MEDINOS Waarom stijgt de wolprijs? Vuurkracht van landleger is aanzienlijk verbeterd Nagedachtenis geëerd van Dr. Hein Hoeben Pandit Nehroe pleit weer voor vreedzame oplossing MEDINOS helpt tandbederf voorkomen! taten van de xilfwedstrijden Patient van boord gehaaid Duitsland en Japan zijn weer kopers geworden Overstromingen in Australië Communiqué van de West-Europese Unie Grafmonument te Teteringen Weer een dronken automobilist de superieure TANDCREAM Zonder Rusland is de U.N.O. geen wereldorganisatie De Kardinaal verjaarde in stilte Naar wij vernemen: DINSDAG 12 SEPTEMBER 1950 PAGINA 3 .SVERW ACHTING ld door het K.N.M.I. to oldig van Dinsdagavond dagavond. IJNA OVERAL DROOG bewolking en bijna og weer. Matige en in westen later krachtige pend van West naar Z.- rüg verandering tn tem- ne-officieren LDER Deze week zal r wederom enige dagen en staan van luisterrijke htigheden, waarbij de apel muzikale medewer- erlenen. gmiddag zullen op het van het Koninklijk In- adelborsten worden ge- waarbij zich ook 23 In- jongelui bevinden, die in hun studietijd zullen en. Na de installatie volgt re mars door de stad van •sten, waarbij vaandel ilwacht in de colonne zal edegevoerd. igmiddag heeft de be- iats van een aantal Ma- en, welke plechtigheid immandant zeemacht Ne- vice admiraal J. J. L. al worden verricht. Zij ags te 3 uur plaats heb- t Ankerpark. Om 4 uur, van de beëdiging, zal er worden, waarna een de stad volgt. De Mari- zal hierbij eveneens te- I zijn. zal Vrijdag in het Ko- istituut een tegeltablau thuld. NKT U OM DE REKNOPKEVER U dit voorjaar knoppen i van de perebloesem- in Uw peren aangetrof- moet U niet vergeten in of derde week van de )tember Uw bomen met spuiten of dit te laten een ervaren loonsproeier. naV-'re inlichtingen, dan recht bij de Rijkstuin- chtingsdienst te Hoorn, t 13 of bij ondergete- W. J. DROST Eikstraat 11 - Hoorn ENE VERGADERING ANDSE KOLFBOND 1 NIEDORP Te edorp werd de algemene gehouden van de Ne- kolfbond, onder leiding zitter van de bond. de hr. e uit Hoorn. In het jaar- i de secretaris, de hr. M. uit Koog aan de Zaan. uiting dat de belangstel- ,e kolfsport groeiende is. tuursverkiezing werd de Smeth uit Bovenkarspel n de plaats van de hr. de ,e binnenkort aftreedt, -. A. S. P. van Trotsen- Zaanstreek gekozén. De •edstrijd 1951 zal in Bar- worden gehouden. NIEDORP Uitslag net hoogst aantal pun- werd behaald met 2 moegen" Nrd.-Scharw., 1 pt„ gummi; „Onder Oudkarspel, 273 pt., Schone Twaalven" I, ensbrug, totaal 291 pt., Maat" II, Zd.-Schar- 175 pt., (s.)„De Mei- ïdijk, totaal 254 pt„ g.; Samenzijn", Z.Schar- taal 284 pt., (g.); „To- immenie, totaal 267 pt. endenkring" I, Noord- Ie, totaal 260 pt., (g.). e wedstrijden. Uit- partijen is als volgt: e, „De Schone Twaal- St. Maartensbrug, tot. Borst, N.K.V.P., Bar- i, totaal 105 pt.; J. de De Schone Twaalven'' irtensbrug. tot. 100 pt.; lar, „Op Maat" I Zd.- le, 100 pt.. W. Kuin, Samenzijn", Zuid- Ie, 100 pt.; K. Kisten- arsingerhorn, N.K.V.P., T. de Rijke, „Vrien- I Noord-Scharwoude, K. Dekker, „Onder Oudkarspcl, 100 pt.; „Ons Genoegen", N.- ie, 113 pt.; S. G. Wit, jl.-Niedorp, 102 pt.; G. ezellig Samenzijn" Z.- le, 101 pt.; P. Goed, II Zd.-Scharwoude, P. Gelder, „Onder Oudkarspel, 103 Dt. strijden worden heden De uitreiking der eft hedenavond plaats, zen worden uitgereikt 'oorzlttcr van de Ned. Hierna zal optreden idijker Cabaret, mede- i zijn o.m. P. Tromp, Theo van Zeist, K. Hop, Mej H. v. Wolff, levr. N. GrootesMo- it slot gezellig samen- ial. (ND UIT ZEE" ioor de middenstand GERMEER. Door het estuur van Wieringer- een prijs beschikbaar or de beste Wieringer- ind op de tentoonstel- i uit Zee". De beoor- 'erde de jury echter lijkhoden op tengevolge eit, dat de tentoonge- keien zo sterk uiteen er het algemeen mocht iconstatecrd, dat door 'an Wieringermeer veel 3 gedaan om goed voor ;omcn. De stands moch- worden. Bij het beoor- t de jury gemeend ver- oeten maken tussen de n en de normale mid- ledrijven. Door de wei medewerking van het ur kon het aantal prij- erst op 1 was vastge- len uitgebreid tot 4. ijzen werden tenslotte oegekend: iken: Coöp. Aankoop- Wieringermeer te middenstand: 1. A. H. lootdorp; 2. P. S. Ham- ngerwerf; 3. C. Dekker, (Van onze correspondent) BORKUM. De sleepboot „Seefalke" van Borkum werd gis teren radiografisch opgeroepen door een Engels schip dat een pa tiënt aan boord had. Men ver moede te doen te hebben met een acute blinde darmontsteking en verzocht derhalve assistentie. Men vervoerde de patiënt naar het eiland, waar de Engelsman in het hospitaal werd opgenomen en nog tijdig geopereerd kon worden. Graven van Nederlanders in Duitsland De oorlogsgraven-stichting zal dezer dagen een aanvang maken met de inrichting en verzorging der Nederlandse graven in Duits land. Een missie van de oorlogsgra ven-stichting is Maandag naar het kerkhof Ohlsdorf nabij Hamburg vertrokken, waar de eerste zes li, nderd witte kruisen, vermel dende naam, geboorte en sterf datum en voorzien van de Neder landse driekleur, zullen worden geplaatst. De heer Tom Naudé, voorzitter van de Zuid-Afrikaanse Volks raad (Tweede Kamer) zal, te zamen met een van de volks raadleden, binnenkort naar Europa komen om de parlemen taire gebruiken in verschillende landen te bestuderen. Hij zal de opening van de Staten- Generaal in den Haag bijwegen. In verband met de stijging der wolprijzen, had het A.N.P. een onderhond met de heer W. A. Linting, directeur van het Neder lands Bureau van het Internatio naal Wol Secretariaat. De heer Linting zeide niet te weten hoe het prijsverloop zal zijn. Ook niet of er binnenkort een daling is te venvachten. In ieder geval geloof de hij niet, dat binnen het half jaar de hogere wolprijzen in de detailhandel zullen worden door berekend. Indien de handel dat zou doen, zou er onmiddellijk een afstraffing komen. Zoals de zaken thans staan, duldt de internationale concurren tie geen verhoging der detailprij zen. In het algemeen hebben de West Europese landen zich in hun wolvoorraden aardig gedekt, on danks de verhoogde prijzen. Doch er moeten zeer grote bedragen voor worden uitgetrokken en de wolhandel heeft het hierin na tuurlijk lang niet gemakkelijk. Ook Nederland heeft nog onlangs belangrijke hoeveelheden wol uit Australië aangekocht. De fabri kanten moeten doorgaan en kun nen hun fabrieken niet zomaar buiten bedrijf stellen. De machi nes moeten doordraaien". „Wat ziet u als oorzaak voor de grote stijging?" „Er zijn verschillende oorza ken, die daartoe hebben bijgedra gen. In de eerste plaats moet men niet vergeten, dat Duitsland en Japan weer aan de markt zijn en grote hoeveelheden opkopen. Bei de landen hebben een achterstand van jaren in te halen en de be hoefte aan wol is daar bijzonder groot. De grootste afnemer is ech ter Frankrijk. Op de recente vei lingen heeft Frankrijk de meeste wol aangekocht. Sinds 28 Augus tus is Rusland slechts eenmaal als koper opgetreden. Voor zover men kan nagaan heeft Rusland niet meer gekocht dan het vorig jaar. namelijk 5 pet. der wolvoor- raad. Of Rusland via buitenlandse makelaars meer aangekocht heeft, is natuurlijk moeilijk na te gaan". Als andere belangrijke factor voor de stijging in prijzen noemde de heer Linting de overstromingen in Australië. Hierdoor werd de aanvoer naar de veilingen sterk geremd. De overstromingen hebben in Nieuw Zuid Wales en Queensland aan 4.000.000 schapen het leven gekost, dat is 300.000 balen of een kleine 4 pet. minder dan te ver wachten was. Bij al deze factoren komt nog een laatste, misschien wel de belangrijkste van de z.g. .Joint Organisation". Deze voor raad van oorspronkelijk 10.500.000 balen werd jaarlijks aangespro ken. Er gingen namelijk elk jaar ongeveer 2.000.000 balen af. Nu is de voorraad van de Joint Organi sation vrijwel opgedroogd. Er zijn nog slechts 450.000 balen van bij zonder slechte kwaliteit. Nu deze voorraad is uitgeput worden er natuurlijk grotere hoeveelheden op de veilingen aangekocht en dit alles veroorzaakt natuurlijk een prijsstijging. Het wereldtekort aan wol is nog steeds 18 a 20 pet. BRITTEN ZETTEN ONTMANTELING STOP BONN, 11 Sept. (Reuter). De plaatsvervangende Britse Hoge Commissaris, Christopher Steel, heeft Maandag aan de West-Duitse regering medegedeeld, dat de En gelsen in de Britse zone niet tot verdere ontmanteling in verband met de demilitarisatie van Duits land zullen overgaan. De Britse woordvoerder, die dit bekend maakte, gaf een opsomming van de installaties die door dit besluit niet ontmanteld zullen behoeven te worden. Bij de marine-scheeps werf Blohm en Voss te Hamburg zijn dit de hellingen. Bij de Her mann Goeringfabrieken te Waten- stedt Salsgitter de „Grote hal", waarin zich oorspronkelijk de reeds ontmantelde continu wals- installatie bevond. Ook het droog dok „Elbe 17" en enkele kleine' dingen bij Krupp te Essen vallen er onder. De ontmanteling in de Ameri kaanse zone is vrijwel geëindigd, in de Franse zone is zij geheel gereed. In de Amerikaanse zone moet nog slechts één installatie voor ongeveer 40 procent ontman teld worden. Op sobere, maar in zijn eenvoud indrukwekkende wijze is Maandag 11 September in Teteringen de na gedachtenis van de bekende Neder landse journalist Dr. Hein Hoeben geëerd door de overdracht aan zijn familie van een grafmonument, waarop in eenvoudige woorden tj lezen staat: „Bidt voor Dr. Hein Hoeben. stichter van het Interna tionale Katholieke Persbureau en van de Katholieke Wereldpost" „Kapelaan Arnold van Lierop, ge vankelijk weggevoerd, overleed hij te Berlijn, 28 Februari 1942." „De ogen der dwazen meenden hen te zien sterven; zij echter zijn in vrede." Dr. Hein Hoeben, oprichter en hoofdredacteur van de Katholieke Wereldpost te Breda, die op het gebied van de internationale sa menwerking tussen de Katholieke persbureaux ware pioniersarbeid heeft verricht, was een der weini gen, dia dikwijls onder grote geva ren voor hemzelf en zijn medewer kers. de pers in Nederland en el ders in de wereld gedocumenteerde inlichtingen heeft verstrekt over het nationaal-socialisme in Duits land en het verzet der Katholieken in Duitsland tegetn de Hitler-ter- reur. Reeds kort na het begin van de Duitse bezetting van Nederland werd hij tezamen met zijn naaste meidewerker, kapelaan van Lierop, gearresteerd en naar Duitsland overgebracht. Dr. Hein Hoeben stierf daar in de gevangenis, kape laan van Lierop in het concentratie kamp. Des morgens om 11 uur droeg pastoor G. van Besouw een plech tige H. Mis van Requiem op, met assistentie van Prof. Dr. P. Hey- meijer S.J., aalmoezenier van de pers als diaken on Mr. A. Diepen- brock, secretaris van de Landelijke Leiding der Katholi/ke Actie als subdiaken. Na de H. Mis begaven de talrijke aanwezigen zich naar het kerkhof te Teteringen, waar de voorzitter van de afdeling Noord-Brabant en Zeeland der Katholieke Nederland se Journalistenkring, J. Bruna, het grafmonument aan de familie Hoe ben overdroeg. De heer Bruna memoreerde daar bij in zijn toespraak de grote ver diensten van Dr. Hein Hoeben en diens medewerker kapelaan van Lierop voor de katholieke bericht geving, waarmede zij ook de weg hebben gebaand voor het Katholiek Nederlands Persbureau, dat het werk van deze pioniers voortzet Onder de vele aanwezigen merk ten wij op vertegenwoordigers van de Katholieke Nederlandse Dagblad Pers, de Katholieke Jour nalistenkring, het Katholiek Ne derlands Persbureau, de Interna tionale Unie van Katholieke Pers bureaux, het bestuur van de afd. Noord-Brabant der N.K.J.K. e.a. Na de overdracht van het monu ment verenigden de genodigden zich in de aula van het Missiehuis, waar pastoor van Besouw een her denkingsrede uitsprak. In een gloed volle rede schetste de spreker het leven en het wark van Dr. Hein Hoeben en kapelaan van Lierop; hij stelde Dr. Hein Hoeben tot voor beeld. vooral aan de jongere Ka tholieke journalisten. BRUSSEL, 11 Sept. (Belga). De defensie-organisatie van de Westelijke Unie deelt het volgende mede: „De studie van de uitsla gen der demonstraties met anti tank wapens te Warminster op Maandag 4 September 1951, die was voorafgegaan door vergelij kende proefnemingen met ver schillende Franse en Belgische wapens in België en het Verenigd Koninkrijk is zojuist geëindigd. De Amerikaanse autoriteiten gingen bij deze gelegenheid gaar ne in op het verzoek om mede werking van de Westelijke Unie en verlenen door de demonstratie te Warminster van hun raketwer- per van drie en een halve duim. Dit wapen en het lichte Franse antitankwapen trokken te War minster bijzonder de aandacht. Als gevolg Van deze demonstratie kan men met vertrouwen zeggen dat de vuurkracht van het landleger over het algemeen aanzienlijk is verbeterd en dat de mogelijkheden voor de infanterie om zich in de strijd van antitankwapens te be dienen buitengewoon zijn toege nomen. Het doel van de studieën was een anti-tankwapen van een redelijk gewicht uit te werken, dat aile mogelijke pantserwagens op redelijke afstand kan doorbo ren. De demonstratie te Warmin ster toont, dat de geallieerden in voortdurend stijgende mate heb- Gisteravond omstreeks half ne gen zigzagde op de Muiderstraat- weg tussen Muiden en Diemen een automobilist komende uit Amsterdam met grote snelheid over de weg, reed een hem tege moetkomende auto op de linker weghelft aan en sloeg enkele ma len over de kop. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd, maar de inzittenden kregen nauwelijks letsel. Het on derzoek door de rijkspolitie inge steld, wees uit, dat de bestuurder van de auto, die de aanrijding had veroorzaakt, een vertegen woordiger uit Huis ter Heide, zeer veel sterke drank had gebruikt. Het ongeluk veroorzaakte een opstopping op de drukke verkeers weg. ROOFMOORD TE BANDUNG BANDUNG. Naar Aneta meldt is in koelen bloede Zater dagavond de 53-jarige administra teur 1ste klasse van de Bank Re publiek Indonesia (Algemene Volkseredietbank), de heer F. W. Neijhoff, door rampokkers ver moord. «Zijn vrouw, twee van zijn dochters en een schoonzoon moes ten machteloos toezien, hoe hij met revolverschoten van het leven werd beroofd. De bedrijvers van deze afschuwelijke misdaad namen direct de vlucht en tot op heden ontbreekt nog ieder spoor. De heer Neijhoff zou over drie weken naar Nederland vertrek ken. ben samengewerkt zodat zij bij hun onderzoekingen veel zoeken en tasten zullen weten te ver mijden. Men heeft zich thans ten doel gesteld over te gaan tot proefne mingen zoals thans te Warminster hebb enplaats gehad met het doel tot standaardisatie". NIEUWS VAN HET HEILIG JAAR Op de laatste dag van de va- cantie kwam de bedevaart van de R.K. Vereniging van Mijnbeamb- ten in Nederland terug, die haar bedetocht naar Rome gemaakt had via Padua en Venetië, Flo- rentië en Assisië en haar terug weg nam langs de Middellandse Zee en Genua. Deze bedevaart stond onder lei ding van Pater Mr. Dr. Keule- mans, Carmeliet, en de Heren A. Hennekens, voorzitter van de Vereniging en Willems, chef van de Culturele dienst. De technische leiding was in handen van de heer W. H. M. van der Stap van Reis bureau Peeters Venlo, dat de reis technisch verzorgde. De reis verliep zeer vlot en de deelnemers waren opgetogen. Zij hadden het voorrecht de H. Vader te ontmoeten op zijn tocht naar de Basilieken voor de Jubilé-aflaat. PROTESTANTSE KLOOSTERORDE In Lund in Zweden is een pro testantse nonnenorde gesticht, de zogenaamde Birgittenorde. De nonnen worden in Engeland in protestantse kloosters opgeleid en moeten daar een gelofte afleggen. Deze gelofte is evenwel niet bin dend voor het gehele leven. De nonnen, die tot de Angli caanse kerk behoren, willen zoge naamde retraitehuizen voor over spannen en zenuwzieke mensen oprichten. MGR. VAN VELSEN O.P. NAAR AFRIKA VERTROKKEN AMSTERDAM (K.N.P.). Maan dagmorgen 11 September vertrok Z. H. Exc. Mgr. N. van Velsen O.P. van Schiphol per K.L.M. naar Rome om van daaruit naar zijn missiegebied, het Apostolisch Vicariaat van Kroonstad in Zuid- Afrika, terug te keren. Monseig neur-werd uitgeleide gedaan door de Hoogeerwaarde Heer Provin ciaal der Paters Dominicanen, P. L. Teeuwen, Prof. Mag. Dr. J. Kors O.P., voorzitter van de K.R.O. en velé medebroeders. MALAN WAARSCHUWT ENGELAND PRETORIA, 11 Sept. (Reuter). Dr. Daniel Malan, de Zuid-Afri kaanse nationalistische eerste mi nister, heeft Maandag op het Transvaalse congres van de natio nalistische partij, Engeland ge waarschuwd, „zijn neus niet in Zuid-Afrikaanse aangelegenhe den te steken". Dr. Malan leverde critiek op Britse parlementsleden, en zelfs ministers", die, naar hij zeide, vijandige critiek op Zuid- Afrika goedkeurden. „Zuid-Afrika is niet langer een Britse kolonie. Het is een souverein, onafhanke lijk land. Wij steken onze neus niet in Britse zaken en verwach ten van Engeland, dat het zijn neus ook niet in onze zaken steekt", aldus dr. Malan. „Jij hebt je tanden goed gepoetst, ze zien er prachtig nit", zegt de tandarts bij de halfjaarlijkse controle; „en.er behoeft niets aan gedaan te worden. Alles is prima in orde!" Gelukkig voor Jan, maar.geen wonder! Want hij poetst geregeld met Medinos. Daar staat zijn moeder opZij weet, dat deze superieure tandcream verschillende stoffen bevat, die een zeer gunstige tandbederf-werende werking uitoefenen! Medinos helpt tandbederf voorkomenPoets daar om na elke maaltijd met Medinos, voor mooie en gezonde tanden! UdtluKend verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en de speciaatbranehe- De premier van India, Pandith Nehroe, heeft in een te Washing ton gepubliceerd vraaggesprek verklaard, dat iedere wijze om een vreèdzame oplossing van het Ko reaanse vraagstuk te bereiken aanvaard dient te worden. Indien bemiddelingspogingen hoop geven, doet het er niet toe of de bespre kingen in de Veiligheidsraad dan wel daarbuiten worden gevoerd, mits zulks slechts geschiedt met de toestemming en de medewer king van de Verenigde Naties. Het verdiende aanbeveling vreedzame pogingen in het werk te stellen voordat nog grotere ge voelens van bitterheid zich van de mensen overal meester maken, aldus Nehroe'. De opkomst van de communistische beweging in Azië kwam voor een groot deel voort uit de „verbondenheid van het communisme met nationalistische regeringen, die onafhankelijkheid van vreemde mogendheden zoe ken". Het dispuut in Indo-China bijvoorbeeld kwam voort uit „het gewettigde verlangen van het volk naar onafhankelijkheid". Het was hier geen militair probleem doch een menselijk probleem. Het communistische China was volgens de opinie van India „ge heel onafhankelijk van Moskou". Het was geen zaak voor India om PRINS ERIK VAN DENEMARKEN OVERLEDEN KOPENHAGEN, 11 Sept. (Reu ter). Prins Erik Frederik Christiaan Alexander van Dene marken, graaf van Rosenborg, is in de afgelopen nacht te Kopen hagen op 59-jarige leeftijd over leden. Hij was op een na de jong ste zoon van wijlen prins Walde- mar, oud-oom van koning Fre derik. Schoolkinderen in Mysore maken gebruik van een zonnig piekje voor het doen van de "gezondheids- oefeningen," die medici en verpleegsters van een der ig. malaria-controle ploegen hen geleerd heb ben. Deze ploegen worden uitgezonden door twee gespecialiseerde organen der Verenigde Naties: de Wereldgezondheids-Organisatie (W.H.O.) en het Internationaal Kindernoodfonds der V.N. (UNICBF). Terwijl mal aria-controle ploegen in bepaalde delen van het Indi sche subcontinent werkzaam waren, werkte een ploeg der W.II.O„ met onderzoek qp geslachtsziektes, in de heuvelen van Simla. Hier zien we een arts bloed voor een bloedonderzoek aftappen. de nieuwe Chinese regering „te mogen of niet te mogen". Bij het erkennen van regeringen ging men niet op gevoelens af doch op de vraag of de regeringen stabiel waren. Het was nooit de bedoeling ge weest de Verenigde Naties tot een groep te maken met bepaalde op vattingen, welke andere landen uit zou sluiten. Zonder het nieuwe China, de Sowj et-Unie en nog enkele lan den zou de organisatie der V.N. ophouden aan haar doel te beant woorden. Het resultaat zou moge lijk een wereldoorlog zijn. Zolang een land van 450.000.000 mensen buiten een wereldorgani satie blijft kan men deze organi satie niet als volledig representa tief beschouwen, aldus Nehroe. De 65ste verjaardag van Z. Em. Johannes Kardinaal de Jong is Zondag in alle eenvoud en stilte voorbijgegaan. Slechts de priesters van de stad Utrecht kwamen persoonlijk hun gelukwensen aanbieden. Voor 't overige had Z. Em. verzocht de dag zonder uiterlijk vertoon te laten passeren. Er waren dan ook 'n bijzonder groot aantal geluk wensen schriftelijk en telegrafisch binnengekomen. HR. MS. „KORTENAER" vaart thuis via Australië en Nieuw-Zeeland Het ligt in de bedoeling, dat Hr. Ms. torpedobootjager „Kortenaer" onder bevel van luitenant ter zee der 1ste klasse F. L. Capel, na haar bezoek aan Nieuw Guinea op de terugreis naar Nederland in de maand October een of meer Australische en Nieuw Zeelandse havens zal bezoeken, en vervol gens langs de kortste route zal thuisvaren. Staatssecretaris van Oorlog naar Indonesië Mr. W. H. Fockema Andreae, staatssecretaris van Oorlog, is voornemens Zaterdag 16 Septem ber a.s. naar Indonesië te Vertrek ken. Zijn bezoek aan Indonesië heeft uitsluitend ten doel ter plaatse besprekingen te voeren betreffende de afvoer van de K.L. en van de bij de K.L. gedetacheer de militairen. NIEUWE RECORDPRI|ZEN VOOR WOL MELBOURNE, 11 Sept. (Reuter). Op de Australische wolveilin gen werden vandaag weer nieuwe recordprijzen betaald. Te Mel bourne was de hoogste prijs van daag 182 d. per 1b voor Merino wol van middelmatige kwaliteit. Dit is meer dan het dubbele van de hoogste prijs, die het vorige sei zoen voor de zelfde wol werd betaald. Nog drie Britse divisies naar Duitsland? Men verwacht, dat de Britse premier Attlee heden Dinsdag in het Lagerhuis zal meedelen, dat Engeland nog minstens drie divi sies naar Duitsland zal zenden om zijn strijdkrachten daar te ver sterken. Een van de drie divisies zal een pantserdivisie zijn. Op 't ogenblik heeft Engeland twee di visies in Duitsland. is de restauratie van de toren van de nieuwe of St. Ursula-kerk te Delft na twaalf jaren gistermiddag om precies twaalf nnr voltooid. kwam de Zuid-Afrikaanse minis ter van Vervoer, de heer P. O. Saver, gisteravond op Schiphol aan om zijn vacantie in Nederland door te brengen.... is het 400 brt. metende m.s. „Vee- nenburgh" van Mueller en Co. op ongeveer 90 mijl ten N.N.W. van Hoek van Holland wegens machi- neschade opgepikt door de sleep boot „Schelde" en naar Rotter dam gesleept arriveerde gisteravond per trein te Den Haag de nieuw benoemde Oostenrijkse gezant Hr. R. See- mann, bij het Nederlandse Hof. slaagde de douanerecherche te Amsterdam er in een flinke partij gesmokkelde horloges te achter halen. Ook ontdekte de donane dezer dagen een vrachtauto met een grote hoeveelheid gesmokkel de sigaretten.... Onder-minister Brandt is nog vermist BERLIJN, 11 Sept. (Reuter). Dr. Helmut Brandt onder-mi nister van Justitie in de Oost- Duitse regering die Woensdag jJ. werd gearresteerd wordt volgens vrienden en collega's in Oost-Ber- lijn nog vermist. Volgens West-Berlijnse politieke kringen was Brandt die lid is van de Oost-Duitse christen-democra tische partij in de eerste plaats verantwoordelijk voor de splitsing van de Berlijnse christen-demo cratische unie in een Oostelijke en een Westelijke sectie twee jaar geleden. Buitenspelregel voor handbal wordt afgeschaft Op de laatste zitting van het congres van de internationale Handbalfederatie, welke te Wenen werd gehouden, werd besloten de vier beste ploegen van de wereld kampioenschappen 1952 tegen elkaar te laten uitkomen als de monstratie op de Olympische Spe len te Helsinki. De door het congres aangeno men wijziging in het internatio naal handbal reglement, namelijk om de buitenspelregel te schrap pen, zal op 1 Januari 1951 van kracht worden. VOORRONDEN HOCKEYDAG Voor de komende Hockeydag zijn op het A.M.V.J.-terrein te Amsterdam voorwedstrijden (af deling B) gespeeld: Eerste ronde: VoordaanEch- trop 11 (na doelschieten ge wonnen door Voordaan); Hoorn A.M.V.J. 22 (na doelschieten ge wonnen door Hoorn); FitHer mes 11 (na doelschieten gewon nen door Hermes); Kameleon Zand voort 11 (na doelschieten gewonnen door Zandvoort); Hur leyKraaien 40. Tweede ronde: D.E.M.Voor daan 02; HoornHermes 20. Derde ronde: HoornZandvoort 05; HurleyVoordaan 21. Het resultaat is, dat Hurley en Zandvoort Zondag 17 September op de Hockeydag zullen uitkomen. Engelse League Voor de Engelse league werder gisteren de volgende voetbalwed strijden gespeeld: Eerste divisie: Stoke City-Sheff. Wednesday 1 Tweede divisie: Blackburn R.Southampton 1 ChesterfieldPreston N. End 2r Coventry C.Birmingham C. 31 Sheffield U.Doncaster R. 00

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 3