:mann :himist Nieuw Regionale ontwikkelingsplannen zijn in voorbereiding iren INEN- en INDIA STELT DE GROTE VIER VOOR, OPNIEUW BIJEEN TE KOMEN Formosa en Korea op agenda van Veiligheidsraad Westerling's programma: een internationaal leger Amerikanen 30 kilometer van de 38ste breedtegraad r vlag LAATST ANTEN Thiessen zei het weer erg flink Opnieuw fraude Malversaties Gesneuvelden ig tllands Dagblad EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN NHD] bij de Posterijen Scherpe koersdaling in Wallstreet „Blok granietcharmant als een filmster „Profetie'1: na Korea Iran en Indonesië Uitstromend gas eist een dode Vrouw gedood bij val uit een raam in kamp Oldebroek Vakcentraien bij Minister Drees Omsingeling in Zuidwest-Korea voltooid Nieuwe Industrialisatie-nota Werk voor 245.000 arbeiders méér Scheepsberichten J Vliegtuig landde op zee Regenkans met weer toenemende wind Kroniek en Kritiek Einde van Berlijnse „slagboom-oorlog" worden herdacht actie 19!Ï0/'51 ;ee is gegaan, ie onder deze itregelen voor >or alle jeugd- aan boord, met 15 jaar, i, jullie kunt liet, nog vóór aan om spaar- g te doen op HANDEL GISTER 1). Telefoon blijft 3141 :h linnen regen- C*T "TC 3bel 59.50 espullovers 9.75 k man" Langestraat 27 1887 ken van ongeveer 7 kilo. aid a. d. Bureaux van het begrijp niet, dat ook i, Verholen, laten we ïers toch niets te be- op zijn teentjes ge- t U dan de rare alchi- il onder de gewelven leste?" „Hè? Wa.. rare alchimist? Wat it is geen onzin", zei t daar nog juist zoals Vondel leefden. Hij Professor Nosco 'holen! Wanneer zult t geklets?" Doch iep langs de kortste lelde krijgshaftig de rofessor Nosco. CAbonnementsprijs f4.65 per kwartaal, fil.55 per mnd, inclusief incasso. Advertentie-tarief iper editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. «familieberichten 20 et., resp. 30 et. per man. •Bij contract belangrijke korting. Directeur: >E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H.N.Smits. Bankrelaties: Noorderbank: Nederl. Credietbank HET FEIT Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) S w H VAN HEDEN Pagina 1 Donderdag 28 September 1950 46e Jaargang No. 1 1978 Kantoren: HOORN. Draofsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 56. teL 2046. (2 lijnen). K 2200; DEN HELDER. Keizerstraat 89, teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraat 52. teL 459 K 2240 Dinsdagmiddag is een loket ambtenaar van de posterijen te Bakkum (N.H.) gearresteerd om dat deze zich aan fraude zou heb ben schuldig gemaakt. De man gaf te hoge porto-kosten op, liet de mensen dus te veel betalen en stak achteraf het teveel in eigen zak. Waarschijnlijk heeft de man dit soort kruimeldiefstallen al ge- ruimen tijd gepleegd. Hoe groot het bedrag is, dat hij op deze wijze onrechtmatig heeft aangeno men is niet vast te stellen. De man heeft een bekentenis afgelegd. De successen in Korea en de vrees voor inflatie troffen de ef- fectenmarkt Dinsdag met volle kracht. De noteringen daalden met gemiddeld 3 dollar per aandeel en de waarde van de genoteerde aan delen naar raming in totaal met 1.250.000.000 dollar. Handelaars in Wallstreet zijn van mening, dat een snelle over winning in Korea een einde zou maken aan de nood-herbewape ning en het economische leven zou overschakelen op een defensie bouwplan op lange termijn, het geen een herwaardering van de noteringen tot gevolg zou hebben. GOKJE MET SUCCES Een 45-jarige Londense bankbediende ontving Dins dagavond een uitnodiging om naar een hotel in West- End te komen, waar hem 918.320 gulden ter hand werd gesteld. Hij had dit geld gewonnen met een shil ling (50 cent), die hij in een voetbalpool gestort had. Zijn vrouw, die hem vergezelde en niets vermoed had, viel <j flauw. FLUSHING '.Reuter), De gedelegeerde van India sir Benegal Rau, die Woensdag bij de algemene debatten in de assemblee het woord voerde, heeft een nieuwe conferentie voorgesteld van de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, de V.S., de Sowjet-Unie en Frankrijk. De ministers zouden, met of zonder anderen, bijeen moefen komen om fen minsfe de voornaamsfe geschilpunten grondig te bespreken. Als plaats van deze bijeen komst noemde hij New York. Zelfs indien een nieuwe confe rentie geen resultaten zou opleve ren zouden de ministers tenminste gezamenlijk opnieuw kunnen be vestigen wat elk van hun landen reeds bevestigde bij de onderteke ning van het Handvest: dat zij al hun internationale geschillen door vreedzame middelen zouden bij leggen. De psychologische uitwer king hiervan achtte sir Benegal niet gering. De Franse minister van Buiten landse Zaken, Robert Schuman, verklaarde, dat aan .een vrede in Europa niet ernstig zou kunnen worden gewerkt voordat de oude tegenstelling tussen Frankrijk en Duitsland voorgoed was opgehe ven. Sprekend over zijn plan tot sa mensmelting van de steenkool- en staalindustrie zeide Schuman, dat de landen, die deelnamen aan „deze grootse doch in wezen vrede lievende taak" niet meer in de verleiding zouden komen om een oorlog te voeren. Een oorlog tus sen hen zou ondenkbaar en onuit voerbaar zijn. De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken, Mosje Sjaret, „Wij zullen sfrijden tof men Wesferling op het van Heutzplein in Amsterdam de Militaire Willemsorde uitreikt", aldus ver klaarde de heer J. Thiessen Jr. gisteravond op een zeer druk bezochte vergadering, die door het comité „Handhaving Recht en Veiligheid" in de Haagse Dierentuin was belegd. De vergade ring werd niet onderbroken door ordeverstoringen, zoals onlangs in Amsterdam zijn voorgekomen. Het organiserend comité had dan ook aangekondigd, dat het maatregelen had getroffen. Deze bestonden o.m. uit de aanwezigheid van ruim 100 vrijwilligers voor Korea, die de heer Thiessen volgens zijn zeggen had gevraagd, om „eventuele MacArthur-grepen toe te passen". De „onthullingen" die de heer Thiessen had aangekondigd, be stonden uit het bekende relaas van Westerling's optreden in Indone sië, zijn vlucht naar Singapore, het proces aldaar en zijn reis naar België. De heer Thiessen verklaar de dat Mohammed Hatta, de sul tan van Djokja en hoge officieren Westerling oogluikend met een Catalina vliegboot van Java heb ben laten ontsnappen. Westerling werd afgezet voor de kust van Jehore in een lekke rubberboot, zoals later bleek. „Men heeft mij willen verdrinken" aldus Wester ling. De heer Thiessen wast nog te vertellen, dat de Indonesische re gering aan haar advocaat een half millioen dollars had beloofd, in- Het kleine Zuid-Koreaanse oor logsweesje, nog te jong om het verlies van zijn ouders te besef fen, vindt het uitstekend bij de soldatervvan de 25ste Infanterie Divisie, die hem hebben ge adopteerd. „Joe" doopten de Amerikanen het kind en zij lieten hem onmiddellijk een uniform aanmeten. dien deze de uitlevering van Wes terling zou weten te bewerken. Spr. gaf ook een karakterschets van Westerling, die hij „niet wilde zien als een nationale held, ook niet als een rebel of moordenaar, maar als een man, die als officier van het K.N.I.L. zijn plicht deed. Hij staat voor ons als een blok graniet, een man met sublieme eigenschappen en daarbij char mant als een filmster." Een eens gezinde actie, zou deze Westerling weer terug in Nederland kunnen brengen, verzekerde spr., die daar na een „tipje" oplichtte van het nieuwe programma van Wester ling. Algehele publicatie daarvan was nog niet mogelijk, omdat dit program aan buitenlandse mo gendheden is voorgelegd. Spr. noemde de volgende pun ten: 1. een internationaal veilig- heidsleger tot handhaving van het recht, dat 2. moet worden gefor meerd uit vrijwilligers en 3. geen politiek karakter mag dragen, ter wijl 4. de basis en het operatieter- rein van dit leger in het Verre Oosten moeten liggen. „Er zal op vier verschillende plaatsen in de wereld een veilig- heidsloger worden geformeerd",^ zo zei spr., „Nieuw Guinea zal één der basissen zijn". Hij deed verder nog mededeling van een „profe tie" van Westerling, die na Korea een tweede conflict voorzag in Iran, gevolgd door een conflict in Indonesië. Bil RIOLERINGSWERKEN IN HAARLEM Door rioleringswerkzaamheden in de Wilhelminastr. te Haarlem zijn grote hoeveelheden zand op de trottoirs gestort, waardoor op sommige plaatsen een verzakking is opgetreden. Woensdagnacht heeft dat geleid tot een dodelijk ongeluk, doordat een gasbuis onder het trottoir door een verzakking brak. Het uitstromende gas verbreidde zich via de kelder in een woonhuis aan de Wilhelminastraat en de 40- jarige bewoonster van dit pand, mevrouw H. V.-B., geraakte be wusteloos. Haar man, die in de vroege ochtend wakker werd en toeneen sterke gaslucht waarnam, alarmeerde onmiddellijk een dok ter, die met een zuurstofapparaat trachtte de levensgeesten van de vrouw op te wekken. Dit gelukte niet. In het Grote Gasthuis kon slechts de dood worden gecon stateerd. verklaarde sterk gekant te zijn tegen toelating van een Duitsland „zonder berouw" in het gezin der naties. Hij was van oordeel, dat de „boze geest van het nazidom" de Duitse mentaliteit nog steeds beheerste en noemde de politiek van verzoening, die zowel in Oost als West-Duitsland werd gevoerd, „schandelijk". De Veiligheidsraad heeft Woens dag besloten Formosa en de Ko reaanse kwestie op de agenda te plaatsen. De Sowjet-Russische af gevaardigde Jacob Malik stond er op, dat een afgevaardigde van de Chinese volksrepubliek uitgeno digd zou worden om aan de be sprekingen van haar klacht over Formosa, deel te nemen. Een be slissing werd hierover nog niet genomen. Naar verluidt heeft de Engelse regering de regeringen van het Gemenebest en andere bevriende mogendheden gepolst over een resolutie, die zij Vrijdag bij de politieke commissie van de Alge mene Vergadering der V.N. zou willen indienen, en die een over schrijden van de 38ste breedte graad door de troepen der V.N. zou inhouden. AMSTERDAM. Gistermiddag omstreeks half twee trachtten een 61-jarige vrouw en een elfjarige jongen, leunende uit het keuken raam met een stofzwabber een vlieger, die in de klimop verward was geraakt, los te maken. Zij bo gen zich daarbij te ver voorover en zijn op een zeker moment bei den uit het raam op straat geval len. De vrouw is aan deze val overleden. De jongen kreeg slechts schaafwonden. OLDEBROEK. In de leger plaats Oldebroek zijn malversaties op uitgebreide schaal aan het licht gekomen. De leiding van het on derzoek hiernaar berust bij kolo nel P. Verschoor, commandant van de vierde divisie van de Konink lijke Marechaussee te Groningen. Volgens deze is gebleken, dat verschilende leidende militairen uit het kamp en ook ondergeschik ten onbetrouwbaar zijn gebleken. Als resultaat hiervan zijn schor singen uitgesproken, die waar schijnlijk gevolgd zullen worden door ontslagen. Nadere inlichtin gen over de malversaties wenste men tot dusverre niet te ver strekken. Gisterochtend heeft in het kabi net van de minister-president een bespreking plaats gehad tussen de regering en de Raad van Vakceh* tralen, die hierbij in de gelegen heid werd gesteld, het standpunt dier centralen toe te lichten ten aanzien van het loon- en prijs beleid. in het bijzonder wat betreft de verlangde prijsstop. Hiertegenover heeft de regering een nadere toelichting gegeven van het beleid, zoals zij zich voor stelt te voeren. Van regeringszijde waren behalve dr. Drees tegen woordig de minister Joekes, Mans- holt en van den Brink. JOE LOUIS VERSLAGEN NEW YORK, 28 Sept. (A.N.P.). In het gevecht om het wereldkam pioenschap zwaargewicht won Ezzard Charles in een enerverende strijd over 15 ronden op punten van de 36-jarige vroegere titel houder Joe, Louis. DUITSE COASTER VERMIST De Duitse coaster „Hanna" van de rederij Johs Martens te Ham burg, groot bruto '148 ton. wordt sinds 16 September, nadat het schip Terschelling had gepasseerd, vermist. Het schip vaart onder ge allieerde vlag en was met stuk goed op weg van Antwerpen naar Hamburg. Alle schepen is verzocht naar de vermiste boot uit te zien en bij eventuele ontdekking Elbe-Weser- radio te waarschuwen. Kardinaal Spellman, de aartsbisschop van New York, heeft een bezoek gebracht aan de „Katholiek-Engeland" Tentoonstelling die in de Chenil Galleries te Chelsea (Londen) wprdt gehouden. SEOEL (Reuter) Amerikaan se afdelingen zijn van Seoel uit tot binnen 30 km. ten zuiden van de 38ste breedtegraad doorgedron gen. Aan de oostelijke zijde van liet bewegelijke front van de V.N. waren Zuid-Koreaanse troepen Woensdag nog geen 100 km van genoemde breedtegraad verwij derd. De noordelijkste punt van de Amerikaanse opmars in het westen bevond zich óp weg naar Tsjoent- sjon, waar twee Noordelijke ont snappingswegen naar het noorden samenkomen. Zware Amerikaanse tanks wa ren tot 25 km ten oosten van Seoel gevorderd. Zij pogen een ontsnap pingscorridor voor duizenden ge desorganiseerde Noordelijke solda ten af te sluiten. Een communiqué van MaeArthur meldde eerder op de dag: „Het lot van de Noord-Koreanen in de zuidwestelijke zak van Korea is bezegeld. De tot stand gekomen verbinding tussen onderdelen van het achtste leger en het tiende korps bij Soewon „voltooit een fase van de tegenaanval der V.N. ter bevrijding van Zuid-Korea". Een Woensdagavond uitgegeven communiqué van het tiende Ame- De minister van Economische Zaken heelt de Tweede Kamer een nieuwe Industrialisatie-nota doen toekomen. Daarin deelt hij mede, dat, algezien van het'ontwikkelingsplan voor Z.O. Drente dat reeds bij de Kamer is ingediend en waarvoor ruim 5 mil lioen uit de tegenwaarde-rekening der Marshall-hulp beschik baar werd gesteld, momenteel ook ontwikkelingsplannen in voorbereiding zijn voor het Zuidelijk Westerkwartier in Z.W. Groningen; de Kanaalstreek en Westerwolde in Z.O. Groningen, het Oostelijk deel van Friesland (Z.O. Friesland), de N.O, hoek van Overijsel, het Oostelijk deel van Westfriesland (Noordhol land), en Zuidwestelijk en Noordoostelijk Noordbrabant. De nieuwe nota bevat een overzicht over hetgeen in de af gelopen twee jaar op het gebied van de industriële ontwikkeling is bereikt, voorzover daarover ai statistisch materiaal beschikbaar is, alsmede een aantal wijzigin gen in de industrialisatie-nota 1949, die noodzakelijk zijn ge worden in verband met de ver snelde vrijmaking van het han delsverkeer, het tot standkomen van de Europese Betalingsunie, de terugkeer van de Westduitse industrie op de internationale markt en de wijzigingen in op bouw en omvang van het mili taire apparaat, waarbij enerzijds door de ontwikkeling in Indone sië talrijke militairen zijn terug gekeerd, terwijl anderzijds de West-Europese defensie weer meer arbeidskrachten aan het productieproces zal onttrekken. Op dit punt zijn de onzeker heden nog zeer groot. Was in de nota 1949 geraamd, dat het aantal in de industrie werkzame arbeiders in 4« jaar met 95.000 zou moeten worden vergroot, thans is een getal van 125.000 geraamd. Daar als ge volg van de noodzakelijke stij ging in de arbeidsproductiviteit naar schatting bovendien voor 120.000 arbeiders, die al in de industrie werkzaam zijn, een nieuwe arbeidsplaats beschik baar moet komen, daar zij in hun oorspronkelijke functie ge mist kunnen worden, zullen dus in totaal 245.000 nieuwe arbeids plaatsen in de industrie moeten worden geschapen. Geraamd is. dat er hiervan 80.000 arbeiders beschikbaar zullen kunnen ko men door een intensiever ge bruik van het reeds aanwezige industriële apparaat. De kapitaalsinvestering ten behoeve van de 165.000 overige plaatsen zal in 4 jaar in totaal 2900 millioen gulden eisen (oude raming 2700 millioen). Voor vervanging en modernisering van het bestaande productie apparaat wordt eveneens een investering van 2900 millioen geraamd (oude raming 3000 mil lioen, zodat in totaal 5.8 milliard in de nationale industrie zal moeten worden ge-investeerd. Het investeringsverloop is tot nog toe niet onbevredigend ge weest. De overheid heeft daar bij voor één-vijfde deelgenomen Door fiscale maatregelen (ver snelde afschrijving op investe ringen in de jaren 19501952 en het aanhangige wetsontwerp inzake de herkapitalisatie van N.V.'s) zal de mogelijkheid tot financiering uit eigen middelen van de kapitaalmarkt worden vergroot. Bovendien zal de spoe dige tot standkoming worden bevorderd van het reeds eerder aangekondigde instituut voor de transformatie van de besparin gen van institutionele beleggers in risicodragend kapitaal. Wat de vergroting van de werkgelegenheid tot nu toe be treft: in de industriële bedrijven met tien en meer arbeiders (de enige waarover thans de cijfers beschikbaar zijn) nam de perso neelsbezetting van midden 1948 tot einde Maart 1950 toe van 793.000 tot 860.000 personen. Tegelijk steeg de arbeidspro ductiviteit in deze periode met circa tien procent, hetgeen naar schatting 35.000 arbeiders in hun oorspronkelijke functie overbo dig moet hebben gemaakt, in totaal werden dus, daar ook deze 35.000 in de industrie werk zaam zijn gebleven, in bedoelde periode circa 100.000 nieuwe ar beidsplaatsen geschapen, waar van een derde deel zou zijn te danken aan nieuwe investerin gen en de rest aan een inten siever gebruik van het aan wezige productie-apparaat. Deze laatste tendens zal uiter aard echter in de komende jaren niet meer zo sterk wer ken. Verwacht wordt, dat de ar beidsproductiviteit in 1952'53 (Zie vervolg pag. 4) rikaanse legercorps deelt mede, dat „grote aantallen" Noord- Koreaanse soldaten en voertuigen uit Seoel in noordelijke richting trekken. De zevende infanterie divisie stuitte op „matige tegen stand" bij de zuivering van de noordoostelijke buitenwijken van de stad. 48 km ten zuiden van Seoel waren Amerikaanse infan teristen in hevige gevechten ge wikkeld met twee compagnieën noordelijke, gesteund door tanks. Vooruitgeschoven onderdelen van de 24ste divisie bereikten Taedjon zonder ernstige tegen stand te ontmoeten. Eenheden van de achtste Zuid-Koreaanse divisie vorderden tot Joengdjoe. een be langrijk wegen- en spoorweg knooppunt. General C. C. Ballou (rep.) Djakarta-R'dam, 27 Sept. te Suez. General S. D. Sturgis (rep.) Djakarta-A'dam, 27 Sept. te Aden. Chitral (rep.) Djakarta-Rot terdam, 27 Sept. verwacht te Colombo. Napoli (rep.) Djakarta-Mar seille, 26 Sept. te Sin gapore. LIJK VAN R.A.F.-PILOOT GEBORGEN Gistermorgen even over half twaalf heeft een Gloster-Meteor van de R.A.F. met twee man aan boord een noodlanding gemaakt in het Zuider of St.. George's Kanaal tussen Ierland en Engeland. Het Engelse „Barton Grange" was vrij wel onmiddellijk ter plaatse, maar de ruwe wind en de harde zee maakten succesvolle redding on mogelijk. Later meldde het Engelse „Brent Knoll", het stoffelijk overschot van de piloot aan boord te hebben genomen. HET VATICAAN EN DE BRITSE WET LONDEN. De Vaticaanse ra dio heeft in verschillende talen een verklaring omgeroepen, waar in het feit wordt betreurd, dat de Engelse bisschoppen onder de be staande Britse wetten geen gele genheid hebben om bij het eeuw feest van het herstel der Hiërar chie een betuiging van eerbied en loyaliteit aan de koning te zen den. Dit kan, aldus de verklaring, een ongunstige indruk wekken bij de Katholieken elders in de we reld. (Van onze weerkundige medewerker) Op het ogenblik strekt zich een uitgebreid gebied' van hoge barometerstanden uit van het Zuiden der Ver. Staten over de Azoren tot over Zuid-Rusland. Aan de noordkant van dit gebied komt up de Atlantische Oceaan een warme luchtstroming voor. Eveneens echter wordt op de Oceaan uit noordelijke richtingen koude lucht aangevoerd. Dit is dus een ideale toestand voor het ontstaan van storingen, die gisteren dan ook al op de Britse eilanden regen veroorzaakten. Vandaar zal deze regenzone ook over ons land trekken. Daar de barometers boven onze omge ving weer zijn gedaald en boven Frankrijk hoog bleven, neemt het hichtdrukverschil toe tengevolge waarvan de wind weer gaat aanwakkeren. Vcoral langs de kust moet men dan ook op tijdelijk harde wind rekenen. Als de regenzone ons is gepasseerd zullen buien optrecjen terwijl de temperatuur vrij laag blijft. Een periode van droogte schijnt dus nog niet aangebroken. ,,De weg terug" (Sm.) Wij gaan de weg terug. Ontegenzeggelijk en onvermijde lijk. Voor de fietsbanden is een maximumprijs vastgesteld en men kan zo iets aileen maar kopen, als een oude buitenband wordt inge leverd. Er zijn prijsordenende maatregelen afgekondigd in de textiel-sector. Zal het voldoende zijn en zal het uitvoerbaar zijn? Met zekere vreugde vragen be paalde Kamerleden in het parle ment om een „uitgebreid en effec tief werkend" ambtenaren-appa raat! Zal het bij de fietsbanden blijven? Nu we eenmaal de weg terug gegaan zijn, zal het te vre zen wezen, dat we niet na deze eerste start halt kunnen houden. In het parlement dringt men bo vendien op verdere maatregelen aan en het schijnt wel, dat er een .compromis in uitzicht' is tussen de onmogelijke prijsstop en de móge lijke prijsbeheersing. De vraag bliift. of dit in de vitale sectoren voldoende ..soulaas" voor de be dreigde budgetten zal opleveren. Waarbij dan nog komt, dat niet alleen de budgetten van de „ge wone" loontrekkers" bedreigd ziin. De discussie in de Tweede Ka mer is nog niet afgelopen, maar nieuwe beslissingen ziin er niet temin al genomen. Wij gaan de weg terug. En wat zal het einde zijn? Geheim debat (Sm.) Veel voelen wij niet voor geheime debatten, maar wij kun nen ons voorstellen, dat de Twee de Kamer de gegeven omstan digheden niet geschikt achtte, om in het openbaar over de be faamde kwestie Nieuw Guinea te spreken. Alhoewel de bezwaren der openbaarhed wel meer het standpunt van de regering, dan van de Kamerleden zullen gelden, nademaal het laatste vrijwel alge meen als bekend mag worden ver ondersteld. Men kan zich nauwe lijks voorstellen, dat daar schok kend nieuws in zit. Heeft de re gering wél nieuws, zal dat dan wél schokkend zijn? Er ziin men sen. die het vrezen en die in dit verband het „slot on de deur" bedpnkeli.ik vinden. Laten wij er het beste van hopen en in elk ge val de wens uiten, dat er op eni gerlei wiize en in enigerlei vorm een verklaring of mededeling over de beslntèn zitting komt. Niet natuurliik. om het naatje van de --kous toch te achterhalen, maar om enigszins tegemoet te komen aan de gerechtvaardigde bezwaren welke tegenover dit besloten over leg bestaan. Het gaat hier om een zaak. die het Nederlandse volk niet onberoerd laat. Ja-broer (Sm.) Tenslotte dit: De vertegen woordiger van Rusland in de Ver. Naties is van eeuwige „nee-zegger. „ia-broer" geworden. Omgedraaid als een blad van een boom. Men heeft Malik vier vragen voorge legd en hij heeft ze allen prompt, kort en bondig, het „ia" beant woord. Rusland zal niet de eerste zijn, die de atoombom gebruikt, het is voor afschaffing van de be wapening. voor absolute controle op de atoom-energie en voor een gesnrek tussen Oost en West Dat is dus allemaal in orde. Waar wachten we nu eigenliik nog op?? BERLIJN Het Britse militaire bestuur heeft medegedeeld, dat de door de Sowjets in de Britse ser- tor van Berlijn op de weg naar Potsdam aangebrachte slagboom, na onderhandelingen met de Sow jet-Russische autoriteiten, zonder verdere incidenten is weggehaald. Van Sowjet-Russische zijde is in een officieel communiqué ver klaard, dat men zich „vergist" had omtrent de juiste afbakening van de Britse sector op de betrok ken plek. Dinsdag hadden Britse militairen een demonstratieve wit te verfstreep getrokken. K.N.P.). In de kathedraal van den Bosch zullen, op initiatief van het Hoofdbestuur van Katholiek Thuisfront, op Zaterdag 4 Novem ber de gesneuvelde militairen van Marine, Land- en Luchtmacht en K.N.I.L. worden herdacht. In aan wezigheid van tal van autoritei ten zal te 10.30 uur een Plechtige H. Mis met militair eerbetoon en militaire dodenwacht worden op gedragen. Het militair eerbetoon wordt ver zorgd door het Corps Stoottroepen. Familieleden van de slachtoffers kunnen zich voor toegangskaarten wenden tot Katholiek Thuisfront. Gedempte Burgwal 14, Den Haag. K.L.M. EMICRANTENVLOOT Op Schiphol worden momenteel de Constellations „Pontianak" en „Tilburg" verbouwd en geschikt gemaakt om 61 i.p.v. 46 passagiers te kunnen vervoeren, zulks o.m. met het oog op het emigranten- vervoer waarvoor thans reeds de Skymasters Overloon, Groningen Aalsmeer, Zeeland en de DC 4 Edam zjjn ingezet, die ieder 55 a 56 personen ruimte bieden. Dr K.L.M. krijgt zo de beschikking over een „emigrantenvloot" die 400 personen tegelijk kan vervoe-

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 1