PSCK is op 't laatste moment nog uitgesteld. Jammer! AOG 3 opende in Limmen de competitie tegen het derde elftal van die naam. Het werd een zeer ongelijke strijd, daar Alkmaar met negen ,man" speelde. Toch hield AOG geruime tijd stand (bravo), u?.aWorïen ?it; maar moest tenslotte de punten aangekocht door hen die in Limmen laten en verloor met 73. Degenen, die zonder enige kennisgeving zijn weggebleven, dragen hiervan de schuld. Intus sen zeer onsportief. Onze junioren ondernamen de verre reis naar Wijk aan Zee. Het werd een faire, spannende strijd met wisselende kansen. De rust ging in met 22. Spoedig nam Excelsior weer de leiding, maar een pracht Alkmaarse goal bracht de stand weer gelijk. Nog was dus alles mogelijk. Een kleine inzin king van AÖG leverde Excelsior nog 2 goals. Stand 53. De laat ste minuut wist Alkmaar de Ex- celsior-keeper nog te verschalken, zodat de eindstand 54 werd. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Berend C. zv P. van de Werfhorst en H. A. Stelling; Rudolf F. zv F. de Jong en L. P. van de Kaa; Bernardina dv H. F. L. Woltering en M. A. W. Geels; Anthonius' G. M. zv B. J. A. Pels en J. Th. C. d'Hondt! Jacob zv O. Baron en I. Wagenaar; Johannes H. zv J. H. de Sluis en J. van Da len; Helena dv G. P. van Beekum en Slaehtveemarkt ALKMAAR, 11 Sept. 1950. 2 paarden 600-750; 96 koeien 500- 1050, per kg 2.40-2.60; 29 nuchtere kalveren 40-80; 76 vette schapen 90-130; 176 varkens per kg 1.72- 1.89. Veel vraag naar vette koeien, die even lager in prijs waren. Maximum werd f 2.60 per kg be steed. Voor de tijd van 't jaar blijft de aanvoer van kwaliteits koeien nog beneden de verwach ting. Bij informatie- is gebleken dat de vetweiders deze dieren nog even aanhouden voor mededinging op cte hier te houden Landbouw tentoonstelling van 27 September 1950. In de rubriek vette koeien waarvan een groot aantal in zendingen wordt verwacht zullen dan nl. voor de eerste maal meerdere eerste prijzen worden uitgeloofd. De slagers krijgen daardoor de gelegenheid nu eens op een meer eenvoudiger wijze in het bezit van een 1ste prijs-koe te komen. De nuchtere kalveren zijn ont zettend duur en worden uitslui- - aan dit vlees een dringende behoefte hebben. De schapen waren vandaag weer duurder dan verleden week. Voor minder dan f 2.40 per kg geslacht kon men niet slagen. De handel was matig. Het aantal aangevoerde varkens is te gering geweest om aan de vraag te kunnen voldoen. Van daar dan ook de zeer vlugge han del en de hoge noteringen. Met korting op 't levende gewicht, werd voor de vlees- zowel als de lichte varkens, besteed van f 1.82- 1.89 en voor de zeugen van f 1.72- 1.80 per kg. 25-jARIG PROFESSIEFEEST BERGEN N.H. Morgen Woens dag 13 September vieren 5 zusters allen uit de eigen parochie van Ber gen In de orde van de E.E.Z.Z. Ur- selinen te Bergen hun zilveren pro- fessiefeest. Het zijn de Eerwaarde zuster Domitilla. in de wereld Maria Schouten; Eerwaarde zuster Marga- retha, in de wereld M. Admiraal; Eerwaarde zuster Ragondes, in de wereld G. Leijen; Eerwaarde zuster Laurentia, in de wereld A. Roden burg; Eerwaarde zuster Venantia, in de wereld A. G. Abbo. Aangezien het kloosterleven nor maal doorgang zal vinden begint de gezongen Mis om kwart voor zeven, en is er geen receptie. Er bestaat echter wel gelegenheid de zusters op de dag te komen feliciteren. R.K. HANDBAL VER. „D.I.O." D.I.O.Limmen 2 BERGEN Het spelpeil van de eerste wedstrijd in de competitie kan zeer bevredigend genoemd worden. Er werd vlot spel geleverd. De rechtsbuiten wist zich verschei dene malen goed vrij te spelen; er was goed samenspel te zien; de techniek was bevredigend, en voor de rust was de stand reeds op 2-0 gebracht.' Na de rust deden de gasten, die inmiddels anders waren opgesteld, hun uiterste best de achterstand in te halen, zij veroorzaakten dan ook verscheidene gevaarlijke momenten voor de thuisclub. Het kon niet uit blijven dat de „D.I.O."-keepsters eenmaal achter het net viste. Met 2-1 in het voordeel van D.I.O. ein digde de prettig gespeelde wedstrijd. R.K. GYMNASTIEKVERENIGING „D.I.O." BERGEN Na veel geduld te hebben moeten beoefenen in ver band met het beschikbaar stellen van de gymzaal kan er vanavond weer begonnen worden de zo ge zonde turnsport te beoefenen. Er zijn in de indeling enige wij-1 zigingen aangebracht in de Beem- sterlaan en de oefenuren zijn nu als volgt: Dinsdag kwart voor vijf meisjes 7—9 jaar; Dinsdag kwart voor zes meisjes 1013 jaar; Donderdag 5 uur jongens 710 jaar; Donderdag 6 uur jongens 10—14 jaar; Donder dag 7 uur meisjes 1317 jaar; Don derdag 8 uur dames; Donderdag 9 uur heren en junioren. Het bestuur heeft plannen voor het geven van een rythmische cur sus; gegadigden kunnen zich opge ven aan de zaal of bij Mevr. Ren dering Beemsterlaan 7. Een mooie promotie GRAFT De heer Jac. Oude- jans werd dezer dagen benoemd als bouwkundig opzichter te Harlingen, voor de tijd van 1 jaar, bij de bouw van 64 duplex woningen aldaar. De heer Oudejans heeft zich van timmermansknecht, via een schriftelijke cursus, als zodanig weten op te werken. EGMOND AAN DEN HOEF. Daar kwamen ze de mannen van Lamoraal in hun fonkelnieu we uniformen, keurig musicerend, onder leiding van hun directeur, D. A. G. de Jong; Frederik H. zv I w w„_tpr kvaniB. Jn H. Steunengerg en C. Prins; Pieter I tle h®er VV' wester- «ra"1S in de maat aangemarcheerd. Het moet gezegd worden: Ab Hoes heeft eer G. zv G P. Schouten en G» J' Steen huis; Joseph M. zv Ph. Broersen en P. K. Koomen; Martina M. dv M. van zijn werk. Begrijpelijk be- Vrankvort en N. Smit. j stond er voor dit dorpsgebeuren Overleden: Maartje Meilis oud 84 jr. wed. van P. Boon; Berardina H. van Steeriis oud 79 jr. wed. van W. een grote belangstelling. Onder de zeer vele genodigden D. van Mourik; Cornells Kieft oud i merkten we o.m. op: burgemees m i,- met J- Jonker. 1 ter M. Niele en echtgenote, heren ALKMAAR, Geboren; Agatha wethouders en raadsleden, pastoor M. M.. dv H, J. Vreker en M, W. i J. Kooij, dominee E. A. J. Plug, Wortel; Cornelia C. M„ dv H. A. Ab Hoes, ontwerper en vervaar- Brugman en A. C. Ooijevaar. diger der uniformen, het bestuur Gehuwd; Ludwlg A. Arp en 1 van het fanfarekorps Eensgezind- Guurtje Struijs; Hendrikus M. Vos- heid te Egmond-Binnen, afgevaar- se en Johanna M, van Vlegen; Wil- digden van het Oranjecomité, de helmus G. A. Geel en Nancy De- L.T.B., V.V. Zeevogels, de Bridge- gfinaar. club, de Boerenleenbank en Zui velfabriek Brederode uit de Eg- EEN DAK STORTTE IN mOndermeer. ALKMAAR. Gietermiddag om „„„ju,™ twee uur werd aan het bureau van ,ni? R»!i»mL aan 3» politie gemeld dat in een pakhuis B® Aa" to w.? aan het Fnidsen een dak was in gestort. Het betreft hier een bouw vallig perceel. Door bouw- en wo ningtoezicht zijn veiligheidsmaatre gelen genomen. Er kwamen geen nersoonlijke ongelukken voor. BEGIN VAN BRAND ALKMAAR. Gisteravond om half acht is een begin van brand gemeld dat ontstaan was in een pakhuis tussen de» Laa-t en het Vij enige nummers ten gehore te heb ben gebracht, trad burgemeester M. Niele voor de microfoon en wees op de grote betekenis van het bestaan van een muziekkc-ps bij belangrijke gebeurtenissen in oris dorps- zowel als in het natio nale leven. Hij prees het korps om zijn vooruitstrevendheid en stelde het andere verenigingen ten vporbeeld en uitte de wens, dat deze manifestatie er toe zou bijdragen, dat het. culturele peil vertje. Het brandje is op zolder j in onze dorpsgemeenschap zich ontstaan. De dakspanten smeulden. zou ontwikkelen. Hierna bood de Omstanders wisten het vuur te burgervader namens de burgerij blussen. De oorzaak is tot nog toe de uniformen aan Lamoraal aan. onbekend. De voorzitter van Lamoraal, de DE RIJP. Hoewel de menin- kunnen genieten, van betrouwbaar- gen over do duur van de kermis hêidsrittên met attractie'S. uiteenlopen blijkt toch ieder jaar Bij voldoende deelname is er weer dat de belangstelling geens- Zondag een zeepkisten-race. Dit zins verflauwt. Ook dit jaar wordt moet geibeuren op de Klaterbuurt, de kermis als een feest beschouwd waar de hoge kluft er voor zal zór- voor het héle dorp. De beitde mid- gen dat het een echte race wordt. denstandeverenigingen hebben de handen in elkaar geslagen en een originele reclame-actie opgezet. VW komt met een „elk wat daar "de subsidie voor de Provin-1 wils"-programma in de eafé's zal ciale Commissie voor Kinderhygië- ne dit iaar met enige honderden guldens is verminderd en het ge meentebestuur van Alkmaar schrif telijk gewezen heeft op de nood zakelijkheid van een groter bedrag particuliere bijdragen, moeten we oen extra beroep doen op de daad werkelijke hulp van ieder, die een paar uur kan missen. Zuster Dren tje ontvangt graag schriftelijk of telefonisch opgave van naam en adres van wie zich beschikbaar stellen (leeftijd boven 15 jaar), adres: Nassaulaan 28, tel. 4393. Ook onaangekondigde collectrices zijn zeer welkom vanaf 9 uur Woensdagochtend 15 Sept. op het C. B. voor Zuigelingen. Zevenhui zen naast het gebouw van het Wit te Kruis. Namens het bestuur van de Veren. v. Zuigelingenzorg te Alkmaar, De voorzitster: D. A. Hemelrijk—de Jong. ruim gelegenheid bestaan tot dan sen en beide toneelverenigingen brengen een pracht kermisstuk. Tevens zullen de liefhebbers van revue hun hart kunnen ophalen. Veertien kermisexploitanten heb ben een plaats toegewezen gekre gen, een zweefmolen, een. draai- of fietsmolen, de traditionele oliebol- lenkraam, enkele paling- en zuur kramen, Geessie met zijn suiker- goeidkraam, de luchtschommel, grijparmsport, rollo-sport en een vliegbom of hoepla-werptent. De eerste Zondag zal men kunnen ge nieten van een harddraverij voor halfbloed- en boerenpaarden. Don derdag, do dag voor de volksspelen, begint om 9 uur met een optocht voor de schooljeugd, waarna kin derspelen, 's Middags om 2 uur op tocht voor kinderen met versierde voertuigen, waarna fietsen met handicap voor dames en heren. Zaterdagmiddag zal de rondo van Maandagavond komt Rijper Klein- toneel met ..Een zeer wild huwe lijk" op de planken in café Zomer dijk. In café Blokdijk draait een schitterende film; bovendien zal er in de voorzaal prljsbiljarten zijn. Ook zal hiervoor gelegenheid zijn in café Drent en Grasboer. Dins dagavond wordt door de R.K, To neelver. „Benedictus" in de zaal van Blokdijk „De stief van Califor- rtië" opgevoerd. Tevens zal in hotel De Eendracht de radio-cabaret revue „Hier Hilversum" worden opgevoerd. Woensdag speelt nog maals Benedictus XV. Vrijdag film bij Blokdijk. De- middenstand komt met keurig verzorgde etalages, In iedere etalage zal zich een cijfer bevinden welke cijfers uitgevoerd zijn in totaal zeven kleurgroepen, elk van 6 cijfers. Het is de bedoe ling dat 6 cijfers van dezelfde ltleiurgroep, gerangschikt worden naar alfabetische volgorde van de deelnemende winkelier. Het ver kregen resultaat wordt °P een for mulier ingevuld. Er zijn prijzen van f 40, f 20, of f 5 voor de goede oplossers. Al met al kan dus Rij heer Jb. Belleman. dankte de in gezetenen voor hun financiële steun. Waarderende woorden sprak hij tot directeur Wester, herrf» prijzende om zijn grote stuwkracht. De geste, dat hij zijn eigen uniform geheel zelf bekos tigde, droeg warme sympathie weg. De heer P. C. M. Simons prees hij als de onvermoeide financiële promotor. Dank bracht hij aan Ab Hoes voor diens hulp, op korte termijn verleend, waar door hij het in moeilijkheden ver kerende korps aan zich heeft ver plicht. Aangezien financiële steun nog onmisbaar is, vertrouwde de voorzitter dan ook op een blij vende belangstelling van de Hoe venaren voor Lamoraal. Secretaris S. Wittebrood zorgde voor de komische noot. Wijdde woorden van grote erkentelijk heid aan de onversaagde werk kracht van voorzitter Jb. Belle man. Roemde de hulpvaardigheid van de dames Wester-Belleman- Wittebrood-Belleman bij het ver vaardigen der uniformen. Het speet de heer P. C. M. Simons met lege handen 'voor de microfoon te moeten komen, doch spr. gaf toezegging binnen 3 a 4 weken, dank zij de muzikale ta lenten van een bevriende relatie, aan het korps té kunnen aanbie den een speciaal voor Lamoraal mi deze gelegenheid gecompo- -mars. genaamd „Lamoraal- mars". De heer N. Schuit, voorzitter van Eensgezindheid, was jaloers op Lamoraal en prees de grote vooruitgang van het korns ge durende de laatste jaren. Als laat ste nam ZE. heer pastoor J. Kooij het woord, variaties bordurende on het gezegde; de kleren maken de man. Verheugd over het. op cultureel terrein tot-stand-ge brachte. prees hij !n bestuur en leden het saamhorigheidsgevoel, dat men in eisen uniform naar buiten wilde uitdragen. Hierna muzikale rondgang langs ulag-versierde straten. ZEEVOGELS-EXCELSIOR v 4—3 EGMOND/HOEF Zeevogels heeft de competitie voor de handbal ingezet met een wel verdiende overwinning. In het begin werd de thtucluh over speeld. In minder dan geen tijd stonden onze meisjes met 29 achter. Mooie goals uit open spel verkregen, Niet ontmoedigd zetten de meisjes door en er kwam een duidelijk overwicht. Mooie worpen moesten voor lopig nog onbeloond blijven. Een goal maakte de stand op 12. Door een misverstand werd het even later 13, maar dadelijk daarop weer een goede aanval met een keurige worp, die doel trof. Ruststand 23. Na de rust had Zee het voordeel van de wind, zodat het over wicht nog duidelijker was dan voor de rust. Toch liet de gelijk maker nog geruime tijd op zich wachten. Toen deze er eenmaal was, volgde al snel de winnen de goal. Een mooi resultaat. Mutatie Rijkspolitie HEILOO Ingaande 15 Sept. 1950 zal de wachtmeester G. H. De Rijp voor dames en. heren aller aandacht trekken. Verder zal men sen uit de omgeving per kermis 1950 weer een pracht K. Woltjer van de groep Heiloo kermis worden ook voor de men- van z'n detachering bij de Schoorl worden ontheven. groep Dorpstraat wordt bestraat GRAFT, Maandag is men met het herstraten van de dorpstraat be gonnen» Het verkeer wordt in twee gedeelten afgezet, zodat ook de bus weer via Schermerhorn zal rijden. Begonnen wordt met het gedeelte vanaf de woning van de heer Potma tot aan de hoek bij de Graftermeer- brug. Daarna zal het gedeelte van de Graftermeerbrug tot aan de woning van de heer C. Bakker worden her straat en op sommige plaatsen be langrijk verbreed. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. Nieuwehuis, te Heiloo. Hugo Girls startte niet slecht HEERHUGOWAARD-NRD. - De eerste competitie-Zondag is voor de Girls niet slecht verlopen. Van de 4 wedstrijden zijn er 3 gewonnen, wat een goed resultaat is. Het eerste van St. Victor I met 20. Het 2e deed het nog beter door St. Victor 2 met 60 te slaan. Ook de junioren bleven niet ach ter bij hun oudere zusjes en sloegen Con Zelo b met 40. De junioren a verloren van Geel zwart A met 32. Deze week be ginnen de Girls weer met zaaltrai ning. Aller opkomst is noodzakelijk. Als zij de goede indruk die zij ge maakt hebben willen bevestigen, zal er ernstig getraind moeten worden. Dinsdagavond half 7 voor de junio ren. Donderdagavond 7 uur voor de senioren in het clublokaal der gid sen. DE RIJP Het zag er Zondag niet te best uit, toen de door V.V.V, georganiseerde harddraverij voor boerenpaarden een aanvang zou ne men. 16 Paarden verschenen aan de start. Na een vertraging van 'n half uur werd het weer echter weer goed en de belangstelling ook. Na een spannend eerste gedeelte, waar de boerenpaarden aardig strijd leverden raakte de spanning er meer en meer uit totdat er om de prijzen werd gereden. Na tweede loting verschenen aan de start. Nelson van M. P. Koning, te Kwadijk, Flora van M. P. Ko ning te Kwadijk, Jet van C. Bijvoet te Beemster en Jopie van N. Stam uit Mijze. Jet, die door de eigenaar werd bereden, behaalde de eerste prijs f 60,de tweede prijs werd behaald door Flora, berijder KI. Ko ning, de derde prijs door Nelson, be rijder J. P. Koning, de vierde werd Jopie, bereden door de eigenaar N. Stam. - Bij de prijsuitreiking werd dank gebracht aan het gemeentebestuur voor hun medewerking bij het klaar maken van de baan. Ook de heer J. P. Poel werd dank gebracht voor de bereidwilligheid. A] met al was deze Zondag, een geslaagde dag voor de V.V.V. die haar doel, n.l. het be vorderen van vreemdelingenverkeer bij kermis heeft bereikt. DE RIJP-RANDERS 0—0 De Randers startten in het nieuwe seizoen met een uitwedstrijd in de Rijp. Al direct na de aanvang nam de Randers het spel in handen; het geen gedurende de gehele wedstrijd het geval is geweest. Voor de rust kregen de Randers enige goede sco ringskansen, welke door stug verde digen en onzuiver schieten op niets uitliepen. Na rust herhaalde zich het zelfde spdletje. Een steeds aanval lend Randers tegen een steeds ver dedigend De Rijp. Enige bijna niet te missen kansen gingen om zeep. Vijf minuten voor tijd kreeg de linksbuiten van de Randers zelfs een opgelegde kan, voor een leeg dool» doch door onzuiver schieten, ging ook deze kans teloor. Zo eindigde deze wedstrijd zoals hij begonnen was n.l, 00. genomen. DONDERDAG 14 SEPTEMBER OFFICiëLE OPENING DE RIJP. Donderdagavond vergaderden de aandeelhouders van de Coöp. Aardappel-Bewaar-Cen- trale in café Blokdijk. In zijn ope ningswoord gaf de voorzitter, de heer G, Roelofsen, een overzicht van de verrichte werkzaamheden en deelde mede dat de uiteindelij ke bouwkosten van de hutten be langrijk hoger waren gebleken als aanvankelijk in de begroting was opgenomen. De mening van de vergadering werd gevraagd over het Plan om een parkeerplaats bij de ingang te maken. De kosten hiervan zouden ongeveer f 450 bedragen. Algemeen was men van mening dat dit voor lopig nog wel kon wachten. Na de notulen van de secretaris, de heer J. Woeistenburg, gaf de penningmeester een financieel over zicht. Algemeen was men tevreden over het financieel beheer en de besluiten die waren genomen in verband met de bouw. Door het bestuur werd bij mon de van de voorzitter voorgesteld de aandelen in bewaring te geven bij de plaatselijke Boerenleenbank. De vergadering kon zich daarmee verenigen. Het Huishoudelijk Reglement werd breedvoerig behandeld. Om in de hutten de naleving van de gestelde maatregelen te bevor deren, werd, naast de beheerder en het bestuur, de heer G. J. Vis ser aangesteld als ordebewaarder. Voorts werd nog besloten dit laar geen vrachtauto's in de werkruimte toe te laten. De tarieven werden uitvoerig besproken. Verschillende aanwezigen meen den dat zij een meer coöperatief karakter moesten dragen. Na de zaak van vele kanten te hebben bezien, bleek de voorgestelde ta rief-regeling, althans voor dit jaar de juiste. De officiële opening zal plaats hebben op Donderdagmiddag 14 September te twee uur. Bij de rondvraag zag de heer Visser, die als contactman is aan gesteld, gaarne een vast loon vast gesteld voor de werkzaamheden die hij, buiten genoemde functie, voor de coöp. verricht. Dit zal door het bestuur in behandeling worden Geslaagd SCHOORL. Onze plaatsgenoot de heer H. J. Groen slaagde voor het te 's-Gravenhage gehouden ex amen derde machinist ter koop vaardij. MAR IA-FEESTDAG R.K. VROUWENBEWEGING BEEMSTER. De feestdag van Maria Geboorte, de patrones van de R.K. Vrouwenbeweging afd. Beemster, werd op waardige wijze gevierd, 's Morgens werd een H. Mis opgedragen, die door vele leden werd bijgewoond en 's avonds kwamen de dames in 't verenigingsgebouw bijeen. Als gast was hier aanwezig mej. M Blekemolen uit Purmerend, die enige aardige stukjes declameerde. De Zeereerw. heer pastoor hield een toepasselijke Maria-toespraak. Tijdens de pauze kregen de dames gelegenheid breigarens uit te zoe ken. Ook werden de dames door het bestuur getracteerd. De Ronde van Tuitjenhorn TUITJENHORN Zaterdag avond om 7 uur werd de jaar- lijkse ronde van Tuitenhorn verlopen door 15 deelnemers De ronde liep over 3200 me ter. Eerst aankomende was W. Groen, 't Veld in de tijd van 9 minuten en 50 seconden. 2. P. Bleeker Jz., H.H.Waard-Noord, 3.L. Groot, Warmenhuizen, 4. P. Schouten H.H.Waard, 5. G. Groen, 't Veld, 6. A. de Nijs. Langedijk, 7. O. Zomerdijk, Stolpen, 8. C. Spaansen, Tuitjen horn, 9. J. Roos, Stolpen, 10. J. Groot, H.H.Waard, 11. Verhoeff, Den Helder, 12. M. Stroopej;, H. H.Waard, 13. P. Tesselaar, Ko rendijk. 14. T. Brink, 't Veld en 15. C. Tesselaar, Warmenhuizen. Bavo-nieuws URSEM De eerste compe titie-Zondag is achter de rug en de resultaten zijn niet direct denderend, doch ook niet on gunstig te noemen. Het eerste speelde de derby tegen Ursem 1 en na aanvankelijk met 10 te hebben achtergestaan, werden er een kwartier voor het einde twee prachtige doelpunten vlak na elkaar gemaakt door Borst en de Boer. Uresm slaagde er echter toch in, vlak voor het einde de gelijkmaker te scoren, met welke stand 't einde kwam van deze spannende en sportie ve match. Scheidsrechter Krij ger leidde schitterend en droeg er niet weinig toe bij dat de strijd fair en sportief bleef. Het tweede startte beter en won van Wit-Rood met 21. De tegenpartij van het derde was te zwaar en, het verloor dan ook met 80. De junioren konden t ook niet bolwerken en verloren met 53 terwijl de a. adspiran ten met een 11 gelijk spel te gen St. Victor uit de bus kwa men. V.Z.V.-nieuws 'T VELD Het eerste elftal van VZV wist door hard wer ken een welverdiende overwin ning te behalen op Vios. De rust ging in met 10 voor VZV, doordat een in het nauw gedre ven VlOS-verdediger de bal langs de voor hem verkeerde kant van de paal speelde. Na de rust werd de stand door "n goe de aanval op 20 gebracht. 20 minuten voor 't einde kopte de VZV-verdediging de bal voor de voeten van de VlOS-middenvoor die onhoudbaar inschoot. Met deze 21 stand floot de scheids rechter voor de laatste maal. Het tweede verloor 'n thuis wedstrijd tegen Zouaven II met 32. De adspiranten a wonnen van de Geel-Zwart collega's met 51 en de adsp. b met 21 van Concelo b. Dus zes puntên bin nen van de acht. Geen slecht begin. Programma voor Zondag 17 September: VZV 1—Schoorl om 2.30 uur. Andijk 2—VZV 2, SRC 4VZV 3, VZV 4Vesdo 3, om 12 uur. Denk aan de vergade ring van Vrijdag a.s. NIEUWS VAN DE MEERVOGELS AKERSLOOT Het is het eerste elftal niet mogen gelukken de pun ten binnen te halen tegen ODIZ. Het eerst nam Meervogels de lei ding door een doelpunt van de rechtsbinnen maar ODIZ scoorde dra tweemaal tegen. Na de rust vergrootte ODIZ de voorsprong tot 41. Toen zaten de Meervogels er geweldig op en ODIZ werd terug gedrongen, De linksbuiten schoot in 42 en de linksbuiten benutte een penalty. Met 43 kwam het einde. Het 2e speelde gelijk tegen het 3e elftal van Alk. Boys. Eon goed resultaat. Het 3e speelde ook al ge lijk tegen VVZ 5 na met 20 voor en 3—2 achter te hebben gestaan. De Junioren brachten het er goed af en vermorzelden Zeevogels met niet minder dan 16—0, R.K. HANDBALCLUB WAARLAND De pas opgerich te dameshandbalclub speelde Zon dag 10 Sept. j.l. haar le wedstrijd met niet al te beste resultaten. Het eerste speelde tegen Blauwe Rei gers en kwam met een uederlaag van 140 thuis. Het tweede speelde op eigen terrein tegen Viiegens Vlug en kreeg een 09 nederlaag te slikken. EEN GOEDE ZONDAG VOOR CON ZELO WAARLAND Het eerste elftal van Con Zeio ondernam de reis naar Schagerbrug om aldaar Vesdo 1 te bekampen. In een zeer spannende wedstrijd wist Con Zelo te winnen met 35. Con Zelo II speelde thuis tegen SRC 4. De gasten waren eerst het meest in 't offensief wat na 20 minuten met een mooi doelpunt werd beloond. Tot do rust kwam er geen verandering. Na de rust pakte Con Zelo goed aan en na 10 mm. was de stand gelijk. Con Zelo bleef in de aanval en na 20 minuten w&s het 41. SRC zag dat 't zo niet kon en wist met een mooie aanval de stand op 42 te brengen. Con Zelo deed er nog een schepje op en wist nog 3 maal te scoren, tegen SRC een keer, zodat 't einde kwam met een 73 overwinning voor Con Zelo. Het derde speelde eveneens thuis en wel tegen Hugo Boys 4: die ech ter met 10 man de strijd aanbond. Hoewel de Boys de eerste tijd goed stand hielden moesten zij met 30 in de WaarUiders hun meerderen erkennen. De Junioren A speelden uit tegen Hugo Boys en wist met l-"-12 te winnen. De adsp. B, wisten het niet tot een overwinning te brengen en verloren met 21 van VZVB. Zuidcrzccsfcunwct WIERINGEN. Bij beschik king van de Minister van Verkeer en Waterstaat zijn tot leden van de Plaatselijke Commissie van de Zuiderzeesteunwet herbenoemd: K. Keuris, Anna Paulowna, voor zitter; J. Kaaijk, secretaris; Jac. Smit, Jb. Tij sen Dz. en J. Schel- tus allen alhier. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I, te De Bilt, geddig van Dinsdagavond lot Woensdagavond. BIJNA OVERAL DROOG Wisselende bewolking en bijna overal droog weer. Matige en in het Noordwesten later krachtige wind krimpend van West naar Z.- West. Weinig verandering in tem peratuur. DEN HELDER Deze week zal den Helder wederom enige dagen in het teken staan van luisterrijke Marineplechtigheden, waarbij de Marinierskapel muzikale medewer king zal verlenen. Woensdagmiddag zuilen op het voorplein van het Koninklijk In stituut de adelborsten worden ge ïnstalleerd, waarbij zich ook 23 In donesische jongelui bevinden, die in den Helder hun studietijd zullen door brengen. Na de installatie volgt een militaire mars door de stad van de adelborsten, waarbij vaandel met vaandelwacht in de colonne zal worden medegevoerd. Donderdagmiddag heeft de be ëdiging plaats van een aantal Ma rineofficieren, welke plechtigheid door de Commandant zeemacht Ne derland, vice admiraal J. J. L. Willinge zal worden verricht. Zij zal 's middags te 3 uur plaats heb ben op het Ankerpark. Om 4 uur, na afloop van de beëdiging, zal er gedefileerd worden, waarna een mars door de stad volgt. De Mari nierskapel zal hierbij eveneens te genwoordig zijn. Tenslotte zal Vrijdag in het Ko ninklijk Instituut een tegeltablau worden onthuld. DENKT U OM DE PEREKNOPKEVER Wanneer U dit voorjaar knoppen met larven van de perebloesem- snuitkever in Uw peren aangetrof fen hebt, moet U niet vergeten in de tweede of derde week van de maand September Uw bomen met D.D.T. te spuiten of dit te laten doen door een ervaren loonsproeier. Wenst U naVre inlichtingen, dan kunt U terecht bij de Rijkstuin- bouwvoorlichtingsdienst te Hoorn, Korenmarkt 13 of bij ondergete kende. W. J. DROST Eikstraat 11 - Hoorn ALGEMENE VERGADERING NEDERLANDSE KOLFBOND NIEUWE NIEDORP Te Nieuwe Niedorp werd de algemene vergadering gehouden van de Ne derlandse kolfbond, onder leiding van de voorzitter van de bond. de hr. L. Mallekote uit Hoorn. In het jaar verslag van de secretaris, de hr. M. J. Ridder uit Koog aan de Zaan. kwam tot uiting dat de belangstel ling voor de kolfsport groeiende is. Bij de bestuursverkiezing werd de hr. D. de Smeth uit Bovenkarspel herkozen. In de plaats van de hr. de Ridder, die binnenkort aftreedt, werd de hr. A. S. P. van Trotsen. burg uit de Zaanstreek gekozén. De nationale wedstrijd 1951 zal in Bar- singerhorn worden gehouden. NIEUWE NIEDORP Uitslag korpsen met hoogst aantal pun ten. Deze werd behaald met 2 parti,jen. ,„Ons Genoegen" Nrd.-Scharw., totaal 291 pt., gummi; „Onder Vrienden", Oudkarspel, 273 pt., (g.); „De Schone Twaalven" I, St. Maartensbrug, totaal 291 pt., sajet; „Op Maat" II, Zd.-Schar- woude, 275 pt., (s.)„De Mei boom", Andijk, totaal 254 pt., g.; „Gezellig Samenzijn", Z.Schar- woude, totaal 284 pt., (g.); „To- gido", Krommenie, totaal 267 pt. (s.); „Vriendenkring" I, Noord- Scharsyoude, totaal 260 pt., (g.). Personele wedstrijden. Uit slag na 2 partijen is als volgt: P. Kosse. „De Schone Twaal ven" II, St. Maartensbrug, tot. 106 pt.; C. Borst, N.K.V.P., Bar- smgerhorn, totaal 105 pt.; J. de Leeuw, „De Schone Twaalven" I St Maartensbrug, tot. 100 pt.; P. Molenaar, „Op Maat" I Zd.- Scharwoude, 100 pt., W. Kuin, „Gezellig Samenzijn" Zuid- Scharwoude, 100 pt.; K. Kisten maker, Barsingerhorn, N.K.V.P., 103 pt.; S. T. de Rijke, „Vrien denkring" I Noord-Scharwoude, 105 punt; K. Dekker, „Onder Vrienden". Oudkarspel, 100 pt.; H. Dekker, „Ons Genoegen", N.- Scharwoude, 113 ptS. G. Wit „S.O.S.", N.-Niedorp. 102 pt.; g! Jacet, „Gezellig Samenzijn" Z.- Scharwoude, 101 pt.; P'. Goed 'iSP Maat" II Za.-Scharwoude) 102 punt; P. Gelder, „Onder Vrienden", Oudkarspel, 103 nt. De wedstrijden worden heden voortgezet. De uitreiking der prijzen heeft hedenavond plaats De prijzen worden uitgereikt dpor de voorzitter van de Ned Kolfbond. Hierna zal optreden het Langedijker Cabaret, mede werkenden zijn o.m. P. Tromp, Kiinkert Theo van Zeist, K. w 1 4* op' ^Gj H' v- Wolff, Winkel, Mevr. N. Grootes—Mo- slot Sezelli2 samen- zijn met bal. „LAND UIT ZEE" P»i*en voor de middenstand WIERINGERMEER. Door het gemeentebestuur van Wieringer- meer was een prijs beschikbaar gesteld voor de beste Wleringer- meerse stand op de tentoonstel ling „Land uit Zee". De beoor deling leverde de jury echter grote moeilijkheden op tengevolge va?j tentoonge stelde artikelen zo sterk uiteen liepen. Over het algemeen mocht worden geconstateerd, dat door de zaken van Wieringermeer veel moeite was gedaan om goed voor de dag te komen. De stands moch ten gezien worden. Bij het beoor delen heeft de jury gemeend ver schil te moeten maken tussen de grote zaken en de normale mid- denstandsbedrijven. Door de wel willende medewerking van het Beursbestuur kon het aantal prij zen, dat eerst op 1 was vastge steld, worden uitgebreid tot 4. Deze prijzen werden tenslotte als volgt toegekend: Grote zaken; Coöp. Aankoop vereniging Wieringermeer te Slootdorp. Gewone middenstand: 1. A. H. v. Wijck, Slootdorp; 2. P. S. Ham stra Wieringerwerf; 3. C. Dekker, Middenmeer.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2