Opnieuw exposeerde de Heerhugowaard r Avondkleding Verregende Hemelvaartsdag In de knoop met reglementen en voorschriften ALKMAAR EN OMSTREKEN Wielrenners in moeilijkheden Voor de Economische Politierechter Deserteur geholpen LAATSTE NIEUWS Aanbesteding B.LO.-school Hoogkarspel Met huisvlijtfloralia en tuinbouw PAGINA 2 DONDERDAG 5 OCTOBER 1950 OPENSTELLING WINKELS IN AVONDUREN ALKMAAR. In de volgen de week Donderdag te houden raadsvergadering komt aan d» orde een voorstel tot vaststel ling van een verordening op dj winkelslutiing, die de openstel ling beoogt in de avonduren van winkels, waar in hoofdzaak eet waren, als patates-frites, poffer tjes, wafelen, oliebollen, cro- quetten, vis en dergelijke waren en zuurwaren ten verkoop in voorraad zijn. In afwijking van hetgeen in de winkelsluitings wet is bepaald, kan krachtens deze verordening vergunning tot verkoop gegeven worden voor de Zondagavonduren van 20 tot 24 uur; voorts gedurende het tijdvak van 1 October tot 1 April voor de avonden in de week van 18 tot 24 uur (Zater dags van 19 tot 24 uur). Gedu rende het tijdvak van 1 April tot 1 October in de week van 19 tot 24 uur en des Zaterdags van 20 tot 24 uur. Hieraan wordt dan de voorwaarden ver bonden, dat de winkel op werk dagen van 5 tot 14 uur niet voor het publiek geopend mag zijn. Tevens moet op een biljet zichtbaar vermeld worden, op welke uren de winkel geopend mag zijn. Zingen is Vreugde ALKMAAR. De R.K. ge mengde zangvereniging Zingen is Vreugde deelt ons mede. dat de repetitie Vrijdagavond ge houden zal worden in cafe Noordhollands Koffiehuis, Lut- tik-Oudorp 87 om half negen. AANBESTEDING KANTOORGEBOUW A.A.Z.A. ALKMAAR. Door het ar chitectenbureau Berghoef Klarenbeek te Aalsmeer, werd gisteren in Paviljoen Kinheim aanbesteed het bouwen van een kantoorgebouw met conciërge woning aan de Emmastraat al- hier. Ingekomen waren zes en dertig biljetten. Ingeschreven was als volgt: i M. Geel, Amsterdam, 224.000; Gebr. Opdam, Heiloo, 224.900; Gebr. Kuyper, Heiloo, 233.000; C. Noort Zn, Bergen, 235.000; K. Bakker, Den Haag, 240.000; fa. L. Schilder, Alkmaar, 243.342; j M. Zwaan, Amsterdam, 246.695; J. M. Schuyt, Alkmaar, 249.000; P. v. d. Schoot, Tilburg, 249.563; j fa. Bot Zn., Alkmaar, 251.500; A. Breed, Hoogwoud, 251.351; I fa. De Haan Reek, Alkmaar, 1 253,000; fa. J. Faus, N.-Niedorp, I 262.300; D. Pilkes, Alkmaar, 263.780; J. Tervoort, Hilversum, 264.700; L. J. Schuyt, Egmond aan de Hoef, 266.000; P. Blan- kendaal, Alkmaar, 266.847; D. Barten, Alkmaar, 267.980; fa. Breed Ruyter, Anna-Pau- lowna, 268.000; M. Duinmager, Alkmaar, 268.500; fa. G. Ter voort Zn. Egmond-Binnen, 269.000; Gebr. Kops, Bergen, 269.000; K. Koopman, N.-Nie- dorp, 269.300; Th. Pasma, Am sterdam, 269.900; D. Langendiik, Heiloo, 270.500; N.V. Bouw- 'en Aannemers Mij, v.h. Munterman, Amsterdam. 270.500; fa. G. Gu- son, Amsterdam, 276.000: Th. Spijker, Heemskerk, 276.000; fa. Gebr. Schuyt, Egmond, 278.000; Jac. Tromp. Alkmaar. 278.217: fa. Gebr. P. A. Heidoorn, Beverwijk, 280.000; Th. Bakkum, Alkmaar, 281.000; J. A. Dekker, Alkmaar. 281.000: N.V. Amster damse Ballast Mij, Amsterdam, 281.200; P. Buis, Öudorp, 296.400; F. Hes, Sint Pancras, 301.200. De begroting was 206.460, doch was zes weken geleden op gemaakt, wel een bewijs dat de prijzen van de bouwmaterialen I sindsdien zijn gestegen. De gunning werd aangehou den. ALKKMAAR. Ter ere van het bezoek aan Alkmaar van de Mayor en Mayoress van Bath, CUr miss Kathleen M. Harper en Miss Doro thy Harper en van Mr. F. C. Wills, ereburger van Alkmaar, wordt Za terdagavond .een receptie ten stad- huize gehouden, welke gebeurtenis wij in de Bath Chronicle zagen aangekondigd als ,,a great banquet and ball'' en als „a precendept for the Town Hall". Naar wij vernamen, omvat het gezelschap, dat voor deze receptie zijn uitgenodigd, een paar honderd personen; vooraanstaande ingezete- I nen met hun dames. Op de door ons democratisch col- lege van B, en W. verzonden uit nodigingen stond links onderaan gedrukt: Avondkleding of donkere kleding. Wij vinden dit geen ge lukkige gedachte van het college, gezien het grote gezelschap, dat voor deze feestelijke bijeenkomst werd uitgenodigd. Het moge in bepaalde naar onze mening steeds kleiner worden de kringen gebruik zijn bij be paalde festiviteiten in smoking, rok of avondtoilet te verschijnen, bij een feestelijke gebeurtenis, waar enkele honderden personen ver wacht worden, zal slechts een ge ring percentage aan een verzoek of voorschrift, om in avondkleding (of donkere kleding) te verschijnen, gevolg kunnen geven. Met het ge volg, dht er gast.on zullen zijn, die zich mogelijk onbehaaglijk voelen; sommigen, omdat zij tot de weini gen behoren, die in evening-clress verschenen, anderen, omdat zij zich in hun donker pak niet zo prettig voelen als in 'n vlot corbertcostuum van w.glke kleur ook. Een en ander zou voor sommige genodigden aan leiding kunnen zijn aan de uitno diging geen gevolg te geven, om dat zij zich de vrijheid wensen voor te behouden te verschijnen in de kleding, die hun goeddunkt. Ook met de tijdsomstandigheden, die nog steeds niet van dlen aard zijn, dat ieder zich maar de kleding kan aanschaffen, die voor bepaalde gelegenheden gewenst zou zijn, dient men rekening te houden. De goede stemming op dergelijke bij eenkomsten zal er o.i. door bevor derd worden, als ieder er kan ver schijnen in een costuum, waar hij zich behaaglijk in voelt. Wij vinden het daarom jammer, dat de bedoelde uitnodiging van een bepaald verzoek of bepaalde wens omtrent de te dragen kleding ver gezeld ging. FEESTVERLICHTING OP DE MIENT ALKMAAR. Gelijk vooraf gaande jaren zullen de Mient- bewoners uit eigen middelen ook dit jaar wederom hun medewerking aan de 8 October- feesten verlenen. Om het water zal een z.g. Chinese verlichting worden aan gebracht. Op een sprookjesachtig ver sierde en verlichte boot zullen op Zaterdag 7 October 's avonds vanaf 7 uur tot 12 uur de be kende Alkmaarse radio-pianist. Gerard van de Wouden, alsmede de Alkmaarse Accordeonvereni ging Crescendo, onder leiding van de heer J. Hartog hun muzi kale talenten demonstreren. Op Maandag 9 October zal des avonds vanaf 7 uur een muziek- ensemble met conferences van de bekende amateur Klaas Koo- men, alsmede een Hawaian- orkest de feestvreugde trachten te verhogen. NIEUWE STRAATNAMEN ALKMAAR. In nieuwe wij ken komen nieuwe straten; en nieuwe straten moeten een naam hebben. Daarom stellen B. en W. de raad voor aan nieuwe straten op het industrie-terreip- Noord de volgende namen te geven: Zijperstraat, Pettemer- straat, Koedijkerstraat, Kwakel- kade (in plaats van Kwakel- pad), De Jagerstraat, Noorder straat, Huiswaarderplein, De Simsonstraat en Oosterweezen- straat. Met deze namen wordt de herinnering aan topografische namen in dit kwartier levendig gehouden. De straten in het Bergerweg- kwartier tussen Houtvaart en Spoorweg, krijgen schilders namen, aansluitend aan het Rembrandt-kwartier, n.l. de namen Van Oostzanenkade, Cor- nelis Buysstraat en Maertens- hof. De straten tussen de wo ningblokken aan de Willem de Zwijgerlaan krijgen, voorzover zij niet in het verlengde van be staande straten liggen, de namen Watermanstraat, Grote Beer straat en Zuiderkruisstraat. Dierenbescherming ALKMAAR Zwervend is aan getroffen een jonge zwarte spaniel maanden oud. Alleen de eige naar wordt opgeroepen. Ontvangen onder motto 4 Octo ber Dierendag van mevr. B. f 2.50; mej S. f 2.50; mevr. L. de H. f 1.50; Adres inspecteurC. Verwer. Baanstraat, Alkmaar. De dierenbeschermingskalênders zijn er weer. Adres Mevr. v. Ros- sum, J. v. Stolberglaan en C. Ver wer, Baanstraat Alkmaar. VERKOOP INDUSTRIETERREIN ALKMAAR. B. en W. stel len de raad voor aan de N.V. Zaadhandel L.T.B. te verkopen 510 m2 grond aan het Kwakel- pad tegen de prijs van 14. per m2, in totaal voor ƒ7.140. De grond is bestemd voor de bouw van magazijnen, opslag plaats en kantoor. Destijds werd aan de confec- tie-industrie P. Bakkum Jr. te Amsterdam 578 m2 grond aan het Kwakelpad verkocht; daar het terrein te klein bleek, stel len B. en W. voor het te ver kopen terrein uit te breiden tot 720 m2 voor de prijs van 10.080.-(ƒ14.per m2). Het vliegbrevet ALKMAAR. Onze stadge noot sergeant-vlieger Jaap Jan sen, Verdronkenoord, werd Za terdag j.l. te Gize-Rijen tezamen met nog pl.m. vijf en twintig candidaten het vliegbrevet uit gereikt. Mij wensen de heer Jansen met dit brevet een succesvolle loopbaan toe. „Kees Stet" Overweldigend succes ALKMAAR. Door de grote belangstelling, die in geheel Noordholland bestaat voor de uitvoering van „Kees Stet van Ierswoudmet zijn voortreffe lijk ensemble, waar onder Trio Annie de Moor, Cakie, The Rio's en Nico Akkerman, heeft de directie van het Gulden Vlies nogmaals een voorstelling ge organiseerd op Zondag 8 Octo ber a.s. Dit is voor de zevende maal in betrekkelijk korte tijd. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ca- tharina Th., d. v. W. J. Butter en A. B. Botman; Elisabeth J. M., d. v. A. H. Spruijt en M. J. M. Netten; Bartholomeus. z. v. A. E. Gelling en E. J. Klinkert; Elfrieda M. M., d. v. J. F. G. Staa en I. H. van der Stoop. Gehuwd: Marinus N. de Waard en Anna Mayer; Anton Vooistra en Hendrica J. Schaak. ONZE AGENDA VICTORY-HOTEL, 8 uur: Ontwikkelingscursus voor Meisjes, spreker Pastoor Drost. BIOSCOPEN: Cinema Ame- ricain: De man op de Eiffeltoren, 18 jaar; Har monie: Maria Goretti, 18 jaar; Victoria: Bengaalse Lanciers, 14 jaar. Alle voorstellingen om 8 uur. Nachtdienst taxi's: Chr. de Vries, Frieseweg 4, tel. 4237. Nachtdienst apotheken B. H. Schouten, Emmastr. 47. V.- BEKENDMAKING ALKMAAR. De commissa ris van politie te Alkmaar maakt bekend dat voor de komende 8 October-viering de sluitings uren voor vergunnings- en ver lofslokaliteiten alsmede voor de openbare vermakelijkheden als vólgt zjjn vastgesteld: Zaterdag 7 October: 1 uur. Maandag 9 October: 2 uur. Gedurende de uren dat de op tochten worden gehouden wor den motorrijtuigen of andere voertuigen. zoals ventkarren niet op de routes toegelaten, evenmin op de Kanaalkade tij dens het vuurwerk. Ieders medewerking wordt in geroepen om de feestelijkheden zo ordelijk en goed mogelijk te doen slagen. MUSICERENDE DILETTANTEN DE RIJP. De in onze omge ving zo welbekende heer Gerbrand Hop, die de leiding heeft van ver schillende zang. en muziekvereni gingen, zal a.s. Zaterdagmiddag om tien minuten voor drie, met zijn „Graftdijker Accordeon-Orkest" 'n drietal nummers spelen in het pro gramma van de KRO. Dit is de tweede keer dat de heer Hop met door hem zelf opgeleide jC Hl" TO 1 amateur-musicanten voor de radio optreedt. Dit is een mooi succes maar ook voor de leden van zijn orkest betekent dit een bekroning op het energiek studeren. Verloren en gevonden BERGEN. Gevonden: grijze herenhoed, wagentje op vier massieve rubberen banden, zil veren ringetje, zwarte vulpen (merk Parker), geblokte shawl, bruin lederen dameshandschoen, autoped op luchtbanden, rechter lederen dameshandschoen, huis sleutel, rubberslang van plm. 3 meter, speelgoed bootje, trek pen, bruine portemonnaie m. in houd, katoenen zakje (wit), in houdende vulpen, vulpotlood en 1 paar klompsokken. Verloren: twee konijntjes, zil veren schakelarmband, regen capuchon, bruin windjack, rode shawl, rozenkrans in rood lede ren portemonnaie, zilveren arm bandje, ceintuur van geruit kin derjasje, wit plastiek handtasje (inhoud rozenkrans in etui en kerkboekje), bruin windjack en autoped op luchtbanden. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Harry Dick, zoon van D. Daalder en C. van Urk. Ondertrouwd :Jan Kampen (Alk maar), 35 jaar, en Anna Bijl; Mat- theus Corn. Punt, 25 jaar en Cath. Adriana Komen, 26 jaar. Getrouwd: Nicolaas Gregorius de Jong en Zwaantje Louwe; Bernar- dus Johannes Maria Paping en Alie Annie Bonselaar; Pieter Ge- rardus de Boer en Divera Hollen- berg. 1000-JARIG BESTAAN EGMOND-BINNEN. On langs werd de afwikkelingsver gadering van het Comité-1000- jarig-bestaan gehouden. Hierbij bleek dat er een batig saldo van 130 gulden was, dat onder de beide Oranje Comité's van Eg mond-Binnen en Egmond aan de Hoef werd verdeeld, zodat daar door dit geld ten goede kan ko men aan de jeugd van onze ge meente. Voetbalnieuws EGMOND-BINNEN. De eer ste competitiezondag is niet zo erg gelukkig begonnen. Het eer ste elftal verloor in Schagerbrug van Vesdo met 31, waarbij bleek dat onze voorhoede zwak ker was dan de verdedigers. De spil heeft echter ons toch nog een puntje weten te bezorgen. Uit het spel van onze derde elftal bleek wel heel duidelijk, dat onze jongens nog heel wat moeten leren. Enfin, de moed niet verloren en de volgende keer beter. Er is nog steeds, dank zij de loyale medewerking van Zee vogels, een klein kansje op ver vroegde overschrijving. Verder worden alle leden weer opgeroepen voor een alge mene ledenvergadering op a.s. Vrydag 6 October om acht uur in cafe Swart. Hemelvaartsdag 1950 was al net, zoals de Officier van Justitie, mr, J. C V. Meischke met een zekere gelatenheid vaststelde, verlopen als alle andere jaren. Regen en nog eens regen En op die dag had juist de Alkmaarse Courant een wielerwedstrijd uitgeschreven. Daar was ook, met andere ren ners die uit belangstelling kwa men, J. V. een renner uit Amster dam, om eens te kijken. Na afloop van do rennerij had men zich naar het Waagplein begeven, om daar het verloop der wedstrijden te be- spreken,, In de loop van de dag had J V. contact gehad met de renner W. G„ die het vreemd vofid dat V. plotseling uit zijn gezel schap ging. En na afloop van de rennen bleek zekere K. zijn kar retje kwijt te zijn. De verdenking viel op V„ er waren getuigen dlo tegen hem getuigden, anderen za gen hem op zijn eigen fietsje door de stad peddelen. Hoe het zij, de man werd inge sloten en moest zich Dinsdag in tweede instantie voor de Alkmaar se Rechtbank daarvoor verant woorden t Mr. Meischke, die aan de hand van getuigenverklaringen en uit 't feit dat verdachte voorheen wel eens meer veroordeeld is, het bewijs trachtte te leveren, dat V. schuldig was, vroeg een jaar en zes maan den. Maar mr Leesberg, die vond dat alleen 's mans antecedenten te gen hem pleitten, achtte het rij wieldiefstal niet bewezen Hij ont zenuwde enkele verklaringen van een getuige, die hij niet betrouw baar achtte en vroeg vrijspraak. Na rei- en dupliek verklaarde de rechtbank het ten laste gelegde niet bewezen. V. werd dan ook vrij gesproken en zijn onmiddellijke invrijheidstelling werd gelast. Burgerlijke Stand BEEMSTER. Geboren: Wijnan- da Elisabeth, dochter van Z. Peek en W. Kool; Maria Anna Cath., dochter van J. Th. Konijn en G. Blauw. Overleden: Jannetje Reus, 71 jr., echtg. van P. Buurs; Maria Rooy- mans, 71 jaar, echtg. van J. Blaai- boer te Sehagen. Ondertrouwd: Olivier Pierre Bosch, 29 jaar en Maria Antoinette.. Thonus, 29 jaar. Getrouwd: Hendrik Swart, 23 jr. en Maria Alida de Groot, 21 jaar. Beunhazerij Woensdagmiddag verschenen voor de Alkmaarse Economische politie rechter Mr. Markus, W. G. HJ. K. en C. V., allen uit Zwaag.' De heren waren op de eerste oproep niet verschenen en moesten door de politie worden voorgeleid. De beide eerste verdachten hadden op de 21ste Juni in strijd met de be staande verordeningen, gevent met appelen en peren terwijl de laatste verdachte, V., terecht stond voor het feit, dat hij de eersten fruit had laten verkopen zonder dat hij zelf een erkenning als handelaar had. V was al meer veroordeeld wegens' economische delicten het geen bij de politierechter zwaar woog. Ook H's straflijst was niet blanco. K„ die een erkenning had aangevraagd, was na deze zaak ook al weer in overtreding geiweest. De ongeoorloofde handel was, zoals de officier vertelde, ook elders uit geoefend. Het waren volgens Mr. Vellinga echte scharrelaars, beun hazen die een gevaar voor de bona fide handel betekenen. De officier eiste tegen ieder der verdachten een boete van f 25 of 15 dagen. Het vonnis luidde f 20 of 10 dagen tegen ieder met de vermaning dat de verdachten zïch voortaan aan de regeils van het spel zullen hou den. Slecht gewicht Voor de gewone politierechter stonden van deze verdachten nog terecht W. G. H. en J. K. wegens het op de 29e Juni in Wieringan verkopen van kersen, waarbij niet het juiste gewicht zou zijn gegeven. De bak, waarin de kersen werden gestort, was 130 gram te zwaar zo dat de klanten 130 gram kersen te weinig kregen. Verdachten hadden, volgens hun zeggen, nog een steen als contragewicht, maar die was juist op het moment van de con trole verdwenen! Niet iedere klant trapte er in en er kwamen ver scheidene klachten over te kort ge wicht. Dat klopte dus niet met de steen, want op verschillende tijd stippen was het gewicht der afge leverde kersen ruim 100 gram te laag. Deze val werd de heren heel deskundig gezat door de officier Mr Vellinga, die tegen beide ver dachten een geldboete van f 50, of 25 dagen eiste. De politierechter achtte het bewijs tegen K. niet voldoende bewezen terwijl hij voorts van mening was dat het wettig niet vast stond, dat H, zijn kopers heeft willen bedriegen en sprak ze beiden vrij! Onder de maat A. v. W. uit Den Haag moest ook al worden voorgeileid omdat hij niet op eerste dagvaarding was verschenen. Hij had een slagroom apparaat te Beemster verkocht met een inhoud van 1 liter terwijl hij voorgaf dat het apparaat een in houd van 2 liter had. Het apparaat was door een ijsbêreider, zekere K besteld bij B.P., die eerst eeri brochure over een en ander had laten zien. De koper heeft er f 425 voor gegeven. Na de koop kwam er nog een tweede apparaat, nu van B. P. zalf, die een apparaat met de juiste inhoud zond. Dat laatste werd teruggestuurd waarbij gebleken is, dat het eerste apparaat een te kleine inhoud had. De koper heeft toen ook het tweede appa raat teruggenomen terwijl de fa brikant toen, zonder extra kosten te berekenen, een apparaat van 2 liter inhoud naar de gedupeerde klant stuurde. De niet verschenen getuige H, V„ de schoonvader van verdachte, die de vertegenwoordiger van de fabri kant B. P. was. zou, volgens de fa brikant, met het nagemaakte appa raat op de Jaarbeurs hebben ge staan Verdachte erkende het slag room-geval te hebben verkocht als hebbende een inhoud van 2 liter. Voor de politierechter verklaarde de heer B. P. uit Rotterdam dat hij nooit de verdachte A. v. W. op dracht heeft gegeven met de appa raten op reis te gaan. Hij was geen vertegenwoordiger, dat was zijn schoonvader! Verdachte was een keer voor een deviezen-overtreding veroordeeld. De officier van Jus titie meende dat verdachte flink stond te draaien en achtte het ten laste gelegde bewezen waarvoor hij een boete van f 200 of 1 maand eiste. De politierechter achtte het bewijs van het bedrog geleverd en legde een boete op van f 125 of 30 dagen. Dubbel op A van G. uit Wieringen een los arbeider heeft op 22 en 29 April formulieren voor het verkrijgen van overbruggingssteun foutief in gevuld. Hij wilde van Sociale Za ken een uitkering krijgen en ver meldde daarop, dat hij niets had verdiend, terwijl hij bij een zekere B. had gewerkt en loon zou krij gen, De eerste keer heeft verdaohte Een jongeman uit Den Burg (Texel) stond Woensdagmiddag terecht voor het Amsterdamse Gerechtshof, waar in hoger be roep zijn zaak werd behandeld. In Augustus van het vorige jaar had de verdachte, H. R., hulp verleend aan een vriend, die ge deserteerd was uit de lucht macht Nederland, Devriend vertoefde in de foto-winkel te Den Burg, waar verdachte werkzaam is, toen twee wacht meesters van de militaire politie kwamen vragen of de gezochte deserteur aanwezig was. R. ging naar binnen, waarschuwde de deserteur en ging toen terug naar de wachtmeesters, tegen wie hij zei, dat de gezochte niet aanwezig was. Eén van de politiemannen was echter in middels naar de achterdeur van het huis gelopen, waar hli juist de deserteur trof, zodat deze ge arresteerd kon worden. Door de Alkmaarse rechtbank was R. veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee weken. Bij de zitting van het Amster damse Hof kwamen geen nieuwe facetten van de zaak aan het licht. De procureur-generaal, mr. Zaayer, wilde echter rekening houden met de leeftijd van de verdachte en vroeg daarom het Hof de gevangenisstraf van twee weken te wijzigen in een voor waardelijke straf, eveneens van twee weken en met een proef tijd van drie jaar. Bovendien eiste de procureur-generaal een boete van 30 gulden of 20 dagen. Het Gerechtshof zal ovèr veer tien dagen uitspraak doen. zelf zijn gold gehaald, de tweede keer deed zijn vrouw dat. Hij wilde eens een extra'tje hebben hetgeen de politierechter niet mooi vond. Dergelijke diensten moeten toch op de eerlijkheid van de mensen kun nen vertrouwen. Het Rijk is voor f 42,door verdachte benadeeld. De officier noemde deze steun- fraude een ernstig vergrijp en vroeg nu een geldboete van f 80 of 20 dagen en 1 maand voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter legde een boete van f 50 of 20 dagen op met als ruggesteuntje een voorwaardelijke straf van 1 maand. Expansie-zucht J. K uit Groot Schermer, een broodbakker, heeft in het voorjaar van 1950 om zijn klanten te gerie ven, Joodkoeken gebakken die ver kocht werden in bussen van de fa. Wigmans en Schouten te Hoorn. Verschillende huisvrouwen hebben deze koeken gekocht en waren in de veronderstelling, dat de koeken uit Hoorn kwamen. Verdachte liet wel om zijn eigen koekén eigen zakken doen, maar die bleven na tuurlijk bij opening in de bussen achter. De bakker bakte vroeger nooit dergelijke koeken maar deed dat om „er in te komen". Verdach te heeft er niet bij stilgestaan en achtte het niet strafbaar omdat hij de bussen gebruikte om zijn eigen koeken tegen breuk te beschermen. Dan had hij echter, zoals de offi cier van Justitie opmerkte, een ander etiket op de bussen moeten doen. Een vorm van concurrentie die niet mag voorkomen. De offi cier vorderde een geldboete van f 30 of 10 dagen. Het vonnis luidde conform^ Valse bon W. M van D. uit Oude Sluis, die niet was verschenen, had in Nov. 1949 als veevoerhandelaar een vee- voerbon van 420 kg, hem door de veehouder M. ter hand gesteld, vervalst door er 920 kg van te ma ken zodat hij met 500 kg te veel docr de Prov. Voedsel Commissaris werd bevoorraad. Verdachte was geen onbekende bij de economische Politierechter, met 15 veroordelingen. Er kwam een boete uit de bus van f 100 of 30 dagen met 1 maand voorwaar delijk. Weggelopen H. de G. uit Anna Paulowna, die al 2 jaar bij een baas was, wilde gaan veranderen omdat zijn broer bij een ander werkte. Er is wel over vertrek met de baas L. gespro ken maar deze kon hem nog niet missen. Toch was verdachte, zon der toestemming van het Arbeids bureau, verdwenen. Er was verder niets ten nadele van de man be kend. De officier eiste f 25 of 15 dagen. Verdachte dacht, dat hij wel weg mocht Vipen omdat hij zich als een los-arbeider beschouwde Het von nis werd f 15 .of 5 dagen. Een misverstand D. K. uit Waarland, tegen wie I verstek is verleend, heeft op 221 Augustus fruit verhandeld zonder erkenning. Dat was allemaal een j misverstand, omdat hij inschrijving bij de Kamer van Koophandel vol- 1 doende achtte. Maar er moet ook een erkenning van het Bedrijfschap zijn. Al eerder is verdachte door de Tuchtrechter voor de Voedsel voorziening gestraft. De politie rechter noemde dit geival .een kwestie van beunhazerij, schadelijk voor de bonafide middenstand en vroeg een geldboete van f 30, 15 dagen en waarborgsom van f 50. Vonnis werd f 20 of 10 dagen en f 50 waarborg met 1 jaar proef. Visventer in de knel H. B uit Hoorn, kleinhandelaar in vis, heeft op 6 Sept. vis verkocht zonder de nodige erkenningen van het Bedrijfschap. Hij was al eens eerder betrapt op het venten met vis toen zijn wagen niet in orde was. Nu is er een erkenning voor hem in zee geigaan. De man doet al 22 jaar in vis en mocht toch wel weten hoe de voorschriften luiden. Al enige keren is hij veroordeeld, maar dat woog bij verdachte niet zwaar. De officier van Justitie wil nu aan die stroom van verbalen een eind zien en wil verdachte niet meer zien. Hij eiste f 25 of 12 da gen. Verdachte vond dat zijn wa gen piekfijn in orde was en achtte zich niet strafbaar. Het vonnis viel conform de eis uit 'Politieke venter Th. B. uit Zuid-Scharwoude heeft op 24 en 28 Augustus vis verkocht zonder erkenning van het Bedrijfschap. Al eerder heeft fcij terecht gestaan. Verdachte noemde het Bedrijfschap een stuk fascisme en voldeed niet" aan de voorschrif ten. Hij is herhaaldelijk gewaar schuwd en vervolgd. Nu eiste de officier een hechtenis van 3 dagen en 4 dagen. Bij verstek werd hij tot een gevangenisstraf van 1 week totaal veroordeeld. WINTERPROCRAM K.A.B. SCHERMERHORN. Ondanks onweer en regen was de opkomst op de vergadering van de K.A.B. in de zaal van Bontje zeer bevredi gend. Het eerste belangrijke agen dapunt was het kiezen van een nieuw bestuurslid in verband met het vertrek van de voorzitter, de hger D. de Ree. Gekozen werd C. Commandeur, terwijl vervolgens P. C. Valckx tot nieuwe voorzitter werd benoemd. Hierna kwam de heer Jaarsveld uit Alkmaar aan 't woord die een overzicht gaf van de verschillende mogelijkheden voor het samenstellen van een geschikt winterprogram ten dlenste van de geestelijke ontwikkeling van de le den, Hij wist o.a. belangstelling te wekken voor een te houden week end in het retraitehuis te Bergen, waarvoor drie van de jongere leden zich opgaven. Verder werd de af spraak gemaakt dat de heer Jaars veld op Dinsdag 14 Nov. a.s. zal komen spreken over emigratiemo- gélijkheden, een onderwerp waar voor serieuze belangstelling bleek te bestaan. Optrden R. K. Toneelvereniging URSEM De R.K. Parochiale Tonelvereniging zal op 15 en 22 October voor het eerst van dit seizoen weer optreden en wel met het toneelstuk „Geef mij Uw hand", de tragedie van een man die zichzelf onwetend van misdaad beschuldigd heeft en daarom onrecht moet lijden. Dit spannende stuk verdient' de aandacht van alle parochia nen. Zeven officieren van de Turkse generale staf zijn naar Tokio ver trokken voor een bespreking met MacArthur. Daarna gaan de offi cieren naar Korea en vervolgens naar Washington voor besprekin gen met militaire deskundigen over Turkije's nieuwe verplichtin gen in het Middellandse Zeege bied. De Noord-Koreanen hebben on geveer 130 kilometer ten Noorden van de 38ste breedtegraad de te rugtocht gestaakt en bieden daar hevige tegenstand. De Zuid-Ko- reaanse divisie in het Oosten, die uog op weg is naar de 38ste breed tegraad, is door Tsjoengtsjon ge broken en heeft Soeboeng ver overd. Ten Noorden van Seoel zijn de Amerikanen 11 kilometer van de breedtegraad. Zij veroverden Moensan. Ongeveer 1500 militairen heb ben heden de gasfabrieken in Noord-Londen overgenomen, ten einde de niet-officiële staking van 1500 arbeiders, die nu ai drie we ken duurt, te breken. DEMONSTRATIE STEUN WETTIG CEZAC AKERSLOOT. Door het in stituut Steun Wettig Gezag is Zaterdag j.l. te Akersloot een uitgebreide demonstratieve pro- pagandadag georganiseerd. Wij kwamen eerst thans in het be zit van een verslag hierover, waaraan wij het volgende ont lenen: Onder grote belangstelling van de inwoners werden 's mid dags de oefeningen met lucht afweergeschut, mortieren en handvuurwapenen gehouden. Bij de avondoefeningen werd ge bruik gemaakt van lichtgrana- ten. Nadat voor het raadhuis een défilé was afgenomen, verzamel den zich de manschappen aan een koffietafel in café Verduin 's Avonds werd op dezelfde plaats een propagandavergade- ring gehouden, waarbij ook de gewestelijke commandant der N.R., luitenant-kolonel Lende rink, aanwezig was. De heer Of fermans, kapitein der Rijks politie, sprak hier onder grote aandacht der talrijke aanwezi gen over de heersende politieke onrust en de maatregelen, die daar tegenover moeten worden gesteld. Na de pauze werden door de technische deskundige, de heer Ottenbros, tal van vragen be antwoord. Een lid van het S.W.G. uit Uitgeest vertelde een en ander over een oefenavond. Burgemeester Van den Heu vel dankte de inleiders van deze avond, die besloten werd met het zingen van het volkslied. PASTOOR DROST KOMT AKERSLOOT. Op Vrijdag 17 November a.s. zal de beken de redenaar, de zeereerwaarde heer Pastoor Drost uit Schoorl, een avond komen spreken voor de 1 drie standsorganisaties, n.l, K.A.B., L.T.B. en R.K. Midden standers. Wij vertrouwen er op, dat u deze avond beschikbaar zult houden. Het belooft een zéér in teressante avond te worden. Eventuele mededelingen zul len nader volgen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond (opge maakt te 10 uur): ZUIDELIJKE. WIND Droog weer met over het alge meen weinig bewolking. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Wei nig verandering in temperatuur. THOM. A. HOOGERVORST de goede gever'. Gratis LIKEUR of OUDE JENEVER! (Advertentie! HOOGKARSPEL Dinsdagmor gen werd in de Raadszaal de aan besteding gehouden van een te bouwen R.K. B.L.O. school te Hoogkarspel. 32 aannemers schreven in. De uitslag luidt als volgt: D. Langedijk Heiloo 132.800; C Noord Szn. Bergen 120.370; N. J| Groot Lutjebroek 128.500; Fa. de Haan Reek Alkmaar 132.500; J. Grooteman Andijk 155.500; Masten broek Volendam 140.000; Gebr. Tuijn 't Zand 130.000; J. J. Groot, Ilpendam 144.987; J. Ruijter en Zn. Zwaagdijk 122.000; N.V Kuin Szn., Opmeer 130.900; Evert Nanmngs, Hoorn 153.800; Th. Hoogewerf, Ur- sem 126.750; Fa. A. Groskamp Blok ker 137.100; Jos. Wittebrood, Beem ster 155 000; S. Rood Zwaagdijk 127,500; 'G. Bot Zwaagdijk 138.000; Joh. Schutte, Zaandam 118.600; P. Buis, Oudorp 127.900; Th. J. Bot, Bovenkarspel 157.000; G Kuiper, Hoogwoud 127.840; N. Jonk, Volen dam 142.000; M. Ruijter, Hoogkar spel 146.000; Philips, Haarlem 129.800; H. Winnubst, Medemblik 164.000; Jorritsma, Edam 141,000; Th Vertelman, Wervershoof 125.000 J. 'Burgmeijer Hoogkarspel 142.000; J. Th. Groot, Hoogkarspel 128.000; Fa. G. Vertelman Wervershoof 115.983; Jn. Botman Wervershoof 132.000; N Tol Volendam 148.000; W. A. Vertelman Zwaagdijk 155.000. De laagste inschrijver was Fa. G. Vertelman te Wervershoof, voor f 115.983,De gunning is aange houden. BLOEMBOLLENBEDRIJF ACCOORD MET 5 PCT. LOONSVERHOGING Wij vernemen van de zijde van de L.T.B. dat als gevolg van de hearing van de looncom- missie van de Stichting van de Arbeid op 3 October j.l. de werkgeversorganisaties in het bloembollenbedrijf besloten hebben de btj net College van Rijksbemiddelaars ingediende aanvrage tot Ontheffing van de verplichte 5 pet. loonsverhoging in te trekken. Van 1 September j. 1. is dus deze nieuwe loonsverhoging van kracht. Nadere publicaties hierover zullen volgen. Zaterdag j.l. werd in de zalen van café K Evers te Heerhugo waard de l'le tentoonstelling ge opend v.d. huisvlijt, floralia en tuinbouwvereniging. De grote zaal zag er keurig ver zorgd uit. Op beide expositietafels waren de inzendingen neergelegd o.a. de nuttige en fraaie handwer ken, figuurzaag, teken en knutsel werk. In een aangrenzende zaal waren vele groenten-zaden ten toongesteld en ook de bloemen en planten hadden daar een plaatsje gekregen. Zaterdagavond om 8 uur had de officiële opening plaats Er waren vele aanwezigen onder wie de Bur gemeester, wethouder Tromp, de gemeentesecretaris, verschillende hoofden van scholen, allen met hun dames. De voorzitter der vereni ging de heer H. Hoogland sprak 'n kort welkomstwoord, waarin hij de wens uitte dat de tentoonstelling zal slagen. Burgemeester B. J. F. Sutman Meijer sprak een Woord van dank aan het ijverige bestuur der huis- vlijtvereniging. Hij prees het vele en mooiei dat was ingezonden en hoopte dat de vereniging nog vele jaren mag blijven bestaan. Hierna verklaarde hij de ten toonstelling voor geopend En hierna ging men gewapend met het keurig verzorgd program ma de verschillende ingezonden voorwerpen bekijken. Vorig jaar waren er 326 inzendingen, maar dit jaar was het aantal toegenomen tot 353. Dat er veel werk van 'het ge zondene gemaakt was bewees wel de beoordeling der juryleden, Er waren zeer vele prijzen toe gekend welke te zamen een waar- do hebben van f 200, Eén opmerking moet ons van 't hart, n.l. of eigenlijk het werk van een huismoeder b.v. een werkmans trui of zoiets niet een beetje te gemakkelijk wordt bekeken tegen over andere kleuriger kledingstuk ken. Kan men van zulke voorwer pen die moeders van vaak grote gezinnen maken en die geen tijd hebben voor kleine handwerken geen betere beoordeling geven, zo dat zulke stukken ook eens een bekroning krijgen? De algemene in druk van de jury was dat er hl alle rubrieken keurig werk was geleverd. Er waren vele inzendingen ter opluistering Heel bijzonder willen wij vermelden de inzendingen v.d. openbare werken en de bak dahlia's van de familie Stekelbos. Een aard'ge attractie was die van de heer de Geus, fruitkweker te Heerhugowaard. Deze had in de zaal geplaatst een appelboom met goudreinetten. Het publiek kreeg gelegenheid om te raden hoeveel gram aan appelen er in hingen. Er hingen 23 appelen in en het juiste gewicht was 5320 gram. Over het bezoek kan men tevre den zijn. Vele honderden nieuwe leden gaven zich op, zodat het le denaantal aardig naar de 1000 zal lopen. Dinsdagavond sloot de voor zitter met een toepasselijk woordje deze 11e huisvlijt enz. tentoonstel ling V.V.V.-LOTERIJ HOOFDPRIJS VIEL IN AKERSLOOT AKERSLOOT. Bij de trek king van de grote loterij van de Federatie van V.V.V.'s, welke 29 September heeft plaats ge had, is de hoofdprijs gevallen op nummer 435, behorende aan de loterij-vereniging „De Kleine Winst" te Akersloot, die thans anderhalf jaar bestaat. Wij wensen de vereniging pro ficiat met de eerste prijs, name lijk acht koeien ter waarde van een bedrag van 5000,en ver der nog veel succes. Zonder ge luk vaart niemand wel. Burgerlijke Stand ST. PANCRAS. Geboren: Cor nelia A. dv J. Booi en A. Mulder; Margoke dv KI. Wognum en M. de Ruyter; Hanna dv J. Kooij en G. Pauw. Getrouwd: J. Muis 25 j. Koedijk en A. J. Groen 21 j. alhier. Ondertrouwd: S. C. Bouwstra 20 j. alhier en E. W. Ofman 21 j. Ber gen; J. Muis 25 j. Koedijk en A. J. Groen 21 j. alhier. Overleden: J. Stet 67 j. timmer man wonende te H.H. Waard. Ingekomen: M. Vos van Kapelle Z, naar Benedenweg 47; L. Kwaad en gezin van Heerhugowaard naar Achterweg 341; G. Oud echtgen. D. Bobeldljk van Koedijk naar v. d. Vijzelln 224a. Vertrokken: C. de Jongh naar Alkmaar; G. Lap naar Huizen NH, Blindeninstituut; J. Langedijk naar Den Helder; P. Hauwert naar Wa- geningen; J. H. Altena en gezin naar Castricum; H. H. Bouwmees ter naar Castricum; A. J. Groen echtgen. J. Muig naar Koedijk; S. C. Bouwstra «aar Bergen NH.; A. C. Groen naar Heerhugowaard; H. de Waal naar Grands Rapids USA.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1950 | | pagina 2