Rond de afzetmogelijkheden voor de Nederlandse zuivel VOOR DE KOUDE DAGEN DORRESTEIJN i succes er werken ror hoe? Boeiend overzicht van vele actuele problemen Rijkstuinbouwschool Hoorn Duinranders-Tex. Boys I 3—1 - Moordaanslag in logement SEN ADVERTENTIE icht l ergens maar een een schupo opvingen al het hazepad. en waren het niet 200 communisten, die monstreren, maar met vol, de rest was niet l, had de politie niet moeite. Leerlingen van de tuinbouwvakscholen ontvingen het diploma Terugkerende militairen Winterdienst Ned. Spoorwegen Een fraaie wedstrijd Marktberichten 4.95 - 4.38 5.25 1.16 19.75 27.27 7.49 - 5.49 2,49-2,19-1.89 2.19 - 1.59 1.59 3.40 - 2.65 -1.98 2.59 - 2.19 9.80 - 8.90 26.95 - 18.95 9.89 1.98 2.69 1.69 3.95 Natuurlijk... DINSDAG 3 OCTOBER 1950 PAGINA 5 i Wenen, nu ook in sland deze communis- atie een grote sof ge let gaat Moskou de i niet naar de vleze. na maanden lang het n handen te hehben de ene nederlaag na te incasseren. En ook er natuurlijk toe mee en de strijdlust bij de s er uit gaat. angst en de intimida- tsland toch de baas lapte van velen de te- Nu men ziet. dat bij tige houding heel dié ische machtsdemon - or een groot deel bluf vijnt de vrees ook. vrezen we voor een Iers. dat het humeur tje Stalin er de laatste t beter op is geworden vele zondebokken de f wat erger is het con- kamp zullen worden nde Amerikaanse ra- list Paerson, die spe- and behandelt en nau- s heeft met de Ameri- mbassade in Moskou te vertellen, dat Mo le débacle in Korea in s gevallen. Hij zal we] tge zijn en blijven. TNG MOGELIJKHEID N UITKOMST? 'olg van pag. 1 Iviescollege is het pro- ijn volle omvang voor- it de regering dit top- eft ingeschakeld is on juist, maar wij kun- iet aan de indruk ont lat de regering hierin welkome mogelijkheid nden om niet zelf het rd over minder popu- atregelen te moeten at is geen sterk be- wie dat woord ook ten, gesproken zal het moeten worden. De lkamp liet het woord rlenging vallen en oord zitten wij waar- n het hart van de d. Wie zich nog eens est haalt hoe lang en door de arbeiders ht-urige arbeidsdag is zal kunnen begrijpen, rgelijlte mogelijkheid an en zelfs met weer- kringen van de arbeid angen. Dit is geen ar- heid, dit is vrees voor ug, zoals er in tijden n junctuur wel meer rug is gedaan. En ook mogelijkheden kle- •en. Er is bij dit debat over premiestelsels, premiestelsels ge- maar zij kunnen ook >nd zijn. Minder va- ers, die anders nor- kunnen, werken zich omdat zij toch het willen thuis brengen eraden. Met deze be- uiten, bedoelen wij il bij voorbaat stem- kken tegen maalrege- dit vlak zullen wor- steld. De feiten liggen ïaal. Wij hebben voor maal een voorschot p een hogere produc- noeten nu zeker kie. harder werken of een speil. De keuze ligt id. Als het echter tot als deze komt, zal karakter daarvan moeten worden ;n andere zullen met waarborgen moeten ringd. Alleen zo zijn aanvaardbaar. Andriessen heeft in een suggestie ge- Soc. Economische zeker mede onder de lienen te zien. Hii om de mogelijkheid ling aan een ver- ductiviteit te verbin- gedachte lijkt ons rekkelijk, omdat hier )d zelfs een deugd akt. De gedachte van iding zou er voor or verwezenlijkt wor- in een tijd als deze geen mogelijkheid te n, die het gevoel kan wij op de goede weg En zit in het open mijn kennissen bij met Jean....!!" jij hem verbieden het is mijn eigen hem verbieden? ig je daar zo op de ljjdensfiguur te hangen als slacht- e bruut van je man. ervoor, wanneer jij eerst verstandiger sgryp trouwens toch wat die jongen stu- hebben wij ons „In- iders moeten halen." lan maar weet, dat niet meega!" Haar stem trilde van .ld spraken ze g?en Eindelijk maakte een eind aan de te. „Miep, ik ga le „Amor. Ga je nog? Nee!" Ze bleef zitten draaide zich niet ze Raoul hoorde kamer verlaten, ze de wagen had len, ging ze door om zich te over- goed gehoord had. telefoon van het 3e enkele cijfers Wordt vervo.ga GRONINGEN. Over dit onderwerp sprak gistermiddag voor het departement Groningen van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, de heer P Okkinga, directeur van de Coöp. Fabriek van Melkpro ducten te Bedum, een der grootste zuivelbedrijven in ons land. Uit de kringen van de landbouw en de zuivelindustrie bestond voor deze causerie grote belangstelling. Nadat de heer Okkinga door de voorzitter de heer P. A. de Pree met een enkel woord was ingeleid, begon de heer Okkinga zijn cause rie waarbij hij allereerst wees op de grote concurrentie voor onze zuivel door de landen van het westelijk halfrond. Met name Nieuw-Zee- land en Australië. Na de eerste wereldoorlog, toen deze landen op de markt kwamen heeft men zich niet direct gereali seerd, wat dit betekende. Maar als men weet dat de kostprijs hier voor de melk 6 ct. per liter bedraagt, te gen die van Nederland 18 ct. en dat men daar in die landen met de ze kostprijs dan nog geld als water' verdient, dan krijgt men even 'n beeld van deze concurrentie Dit alles wordt nog gëaccentueerd als men weet, dat deze lage kost prijs eenvoudig een kwestie is van klimaat, omdat de koeien daar win ter en zomer buiten in de wei zijn met ruime voeding en prima gewas en dat deze landen geweldige hoe veelheden boter produceren dan be grijpt men wat deze concurrentie zeggen wil. Ondermelk wordt hier zonder meer in de sloot gegooid en de varkens worden met volle melk gevoerd. Een tweede punt bij het beoorde len van onze afzetmogelijkheden is de situatie op de Engelse markt. Deze markt is de meest belangrijke in de wereld wat de afname van bo ter betreft- Ruim 80 pet. van de ex- portboter komt op de Engelse markt en de Engelse marktprijs is dan ook beslissend voor de boter- prijs. Daarbij bestaat al meer dan 70 jaar het Engelse rijmpje, dat zo lang de boter een shilling is, ze verkoopbaar is, stijgt ze er boven uit, dan wordt de verkoop moeilij ker. Dan gaat de Engelsman over naar de margarine. Nu heeft de Engelse regering na de jongste oorlog alles in het werk gesteld om het levensmiddelen-pak ket zo laag mogelijk te houden. Tot 1 Sept. was de boterprijs in Enge land 1 shilling en 10 penny, nu is ze 2 shilling of f 2.33 per kg. Dit wil dus zeggen, dat de Ned. huisvrouw voor - kg. boter f 2 meer moet be talen dan de Engelse. Om deze prijs zo laag te houden, geeft de Engelse regering per kg. boter f 1.12 subsidie, wat hierop neerkomt, dat tlkens als 't Engel se volk een kilo boter heeft gecon- N.H. LEVENS VERZEKERING MIJ Jaarverslag 1949 Blijkens het jaarverslag over 1949 van Noord Hollandse Levens verzekering Maatschappij N.V. te Alkmaar, welke maatschappij zich in hoofdzaak bepaalt tot het af sluiten van volksverzekeringen, is de productie over het boekjaar be vredigend, doch het royement ook groot te noemen, In haar verslag geeft de directie hiervoor verschillende redenen op, zoals de concurrentie, emigratie en stijging van levensonderhoud. Deze laatste factor komt ook duidelijk uit in het stijgen van de wegens afkoop betaalde uitkeringen tot f 813 424,— aan 11219 verzekerden in 1949. Het bedrag aan polisbeleningen is in de loop van 1949 toegenomen met een bedrag van f 368.380, verdeeld over 2200 posten, dus een gemiddelde van f 165,Voorze ker een bewijs van geldschaarste onder onze verzekerden. De waargenomen sterfte bedroeg 56.15 procent van de berekende stsrfts. Het verzekerde bedrag van de 1 236.163 polishouders bedraagt nu f 237.693.586,—. De premie steeg tot f 31.461,715,—. Onder de beleggingen tot 'n to taal van f 32.540.469,komen o.a. voor: Vaste eigendommen f7.604.000 Hypotheken f 3.671.603 Effecten e.d. f 8.383,143 Gemeenteleningen f 4.101.012 Polisbeleningen f 1.016.717 Deposito's, bankiers f 4.658.705 Schatkistpromessen f 1.400.000 In de loop van het boekjaar werd in totaal uitgekeerd een bedrag groot f 2 731.521,— De premie-ontvangst steeg van f 7.785.576,— tot f 8.322.833,— Van de winst groot f 267.786,98 werd f 120.825,16 besteed voor af schrijvingen, f 2.765,— uitgekeerd aan aandeelhouders, f 143.369,78 aan de reserve toegevoegd en f 827,04 op de nieuwe rekening overgedragen. KATH. VROUWENBEWEGING WIERINGERMEER. - Circa 130 dames woonden in Hotel Smit te Middenmeer de eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen. De grote opkomst was een verheu gend teken en gaf het bestuur goede hoop voor de avonden, die het zich voorstelt de komende maanden te geven. De weleerw. heer L. Lejeune, oud-kapelaan der parochie, hield een kernachtig betoog over de opvoedingsproblemen en gaf daarbij enkele algemene richt lenen' aan volgens welke de ouders bij de opvoeding dienen te werk te gaan. Tijdens de pauze bestond ei* gelegenheid zich aan te melden voor de cursus handwerken en borduurtechniek, die onder lei ding van mevr. Wegdam te Slootdorp zal worden gegeven Deze cursus omvat in totaal vijf tien lessen. Mevr. KroftHeemskerk werd tot afgevaardigde naar het dio cesaan bestuur gekozen. Tenslotte werden de dames aangespoord deel te nemen aan de retraite te Bergen van 21 tot 24 November. sumeerd, de Engelse schatkist 50 millioen gulden armer is. Deze lage boterprijs kan Engeland bedingen, dank zij de aanvoer uit 't empire, waar men bereid is voldoende hoe veelheden boter te leveren om de Engelse markt te verzadigen, tegen deze lage prijzen. Op dit ogenblik is er wel een stre ven op het Zuidelijk halfrond, de boterprijs omhoog te voeren, maar Engeland heeft nog langdurige con tracten met deze landen lopen en zelfs al gaat hun prijs over eên jaar omhoog, dan zal die toch altijd nog zo laag zijn, dat wij er zeer moeilijk tegen kunnen concureren. Liberalisatie. Nu hoort men de laatste tijd veel over liberalisatie, dit is meer vrij heid voor de handel. Ook t.a.v. de kaas waarop de Engelse regering 'n toeslag geeft, is gevraagd, geeft ons een vrije gelegenheid onze kaas in te voeren tegen een lonende prijs. De Engelse regering antwoordde toen, dan wordt jullie kaas veel te duur en verkopen jullie ze toch niet We hebben toen gezegd, laat ons dit nu eens proberen en dit werd toege staan. En al is de export van kaas tegen deze normale prijzen nog niet groot, het verloop van deze export prijsstijgingen van de Ned. kaas is de export niet teruggelopen. Een andere moeilijkheid is, dat verschillende landen, wanneer de prijzen van boter en kaas beneden een zeer minimum dalen, zij deze voorraden opkopen en opslaan. Hier in Nederland en ook in Engeland en België heeft men deze voorraden gemakkelijk kunnen spuien, alleen in de Ver. Staten zit men met ge weldige voorraden, die men op de eigen markt niet kwijt kan. Men biedt die nu aan op andere mark ten, bijv. in Indonesië, waaraan wij ook leveren tegen afbraakprijzen, onder het motief, dat men deze bo ter, kaas en melkpoeder toch niet in de Oceaan kan gooien. Benelux. Weer een andere moeilijkheid is de Benelux. Onze kostprijs van 16 ct. per liter, moge hoog zijn voor het Zuidelijk halfrond, ze is laag voor België en Frankrijk en ligt even hoog als die van Denemarken. België, Frankrijk en Luxemburg waren steeds goede afnemers van onze boter cn kaas. Maar doordat onze kostprijzen lager liggen, kla gen de Benelux-landen, dat wij de Belgische en Luxemburgse zuivel wegconcureren. Als de kostprijs van onze melk x is, dan is de kostprijs in België x plus 5 ct. en in Luxemburg x plus 10 ct. Nu klaagt de Belgische en Luxem burgse zuivel, dat bij het opheffen van de tolgrenzen, de Ned. boeren hun collega's aan de andere zijde van de grens het bestaan ontnemen. Deze hogere kostprijs is geen kwes tie van lonen of prijzen, maar van klimaat. Wij zijn daardoor gedwon gen onze uitvoer naar België en Frankrijk aanzienlijk in te perken. Onze regering tracht ook hier een politiek van liberalisatie te voeren, is toch niet ongunstig. Zelfs na de maar gemakkelijk is dit nog niet. In de „Witte Engel" te Hoorn had de diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen van de onder de Kijkstuinbouwschool te Hoorn res sorterende tuinbouwvakscholen He bijeenkomst stond onder lei ding van Dr. Ir. C. Rietsema, Kijkstuinbouwconsulent te Hoorn. Met hem waren aanwezig het vol ledige personeel van de school, de Commissie van Toezicht, afgevaar digden van verschillende besturen, alsmede de leerlingen. Na de opening hield de hr. Riet sema een inleiding over de toe komstmogelijkheden van onze tuinbouwproducten in Duitsland, in welk land hij onlangs weer een week geweest is. Hierna werden door de heer Krabbendam de di ploma's aan de leerlingen uitge reikt. Vervolgens werd door ver schillende sprekers uit de bestu ren en door de leerlingen aan de Directeur en leraren dank ge bracht voor het gegeven onderwijs. De volgende leerlingen werden gediplomeerd: Tuinb. vakschool v. Bloembollen teelt te Anna Paulowna A. v d. Berg, N. J. Graven, P. de Groot, L. J. Kolster, J. v Oosten, Th. Smakman, Anna Paulowna; J. Grooteman, Wieringerwetrf; P. C, Ruyter, Slootdorp. Afgew. geen. Tuinb vakschool voor Fruitteelt te Z.O.-'Beemster: J. Bark, J, Berkhout,A. J. Groot te Purmerend; W, Clay te Beem- ster; J. Roeüofsen te Graft; K. J. Vink te Middelie. Afgewezen 5. Tuinb. vakschool voor Bloem bollenteelt te Bovenkarspel; P. Degeiling, G. Koster, K. L. Laan te Bovenkarspel; A Jongsma B. J. Laan, N, J. Smits, P. G, Tim- mers te Venhuizen; P. J. Pronk te Nibbixwoud; A Vlam en L. Reus te Grootebroek; P, Stuyt te Ursem J. Ruiter te Wervershoof; N. W. Reus te Hoogkarspel. Afgew. 1. Tuinb. vakschool voor Groenten- teelt te Bovenkarspel: P. Buurman, J J. Kreuk, R. Reus, J. Schouten 'te Grootebroek; C. J. Koeleman te Nibbixwoud. Afgewezen geen. Met het troepenschip „General Ballou" keren onderstaande mili tairen uit ons gewest terug; aan komst te Rotterdam a.s. Zaterdag 7 October. Korp. J. Keijzer, Nieuweweg 59, Anna Paulowna; sold. C. v. d. Vliet, Boomgaard 3, Zuidscharwoude; sold. S. Scholten, Zesstedenweg 245, Grootebroek; sold. H. Holke- ma, Boermansweg 8, Anna Pau lowna; sold. C. v. d. Slikke, We verstraat 45, Den Burg; sold. M. Bakker. Kapberg B 51, Den Burg; sold. G'. Tuinder, Achterweg 9, den Burg; huz. P. Bloothoofd, B. Lo- vinkstraat 40, Breezand; huz. J. v. Dijk, Langestraat 51, Alkmaar; huz. H. Gutter, Middenweg 16, Andijk Oost; huz. C. Haakman, Onderdijk B 100; Wervershoof; huz. A. Kool haas, Westerstraat 9, Enkhuizen; huz. S. Peerdeman, Broekerhave- weg 16, Bovenkarspel; huz. G. Roet, A 110, Winkel; wmr. C. Schneiders, Veemarkt 15, Hoorn; korp. Taber, Purmerendseweg 230, Purmerend; huz. J. de Waal, Voor- uitstraat 28, Purmerend; korp. N. Schoon, Julianaweg 226, Akersloot; sold. F. Wijssenborn, Sluisdijkstr. 23, Den Helder; sold. 1ste kl. P. Koning, Wallngsdijk 27, Ursem; 2de Ltn. P. Ko.opman, Hoek A 315, Wervershoof; sergt. L. Stougje, Overdiepad 4, Alkmaar en liason- off A. Gravemaker, Singel 67, Den Heider. Uitslagen Schaakclub WIERINGERWERF De schaak club hield haar 1ste bijeenkomst van het seizoen 1950'51. De uit slag van de die avond gespeelde wedstryden luidt: J. de BruyneG. Knibbe 10; S. van SchagenC. P. Hoed 01; Tj. HoekstraE. Dam 01; D. N. KnibbeN. Hauwert 10; C. SmitJ. de Graaf 01. Tuinb. vakschool voor Fruitteelt te Hoorn A-klas: H. Balk en Th S. v. Diepen te Zwaag; J. Butterman te Andijk; P. Does te H.H.Waard; J. B. Groen en J. Rezelman te Hem; J_ ter Hofstede te Wijdenes; A. Klomp te Hoogkarspel; Chr. L. Knol, Th. Op den Kelder, M Pronk, N. Pronk te Nibbixwoud; Th. Koomen te Wer vershoof; N v. Langen te Berk hout; D. Osinga te Hoorn; P. Sijp en Th. Vlaar te Blokker; G Tim merman te Grootebroek; P. Vriend te Zwaagdijk. Afgewezen 1. Tuinb. vakschool voor Fruitteelt te Hoorn, B-kias. J Bleeketr, J. Th. Bleeker, S. Bleëker, Th Romein, N. Schipper, A. v. Straalen te Wognum; K. Brander en K. Koeman te Hoog karspel; Th. Groot te Venhuizen; K. Jongkind, A. Koeman, J Laan te Blokker; C. Klomp, Hoogwoud; G. Kuipers te Hoorn; P. v. d. Lee te Spanbroek; J. Lenger te Ben- ningbroek; Th. Vriend en N. Wit tenberg te Zwaag; J Wonder te Berkhout. Afgew. 4. Tuinb. vakschool voor Groenten- teeilt te Langedijk: K. Beets, N. Smit, N. Ursem te St. Pancras; M, Bruin, N P. Dek ker en P. J. Vlam te Warmenhui- zen; P. J. Dekker te Obdam; C. v. Langen, A. Oudhuis, J Piak en G, Strooper te H H.Waard; J. Met- tes te Nrd.-Scfiarwoude; N. Smit te Hensbroek. Afgew. 2, Tuinb vakschool voor Zaadteelt te Bovenkarspel: M. Appelman te Wognum; P. N. Dekker te Wervershoof; C. Hoed- joes to Obdam; P. Oud te West woud; C. Sterk te N.-Niedorp; P. Spijker te Twisk; J. Voskamp te 's-Gravenzande; S. de Vries te An dijk; C. J. wynker te Venhuizen. Cursus Zaakvoerder in de Tuin bouw te Hoorn; C. Balk, J. Meyaard, J. Neefjes, G. Ruiter te Blokker; A, Beem- sterboer en H. Pietersma te Berk hout; P. v d. Goor te Enkhuizen; J. Kalf te' Oostzaan; J. Koster te Wervershoof; J. Molenaar te Hau wert; W Vriend te Wijdenes; J. Wiering te Langedijk; C, N. de Wit te Bovenkarspel; N. v. Zelm te Wognum Afgew. 5. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Adriana An na, dv C. Quak en Antje van Zoe nen; Gerrit Jan, zv M. Marees -en W. J. Tillema. Ondertrouwd: Harmen Haringa, 23 jr., timmerman, te Schoorl en Lieuwkje Agatha Molenaar, 21 jr., te Zijpe. Overleden: Gerarda Gelina Baij, oud 4 maanden KOP VAN NOORDHOLLAND De alleen op werkdagen rijdende vroege trein HoornAmsterdam zal zijn loop reeds te Enkhuizen Cv. 6.00) aanvangen. De slecht be zette trein Enkhuizen v. 19.41 Hoorn moest nu worden opgehe ven De op Zon- en Feestdagen rij dende avondtrein Amsterdam v. 22.19 werd tot Enkhuizen (aan 23.30) doorgetrokken. De verbinding HoornHaarlem werd 's avonds verbeterd. Boven dien werd te HeerhugowaarcT- Broek op Langedijk een zogenaam de hoekomaansluiting verkregen in de relatie HoornDen Helder. Te Hoorn werd by de late avondtrei- nen Alkmaar v. 23.05Hoorn en Hoorn v. 23.09—Alkmaar de aan sluiting in en uit de richting Enk huizen verbeterd. Des avonds w'erd op het traject HaarlemIJmuiden het grote hiaat door toevoeging van een treinen- paar opgevuld. Op gerechtvaardigd verlangen werd besloten de dienst van IJmui den naar Haarlem (Amsterdam) op Zon- en Feestdagen vroeger te beginnen. Op Zon- en Feestdagen werd des avonds de halfuurdlenst AmsterdamZaandamUitgeest Velsen—IJmuiden Oost gaaf gehou den door toevoeging van een trei- nenpaar Amsterdam v. 21.46 en terug Amsterdam a. 23.27. Hiermede werd aan Amsterdam in de drukke reisuren op Zon- en Feestdagen een verbinding meer naar en van Alkmaar en aan Haar lem een verbinding meer naar en van Alkmaar en Den Helder ge geven. De slechts op Zon- en Feest dagen' lopende sneltrein Alkmaar V. 22.05 zal daartoe te Uitgeest stoppen. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren: Maria J., dochter van Th. J. Schotvan ger en M. J. Verkerk; Johannes C., zoon van J. Bart en C. de Waard; Adrianus J., zoon van B. Koortens en G C. de Waard; Bre- gitta J. M„ dochter van C.Kle- verlaan en B. J. Groen; Wilhel- mina, dochter van P. A. Ruis en R. H. M. Bugter; Leonardus P„ zoon v. L. Suiker en G. Rozen- daal. Ondertrouwd: P. G. M. Borst en C. Kaandorp. Getrouwd: O. J. Bootsma en J. M. Blom; G. Blom en J. Boots- ma; J. Th. Haasbroek en J. M. G. v. d Velden; Th. Louter en G. C. Winder. Overleden; K. Sevenhuijsen, 57 jaren, gehuwd met M. Dalenberg Handbal SCHERMERHORN. Zondag middag was DDO 1 de gast van AOG 2 in Alkmaar. De wedstrijd eindigde in 'n verdiende 21 over winning voor DDO. Na het winnen van de toss startte DDO met de wind in de rng en ontwikkelde een fris, open spel, wat bijna de gehele wedstrijd werd volgehouden. Na circa 10 minuten kwam door een mooie aanval de bal bij Miep die niet aarzelde en keurig doelpuntte. 1—0. Na de rust, nu tegen wind, ging DDO direct weer tot de aanval over. Doch ook AOG kwam nu feller en gevaarlijker opzetten, doch door meerderé malen goed ingrijpen van de verdediging werden doelpunten voorkomen. Na tien min. was het Annie die voor DDO de voorsprong tot 20 wist te vergroten. Eerst 5 minuten voor het einde slaagde AOG er in het wel verdiende tegen- punt te maken 21. Fel werd er de laatste minuten gespeeld en het be tekende enigszins een opluchting toen 't eindsignaal de overwinning tot een feit maakte. Deze eerste overwinning reeds in hun tweede wedstrijd is voor onze meisjes een mooi succes. De wedstrijd DIO 2—DDO 2 werd eerst om half een door DIO afge last. Had dit nu niet wat eerder ge kund? Zeevogels 2Alem. Victrix 5 EGMOND a.d. HOEF. Gesteund door de wind was het een herhaal delijk vog'elgefladder voor het Alc- mariadoel, met nu en dan goede te genaanvallen van de Alkmaarders Een keurig schot van Dam treft doel. Daarna goochelt J. de Waard tw©e voltreffers in het vijandelijk net. Met deze 30 voorsprong gaat de thuisclub de tweede speelruimte nu tegen de sterke wind in. Het Alkmaarse overwicht wordt al gauw met een tegengoal beloond. Geleidelijk aan weet Zeev. zich aan de druk te ontworstelen en tot de aanval te komen, waarbij de voor hoede steeds actief gesteund wordt doop de goed spelende Tuinmeijer. Een der vele aanvallen levert weer een doelpunt voor Z. op. zodat de eindstand komt met 41. Zeevogels 2 kan op een goede wedstrijd terugzien. Als de scheidsrechter het be- ginsignaal geeft, staan de Boys met de wind in de rug opge steld. Duinranders nam de af trap, maar direct werd de bal door de Boys overgenomen, In de eerste minuten meenden we al een doelpunt te zien verschij nen, maar het schot van Nooy stuitte via de binnenkant van de paal het veld weer in. Na circa vijftien minuten spe len ontstond er een klein mis verstand in de Boys-achterhoede en de stand was 10. De Boys probeerden het hierna met fraaie open aanvallen, waarby het vlugge en beweeglijke spel van Nooy opviel. Maar mede door de straffe wind werd er iets te hard gespeeld, zodat er in vele gevallen niet op te lopen was. Door het te zacht terug spelen van de spil op de Boys keeper, kreeg de Duinranders- midvoor vrij spel. Het eerste schot werd door Hoogenbosch gestopt, maar de terugspringende bal werd in de touwen gescho ten, 20. Hierbij lieten de Boys het niet zitten ep na circa veer tien minuten werd hun moeite beloond. Een hard schot van P. Reij wist de keeper met kunst en vliegwerk uit de hoekte schieten. De bal belandde echter voor de voeten van J. Riteco, die niet aarzelde, maar de stand op 21 bracht. Kort hierop was het rust. Na de rust hadden de Boys tegenwind, maar ondanks dat een veldmeerderheid, hetgeen jammer genoeg niet in doelpun ten werd uitgedrukt. Want door hun aardig samenspel en vlugge aanvallen was dat toch zeker verdiend. By een van de Duin- randers-aanvallen liep de Boys keeper op het juiste moment uit om een gevaarlijk schot onscha delijk te maken, maar door een van de vele oneffenheden in het terrein belandde de bal juist in de andere hoek, 31. Duinran ders werd hierna in haar ver dediging teruggedrongen, maar de Boys kwamen niet tot doel punten. Einde van deze zeer sportieve en boeiende wedstrijd 3—1. PRINS BERNHARD ONDERGAAT LICHTE OPERATIE SOESTDIJK, 3 Oct. Z. K. H. Prins Bernhard zal heden voor het ondergaan van een lichte ope ratie in het Academisch Zieken huis te Utrecht worden opgeno men. Het verblijf in het ziekenhuis zal vermoedelijk slechts korte tijd duren. Zeevogels 2St. Adelbert 1 5—1 St. Adelbert kwam al direct vin nig' opzetten; zodat de achterhoede van Z. meteen op de proef gesteld werd. Een scherp gerichte worp wist Luus met een goede duik on schadelijk te maken. Na enige goe de tegenaanvallen van Z. gaan de Egmond-Binner-meisjes er vlug vandoor en weten met een goede worp te doelpunten. Dan wordt er vinnig gestreden, hetgeen het spel peil niet ten goede komt. Zeevogels is voortdurend in de meerderheid en weet de stand geleidelijk tot 31 op te voeren. Na de rust proberen de vogeltjes het met verre worpen, doch vinden de keepster in goede vorm. Eindstand 5—1. Zeevogels kan beter. Het pas opegrichte St. Adelbert gaf goed partij en zal haar weg wel vinden. Meer beheersing zal hun spel ten goede komen. S.V.W.HUGO BOYS 01 HEERHUGOWAARD ZD. In een spannende wedstrijd is het Hugo-Boys gelukt de 2 punten mee naar Heerhugowaard te nemen. Er stond een felle wind schuln- dwars over het terrein, waarvan Hugo Boys voor de rust enig voor deel had, maar zowel SVW als Hugo Boys gaven tegen de wind in het beste spel. Hugo Boys was reeds in het be gin van de wedstrijd fel in de aan val maar de keeper van SVW was deze middag in goede vorm en voorkwam erger. Geleidelik aan kwam SVW er beter in en nu kreeg ook de Hugo Boys-defensie meer werk. Het spel ging over en weer met gelijke kansen. Het publiek moedigde hun favorieten aan, maar voorlopig werd er niet gedoelpunt. Een paar maal ontkwam het Hugo Boys-doel aan een doorboring. Een schot raakte de kruising van lat en paal maar stuitte het veld in. Ook de Hugo Boys-voorhoede pro beerde het zo nu en dan, maar zon der succes. Eén keer werd de bal in het Hugo Boys-doel geschoten, maar de scheidsrechter had net even eerder gefloten voor een pe nalty tegen Hugo Boys, Deze werd echter niet genomen, omdat de bal juist even de uitlijn had gepasseerd. We stelden ons al tevreden met een gelijk spel, maar nog voor de rust kwam er een klein misver stand in de goed spelende verdedi ging van SVW en een zacht bal letje ging het doel in. Na de hervatting dachten we SVW in de meerderheid te zien, maar Hugo Boys besloot anders en zat een tijdje voor het SVW-doel. De beide voorhoedes deden, wat schotvaardigheid betreft, weinig voor elkaar onder. Er werden van beide kanten kansen gemist en de respectievelijke verdedigingen ble ven de baas. Had de SVW-voor- hoede even feller kunnen zijn, dan had er nog wel een doelpunt kun nen komen, maar de stand bleef 01. Het was een zeer sportieve wedstrijd, waarin alle spelers hard hebben gewerkt en de beide voor hoeden de slechtste -onderdelen waren. Beide elftallen hadden enkele invallers en vooral de snelle rechts buiten van SVW werd danig ge mist. Scheidsrechter J. ter Duyse uit Zaandam hield de teugels strak en heeft zeer zeker naar ieders ge noegen gefloten. Op zo'n manier een plaatselijke wedstrijd te zien spelen is een ge noegen, wat betreft de sportiviteit. ALKMAAR. Gistermiddag om ongeveer half een ontstond in het logement van de heer S. in de Sint Annastraat te Alkmaar een ernstige vechtpartij. De 56-jarige koopman G. M. uit Zwolle, geboren in Sur- huisterveen, kwam met een mes in zyn handen het logement binnen, kennelijk met hef voornemen de 39- jarige vrouw H. O., die hem had Verlaten, van het leven te beroven. Voor de vrouw zich kon verweren of vluchten had M. de vrouw met het mes een steek in de rug toege bracht. De 47-jarige J. B. afkom- stig uit Amsterdam die in haar ge- j zeischap was, greep de arm van M. vast toen hij weer wilde steken, on- der bedreiging met de woorden „Je moet dood". M. raakte met B. in gevecht waarbij B. gestoken werd in het hoofd, de hals en de rug. B. slaagde er in om M. met een kachelpook buiten gevecht te stellen. Inmiddels was dP politie telefo nisch gewaarschuwd en ter plaatse verschenen. AIle drie personen, die bij de vechtpartij betrokken waren, werden naar het Centraal Zieken huis vervoerd. De dader G. M. is later naar het Bureau van Politie overgebracht. B. kon het ziekenhuis na te zijn verbonden wederom verlaten. De toestand van de vrouw is van die aard, dat zij in 't ziekenhuis moest blyven. Haar toestand is redelijk wel. Tegen de dader G. M. werd 'n proces-verbaal opgemaakt wegens poging tot moord. Hij is in verze kerde bewaring gesteld. Zangvereniging „Sonora" ZIJDEWIND. Op het te Den Oever gehouden zangconcours be haalde de gemengde zangvereni ging „Sonora" te Zijdewind een eer ste prijs in de afdeling Uitmuntend heid met 346 punten. Dit is in twee jaar tijd viermaal een eerste prijs in successie. Voor de dirigent, de heer Hof te Heiloo en de zangvereniging zelf 'n éclatant succes. In de ere-wedstrijd 's avonds be haalde de vereniging een eerste prijs met 177 punten, op een na het hoogste aantal. R.K.V.V. Hugo Boys HEERHUGOWAARD N. De uitslagen van de Zondag gespeel de wedstrijden zijn als volgt: SVW 1—Hugo Boys 1 0—1 H. Boys 2—Winkel 2 2—4 AFC 6—H. Boys 4 2—1 Alleen ons 1ste haalde de volle buit binnen door de plaatseiyke derby tegen het Zuid te winnen, al was het dan wel wat krap. De andere elftallen konden het niet tot 'n overwinning te brengen Willen alle leden er aan den ken dat het Woensdag geen trai ning is doch vergadering voor alle senioren en verdere commissie leden. Jun. en adsp. worden dus niet verwacht. Aanvang na het Lof. Aller opkomst gewenst. CON ZELO I—K.S.V. 14—1 WAARLAND In een aan beide zijden sportief gespeelde wedstrijd moest KSV in de Waarlanders met 41 zijn meerdere erkennen. Over deze match het volgende: De thuisclub speelt tegen wind in en zij ontwikkelt direct 'n flink offensief en na één minuut spelen, geeft Br. met een goed schot zyn club de leiding. Con Zelo blijft 't meest in de aanval, op enkele te genaanvallen van de gasten, maar de keeper is uit het goede hout ge sneden en weet zijn 'heiligdom schoon te houden, zodat er voor de rust niet meeir gescoord wordt. Rust 10. Na de rust komen' de gasten weer gevaarlijk opzetten en na 5 minuten maakt Wim er 20 van. KSV ziet dat het zo niet kan en doet er een schepje op, zij ko men er beter in, een hard schot op het Con Zelo-doel wordt dooi de keeper goed opgevangen. Nu is het de beurt aan Cop Zelo, de bal wordt goed naar de linksbuiten geplaatst, die met een harde schui ver de stand op 30 weet te bren gen. Kort daarop wordt de bal weer naar voren gebracht. Br. komt in het bezit van de bal en geeft de KSV-keeper voor de vier de maal het nakijken. De Waar landers doen het nu wat rustig aan, waar KSV van profiteert; hun rechtsbuiten zet de bal keurig voor en met een prachtige kopbal wordt de eer gered, waarna tevens het einde kwam. NRD.-SCHARWOUDE, 3 Oct. 7000 kg aardappelen: eigenhei mers 9.10, blauwe eigenh. 8.00 8.60, grote 7.50—8.50, 18.000 kg uieij 7.207.60, grote 6.20, drie lingen 7.808.50, nep 8.20, 1500 kg peen, B 3.60, C 3.40, 1500 kg slabonen 24.0040.80, 7000 kg rode kool 4.0011.40, 6000 kg gele kool 3.50, 7000 kg groene kool 5.50—6.80, 180000 kg witte kool 4.00—4.10, succes wit te 4.30—4.60. ALKMAARSE EXPORT VEI LING, 2 Oct. Snijbonen 1.06 1.15, prei 918, spinazie 4058, postelein 40, witlof 5062, sper- ciebonen 1644.50, andijvie 5 9, sla 210.50, bloemkool IA 30 37, I 2030, II 818, komkom mer 7—15, gele kool 4.50—7.20, tomaten 1243, rode kool 4—11, groene kool 5—9, bieten 10—11, worteltjes 9—32, uien 5—10, aardappelen blauw 8, radijs 3— 3.50, selderie 59, peterselie 2 3, stoofperen 815, buree hardy 3946, bonlouise 32—49, confe rence 2039, appels transparant l"—24, mankt godling 16—23, glorie van holland 18—28, drui ven alicant 55—73, frankentha- ler 4575, müscaat 7082. WARMENHUIZEN. 6000 kg. aardappelen: witte eigenh. 8,80— 9.60; bi. eigenh. 8.609.20; koopm. bl. 9.20; 1200 kg. slabonen 24.50 35.40; 1100 kg. groene kool 7.10; 6600 kg. rode kool 48; 96000 kg. witte kool 4—4.10. LANGEDIJK. 9000 kg. blauwe eigenh. 8.408.90; 3000 kg. uien 5.707.50; grove 5.706 drielingen 8.30; nep 6.90; 1600 kg. bieten 7.50 7.60; 2500 kg. peen 3.805.90; 1600 kg. slabonen 1537.70; 2500 kg. andijvie 6.206.90; 12000 kg. groene kool 5.10—7.10; 12000 kg. gele kool 4.507; 20000 kg. rode kool 510.10; 120000 kg. witte kool 44.20; 2500 stuks bloemkool B 26—42. PURMEREND. bevelanders 1012; koopmans blauwe 1012; slabonen m. dr. 1524; z. dr. 15 37; stamsnybonen 2053; tomaten A 3452; bloemkool 842; rode kool 812; savoye kool 11—13; groene kool 613; spruitkool 14 37; spinazie 3510; sla 28; an dijvie 713; rode bieten 47.50; winterpeen 8; waspeen 1018; uien gare bieten 1215; bospeen 1119 48.50; drielingen 5.50; prei 15; druiven: frankenthalers 4873; ali cant 5272; suikermeloen 1136; allington pipin 634; bismarek 3 16; bramley seedling 314; cox orange pippin 1258; ellison's orange 1036; glorie van holland Codlin 622; signe Tillisch 829; 830; graham jubilé 417; manks ster-appel 519; transparante de cronsels 12—34; zoete winterkroon 6-22; beurré clairgeau 655.80; beurré hardy 18—64; beurré lebrun 4—20.50 bonne louise d'avranches 1258; boeregroen 414; comtesse de paris 416; conférence 865.80 doyenné du comice 37—101; dr. ju- lius guyot 620.50; emile d'heyst 418; gieser wildeman 624; kam perveen 616; legipont 1052.10; maagdepeer 630.20; nouveau poi- teau 416; st. germain 313; sol daat laboureur 830.30; triomphe de vienne 16—46; wiliiams duchess 8—35. De heer en mevrouw G. SPRUYT-NETTEN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter LIESBETH die bij het H. Doopsel de namen ontving Elisabeth Justina Maria Alkmaar, 1 Oct. 1950 Lyceumstraat 62 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig ge duldig en smartelijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde echt genote en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder, mevr. CORNELIA HELENA ZANDBERGEN Echtgenote v. d. heer J. Valkering Tzn. in de ouderdom van ruim 76 jaar. Limmen; J. Valkering Tzn. Limmen: T. A. Valkering- Goemans en kinderen A. J. Valkering- Tromp en kinderen Beverwyk: D. J. Kochx- Valkering en kinderen Limmen: C. J. Valkering- Mooy P. J. Valkering- Soecker en kinderen Alkmaar: C. J. Vlaar- Valkering en kinderen Heiloo: J. C. Valkering- Geake en kinderen Limmen, 1 Oct. 1950 Rijksweg 102 De plechtige H. Re quiem-Mis zal worden gehouden op Donder dag 5 October a.s. te 9.30 u. in de. parochie kerk van de H. Cor nelius te Limmen, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Prima Jaeger Lange Herenbroeken Prima Jaeger Heren Hemden en Borstrokken Jaeger Jongens broeken Alle maten, vanaf Wollen Dekens fantasie dessins 150 x 200 Gewatteerde Dekens enorme sortering, vanaf Prima witte Molton dekens Zwanendons flanel, effen en gestreept Lingerie Katoen gebloemd 'en effen Effen flanel, zalm en bleu Dameskousen linksgeweven Zware Sajet- werksokken Prachtige Nylon kousen Wollen Damesjasjes en Vesten Enorme sortering Prachtige trainings pakken Alle maten, vanaf Halfwollen Sport- flanei, diverse dessins voor overhemden Prachtige Badstof Blokdoeken Extra zware blauwe Blokdoeken Wollen Jaegerflanel Zeer mooie kwaliteit Stenenbrug ALKMAAR EGMOND AAN ZEE

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 5